Postavte pokosový pilový stůl, který jsem si vyrobil v Techshop. Přenosná pokosová pila

Úvod: Vytvořte pokosovou pilovou tabulku. Udělal jsem to na Techshop

Tento pokyn vám ukáže, jak postavit stolku na pilu, takže je snazší řezat dlouhé kousky dřeva. Je to přizpůsobitelné pro vaši pokosovou pilu, ale pro to pokyn budu používat Dewalt DW715. Má čtyři oddíly a lze je umístit na dva saworse, kdekoli to potřebujete. Udělal jsem to na Techshop, takže tam najdete všechny požadované nástroje. Tabulka v této pokyny je založena na pokynech nalezených v rodině Handyman.

Nástroje vyžadovaly pilu s panelem (pokud nemáte přístup k jednomu, místo, kde si koupíte dřevo, by mělo být schopno provádět tyto řezy). Tabulka Saw (pokud nemáte jednu, můžete použít ruční pilu). MITER SAW DRILL S BITS Bezpečnostní brýle Ušní zátky Pencil Square (Speedsquare nebo kombinovaný čtverec). Upínače pásky (volitelné)

Potřebné materiály 4 x 8 překližky (použil jsem 1/4 „, ale 3/8“ by také fungoval skvěle) 1 x 6 x 10 dřevěná deska 2 nebo 3 2 x 4 x 8 dřevěné čepy 4 věšáky a ořechy (použijte velikost, kterou Hodí se k vaší pokosové pile. Důl používá 1/2 „) nehty nebo šrouby pro upevnění

Krok 1: Změřte pokosovou pilu

Prvním krokem je měření šířky, hloubky a výšky pokosové pily.

Šířka je jen šířka celé pily. Možná budete chtít zahrnout trochu navíc, takže je snazší vzít pilu dovnitř a ven. Pro můj jsem použil 24.5 palců.

Hloubka je minimální hloubka stolu. Mělo by to být alespoň dostatečně hluboké na to, aby byla základna pily pevně na stole. Chtěl jsem nějaký další prostor, takže jsem použil 18 palců.

Výška je nejdůležitější měření. Zde budete měřit ze základny na plochém povrchu k pokosovému pilovému povrchu (kde jeho materiál vložíte při jeho řezání). Chcete.li získat výšku děliče, můžete buď odečíst 2x tloušťku překližky, nebo jen měřit výšku přímo pomocí nějakého materiálu šrotu.

Krok 2: Vystřihněte překližku

V tomto příkladu dělám tabulku 18 „Deep, 8 ‚široký, s 24.5 „místo pro pokosovou pilu. Dal jsem 46.5 „Na levé straně a 25“ vpravo.

První věc, kterou musíte udělat, je roztrhnout překližku do 18 „pásu a 17.75 „Strip pro spodní a horní část stolu. Chcete, aby jeden pás překližky tenčí než ten druhý, aby zodpovídal za zadní část. Protože jsem použil 1/4 „překližku, horní část je 1/4“ tenčí. Budete také muset snížit záda do výšky pily na pokosu a zapamatovat si, abyste zodpovídali za tloušťku dna. Můžete to udělat na stolní pile.

Další věcí je snížit horní část překližky (kratší), takže máte místo pro svou pokosovou pilu. V závislosti na šířce překližky možná budete muset udělat na pilu panelu nebo použít kruhovou pilu. Nezapomeňte vyříznout sekci na stejnou šířku jako pokosový. Vyřízněte zadní část stejným způsobem, ale pomocí pokosové pily.

Krok 3: Vytvořte děliče

Použijte stolní pilu nebo ruční pilu k roztržení 1 x 6 do výšky pokosové pily. Vezměte v úvahu spodní a horní část stolu.

Změřte stejnou šířku jako horní část stolu. V tomto případě 17.75 „. Poté vytvořte blok stop upnutím kusu šrotu, který můžete rychle rozřezat 6 děličů. Pokud k tomu nemáte místo, musíte měřit každý dělič individuálně.

Označte roztrhanou 1×6 pomocí pásky a nakreslete čáru pomocí čtverce.

Řez 6 děličů, které mají být použity jako podpora tabulky.

Krok 4: Sestavte stůl

Posledním hlavním krokem je sestavení všeho dohromady. Ujistěte se, že nic nebijete, dokud se ujistěte, že je to správná výška. Jakmile to uděláte ten hřebík nebo zašroubujte kousky dohromady.

Nejprve jsem přibil spodní kus k cvočkům a pak jsem přibil děliče na horní kousky. Potom jsem celou věc převrátil a přibil nahoře na dno. Hřebík na zádech a měli byste být připraveni upevnit pokosovou pilu.

S pokovovou pilou na svém. Použijte věšáky, abyste udrželi pilu na místě, zatímco ji používáte. Použijte drsný brusný papír k změkčení a máte hotovo!

Další tipy pro kutily na věci, které jsme vytvořili, podívejte se na naše webové stránky v Soft Puppy Warm House.

Být první, kdo sdílí

Udělali jste tento projekt? Sdílejte to s námi!

MITER SAW SID pro malé dílny. Vytvořit tutoriál a plány

Mnoho fandů, jako jsem já, si nelíbí luxus velkých obchodů. Stejně jako já, ocitají, že praktikují své milované koníčky v přístřešcích a malých garážích, zatímco sny o dni, že si také mohou užít prostor a svobodu, která přichází s velkým dílnou.

Během jednoho takového okamžiku, snění před svým nepřehledným pracovním stolem, jsem si uvědomil, že i když moc nemůžu o velikosti svého obchodu moc, mohu najít způsob, jak optimalizovat malý prostor, který jsem měl.

Po tomto hrubém probuzení se první, kdo se stal obětí radikálního přepracování mého pracovního prostoru.

MITER PILS nemusí být samy o sobě největším energetickým nástrojem, který se nachází v workshopu pro zpracování dřeva. Důvodem je množství prostoru požadovaného na obou stranách pily, aby se ubytovalo akcie, která se stane obětí hněvu pily. Také v případě klouzavé pokosové pily vyžaduje pila určité množství vůle stěny, aby se přizpůsobil posuvnému mechanismu. Toto je zbytečný prostor.

