STACKÁNEK NEPOUŽÍVEJTE? Udělej to. Jezdící sekačka na trávu se nezačne

STACKÁNEK NEPOUŽÍVEJTE? Udělej to.

Skupina na trávu, která nezačne, zejména při převzetí skladování, je téměř vždy způsobena jedním problémem: špatný plyn.

Uložení trávníku na podzim bez přidání benzínového stabilizátoru do palivové nádrže může způsobit, že se palivo rozbije a připojí palivové pasáže. Pokud vyřešení tohoto problému nepomůže, existuje několik dalších, které mohou pomoci opravit trávník, která se nezačne, jak to vysvětlíme zde.

Jak opravit trávník, který nezačne

Vyměňte špatný plyn

V průběhu času (stejně jako šest měsíců, vaše trávník seděl v garáži během zimy). Tento proces vytváří dásně a lak, které zašpiní karburátor, plují palivové pasáže a zabraňují proudění plynu do spalovací komory.

Během skladování vytvořila korozi a usazeniny miska karburátory níže, která může snadno připojit palivové pasáže a zabránit tomu, aby motor spustil.

Ukládání vybavení bez stabilizace plynu může vést k usazeninám, které faulují karburátor nebo vstřikovač.

Plyn obsahující ethanol může absorbovat vodu z atmosféry, což může vést k separaci fáze, ke kterému dochází, když se ethanol a plyn oddělí, podobně jako olej a voda. Ethanol, který absorboval dostatek vlhkosti a seděl dostatečně dlouho, může zakrývat palivový systém a zabránit tomu, aby se motor stal.

Bez ohledu na to, kolikrát trháte šňůru a znečišťujete vzduch s vaší pokročilý slovní zásobou, trávník se nezačne, pokud se pokouší běžet na špatný plyn.

V extrémních případech může odpařování lehčích uhlovodíků natolik změnit složení benzínu, aby se zabránilo zapálení. Plyn může pohánět motor, ale nezáleží na tom, zda se nezbaví.

Špatný plyn ve vašem trávníku? Zde je návod, jak to opravit

Pokud jste zanedbali přidání benzínového stabilizátoru do paliva před skladem, vyprázdněte nádrž a nahraďte čerstvým plynem. Pokud je nádrž téměř prázdná, stačí se jednoduše doplnit čerstvým plynem.

Na některých sekačkách můžete snadno odstranit a vyprázdnit palivovou nádrž. Někdy je to více problémů, než stojí za to. V těchto případech použijte extrakční čerpadlo tekutiny nebo dokonce krůtí Baster k odstranění špatného plynu. Nemusíte to všechno odstraňovat; ale zkuste dostat co nejvíce ven.

Vyčistěte karburátor

Nahradili jste palivo, ale vaše trávník stále nezačne.

Dále zkuste vyčistit karburátor. Odstraňte vzduchový filtr a stříkejte čistič karburátoru do příjmu. Nechte to několik minut sedět, aby pomohl uvolnit a rozpustit laky a dásně.

Odstraňte vzduchový filtr a stříkejte čistič karburátoru do příjmu. Nechte to sedět několik minut a uvolnit vklady.

Na některých karburátorech můžete snadno odstranit plovoucí misku. Pokud je vybaven, nejprve vyjměte malou odtokovou zátku a vypusťte plyn z misky. Vyjměte kryt plováku a nastříkejte plováky a úzké palivové pasáže čisticím prostředkem karburátoru.

Tento druh „rychlého a skrytého“ čištění karburátoru je obvykle vše, co je potřeba, aby se plyn protékal znovu a vaše trávník zpět na řezání trávy.

Pokud ne, zvažte odstranění karburátoru z motoru, demontujte jej a dávejte mu dobré čištění. Být však varován: Rozšíření karburátoru může vést k ničemu než frustraci pro nezasvěcené. Fotografujte s telefonem, abyste pomohli při opětovné sestavení. Všimněte si pozic jakýchkoli propojení nebo nastavení jakýchkoli šroubů směsi, pokud jsou vybaveny. Pokud se vůbec neochotní, místo toho navštivte obchodníka.

Zvažte zcela nahrazení karburátoru. Je to poměrně jednoduchý proces na většině menších sekaček a je to často levnější, než je vzít k prodejci.

Přímý stlačený vzduch zevnitř vzduchového filtru, aby se odstranily zbytky, které mohou snižovat proudění vzduchu a zabránit zahájení trávy.

Vyčistěte/vyměňte vzduchový filtr

S odstraněným vzduchovým filtrem je nyní ten pravý čas na jeho vyčištění.

Klepněte na tuhé filtry na pracovním stole nebo na dlani ruku a uvolněte výstřižky, listy a další zbytky. Přímé stlačené vzduch zevnitř filtru, aby nedošlo k ubytování trosek hlouběji do médií.

K mytí pěnových filtrů použijte mýdlo a vodu. Pokud je to několik let, jednoduše vyměňte filtr; Jsou levné a označují jedinou obrannou linii proti opotřebení, které vstupují do vašeho motoru a nosí válec a pístové prsteny.

Nesprávná zapalovací svíčka s mezerou může zabránit spuštění motoru. Nastavte mezeru na specifikaci uvedenou v příručce vlastníka.

Zkontrolujte zapalovací svíčku

Na vině může být také špinavá nebo špatná zapalovací svíčka. Odstraňte zástrčku a zkontrolujte podmínku. Zapalovací svíčka ve správně běžícím čtyřtaktním motoru by měla trvat roky. Pokud ano, vyměňte jej.

