Jak řezat beton s kruhovou pilou. Řezání kruhové pily

listopadu Jak řezat dlaždice Bunnings Warehousebunnings Warehouse

Pokud chcete do svého domova přidat nějaké nové dlažby, možná vás zajímá, jak je snížit. Dlažby mohou být řezány pomocí různých různých nástrojů, v závislosti na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, a velikosti dlaždic. Zde je rychlý průvodce, jak snížit dlaždice z Bunnings Warehouse. Nástroje, které budete potřebovat:. pila (pro betonové, cihlové a kamenné dlažby). sekáč a kladivo (pro betonové dlažby). Pokyny pro dlaždice (pro cihlové dlažby): 1. Nejprve budete muset označit, kde chcete snížit finišery. Použijte tužku nebo křídu k označení přímky na dlažbu. 2. Pokud řezáte beton, cihly nebo kamenné dlaždice, budete muset použít pilu. Pro betonové dlaždice můžete použít zdivou pilu, kruhovou pilu nebo dokonce rukou. Pokud používáte napájecí pilu, ujistěte se, že máte na sobě ochranné brýle a masku prachu. 3. Chcete.li rozřezat finišery, zarovnejte čepel pily s označenou čárou a prořízněte si dlažbu. Pokud používáte ruční pilu, možná budete muset udělat několik průchodů, aby se prořízl dlažbou. 4. U betonových dlaždic můžete také použít sekáč a kladivo k rozbití dlahu podél značené čáry. Začněte tím, že bojí s dlátem, a poté klepněte na sekáč s kladivem, abyste rozbili dlaž. 5. Pro cihlové dlažby budete muset použít splitter dlaždice. Jedná se o nástroj, který vypadá jako velký dvojice kleště a je speciálně navržen pro lámání cihel. Se správnými nástroji a trochou trpělivosti je řezání dlaždic relativně snadný úkol.

Výběr správného nástroje pro váš projekt bude záviset na vaší situaci. Většinu času má použití kruhové pily nebo mlýnku na úhlu čisté, snadné řezy a také techniky, které lze použít pro jiné účely. Pronájem mokré pily nebo rozbočovače cihel/dlaždice vám umožní udělat spoustu řezů. Při řezání dlažby se vždy doporučuje, abyste nosili masku a brýle. Mokré pily ztěžují proříznutí skrz dláždění. Po střihu se na čepel stříká voda, aby se snížil teplo a prach. Nejedná se o zdroj energie, ale spíše nezadané zařízení, které funguje jako jedno.

Brick Splitter obvykle nepoužívá kamenný Berger. Zdivo a kladivo jsou efektivními nástroji pro odstranění relativně málo řezaných dlaždic na rozvržení. Přímé řezy fungují dobře se všemi standardními metodami řezání, ale zakřivené řezy by měly být řezány kruhovou pilou nebo mlýnkem na úhel. Chcete.li chránit spodní část základny kruhové pily, zakryjte ji v pásku Blue Painter.

Co je nejlépe vidět pro řezání dlažby?

Pily zdivy se používají k řezání dřeva. Pila na ovládání prachu IQMS362 je nejlepší ve třídě pro čištění a řezání čistých a snadných dlažbami kamenů.

Kladivo a dláta jsou nejběžnější metody pro řezání dlaždic, ale je také přijatelný rozdělovač cihel. Překročíme každou možnost větší hloubku a naučíme vás, jak to udělat. Pro řezání finišerů na bázi betonu je vyžadován speciální rozdělovač. Je velmi jednoduché snížit dlažbu s cihlovým rozbočovačem. Pokud potřebujete snížit spoustu dlažců nebo pokud máte spoustu kruhových řezů, je nutná pila. S.

Síla pila je všestrannější a schopná plnit různé úkoly než samotná pila. Chcete.li udržet své ruce a paže v bezpečí, použijte stráž pily, abyste zabránili odletu zbytků. Udělejte si bod označení obrysu svého řezu na betonu. Před zahájením procesu řezání se ujistěte, že je čepel správně uspořádán. Měli byste udržovat pilu v pohybu konzistentní rychlostí, zabránit ji v uklouznutí a buďte opatrní, abyste ji automaticky nezačali. Čistý řez je získán jednou z metod. Menší projekty lze zpracovat metodou sekáče, zatímco větší projekty vyžadují pilu.

Mohu použít svou stolní pilu k řezání dlažby?