Fold-Away Mitter Saw Workbench

Vzhledem k jednoduchému způsobu, jak sbalit pokosovou pilu po použití k uvolnění prostoru pro další funkce, je to, co vede k narození stojanu pro kutily a rozpadu.

Myšlenka za touto lavičkou bylo uvolnit prostor, který byl sobecky obsazen pokovovou pilou, když nebyl používán, ale co je důležitější, být schopen rychle rozbalit a sbalit pilu s minimálním úsilím. V tom, že to naprosto uspělo.

Funkce skládání je dosaženo pouhým přidáním otočného bodu do zadní části platformy MITER SAW, která umožňuje, aby se pokovová pila houpala a byla uložena, když se nepoužívá. Při stavbě této lavičky však existuje řada úvah.

V tomto tutoriálu „Jak vytvořit tabulku MITER SAL“, budu k dispozici plány na lavičku, kterou jsem postavil. Mějte na paměti, že ne všechny pokovové pily sdílejí stejné rozměry, a proto se určitá měření mohou lišit tak, aby vyhovovaly pile, která bude použita s lavicí.

Krok 1. rám

Vnější rozměry: 3500 (L) x 700 (W) x 850 (h)

Všimněte si, že kterákoli z těchto rozměrů lze upravit tak, aby lépe vyhovovalo dostupnému prostoru, a zároveň mějte na paměti, že výška lavičky musí být schopna přizpůsobit se délce vašich pila je složen dolů do vertikální polohy.

Shromáždění rámu je poměrně jednoduché, přičemž jediné pozoruhodné aspekty jsou šířka prostoru ve středu, který má pojmout pokosovou pilu. Moje pila je široká něco přes 500 mm, takže jsem si vytvořil mezeru na 600 mm.

Lavička je sestavena jako pult se zády připevněným ke zdi. Klokovitý viděný stůl na obrázku je také připevněn ke zdi na pravé straně, ale to však není nutné. Přímé pravice od lavičky lze sestavit stejným způsobem jako zcela vlevo, pokud není k dispozici žádná zeď pro opravu pultu.

Chcete.li ušetřit čas, je rám sestaven pomocí šroubů/šroubů trenéra (viz video). Je důležité zajistit, aby komponenty, které tvoří rámec.

Krok 2. Benchtop

Top lavička je tvořena 3 komponenty (čtvercové desky), z nichž dvě budou připevněny na lavičku pomocí galvanizovaných 90 rohových závorky na místě v obchodě. Jedna (1080×700 mm) deska vlevo a druhá (1780×700 mm) napravo od mezery. Třetí (640×700 mm) bude deska nad mezerou. Tato třetí deska bude připevněna ke zdi pomocí závěsů a bude to skládací deska, která bude dole, až bude pila uložena a nahoru, když pila funguje. Při odkazu na „přední“ pohled na výše uvedený diagram lze poznamenat, že deska nad mezerou je o něco širší než samotná mezera. To má umožnit radě se vyrovnat s dalšími dvěma deskami, když je dole. Doporučuje se přidání nějakého druhu zájmového mechanismu pro zajištění desky v jeho otevřené poloze.

Pro lavičku v tutoriálu jsem použil Chipboard na vrchol, a proto jsem potřeboval přidat hodně dalšího vyztužování na spodní stranu desek. Méně agresivní ztužení by bylo vyžadováno, pokud by se pro vrchol použilo robustnější dřevo, jako je laminovaná překližka.

Krok 3. Skládací mechanismus

Po sestavení rámu a připojení lavičky lze nainstalovat skládací platformu.

Při instalaci této platformy je třeba zvážit dva důležité faktory.

První by byla výška postele pokosové pily. Platforma by měla být nainstalována v hloubce rovnající se výšce postele na pokosové pile. To se provádí tak, že když je platforma uzamčena ve své pracovní (horní) poloze, pokosový pilový postel bude sedět na stejné úrovni jako lavička.

Druhým hlediskem by byl typ pokosové pily. Klouzání nebo ne?

Pokud pokosová pila nemá posuvnou funkci, může být otočný bod na platformě přesunut k vzdálené zadní části mezery a platforma může být vytvořena tak, aby se postavila s přední hranou lavičky.

V případě posuvné pokosové pily by však byla vyžadována mnohem delší platforma. Příliš dlouho na to umístit pivot na zadní stranu platformy, protože nebude schopen složit celou cestu. Abychom to překonali, otočný bod se posune vpřed do bodu, kdy se pila může sklopit pod lavičkou, když je skluzavka zamčena v poloze písma. (Viz video)

Pro pivot byla použita 19mm potrubí z nerezové oceli.

Západka

Když byl nainstalován bod otočení platformy ve vhodné výšce vzhledem k vrcholu lavičky, musí být platforma schopna být zajištěna ve své pracovní poloze.

Použití přepínacích západků namontovaných na vrcholu bloků zátry by přineslo nejlepší výsledky. Bloky zátky budou nainstalovány na obou stranách mezery směrem k přední části lavice. Spodní část bloku zátky by měla být také v hloubce rovné výšce postele na pokosové pile, aby se zajistilo, že platforma je na úrovni vzadu dopředu, když je uzamčena. Zajistěte, aby byly tyto bloky správně zajištěny, protože budou mít hmotnost pily, když je v jeho pracovní poloze a používat se.

Přepínací západky jsou poté nainstalovány na blocích zátky.

Nezapomeňte používat uzamykatelné západky, abyste jim zabránili v otevření praskání, zatímco se pila používá. Také se ujistěte, že západky, které používáte, jsou schopny udržet váhu pily.

Západky by měly být zajištěny způsobem, který nedovolí uvolnit se, šrouby vytáhnout ze dřeva atd. Po dokončení lavičky a nainstalovaného pivotu způsobem, který bude podporovat pilu při provozu, může být pila připevněna k platformě. Prostor pila způsobem, který jí nedovolí narazit nebo narazit na žádnou z ostatních komponent na lavičce, když se otočíte nahoru nebo dolů a zabezpečte ji na platformu pomocí šroubů.

