Creeping Charlie: Jak se zbavit pozemního břečťanu. Pladivý Charlie na trávníku

Creeping Charlie: Jak se zbavit pozemního břečťanu

Ačkoli má mnoho prospěšných využití, plíživý Charlie nebo Ground Ivy je nejčastěji považován za plevel pozemního krytu. Možná jste se nedávno ocitli přemýšlel, jak to zabít nebo ovládat. Nebo možná vaše otázka zní jednoduše, jak ovládat plíživou Charlieho bez použití chemikálií? Pokud váš dvůr převzal plíživý Charlie Flowers.

Ačkoli má mnoho prospěšných využití, plíživý Charlie nebo Ground Ivy je nejčastěji považován za plevel pozemního krytu. Možná jste se nedávno ocitli přemýšlel, jak to zabít nebo ovládat. Nebo možná vaše otázka zní jednoduše, jak ovládat plíživou Charlieho bez použití chemikálií?

Pokud se váš dvůr nebo zahradu převzali plíživé květy, musíte vědět, co dělat dál. Protože existuje mnoho různých druhů, které se mohou mýlit za plíživou Charlieho, určitě se budete chtít ujistit, že víte, s čím se zabýváte, než budete pokračovat další.

Podobné otázky jsem se sám zeptal, když jsem předtím čelil tomuto škůdcem. Pokud se zabýváte plíživým zamořením Charlieho, tipy, které následují.

Co se plíží Charlie?

Creeping Charlie (Glechoma Hederacea) je listnatá plevele známá také jako pozemní břečťan, žárovka nad zemí nebo kočičí noha, mimo jiné. Je to člen rodiny mincovny s plíživými stonky a listy ve tvaru ledvin, které by mohly být občas považovány za zahradní trvalku, zejména v jeho pevné podobě. Koneckonců, Ground Ivy je docela odolná rostlina a roste dobře v oblastech, kde by běžné trávníky normálně nefungovaly. Jak naznačují její jména, má koncový růstový zvyk.

Plíživý Charlie byl používán jako rostlina pozemního krytu. V minulosti byla také používána léčivě, což by mohlo být jedním z hlavních důvodů, proč byl exportován ze svého domova s ​​evropskými osadníky do jiných zemí. Plíživý Charlie je nyní vidět na mnoha místech po celém světě.

Většina lidí však nyní považuje Purple Flowed Preeping Charlieho za nepříjemnost, která je odhodlána pohltit jejich trávník. Plíživý Charlie může být velmi obtížné zničit, protože se šíří plíživým stonkem i semenem. Jakmile to vytáhnete, všechny kusy, které zůstanou pozadu. V důsledku toho byl ve většině Spojených států označen jako invazivní plevel.

Identifikace plíživého Charlieho

Pojďme diskutovat o tomto plevelu. Plíživý Charlie má fuzzy, ve tvaru ventilu nebo ledviny ve tvaru ledvin s hřebenovými hranami. Na jeho čtvercových stoncích rostou klastry malých, modrých nebo fialových plíživých květin. Výška rostliny se však může hodně lišit na základě jeho růstových podmínek. Pozemní břečťan může získat až 1.6 stop vysoký za ideálních okolností, ale může být stejně snadno pod 2 palce na výšku. Ve skutečnosti je to obvykle považováno za pozemní pozemek, který byl jedním z jeho původních účelů v přivedení do Ameriky.

Creeping Charlie má rozhodnou preferenci pro vlhké zalesněné prostředí, ale také se nevyhýbá plnému slunečnímu světlu. Často je vidět na nemocných trávnících jako další problém, který zahradníci musí opravit, než se vymknou z rukou. Tato rostlina má rád vlhké půdy bohaté na živiny v oblastech s nedostatkem boru. Creeping Charlie má také výraznou vůni.