Pomocí testeru Spark-Plug zkontrolujte jiskru. Pokud ji nemáte, připněte botu Spark-Plug na zástrčku, držte zástrčku proti hlavě kovového válce a pomalu vytáhněte šňůru startujícího. Měli byste vidět silnou modrou jiskru. Pomáhá otestovat zástrčku v potemnělé garáži. Vyměňte zástrčku, pokud nevidíte jiskru nebo se zdá být slabý.

Když jste u toho, zkontrolujte mezeru Spark-Plug a nastavte ji na specifikace továrny uvedené v příručce pro majitele trávníku.

Pokud víte, že zástrčka je dobrá, ale stále nemáte jiskru, cívka pravděpodobně selhala a vyžaduje výměnu.

Zasáhli jste skálu nebo jinou překážku?

Všichni jsme zabili motor na trávu po zasažení skály nebo kořene velkého stromu.

Pokud se v tomto scénáři nezačne váš trávník, pravděpodobně jste stříhali klíč setrvačníku. Je to malý kus kovu, který správně zarovnává setrvačník, aby nastavil správné načasování motoru. Zasážení nemovité překážky může okamžitě zastavit čepel sekačky (a klikový hřídel), zatímco setrvačník se neustále otáčí a stříhá klíč.

V tomto případě je načasování motoru vypnuto a sekačka nezačne, dokud netahnete setrvačník a nevyměňujete klíč. Je to dost snadná práce, pokud máte kolem garáže sadu stahových zařízení. Pokud ne, pronajměte si sadu z obchodu s díly (nebo si koupte nikdy není špatný důvod koupit nový nástroj) nebo navštivte prodejce.

Moje trávník začíná, ale běží špatně

Pokud konečně začnete na trávu, ale běží jako třínohý pes, zkuste vyčistit karburátor s pěnou AMSOIL Power pěnou. Je to silný čisticí prostředek určený k odstranění uhlíku, laku a dalších gunk z karburátorů a motorů.

Přidejte stabilizátor benzínu, abyste se vyhnuli většině těchto problémů

Což zní lépe? Dokončení všech těchto kroků každý rok, kdy se vaše trávník nezačne? Nebo do vaší palivové nádrže nalijte malý benzínový stabilizátor?

Jednoduše použití dobrého stabilizátoru benzínu může zabránit většině problémů s trávou, která nezačne.

Například stabilizátor benzínu Amsoil udržuje palivo čerstvé až do 12 měsíců. Pomáhá zabránit odpařování lehčích uhlovodíků, aby se snížila guma a lak a udržovala proudění paliva. Obsahuje také inhibitory koroze pro další ochranu.

V mé garáži mám pěti galonů. Pokaždé, když ho vyplním, zacházím s palivem stabilizátorem benzínu, takže se nikdy nemusím starat o to, že plyn bude špatný a způsobuje problémy.

Můžete také použít Amsoil Quickshot. Je navržen především pro čištění karburátorů a spalovacích komor při řešení problémů s ethanolem. Ale také poskytuje krátkodobou stabilizaci benzínu až šest měsíců.

Použijte dobrý motorový olej pro svou trávu

Ačkoli motorový olej nemá žádný vliv na to, zda vaše trávník začíná nebo ne (pokud nepoužíváte olej vůbec a nezachytíte motor), vyplatí se ve vaší trávníku používat vysoce kvalitní motorový olej.

To platí zejména pro profesionály nebo majitele domů, kteří provozují drahé nulové otočení nebo jezdící sekačky.

Motory na trávu jsou na oleji tvrdší, než si většina lidí uvědomuje. Obvykle jsou chlazené vzduchem, což znamená, že běží teplejší než kapalina chlazené automobilové motory.

Často běží celé hodiny v horkých, špinavých, mokrých podmínkách. Mnoho z nich nemá olejový filtr, dále zdůrazňuje olej.

V těchto podmínkách se mohou motorové oleje formulované pro standardní službu rozpadat, což vede k škodlivým usazením a snížené ochraně opotřebení.

Pro maximální výkon a život použijte ve své trávníku motorový olej určený k poskytování ochrany komerčního stupně, jako je syntetický olej z malého motoru AMSOIL.

Jeho formulace s dlouhým životem opakovaně prokázala svou schopnost bezpečně překročit odtokové intervaly výrobce původního zařízení (OEM) v nejtěžších podmínkách. Poskytuje zvláštní měřítko ochrany, když zařízení prochází mezi změnami oleje, než je doporučeno OEM.

Jezdící sekačka na trávu nezačne žádné kliknutí

Mohlo by to být různé faktory, pokud vaše sekačka na trávu nezačne, když převrátíte klíč pro spuštění motoru. Může to být cokoli z volného připojení baterie, pojistek, přepínače zapalování nebo něco vážnějšího.

Naštěstí, pokud nakonec řeknete, že moje jezdecká sekačka neudělá nic, když otočím klíč, můžete projít nějakou řešení problémů na sekačce na jezdeckém trávníku, než budete potřebovat pomoc prodejce.

V našem průvodci se dozvíte více o John Deere nebo Husqvarna Riding Lawn Mewer nezačne žádné kliknutí ani na jakýkoli jiný model, který máte. Nakonec, když čelíte ani kliknutí, budete mít dostatek informací, abyste mohli projít počátečním postupem, abyste zkontrolovali všechny položky, které by mohly způsobit problém.