Balení/rozbalení pily

V případě nesklouznutí s pivotovým bodem vzadu mohou být západky jednoduše uvolněny a pila složena dolů pod lavičkou.

Posuvná pila s pivotem posunutým dopředu potřebuje, aby byla skluzavka uzamčena ve své dopředné poloze. Uvolněte západky a složte pilu.

Při uvolňování západků si pamatujte.

Složte horní část a pokračujte v práci na svém novém stolu MITER SAL.

DIY Skládací pokos pila stojan | Využijte maximum z malého obchodu naposledy upraveno: 30. března 2018 Jean

Zdarma přenosná pokosová pila na stojany

Chris Baylor je odborník na zpracování dřeva a spisovatel s více než deset let praktických komerčních tesařských zážitků. Studoval pod mistrovským tesařem a také navrhuje dřevěné nástroje a nábytek, sdílí návody na webových stránkách včetně Workshopu Workshopu a domácích nástrojů.

Stavební plány

Složená pokosová pila, příležitostně označovaná jako pila na kotleta, je nástrojem volby, když projekty zpracování dřeva vyžadují složené úhly a přesné křížové výřezy. Při práci se složenou pokosovou pilou v dřevoručík je obvykle dlouhý stůl vlevo a vpravo od pokosové pily, aby se zásoby udržovaly v souladu s a na úrovni s tabulkou pokosové pily.

Když je však pryč od dřevařů, nejlepším způsobem, jak použít složenou pokosovou pilu, je s přenosným stojanem na pilu. Stejně jako existuje mnoho modelů MITER PILS, existuje řada verzí stojanů Složného pokosového pila komerčně dostupné. Přesto má každý model některé nevýhody. Někdy jsou příliš obtížné nastavit nebo nemají náležitou podporu pro dlouhé kusy skladu. Mnoho modelů je také poměrně drahé.

Po prozkoumání četných možností dostupných pokojových porostů jsme se rozhodli postavit jeden. Pro dlouhověkost jsme použili pažbu ošetřené tlakem pro téměř celý kus (s výjimkou stolu, který drží pilu). V našem případě byla téměř veškerá akcie pro stánek ponechána z předchozích projektů.

Když bylo vše řečeno a hotovo, měli jsme velmi silný stojan na 12 stop, který by mohl být snadno rozebrán na šest snadno transportabilních kusů a vteřiny se vrátit zpět.

Doporučené nástroje

Vytvořte podpůrné políčka stolu

Abychom mohli začít budovat naše pokosové pily, musíme vytvořit podpůrnou strukturu pod pilovacím stolem. Pila sedí na kusu částice pokryté melaminem, která je zase připojena ke dvěma krabicovým strukturám vyrobeným z dřeva ošetřeného tlakem.

Pomocí pokosové pily (s některými dočasnými podpěrami zásob), zkrátíte čtyři délky tlakově ošetřených 2×6 při 31 palcích po stranách. Vyřízněte další čtyři na 10-1/4 palce pro konce a dva při 7-1/4 palcích pro středové podpory.

Jak je ukázáno dříve, zadek jeden z koncových kusů na konec jednoho z postranních kusů a připevněn pomocí 2-1/2-palcových palubních šroubů. Připojte opačný boční kus k druhé straně koncového kusu. Poté připojte druhý konec stejným způsobem. Nakonec umístěte jeden z středových kusů přesně do středu mezi stranami a spojte se s palubními šrouby.

Opakujte se zbývajícími kousky a vytvořte druhou strukturu krabice.

Připojte tabulku pily

Po dokončených dvou strukturách nyní připojíme tabulku pily ke sestavě. Na obchodním stole umístěte obě sestavy krabic rovnoběžně s sebou (podél dlouhých stran) se šrotem 2×6 mezi působením jako spacer. Ujistěte se, že tyto dvě krabice jsou vyrovnány rovnoměrně.

Umístěte na sestavu kus 24×36-palcové části o 3/4 palcové melamin-potažené částice a rovnoměrně ji soustředí na všech čtyřech stranách (na všech čtyřech stranách by mělo být odhalení asi 1 palce)). Připojte se k sestavě substruktury s 1-5/8-palcovými šrouby. Odstraňte rozpěrku a na chvíli odložte sestavu.

Začněte sestavy nohou

Po dokončení stolu pily se zaměříme na budování dvou sestav nohou, abychom podpořili stojan. Tento krok je trochu složitý, takže před zahájením jakéhokoli řezu pracujte pečlivě a dvakrát zkontrolujte své měření. Horní řez každé ze čtyř nohou je třeba řezat.

Pomocí pokosové pily nakrájejte na délku čtyři kusy 2×4 (ošetřené) na 40 palců. Poté upravte svou pokosovou pilu pro pokosu 20 stupňů (doleva) s asi 7stupňovým (úhlem doleva) zkosení. Nastavte podporu zásob přímo před pokovovou pilou.

Pomocí vašeho kombinovaného čtverce zarovnejte jeden 2×4 na okraji kolmo k plotu pokovové pily. Držte kus bezpečně rukama daleko od čepele, vyjměte kombinovaný čtverec a ořízněte pokosu na noze (jak je znázorněno výše). Bylo by vhodné zabezpečit kus skladu se svorkou, protože otočení čepele se může pokusit sklouznout kus, protože je řezaný. Tímto způsobem nařízněte dvě ze čtyř nohou.

Chcete.li snížit spodní část nohy, změřte 32 palců od dlouhého bodu a udělejte si značku. Umístěte pažbu proti plotu, na okraj s nejdelším bodem na nejvyšším místě v místě. Upravte zkosení na 15 stupňů vlevo a nařízněte nohu na značce. To by mělo umožnit dno nohy sedět na zemi, když je sestava na místě. Opakujte s druhou nohou.

