Jak nainstalovat plátno na hackerskou pilu pro kov

Pro instalaci kovového plátna

Pochvalu pro kov je ruční nástroj, který se používá k řezání profilového kovu a trubek. Nejjednodušší pila pro kov se skládá ze stroje a hackerské látky. Stroj zase sestává z rámu, ve kterém má rukojeť zařízení, které má zařízení pro opravu plátna, a na druhé straně zařízení pro opravu a úpravu napětí plátna. Napínací zařízení má na jedné straně drážku pro vložení a upevnění plátna a na druhé straně šroub s beranem, který napíná plátno.

Tkanina pro hackerskou kloubu na kovu se od sebe liší se šířkou, dlouhou tloušťkou, vzdáleností mezi zuby a jejich výškou. Použití konkrétního plátna závisí na tloušťce, tvrdosti a tvaru materiálu, který je třeba řezat. Výrobci obrazů se ujistili, že si můžete vybrat plátno pro sebe pro materiál, který musíte snížit, ať už se jedná o hliník, měď, bronz a dokonce i plast. Rozměry plátna, jmenovitě délka, šířka, rozměry a značka oceli, najdete na zakoupené pivě.

Jak nainstalovat plátno do nože pro kov?

Jak je uvedeno v prvním obrázku článku: zuby dolů (pokud je plátno jednorázové) a zuby jsou směrovány dopředu, z rukojeti. Když jste viděli, tlačí tlak a dopředu. zuby hackerské kresby, dolů a vpřed by měly být nasměrovány stejným způsobem. Chcete.li nainstalovat, uvolněte šroub napětí, vyjměte staré plátno z kolíků, položte na nové a utáhněte tak, aby plátno z kliknutí na nehty zazvonilo jako řetězec. Hlavní věcí zde není přehánět a nezlomit plátno. Experimentálně najdete optimální napětí.

Napětí se provádí pomocí RAM na nastavovacím zařízení, tj. Utažením beran, který zatáhnete na plátně. Při roztržení plátna na hackerské kresby musíte najít střední půdu. Také se ujistěte, že plátno je instalováno hladce, bez zkreslení, protože předpojatost bude během řezání znamenat nerovný nápoj.

Jak vidět?

Protože jste se zajímali o otázku instalace plátna, znamená to, že rada neublíží způsobu používání pochvy pro kov. Získejte jednou rukou (vpravo, pokud máte pravou nebo vlevo, pokud doleva) u popisovače hackerské kresby, druhá. za opačným popisem svislé okraje oblouku hackerské kresby. Položte plátno na rybářskou linii pro oříznutí řezu. Nasměrovat plátno přísně ve směru řezané čáry. Úhel sklonu hackerské kresby. Plátno by mělo ležet téměř na částech, obvykle pod úhlem 30-45 stupňů. Takže bude méně vibrací, hluku a plynulejšího rybářského linie pro řezání zastřihovače. Prořezán materiál s úhlem 90 stupňů je pouze v nouzových případech, například při otočení řezané čáry. Čím hladší potřebujete rybářskou linii pro řezání zastřihovače, tím menší je úhel sklonu.

nainstalovat, plátno, hackerskou, pilu

První pohyby musí být provedeny s mírným úsilím, aby plátno narazilo do materiálu a neklouzlo po stranách řezné čáry. Při hladkém pohybu, přísně postupujte, stiskněte hackerskou pilu k části při pohybu vpřed a uvolněte tlak při návratu do původního stavu. Když se plátno leží na materiálu, můžete pracovat v plné síle.

Rozsah pohybu je maximální, od okraje plátna k okraji, aniž by zasáhl hackerskou pilu na část s obloukem. Není třeba „razítko na místě“. takže rychle otřete plátno na jedné sekci a budete ho muset zahodit, protože je nemožné použít vadný list. Udržujte oblouk khspuvka rovnoměrně, nenechte se uklonit různými směry. Směr řezání odpovídá rovině oblouku hackerské kresby, takže Boltka je zde kontraindikována. Kromě toho se plátno snadno rozbije s ostrými trhnutími hackerské kresby na stranu. Vlastnosti materiálu plátna jsou takové, že drží podélnou sílu natahování velmi dobře, ale velmi křehké pro ohýbání.