Vzhledem k tomu, že jedno z jeho běžných označení je „plíživé Jenny“, může se Glechoma Hederacea zaměnit za rostlinu, která častěji prochází tímto jménem (Lysimachia nummularia). Rozdíl mezi touto rostlinou a plíživou Jenny je docela zřejmý, protože Lysimachia nummularia má obvykle kulaté listy a žluté květy a postrádá listy, které mají zasazené hrany.

Creeping Charlie se také může mýlit za obyčejnou Mallow (Malva zanedba). Společný Mallow se však nezlomí běžci a nemá charakteristicky silnou kořeněnou vůni, kterou Creeping Charlie dělá.

Existují další divoké rostliny a jedlé rostliny, které vypadají jako pozemní břečťan. Jedním z nich je Dichondra, rodák z Texasu s hladkými listy. Také to může být použito jako náhrada trávníku a mít teedy povahu. Plíží se Charlie může být také zaměněno na Henbit (lamium Amplexicaule), což je roční roste během zimy. Čerstvé nebo sušené listy Henbit lze použít pro jídlo nebo lék.

Jak se zbavit plíživého Charlieho

Okamžitá opatření je nejlepší způsob, jak zabránit tomu, aby se Charlie vymkla plíživou. Toto video poskytuje krátký pohled na to, jak se zbavit plíživého Charlieho. Pokud však tajně hledáte věci online, spíše než ve skutečnosti pracujete a chcete je udržet na klidné straně, neváhejte si přečíst několik dalších tipů, jak se zbavit pozemního břečťanu.

Co budete potřebovat

 • 20 Mule Team Borax
 • Ortho Weed B Gon herbicid nebo zóna bez plevelů
 • Jemná mlha lahví
 • Postřikovač čerpadla

Starověcí Sasové kdysi používali plíživé stonky a listy s vroubkovanými hranami plíživého Charlieho v rámci procesu vaření piva. Obecně se používal k objasnění nápoje a dal mu nějakou chuť. Tato rostlina byla také použita jako náhrada za rennet v procesu výroby sýrů. Různé druhy divokých včel se stále živí, takže je v tomto ohledu užitečné.

V tradiční medicíně

Rostlina může být použita k vytvoření čaje bohatého na vitamín, který může být užitečný pro různé onemocnění. Plíživý Charlie byl kdysi použit k léčbě drobných problémů, jako jsou zánět očí, nachlazení, bolesti hlavy a vyzvánění uší. Další historickou funkcí této rostliny bylo čištění vnitřních částí těla. Tímto způsobem byl používán k léčbě problémů s ledvinami, infekcemi močových cest a zažívání. V minulosti byly také léčeny plicní a respirační problémy, jako je bronchitida. Pro léčebné účely však nikdy byste však neměli používat žádnou rostlinu, aniž byste nejprve konzultovali akreditovaného lékaře nebo bylinkáře.

Jako jedlá zelená

Tato snadno růstová rostlina byla tradičně konzumována a v salátech, což je bezpochyby proto, že má příjemně pikantní chuť. Navíc se říká, že je plná antioxidantů a vitamínu C.

Navzdory skutečnosti, že plíživý Charlie byl po staletí konzumován. Koneckonců, rostlina obsahuje stejné škodlivé chemikálie, které se nacházejí v Pennyroyal, které mohou poškodit játra a vyvolat potrat. Tyto sloučeniny jsou však přítomny v plíživém Charlieho v mnohem menším množství. Bez ohledu na to, jaké jsou jeho diskutabilní účinky na lidské bytosti, je rostlina jasně jedovatá pro krávy a koně. Může dokonce onemocnět domácí mazlíčci, pokud na to dostatečně.

Často kladené otázky

Otázka: Co je nejlepší zabít Creeping Charlie?

Odpověď: Obvykle je nejúčinnější povečerní heldbicid. Borax lze použít, ale ne silně, protože borax se v půdě nerozmiluje a může v průběhu času způsobit problémy pro trávník.

Otázka: Je plíží se Charlieho dobré pro cokoli?

Odpověď: K tomu bylo několik tradičních léčivých využití a také se používá jako jedlá rostlina (pro lidi. v hospodářských zvířatech je potenciálně toxicky).