Dále otočte pokosu na 20 stupňů vpravo a zkosení na 7 stupňů vpravo. Vyřízněte vrcholy dalších dvou nohou stejným způsobem (umístěné kolmé k plotu). Poté upravte zkosení na 15 stupňů vpravo a ořízněte dna obou nohou ve stejné délce jako první dvě nohy.

Tip: Řezání nohou na 32 palců na délku přivede řezací plochu pokosové pily asi 34 palců od země. Podle toho upravte délku nohy pro vyšší řeznou plochu.

Připojte křížovou ortézu

Vezměte jednu ze dvou různých sad nohou, které jste řezali v posledním kroku, a zarovnejte horní řezy dohromady tak, aby se nohy roztažily (dvacet stupňů v každém směru). Umístěte šrot zásoby mezi dvěma horními řezy a upněte kousky dohromady, jak je znázorněno na obrázku na této stránce.

Změřte 2 palce od horní části a vytvořte tužku přes dvě nohy kolmo k spaceru, který odděluje obě nohy. To bude znamenat horní okraj křížové vzpěry pro tuto stranu sestavy nohy. Změřte délku této linie přes obou nohou.

Postavte pokosovou pilu na zkosení nulového stupně, ale o 20 stupňů a ořízněte kus zásoby 2×4 s měřením přes dvě nohy jako měření krátkého bodu v tomto bloku. Měli byste skončit s lichoběžníkem.

Připojte tento kus na značku zobrazený pomocí některých dlouhých palubních šroubů.

Překlopte sestavu a opakujte celý postup a přidejte další krátkou křížovou svnici ve stejné výšce na opačné straně sestavy nohy. Po připojení druhé křížové ostrovy odstraňte spacer.

Opakujte celý postup s ostatními dvěma nohama.

Připojte stabilizační vzpěru

S křížovými brancemi připojenými na každé straně vrcholů sestav nohou přidáme na dno sestavy nohy stabilizační vzpěru. Výška této ortézy není tak důležitá jako pouze ujistit se, že je bezpečně připojena a ve stejné výšce na každé noze.

Z dlouhého bodu na dně jedné nohy změřte přibližně 10–12 palců na rohu nohy a vytvořte značku. Tato značka označuje, kde bude připojena horní část stabilizační ortézy. Opakujte na stejném místě na opačné noze.

Změřte vzdálenost mezi těmito dvěma značkami. Stejně jako v předchozím kroku to bude krátký bod na bohu na lichoběžním řezu na skladě.

S pokovovou pilou nastavenou na pokosu 20 stupňů (zkosení nulového stupně), nakrájejte na jeden konec stabilizační ortézy. Překlopte jednotku, změřte krátkou vzdálenost a ořízněte opačnou stranu. Připojte se k sestavě nohou pomocí palubních šroubů.

Opakujte s opačnou sestavou.

Tip: Krátká až krátká vzdálenost by měla být stejná na druhé stabilizační vzpěře jako na první. Pokud se liší, můžete zažít trochu kolísání, když je stojan v používání.

Vrub paprsku

Po dokončení dvou sestav nohou obrátíme naši pozornost na paprsek, hlavní podporu projektu. Tento paprsek bude muset být pro každou sestavu nohou dvakrát zaznamenán, protože zářezy a křížové rovnátka se spojí a poskytují značnou boční podporu stojanu.

Nejprve změřte 30 palců z každého konce 12-stop dlouhého tlaku ošetřeného 2×6. Pomocí kombinovaného čtverce označte úhel 75 stupňů nakloněný ke středu (105 stupňů od opačné strany úhlu, jak je znázorněno v plánech). Vytvořte křížovou značku 2-1/2 palce nahoru. Na tomto místě označte dlouhou čáru 1-1/2 palce kolmo k úhlu. Od konce této linie vytvořte čáru pod úhlem 75 stupňů (rovnoběžně s první linií) zpět dolů ke dnu paprsku. Opakujte na opačném konci paprsku.

Dále položte jednu ze sestav nohou na podlahu v přibližném úhlu, který bude jednotka použita (se spodkou nohou na podlaze). Změřte vzdálenost mezi vysokými body dvou křížových rovnátka na horní části sestavy nohy (vzdálenost by měla být kolem 5 palců).

Udělejte si značku v této vzdálenosti od první značky, kterou jste udělali v tomto kroku (30 palců od konce) a na tomto konci paprsku označte druhý zářez přesně tak, jak jste na tomto konci udělali první. Opakujte postup na opačné straně (určitě měří vzdálenost mezi křížovými rovnátkami).

Nyní použijte křížově řezané ruční pilu a nakrájejte paralelní linie čtyř zářezů (celkem osm řezů). Použijte ostrý dlát a uvolněte konce zářezů. Užijte si čas, abyste se ujistili, že jste čistě řezali zářezy.

Umístěte nohy na paprsek

S dokončením sestav nohou a paprskem je čas dát dohromady stojan. Posuňte každou sestavu nohou na paprsek a do zářezů, jak je znázorněno na obrázku na této stránce. Křížové brodivo každé sestavy nohou by se měly těsně zapadnout (ale ne příliš pohodlně) do každé dvojice zářezů na paprsku. Může být užitečné kroutit sestavou nohou trochu, když sklouznete nohama na (nebo vypnuto) paprsku. S oběma nohama připojenými k paprsku převrátit jednotku na nohy. Sestava nohou a paprsku by měla být robustní a neměla by se kolísat. Měli byste být schopni se snadno naklonit o paprsek nebo jej zatlačit jakýmkoli směrem a mělo by být stabilní (za předpokladu, že křížové brábí na sestavách nohou jsou v každém z zářezů správně usazeny).

Přišroubujte pilu ke stolu

Jakmile jsou sestavy paprsků a nohou připojeny a jsou stabilní, obrátíme naši pozornost zpět k pilovému stolu a připojíme složené pokosové pily k stolu pily.

