Nastavena pásma. Slepé sáčky na pásmové pily

Nastavena pásma

Nakonec jsem tento týden připravil svou kapelu a přišly také čepele Bandsaw. Objednal jsem si řadu čepelí v rozmezí od 1/4 ″, zubů 4 zubů po 3/4 ″ rychlé řezy s rozmanitostí mezi variabilními vzory zubů a šířky. První čepel, kterou jsem testoval, je tenká kovová, rychle řezací čepel a já ji plánuji spustit, dokud necítím, že už není vhodná pro práci. Zatím jsem roztrhl a křížoval měkká dřeva jako smrk a borovice a pak 1/2 ″ a 3/4 ″ břízová překližka a 3/4 ″ malajská překližka. Měl jsem nějaký hrubý utahovaný tis 7 ″ hluboký a pila proběhla jako horký nůž přes máslo. Měl jsem několik krátkých stonků popela a holly a vzal jsem je z kola do čtvercové pažby. Popel byl opravdu krásný a jasný a já jsem získal asi 5/8 ″ o 2 1/2 ″ délky a poté 1 1/2 ″ 2 1/2 ″ sekci. Holly jsem také převedl na sekce, podobných sekcí jako můj popel. Pak jsem nakrájel asi 3 mm silné plátky pro vložky a podobně.

комментарии и мнения

Ahoj Paul. Jsem rád, že jste nastavili a tento příspěvek je aktuální, protože mám nějaké části holly podobné velikosti jako ruční. Byl bych velmi vděčný, jak, pokud můžete sdílet, jak nejlépe provést počáteční řez na kulatém protokolu, protože se cítím poněkud nervózní. Udržíte to nebo použijete jig k držení, aby se nelíbilo?

Proveďte Google hledat „Resewing Sled“. Existuje mnoho různých vzorů, ale v zásadě potřebujete něco, abyste drželi kulatý protokol, abyste zabránili jeho otáčení (a také poskytl počáteční plochý povrch, který by mohl běžet proti vaší pásmové pivě). Můžete si zdarma, ale pokud nemáte velmi hladké a dokonce i přihlášení a roztrháte se přímo dolů uprostřed, pravděpodobně bych to nedoporučoval. Nejjednodušší, který jsem použil, je jen list materiálu (E.G. Mdf) s několika šrouby přes základnu do protokolu. Jeden dlouhý okraj běží proti vašemu plotu a šířka protokolu přesahuje druhou dlouhou hranu (aby byl nakrájen na čepel). Jakmile máte první plochou tvář, nepotřebujete sáňky.

Jsem tak šťastný, že jsem si přečetl o pásech kapely! Doufám, že uděláte mnoho článků. Koupil jsem si svou první pilu před rokem a ačkoli jsem je použil v předchozí práci, nikdy jsem nebyl zodpovědný za jednu, takže jsem si všiml podrobností, na které jsem předtím nevěnoval pozornost, když někdo jiný nastavil viděl. Zjistil jsem tedy, že přemýšlím, kolik vibrací tolerovat a kolik kolísání v čepeli. Sína kapely udělala obrovský rozdíl v mé práci kvůli své schopnosti resew. Musím odolat pokušení, abych byl líný nebo nechal to nahradit za mě rozvíjet dovednost, ale rozhodně se na to obracím za dlouhé ripy a přípravu z drsného řeziva.

Poslouchej poslouchej. Doufal jsem, že za posledních pět let bude Paul udělat video nebo blogní sérii o nastavení a provozování pásmové pily.

Je hezké vidět nějaké používání stroje. způsobuje, že se cítíme méně provinile s používáním pásů pro drsnou práci a dlouhé ripy a podobně, které máte omezený čas v kůlně a pracujete na něčem s termínem (jako řekněme, narozeniny nebo vánoční dary nebo podobně) jsou někdy praktickou nutností. Osobně si myslím, že kdyby to bylo něco, co byste v 17. a 18. století předali učedníkovi, je to naprosto v pořádku to udělat se strojem dnes, ale vina je zábavná iracionální věc.

Nikdy jsem nechtěl, aby někdo cítil, že podvádí nebo nutí k tomu, aby se někdo cítil provinile. To je často nějaký druh, pokud vnitřní mechanismus, který příliš často vypršel z tlaku vrstevníků, si myslím, že. Nikdy se nechci okrást, že budu vykonávat své dovednosti a opravdu ji jem jemně naladěn. Pochybuji, že mnoho olympioniků by chtělo říci, že použijte diskem nebo oštěp s nějakým proudovým pohonem ve svém vybavení nebo cyklisté Tour de France, natož chcete elektrické kolo. Většinou nejde o nahrazení dovedností tolik, že ušetří čas a úsilí jiného druhu. Nalezení rovnováhy je hlavně to, o čem to všechno.