Otázka: Je plíživý Charlie problém?

Odpověď: Na trávnících se to běžně považuje za obtěžování. Ale v pastvě pastviny je to hlavní riziko pro hospodářská zvířata.

Otázka: Co zabíjí plíživou Charlieho, ale ne trávu?

Odpověď: Většina hitbicidů odolného masa se vyvíjí tak, aby snížila riziko na trávy při odstraňování plevelů a ty jsou mimořádně účinné. Borax lze také použít v omezených dávkách, ale příliš těžký aplikaci boraxu může způsobit žloutnutí v trávnících trávníků.

Plíží se Charlie vs Wild Violet: Jak identifikovat zabíjení těchto plevelů

Pokud si myslíte, že plíživý Charlie a Wild Violet zní jako dvě šílené postavy, které byste nepozvali na svou zahradní párty, máte pravdu.

Vlastně jsou to plevele. A stále by to místo odpadly.

Zbavení se těchto mizerných plevelů je ještě tvrdší, protože vypadají hodně podobně.

Máte plíživou Charlie nebo Wild Violet? Který? Pokud ano, pak co?

Creeping Charlie (také nazývaný pozemní břečťan)

Tento houževnatá trvalka získává své jméno ze svých plíživých stonků, které rostou podél země. Tyto stonky a jeho semena jsou to, jak se šíří. A šíření.

Creeping Charlie je zelená réva s kulatými listy a malými fialovými květy. Roste blízko k zemi a tvoří rohožko-podobný pozemní kryt.

Wild Violet je také nízko rostoucí trvalka, která se šíří v náplastech. Ale je to vlastně hezké, pokryté fialovými květy.

Plíživý Charlie může být někdy zaměněn za divokou fialovou kvůli jejich podobné barvě květin a listů.

Plíží se Charlie nebo Wild Violet: Jak to říct?

Chcete.li je rozeznat, podívejte se na listy. Pokud jsou na okrajích ve tvaru srdce s pilovanou. Listy plíživého Charlieho mají výraznější zatahovanou hranu.

Další dobrý nápověda: listy plíživého Charlieho voní jako máta, pokud je rozdrtíte.

Jak se zbavit plíživého Charlieho

Stejně jako většina trávníkových plevelů, plíživý Charlie se daří v nezdravém trávníku. Takže zdravý trávník je vaše nejlepší obrana.

Ale pokud to zasáhne, je těžké dobýt. Většinou to není ovlivněno.

Pokud máte jen jeden nebo dva z těchto tvrdohlavých útočníků, vytáhněte je ručně. Ale pokud je to velká záplata, nemusí to být dobrý nápad.

Plíživý Charlie se bude reprodukovat ze svých semen, ale také se rychle šíří tím, že roste více kořenů podél jeho stonků.

Takže pokud vytáhnete tuto plevel, ale chybíte nějaké stonky nebo je hodí do jiných částí trávníku, vlastně vytváříte více plíživého Charlieho. Není vpohodě.

V případě potřeby řešíme plíživý Charlie s tvrdou, speciální kontrolou tekutého plevele s více aplikacemi po celý rok. Tento tvrdý plevel vyžaduje zabijáka plevelů profesionálního stupně. Věci, které si můžete koupit v obchodě s domácími zlepšeními, tuto práci nedělá.

Trochu o Wild Violet

Nenechte se oklamat hezká tvář této plevely. Stejně jako plíživý Charlie je Wild Violet obtížné ovládat. Plevele se objevují od dubna do září, dlouhé okno.

Preemergentní herbicidy to neovlivňují. Plíživý Charlie nebo Wild Violet? Oba obvykle potřebují více herbicidových aplikací, aby jej ovládali. Rádi se drží a obtěžují vás.

Wild Violet vs. Creeping Charlie: Prevence jim ve Wisconsinu a Minnesotě

Wild Violet vs. Plíží se Charlie: Mají další společnou věc. Jejich prevence je snazší než se jich zbavit. Silný, zdravý trávník je nejlepším způsobem, jak těmto plevelům zabránit. a všem plevelům.