Chcete.li zahájit tento krok, uchopte stůl pily, který jste odložili dříve, a umístěte jej na paprsek. Dvě krabicové struktury pod stolním stolem by se měly pohodlně hodit (ale ne příliš pohodlně) přes paprsek, podobně jako sedlo na koni. Tabulka by měla být stabilní na paprsku, ale může mít velmi mírný kolísání (což by nemělo ovlivnit přesnost pily).

S pilovacím stolem na stojanu položte na stůl svou složenou pokosu. Umístěte pilu tak, aby plot byl rovnoběžný s vzdálenou stranou paprsku (jak se na něj podíváte). Umístění na tomto místě umožní, aby se snížila jakákoli zásoba přímo přes paprsek při řezu.

Vystřeďujte pilu na stole a označte umístění otvoru šroubu. (Většina složených pokosových pilů má otvory pro šrouby o průměru 1/2 palce, takže pokud vaše jednotka vyžaduje větší nebo menší šrouby průměru, nezapomeňte podle toho upravit.) Odstraňte pilu a vyvrtejte čtyři otvory pomocí 1/2-palcového pádlového bit.

Umístěte pilu zpět na stůl a zarovnejte otvory pro šrouby s otvory do stolu. Umístěte velkou plochou podložku mezi pilovou základnu a stůl. Potom proklouzněte šroubem každou dírou do pily, přes podložku a pilovací stůl. Na spodní straně stolu zasuňte velkou plochou podložku následovanou podložkou a maticí na každý šroub. Utáhněte šrouby a zamkněte pilu na stůl. Neochraňujte šrouby, protože nechcete poškodit tabulku melaminu.

Tip: Pokud nemáte nadprůměrnou velikost a sílu (nebo jsou částečné pro kýlu), je pravděpodobně dobrý nápad mít někoho, kdo vám pomůže, když odstraníte stolek pily z paprsku nebo příště jej nasadíte. Saw stůl s připojenou pilou může být docela těžký.

Vytvořte zásoby

V závěrečném kroku těchto plánů vytvoříme pár zásob, abychom udrželi zásoby ve správné výšce, když je řezán.

Nejprve nakrájejte dvě délky ošetřených 2×4 až 16 palců na délku a další dva na 12 palců. Na okamžik odložte tyto kousky.

Změřte výšku od horní části melaminového stolu k základně stolu MITER SAW. Na většině pily by tato výška měla být někde mezi 3 a 4 palci. Přidejte do této vzdálenosti tloušťku stolního stolu melaminu a pro každou podporu zásoby budete mít konečnou výšku.

Poté odečtěte tuto vzdálenost od šířky dvou 2x4s (což by mělo být 7 palců). Chcete-li ověřit, položte okraj jednoho z 16palcových kusů proti okraji jednoho z 12 palců a změřte kombinovanou šířku.

Odečtěte výšku potřebnou pro každou podporu zásob od šířky dvou 2×4 a vydělejte tento výsledek k polovině. Toto je hloubka, kterou budete muset udělat na některých polovičních kloubech, abyste vytvořili zásoby. V případě našeho pokosového stojanu jsme museli udělat hloubku polovičních kloubů na 1-9/32 palce. I když jsme mohli použít stolní pilu k výrobě těchto kloubů, rozhodli jsme se místo toho použít kruhovou pilu.

Na okraji 16palcového skladu udělejte značku na 7-1/4 palce a další na 8-3/4 palce. Toto budou okraje polovičního kloubu. Vytvořte podobné značky na 5-1/4 palce a 6-3/4 palce na okraji 12palcového kusu. Vyřízněte poloviční klouby v určené hloubce pomocí jedné z metod popsaných v našem článku o kloubech s polovinou.

Opakujte s druhým párem a zajistěte poloviční klouby pomocí lepidla na dřevo.

Dále ořízněte osm 9palcových kusů s úhlem 45 stupňů. Připojte je k kouskům 12 palců, jak je znázorněno pomocí šroubů paluby.

Nakonec nasuňte podpěry na paprsek, kde je to žádoucí. Čtyři šikmé kousky by měly držet podpěry zásob na místě.

V roce 2023 stojí 10 nejlepších pokosů

Mít pokosovou pilu je v pohodě a všechno, ale bez vhodného stojanu je to trochu trapné nebo dokonce nemožné ji použít.

Není vhodné provozovat na podlaze pilu s pokovovou pilou, protože se jedná o nástroj pro lavičku a vyžaduje, aby stojan na pilu byl správně a pohodlně provozován.

Provozování na podlaze znamená, že musíte dřepat, klečet nebo sedět, které nejsou příliš dobré nebo doporučené pozice pro jeho provoz.

Před jeho provozem musí uživatel stát vzpřímeně s pilou snadno přístupnou na úrovni pasu. To umožní snadný přístup, bezpečné a pohodlné zacházení s pilou.

Co byste měli hledat, když získáte stojan pro svou pokosovou pilu? V závislosti na tom, jak a kde jej chcete použít, zde je několik věcí, které byste měli hledat.

Poznámka: Tento příspěvek může obsahovat přidružené odkazy. Pokud prostřednictvím těchto odkazů provedete nákup, můžeme vám vydělat provizi bez dalších nákladů.

  • Kompatibilita
  • Hmotnost
  • Přenositelnost / mobilita
  • Nastavení a rozpis
  • Podpora pracovního kusu

Chcete.li se o tom dozvědět více, zvažte přečtení našeho průvodce kupujícím níže.

Naše nejlepší tipy

BORA Portamate

Bosch T4B Gravity Rise

Dewalt DWX723

Nejlepší pro dílnu

Nejlepší pro pracoviště

S tím řekl, že jsme provedli naši recenzi a uvedli jsme 10 z nejlepších stojanů MITER SAW, z nichž si můžete vybrat pro své projekty.

Wen MSA658T Víceúčelová pokoj Saw Stand and Rowling Planer Workstation

Uvědomí si jen jeden pohled, že Wen MSA658T není váš běžný pokosový stojan. Ačkoli je navržen WEN zejména pro jejich pokosové pily a planety na tloušťce lavičky, je Wen MSA658T kabelem také v ubytování dalších značek.