Baví mě dimenzing dřevo pomocí své pásmové pily. Je to starý řemeslník 12 “, který jsem musel přestavět a pak vylepšit své potřeby. Jaká zábava to byla. Opravdu mě baví brát dřevo z log do rámečku nebo krabice. Nevyvažuji používání podvádění kapely. Používám ruční nástroje pro ty věc, kde se chci cítit propojený. Pro ty práce, kde to dává smysl, také používám svou kapelu a pilu.

Vím, že Paul si je vědom rozpočtu a velmi si je vědom toho, že mnoho z jeho následovníků je také vědomých rozpočtů, takže si nemůže dovolit velkou drahou pásmovou pivu pro nejvyšší práci. Ale možná by mohl udělat článek, který nedoporučuje žádnou konkrétní značku, ale alespoň doporučil vhodný typ stroje pro domácí dílnu a jaké funkce/nutností je třeba dávat pozor.

Určitě bych si to chtěl přečíst. Moje malá bandavá pila je pracovní kůň, pro řezání otočení prázdné a pro generála Joneryho kolem domu, ale nemůžu říci. Zejména ripsawing. Nemohu říct, zda je stroj podhodnocený nebo jsem to já. Pravděpodobně ten druhý.

Čepele dělají na pásmové pivě obrovský rozdíl; Dokonce i podceňovaný stroj bude často dělat docela dobře s slušnou čepelí. Z nějakého důvodu se zdá, že mnoho výrobců dodávaných čepelí je docela chudý. Pokud jste ve Velké Británii, doporučil bych se podívat na tuffsaws. Nemám s nimi žádný vztah (kromě zákazníka). Jejich čepele určené pro řezání zeleného dřeva byly v pořádku pro 5 ″ tlustý roztržení proříznutím přes čerstvě pokácený javor (na mé 1HP pásmové pivě). Není to snadné jít, ale možné (na rozdíl od čepelí OEM). Jejich čepel M42 (která se zdá být vyrobena z zásoby dodávané Starrettem) se roztrhne přes 6 ″ silnou borovici téměř tak rychle, jak to dokážu. Nepochybuji, že existují i ​​další dobří dodavatelé, ale jde o to, že dobrá čepel dělá obrovský rozdíl.

Ahoj Paule, užil jsem si přezkoumání informací v tomto článku, který je poněkud aktuální, protože právě nastavuji svou druhou kapelu. Mohli byste prosím uvést podrobnosti (Kerf, TPI a šířka všech čepelí, které jste si zakoupili, abyste mi poskytli představu o typech a rozsahu čepelí, které by byly pravděpodobně nezbytné pro průměrného pracovníka nástroje pro ruční nástroj a Turner. Chtěl bych mít po ruce řadu čepelí tak, aby vyhovovalo typu dřeva, tvaru a řezu, protože nemám snadný přístup k čepel. Děkuji předem z Nového Zélandu!

Vypadá to, že Paul volá log přes čepel, ale nepoužíval by plot lepší pro rovný řez? Myslím, že nejsem dostatečně obeznámen s tím, jak používat bandovou pilu. Možná Paul rozšíří postup, který použil.

Ahoj všechno, co je dobrý trik při řezání kulatého kusu dřeva, je rodávání malého plochého okraje na jedné straně a položení okraje dolů na pilovací stůl. To zastaví jakýkoli rockin a válcování, pokud dostanete můj drift. S pozdravem Larry.

Ten trik si budu muset pamatovat. Použil jsem svůj Jointer k zploštění hrany, ale někdy se plot a strážce dostanou do cesty, pokud je protokol příliš velký kolem. Mám 15palcovou pásmovou pilu s 4 palcovým stoupačským blokem. Nemůžu si vzpomenout, jak velký se dokážu znovu udeřit, ale je to významné. Jakýkoli protokol slušné velikosti by byl příliš těžký na to, aby se pilo, kdyby to bylo skutečné délky. Často jsem roztrhl polovinu před polovinou, než jsem použil výsledný obličej na stole pásmové pily. Mám podezření, že dlouhé letadlo, jako by se spojil, by byl pro váš trik ruční roviny nejlepší. Fandit, Daniele

Ahoj Daniel, jakékoli letadlo by to udělal, ještě lépe, pokud máte nože, funguje to dobře, zvláště pokud máte velký kus dřeva. S pozdravem Larry.

