7 provzdušňovačů kutilství, díky nimž bude váš trávník svěží a krásný. Provzdušňovač pro jízdní sekačku

Aerátory pro kutily, díky nimž bude váš trávník svěží a krásný

Provzdušujete trávník? Nedávno jsem se začal dívat na způsoby, jak učinit můj trávník svěží a zdravější a to, co jsem se naučil.

Provzdušňování pomáhá vytvářet otvory v trávníku a půdě, která umožňuje pronikání vody a vzduchu proniknout do kořenů vaší trávy a činí je zdravějšími.

To zase změní váš trávník na svěží, krásnou zelenou přikrývku, která by soupeřila s jakýmkoli golfovým hřištěm.

Když jsem tedy zjistil, jak dobrý provzdušňování je pro můj trávník, začal jsem se dívat na provzdušnění.

Řeknu vám, že provzdušňovač trávníku není levný. Dokonce i ti zdánlivě levnější jsou docela nákladné, tak co jsem udělal?

Začal jsem hledat provzdušňování na trávníku DIY. Našel jsem sedm skvělých provzdušňovačů pro kutily, kteří všichni fungují, aby váš trávník svěží a krásný.

Reparposed olejový buben provzdušňovač

Tento provzdušňovač pro kutily je vyroben z pěti galonového olejového bubnu a je docela jednoduché dát dohromady. Jakmile hroty jsou na svém místě, přidáte rukojeť a kola a poté jen prosazujte provzdušňovač přes dvorek, aby vaše půda a tráva byla zdravá. Tenhle je tak jednoduchý a může být opravdu levný, pokud máte starý olejový buben, který můžete použít jako základnu.

Levný a snadný provzdušňovač pro kutily

Tento provzdušňovač trávníku pro kutily je velmi levný a snadno vyrobí. Hroty jsou vyrobeny z nehtů, které jsou ideální pro vytváření provzdušňování, které váš trávník potřebuje, aby se stal svěžím a zdravým. Tohle je také provzdušňovač, takže přidáte rukojeť a pak ji jen zatlačte po trávníku, abyste mu pomohli růst. Sestavíte jen pár hodin, než se sestavíte a začnete. Opravdu miluji kreativní diy betonové projekty!

Proč trávit hodiny tlačením provzdušňovače trávníku, když můžete jednoduše chodit kolem trávníku a získat stejný výsledek? Tyto boty pro provzdušování trávníků pro kutily jsou upřímně nejjednodušší věci, jaké kdy uvidíte. Potřebujete jen pár docela silných desek a nějaké nehty a také něco, co zajistí vaše provzdušňovače na boty. Můžete udělat několik z nich v různých velikostech a nechat celou rodinu procházet dvorem.

DIY Plexiglass Lawn Aerator sandály

Zde je další rychlé a snadné přijetí na trávník provzdušňovací boty. Tyto malé sandály jsou vyrobeny z plexis. Fungují stejně jako si představit Připojte je na nohy a pak se vydáte na krásný trávník. Vytvořte několik párů a nechte svou rodinu nebo přátele, aby vám pomohli, aby váš trávník byl zdravý a svěží. To jsou také opravdu levné pro kutilství.

DIY Repurposed Rake Lawn Aetor

Nepotřebujete žádné fantastické vybavení k provzdušování trávníku. Můžete si vyrobit jednoduchý provzdušňovač trávníku pro kutily ze staré zahrady a 2×4. Miluji dobré projekty 2×4 DIY a tento je báječný. Stačí používat hrábě k ukončení provzdušňovače a dáte si ortézu, abyste jej tlačili do země. Upřímně vás to zabere jen asi hodinu a také je to opravdu snadné použít. Jaký skvělý způsob, jak využít staré zahradnické nástroje!

Upcycled pět galonů plastového kbelíku na trávník provzdušňovač

Tento domácí provzdušňovač trávníků je vyroben z prázdného pěti galonového kbelíku a je opravdu jednoduché sestavit dohromady. Toto je skvělý projekt upcycling pro ty prázdné kbelíky. Potřebujete stačí kbelík, několik nehtů a něco, co byste měli použít jako rukojeť. stará rukojeť z push trávníku by byla perfektní. Stačí se sestavit a poté zatlačit provzdušňovač kolem trávníku, abyste mu dali ten skvělý vzhled.