Už jste to už slyšeli, ale stojí za to se opakovat: plevele nenávidí zdravé trávníky.

Sekat vysoko

Víme, je lákavé sekat ještě nižší než obvykle, aby se sekali. Je to velmi uspokojivé. Ale tak to nefunguje.

Vyšší tráva pomáhá trávníku růst silnější. Sekat příliš krátký a půda se zahřívá a pomáhá těmto otravným plevelům klíčit.

Kratší tráva má také slabší kořenový systém, díky kterému je náchylnější k plevelům.

Správné zalévání

Trávník, který je příliš mokrý nebo příliš suchý, povzbuzuje plevele jako Wild Violet a plíživý Charlie.

Sledujte tedy všechny vyzkoušené a skutečné pravidla zavlažování, jako je zalévání před východu slunce a ne zalévání trávníku každý den.

Mohli byste také investovat do profesionálně nainstalovaného zavlažovacího systému, který vám pomůže správně a efektivně zalévat trávník. jeden velký starost z vašeho seznamu.

Program proaktivní péče o trávník

Plevele jako Wild Violet a Preeping Charlie jsou vždy tvrdé ve své zlověstné práci, i když je nevidíte.

Proto potřebujete kompletní, proaktivní program péče o trávník, který zahrnuje preventivní i léčebné procedury plevelů od začátku jara do pozdního podzimu do bitvy, jako je divoká fialová nebo plíživá Charlie.

Battling Preeping Charlie nebo Wild Violet v Eau Claire, WI nebo Minneapolis? Rainmaster může pomoci

Jako otravní hosté večírku, Violet a Charlie nevědí, kdy odejít. Musíte jim dát botu.

Pojďme spolupracovat, abychom byli vyhazovači a vytvořili si vlastní výživový plán pro váš trávník, takže kořeny budou vyživovány, půda plná živin a vaše tráva tak silná a zdravá, plevele jako plíživý Charlie a Wild Violet bude mít tvrdý boj před nimi.

Ale pokud se ukázali, jsme připraveni.

Jste připraveni zastavit bojování trávníků ve vašem Eau Claire, WI nebo Minneapolis Lawn? Požádejte o nabídku ještě dnes! Vaše možnosti společně zkontrolujeme, abyste si mohli vybrat. Pak si můžete konečně užít svůj trávník a přestat se o to bát.

Jak se zbavit plíživých charlie plevelů

Znamená to, na čem záleží, je to, co to je, ne to, co se nazývá. Glechoma Hederacea má mnoho jmen. Je to označováno jako plíživý Charlie, Gill-Over-the-Ground, Cat’s Foot, Run-Away Robin, polní balzám a pozemní břečťan. Nenechte se oklamat těmi jmény. Je to invazivní plevel. Jakmile je stanoven, je velmi obtížné ovládat.

Nedávno jsem se přestěhoval z jižního Texasu do Knoxville, TN, abych se připojil k týmu Super-SOD. Spolu s novou prací přišel nový dům. Na dvoře byla na cestě překvapení. Zadní plot se objevily krokusy, které se objevily poštovní schránkou, tulipány a narcisy a lilie u paluby. Pak tam byly všechny tyto krásné modré/fialové květy, které začaly kvete na dvoře. Všude jsou velké skvrny a udusily veškerou trávu. Mám zamoření pozemního břehu.

Nejsem jediný, kdo tím trpí. Ground Ivy je běžným problémem v chladném i teplém období trávníků. Je to odolné a přizpůsobivé. Obvykle preferuje vlhké a stinné prostředí, ale lze jej také nalézt na plném slunci.

Špatná půda není pro tento plevel problém. Dokáže zvládnout hladiny pH půdy od 5 do 7.5. Plíživý Charlie má tendenci naznačovat, že půda pravděpodobně chybí nezbytná výživa pro zdravé trávníky. Na dvoře jsem neudělal test půdy, ale vsadil bych se, že moje pH je kyselé a půda potřebuje vápno. Chybí také dobrá organická hmota. Mám typickou červenou hlínu East Tennessee a horní obvaz kompostu půdy bude velmi prospěšný pro zdraví mé půdy.