Ahoj Paul, stále Axminster Blades? Jak jste našli jejich M42, viděl jsem příspěvek 4 roky zpět, když jsi řekl, že je zkoušíte, ale žádné následné díky díky

Axminster jsem nepoužíval dlouho, ale spoléhal jsem se na společnost s názvem Tuff Saws. V současné době zkoumám řadu různých typů čepelí, které tvoří, a zatím byly všechny jejich nabídky vynikající. Zde je odkaz: Tuffsaws

Opravdu, vynikající příspěvek.! To je skvělý článek, informativní a užitečný také! Velice vám děkuji za sdílení

Oznámení o ochraně osobních údajů

Chcete.li odeslat formulář na této stránce, musíte zadat určité informace. Bereme manipulaci s osobními údaji vážně a vážíme si vaší důvěry v nás. Naše zásady ochrany osobních údajů stanoví důležité informace o nás a o tom, jak používáme a chráníme vaše osobní údaje, a také vysvětluje vaše zákonná práva k nim. Klikněte sem a přečtěte si ji, než zadáte jakékoli informace o tomto formuláři.

Masterclasses dřevozpracující

Sledujte Paulovu techniku ​​a projektová videa na Woodworking Masterclasses, našem vyhrazeném webu pro honění vašich dovedností.

Paulův kanál YouTube

Přihlaste se k odběru Paula YouTube, abyste se ujistili, že vám neuniknete jeho nejnovější videa!

Zůstaňte aktuální s Paulovým blogem

Získejte jeho týdenní přehled doručený přímo do vaší doručené pošty

Společné zpracování dřeva

Nové pro zpracování dřeva? Navštivte naše sesterské stránky, společné dřevozpracující zpracování, a sledujte spolu s Paulovými pro začátečníky a techniky a vybudujte vaši dovednost.

Dary

Toto ustanovení pro malé dary bylo vytvořeno kvůli populární poptávce od úžasných lidí, kteří vyjádřili jejich touhu podporovat Paulovu práci, můžete darovat zde.

Základní techniky pro řezání pomocí pásmové pily

Chris Baylor je odborník na zpracování dřeva a spisovatel s více než deset let praktických komerčních tesařských zážitků. Studoval pod mistrovským tesařem a také navrhuje dřevěné nástroje a nábytek, sdílí návody na webových stránkách včetně Workshopu Workshopu a domácích nástrojů.

S omluvou přenositelnosti skládačky je pásová pila široce považována za nejlepší volbu pro vytváření zakřivených řezů ve dřevě. Síně kapely však mohou udělat mnohem víc, než jen řezané křivky. Znalost různých technik zvýší všestrannost nástroje a poskytne vám více možností pro plnění konkrétních úkolů v Woodshopu.

Řezání křivek

Forte Saw’s Forte samozřejmě vyrábí zakřivené řezy a vědět, jak snížit přesné křivky na vaší kapele, vám dává značnou všestrannost ve vašich projektech práce na dřevo.

Pro řezání křivek musíte začít správnou čepelí. Čepel, která je příliš široká pro požadovaný řez, nezpůsobí dostatečně těsný řez, zatímco čepel, která je příliš úzká. Jako odkaz na výběr správné čepele použijte následující pokyny:

  • 1/8-palcová čepel = 3/16-palcový minimální poloměr
  • 3/16-palcová čepel = 5/16-palcový minimální snížení poloměru
  • 1/4-palcová čepel = 5/8-palcový minimální poloměr
  • 3/8-palcová čepel = 1 1/2 palce minimální poloměr
  • 1/2-palcová čepel = 2 1/2 palce minimální poloměr řezu
  • 5/8-palcová čepel = 4-palcový minimální řez poloměru
  • 3/4-palcová čepel = 5 1/2 palce minimální poloměr
  • 1 palcová čepel = 7palcový minimální poloměr

Během několika minut můžete správně změnit. Správné napínání pro specifickou velikost čepele minimalizuje vychýlení a pomůže zabránit rozbití.

Jakmile změníte čepel, upravíte napětí a správně nastavíte sledování, můžete se připravit na snížení křivek. Začněte tím, že ověřte, že tabulka pily pásma je čtvercová k čepu kontrolou úhlu mezi čepelí a stolem s kombinovaným čtvercem (pokud samozřejmě váš řez nevyžaduje, aby byl stůl nastaven v určitém úhlu). Poté vyznajte svou křivku na desce tužkou a položte desku na stůl na kapelu. Snižte stráž čepele tak, aby dno stráže je těsně nad úrovní desky, a zamkněte stráž na místě.

nastavena, pásma, pásmové, pily

Zapněte pásmovou pilu a umístěte linii tužky rovnoběžně s čepelí v bodě, kde by měla čepel vstoupit do dřeva. Chcete.li provést řez, držte desku byt na stole a uvolněte desku pohyblivou čepelí. Nenuťte dřevo, ale uvolněte ho pomalým stálým tlakem, což umožňuje čepeli dělat veškerou práci. Zaměřte se na udržení čepele těsně mimo značku tužky, protože můžete snadno pískat na linii pomocí oscilačního vřetena, abyste zdokonalili řez.