Poté, za pár minut, můžete problém určit a sekat trávník bez dalších problémů. (Přečtěte si jízdu na trávníku Snow Blower Combo Guide)

Jak zjistím, zda je můj solenoid sekačky na trávu?

Co to znamená, když převrátíte klíč a uslyšíte kliknutí? Když uslyšíte kliknutí, cívka solenoidu startéru dostává napájení z baterie přes spínač zapalování.

Pokud toto kliknutí neslyšíte, je rozbitý solenoid startéru nebo cívka solenoidu startéru nepřijímá energii.

Naučíme vás, jak najít problém inspekcí baterie, solenoidových sloupků a cívky, pojistky, spínače zapalování, přepínače brzdového blokování a přepínače čepele na vaší jízdní sekačce.

Zatímco na trávníku se liší, většina technik odstraňování problémů je stejná. Zásadním rozlišením je, že pokud detekujete problémy, budete možná muset konzultovat schéma zapojení vašeho modelu.

Jak funguje systém startu na koni:

Pomáhá vědět, jak počáteční systém funguje, aby problém zúžil. Mnoho problémů vypadá jako problémy, když jsou zapojeny bezpečnostní přepínače. Ujistěte se, že žádný bezpečnostní přepínač ovlivňuje vaše řešení problémů.

 • Pozitivní připojení k červené baterii se připojuje k jednomu z terminálu startovacího solenoidu (pozitivní).
 • Černý drát, který se připojuje k druhému hlavnímu terminálu na startovacím solenoidu (negativní), poskytuje napájení startovacího motoru, což umožňuje spustit motor.
 • Krátký červený vodič vede z sloupku červeného solenoidu k zapalovací cívce ve spodní části startovacího solenoidu a přepíná přes spínač zapalování.
 • Přepínač zapalování poskytuje napájení bílým vodičem, aby napájel cívku v solenoidu, když otočíte klíč do počáteční polohy.
 • Cívka uzavírá interní kontakt a posílá napájení z připojení červené baterie s černým vodičem, který otočí startovací motor.

Mám mrtvou baterii?

Mrtvá baterie zabrání kliknutí cívky solenoidu, protože nebude zapnout startovací systém.

 • Pro kontrolu baterie použijte multimetr k měření DC napětí přes terminály baterie.
 • Nasaďte si bezpečnostní brýle a pracovní rukavice.
 • Vyjměte klíč ze zapalování.
 • Podívejte se na baterii. Chcete.li získat přístup k baterii na tomto stylu sekačky na trávu, musíte sedadlo zvednout.
 • Dotkněte se červené multimetrové sondy na pozitivní nebo červenou baterie a černou multimetrovou sondu na negativní nebo černou bateriovou svorku s multimetrem pro měření DC napětí.
 • Baterie by měla měřit přes 12 voltů DC, pokud je ve výborném stavu.
 • Pokud je to menší než 12 voltů, máte slabou nebo mrtvou baterii a pravděpodobně jste lokalizovali zdroj problému. Cívka solenoidu startéru nebude napájet, pokud je baterie slabá nebo mrtvá.
 • Pomocí nabíječky zkuste dobití baterie. Pro přeskočení jezdecké sekačky s kabelkou na koni s 12-voltovou baterií můžete použít kabely propojky.
 • Nahraďte novou baterií, pokud se nebude nabíjet.

Pokud je baterie slabá nebo mrtvá, můžete zjistit, že pro palivové čerpadlo není dostatek energie. Filtr paliva může také způsobit problémy s nedostatkem paliva. Při řešení problémů může také pomoci kontrola nebo změna vzduchového filtru.

Problém s řasami ventilu je mnohem odlišný. Oprava problému s řasami ventilu je intenzivnější než kontrola připojení baterie a terminálu. (Přečtěte si typ oleje na sekačku Troy Bilt)

Zkontrolujte solenoidní sílu

Napájení je dodáváno do kabelu červené baterie, pokud baterie přiměřeně funguje. Proudí napětí k červenému terminálu přes kabel červené baterie? Chcete.li to ověřit, vezměte napětí na napětí na red terminálu.

 • Připojte červenou sondu multimetru k červenému sloupku startovacího solenoidu a černou sondu k negativnímu terminálu baterie. Měl by měřit více než 12 voltů.
 • Pokud je napětí baterie menší než 12 voltů, zkontrolujte korozi. Použijte drátěný kartáč k odstranění rzi z koncových koncovek baterie a kabelů baterie; Koroze může zakázat, že Red Solenoid Post z přijímání energie.
 • Znovu zkontrolujte napětí. Vyměňte červený vodič baterie, pokud stále neměří přes 12 voltů na červeném sloupku.

Zkontrolujte napájení solenoidních cívek

Nyní jste založili, že červený terminál přijímá energii, musíte zjistit, zda se solenoidní cívka přijímá sílu, když otočíte klíč na traktoru trávníku. Nebo máte vadný solenoid a nechává vás s traktorem vyhrál T start, bez kliknutí.

Pokud je napětí měřeno na cívce, je na vině na vině startovací solenoid, ale vnitřní kontakt neklikne. Klikne však, když solenoid dává napájení startovacího motoru.

 • Pokud nemáte pomocník, který otočí klíč zapalování při držení sond sondami s cívkou solenoidu, budete potřebovat sondy klipu na měřič. Vyjměte bílé a černé dráty z piků solenoidu.
 • Nastavte multimetr na měření DC napětí.
 • Připojte konektor s bílým vodičem ženského rýče k sondě červeného měřiče a konektoru s černým vodičem, ženským konektorem ženského vodiče.
 • Před vypnutím otočte klíč zapalování do počáteční polohy a poté si všimněte odečet napětí na displeji měřiče.