Je na vás zcela na vás, abyste většinu dlažců položili, ale budete potřebovat pilu s finiškou nebo řezačce filválů, abyste některé z nich upravili tak, aby vyhovovaly vašim potřebám. Je možné použít stolní pilu, kruhovou pilu nebo úhlový mlýnek pro řezání paverských kamenů, z nichž všechny jsou běžnějšími typy pila.

Jak řezáte dlaždice bez mokré pily?

Dva způsoby, jak snížit dlažby bez pily, je použít kladivo a dlát. Protože jsou vyrobeny z betonu, zejména nejoblíbenějšího typu, jsou Palisades jednou z nejodolnějších a nejúčinnějších možností pro vaše potřeby hardscapingu. K dispozici nejsou žádná omezení barev, tvarů nebo velikostí.

S čím jste řezali dlažby?

V závislosti na velikosti a typu dlažbu, se kterým pracujete, můžete oříznout dlaždice s řadou různých nástrojů. Pro menší, tenčí dlaždice, užitkovou noži nebo zdivo s diamantovou čepelí lze použít. Pro větší, silnější dlaždice lze použít napájecí pilu s zděnou čepelí.

Proces řezání dlaždic může být obtížný, ale tento článek vás provede třemi nejběžnějšími metodami a také o tom, jak to udělat. Může to být extrémně nebezpečné, pokud neříkáte dlaždice správně, což není tak jednoduché, jak se zdá. Chcete.li úspěšně dokončit svůj projekt, je nejlepší najmout někoho, kdo zvládne všechny podrobnosti. JS Brick poskytuje celou řadu instalace, dodávek a údržby za posledních 20 let.

Jaký je nejlepší nástroj pro řezání dlažby?

Obě standardní čepele s kruhovým pilem (7 1/2 palce) a úhlové brusky čisté, jednoduché řezy a vyžadují stejnou úroveň dovedností. V obou případech byste měli vybrat diamantovou čepel pro zdivo a kámen.

Řezání kamene

Řezání kamene je proces, který se používá od starověku k tvarování a vytváření kamenných struktur. Základní proces zahrnuje zasažení kamene s jiným objektem, jako je kladivo, aby se vytvořil zlomeninu. Jakmile je vytvořena zlomeninová čára, lze kámen rozdělit podél této linie. Řezání kamene lze použít k vytvoření různých tvarů a velikostí kamenů a bylo použito k vytvoření všeho od malých soch po velké budovy.

Jak řezat beton s kruhovou pilou?

Mnoho kutilství a obchodních dodavatelů má vztah k nenávisti s betonem. Tento materiál je impozantní, když potřebujete odolný vůči počasí, odolný a odolný povrch-ale méně než ideální, když jej potřebujete řezat, opravit nebo vyměnit.

Myšlenka řezání zdiva na bázi cementu může být zpočátku zastrašující. Se správnými nástroji, bezpečnostními opatřeními a technikami. je to vlastně jednodušší, než si myslíte.

Schopnost kompetentně řezat tento materiál otevírá zcela nový svět projektů pro kutily. proto je pro mě důležité předat mé znalosti v této technické oblasti.

V tomto článku vám poskytnu opravdové betonové řezání 101. včetně oslovení cihel a cementu. odhalující profesionální tipy a hacky, aby se zajistilo odměňující výsledky, přičemž dodržuje nebezpečí na minimum.

Proč musím řezat beton?

Vzhledem k tomu, že beton má být dlouhodobým, polotrvalým médiem-zdá se neslušné, že byste zvážili řezání.

Existuje však mnoho důvodů, proč budete možná muset odstranit sekce, vytvářet kanály nebo obecně přetvořit zdivo.

Ačkoli to není vyčerpávající seznam, zde jsou nejoblíbenější důvody pro oslovení cihel a betonu s kruhovou pilou:

 • Usiření terasových desek nebo cihlových dlažby.
 • Demoliční projekty.
 • Vytváření expanzních kloubů v pevných cementových podlahách.
 • Nasměrování stěn pro elektrické zapojení nebo potrubí.
 • Oprava linek odpadního odpadního odpadního odpadu.
 • Oprava a výměna částí zdiva.
 • Zahradní a terasové terénní úpravy.

Je kruhová pila nejlepší nástroj pro řezání betonu?

Co je nejlepším nástrojem pro řezání betonu, je pila s rotační čepelí. jak je uvedeno v kruhových modelech.

Bandsaws jsou příliš plevely, beton by odtrhl řetězec z řetězové pily a pily jsou příliš malé a nepraktické. nevadí to, že jsou navrženy pro oslovení dřeva.