Když potřebujete otočit desku, abyste sledovali linii zakřivené tužky, podle potřeby přesuňte desku doprava nebo doleva na stole (znovu nezveřejněte desku ze stolu). Ujistěte se, že si ruce držíte ruce dobře od čepele a vyhýbejte se natažení pily na druhou stranu stolu. Pokračujte v otáčení a uvolňování desky, dokud není celý profil vyříznut, poté vypněte motor a zvedněte dřevo od stolu poté, co se čepel otočí.

Provádění rovných řezů

Sína kapely může také vyniknout při různých přímých řezech. Opětovné odběr, řezání tenkých proužků dýhy nebo dokonce drsné řezivo z protokolů (pomocí speciálně navržených saně) jsou všechny úkoly, které může řešit pásmo. Pro tyto přímé řezy budete potřebovat pravou čepel plus robustní plot. Plot musí být umístěn rovnoběžně s čepelí, obvykle na levé straně čepele.

Řezací proužky dýhy

Tento proužky dýhy lze snadno nakrájet na pásmovou pilu. Nainstalujte tenkou čepel s jemnými zuby, která je do pila. Upravte vodicí bloky a upusťte stráž čepele, dokud není těsně nad dřevem řezána.

Držte desku proti plotu s okrajem, která má být řezána rovnoběžně s čepelí. Upravte plot, dokud požadovaná tloušťka proužku není jen na druhé straně čepele. Zapněte pilu a uvolněte dřevo čepelí a pevně držte desku proti plotu a stolu. Po dokončení řezu vypněte pilu, upravte plot a opakujte.

  • Tip: Chcete.li udržovat desku rovnoměrně proti plotu, nainstalujte na stole napravo od desky peří před čepelí. Když uvolníte desku přes čepel, peří ji pevně drží proti plotu.

Resewing desky

Resewing desky. akt řezání tenčích desek z tlustších. je nejlépe provedeno s čepelí pásma nejméně 3/4 palce široká. Širší čepel sníží putování a vychýlení. Čepel by navíc měla mít úzký řezací profil, který sníží odpad.

Pro vytváření velkých řezů resewů byste měli v ideálním případě mít plot alespoň tak vysoký jako deska, která bude udržovat obrobku stabilní, když jej krmíte. Navíc, přípravek, který bude pevně držet obrobku proti plotu. Tento přípravek bude fungovat podobně jako peří používaný při vytváření dýhových proužků, ale ten, který drží mnohem vyšší na obrobku než tradiční peří deska.

Chcete.li dokončit řez resew, držte desku pevně proti stolu a plotu a uvolněte ji přes pohyblivou čepel. Stejně jako u jiných řezů pily, nenuťte desku dopředu. Místo toho nechte čepel dělat práci a nakrmit ji pouze tak rychle, jak může čepel řezat.

Umíchejte dřevo přes čepel, dokud nedokončí řez. Poté vypněte čepel, vyjměte desku, upravte plot a opakujte.

Další forma resewingu, kterou lze provést v malém měřítku s pilou pásma, je řezání desek z malého protokolu. Pro tento úkol budete potřebovat sáňky na podporu malého protokolu na tabulce pily na pásmo, pomocí slotu Slot MITER SAW jako průvodce. Sáňky budou bezpečně držet protokol a zabrání mu otočení, kroucení nebo přesunu při opětovném odběru. Po dokončení řezu vypněte pás.

Řezání protokolu na pilu s kapelou

Nedávno jsem vytvořil projekt pro svou matku a otce, který zahrnoval přeměnu padlé větve stromů (zasažená bleskem) na sýrovou zásobník a sadu dráhy. To vyvolalo mnoho otázek od mého publika o tom, co je nutné pro ve skutečnosti proměnit protokol na použitelný materiál pro projekt Wood Shop Project. Není to tak jednoduché, jako je řezání stromu dolů nebo rozvětvení a řezání. Je třeba podniknout další kroky, aby se dřevo ukázalo použitelné a zajistilo se, že se to provádí bezpečně!

