Získejte dokonale rovný řez s nejlepšími kruhovými průvodci. Rovný řezaný kruhovou pilu

získejte, dokonale, rovný, nejlepšími, kruhovými, průvodci

Proč moje kruhová pila neřezává rovně?. Opraveno snadné!

Kruhová pila je jednou z nejpoužívanějších pila při zpracování dřeva. Můžeme pozorovat tolik problémů, když používáme kruhovou pilu v každodenních činnostech. Pokud si koupíte novou kruhovou pilu nebo pokud jste nováčkem pro zpracování dřeva, při prvním používání kruhové pily můžete vidět, jak se vaše řezání není rovné, jak si přejete. Ale není to vážný problém. Po odkazování na tuto příručku můžete rychle opravit.

Kruhová pila se neřeší přímo kvůli špatné čepeli, posuvné obrobky, čepel Warper, volný nebo špinavý čepel a méně praxe a zkušenosti uživatele. Problém s přímým řezem se může snadno vyřešit pomocí správné čepele, nižší rychlosti řezání, upevněného obrobku a správných dovedností.

Tyto faktory jsou důvody, ale existuje také mnoho důvodů, proč kruhová pila neřízla rovně. Uvidíme tedy, jaké jsou důvody a řešení pro kruhovou pilu, která neřezává rovně krok za krokem.

Význam kruhového pila rovné řezání

Obvykle je přímé řezání nezbytné při zpracování dřeva. Nejen přímé řezání, ale také čisté řezání stojí za to. Pokud se obrobek neříká rovně, musíme nahradit nový obrobku nebo pracovat více času na obrobku, aby se to stalo rovným. Bude to ztráta času, obrobku, síla, peníze a mnoho dalších. Je tedy důležité mít rovný obrobku pokaždé, když pracujeme.

Pokud jste nováčkem na dřevo, možná nebudete moci poprvé řezat rovné obrobky. Ale nespěchejte zkušenosti a čas vás připraví jako profesionála. Poprvé tedy zanedbávejte obrobku a strojové hodiny.

důvodů pro kruhovou pilu neřezat rovný obrobku

To je nezbytná věc, kterou byste měli vědět. Před vyřešením problému musíme znát důvody. Podle zkušenosti bych mohl shromáždit mnoho důvodů. Pokud tedy máte takový problém, zkontrolujte, zda máte jeden z těchto důvodů. Bude tedy snadné vyřešit problém.

Méně uživatelských zkušeností a praxe

To je velmi důležitá věc, na kterou musíme mít na paměti. Když poprvé použijeme kruhovou pilu, nebudeme ji moci používat jako profesionál. Jeho hluk, vibrace, hmotnost s námi nejsou kompatibilní. Pamatuji si poprvé pomocí kruhové pily. Vibroval stranou mého těla. Ale poté, co jsem jej několikrát použil, jsem se mohl s tímto nástrojem vyrovnat.

Když se pokusíte poprvé přímý řez, budou to podvodníky a zakřivené. Řezací cesta někdy vypadá jako had. Takže se nebojte, čas napraví všechno. Poprvé to nikdo nedělá jako profesionální uživatel. Někdy možná budete muset zahodit několik obrobků. Ale to bude investice pro budoucí čas a peníze. Nebojte se o to.

Moudrost přichází s věkem a zkušenostmi. Nemůžete si to koupit ani spěchat, musíte to vydělat pomalu, postupem času. Roky zkušeností, které se dřevař často objevil v barvě jejich vlasů. Jejich tvář pravděpodobně několikrát otočila stejnou barvu!

Ale jako nováček byste měli být opatrní ohledně bezpečnosti. Vždy musíte dodržovat správné bezpečnostní pokyny, abyste mohli a bezpečnost nástrojů.

Blade s nízkou kvalitou

Kvalita čepele je velmi důležitá pro perfektní proces řezání. Kvalita čepele pily nemůže zviditelnit viditelnost. Musíte jej použít k potvrzení. Představte si, že si koupíte levnou kruhovou pilu s pilou čepelí, pravděpodobně bude čepel levnější a nižší kvalita.