Krásy zdiva utvářející pilu s rotační akcí. i.E. kde se otočný disk otáčí kolem centrálního alkoholu. jsou:

 • Vysoká rychlost otáčení poskytuje chrochtání pro řešení hustého materiálu.
 • Kontakt minimálního povrchu snižuje tření a ztrátu energie.
 • Konzistentní točení pohybu.
 • Přesná kontrola.

Pokud však jde o řezání betonu. všechny kruhové pily nejsou vytvořeny rovnocenné. Je to podobné pojmenování všech čtyřnohých zvířat jako velbloudy.

Široké spektrum kruhových pily zahrnuje stolní pily, pily na roztržení, pily a ruční dřevozpracující pily. Pokuste se použít některý z těchto příkladů k střihu betonu. a skončíte s rozbitým strojem, zničeným betonem a pravděpodobně se ocitnete v pohotovostní místnosti.

To, co potřebujete pro řešení tvrdého zděného práce, je kruhová pila, která má chrochtání, aby projížděl hustým materiálem, kapesní design, který umožňuje vertikální nebo horizontální práci, a kompatibilitu s čepelemi vhodnými pro orat skrz zdivo.

Přesto, i když máte nástroj, který splňuje všechny výše uvedené požadavky. může to být stále méně než ideální. Vzhledem k rizikům spojeným s betonovou demolicí a řezáním. v ideálním případě potřebujete na míru betonovou řezání pily.

Nebezpečí řezání betonu

Podívejte se na své zdi, terasu nebo příjezdovou cestu. nebo na cokoli, co je z tohoto materiálu vyrobeno. Jen tam sedí, den co den, do značné míry neměnné. nezpůsobí vám vůbec žádné újmu, obavy nebo problémy.

Přesto víte, jak se chování vaší manželky/přítelkyně najednou změní, když se zdvořile zeptáte, zda se trochu vážila? To je stejné jako když řezáte beton.

Prořezávání tohoto materiálu s kruhovou pilou uvolní celou krabici Pandory s nepříjemností, včetně:

 • Střepy podobné střelům agregátu, které se střílí směrem k tváři.
 • Výpary nebezpečného oxidu uhlíku (s nástroji pro plyn).
 • Ve vzduchu oxid křemičitý. způsobující astma, rakovinu a silikózu.
 • Nebezpečí přehřátí nástroje.
 • Blade Blade Blade Blade Backback.

Naštěstí pomocí kruhové pily určené pro řezání betonu. tato rizika lze minimalizovat.

řezat, beton, kruhovou, pilou

Bezpečnostní opatření při řezání betonu

Abyste zajistili řezání betonu s nízkým nebezpečím, je třeba řešit tři oblasti-vy, váš nástroj a váš pracovní oblast.

Osobní bezpečí

Vím, že uvádím zatraceně zřejmé, ale je zásadní, že nosíte ochranné vybavení. Nejen, že jednáte s volatilním materiálem v betonu, ale také ovládáte nebezpečnou zbraň.

Přinejmenším se ujistěte, že don:

 • Ochranné brýle.
 • Rukavice na pracovní místo.
 • Maska respirátoru.
 • Obránci uší.
 • Ocelové boty s čepicími.
 • Silné kombinézy.

Bezpečnost nástroje

Jak již bylo zmíněno dříve, použití správného nástroje je nezbytné pro zdivové kanály, stříhání nebo krájení. Vždy se u výrobce zkontrolujte, že jejich nástroj je vhodný pro adresování betonu.

 • Mít čepel navrženou pro beton.
 • Umístěte vodní linii. pro ochlazení čepele a minimalizaci vzdušného prachu.
 • Začlenit vysavač prachu/dýmu.
 • Mají značné stráže čepele a zpracování.
 • Být dobře udržovaný.

Bezpečnost umístění

Kromě výše uvedených preventivních opatření zahrnuje rozumná praxe řezání betonu:

 • Práce v dobře větrané oblasti.
 • Zajištění toho, aby byla kaše voda často čištěna, aby se zabránilo skluzu.
 • Použijte dlouhé, pomalé a úmyslné průchody.
 • Kontrola čepele je nepoškozená.
 • Udržování dětí, domácích mazlíčků a vaší ženy mimo pracovní oblast.
 • Vyhýbat se hackování zdiva.
 • Zajistit žádné riziko strukturálního kolapsu.
 • Nenosí volné oblečení.
 • Udržování dlouhých vlasů a vousů od čepele.
 • Neřezat pod hladinou kolena nebo nad výškou ramene.
 • Před zahájením práce kontrola skrytých potrubí a elektrického zapojení.
 • Časté přestávky. umožňující vám udržovat zaměření a prevenci zranění vibrací.