Regenerovaný provzdušňovač dřeva trávníku

Tento jednoduchý provzdušňovač trávníků na trávu s proužky z regenerovaného dřeva můžete vyrobit. Musíte jen najít základnu. trubka PVC naplněná pískem nebo betonem funguje dobře. a poté přidejte své proužky ze dřeva. Dřevo jsou umístěny nehty, které používáte k provzdušování trávníku.

Můžete přidat rukojeť ze staré sekačky na trávu nebo něco podobného, ​​aby ji protlačilo přes dvorek. Tento trvá jen pár hodin a funguje to jako kouzlo.

Ahoj, jsem Leah! Začal jsem DIYncrafts už dávno, abych šířil řemesla a štěstí. V současné době máme tisíce snadných řemesel a výukových programů, což z nás dělá největší lstivý web na internetu.

Provzdušňovač pro jízdní sekačku

Hledáte další hloubkové informace? Naše produktová literatura má vše. Jednoduše nám řekněte, jak to dáváte přednost.

Tištěná literatura

Naše tištěná literatura poskytuje vše, co potřebujete, od informací po specifikace produktu a další.

Online literatura

Naše interaktivní online literatura nabízí stejný podrobný obsah, plus informativní videa, odkazy a další.

Aera-Vator Cooless Aerator

Aera-vator řízený PTO je bezmocný trávník pro kobylky Frontmount Zero-Turn sekačky. Provzdušňovače, které jsou k dispozici na 40 a 60-palcových modelech, pomáhají provzdušňovacím trávníkům, trávníku, trávníku a zhutněné půdě v těžko přístupných oblastech, které byly dříve přístupné pouze pro procházení procházky. Odstraněním nevzhledných jádra, která zůstala za sebou zástrčkami a jádra, Aera-Vator dokončuje aerovací úlohy snadnější a rychlejší-zkrácení času a práce až na 75 procent.

Podívejte se na Aera-Vator v akci.

Podívejte se na Aera-Vator v akci.

Oscilační a vibrační ocelové hroty hluboké fraktury tvrdé, suché půdy, zlepšování propustnosti, drenáže, infiltrace vody a absorpce živin v kořenové zóně čtyřnásobkem proterátoru jiných trávníků a půdy, což pomáhá vytvářet odolnější trávník na hracích polích, vysoký- Dopravní oblasti a komerční a rezidenční trávníky.

 • 1 hroty zlomeniny půdy pro zmírnění zhutnění mezi otvory bokem i dolů.
 • 2 Další prostor pórů pod povrchem poskytuje zvýšený růst kořenů. Řízení hloubky proměnné zajišťuje provzdušňování na všech úrovních kořenové zóny.
 • 3 Účinné provzdušňování s minimálním narušením povrchu, ponechává žádná jádra, která by se vyčistila a trávník je okamžitě připraven k použití.
 • 4 Žádné krájení nebo řezné akce k zachování jemných kořenů trávníků a stimulace budoucího růstu.

Tahat za aerátory? (TOWNATE VS. Modely pronájmu)

Když máte velký dvůr s zhutněnou hliněnou půdou jako já, potřebujete způsob, jak často provzdušňovat, aniž byste si zlomili záda nebo svou knihu. Poplatky za pronájem se rychle sčítají a tlačí základní provzdušňovač poháněný plynem kolem velkého dvora. To je to, co mě zpočátku přitahovalo, abych se zatáhl za provzdušňovače, kteří se připevňují k jezdeckým sekačům. Ale možná vás zajímá, jestli jsou efektivní a opravdu stojí za to vaše peníze. Studoval jsem na nich a trochu jsem se naučil. Budu se podělit o to, co jsem odhalil, ale nejprve se vypořádáme s nejnaléhavější otázkou ze všech:

Tahat za aerátory? Pokud je správně váženo a navrženo s lžícemi vs. hroty, může být tažení za provzdušňovače velmi účinné při odstraňování jádra půdy, aby se snížilo zhutnění a umožnilo zálohování s hmotou bohatými na živiny, jako je kompost. Jsou skvělým řešením pro velké yardy, když jsou připojeny za jízdní sekačkou.

Abych plně ocenil výhody tahu za provzdušňovačem, stejně jako několik úskalí, budu nastínit klíčové funkce, které je třeba hledat, a několik triků, abyste se ujistili, že dosáhnete nejlepších možných výsledků, když používáte tah za provzdušněním. Nejprve však vyjasněme, proč byste měli na prvním místě provzdušnit trávník.