Můžete to pozorovat pomocí jeho použití. Některé kruhové čepele, které přicházejí s kruhovými pilami, nejsou dobré. Upřímně řečeno, ti mohou použít jeden nebo dvakrát. Jeden z mých přátel koupil kruhovou pilu za 50. Když to obrobu zřešilo, nebylo to rovné a po několika řezání jsme mohli vidět tupé zuby.

  • Vysoce kvalitní čepel pila nesedí na karbid nebo ocel. Byl vyroben s materiály s dlouhým životem a zuby byly navrženy, protože se mnohokrát rozšiřoval.
  • Blady s nízkou kvalitou jsou vyrobeny z tenkých ocelových desek. Rozšiřující sloty končí upřímně v otevřených otvorech, signalizují starou technologii a hlučnou čepel.

Posuvný obrobku

Když jsme řezali, měl by být obrobek opravit; Když se sem a tam pohybuje, nemůžeme to snížit. To je běžné pro jakýkoli proces řezání a vrtání. Pokud se obrobek posouvá, nemůžete ho správně přerušit. Někdy můžete v obrobku vidět provize a vazbu. Vzhledem k vázání obrobku můžeme na obrobku vidět pálivé značky.

Pokud obrobku není stabilní, můžete použít svorku k opravě své strany. Na trhu najdete libovolnou velikost svorky. Pokud nejste schopni použít svorku, požádejte někoho, aby ji pevně opravil, dokud ji neřežete. než to můžete zašroubovat požadované body, protože se sem a tam nepohybuje. Ale není to doporučený způsob.

A pamatujte, že když upínáte obrobku, ujistěte se, že použijte způsob, protože to není vázání s pilou čepelí.

Uvolněná kruhová pila

Když se kruhová pila používá po dlouhou dobu, může být uvolněna čepel na pilu. V důsledku toho pila, že Arbor nemůže nést čepel pily na správné cestě. To způsobí nesprávně vyrovnávací čepel. Nakonec můžeme pozorovat. V důsledku toho nemůžeme přesunout čepel pily na správné cestě. A také můžeme vidět, že cesta Kerf je širší než tloušťka čepele.

Normálně je čepel pily utažena proti směru hodinových ručiček, aby čepel ztratila z Arbor. Proto je snadné utahovat pilovou čepel.

Warped Saw Blade

Špatná čepel na pilu může být pokřivena kvůli jeho nízké kvalitě materiálu. Normálně se vyrábějí čepele z tvrdých materiálů, jako je wolfram, karbid atd. Pro minimalizaci výrobních nákladů používají výrobci materiály s nízkou kvalitou. Je tedy lepší vybrat pro váš projekt tu pravou čepel.

V důsledku této pily se síla čepele sníží a lze ji snadno poškodit. Když je řezána tvrdé dřevo nebo náhlá kovová část, bude to tupá čepel. A také tyto druhy čepelí se mohou snadno ohýbat. Nejen ohýbáte je nejen nečistoty díky vnějšímu povrchovému materiálu.

Získejte dokonale rovný řez s nejlepšími kruhovými průvodci

Kruhové pily jsou nejběžnějším energetickým nástrojem používaným tesaři a profesionálními dřevaři po celém světě. Z ořezávání trvá všechno namáhavé práce, takže je bez námahy. Bohužel však „snadné“ řezání není stejné jako „přesné“ řezání. S kruhovou pilou může nejmenší odchylka úhlu vést k zcela vyrovnanému řezu. Pokud to zní povědomě, vše, co potřebujete, je průvodce kruhovou pilou!

Pamatujte, že používáte vládce ve třídě geometrie? Můžete si myslet na tento nástroj jako na jeho pokročilou aplikaci v reálném světě. Jednoduše položte svůj kruhový pilový nástroj na jeho zábradlí, přesně upravte požadovaný úhel a už nikdy nebudete mít nepřesné řez znovu! Nejprve však musíte najít vysoce kvalitního průvodce Saw-což na dnešním přeplněném trhu není tak snadné. Ale pro vás jsme udělali veškerou tvrdou práci a podařilo se nám to užší zařazení nejlepších průvodců kruhové pily z roku 2023. Zde jsou!