Jaká čepel pro řezání betonu?

Diamanty mohou být nejlepším přítelem dívky. ale jsou také nejlepšími kamarády betonových řezacích diyers a obchodních profesionálů. Stručně řečeno, neexistuje žádná jiná hrana s odolností a ostrostí, které by se vypořádalo s zděnými materiály.

Existují čtyři klíčové komponenty kvalitní, betonové, diamantové čepele:

Kovové jádro. vyztužený ocelový disk s okrajem, ve kterém jsou umístěny diamanty.

Diamanty (syntetické). Poskytování honované hrany pro řezání.

Matrix. Kovová vazba, která ulpívá diamanty na ocelový disk.

Weld. Připojení řezných segmentů s kovovým vnitřním jádrem.

Síla a ostrost diamantů proříznou betonem, zatímco disk se otáčí rychlou rychlostí. V průběhu času se tyto syntetické krystaly přirozeně opotřebovávají a odpadnou-odhaluje čerstvé, lesklé, zbrusu nové kameny začleněné do matice.

U aplikací pro stříhání zdiva existují dvě formy diamantové řezací čepele. suché a mokré.

Diamond suché řezací čepel

Čepele suché řezání-jak jste pravděpodobně uhodli-nevyžadují vodu jako inhibitor chladicí kapaliny nebo prachu. Místo toho mají segmentované svary, které jsou odolné proti teplu, a tak eliminují jakékoli kontroly teploty H2O.

To znamená, že se nakonec mohou přehřát a vytvořit prach. Proto se obvykle používají pro krátké, malé betonové projekty na kruhových pilách s nízkou prašbinou.

Diamant mokrý řezací čepel

Tyto řezací hrany jsou ochlazeny vodou, jsou ideální pro dlouhé projekty, které zahrnují hluboké řezy s nářadí. Navíc voda působí na zachycení prachu. snižuje objem vzdušných kontaminantů, které mohou být respirační riziko.

I když můžete využít samostatnou hadicovou trubku k distribuci vody na čepeli a betonu. je to vážně nepředvídatelné kvůli rizikům prokluzu a elektrického proudu. Místo toho si vyberte betonovou řezací pilu s začleněnou vodovodnou linií.

Jak řezat beton s kruhovou pilou

Co budete muset dodržovat tento tutoriál

Než začneme, zkontrolujte, zda máte následující materiály a nástroje (ty, které se vztahují na váš aktuální projekt). Jakmile začnete s prací, pomůže to zabránit zbytečným prostojům. a eliminovat frustrace.

 • Vhodná řezací pila na mokrý beton.
 • Mokrý diamantový čepel.
 • Dodávka vody/konektory voda/konektory.
 • Vakuum pro extrakci prachu (pokud je to možné pro vaši pilu).
 • Dřevěné prkno 2 x 4.
 • Křída stavitelů.
 • Osobní bezpečnostní vybavení.
 • Maskovací páska.
 • Drátěný kartáč.
 • Kladivo a dláta.
 • S vysokým oděrem brusným papírem.

Jak provádět betonové řezání s kruhovou pilou. krok za krokem pokyny

Příprava

Připravte si betonovou řezání podle pokynů výrobce. nastavte čepel na požadovanou hloubku řezání.

Doporučuji aplikovat malou maskovací pásku na spodní stranu pily. to snižuje poškrábání betonového povrchu, když jednotka přechází přes základní materiál.

Řezání betonu

Obvykle mají betonové kruhové pily dvě držadla. jedna vpředu a jedna vzadu. Uchopte nejvýznamnější rukojeť vaší méně dominantní rukou a silnější dominantní rukou na zádech.

Vytvořte svou počáteční adresu betonu. Pokud začínáte na okraji. například při změně velikosti cihel nebo desek. udělejte několik malých pochlechů od těla, aby vytvořily malé výklenky.

Pomocí přední rukojeti pomalu nasměrujte čepel podél křídy a dozadu, abyste tlačili pilu. Udržujte stroj na nejnižší otáčce.

Při práci na horizontálním betonu. jako jsou chodníky nebo podlahy. se netlačte dolů. Místo toho nechte váhu stroje vykonávat veškerou práci. Pokud na stěnách pracujete svisle, budete muset vyvinout tlak.