MSA658T má štěrbinový a robustní kovový top, který na něm umožňuje snadné montáž nebo šroubování nástrojů. Ve skutečnosti to není omezeno pouze na planety a pokosové pily. Benchtop se spojí, brusky, sanders a další mohou být také namontovány nebo přišroubovány.

Pod úložným úložným policí pod slotovaným kovovým topem je použita pro skladování menších ručních nářadí, šroubů a dalších položek v dosahu ARM během používání. Slotní kovová horní část může držet až 220 liber. nástrojů nebo zatížení, zatímco palubní úložná police pod ní drží až 55 liber.

Na první pohled může Wen MSA658T vypadat jako stacionární stojan bez kol, ale pokud se podrobněji podíváte, najdete zatahovací otočný kolečka těsně pod ním, který může být zapojen do pedálu nohou, aby se celý stojan mobilní.

Sítové pily a planety často vyžadují další podporu pro dlouhé pracovní kousky. Proto Wen MSA658T je vybaven 2 nastavitelnými válci, které se rozšiřují až 54.3 palce na podporu nejen dlouhých pracovních kusů, ale také napomáhají volnému pohybu dřeva, zejména při planování.

Bosch T4B Gravity-Rise Portable Mitter Saw stojan

Když už mluvíme o nejlepších pokojových stojanech, stánek Bosch T4B Gravity-Rise je jedním z nejlepších, na které můžete dostat ruce.

Je to špičkový stojan, který můžete použít k připojení vlastního pokosového pily Boschovy nebo jakákoli jiná značka MITER viděla, zejména jedna z hlavních značek.

To, co opravdu dělá Bosch T4B speciální, je funkce gravitace. Tato funkce umožňuje rychlé nastavení a demontáž jakékoli pokosové pily na stojanu.

Vyznačuje se rychlým údržbou nástrojů, které můžete použít k rychlému připojení jakékoli pily na něm.

Pokud jde o kapacitu, stojan může držet až 18 ft. materiálu bez problémů a je také velmi přenosný s dvěma 8 palcovými pneumatickými pneumatikami pro snadnou přepravu přes Jobsite.

Pokud jde o trvanlivost, stánek Bosch Gravity-Rise je ten, který bude určitě obstát v testu času, protože je vyroben z vysoce kvalitní oceli.

Používání je velmi snadné, protože i na drsném terénu můžete upravit nohy stojanu tak, abyste svou práci dokonale vyvážili a přesně s ní pracovali.

MITER WORKPRO SIL STAND A WORKBENCH

Jedním z nejvšestrannějších stojanů na pokosové pily, na které můžete dnes dostat ruce, je tento stánek WorkPro 5-in-1.

Nejedná se pouze o jeden funkční stojan, ale plnohodnotný pracovní stůl s více funkcemi, kterékoli řemeslník najde velmi užitečný jak v dílně, tak na pracovních místech.

Kromě práce jako pokosová pila může tato práce také fungovat jako dolly vybavení pro přepravu těžkého zatížení až do 330 liber. ve váze.

Může také fungovat jako vozidlo na lizvuk pro mechaniky pracující pod autem. Tato funkce je možná, protože má skládací teleskopické nohy, dvě velká anti-sklíčková kola pro mobilitu a dvě otočná kolečka pro směr nebo řízení.

Načítání pokosové pily na WorkPro je velmi jednoduché a rychlé pomocí čtyř kovových přepínacích západků. Je také vybaven dvěma kolejnicemi na vrcholu stojanu, což umožňuje uživateli sklouznout pilu podél stolu a tam.

WorkPro má také odnímatelnou desku se dvěma různými povrchy. Jeden povrch má anti-skidové zrno, které poskytuje tření, což někomu umožňuje stát se na něj nebo pro snadné stohování zboží nahoře. Zatímco na druhém povrchu má dlouhou měřítko 81 cm a úhloměrem pro měření během projektů.

Se skládacími teleskopickými nohama lze výšku stolu upravit tak, aby vyhovovalo uživateli. Pokud jde o kvalitu sestavení, je WorkPro správně navržena a postavena s robustním ocelovým rámem, aby byla zajištěna maximální trvanlivost. Je také vybaven úložnými kompartmenty pro ukládání jednoduchých nástrojů, jako jsou klíče a šroubováky.

Dewalt DWX726 Přenosný pokosový stojan

Pokud jste framer, tesař, tesař, výrobce kabinetu nebo jakýkoli profesionální konstrukční dřevař, který používá pily na pracovišti každý den, pak mobilní pokos Saw stojan je nezbytným příslušenstvím, které byste měli mít.

Jak to právě teď stojí, jedním z nejlepších, které můžete získat, je Dewalt DWX726. Je vybaven 3-polohovým pneumaticky asistovaným zvyšováním a snižováním, což velmi usnadňuje sestavení a demontáž, aby se minimalizovalo prostoje.

S jeho hmotností až 67 liber a vyrobené s trubkovou ocelí je DWX726 schopna nést až 300 liber. o další váze, což je ideální pro jakýkoli těžký projekt křížení, který máte v ruce.

Můžete jej použít k připojení téměř jakékoli pily na trh, protože montážní kolejnice jsou snadno nastavitelné.

DWX726 je vybaven širokou nastavitelnou podporou práce a outfeeed.

Tyto podpěry vám poskytují další 8 stop materiálové podpory pro podporu dlouhých materiálů na koncích při provádění řezů.

Tvrdý stand Gravity

Není mnoho stojanů MITER SIL jako ergonomické, tvrdé a robustní, jako je tento přísný gravitační stojan TB-S600.

Za prvé, jedná se o válcovací stojan se dvěma drsnými gumovými pneumatikami, takže pokud to máte.

Jakmile je namontován na stojanu, můžete jej tlačit, vytáhnout nebo hodit spolu s pilou kdekoli chcete na pracovišti nebo z toho.

Je vybaven těžkým obslužným ocelovým rámem trubice, který zaručuje sílu, stabilitu a klid, protože vědí, že to bude obdržet zkoušku času.