Nalezení vašeho dalšího průvodce Saw Circular: Průvodce kupujícím

Nalezení správné vodicí kolejnice pro vaši kruhovou pilu zahrnuje podrobné pohled na složité detaily, jako jsou materiály, kvalita sestavení, délka, šířka a snadné použití. A co je nejdůležitější, mělo by být kompatibilní s elektrickým nástrojem, které máte doma (nebo plánujete nákup). Chcete.li se ujistit, že ve svém lovu za průvodce pily neděláte nákladnou chybu, pečlivě sledujte průvodce tohoto kupujícího!

Materiál

Primárním úkolem průvodce kruhové pily je zajistit, aby se váš nástroj pohyboval v dokonale přímce po celém řezu, aby se dosáhlo bezchybného výsledku. Ale za to musí být přesný, rovný a dostatečně robustní, aby v průběhu času odolával deformaci. Silnější materiály (jako ocel nebo kov) mají lepší výstřel při zachování původního přímého tvaru i po mnoha použitích, což znamená, že jsou ideální pro konzistentní výsledky navzdory opotřebení.

Hliník je další slibný materiál pro průvodce pily, zejména pokud je pro vás důležitá přenosnost. Je to o něco více náchylnější k ohýbání nebo ohýbání před dlouhodobým používáním. Použijte ji s nějakou zvláštní péčí a po celá léta se to neohýbá! Pokud nechcete absolutně žádný kompromis ohledně pevnosti a udržení tvaru, byla by ocel nejlepší sázkou.

Velikost

Průvodce kruhové pily přicházejí v několika různých délkách a šířkách. Větší jsou zaměřeny na profesionální dřevaře, zatímco kratší a užší jsou vhodnější pro každodenní úkoly pro zlepšení domácího kutilství.

Pokud provozujete pouze menší měřítko s nepatrnými předměty, které chcete snížit, nákup průvodce pily o 50 nebo 100 palcích by byl plýtváním peněz, úložným prostorem a úsilím. Vyberte si tedy průvodce kruhovou pilou s délkou řez!

Přilnavost nebo svorka

Dalším klíčovým faktorem, který je třeba zvážit, když jste na trhu s průvodcem SAW, je jeho přilnavost nebo svorka. Hraje klíčovou roli při určování kvality, přesnosti a rovnosti vašich řezacích linií. protože je výhradně zodpovědný za udržování průvodce zamčeným na místě, když pracujete.

Chcete.li se ujistit, že průvodce je schopen pevně držet pod tlakem, zkontrolujte kvalitu upevňovacích šroubů a/nebo svorek, s nimiž přichází.

Můžete si vyrobit průvodce dřevěnou kruhovou pilou pro kutily?

I když jsme se v této příručce podívali pouze na průvodce kovovým kruhovým pilem, není to jediná kategorie. Najdete také dřevěné průvodce, které jsou obvykle levnější, ale nejsou tak přesné, robustní nebo rovné jako ocelový průvodce. Jsou dost dobří pro každodenní potřeby zpracování dřeva a dostatečně jednoduché, abyste si mohli sami provit se správnými návody a nástroji. Jistě, nebude to tak přesné jako průvodce kruhovou pilou zakoupený v obchodě, ale stále to bude mít obrovský rozdíl ve vaší přesnosti řezání. Pokud jste však zkušeným profesionálem nebo jste již v minulosti použili průvodce kovovou pilou, je nejlepší se držet skutečné věci pro konzistentní výsledky.

Jak nakrájet přímku s skládačkou nebo kruhovou pilou

Tento příspěvek může zahrnovat přidružené odkazy, což znamená, že pokud něco koupíte, získávám provizi bez dalších nákladů.

Lidé se rádi chovají, jako byste potřebovali garáž plnou nástrojů k provádění jakýchkoli projektů, které transformují váš domov. ale ne. Dokonce i ti nejlepší dřevařští pracovníci začali tím, co mají.

Nepotřebujete 14 různých typů pily. můžete řezat skoro jakýkoli druh dřeva a dělat téměř jakýkoli projekt s pouhými skládačkou nebo kruhovou pilou. Zde je návod, jak můžete snížit přímku pomocí skládačky nebo kruhové pily.

Je to tak snadné, bude vás divit, proč jste na to předtím nemysleli.