Podívejte se na Dynatrap Mosquito Flying Insect Trap. zabíjí komáři, mouchy, vosy, kozán, další létající hmyz. chrání až 1/2 akr (odkaz na Amazon).

Výhody provzdušňování

Provzdušování trávníku může mít mnoho výhod, ale klíčové výhody skutečně přicházejí na tyto tři věci:

 • Snížené zhutnění půdy, aby se zlepšil hlubší růst kořenů
 • Zlepšená drenáž a nasycení vody do půdy
 • Vylepšený pohyb vzduchu, aby se podpořil prospěšné mikroorganismy

Když je půda zhutněna, může omezit růst kořenů (zdroj). To zhoršuje schopnost vašeho trávníku prosperovat omezením hloubky kořenů trávy. Mělké kořeny dělají trávu náchylnější k nemoci, chladnému počasí a suchu. Dopad toho se může lišit v závislosti na typu trávy, kterou máte. Mám například stonožce, která je odolnější vůči suchu než některé trávy, ale stále musím být schopen vykopat své kořeny, aby se opravdu dařilo (zdroj). Pamatujte toto: Kvalita vaší půdy určuje zdraví vašeho trávníku.

Provzdušňováním odstraňujete jádra zhutněné půdy a dáváte okolní nečistotu pro expanzi. Účinnost provzdušňování můžete zesílit tím, že odložíte jádrové otvory s kvalitní ornici nebo kompostem. Ve skutečnosti je to jeden z klíčových kroků v mém pětistupném přístupu ke zlepšení hliněné půdy.

Zde je to, jak může provzdušnit půdu také pomoci zlepšit drenáž zlepšením tohoto růstu kořenů. Umožněním vlhkosti snáze vsáknout hluboko do půdy, zlepšujete zdraví kořenů vašeho trávníku podporou hlubšího růstu. Mělký růst kořenů je často výsledkem častých, krátkých zalévání, kde voda účinně nasává hlouběji do půdy. To platí zejména o zhutněných půdách, jako je hlína, kde je vidět voda, která sedí na vrcholu půdy po srážkách. Provzdušňování jádra může s tím pomoci rozbití zhutnění půdy, což umožňuje lepší drenáž nasycením půdy. Aerace umožňuje, aby voda protékala půdou, místo toho jen.

Další výhodou pro aeraci je samotné jméno. Vidíte, silně zhutněná půda neumožňuje vzduch, který je nezbytný pro červy a mnoho prospěšných bakterií, které tráví dny a noci prací vaší půdou a zlepšují kvalitu živin. Aerace rozbije zhutnění půdy, aby umožnilo vzduch pro tyto malé pomocníky. Opět platí, že je přínos pro zálohování těchto jádrových otvorů s kvalitní půdou. Ve skutečnosti přidáním kvalitní půdy nebo kompostu zavádíte tyto užitečné mikroby do trávníku.

Jak dobře se tahá za provzdušňovače?

Ačkoli často není tak efektivní jako vyhrazený jádrový provzdušňovač (více o tom později), tah za aerátory může velmi dobře fungovat, aby odstranil půdní jádra a snížil zhutnění. Jsou obzvláště prospěšné pro majitele domů s velkými dvory nebo velmi venkovskými oblastmi, kde by pronásledování pronásledování a používání plynu poháněného provzdušování by bylo problematické.

Toto video z YouTube ukazuje tah za použitým nástrojem pro aerátor a výsledné zátky půdy na trávníku po použití. Video je ve skutečnosti delší, ale mám ho nastaveno na začátek blízko konce, abyste jej mohli rychle vidět při používání a výsledky.

Klíč k tomu, jak dobře tah za provzdušňovač opravdu funguje, jde na dvě věci:

Pojďme prozkoumat každý z nich a proč jsou tak kritické pro tah za aeračním nástrojem pro práci.

Proč je vážení tahu za provzdušňovač důležitý?

Komfformovanou půdu může být velmi obtížné kopat. Ve skutečnosti to může být jako kopat v betonu, pokud je suchý a má těžký obsah jílu. Aby mohl fungovat jakýkoli základní provzdušňovač, potřebuje na váze tlačit lžíce dolů do půdy. Jinak by se to jen převrátilo přes horní část půdy a roztrhala vaši trávu.