Na delších projektech sledujte nadměrné úlomky a akumulaci vody, které by se mohly stát nebezpečím. V případě potřeby přestaňte vyčistit pracovní oblast a poté začněte znovu.

Po řezání

Jakmile je řezání dokončeno, zkontrolujte adresovanou oblast. hledáte volný materiál a ostré hrany. Přejděte přes linii řezu drátěným štětcem, abyste odstranili agregát nebo kladivem a dlátem, abyste odstranili jakékoli tvrdohlavé zdivo. Nakonec skončíte s brusným papírem s vysokým oděrem.

Vyčistěte pracovní prostor. Nepochybně to bude zaprášené, kamenité, mokré a možná zakryté kalem. Během procesu očištění udržujte své ochranné vybavení, abyste chránili před vzdušnými kontaminanty.

Postupujte podle pokynů výrobce pro vaši pilu pro demontáž a čištění. Musíte zajistit, aby byl nástroj před uložením suchý, aby se zabránilo poškození čepele nebo vnitřních komponent.

Postavte se a obdivujte svůj hardcore betonový řezací projekt. kterého se vám podařilo dosáhnout bez zbourání vašeho domova nebo ztráty končetiny.

Jak řezat beton s kruhovou pilou?

Většina lidí má s betonem vztah nenávisti. Tento typ materiálu je skvělý, když potřebujete odolný vůči počasí, těžký a trvalý povrch, ale ne tak velký, když ho potřebujete řezat, opravit nebo vyměnit. Celá firma řezání betonu může být docela skličující, ale ve skutečnosti to nemusí být. Bitvu lze vyhrát výběrem správného nástroje. a v tomto případě by to byla kruhová pila. V tomto článku se podrobněji podíváme na to, jak toto zařízení funguje a jak s ním přesně řezat beton.

Co je to kruhová pila?

Kruhová pila by byla energetickým nástrojem, který používá abrazivu nebo ozubený disk k odříznutí různých materiálů pomocí pohybu, který se otáčí kolem jeho altánu. Může řezat materiály, jako je zdivo, kov, plast a dřevo, a může být namontován na stroj nebo ruční. Čepele těchto zařízení jsou speciálně navrženy pro materiál, na kterém mají být použity, a mohou být napájeny elektřinou, benzínem nebo hydraulickým motorem. Kruhová pila se poprvé objevila někde na konci 18. století, kdy byla použita k transformaci protokolů na dřevo. Na vynález tohoto zařízení existuje mnoho žadatelů, ale osobou nejčastěji přijímanou jako jeho vynálezce je Samuel Miller, který v roce 1777 získal patent až zpět v roce 1777. Rotační povaha tohoto užitečného zařízení vyžaduje více energie. ale je to vysoce efektivní, protože jeho zuby jsou v neustálém pohybu. Zvuk tohoto stroje je jiný než zvuk pily nahoru a dolů, což je přesně to, co si vydělal přezdívku bzučení.

Typy čepelí

V této části článku se podíváme na různé typy čepelí používaných pro kruhové pily a k čemu jsou dobré:

Abrazivní korundové zděné čepele

Tyto typy čepelí jsou obvykle docela levné. 7 ″ čepel vás bude stát do 5 let. Jsou široce dostupné a mohou být použity pro řezání asfaltu, štuku i betonu. Bohužel, nízká cena abrazivních korunských lopatků má negativní dopad na jejich rychlost, protože jsou schopny snížit pouze mělké průchody 1/2 ″ až 1/4 ″. Řezání s nimi může být docela časově náročné a také se opotřebovávají poměrně rychle.

7 ″ abrazivní čepel Corundum se bude opotřebovat na 6 1/2 ″ poté, co vyříznete nohu nebo dvě podél řezací linie. To znamená, že operátor musí často upravovat hloubku pily, aby odhalil více čepele. Tyto typy čepelí vytvářejí oblaky prachu a obvykle se tak zahřívají do bodu, kdy září. Ale stále jsou nejlepší volbou pro ty, kteří mají nižší rozpočty a pro ty, kteří potřebují pouze provést pár mělkých škrtů.

Diamantové čepele

Tyto typy čepelí sportují kovovou čepel, která je spojena s diamantovým nebo kovovým kompozitem. Při použití se jejich kovový kompozit pomalu opotřebí a odhalí svěží a ostrou diamantovou hranu. Nákup diamantové čepele pro vaši 7 ″ kruhovou pilu může být dostatečnou investicí, ale můžete si být jisti, že přežije čepel abrazivního typu-je to skvělá volba pro ty, kteří řezali hodně betonu.