SOUVISEJÍCÍ: Chceš jiný způsob, jak vytvořit váš domov, odráží vás. za šíleně levné ceny? Podívejte se na mé tisknutelné umění na zeď na Etsy v obchodě s černé dveře. Můžete dokonce získat 20% slevu na vaši objednávku s kódem 20off.

Co je skládačka a co to dělá?

Pokud ještě nemáte jeden z těchto nástrojů, možná nevíte přesně, o čem mluvím.

Třmeny vypadají takto:

JIGSAWS jsou nejlehčí pilou. Můžete tuto věc snadno nosit. není to těžké a není těžké jej ovládat.

JIGSAWS jsou také neuvěřitelně univerzální, protože mohou být použity k provádění přímých řezů, úhlových řezů nebo dokonce křivek. Nemůžete vyříznout křivky ze dřeva ničím jiným než skládačkou.

Co je kruhová pila a co dělá?

Kruhové pily vypadají takto:

Kruhové pily mají mnohem větší čepele než přípravky a jsou… šokující… ve tvaru kruhu.

Jsou také snadno přepravují nebo přenášejí a jsou jen o něco větší než skládačky. Mohou provádět přímé řezy a úhlové řezy, ale nemohou řezat křivky.

Podle mého názoru má kruhovou pilu snazší provádět rovné řezy. Moje kruhová pila je pravděpodobně můj oblíbený nástroj všech.

získejte, dokonale, rovný, nejlepšími, kruhovými, průvodci

Je lepší použít větší pilu k řezání přímky?

Spíš ne. Sítová pila se běžně používají pro jednoduché, přímé řezy. ale jsou obvykle dražší než přípravky a kruhové pily. Také zabírají více místa než mnoho jiných typů pila a jsou méně univerzální.

Můžete také použít stolní pilu, ale to zabírá ještě více místa a je výrazně nákladnější než pokosová pila.

Pokud již máte skládačku nebo kruhovou pilu, můžete přimět většinu začátečníků až středních dřevozpracujících projektů.

Freehanding vs. Vytváření přípravku pro dokonale rovné řezy

I když tyto síly jsou určeny k tomu, aby byly hladké řezy. jejich použití je velmi obtížné. Ve skutečnosti je to velmi snadné se skutečně řezat. Není velmi snadné vytvořit dokonale rovnou, přímé řezy.

S skládačkou a kruhovou pilou fyzicky tlačíte nástroj na dřevo. Pravděpodobnost, že vy, víte, dýcháte a vaše linie skončí, je křivá nebo kolísání, je jen asi 100%.

Naštěstí je řešení dokonale nakrájené na přímku s skládačkou nebo kruhovou pilou velmi jednoduché. prostě si vyděláte volný přípravek s trochou šrotu a asi 60 sekund.

Co to sakra je dřevozpracující přípravek?

Obecně je dřevozpracující přípravek nastavení, které vám umožní snadno nakrájet nebo vyvrtat dřevo.

A Jig je zábavné slovo. A můžete předstírat, že je to technický termín.

Dřevo zpracovatelský přípravek, který se chystám ukázat, abyste řezali přímky. Ale „přípravky“ jsou také nástroje. jako přípravnář Kreg, který se používá pro díry.

Chcete několik projektů pro zpracování dřeva pro začátečníky? Zkuste vyrobit tapisérii nebo košík ovoce zavěšeného ovoce.

Dobře, teď teď drž hubu a my se dostaneme k tomu, aby se vytvořil přípravek pro vaši kruhovou pilu a skládačku.

Zásoby, které potřebujete pro svůj přímý přípravek

Vím, že tento seznam nabídek by mohl vypadat dlouho. ale nezničí se. Zahrnoval jsem několik velmi volitelných položek, které jsem neměl prvních pár let diyingu. Zbytek položek je velmi základní.