Věřte mi, když říkám, že existuje mnoho různých názorů na to, co je správným způsobem (nebo nesprávným způsobem) pro mlýny do rozměrového řeziva. V tomto článku doufám, že se zabývám některými z těchto nápadů a obav a učiní vás trochu informovanější, abyste se mohli rozhodnout, jaký je správný způsob materiálu a nástroje, které máte k dispozici ve svém obchodě.

Výroba rozměrového řeziva z protokolu nebo pobočky

První věc, kterou samozřejmě potřebujete, je pobočka protokolu nebo stromu. Pokud je strom stále naživu a roste, nebo byl nedávno spadl, toto dřevo bude určitě stále zelené a mokré. V tomto stavu to nebude použitelné. Pokud by to bylo leželo na dvoře nebo lese (nebo dědečku zády 40) po celá léta, mohlo by to být příliš hnilované a prasklé, aby bylo použitelné. Dřevo musí přejít z mokrého na suché, než jej budete moci použít, a v tomto článku je několik způsobů, jak ho dostat do tohoto suchého stavu. Liší se od klimatu po podnebí a typ dřeva k typu dřeva. Na Wikipedii existuje rozsáhlý článek pouze na toto téma.

Před použitím osušte dřevo

Než použijete dřevo na svém projektu, musí být suché. Nejběžnějším způsobem, jak toho dosáhnout, je jednoduše nechat to po dlouhou dobu sedět. V případě projektu mého sýrového zásobníku a táborů jsem nechal tento protokol vyschnout přibližně 14 měsíců. Větší protokol by trval ještě déle. Chcete.li zrychlit čas na suchý čas, můžete použít mlýn s motorovou pilou a nakrájejte protokoly do velkých prken a uložte je s rošty mezi nimi, aby se vzduch tekla mezi jednotlivými prknami. Matt Cremona má v tomto procesu skvělou sadu videí na YouTube.

Dřevo můžete také rychleji sušit pomocí pece, domácí trouby nebo dokonce mikrovlnné trouby. Tato témata jsou však komplikovaná a nad rámec tohoto článku. Bez ohledu na to, jak se rozhodnete vysušit dřevo, zůstává nejdůležitějším krokem v procesu. Nessušení dřeva povede k velké deformaci. Rozdělení a praskání, selhání lepicích kloubů a samozřejmě dávání na pily a nástroje s mízou a vodou.

Navrhuji zakoupit metr vlhkosti od Amazonu nebo vašeho místního dřevařského obchodu jako Rockler.

Vytvořte kapelu Pilly Frézování přípravku

Chcete.li bezpečně mlat do přihlášení do rozměrového řeziva, budete potřebovat frézování přípravku. Existuje mnoho variací těchto přípravků, ale nejjednodušší jsou jednoduše dvě části překližky spojené dohromady, aby vytvořily úhel 90 stupňů. Frézovací přípravek pak buď svorky nebo šrouby do protokolu. Tím se zabrání logu v pohybu, houpání nebo jinak pohybujícím se, když prochází pilou. Stejně důležité je, že poskytuje dva ploché povrchy pro běh podél stolu a plotu vaší pásmové pily (nebo dokonce stolní pily). To vám umožní vytvořit dvě ploché strany v protokolu. Plywood je skvělá volba, protože má vrstvy střídavých zrna, s největší pravděpodobností zůstane ploché a osnovy zdarma.

Krájení protokolu do řeziva

Jakmile máte dvě strany řezané a vytvoříte úhel 90 stupňů, můžete odstranit přípravu a začít nakrájet svůj materiál do použitelného řeziva. V závislosti na tloušťce protokolu provádíte tento proces na své pile. Sína kapely bude nakrájet na větší protokoly a zanechat menší kerf, zatímco stolní pila zanechá hladší povrch.

Skladování řeziva

Pokud neplánujete okamžitě používat řezivo, je dobré jej uložit. To vám umožní využít výhody kusů shody knihy, pokud dostanete příležitost připojit se k sekcím pro větší projekt.

Slova: Damion Fauser Fotografie: Donovan Knowles

Všestrannost pásmové pily v podstatě jde o jeho anatomii. U většiny dřevozpracujících strojů se na křižovatce čepele a zásoby aplikuje prvek rotačních nebo bočních vektorů. Na stole to může přispět k zpětnému odkupu, a proto také musíme vždy mlesnat zásoby na judičce zprava doleva.

Na pásmové pivě jsou vektory aplikované na řezu linové a směr použité síly je dolů na stůl, spíše než laterálně napříč. Díky tomu je Bandsaw je mnohem přátelštější stroj, a proto dělám většinu z mého trhání na ní.

Nastavení základny s nulovou čistící.