Obecné plíživé funkce Charlie ID:

Silný matuk plíživého Charlieho v plné květině.

Plíživý Charlie má listy ve tvaru ledvin s hřebenovými hranami.

Květiny plíživého Charlieho jsou tvarovány jako všechny květiny v rodině máty.

Tato plevel je v rodině máty (lamiaceae). Když je listy rozdrceno nebo poseká, vydává zřetelný zápach. Protože je to v rodině máty, je to jedlé. Je původem z Evropy a dorazil do Severní Ameriky v 18. století na lodích raných osadníků a je velmi vysoký ve vitamínu C. Díky tomu byla rostlina prospěšná pro cestující, kteří strávili měsíce překročením Atlantského oceánu na dřevěných lodích. Bylo používáno v čajích, aby pomohl předcházet kurděje. Někteří lidé to stále používají dodnes v salátech, polévkách nebo dušených.

Jak jsem již zmínil dříve, eradikace plíživého Charlieho bude velmi obtížné.

Prevence:

 • Preemergent Herbicide: Preeping Charlie je trvalka, která se šíří kořeny a ze semen, takže preemergentní stanice zastaví pouze šíření rostlin semeny. Mějte na paměti, že když šíříte preemergentní, a divíte se, proč to nefunguje. Měl by to fungovat na semenech, ale stále budete muset oslovit stávající populaci, která se šíří prostřednictvím běžců. Objednejte si pre-Emergennt přímo od nás v našem obchodě s herbicidy a šířte jej v únoru, dubnu a září.
 • Mulch: Vzhledem k tomu, že pozemní Ivy má rád vlhké, stinné prostředí, nebude to odradit mulč listů. Zabil bych to z postelí neselektivním post-engargent herbicidem, pak položil krajinu a poté rozšířil 3-4 „trojitého skartovaného mulče z tvrdého dřeva.
 • Opravte holá místa: Pokud se na vašem trávníku vyvinou plešaté skvrny, opravte základní problém (jako je nízké pH), získejte individuální role sodu a zakryjte tyto holé skvrny před více plevelem klíčí nebo se tam rozprostírají.

Manuál:

 • Tahání rukou: tahání není efektivní metoda odstranění. Je to namáhavé a časově náročné s minimálními výsledky. Pamatujte, že se to šíří semenem, oddenkem a stonky, které se plazí a nastavují kořeny.
 • MOW: Sekání pomáhá zpomalit, ale tento trvalý druh nebude eradikován sečením.

Chemikálie:

 • Post-Engergente Herbicid: Použití organické metody octa a citrusového oleje je také minimálně efektivní. Mírně to ovlivní listy a odrazí se. Nejlepší způsob, jak ovládat plíživý Charlie, je aplikovat selektivní herbicid. 3-cestné maximální nebo quincepty jsou produkty Super-SOD neseny, které budou efektivní. Pravděpodobně bude vyžadovat několik aplikací.

Vypadat podobně

Plíživý Charlie může být někdy zaměňován s plíživou Jenny (Lysimachia nummularia). Velký rozdíl je barva květin. Pladivá Jenny Blooms Yellow and Plaring Charlie Blooms fialové.

Plíží se Jenny se někdy mýlí za plíživé Charlies, ale květiny jsou žluté a listy nejsou vroubkované.

V zahradních centrech je někdy na prodej, protože pečlivá verze Cruesing Charlies, nazvaná „Variegata“. Také je to invazivní.

Parotiovaná verze plíživého Charlieho je také invazivní.

Další informace o plíživém Charlie z těchto webových stránek:

Všechny obrázky pro tento „plevel z měsíce“ jsou zakoupeny fotografie.