  • Jig pila a/nebo kruhová pila: kruhová pila s laserem je ještě lepší. to je přesná, kterou mám a miluji
  • Dvě z jakéhokoli druhu svorky: jako dřevěné svorky nebo barové svorky. jen se ujistěte, že se otevírají dostatečně široko, aby se vešly několik vrstev dřeva. já osobně preferuji barové svorky
  • Kus šrotu dřeva: v ideálním případě dlouhý a tenký
  • Svinovací metr
  • Úroveň: (Volitelné, ale lze jej použít k zajištění rovného dřeva šrotu)
  • Speed ​​Square (volitelné, ale usnadňuje tento proces)
  • Místo pro řezání a upínací dřevo: můžete použít jakýkoli stůl nebo sawhorse. Používám dva z těchto lehkých saworů a miluji je!

Nyní, pokud jste jako já, máte v garáži asi tisíc náhodných kusů dřeva. Nejidovějším šrotovacím kusem bude velmi tenký (takže jej můžete sevřený na horní části dřeva) a delší než dřevo, které řezáte.

Pokud byste si raději koupili nástroje, které pro vás nastaví přípravek, potřebujete:

Tento přípravek je však zcela zdarma. Pokud máte jakýkoli rozpočet, neztrácel bych vaše peníze na průvodci pily.

Jak nastavit přípravu pro provedení přímých řezů

Tento přípravek je jednoduše průvodcem pro vaši pilu, aby se opírala o to, jak to střih. Ujistěte se, že je umístěn správně, bude to trvat několik minut, ale vaše výplata je dokonale čtvercová řez.

I když je to velmi snadné, je to trochu matoucí. Neváhejte a komentujte své otázky níže nebo mi pošlete zprávu na Instagramu.

Krok 1: Označte svůj řez

Předtím, než něco nastavíte, používám svou měřicí pásku a pero nebo tužku k označení linky, kde musím řezat. Pomocí rychlého čtverce to dělá obzvláště rychlým a snadným.

Pokud nemáte rychlostní náměstí. nezačal jsem s jedním. Zde je obrázek, který používám jen páskovou měření k označení místa.

Pak jsem sevřel dřevo na své sawhorse.

Ujistěte se, že vaše svorka není příliš blízko k vaší řezané linii. budete potřebovat prostor pro to, aby se vaše pila posunula dolů po linii.

Krok 2: Podívejte se na nohu své pily

Ať už používáte skládačku nebo kruhovou pilu, má na dně nohu. To je místo, kde skutečná pila sedí na dřevě, když jste řezali.

S měřením pásky změřte vzdálenost od okraje vaší pily na skutečnou čepel.

Můj je přesně 1.5 palců.

Toto měření je, do jaké míry musí být dřevo šrotu umístěno od vaší linie řezu.

Krok 3: Změřte a upněte svůj přípravek

Nyní umístěte svůj dlouhý, tenký kus šrotu na tu vzdálenost (pro mě 1.5 palců) od vaší řezané čáry.

Ujišťuji se, že linka je dokonce shora dolů s mou měřicí páskou. Než začnu řezat, také sedím svou kruhovou pilu na místě, abych se ujistil, že čepel perfektně zasáhne mou řezanou linii.

Víte, jak říkají „měřit dvakrát, jednou řezat“? Je to jedno z těch otravných výroků, které jsou přesné 1 000%. Spěchal jsem těmito věcmi a vždy jsem toho litoval.

Nyní upněte dřevo šrotu.

Poté proveďte poslední kontrolu na poslední dvojité triple, že vaše šrotové dřevo je správnou vzdáleností od řezané linie. Někdy, když se budete chovat, dřevo posune natolik, aby vás močilo.

Nebuďte překvapeni, pokud musíte na určitých místech neustále kroutit dřevem. tak to jde. Vezměte 15 sekund, aby to udělal správně, stojí to za to.

Krok 4: Proveďte svůj řez

Jakmile je váš „jig“ nastaven, stačí umístit okraj nohy proti šrotu, zapněte si pilu a bam.

Váš skutečně řez bude pravděpodobně trvat méně než 30 sekund a vaše dřevo bude dokonale rozřezáno rovně a čtvercové. Je to krásná věc.

Nastavení přípravku zpracování dřeva pro úhlové řezy

Co když děláte úhlový řez?

Když upravíte svůj přípravek nebo kruhovou pilu k úhlu, noha zůstává stejná, ale vzdálenost mezi okrajem a čepelí se změní.

Budete používat přesně stejné kroky. ale hodinky, kde vaše čepel skutečně zasáhne dřevo.