Kontrola poškození

Se dolů odřízl na základně výstupní zásoby zubů, takže zde dojde k jakémukoli štěpení nebo roztržení. Na jemnější řezy nebo k minimalizaci poškození přidejte do stolu pila základnu s nulovým vyčištěním. Jednoduše si vezměte malý list masonitu, nastavte plot pily na požadované nastavení a v tomto nastavení částečně spusťte Masonite (fotografie 1). Zastavte pilu a upínejte zednát v poloze, abyste získali čistý a úhledný povrch a chránili před roztržením.

Získejte nejlepší nástroje

Pamatujte, že to není stroj, který dělá řez. pouze řídí čepel. Chcete.li získat nejlepší výkon z vaší bandssaw Invest do nejlepších nástrojů, které si dovolujete. Používám bimetální čepele pro obecné řezání a čepele s karbidem pro časy, kdy potřebuji maximalizovat výkon a minimalizovat odpad.

Řezací desky z protokolu

Kolébka s logem s logem zašroubovaným na místě.

Vědět, jak získat desky z protokolu nebo pobočky, může pomoci maximalizovat zdroje. Zde bandsava vyniká a průměrný středně velký stroj 14 „nebo 16“ snadno zvládne protokol v řádu 1 000 mm dlouhý a až 150 mm tlustý. Pro větší protokoly potřebujete outfeed podpory nebo asistenta.

Jig vám pomůže projít kulatým přihlášením v přímé linii kolem vaší čepele. Jednoduchá sekce pravého úhlu může fungovat jako kolébka s vnější tvář, která běží proti plotu.

Protokol je upevněn dovnitř kolébky pomocí šroubů z vnějšku přípravku, svislých i zespodu, aby poskytoval maximální podporu. Šrouby půjdou do kůry a sapwoodu, takže otvory budou vyříznuty. Při umístění šroubů si vždy uvědomte cestu čepele, abyste nepoškodili čepel (foto 2). Nastavte plot tak, aby čepel vyšla z vnějšího okraje protokolu, aby poskytl počáteční rovnou plochu.

Druhý řez, aby se získal druhý rovný povrch.

Jakmile jsou první dvě ploché tváře řezány, můžete pouze spustit protokol na pilu bez kolébky.

Odpojte protokol a otočte jej o 90 ° a nyní zaregistrujte plochou obličej do kolébky pro lepší podporu a poté proveďte další průchod, abyste získali druhý rovný povrch kolmý k prvnímu (foto 3). Nyní máte kus dřeva, který lze bezpečně spojit a zaregistrovat u stolu a plot vaší pily pro řezací desky (fotografie 4). Před použitím uložte desky pro sušení a zkontrolujte obsah vlhkosti.

Řezání úzkých zásob na dýhy

Využití zvláštního kusu dřeva tím, že jej přeneste do dýhy, má smysl. Ploty vyrobené na prodej v obchodě vám umožní dělat vysoké resews. Použijte MDF k vytvoření jednoduchých přípravků podporovaných 45 ° držáky nalepené a zašroubované na místě. Vyjměte malou zkosení ze spodní části svislé plochy plotu, abyste během řezu poskytli vůli jakéhokoli potuťového prachu.

Vytvoření plotu vyrobeného na obchodě.

Plot resaw je sevřen na místě přímo ke stolu. Vzdálenost od čepele určuje tloušťku vašich komponent znovu. Pokud je vaše pila již upravena o drift, použijte čtverec k nastavení čtverce plotu na přední okraj stolu. V opačném případě určete úhel driftu a nastavte plot pomocí zkoseného rozchodu nastaveného na tento úhel (foto 5).

Při určování tloušťky dýhy a počtu kusů nezapomeňte vzít v úvahu tloušťku Kerf (Blade). Obecně jsem viděl dýhy 2.5–3 mm tlustý a poté je oblékněte na přibližně 2 mm.

Pamatujte, že se jedná o roztržení řezů, ale žádáte stroj a čepel, aby odstranili hodně materiálu, takže zpomalte rychlost krmiva dolů, aby se gullety daly odstranit odpad (foto 6). Možná budete muset napravit řezanou tvář, aby se pro další průchod čistě registruje proti plotu.

Pokud plánujete uspořádat své dýhy do dekorativního vzoru, ujistěte se, že před pilem označíte okraj pažby trojúhelníkem.