S TB-S600 získáte až 10 stop prodloužení materiálu, což vám umožní podporovat dlouhé materiály při provádění řezů.

Pokud jde o kompatibilitu, je přísná budovaná TB-S600 kompatibilní s většinou značek pily s Dewaltem, Boschem a mnoha dalšími značkami.

Připevnění a demontáž pily ze stojanu je velmi snadné s namontováním nástroje s rychlým uvolňováním, který je vybaven.

Celkově je ten, že tvrdý budovaný TB-S600 je určitě jeden stánek, který každý profesionální řemeslník najde velmi užitečný ve svém dílně nebo na Jobsite.

Multifunkční pracovní tabulka PowerTec UT1004

Stejně jako Wen MSA658T, tento PowerTec UT1004 není ve skutečnosti vyhrazený nebo pokosový stojan, ale je to pracovní stůl, který lze použít jako stojan pro jakýkoli typ elektrických nářadí a stroje, jako jsou stolní pily, kolébky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, brusky, kobesi, brusky, brusky, brusky, kobesi, kolébky, kobesi, kobesice, kopíry, brusky, kobesice. Planery, Sanders atd.

Ať už jste profesionální řemeslník nebo jednoduchý kutilství, najdete spoustu využití tohoto víceúčelového pracovního stolu. Lze jej použít jako platformu pro malování, broušení, montáž, hobnutí, řezání a další.

Ačkoli to nepřichází s žádným typem kol, je vybaveno skládacími nohama, které lze snadno složit pro snadný přepravu. Nohy jsou také nastavitelné výšky, takže uživatel může s nimi pracovat na pohodlné úrovni.

Powertec UT1004 také obsahuje svisle nastavitelné prodlužovací válce pro podporu dlouhých pracovních kusů.

S nakládací kapacitou 330 liber. Powertec UT1004 je schopen držet většinu typů elektráren.

Jednou z nejpůsobivějších věcí na této Powertec MITER SIL STAND / WORKS stanice je kvalita sestavení. Na rozdíl od mnoha jiných stojanů vyrobených z levných materiálů je tento vyroben z odolných komponent z oceli a hliníku, díky nimž je velmi robustní a lehký.

Evoluce 005-0001 Kompaktní skládací pokosová pila na stojan

Evoluce 005-0001 je ideální pokosová pila vhodný pro dodavatele, kteří potřebují velmi kompaktní řešení, aby namontovali své pokosové pily na zaměstnání.

Má skládací nohy, které se skládají dovnitř, díky čemuž je kompaktní a snadno se přenáší kolem. Vybaveno rychlým vydáním montážních závorkami, je velmi snadné namontovat pokosovou pilu na vrchol stojanu a velmi snadné ji sesednout. Díky tomu je nastavení na pracovišti velmi rychlé a snadné.

Evoluce 005-0001 má také výšku nastavitelné podpůrné ramena s válečky a zastávkami, což usnadňuje podporu dlouhých obrobků a také pro provádění opakovaných řezů. Podpůrné zbraně sklouznou do stojanu pro snadnou přepravu a skladování.

Když mluvíme o kvalitě a hmotnostní kapacitě sestavy, je Evolution 005-0001 postaven s robustní a robustní ocel, který je schopen držet až 330 liber. váhy.

Je to silné, odolné, přenosné a snadno nastavitelné, což z něj činí ideální pokosová pila stojan pro dodavatele. Jedinou nevýhodou je, že nepřichází s koly, i když při úplném složení je to velmi přenosné a snadné přenášet kolem.

PowerCec MT4005 Delux Rolling Stand

S kapacitou podporovat až 440 liber. Hmotnost, Powertec MT4005 je jedním z nejlepších stánků pro podporu jakékoli velikosti pokosové pily, ať už těžké 12 palcové modely nebo menší 10 palcové jednotky.

Postaveno z uhlíkové oceli, je navržena tak, aby zůstala dlouhodobě prostřednictvím přísného používání v dílně i na pracovišti.

Nastavení nebo montáž pily nahoře je snadné, protože má obdélníkovou horní platformu s vyříznutými šablony navrženými tak, aby vyhovovaly většině pokovových pilů a jiných nástrojů pro lavičky.

Je to válcovací stojan s 2 super-svíčkami gumovými koly, můžete jej snadno pohybovat v dílně nebo na pracovišti i s pilou stále namontovanou na stojanu.

Powertec MT4005 také obsahuje vestavěný lišta pro rukojeť pro snadnou manipulaci a zablokované nohy s pružinou, aby se nastavilo a rychle se rozpadlo a snadné.

Pracovní výška lze také upravit na dvě různé pozice, což je univerzální a pohodlné používat. Je také vybaven výškovými nastavitelnými bočními rameny pro podporu dlouhých pracovních kusů.

Stojník BORA Portamate MIter. Mobile Rolling Workbench

Stánek Bora Portamate působí jako stánek Mitter Saw a mobilní skládací stůl, který můžete použít pro provádění svých projektů.

Takže, když to získáte, dostanete stojan na pokosovou pilu a pracovní stůl, který můžete použít pro jiné projekty. Ve skutečnosti má rotační úchyt nástrojů, který vám umožní otočit pilu pod stojanem, což vám umožní uložit pokosovou pilu spolu se stojanem.

S pilou převrácenou pod ní a rozšířením křídla se plně rozšířila, máte až 7 ft. Pracovní plocha nahoře můžete použít jako pracovní stůl.

Vybaveno 10 palcovými koly, můžete s vámi převrátit pokosovou pilu kdekoli kolem práce nebo dokonce kolem workshopu.

Portamát Bora je omezen nejen na použití s ​​pily na pokosové pily, ale s dostupným až 30 palcovým prostorem pro pracovní.

Po složení se zakrývá malou stopu 31 x 29 palců, což velmi usnadňuje uložení, když se nepoužívá, dokonce i v malém díře.

Dewalt DWX723 Heavy Duty Mitre Saw Stand

S roztažitelnými pažemi, které poskytují až 16 ft. podpory materiálu a 500 liber. Hmotnost kapacity, Dewalt DWX723 je přesně typem těžkých pokosových stojanů potřebných k řešení nejtěžších projektů.