Pokud je to poprvé, co se poprvé proveďte úhel, proveďte testovací řez na šrotu dřeva.

Jak naříznu více desek na stejnou délku?

U mnoha projektů budete muset oříznout okraje desky, aby několik kusů dřeva bylo úplně stejné délky.

To je to, co jsem udělal pro svou polici a plochu obdélníku.

Chcete.li to provést, začněte tím, že tlačíte desky dohromady a dokonale je uděláme i na jedné straně. Pravděpodobně zjistíte, že druhá strana je trochu mimo. i když jste si koupili stejnou délku z obchodu. To je strana, kterou se chystáte.

Jakmile jsou vaše desky tlačeny k sobě a dokonale i na jednom konci, použijte svorku tyče k utažení desek dohromady.

Budete potřebovat barovou svorku dostatečně široké, aby se vešly všechny vaše desky.

V tomto okamžiku budete postupovat podle stejných kroků uvedených výše, abyste rozřezali přímku pomocí skládačky nebo kruhové pily.

Je to spolehlivé a je to magie.

Otázky o tom, jak snížit přímku s pilou na skládačce/kruhovou

Jaké máte otázky týkající se řezání přímých linií pomocí vaší skládačky nebo kruhové pily? Jaké otázky máte o použití své pily?

Komentář níže, připojte se ke skupině nebo mi pošlete zprávu na IG. Rád vás slyším!

Jak používat kruhovou pilu bez stolu

Nepotřebujete pracovní stůl nebo velký workshop! Naučte se, jak používat kruhovou pilu bez stolu a snadno provést kvalitní řezy.

Kruhová pila je skvělá dřevozpracující pila, s níž začít. Je přenosný. Může nakrájet velké listy překližky, rozměrový materiál a dokonce i kovy. Může provádět roztržení, křížové řezy a zkosení.

Nedávno jsem sdílel podrobný článek o tom, jak používat kruhovou pilu.

Často vidíme dřevaře používající pilu na stole a dochází k závěru, že potřebujeme stůl nebo pracovní stůl, abychom ji mohli použít. Pokud právě začínáte, je pravděpodobné, že nemáte velký workshop s pracovním stolem.

Hádej co? Pro použití kruhové pily nepotřebujete stůl. Můžete ji nastavit na podlahu garáže nebo příjezdové cesty nebo dokonce na balkon a použít jej a použít. Ve skutečnosti stále používám svou kruhovou pilu na podlaze, když řezuji překližku.

Pojďme se ponořit přesně do toho, jak používat kruhovou pilu bez stolu. Nejprve nejprve diskutujme o několika věcech, které musíte mít na paměti při používání kruhové pily.

Při nastavování kruhové pily při nastavování kruhové pily

Bez ohledu na to, kde nastavíte svůj materiál, který se zkrátí na kruhovou pilu, zde je několik věcí, které byste měli mít na paměti nejen pro získání dobré kvality řezu, ale také pro zajištění bezpečnosti.

Podpora materiálu

Když řezáte list překližky nebo rozměrového řeziva, je zásadní mít materiál a stabilní, jak se řezáte. na obou stranách řezané čáry.

Nechcete, aby materiál vibrující nebo posun při řezu. To může nejen vést k tomu, že se vaše řezy zkazí, ale je to také velmi nebezpečné.

Při používání překližky vždy podporujte list nebo pokud používáte rozměrové řezivo, upněte jej, takže se nepohybuje.

Podpořte řezací linii

Nejdůležitější součástí řezání kruhovou pilou je zajistit, aby byl materiál přes řezanou linii podporován. zejména na konci řezu. Pokud ne, může to způsobit vazbu čepele a zpětný backback.

Vazba čepele se stane, když se do dřeva zachytí spřádací čepel. Když snížíte desku, uvidíte Kerf. Toto je část rady, která se promění v piliny. Pokud se čepel točí uvnitř Kerf, je to bezpečné. Pokud existuje nějaké množství kroucení, čepel uvízne a může vést k provize.

Dalším důležitým důvodem k udržení podpory řezané čáry je udržení obou stran řezu z kolapsu do řezu, když se dostanete na konec řezu. To může způsobit, že se čepel váže a způsobí, že se konce řezů roztřískyjí a roztrhnou, což vede k nežádoucí kvalitě.