Mnoho z nich táhne za nástroji pro aerotator trávníku, jako je Brinly PA-48BH (odkaz na Amazon), je navrženo tak, aby vám umožnilo umístit na ně škvárny nebo pytle s pískem, aby se zajistilo správné pronikání půdy.

Spikes vs. LIPY PŘIPOJETE PRO AREACE TRACKY

V podstatě existují dva typy provzdušňovacích metod, které lidé používají ke snížení zhutnění půdy: hroty a lžíce plug.

Jsem si jistý, že jste viděli ty vtipné vypadající boty popruhy, které tvrdí, že můžete provzdušnit trávník jednoduše procházím kolem něj, správně? Ve skutečnosti si můžete koupit tah za provzdušňovače, které používají hroty. Ale řeknu vám, proč to není nejlepší volba.

Hroty pracují na základě principu strčení děr do půdy, aby se zlepšila provzdušňování. Problém s tímto přístupem je dvojnásobný. Nejprve stisknutím do země a vytvoření díry skutečně způsobujete zvýšení zhutnění okolní půdy (zdroj). A za druhé, ve skutečnosti nevyužíváte žádnou zhutněnou půdu ze země. Jednoduše přesouváte zhutněnou půdu a vytváříte další problémy.

Plug Aerators, ve srovnání, mají duté kovové hřídele s lžičkou na dně, která umožňuje, aby se zařízení ponořilo do země a vytáhlo „jádra“ nebo zástrčky půdy. To znamená, že fyzicky odstraňujete látku ze země, což umožňuje skutečné rozšíření okolní půdy.

Nemohu dostatečně zdůraznit důležitost. Aerace Spike není přístup, který musíte přijmout s provzdušňováním trávníku. Zhutnění půdy nemůžete zlepšit tím, že ji více zhušťujete. Musíte odstranit část zhutněné půdy a nahradit ji za nešťastné nebo kompost bohaté na živiny, které se snadno nekompaktují.

Tahat za vs. Pronájem pronájem

Vyhrazené základní provzdušňovače jsou obecně efektivnější než modely pull-ad, ale mohou být nákladově neinhibitivní, když musíte platit poplatek. Upřímně řečeno, mohou to být skutečná bolest. Jsou to však specializovaným nástrojem a pokud máte menší dvůr, nejsou to špatná volba, pokud žijete poblíž místa pronájmu.

Ale nesnáším, že musím pronajmout vybavení. Zdá se, že se něco vždy pokazí. Nezačne to nebo se něco zlomí a jen to přivádí můj pracovní čas na zastavení křičící. Ztrácejte jednu sobotu Odstraňování problémů s pronajatým základním provzdušňovačem a nechat ho porazit ruce k smrti, když ho procházíte kolem svého dvora, a ocitnete se s podobnými názory.

Ale nejedná se jen o potíže s pronájmy vybavení.

Ať už byste si měli pronajmout plynový provzdušňovač nebo si koupit model pull-adb. Pokud máte malý dvůr nebo opravdu bohatou půdu, pravděpodobně se můžete pronajmout. Ale pokud je váš dvůr velký nebo se zabýváte silně zhutněnou půdou jako já, možná budete lépe kupovat tah, který můžete použít tak často, jak chcete.

Což nás přivádí k našemu dalšímu bodu.

Jak často byste měli provzdušnit trávník?

To záleží na mnoha typech půdy a trávy, kterou máte. Kvalitní půdu lze často udržovat provzdušňováním každých pár let, zatímco silně zhutněná půda těží až do třikrát za jediný rok. Nejlepší způsob, jak určit, jak často je provzdušnit, je vyhodnotit zhutnění a zdraví vaší půdy. Pokud je to zhutněno nebo pokud vidíte, že vaše tráva začíná zhnědnout z kořenů uškrcených a dusených, pak je pravděpodobně čas na provzdušnost.

S hliněným půdním dvorem jako můj, trávník nikdy není zhutněný. Pokud je to vaše situace, plánujte provzdušnit alespoň několikrát ročně. Viděl jsem „odborníky“, kteří říkají, že byste měli provzdušnit trávník pouze jednou ročně nebo dva, ale zjevně se nezabývají stejnou půdou jako já. Mám na mysli tento: Váš typ půdy určí, jak často je třeba provzdušnit a vaše tráva ukáže známky sdělení, když zhutnění omezuje jeho růst.