Řezání úzkého zásoby na proužky

Úzké proužky jsou užitečné pro okraje, vložky strun, drážky a další. To je také jen roztrhaný řez, ale velmi tenký, takže možná budete chtít použít čepel s jemnějším hřištěm. Začněte pomocí technik z resewing dýhy, abyste mohli přijímat široké, tenké proužky. Nastavte základnu s nulovým zabezpečením na vašem stole v požadovaném nastavení plotu.

nastavena, pásma, pásmové, pily

Protože průvodci mohou narušit snižování sloupku dolů, buď použijte doplňkový plot vyrobený z kusu překližky, nebo pokud to váš stroj dovolí, otáčejte vytlačováním plotu 90 ° (foto 7). Náprava referenční hrany pokaždé zajišťuje nejméně tři oblečené tváře, což znamená, že proužky lze otočit pro optimální orientaci zrna v projektu bez další práce.

Řezání klínů

Chcete.li vytvořit přípravek pro řezání klínů, nejprve značka pro 5 ° zářez.

Klíny jsou jedním z nejužitečnějších workshopových doplňků, i když jsem hlavně prořízl malé klíny pro klín přes čeno. Obecně používám úhel 5 ° pro své klíny. Nakreslete to z okraje kusu oblečeného dřeva a poté jej přiveďte zpět na okraj, takže výsledné nakreslené úhel je 90 ° (foto 8). Bandsaw The Long Section, Ořízněte krátkou část a poté vyčistěte dva řezané povrchy sekáčem (foto 9).

Použití dlátu k vyčištění pilových značek z Bandsawn Notch.

Nastavte plot tak, aby čepel běžela právě podél vnějšího okraje vašeho přípravku. Běžte a upněte základnu s nulovou čistící na místě, abyste zabránili zmizení řezaných klínů a zmizeli se po krku a chytili se ve spodních průvodcích.

Potlačte zásobu až kolem čepele, abyste zabránili zachycenému klínu.

Nyní si vezměte klínovou zásobu, najděte jej do 5 ° zářezu a projděte průchod do zadní části čepele (foto 10). Váš klín spadne na stůl, když vezmete pažbu a budete mít pěknou čistý nůž na něj (foto 11).

Řezaný klín ukazující okraj nože, který je možný.

Vyjměte klín z druhého rohu a poté si vezměte další dva klíny z druhého konce.

Otočte pažbu, abyste na tomto konci odstranili klín z druhého rohu, a poté otočte pažbu, abyste z druhého konce vezměli další dva klíny (foto 12). I když máte toto nastavení na místě, spusťte množství klínů, které můžete uložit pro budoucí použití.

Řezání čeků

Pásová pila vyniká při tomto úkolu, protože řezy tváře jsou čtvercové a ploché. Je snadné nastavit blok stop, který zastaví řez na rameni, a pokud provádíte dvojčata, je také snadné použít okusovací řezy k odstranění odpadu mezi dvěma tenony.

nastavena, pásma, pásmové, pily

Rozložte své čenoce (foto 13) a poté vytvořte plot, aby odřízl vnitřní tvář.

Nastavte blok stop na plotu, aby držel řez na rameni.

Označte rameno, vyrovnejte jej proti přednímu okraji zubů a použijte jej k vizuálnímu nastavení a upnutí zastavovacího bloku na plotu (foto 14).

Řezání vnějších tváří.

Spusťte první vnější tvář a otočte pažbu o 180 ° a spusťte opačnou tvář (foto 15). Ponechejte plot na místě, položte svou pažbu na čepel, jako by to snížilo vnitřní tvář. Vaše pažba bude kompenzována pryč od plotu. na tuto tloušťku otočte kus dřeva a pak je můžete použít k tomu, abyste svůj obrobku odtrhli od plotu a vytvořili dva alternativní lícní řezy (foto 16).

Použití podložky pro snížení vnitřních tváří.

S touto podložkou technikou potřebujete pouze nastavení oheren pro provedení čtyř lícních řezů, což vám ušetří obrovský čas. Pečlivé plánování vám umožní použít toto nastavení plotu k odstranění dílčích mozků k vytvoření ramene všude kolem četi (foto 17). Chcete.li odstranit odpad mezi dvěma tvářemi, zatlačte pažbu do čepele, abyste si vzali okusování. blok zastavení vám zabrání přejít pod ramenní linii.

Pro řezy ramen používejte na stolech křížové vrstvy nebo je dělejte ručně, protože je důležité mít čistá a svěží ramena. Na fotografii 18 uvidíte, že jsem je právě zablokoval v pásmové pivě pro účely tohoto článku, abych ukázal konečný výsledek.

Ořezávání spline

Pokolovou pokožku jsou skvělý způsob, jak posílit a zdobit drobné pokosové truhlářství. Oříznutí přebytečného spline materiálu může být riskantní a časově náročné, ale přípravu pásmové pily může čelit tomu.