Mohou být rozděleny do dvou odlišných kategorií:

Obvykle přicházejí s ozubenými nebo zoubkovanými ráfky, které jim pomáhají vysunout odpad a ochlazovat čepel. Jsou výjimečně skvělé, když se používají k provádění řady stále hlubších řezů. Jejich největší nevýhodou je, že vytvářejí hodně jemného prachu. Při používání uvnitř musíme utěsnit celou pracovní oblast s kapitačními pásky.

Ty přicházejí buď s hladkým obvodem nebo se standardními zuby, s chlazením vody a udržování prachu pryč. Řezání s nimi je rychlé a čisté, ale jediným správným způsobem, jak použít čepel s mokrou, je vložit do pily, která může distribuovat vodu. Řešením by bylo zapojit zařízení do GFCI chráněné šňůry a nechat někoho nasměrovat proud vody před strojem, když jej používáte.

Jak brzy mohu řezat beton?

Načasování závisí na několika různých faktorech, z nichž některé jsou povětrnostní podmínky, typ vaší čepele, tvrdosti, velikost agregátu a konstrukce betonové směsi. Ti, kteří začnou řezat příliš brzy, s největší pravděpodobností zažijí raveling a ti, kteří to dělají příliš pozdě. Pokud je počasí horké, řezání by mělo začít někde po hodině, i když to také záleží na tom, jak beton reaguje. Provozovatel by samozřejmě mohl udělat několik zkušebních škrtů a pokusit se zjistit, zda je materiál připraven na řezání pily. Pokud je tento kus příliš velký, nejmoudřejším rozhodnutím by bylo, aby bylo několik pily práce současně. Někteří dodavatelé rádi zpožďují celý proces, aby chránili své nástroje a snížili otěr. Výše uvedené typy čepelí lze použít v závislosti na tom, jak rychle by mohly být řezy a na současném stavu cílového betonu. Vyvarujte se následujících akcí:

 • Řezání při vysokých rychlostech
 • Používání nevhodného typu čepele
 • Tlačení zařízení příliš tvrdě
 • Používání pily, která má vřeteno

Určování, kde provést řezání

Než začnete celý proces, je důležité si vybrat oblasti, kde budete provádět řezy. Doporučujeme začít ve středu sloupců. Klouby by měly být rozloženy na 23 až 35 tloušťky kusu, i když to musí být nejprve potvrzeno inženýrem. Rozstup kloubů se obvykle pohybuje mezi 10-18 stop, v závislosti na objemu výztuže desky. Ti, kteří používají vysokoškolský beton. Zde je několik akcí, které by vám měly pomoci vybrat oblasti pro řezání:

 • Udělejte řezy pily nepřetržité.
 • Tvoří čtvercové vzory.
 • Vyberte oblasti, které nemají po sobě jdoucí výztužnou oceli z jednoho čtverce na další.
 • Je vždy lepší mít malé trhliny než zvýšit náklady udržováním několika kloubů.
 • Pokud je počasí horké, můžete zkusit vytvořit větší čtverec a teprve poté oříznout vnitřní klouby. To vám pomůže ovládat trhliny, které se rychle objevují ve větších oblastech.

Jak provést řezání

Jakmile víte, které klouby mají být řezány, měli byste je označit křídou. Pokud se chystáte používat řezání vody, budete muset mít vodu, která se stéká dolů na čepel. Vždy dovolte, aby čepel dosáhla potřebné hloubky a poté začněte pomalu pohybovat zařízením, zatímco sledujte linii křídy. Podívejte se na některá další doporučení:

řezat, beton, kruhovou, pilou
 • Nikdy neotočte čepel
 • Nikdy nedovolte, aby se čepel točí, když je v řezu, protože to zvyšuje opotřebení
 • Když řezáte těžkou výztuž, měli byste použít čepele, které sportovní měkké kovové segmentové vazby

Jak hluboký by měl být řez?

Podle našich zkušeností je dobrým pravidlem vždy řezat kloub 1/4 na 1/3 tloušťky kusu. Vždy zkontrolujte, zda je hloubka řezu dostatečná a že je podle doporučení inženýra. Pokud je příliš hluboká, blokování prostě nebude stačit pro přenos zátěže. Pokud je to příliš mělké, existuje velká šance, že k náhodným trhlinám dojde. Faktory, jako je tloušťka a délka desky, typ základní a techniky vytvrzování.