Pokud je napětí baterie měřeno pomocí více metrů, bude větší než 12 voltů. Solenoid startéru by měl být nahrazen, pokud cívka dostává energii, ale nezavře vnitřní kontakt k startovacímu motoru.

Pokud čte 0 V. Solenoid startéru je s největší pravděpodobností v pořádku; prostě postrádá sílu. Je čas otestovat obvod cívky. (Přečtěte si sekačku na trávu na trávu nezůstane. co dělat)

Zkoušejte obvod cívky na trávu

Nejprve vyzkoušíme půdu obvodu. Černý drát spojuje cívku solenoidu k kovovému rámu jezdecké sekačky. Přestávka drátu zabraňuje napájení cívky.

 • Pomocí měřiče kontrolujeme odpor mezi ženským rýčem černého vodiče a kovovým rámem sekačky a mletým vodičem.
 • Před testováním odporu odpojte negativní kabel baterie a pozitivní kabel baterie od sekačky.
 • Udržujte kabely daleko od terminálů baterie, aby náhodně neobnovili napájení příspěvků.
 • Nastavte multimetr pro měření odporu a uzemňujte jej dotykem jedné sondy na ženský rýč s černým drátem a druhou k holému kovu na rámu sekačky.

Odpor kolem 0 ohmů naznačuje, že černý drát je uzemněn. Nekonečný odpor ukazuje přerušení zapojení černé mleté. Motor by měl začít poté, co černý vodič má dobrou cestu k zemi.

Zkontrolujte pojistky

Dále budete muset zkontrolovat horkou stranu obvodu, který začíná malým červeným vodičem na terminálu startovacího solenoidu a končí bílým drátem, který se připojuje k rýči cívky, pokud je země v pořádku.

Pojistka, spínač zapalování, přepínač brzdy a přepínač čepele jsou součástí obvodu.

 • Začněte s nejjednodušší a zkontrolujte foukanou pojistku, kterou můžete říct na to, že na to pohlédnete.
 • Pojistka na této sekačce je bezprostředně vedle solenoidu startéru, ale musíme se k ní dostat baterii a baterii, abychom se k ní dostali.
 • Vytáhněte pojistku z držáku pomocí zipu.
 • Pokud si nejste jisti, zda je pojistka foukána, použijte svůj více metrů ke kontrole kontinuity prostřednictvím pojistky.
 • Nezapomeňte, že pokud pojistka vyhodí z důvodu komponenty nebo chyby zapojení. Budete muset přijít na to, co způsobuje foukanou pojistku a jak ji opravit.
 • Přeinstalujte pojistku v držáku a zajistěte ji na zip.

Foukaná pojistka nebo zlomené spojení bude měřit nekonečný odpor. Nekonečný odpor znamená, že musíte díly vyměnit. (Přečtěte si recenze Poul Pro jezdecké sekačky)

Jak zjistím, jestli je můj spínač zapalování sekačky na trávu?

Na vašem traktoru na trávníku může mnoho oblastí způsobit problémy se spuštěním. Zde je rychlý přehled o tom, co byste nejprve zkontrolovali.

Nabíjení baterie?

Zkontrolujte napětí baterie, 12.65V je plně nabité, 12.05V je napůl nabitý a potřebuje dobití.

Nízké napětí ukazuje vadnou baterii, která se nemusí dobít. Aby bylo možné otestovat baterii; Proto je vyžadována nabíječka baterie. Alternátor sekačky nakonec nabije baterii, pokud to nefunguje. Jakmile bude baterie plně nabitá, můžete vyzkoušet test kliky (asi 70%).

Pokud světla nefungují, použijte voltmetr k testování nabití baterie, nebo byste mohli mít foukanou pojistku.

Propojovací kabely

Pokud nemáte nabíječku, sada propojených vodičů, auto nebo jakoukoli 12voltovou baterii to udělá.

Zkontrolujte bezpečnostní senzory

Jezdící sekačky jsou vybaveny bezpečnostními opatřeními, aby se zabránilo chybě nebo nehodě operátora. Senzory/přepínače regulují bezpečnostní prvky na sekačkách, které jsou obvykle zapojeny do řídicího modulu. Jedním z běžnějších je snímač hmotnosti na sedadle, takže počáteční postup nemůže dokončit, pokud nesedíte na sekačce. (Přečtěte si bluegrass vs vysoký fés)

Zkontrolujte ovládací modul

Moderní sekačky obsahují řídicí moduly, desky s obvodmi tištěné obvody obsahující relé a rezistory.

Za předpokladu, že jsou zapojeny všechny senzory, řídicí modul spustí startér, když je zapnutý přepínač zapalování.

Vizuálně zkontrolujte tyto moduly pro volné připojení nebo poškození vodou, protože každý modul přichází s vnitřní nebo externí pojistkou. Například může být primární pojistka sekačky vyhodit a snížit energii do zapalovacího systému.

Zkontrolujte spínač zapalování

Nesprávně připojené přepínače zapalování mohou způsobit řadu problémů se systémem zapalování. Přepínače zapalování mohou předat příkazy do řídicího modulu.

Pokud vaše sekačka postrádá řídicí modul, bezpečnostní senzory jsou přímo připojeny k přepínači zapalování, takže je otevřená.