Jak zabít plíživý Charlie

Většina majitelů domů nenávidí, jak plevel vypadají ve svém trávníku. Bohužel, zbavení se těchto běžných škůdců není vždy tak snadné, jako je vytažení ze země. zejména když jednáte s notoricky tvrdým plíživým Charlie. Creeping Charlie je tvrdý a tvrdohlavý plevel, který může zakořenit ve vašem trávníku a způsobit, že vaše tráva bude vypadat suché a mrtvé.

Naštěstí existuje několik kroků, které můžete podniknout, abyste se zbavili tohoto tvrdohlavého plevele. Náš průvodce vám pomůže řešit současný plíživý růst Charlie a vytvořit trávník, který je nehostinný pro budoucí plevel.

Co se plíží Charlie?

Plíživý Charlie ( Glechoma Hederacea ) je typ vždyzelené byliny, která může zakořenit téměř ve všech typech půdy a může se prospívat téměř v jakémkoli klimatu. Creeping Charlie je blízký příbuzný máty a je někdy označován jako „pozemní břečťan.„Plíživý Charlie je trvalá rostlina, což znamená, že se sezónně roste po dobu nejméně dvou let.

Můžete identifikovat plíživé Charlieho hledáním jeho zřetelného tvaru. Plíží se Charlie pěstuje listy ve tvaru okresu, čtvercové stonky a pěkné fialové květy. Na první pohled nemusí plíživý Charlie vypadat jako velká hrozba pro váš trávník. Ale nenechte se oklamat. tento plevel je známý tím, že je nepříjemně obtížné se jich zbavit. Plíživé kořeny Charlieho jsou tvořeny odolnými a tvrdými vlákny zvanými „oddenky“, která vydrží drsné podmínky a půdu, která postrádá živiny. Přestože je plevel s brodislofem, neplíží Charlie standardními brodisloeaf hedbicides.

creeping, charlie, zbavit, pozemního, břečťanu

Myslíš, že můžete z vašeho trávníku vytáhnout plíživý Charlie? Ujistěte se, že všechny kořeny každé rostliny vytáhnete. pokud ve vaší půdě zůstane i jediný oddenku, rostlina se pravděpodobně příští rok objeví znovu, protože tyto invazivní kořeny mohou pokles měsíce. Proto je důležité mít solidní plán, pokud jde o řešení plíživého Charlieho ve vašem trávníku.

Přírodní metody zabíjení plíživého Charlieho

Majitelé domů mohou používat přírodní i chemické metody, aby se zbavili plíživého Charlieho. Nejlepší metoda pro vás se bude lišit v závislosti na tom, kde žijete, místní klima, stav trávníku a počet rostlin rostoucích na vašem majetku. Pojďme se podívat na několik přírodních metod, které můžete nejprve použít k řešení malých zamoření.

Tahání rukou

Pokud máte na trávníku jen pár plíživých plevelů. Dostaňte se do práce, jakmile si všimnete tohoto odolného plevele ve vašem trávníku. čekání může umožnit rozprostření rostliny, což může znamenat více práce z vaší strany.

Před vytažením plíživého Charlieho doporučujeme oblékat si pár rukavic, protože mincovské části plevele mohou způsobit alergické reakce. Než zatáhnete, zvlhněte si zemi poblíž plevele. to zjemní kořeny a usnadní oddenku. Nezapomeňte odstranit všechny části plevele nad zemí i pod půdou. I když tato metoda není nejúčinnější pro mírné nebo velké zamoření plíživého Charlieho, může vám pomoci zastavit malou záplatu, než se může rozšířit do jiných částí trávníku.

Dusí se stínem

Přestože se plížila Charlieho je houževnatá rostlina, která může prosperovat jak ve stínu, tak ve slunci, je možné spočívat v tom, že z vašeho trávníku je zcela zablokována slunce a dusí ji. Pamatujte, že plíživý Charlie je vytrvalý, takže si musíte být jisti, že jste plevel důkladně udusil. Tato metoda je nejúčinnější, když máte jednu mírnou skvrnu plíživého Charlieho v jedné lokalizované oblasti. Uvědomte si, že jakékoli jiné rostliny udusené vedle plíživého Charlieho pravděpodobně také zemřou.