Jaký je nejlepší tah za provzdušňovačem?

Existuje několik společností, které vyrábějí tah za plug aerátory a „nejlepší“ je velmi subjektivní termín. Řeknu vám, že obvykle doporučuji Brinly PA-40BH pro menší jízdní sekačku a Brinly PA-48BH pro větší sekačky (to jsou odkazy na Amazon). První model má šířku 40 palců a druhý je 48 palců.

V obou případech používá Brinly pro své spony, které jsou navrženy tak, aby ponořily až 3 palce do půdy. Každý z nich má uzavřený zásobník na hmotnost, aby držel škvárové bloky nebo pytle s pískem a páku, která rychle zvedne lžíce při přejezdu příjezdových cest nebo chodníků. Zahrnují také pneumatiky bez plochých a já jsem opravdu částečný k takovým funkcím. Nic není frustrující než vstávání v sobotu ráno připravené k práci a uvědomíte si, že máte byt.

Existují další zavedené značky, které bych byl pohodlným nákupem, včetně modelu Agri-Fab 45-0299 48-palcové (Amazon Link pro aktuální ceny). Agri-Fab je solidní značka a potkal jsem kohokoli, kdo měl negativní zkušenost s používáním svých produktů.

Craftsman také vytáhne za provzdušňovač, který je k dispozici na Amazonu, ale v posledních několika letech jsem se méně zamiloval z značky řemeslníků. Jejich jméno bývalo synonymem pro solidní, dobře postavené a spolehlivé nástroje, ale v nedávné minulosti si tuto pověst také nedržely. Jsem si jistý, že jejich provzdušňovač je v pořádku, ale v tuto chvíli to není pohodlně. Moje rada je jít s Brinly nebo Agri-Fab. To jsou oba solidní výrobci.

Závěr

Tahat za provzdušňovače pracují a mohou poskytnout významné výhody pro majitele domů s velkými yardy. Nezapomeňte jít s modelem zástrčky lžičky a zvážit jej tak, aby se do této zhutněné půdy opravdu kopal. Také jsem našel výhodu při používání půdního kondicionéru k změkčení půdy před provzdušňováním. Tyto produkty se často nazývají kapalné provzdušňování, ale myslím si, že fungují nejlépe v kombinaci s jádrem provzdušňování, nikoli jako náhrada.

Provzdušňování trávníku může výrazně zlepšit stav půdy a při pronájmu samostatného plynového jádrového provzdušňovače je pro některé dobrý přístup, osoby s velkým dvorem nebo kteří nežijí v blízkosti nájemního centra, mohou těžit z a tahat za provzdušňovač.

Paul má na půdě červené hlíny v jihovýchodním Texasu dvou akrový dvůr. Přesně ví, jaké jsou výzvy k péči o prosperující dvůr v obtížné půdě.Paul zaujímá praktický přístup ke zlepšení dvora a rád zkoumá nejlepší postupy a „zlaté pravidla péče o trávník“.

Spike vs Plug Aerator (rozdíly, které jsou pro vás nejlepší)

Už znáte úžasné výhody provzdušování trávníku. Možná jste se rozhodli, že nyní je čas zahájit tento proces ve vašem majetku. Ale jaký druh provzdušování uděláte? Koneckonců, existuje několik možností: můžete provzdušnit provzdušňovač špiček nebo s provzdušňovačem zástrčky (často nazývaný jádrový provzdušňovač). V tomto článku porovnám možnosti Spike vs Plug Aerator.

Vysvětlím vlastnosti a výhody a nevýhody každého. Budu také sdílet svá doporučení ohledně toho, který typ provzdušňovače vám poskytne nejlepší výsledky v závislosti na současném stavu trávníku.

Budeme také diskutovat, který typ provzdušňovače je praktičtější pro majitele domů, kteří chtějí koupit provzdušňovač (je tu jasná volba).