Nezáleží na tom, jaký typ nebo značka MITER SIL, kterou máte, je Dewalt DWX723 kompatibilní se všemi značkami.

Nepřijetí se vybaven pneumatikami, ale lehká konstrukce hliníku je velmi lehká a snadná a nohy se snadno skládají pro snadný přepravu a skladování.

Stojan je vybaven montážními konzolami, díky nimž je montáž rozpadu na stojanu jednoduchým a rychlým procesem.

Rychlé montážní závody usnadňují umístění pily v kterémkoli bodě na kolejnici stánku.

Ve skutečnosti mohou být dvě pily úspěšně zasazeny na pilu s pomocí držáků.

Jak si vybrat nejlepší pokosový stojan. průvodce kupujícím

Pokud jste v procesu výběru stánku pro vaši pokosovou pilu, najdete tuto část tohoto článku velmi užitečnou, protože jsem zdůraznil 7 faktorů, které musíte zvážit při nákupu stojanu pro vaši pokojovou pilu.

Stabilita

Pravděpodobně máte do dílny dřevěný stacionární pracovní stůl, kde můžete umístit stojan na pokosovou pilu. S největší pravděpodobností je tento pracovní stůl stacionární, ne skládací a je velmi stabilní.

Na rozdíl od většiny pracovních stolů, které jsou vyrobeny z dřevěných stacionárních, stabilních částí, je většina stojanů pila vyrobena z pohyblivých kovových částí, které jsou spojeny společně se šrouby a maticemi. Proto je potřeba stability.

Je důležité, aby stánek byl vyroben z kvalitního, silného a odolného materiálu a aby zůstal na místě, jakmile bude nastaven. Některé pokovové pily jsou velmi těžké, proto, pokud skončíte s mizerným stojanem, neskončíte šťastní.

Pokud stojan není stabilní, naruší vám nebo dokonce zabrání v práci s ním. Je tedy velmi důležité, abyste si vybrali ten, který zůstane na místě, jakmile bude nastavena.

Kompatibilita

Existují různé typy pokovových pilů vyrobených různými značkami, takže existuje vysoká pravděpodobnost, že stojan, který si vyberete, nemusí podporovat pokosu, kterou máte.

Předtím, než si vyberete, se zeptejte nebo zkontrolujte velmi dobře a ujistěte se, že je kompatibilní s většinou nebo se všemi pokovovými pilami, a co je nejdůležitější, že je kompatibilní s tím, co máte.

Při výběru těch v tomto seznamu jsme se ujistili, že jsme si vybrali pouze ty, které jsou kompatibilní s většinou pila.

Podpora materiálu

Postabičky na pokosové pily jsou obvykle vybaveny prodloužením paží pro podporu při řezání dlouhých materiálů, jako jsou korunní lišty.

Většina korunních lišt obvykle přichází v délkách 16 stop. Pokud tedy pracujete sami, bylo by hezké, kdyby vaše podpora měla podporu, která dokáže udržet nadměrnou délku na místě, zatímco vy se střih.

Když si tedy vyberete, zkontrolujte, jak dlouho může materiál Saw Saw Stond podpořit. Některé stojany mají 8 ft. Podpora materiálu mají některé 10 ft., 16 ft. a tak dále. Čím více je délka materiálu, který může podporovat, tím lepší je pro vás.

Hmotnost

Jak velkou váhu může stánek pohodlně podporovat? To je otázka, kterou si musíte položit, než se potkáte na jakémkoli stojanu.

Různé stojany se vyrábějí s různými velikostmi a typy materiálu s různou konfigurací. Proto se množství hmotnosti, kterou mohou držet, se liší.

Například Dewalt DWX726 může podporovat až 300 liber, BORA Portamate PM-4000 může podporovat až 500 liber, zatímco Dewalt DWX725B může podporovat až 1000 liber materiálu materiálu materiálu.

Každý má omezení, kolik váhy může nést. Stojan bude držet váhu pily a hmotnosti díla.

Zvažte tedy váhu své pily a typ materiálů, s nimiž se s ní budete zacházet. To by mělo poskytnout dobrý odhad toho, jak velká váha by měla být schopna nést.

Váha stojanu

Věř mi, nechceš, aby se stojan na pilu, který příliš váží. Mitter Saw sama o sobě má svou vlastní váhu, což by mohlo být hodně v závislosti na pokově, kterou máte.

Přidání toho k hmotnosti těžkého stojanu může být pro vás velmi obtížné pohybovat se nebo přepravovat, i když na něm má kola.

Takže získání lehčího pokosového stojanu je způsob, jak jít.

Snadnost nastavení

Myšlenka na nastavení pokosové pily stojan pro použití by neměla způsobit paniku. Pokud ano, pak je docela zřejmé, že používají nesprávný stojan.

Stojan na pokoj by měl být velmi snadné nastavit, aby se zkrátil čas a soustředil se na práci po ruce.

Bosch T4B a Dewalt DWX726 jsou jen dva ze stánku, které jsou vybaveny jednoduchými, ale účinnými systémy, které usnadňují nastavení pily pro použití.

Například stojan Bosch T4B má systém vzestupu gravitace, který využívá váhu pily, aby nastavení bylo rychlé a snadné. Při nastavování nemusíte aplikovat svou sílu.

Dewalt DWX726 také obsahuje tři pozice pneumaticky asistovaný systém zvyšování a snižování, což usnadňuje nastavení pily pro práci.

Přenositelnost/mobilita

Pokud se vaše pokosová pila a jeho stojan budou stacionární používané hlavně v jedné pozici v dílně, můžete zvážit přeskočení tohoto.

Na druhou stranu, pokud jste dodavatelem, který jej přesune z obchodu na pracoviště na pracoviště, měli byste silně zvážit, jak přenosný je ten, který si vyberete, je.

Měl by se snadno složit, měl by být lehký, pokud neexistují žádná kola. Pokud je to trochu těžké, pak je nutné mít kola.