Nejprve změřte oblast, kde se plíživý Charlie roste ve vašem trávníku. Poté zcela zakryjte oblast novinami, plachtou nebo kartonem, abyste zcela zablokovali sluneční světlo. Prodloužte pokrytí nejméně 12 palců za kořeny rostliny, abyste se ujistili, že úplně zabíjíte všechny rozšířené oddenky plevelů. Váha okrajů krytu cihly, aby se zabránilo odfouknout ve větru nebo být odstraněn zvířetem přes noc.

V závislosti na podmínkách vaší půdy může trvat týden nebo déle, než všechny plíživé Charlie zemřou. Nahlédnout každých pár dní a hledejte zelenou. Když už nezbývá ještě více zelená a váš plíživý Charlie vypadá scvrknutý a hnědý, můžete odstranit kryt a vytrhnout zbývající prameny plíživého Charlieho. Nezapomeňte to důkladně zlikvidovat. oblékání za oddenky nebo kořeny může způsobit návrat plevele.

Zabíjení plíživého Charlieho chemikáliemi

Pokud máte vážný problém s plíživým Charliem ve vašem trávníku, nejlepší sázkou je obvykle řešit ho herbicidy. Nezapomeňte, že plíživý Charlie není do značné míry ovlivněn standardními brodisloeaf heldbicides. takže když hledáte lék, hledáte řešení, které obsahuje Tricolpyr nebo Dicamba. Můžete také požádat svého místního poskytovatele péče o péči.

Před stříkáním si oblékněte pár dlouhých kalhot, košile s dlouhým rukávem a pár zahradnických rukavic, které chrání vaši pokožku před drsnými chemikáliemi v herbicidu. Smíchejte herbicid dohromady v zahradním postřikovači podle pokynů od výrobce.

Můžete stříkat pro plíživý Charlie kdykoli v roce, kdy plevel není ve svém zimním spícím scéně. Nejúčinnější čas na postřik je však těsně před prvním mrazem. Nastříkejte herbicid na plíživý Charlie, soustředí se na listy a zajistěte, aby byly všechny listy pokryty. Nesmístejte alespoň dva dny po nanesení herbicidu, protože to umožňuje chemikálii vsáknout do kořenů rostliny. Tím je zajištěno, že plíživý Charlie nemůže na jaře ohraničit.

Zabránění plíživého Charlieho s herbicidy

Pokud váš trávník vidí problémy s plíživou Charlieho rok co rok, použití předběžného herbicidu vám může pomoci řešit zamoření, než se mohou zakořenit ve vašem trávníku. Preemergentní herbicid je speciální typ chemikálie, která klade spící ve vaší půdě a zabíjí plevele, než mohou vyklíčit. Používání předoohemového herbicidu vám ušetří čas a peníze řešením problému, než se charlie dokáže poškodit trávu.

Preemergentní herbicid najdete v místním zahradnickém centru, železářství nebo online zdroji pro nástroje péče o trávník. Podívejte se na produkt určený k eliminaci plíživého Charlieho nebo Ground Ivy. Smíchejte roztok s vodou podle pokynů od výrobce a přidejte roztok do láhve na ruční postřik. Pokud používáte granulární roztok, přeneste směs přímo do granulárního rozmetadla. Naneste rovnoměrně na trávník a ujistěte se, že pokrýváte každou oblast, která dostává přímé sluneční světlo. Věnujte zvláštní pozornost nerovnoměrným oblastem vašeho trávníku.

Prevence plíživého Charlieho udržováním zdravého trávníku

Creeping Charlie má tendenci zakořenit v trávnících, které jsou špatně udržované nebo které trpí chorobou trávníku nebo houbou. Udržování zdravého trávníku je jednoduchý a cenově dostupný způsob, jak zabránit tomu, aby Charlie převzal váš majetek. a pomáhá vám také zvýšit přitažlivost obrubníku. Používání těchto tipů a triků po celý rok vás může zmocnit k boji proti plíživému Charliemu a jiným trávníkům plevelů.