Hlavní rozdíl mezi provzdušňovači špice a plug

Při porovnání provzdušňovače Spike vs Plug je styl hrotů klíčovým rozdílem:

 • Provzdušňovač špiček má dlouhé, pevné hroty, které udeří otvory do trávníku, aby umožnily snadněji vodu, kyslík a živiny dosáhnout kořenů trávníku.
 • Provzdušňovač zástrčky (nebo jádro provzdušňovač) má duté hroty, které odstraňují kulaté zátky půdy z trávníku, otevírají větší otvory pro kyslík, vodu a živiny, aby pronikli trávníkem a dosáhli kořenů trávy.

Zatímco oba nástroje mohou být účinné při opravě kompaktní půdy. pracují různými způsoby.

Provzdušňovač zástrčky vyrábí ve vašem trávníku velké, hluboké otvory, což je obecně výhodnější a je třeba jej provést s menší frekvencí.

Abych pochopil, který typ provzdušňovače potřebujete (a proč), v dnešním článku se trochu hlouběji kopám do těchto dvou typů provzdušňovacích nástrojů.

Co je provzdušňovač špiček?

Provzdušňovač špiček má ostré hroty, které vytvářejí v půdě otvory. To pomáhá uvolnit půdu, aniž byste zvedli půdu z povrchu země.

Když na trávníku použijete provzdušňovač špičky, položíte do země malé otvory s ostrými hroty.

Tyto díry pomáhají zbavit se zhutnění půdy. To je důležité, protože zhutnění půdy brání kořenům trávy v tom, aby veškerý vzduch, vodu a živiny potřebovali.

Různé provzdušňovače špiček mají hroty různých délek. Některé mají velmi dlouhé hroty, až devět palců.

Pokud používáte provzdušňovač špiček, budete muset provzdušnit trávník častěji než s provzdušňovačem jádra/plug. Pokud jdete s provzdušňováním Spike, měli byste plánovat provzdušnit dvakrát nebo třikrát ročně. Je to proto, že účinky provzdušňování špičky netrvají příliš dlouho.

Dobrou zprávou je, že provzdušňovací provzdušňování je obvykle velmi snadné.

Různé druhy provzdušňovače špiček

Rozhodli jste se vyzkoušet provzdušňování? Pokud ano, existuje několik druhů provzdušňovačů špiček, které můžete vyzkoušet. Tyto zahrnují:

 • Špičkové boty,
 • Manuální provzdušňovače, na které krok, jako lopata,
 • provzdušňovače a provzdušňovače
 • Stike Aerators.

Hlíděné boty

Použití provzdušňovačů bot (jako je tento na Amazonu) je něco, co mnoho majitelů domů připadá rychlé a snadné. Jediné, co musíte udělat, je nosit speciální boty s hroty na dně a projít po celém trávníku.

Hroty, které dostanete na těchto botách, jsou obvykle specifickou tenkostí, aby se omezily, s jakým velkým odporem se budete muset vypořádat, když je dostanete do země.

Než se pokusíte použít tento proces provzdušňování, ujistěte se, že jste zalévali půdu. Díky tomu bude půda měkčí a bude pro hroty snazší provést jejich vpichy.

Máte oscilační postřikovač? Pokud ano, nechte to a zalévejte svůj prostor po delší dobu.

Zatímco používání provzdušňovačů bot je zábavné a snadné, upřímně to nestačí na důkladné provzdušňování trávníku. Mnoho majitelů domů se rozhodlo použít toto vybavení pro určitý druh provzdušňování, několikrát za sezónu.

Zjistil jsem, že je nejlepší je používat podél okrajů chodníků a na schodech přicházejících z vašeho paluby. místa na vašem dvoře, kde lidé často chodí a půda je zhutněná.

Ruční a nohy manuální provzdušňovače

Manuální provzdušňovač rukou a nohou je typ provzdušňovače, který se snadno používá a snadno se s ním manipuluje.

Chcete.li použít manuální provzdušňovač rukou a nohou, jednoduše použijete ruce, abyste ji udrželi ve vzpřímené poloze a poté vstoupili na druhou část zařízení, stejným způsobem, jakým byste lopati.

Když vstoupíte, vjíždíte z hrotů do země. To je to, co provzdušňuje váš trávník.

Pokud používáte manuální provzdušňování rukou a nohou, buďte připraveni na trénink. Jsou prostě nepraktické pro velký trávník, pokud nechcete jen provzdušnit konkrétní oblasti, jak je uvedeno výše.

Toto je dobrý nástroj pro rychlé, cílené provzdušňování oblastí s vysokým provozem. Vlastním a doporučuji tento na Amazonu.