Běžné problémy

 • Problémy s přepínači zapalování zahrnují volné zapojení, zrezivělé nebo poškozené terminály a spínače zapalování.
 • Pokud máte knoflík čepele na polohu, váš motor nezačne. Takže se ujistěte, že je vaše jízdní sekačka v parku a knoflík se připravuje.
 • Pamatujte, že budete potřebovat někoho, kdo sedí na sekačce, když zkontrolujete připojení drátů a konektorů zapalování.

Když otočím klíč na mé sekačce, nic se neděje?

Zkoušejte spínač zapalování

Zkontrolujte kontinuitu červeným vodičem z postu startovacího solenoidu k přepínači zapalování.

 • Sestavte testovací nastavení pro červený startovací solenoidový drát a spínač zapalování
 • Otevřete sekačku.
 • Odstraňte svazek drátu zapalovacího spínače.
 • Vytáhněte přepínač zapalování z pomlčky za uzamykací karty.
 • Protlačte zástrčku kabelového svazku a otestujte kontakty.
 • Umístěte jednu sondu na sloupec startovacího solenoidu s červeným vodičem a druhou na ženské zástrčkové rýč s červeným vodičem.
 • Tato část zapojení by měla mít téměř 0 ohmů odolnosti. Pokud získáte nekonečný odpor, najděte a opravte přestávku.

Zkušební přepínač brzdy

Izolovali jsme přerušení obvodu na část bílého drátu, který zahrnuje přepínač brzd a přepínač čepele, pokud funguje spínač zapalování. (Naučte se, jak řezat trávu s jízdní sekačkou)

Brzdový spínač

 • Vyjměte montážní šrouby vzduchového potrubí a vytáhněte spínač brzdy.
 • Odejměte palivovou nádrž opatrně. Pokud je nádrž vážná, vypusťte nějaké palivo.
 • Vyjměte spodní upevňovací prvek a sundejte jej. Nyní můžete vyzkoušet přepínač brzdy.
 • Všimněte si hrotů bílých drátů, protože to jsou ty, které budete muset otestovat odpor přepínače brzdy.
 • Vytáhněte kabelový svazek z brzdového spínače.
 • Dotkněte se jedné sondy na jeden hrot a druhou k druhému hrotu, který se připojuje k bílým drátům.
 • Pokud přepínač brzdy funguje správně, měl by měřit téměř 0 ohmů.
 • Pokud máte nekonečný odpor, je rozbitý spínač brzdového pedálu.

Přepínač čepele

Musíte rozebrat sestavu páky spojky, abyste dosáhli přepínače čepele.

 • Všimněte si hrotů bílých vodičů a vyjměte kabelový svazek z přepínače čepele.
 • Nastavte multimetr, aby prozkoumal odpor a dotkl se sond na hroty bílého drátu.
 • Multimetr by měl číst téměř 0 ohmů, pokud přepínač čepele funguje. Pokud čte nekonečný odpor, vyměňte přepínač čepele.
 • Pokud přepínač čepele funguje, zlom v bílém drátu mezi spínačem zapalování a solenoidovou cívkou zabraňuje přijímání cívky. Vyhledejte a opravte poruchu kabeláže.

Po přečtení našich tipů na odstraňování problémů byste měli být schopni spustit sekačku.

Jak vyzkoušíte startovací solenoid na jezdecké sekačce?

Jízdní sekačky na trávu přicházejí s mnoha bezpečnostními prvky a bezpečnostními přepínači, aby zabránili spuštění motoru, pokud nejsou splněny určité podmínky.

 • Parkovací brzda: Ujistěte se, že je parkovací brzda zapojena. Tento bezpečnostní spínač může být součástí brzdového pedálu.
 • Ovládání čepele: Řídicí popisovač čepele musí být v poloze off.
 • Výřez sedadla: Většina sekaček na koni má přepínač sedadla.

Kabeláž a připojení

Motor startoru vyžaduje pevné připojení baterie jako jakýkoli jiný motor s vnitřním spalováním.

 • Zkontrolujte startér, solenoid, spínač zapalování a připojení baterie. Odstraňte korozi s drátěným kartáčem a utáhněte všechna připojení.
 • Zkontrolujte uzemňovací body. Namažte nebo použijte kapalnou elektrickou pásku pro všechna připojení.
 • Ověřte startovací motorové šrouby. Jinak se může startér pohybovat a nezabývat se.

Špatný startovací solenoid

Pokud máte slušnou baterii, ale jezdecká sekačka nezačne, když otočíte klíč na jezdecké sekačce, váš solenoid může být zlomen a neprochází žádný proud přes zapalovací kabeláž na zapalovací svíčku.

Solenoid je snadno kontrolován s 12V baterií a více metrů

 • Odšroubujte solenoid z jízdní sekačky
 • Většina solenoidů má čtyři příspěvky: dva pro provoz a dva pro připojení baterie.
 • Připojte více metrů ke dvěma velkým sloupům baterie pro testování kontinuity.
 • Připojte negativní baterii k terminálu rýče.
 • Připojte kladný terminál baterie k druhému terminálu rýče:
 • Solenoid by měl kliknout, jak to funguje.
 • Kontinuita/zkrat by se měla ukázat na více metrů.

Nejnovější příspěvky

Jsme podporováni čtenáři a tento článek může obsahovat přidružené odkazy. Jako spolupracovník Amazon vyděláváme z kvalifikačních nákupů. To vás nic nestojí

Jezdící sekačka nezačne. co by se mohlo mýlit?

Naskočíte na trávu, připraveni strávit čas sečením trávníku, jen abyste si uvědomili, že to nezačne. Co by mohlo být problém? No, naštěstí pro vás jsme prozkoumali důvody, proč vaše sekačka na trávu nezačne a má pro vás nějaké možné odpovědi.