Jak snížit dlaždice přírodního kamene. snadný průvodce

Slyšel jsem někdy o dlaždicích přírodního kamene? Je to běžný termín, pokud jde o design vnější podlahy budovy, jako je dům, kancelář nebo rekreační středisko. Kamenné dlaždice jsou desky a bloky, které se používají k vytváření rovných, snadno dostupných povrchů pro bazénové paluby, pěstitele, ohnivé jámy, chodníky, příjezdové cesty, terasy a dokonce i zahradní odrazové kameny.

Mohou být klasifikovány do různých kategorií, dlaždic přírodního kamene, betonových dlaždic, porcelánu, gumy a dalších. Protože se však tento článek zaměřuje na to, jak snížit kamenné dlažby, zvažujeme pouze první kategorii.

Existují různé typy přírodních kamenů, které se používají jako dlaždice. Některé z nich jsou vápence, bluestone, pískovec, čedič, dlážděná, žula, mramor a nejběžnější travertin.

Při používání přírodních kamenů v designu můžete být zaručeni jedinečný projekt terénní úpravy, protože kameny jsou vždy jiné, i když mohou mít stejnou relativní uniformitu barvy a textury.

Na rozdíl od betonových dlaždic a většiny cihel, kamenné dlaždice ne vždy přicházejí ve stejných velikostech. Jsou také losovány, tj. Vykopané ze Země, kde se přirozeně tvořilo pomocí různých sedimentů, po dobu milionů let.

Přirozené kameny nejsou vhodné k použití okamžitě po lovu. Kameny jsou nejprve nakrájeny na bloky nebo dlaždice, které mají být použity ve venkovních projektech. Než zvážíme, jak řezat kamenné dlažby, bylo by ohleduplné vidět potřebu projít stresem spojeným s používáním dlažných kamenů.

Proč se někteří lidé rozhodnou pro dlaždice přírodního kamene?

Přirozené kameny s jejich krásnými bohatými barvami a zvláštními texturami způsobují, že vaše dlaždice vypadají esteticky příjemně. Výhodou mohou být také jejich jedinečné a mírné změny barvy, protože si můžete vytvořit vlastní design a přidat do oblastí, které je používáte, přidat organickou krásu a osobní dotek.

Použití přírodních kamenů pro váš filavní nabídky vám nabízí všestranné možnosti, můžete si při instalaci teras použít metody s mokrou nebo suchou polohou při instalaci teras. Pro terasu s mokrým položením můžete použít beton jako základnu s přírodním kamenem nahoře, zatímco bloky přírodního kamene pevně umístíte do postele písku nebo drceného kamene pro metodu suché položení terasy.

Instalace dlaždic přírodního kamene obvykle nevyžaduje tolik profesionality nebo dovedností jako betonových dlaždic.

Údržba a trvanlivost

Vysoce kvalitní kamenné dlaždice jsou nízká údržba, což vyžaduje pouze pravidelné zametání a oplachování. Protože umožňují snadné odstranění sněhu, není třeba příliš utrácet ani se o to starat.

Je také známo, že přírodní kameny zůstávají po tisíce let, protože vydrží sníh, déšť a led nebo jakékoli jiné extrémní povětrnostní podmínky společné venkovním dlaždicům.

Důležitost řezání dlažců

Na rozdíl od betonových dlaždic nemůže být přírodní kámen nainstalován bez řezání. Jak již bylo zmíněno na set, poté, co jsou přírodní kameny losovány, nejsou vhodné k použití, musí být místo toho nařezány na bloky nebo dlaždice, než budou použity ve venkovních projektech.

U betonových dlaždic můžete použít formu vaší preferované velikosti, což je eliminovat potřebu nakrájet na bloky nebo dlaždice, pokud v nekontrolovatelných případech. Proto by při instalaci betonových dlaždic nebylo nejlepší volbou hledání „jak snížit betonové dlaždice“.

Nástroje doporučené pro řezání dlažců

Při řezání dlaždic existují nástroje, které je třeba použít pro efektivnější, snadnější a úspěšnou práci.

 • Kladivo
 • Dláto
 • Power pily
 • Blokované a deskové rozdělení
 • Ochranné brýle
 • Rukavice
 • Měřicí páska
 • Tužka
 • Respirátor
 • Čtvercový nebo rovný
 • Nonslip Mat
 • Zdivo
 • Ušní zátěže
 • Demolice viděl
 • Kruhová pila

Jak řezat dlaždice různými nástroji

Kroky, které je třeba podniknout při řezání dlažců přírodního kamene, se liší podle typu použitých nástrojů. Níže jsou uvedeny různé nástroje a kroky podniknuté ke snížení kamenných dlaždic při jejich používání.