Provzdušňovač sekačky na koni (vlečný)

Pokud máte jezdeckou sekačku (nebo dokonce ATV), můžete si zakoupit zatahovací provzdušňovač trávníku, abyste rychle provedli provzdušňování trávníku.

Tyto nástroje lze obecně zakoupit za o něco více, než je náklady na pronájem profesionálního základního provzdušňovače, což vám umožní prudce ročně vystoupit (nebo dokonce jádro) váš trávník několikrát bez výletu do pronájmu zařízení pro půjčovnu vybavení.

Máte.li na to prostor a jste v péči o trávník, takový nástroj bude v průběhu času opravdu prospět vaší půdě a trávníku. A pohodlí pouhé připojení provzdušňovače na váš traktor trávníku nebo ATV a jízdy kolem vašeho dvora (namísto svahu kolem těžkého stroje) je něco, co může každý ocenit.

Je to skvělý způsob, jak časté provzdušování trávníku. Zde jsou odkazy na několik populárních možností na Amazonu:

Ať už si vyberete zástrčku vs aerotor špičky-s některým z těchto kusů zařízení na to, že budete chtít mít několik škvárných bloků, abyste je mohli nahromadit, abyste je vážili, a budete se muset ujistit Půda je pěkná a vlhká pro nejlepší výsledky (a zabránit poškození vašeho vybavení).

Stike Aerators

Provzdušňovač je o něco jednodušší než některé jiné druhy manuálních provzdušňovačů špiček.

Jak vyplývá z názvu, musíte tlačit tento druh provzdušňovače, který se valí přes váš trávník hroty, které ve vašem trávníku vyrábějí malé otvory.

Nejprve byste měli zalévat půdu, abys ji změkčil.

Pokud to neuděláte, najdete půdu trochu těžkou pro tlačení do provzdušňovacích hrotů a výroby otvorů.

Nevýhodou tohoto stylu provzdušňovače je, že může být obtížné získat hluboké díry ve vašem trávníku. Bez nich se toho moc neděláte.

Proto doporučuji získat model podobný tomuto z Agri-Fab-má místo pro připojení škvára k vrcholu, což opravdu pomáhá získat hloubku, kterou hledáte, a odlišuje jej od podobných provzdušňování.

Tlačení s škvárem nahoře může být obtížné, takže se otočte a zatáhněte jej po trávníku. Bude to cvičení, ale je to efektivní.

Jaké jsou výhody a nevýhody provzdušňování špičky?

Existují výhody a nevýhody pro použití provzdušňovače špičky místo provzdušování zástrčky.

Výhody pro aeraci Spike

 • Spike Aerators se snáze používají a pro mnoho lidí pohodlnější.
 • Aerorátorové nástroje Spike mají tendenci být menší a snadněji nakupují nebo pronajímají.
 • Ve srovnání s provzdušňovačem plug můžete používat provzdušňovač špiček častěji.

Nevýhody používání provzdušňovače Spike vs Plug

 • Aerace Spike se v krátkodobém horizontu zabývá pouze zhutněním půdy
 • Pokud používáte manuální provzdušňovač špiček, bude to opravdu užitečné pouze v malých prostorech
 • Některé druhy špiček jsou velmi náročné na použití
 • Mnoho provzdušňovačů špic není praktické pro provzdušování velkého trávníku

Co je provzdušňovač zástrčky?

Jádro provzdušňovač (také nazývaný zástrčka) vezme zástrčku nebo jádro trávníku a půdy ze země.

Protože jádro provzdušňovač skutečně odstraňuje zástrčky půdy ze země, poskytuje důkladnější provzdušňování než provzdušňovač špiček.

Kromě toho má hlavní provzdušňování mnohem dlouhodobější přínosy než provzdušňování špiček. Obecně budete muset udělat tento druh provzdušňování trávníku pouze jednou za dvě sezóny.

Když na trávníku použijete zástrčka, zástrčky obvykle zůstanou na zemi, aby se rozložily.

Je to skvělý způsob, jak nejen provzdušnit váš trávník tím, že vytáhne zástrčky půdy, ale také poskytne vašemu trávníku další výživu (pokud je odstraníte, efektivně odstraníte část horní části dvora).

Jaké jsou výhody a nevýhody provzdušňování jádra/plug?