Vaše jezdecká sekačka, která se nezačíná, může být proto, že:

Dali jsme vám několik důvodů, které by mohly zabránit vaší jízdě na trávníku. Měli byste však pokračovat ve čtení, když se zabýváme každým z nich a dáme vám způsoby, jak diagnostikovat každý problém. Kromě toho projdeme některé další otázky, které byste mohli mít ohledně vašeho startova nebo baterie sekačky na trávu.

Z plynu

Stejně jako auta, i trávníky mohou dojít také plyn. Naštěstí je nejjednodušší problém diagnostikovat, zda je ve vašem trávníku plyn. Je tedy možné, že nádrž je na vaší sekačce nízká? Některé plynové nádrže mají měrku, kterou můžete použít ke kontrole hladiny paliva. Pokud je nízká, zkuste to doplňovat a zkuste znovu spustit svou trávou.

Plyn je zastaralý

Pokud plyn není nízký, ale v nádrži dlouho seděl, mohl by to být také problém. Plyn, který byl v nádrži dlouho bez použití.

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zjistit, zda je váš plyn zastaralý, je otevřít plynovou nádrž a vůni ji. Plyn bude cítit jako lak místo plynu a jeho vzhled bude také jiný. Zatuchlý benzín bude vypadat blátivě nebo tmavší než původně.

Špatná baterie

Pokud plyn nemá na vině, může být problém s baterií na trávu. Můžete zkontrolovat, zda je baterie sekačky na trávu mrtvá pomocí multimetru. Multimetry se používají k testování elektrického napětí, proudů a odporu.

Multimetr vám sdělí napětí baterie ve vaší trávníku. Pokud je to 12.7 voltů nebo vyšší, baterie je v pořádku a problém leží jinde. Pokud je pod 11.5 voltů, budete muset nahradit baterii novou. Někdy může být čtení mezi 11.5 a 12.7. Pokud tomu tak je, může baterie potřebovat pouze nabíjení.

Jak dlouho vydrží baterie sekačky na trávu?

Jezdecké sekačky na trávu obvykle trvají asi 3 až 4 roky. Jakmile baterie projde v tomto bodě, pravděpodobně se s tím začnete setkat s problémy. Vaše na trávu může začít ztrácet moc a nakonec to vůbec nezačne.

Kolik stojí jízda na trávníku?

Baterie na trávu obvykle stojí mezi 50 a 75. K dispozici jsou však dražší a levnější možnosti v závislosti na typu, který vaše sekačka potřebuje.

Špatný alternátor

Existuje několik známek, které můžete hledat, které by mohly poukazovat na to, že alternátor vaší trávy je problém. Pokud vaše baterie stále umírá, ale sama baterie je v pořádku, alternátor by mohl být na vině. Alternátor můžete také vyzkoušet pomocí multimetrového zařízení, které jsme zmínili dříve. Příručka vašeho majitele by vám měla říct, čeho byste měli čtení dosáhnout z multimetru.

Alternátor můžete také vyzkoušet testem pomocí světlometů. Pokud zapnete světla a poté vypnete sílu na trávu, světla by měla zamalovat. Pokud neztmamí, je problém s alternátorem. Alternátory se obvykle kvůli přehřátí obvykle špatně. Vzpomeňte si na to, zda jste sekačku provozoval po dlouhou dobu, protože by to mohlo být na vině.

Špatný startovací motor

Jakmile jste testovali alternátor nebo baterii a zjistili, že to není problém, měli byste přepnout diagnostiku a zkontrolovat startovací motor. Motor startéru je spojení mezi baterií a systémem zapalování sekačky na trávu. Pokud máte nějaké elektrické problémy, které se zdají být vyloučeny jako problémy s jinými částmi, může být startovací motor vina.

Jaké jsou příznaky špatného startéru na sekačce na trávu?

Mezi příznaky špatného startéru na sekačce na jezdeckém trávníku patří sekačka na trávu, která nezačíná nebo klikne na zvuky přicházející ze sekačky, když se pokusíte spustit. Nejviditelnější znamení, že máte problém se startovacím motorem, nastane, když otočíte klíč. Pokud otočíte klíč a vydává hluk, ale motor nezačne, je pravděpodobné, že startér.

Jak vyzkoušíte startér sekačky na trávu?

Můžete vyzkoušet startér na trávu pomocí kabelů propojky. Než připojíte propojovací kabely, ujistěte se, že jste si nashromáždili veškeré nečistoty nebo zbytky. To pomůže propagovat nejlepší možné elektrické připojení.

Jakmile připojíte kabely propojky, měl by se startér otočit. Pokud tomu tak není, budete potřebovat nový startovací motor. Pokud se startér otočí, pravděpodobně to není část sekačky, která jí brání v zahájení.

Někdy je snazší vidět, jak se proces provádí, abyste pochopili, co musíte udělat, takže pokud byste chtěli vidět video o tom, jak otestovat startér sekačky na trávu, podívejte se na tento praktický návod na YouTube:

Jak založíte sekačku na trávu se špatným startérem?

Co když je váš předkrm špatný, ale zoufale potřebujete sekat trávník? No, bohužel, pokud je váš startér opravdu špatný, nemůžete. Než se pokusíte sekat na dvoře, budete muset vyměnit startér.

Nejprve se však měli ujistit, že je to určitě startér, který vám způsobuje problémy a ne baterii nebo alternátor. Můžete také zkusit vyčistit jakékoli nečistoty a zbytky z částí, abyste zjistili, zda to způsobuje rušení.