Spline pro oříznutí přípravku ukazující zářez, který ubytuje čepel.

Používání přípravku oříznutí spline.

Vezměte dva kusy MDF a opravte je společně s posunem horní vrstvy a rovnoběžně se spodní vrstvou. Odřízněte malý zářez od okraje horní vrstvy. zde bude během operace cestovat čepel pásma. Umístěte přípravu tak, aby okraj byl čtverec k přední části stolu pily a zářez se nachází Sawblade a poté jej upněte na místo. Nyní můžete jednoduše spustit svůj projekt proti okraji přípravku a pila rychle a snadno odstraní přebytečný materiál spline (fotografie 19, 20).

A také rybiny!

Ano, pásová pila může dokonce řezat rybí. Podle mé zkušenosti je jednou z nejčastějších příčin chudých rybinů neschopnost provádět opakování a přesné ocasní a špendlíky, které jsou čtvercové. Bandsaw zajišťuje, že každý z těchto řezů je dokonale čtvercový.

V čísle 94 jsem ukázal, jak vyrobit zásoby, které se zužují od Edge k Edge pomocí ronetu/tloušťky. Tuto techniku ​​použijte k stroji některých zásob s úhlem vhodným pro rybaření (9.46 ° pro 1: 6 a 7.13 ° pro 1: 8) a poté přilepte malou kolébku nahoře podél nízkého okraje. Rozložení mezery špendlíků na konci vašich kolíků (zvýrazněných značkovým perem pro fotografie), zaregistrujte jej proti pochlebutu a použijte jej k nastavení plotu, aby se řez na jedné tváři prvního špendlíka.

Zučený přípravek na řezání špendlíků.

Pomocí řady podložek postupně rozšiřte přípravek od plotu, abyste provedli první řez na po sobě jdoucích kolících. Poté, co jste provedli první řez na kolících, otočte konec přípravku na konci a opakujte proces, abyste provedli druhý řez na každém kolíku (foto 21).

Ocas-řezací přípravu s registrační zastávkou pro symetrii.

Vezměte zkosení a nastavte jej pro úhel vašeho přípravku. Nyní vezměte tento úhel a použijte jej k označení zúžené dlouhé hrany na jiném kusu dřeva, aby působil jako průvodce pro řezání ocasu (foto 22). Přilepte malou off.cut na jeden konec, aby fungoval jako kopačka pro registraci vašich ocasu.

Bandsawn Dovetails, přímo z pily.

Nastavte plot a proveďte první řez prvního ocasu. Protože tento přípravek je symetrický, můžete jednoduše převrátit zadní desku a provést první řez opačného ocasu. Nyní použijte řadu podložek k postupnému rozsahu vašeho přípravku od plotu, abyste provedli po sobě jdoucí řezy. Vyjměte odpad z soketu tak, jak byste normálně měli, a pokud jste byli ve svých nastaveních opatrní, budete mít fantastické rybiny přímo z SawBlade (foto 23). Tato technika trvá nějakou dobu a pečlivost přesně nastavit, takže je nejlépe udržována pro práci se spoustou řezání.

Oříznutí šablony

Bandsaw může být použita k odstranění odpadu z komponent šablony na trvale jemnou vzdálenost bez rizika řezání pod linií a ponechání komponent, které jsou připraveny k bzučení ve vašem templingovém přípravku.

Zahájení řezu u ptáků.

Budete muset vytvořit jednoduchý přípravek, který se skládá z jedné základní desky a druhé složky ptáků na úst pevně s kolmou k prvnímu. Ptáci na ústní zářez je místo, kde poběží Sawblade a šablona běží proti ústům ptáků (foto 24).

nastavena, pásma, pásmové, pily

Opravte šablonu na pažbu oboustrannou páskou a spusťte řez, pečlivě se zaregistrujte a spusťte šablonu proti konec ptáků. Pečlivé nastavení vám ponechá s dokonale konzistentním množstvím materiálu k odstranění u stolu nebo shaperu routeru.

Pochopení toho, jak funguje pásová pila, je klíčem k prozkoumání její všestrannosti. Popadněte několik kousků, udělejte několik jednoduchých přípravků a jděte. Jsem si jistý, že se vám tento proces bude líbit a zlepšit své zpracování dřeva.

Poprvé zveřejněno v Australian Wood Review, vydání 98. Toto krátké video ukazuje několik výše uvedených technik.

Damion Fauser je designér/výrobce nábytku, který žije v Brisbane. Vyučuje dřevo ze svého workshopu Brisbane, viz Damionfauser.com.AU