Většina provzdušňovačů je mechanická. To je jiné než provzdušňovače špiček, které jsou obvykle manuální. Někteří provzdušňovatelé plug jsou velcí a pravděpodobně si budete chtít pronajmout, než je koupit.

Koneckonců, musíte jádro/připojit provzdušňování jednou za dvě roční období, takže často není důvod mít jeden prostor ve vašem přístřešku nebo úložném prostoru.

Výhody používání plug Aerator vs Spike Aerator

Pro aeraci jádra/plug má mnoho výhod. Tyto zahrnují:

 • důkladné provzdušňování. Vytváříte větší díry v zemi a necháte více z vzduchu, vody a slunečního světla, které vaše kořeny trávy potřebují.
 • Provzdušňovače jádra/plug najdete v různých velikostech, což znamená, že v zemi vytvářejí otvory různých velikostí.
 • Hnáty pro provzdušování jádra/plug jsou duté, takže jsou schopny vytáhnout zástrčky nečistot
 • Nemusíte provzdušnit trávník téměř tak často s jádrem nebo provzdušňovačem plug. Obecně to musí být provedeno pouze jednou za dva roky.

Nevýhody aerace jádra a provzdušňování

Pojďme se podívat na některé z nevýhod používání provzdušňovače zástrčky na trávníku. Tyto zahrnují:

 • Vytváří to trochu nepořádek. Koneckonců vám zůstane zástrčky půdy, které sedí na trávě. Rozkládají se, ale mnoho lidí se jim nelíbí jejich vzhled, zatímco jsou stále viditelné.
 • Protože pravděpodobně nebudete chtít koupit jádro nebo provzdušňovač, budete muset projít potíží s pronájem pokaždé, když chcete provzdušnit.
 • Provzdušňování plug nebo jádra je větší projekt než provzdušňování špiček, takže na to musíte věnovat velké množství času. Není to něco, co můžete udělat, když máte pocit, že se vám to líbí.

Kdy byste měli provzdušit trávník?

Nyní, když víte o klíčových rozdílech mezi provzdušňovači Spike a Plug a o tom, co každý stroj dělá, možná vás zajímá, kdy byste je měli použít.

Většina krajinářských a trávníkových profesionálů souhlasí s tím, že vegetační období pro váš trávník je nejúčinnějším časem pro provzdušnění. Takže roční období, které je pro vás nejlepší, bude záviset na vaší rostoucí zóně.

Toto je obvykle na konci jara nebo začátkem léta (trávníky v teplé sezóně) nebo v první části jara nebo na začátku podzimu (trávníky v chladném období).

To jsou roční období, kdy vaše tráva dělá většinu jejího růstu. Je to také nejlepší doba ročního dohledu, a proto doporučuji dohlížet na to, když prosilujete trávník.

Provzdušování vašeho dvora v těchto dobách dává vašemu trávníku více vody, výživy a vzduchu v rozhodujícím čase ve vývoji a regeneraci.

Když prosilujete trávu, měli byste otvory docela blízko k sobě. Například byste mohli vyrobit otvory dva nebo tři palce ve vzdálenosti od sebe.

Vytvořte otvory tak hluboko, jak jen můžete, s vybavením, které máte. Jak se dříve dotklo, jednou z výhod provzdušňování je, jak hluboké dokáže vyrobit otvory (a také to, jak skutečně odstraňuje půdu ze země).

Rád se procházím kolem obvodu trávníku a pak sjíždím provzdušňovač přes trávník dvěma směry.

Po prvním průchodu cestuji na sever na jih, poté na východ na západ poté, co jsem byl po celém dvoře.

Provzdušňovače hrotu i plug mohou být účinné

Nyní, když znáte rozdíl mezi vysíláním hrotu a plug (a jak a kdy použít každý nástroj pro nejlepší výsledky), je čas se tam dostat a provzdušnit!

I když to může být těžká práce, mnoho majitelů domů skutečně považuje provzdušňování docela příjemných. Přemýšlejí o veškeré další vodě, kyslíku a výživě, jejich tráva bude mít v důsledku.

Zlepšení struktury půdy a poskytnutí vaší trávy snadný přístup ke všemu, co potřebuje, je klíčem ke zdravému a krásnému trávníku, který bude závistí sousedství.

Až budete připraveni si pronajmout svůj provzdušňovač. zde je můj průvodce o pronájem trávníku.