Nízká hladina oleje

Pokud se zdá, že problém s vaší sekačkou se nezdá být elektrickým nebo plynem, může to být vaše hladina oleje. Mnoho sekaček, zejména novějších modelů, se nezačne, pokud je hladina oleje příliš nízká. To je za účelem zabránění poškození motoru sekačky.

Vaše na trávu by měla být dodávána s měrkou do olejové nádrže, abyste mohli zkontrolovat úroveň. Otřete měrku čistě a znovu si ji vložte. Odstraňte jej znovu a uvidíte aktuální hladinu oleje.

Pokud je váš olej ve skutečnosti nízký, zkontrolujte příručku svého majitele a zjistěte, který typ oleje vaše sekačka potřebuje, a postupujte podle pokynů pro přidání oleje do vašeho stroje.

Problém s přepínačem zapalování

Pokud jste si všimli, že se vaše trávník během předchozího použití zastaví, mohlo by to znamenat, že máte problém s přepínačem zapalování. Může to způsobit, že se motor zastaví a pak je důvodem, proč se později nezačne.

Stejně jako baterie a alternátor, spínač zapalování může být testován pomocí multimetru k měření ohmů spínače. Pro měření ohmů spínače by měl být multimetr nastaven na režim odporu.

Zde je video na YouTube, které vám ukazuje způsob, jak otestovat přepínač zapalování:

Zabavený motor

Pokud vaše trávník sedí po dlouhou dobu v úložišti, může mít zabavený motor. Zabavený motor zabrání spuštění sekačky. Motory se mohou chopit kvůli nízké hladině oleje nebo z příliš dlouhého vystavení prvků.

Naštěstí existují metody, které se můžete pokusit neseilizovat motor. V závislosti na tom, jak špatný je motor, může to vyžadovat složitější metody, aby se to nesedilo, a možná budete potřebovat profesionála. Pokud to však nefunguje, budete pravděpodobně muset sekačku úplně nahradit.

Nejjednodušší metoda zahrnuje odstranění zapalovací svíčky motoru a použití maziva motoru, aby se pomohla nesezkovat motor. Poté, co jste se znovu pohybovali motor, měli byste vyměnit olej z motoru, abyste se zabránili tomu, aby se znovu odehrál.

Pokud se to všechno zdá být trochu ohromující, neváhejte zavolat profesionála, aby se podíval, než se úplně vzdáte.

Poslední myšlenky

Jak vidíte, existuje mnoho problémů, které by mohly zabránit tomu, aby vaše trávník začal. Doufejme, že s pomocí našeho článku jste o krok blíže k vymýšlení problému s vaším. Naštěstí je většina problémů relativně snadno kontrola, takže byste měli být brzy na cestě k běžící sekačce! Hodně štěstí!

Další čtení o podobných tématech naleznete v některých dalších blogových příspěvcích:

Co dělat, když se sekačka na trávu nezačne

Máme veškerou radu o tom, co dělat, pokud se sekačka na trávu nezačne.

Dokonale uskutečněný trávník je pro váš dvůr velkým přínosem, ale co děláte, pokud se sekačka na trávu nezačne? Provedeme vás některými z nejběžnějších problémů se sekací a řekneme vám, jak je opravit.

I když máte jeden z Nejlepší sekačky na trávu s plynem, Někdy se nás tyto důvěryhodné nástroje vzdávají, a proto vám ukážeme, jak zjistit problémy, nejčastější důvody, proč sekačka nezačne a co s tím dělat. Také vám dáme tipy, jak opravit Nejlepší jezdecká sekačka na trávu.

Je však třeba poznamenat, že před zahájením oprav se ujistěte, že se sekačka odpojí nebo vypne se zabudovanou brzdou. Odpojte kabel zapalovací svíčky a neopravujte jej poblíž nahých plamenů. Nezapomeňte vždy obsluhovat stroj na rovném povrchu v dobře větrané kůlně nebo garáži s otevřenými dveřmi, nebo ještě lépe, jít venku. Noste bezpečnostní rukavice a brýle a likvidujte použitý olej v automobilovém obchodě nebo ve výpisu vašeho města.

Obvykle se problémy s zahájením sekačky na trávu dojde poté, co bude odložena na zimu.

Opuštění stroje po týdny bez použití může způsobit, že se pohybující se díly dávají. Ventily, filtry a těsnění se mohou ucpat nečistotami a prachem. Nejlepší je poskytnout svému stroji službu na začátku nové sezóny sečení a my to projdeme přesně to, jak to udělat.

Jak založit sekačku na trávu po zimě

Když na jaře poprvé vyvedete sekačku z kůlny nebo garáže, dejte ji dobře, než se ji pokusíte spustit. Vyčistěte stroj, zejména místa, kde se může hromadit řezaná tráva. Olejové pohyblivé části a zkontrolujte, zda jsou kabely bezproblémové. Možná budete muset změnit olej a plyn (řekneme vám, jak to udělat níže). Jakmile je přesvědčen, že váš stroj je čistý, mazaný a dobře udržovaný, můžete jej zapnout.

Co způsobuje, že sekačka na trávu nezačne?

Pokud jste postupovali podle výše uvedených rad a váš stroj stále nezačne, existuje několik problémů, které by se mohly stát.

U všech typů sekačky může blokování čepelí zabránit práci stroje. Chcete.li to řešit, zkontrolujte řezací palubu a ujistěte se, že je čistý a čistý, odstraňte veškerý řetězec, větve nebo vegetaci a zkontrolujte, zda nejsou rozbité žádné čepele.