Prostor pro Sawblade

Při nastavování kruhové pily, která má být řezána, je čepel pily nastaveno tak, že je ¼ ″ pod spodní částí povrchu. To znamená, že cokoli, co používáte k podpoře své desky, se do ní budete stříhat. Ve skutečnosti byste měli být schopni do toho snížit.

Proto si chcete vybrat svůj podpůrný materiál moudře, abyste se ujistili, že se do něj může řešit čepel. Například. nechcete nastavit dřevěnou desku na podpěry kovů, protože budete používat dřevěnou čepel.

Tento příspěvek obsahuje odkazy na doporučení nebo přidružení. Je to způsob, jak tento web vydělávat reklamní poplatky reklamou nebo odkazem na určité produkty a/nebo služby. Přečtěte si prosím mé úplné zveřejnění zde

Možnosti použití kruhové pily bez stolu

Jak je uvedeno výše, musíte mít správnou podporu pro bezpečné a efektivní použití kruhové pily. Dobrou zprávou je, že nepotřebujete stůl. Ve skutečnosti stále používám svou kruhovou pilu na podlaze, protože můj pracovní stůl je pouze 2 ‚x 4‘.

Existuje několik možností pro podporu desky nebo listu, které jste řezali kruhovou pilou na podlaze.

List pěnové izolace

To se poměrně běžně používá a možná jste to viděli v mnoha videích a návodech. List pěnové izolace je velmi levný a obvykle přichází ve velikosti 4 ‚x 8‘.

Jednou z hlavních výhod používání pěnové list je to, že může podporovat celý překližka a nemusíte se starat o podporu v blízkosti řezané linie.

Protože je to také pěna, nemusíte se starat o čepel, kterou používáte. Jakákoli čepel, která pracuje s vaším materiálem, bude fungovat.

Jednou z hlavních nevýhod je však to, že list je obrovský a může být potíží k uložení. To je hlavní důvod, proč jeden nepoužívám.

Další nevýhodou je, že pokud používáte přímou okraj k upínání a řezání, nebudete moci upínat, protože pod pěnou není místo pro svorku.

Strukturální řezivo

Další možností je použít 4 × 4 nebo naskládané 2 × 4 desky, aby se proplácela překližka. Ty lze snadno uložit. Ve skutečnosti používám 4 ′ 4 × 4 kus a spoustu dalších 4 × 4 bloků v různých délkách, abych podpořil můj obrobku na různých místech.

Dlouhá deska 4 ‚podporuje konec řezané linie, aby se desky zabránilo kolapsu a ostatní bloky podporují materiál poblíž řezané čáry a různá místa, aby ji udržovaly na úrovni a robustní.

Použití desek k tomu, aby překližka byla nejméně 3 ″ nad zemí, je také užitečné v tom, že je možné v případě potřeby upínat rovnou hranu.

Ty lze také použít při řezání rozměrového řeziva s kruhovou pilou.

Sawhorses

Pokud byste chtěli vystoupit z podlahy, je možnost sada skládacích saworses. Doporučil bych položit pár 2 × 4 desek přes Sawhorses na podporu materiálu, podobně jako jejich použití na podlaze.

Doufám, že to zmírnilo některé z vašich obav z práce s kruhovou pilou a nemělo by mít správný pracovní stůl nebo dílnu.

Přímý střih

Až budete mít materiál nastavený na řez, nezapomeňte použít průvodce rovným okrajem, který vám pomůže udržet pilu rovnou při řezání a zabránit vazbě čepele a zpětnému rázu.

Můžete použít domácí průvodce kruhovou pilou nebo průvodce KREG RIP nebo přímý řez. Všichni fungují dobře a snadno se používají, instalují a ukládají.

Bez ohledu na to, jak nastavíte svůj materiál, aby se snížil kruhovou pilou, vždy věnujte pozornost bezpečnosti. Noste oko, ucho a ochrana dýchání a ujistěte se, že vaše ruce zůstanou dál od řezu.

Nyní jste připraveni stavět spoustu projektů s kruhovou pilou. Podívejte se na některé z nich zde.