Jak řezat dlaždice pomocí kladiva a sekáče

Toto je staromódní, ale efektivní metoda řezání dlažců. Nejlepší je použít kladivo a sekáč, když máte několik kamenů k rozdělení a nepotřebujete dokonalý řez. Funguje také pro situace, kdy potřebujete zapadnout dlažby do nepravidelných oblastí nebo kolem objektů.

Mohou být použity při instalaci drenážních linků, které běží pod terasou, kolem sloupků pro paluby nebo ploty kolem terasy nebo okrajů terasy nebo obecné výměny kamenů dlaždic.

Chcete.li nainstalovat pomocí kladiva a sekáče, nejprve změřte instalaci, porovnejte s měřením kamenného kamentu a uveďte, kolik je třeba odříznout. Za druhé, položte si dlaždice na plochý, měkký povrch, jako je půda, písek nebo kobercový šrot, aby se zabránilo skákání, poté změřte a označte stranu, aby byla odříznuta tužkou.

Dále skóre svého kamene položením dlátu přes linii tužky a jemně poklepáním na sekáč. Pohybujte se podél všech značek tužkou, dokud nedosáhnete asi šestého palce hluboko podél všech linií.

Zajistěte, aby síla zasáhla sekáče, která se rovná houževnatosti kamene, aby se zabránilo praskání. Dále použijete kusův kladivo (nejvýhodněji) a udeříte podél skóre, dokud se nekomplikuje kamenný kamen. Nakonec vyčistíte a vyhlazujete drsné hrany odstraněním nerovnoměrných bitů z rozbitého spolku.

Jak řezat dlaždice pilou

Tato metoda řezání dlaždic se používá, když jsou vyžadovány čisté řezy a je zde výrazný počet dlaždic, protože je rychlejší než tradiční dlát a kladivo.

Při používání kruhové pily k řezání kamenných dlaždic se ujistěte, že standardní řezací čepel pily je kruhová pila diamantová zdiva, protože jakýkoli jiný typ by nebyl schopen proříznout kamenem.

Nejprve změřte a označte řezací linii na obou stranách věže s měřicí páskou a křídou/tužkou. Dále zabezpečte deskou dlažbu k pracovnímu stolu pomocí C-Clamps, aby se dlaždice při řezání nepohybovalo a oblast, která má být odříznuta, zůstane visící ve středu vzduchu.

Poté pomocí své pily začněte prořezávat partnera pomocí označené čáry jako průvodce.

Při řezání, nevyvíjejte příliš velký tlak, nechte pilu dělat veškerou práci. Můžete otočit paver a opakovat proces řezání na druhé straně nebo provést několik průchodů s pilou v závislosti na tloušťce vězení, kterou řezáte. Pokračujte v řezání, dokud nebudete proříznete po celou dobu.

Jak řezat dlaždice pomocí třísek desek

Slibové desky používají hlavně odborníci. Tato metoda se používá zejména při řezání opravdu hustých dlažba.

K dispozici jsou různé typy tříd desek, některé z nich jsou elektricky napájeny a některé jsou hydraulické verze, ale nejčastěji se používají jednoduchý lis páky. Jednoduchý lis páky vyžaduje umístění dlaždice mezi horní a dolní čepelí a vyvíjející tlak, dokud nezachytí.

První věc, kterou musíte udělat, je nastavit rozprašovač desek na pevné, úrovni a porovnat měření prostoru, který je třeba naplnit dlažebními deskami s měřením kamene. Označte oblast, která má být odříznuta křídou nebo tužkou.

Zvedněte horní část rozdělovače a vložte do ní desku s linií křídy v bodě, která bude řezána. Snižte horní část a poté vyviněte požadovaný tlak na rozdělení desky. Po řezání položte nově řezaný finišer na místo pomocí gumové paličky k jeho konsolidaci, pokud je to nutné.

Bezpečnostní opatření, která je třeba přijímat při řezání dlažců

Měli byste také tlumit materiál, který stříháte.

 • K ochraně ucha by se měly používat ušní zátkovy nebo uší.
 • Pro pevné přilnavost a ochranu rukou jsou vyžadovány bezpečnostní rukavice, zatímco bezpečná obuv chrání nohy před poškozením.
 • Když se nepoužívají, oddělujte a dejte pily na bezpečném místě.