Pokud máte jeden z nejlepších Plynové sekačky na trávu, K zahájení motoru potřebujete kombinaci paliva plus jiskru. Jiskra pochází ze zapalovací svíčky se zapálením poskytovaném tahovou a klíčem. Pokud je šňůra zaseknutá nebo obtížně tahaná, může být nemožné přimět ji, aby ji dostatečně dobře zapálil, aby zapálil plyn. Pokud je problém se zapalovací svíčkou, zapálením nebo kabely, může to také způsobit, že stroj selže.

Pro Nejlepší elektrické sekačky, Potřebujete dobrý zdroj energie, který může být kabel a zástrčka, nebo dobíjecí baterie. Problémy mohou být způsobeny přerušením kabelu, volného připojení nebo problému s počáteční pákou. Problémy s dobíjecími stroji mohou být způsobeny tím, že se baterie nepobíhá správně.

Robotické stroje mohou čelit problémům s nabíjením, připojením a překážkou. Mohou se také dostat do obtíží s kopcovitými trávníky.

Jak opravit sekačku na trávu, která nezačne

Pro plynové a jízdní sekačky:

 • Před spuštěním stroje zkontrolujte hladinu oleje a zjistěte, že je čistý, ne tmavý a plný zbytků; Pokud ano, měli byste změnit olej.
 • Vyměňte starý plyn. Vyprázdněte plyn ze stroje (postupujte podle svých manuálních pokynů) a nahraďte jej novým palivem. Pro více o tom se vydejte na naši funkci o tom, jak změnit olej na sekačku na trávu.
 • Dále změňte vzduchový filtr, který může být ucpan prachem a zbytkem. Pokud se váš stroj spustí, ale zastaví se, když jste chvíli sekali, viníkem je často ucpaný vzduchový filtr.
 • Karburátor se může ucpat troskami z paliva, který seděl ve stroji. Odstraňte a namočte do čističe sacharidů (octa také funguje) nebo v případě potřeby vyměňte.
 • Vadný jiskřič může způsobit problémy, takže je odstraňte a zkontrolujte zbarvení nebo korozi. Možná budete moci vyčistit a vyměnit, ale často je nejlepší nainstalovat nový. Zkontrolujte kabel a ujistěte se, že poskytuje dobrý proud. S tímto krokem věnujte zvláštní péči.
 • Se zapojenou brzdou zkontrolujte, zda se v brzdovém kabelu zkontrolujte, a potáhněte se podle příručky vašeho počítače.
 • Pokud se plyn nedostane k motoru, zjistěte, zda si můžete všimnout rozbité nebo ucpané palivové trubky a vyměnit jej.
 • Zkontrolujte, zda není něco bránit v tahu a v případě potřeby jej osvobodit.

Pro elektrické sekačky:

 • Zkontrolujte, zda kabel není rozbitý a že je připojen k stroji a zástrčce. Pokud je poškozený, nebo jste ji náhodou prořízli, můžete jej vyměnit. Zkontrolujte své pokyny, jak to udělat.
 • Zkontrolujte něco blokujícího přepínač startovací. šňůra může za ním sklouznout, takže ji ujistěte. Pokud přepínač selže, můžete jej nahradit, i když je to složitější než výměna kabelu, takže se ujistěte, že jste si přečetli.
 • Vyčistěte vzduchové otvory listů a prachu.
 • Dobíjecí baterie mohou skončit na konci svého života a potřeba vyměnit, i když většina by měla trvat 2 000 poplatků. Plně nabijte baterii a nechte ji úplně spustit, než se znovu nabíjíte.

Jak zjistím, jestli je moje zapalovací svíčka sekačky na trávu?

Zapalovací svíčky se opotřebovávají a nejběžnější příznaky špatného jiskřiče zahrnují neschopnost, stroj je těžší začít, špatný výkon a používání přebytečného paliva. Odstraňte zástrčku a zkontrolujte zbarvení nebo korozi a nahraďte ji čerstvým.

Může starý plyn způsobit, že sekačka na trávu nezačne?

Plyn se také časem zhoršuje. Forma sedimentů a oktanově ponorci se vypařují, což způsobuje, že plyn je méně hořlavý. Sifonujte plyn, podle pokynů výrobce vyčistěte nebo nahraďte karburátor a naplňte čerstvým plynem.

Problémy s dvoumokem nebo čtyřtaktem; jaký je v tom rozdíl?

Problémy a jejich řešení se mohou lišit v závislosti na tom, zda váš stroj má dvoutaktní nebo čtyřtaktní motor.

Na trávníku nebo řetězových pilách se obvykle nachází motor se dvěma tah. Protože jejich pohyblivé části nejsou v samostatné, olejové komoře, mohou se nosit rychleji než ty ve čtyřtaktních motorech. Používají také hodně oleje, který může být drahý a trpí větším opotřebením a vydáváním vyšších emisí než čtyřtaktní motor. Jsou to však lehčí, jednodušší stroje, a proto se snadněji používají a opravují se.

Pokud máte velký trávník, můžete si vybrat čtyřtak, Jezdící sekačka na trávu, To má uzavřený motor, namazaný kompartment, který umožňuje pohyblivé části běžet mnohem déle před nošením; má také méně emisí. Jsou to složitější stroje a je vám nejlépe doporučeno, abyste je nechali opravit a opravovat za vaše obchodní zastoupení, ačkoliv vás, pokud jste po ruce.