 • Pravidelně sekat trávník: Dlouhá tráva nevypadá jen špatně. může také ztížit vaši trávu brát živiny, které potřebuje z vaší půdy. Když je vaše tráva příliš dlouhá, může místní obhájce snažit získat vodu a kyslík z atmosféry, což způsobí, že vaše tráva oslabuje a zanechává prostor pro plevele, aby se pohybovali na trávníku.

Pokud se charlie ve vašem trávníku tenčí. Vyšší tráva má tendenci zastínit vaši půdu, což pro plevele ztěžuje vkládání kořenů do trávníku. Nezapomeňte však, že opuštění příliš dlouhé trávy oslabí kořeny vaší trávy. takže máte plán, než se posekáte a držte se ho a držte se ho.

 • Dohlížené záplaty v trávě: Máte na trávníku holé místo? Pokud ano, nebuďte překvapeni, pokud se charlie rozhodne nastěhovat. Plevele, jako je plíživý Charlie, jsou odolní a mohou růst i v oblastech, kde tráva má potíže se prosperujícími.

Naštěstí je v trávníku jednoduché řešení pro holé záplaty. Dohlížení je proces výsadby nových travních skvrn v oblastech, kde tráva zemřela ve vašem trávníku a pravidelně se dotýkala těchto oblastí, dokud váš trávník není dokonce. Odborníci doporučují, abyste jednou ročně dohlíželi na to, aby váš trávník zůstal tlustý, i když v současné době nemáte na trávníku holé skvrny. Udržování konzistentní délky trávy prostřednictvím profesionálního dohledu nad ošetřením bude obtížnější pro plíživost Charlieho napadnout vaši půdu.

 • Zavlažování a oplodnění vašeho trávníku: Vaše nejlepší zbraň proti plevelům je zdravý trávník. Když jsou kořeny vaší trávy zdravé, vaše tráva může na vašem dvoře pěstovat silnější. To poskytuje méně příležitostí pro plevele k vyluhování živin z vaší půdy. Oplodnění trávníku každoročně živí vaši půdu a poskytuje vašim travním semenům sílu, kterou potřebuje k vytažení plevelů.

Kromě oplodnění trávníku se také budete chtít ujistit, že váš trávník je po zalévání správně vyčerpán. Creeping Charlie má snadnější růst času v chladné, vlhké půdě, což znamená, že ponechání trávníku mokré může zvýšit vaše šance na řešení tohoto společného plevele. Pokud zaléváte trávník, ujistěte se, že na vašem majetku nejsou žádné oblasti, kde voda má tendenci se spojit.

Hledáte snadný způsob, jak udržovat zdravý trávník po celý rok? Profesionální poskytovatelé služeb péče o trávník, jako je Trugreen.

Clearing Plading Charlieho z vašeho trávníku

Hned vedle pampelišky může být plíživý Charlie jedním z nejvíce frustrujících problémů s péčí. Pokud se v současné době zabýváte plíživou Charlieho ve vašem trávníku, víte, že nemusíte řešit tento otravný plevel na vlastní pěst.

Trugreen je profesionální poskytovatel služeb péče o trávník, který je vyškolen, aby se zbavil některých z nejtěžších plevelů. Od plíživého Charlieho po Moss, Trugreen zaměstnává pouze odborné techniky, kteří chápou, jak posoudit vaši půdu, vytvářet akční plán, jak se zbavit plevelů na vašem majetku, a nechat vás se zelenou, svěží trávou, o které jste snili. Vše, co si budete muset dělat starosti, je to, jak chcete tuto sezónu používat trávník.

Tým na Trugreen stojí, aby vám pomohl se všemi vašimi potřebami péče o trávník. Zavolejte nám ještě dnes na čísle 877-349-9084, abyste se dozvěděli více a začněte s nabídkou zdarma od Trugreen.