Křivka s hackerskou pilou podél linie křivky

Kovová pila pro kov je také cenná v tom, že vám umožňuje provést řez téměř na jakékoli linii křivky. Aby bylo možné řezat podél oblouku, aniž by se zastavila progresivní pohyby hackerskou pivou, zarovnejte ji kolmou ke konci části části (t (t.E. Úhel sklonu je 90 stupňů) a postupně hladce otočte oblouk hackerské kresby tak, aby plátno následovalo zamýšlenou linii. Ano, rybářská linie pro řezání zastřihovače je vždy zmíněna cokoli. s tužkou, značkou, škrábancem s hřebíkem. Hlavní věc je vidět, když pracujete. Otočení plátna musí být provedeno co nejjemněji a nejhladší, jinak se zlomí; Otočení. to je extrémní pro plátno hackerské pily pro kov.

Pokud potřebujete ostrou zatáčku, řekněme, 90 stupňů, budete muset prakticky „razítko na místě“, i nadále vidět a hladce otočit oblouk hacksa otočení, pomocí druhé strany materiálu k otočení plátna., Které je vnější na část.

Chcete.li vyříznout vnitřní úhel, nejprve musíte vyvrtat přímku pro zaříznutí s tenkým vrtákem o něco větší než šířka plátna, vložte plátno do této drážky a dále nakrájejte hackerskou pivou. Obecně bude praxe ukázat, jak se to dělá. Není zde nic komplikovaného.

Níže uvedený obrázek ukazuje další způsob, jak použít hackerskou pilu pro kov. Pro tuto metodu musíte plátno přeinstalovat a otočit jej o 90 stupňů.

Plápeny kuše pro kov

CLEEP pro kovovou hacksanskou pilu je jedním z nejkratších prvků z celé škály spotřebního materiálu po nástroje. Samozřejmě, hodně závisí na technologii práce s kovem a dovednostech používání hackerské kresby, ale nejprve musíte být schopni udělat správný výběr plátna. Dnes budeme mluvit o výběru a typech a také se naučíme, jak snadno změnit hackerskou pilu.

Hand Hacksaw for Metal. House Master

Pro řezání potrubí profilu a tlustého plechu, stejně jako řezání štěrbin, drážky, řezání a řezání polotovarů podél obrysu a dalších prací, se používají manuální nebo mechanické pily. Manuální pila se skládá ze stroje (rámu) a látky vložené hackerské kresby vložené do ní. Na jednom konci rámu je nehybná hlava s stopkou a perem a na druhém konci je mobilní hlava s natahovacím šroubem a maticí (jehněčí) pro napínání plátna. V hlavách jsou sloty, ve kterých vkládají hackerskou pilu a připevněny kolíky.

Rozsah pro pily se vyrábí buď celek (zřídka. pro čepel na hackerskou pilu jedné určité délky) nebo klouzání, což umožňuje upevnění hackerské klepé látky s různými délkami. Zatlačit koleno koleno se natáhne, dokud nýtek nevyjde z výřezu a přemístěn. Nýt je vložen do jiného výstřihu a kolena jsou narovnána.

K práci v omezených podmínkách a pro malou práci se použije hackerská klouza s jednostrannou svorkou. Vzhledem k tomu, že plátno v takové hackerské pivě není natažené, mělo by to být opatrné a neúplné délky. Výhodou takové hackerské kresby jsou její kompaktnost a malé rozměry, jakož i možnost použití fragmentů plátna.

Hacksaw plátno pro ruční pily je tenká úzká páska se dvěma otvory a zuby na jednom z žeber. Část plátna (kde se nacházejí zuby) je zmírněna a opak zůstává nekumulativní, což během operace snižuje rozpis hackerské květové látky. Nejčastěji používané plátna dlouhé 250 a 300 mm, 13 a 16 mm, 0,65 a 0,8 mm tlustý. Každý zub plátna hacksanky má tvar klínu (řezačky) s předním úhlem, rovným 0 ° a úhel směřování rovnající se 50 °. Pro řezání kovů se použije hlavně plátno na hackerské pivě s krokem 1,3–1,6 mm, ve kterých je 17–20 zubů v délce 25 mm. Čím silnější je řezaný obrobku, tím větší by měly být zuby,

A naopak, čím tenčí obrobek, tím menší by zuby hackerské kresby měly být menší. U kovů různé tvrdosti se používají plátna s počtem zubů: pro měkké kovy. 16, pro průměrnou tvrdost tvrzené oceli. 19, litina, instrumentální ocel. 22, pevná, pásová a úhlová ocel. 22.

Při řezání s pilou v práci je kov současně řezán nejméně dvěma až třemi zuby. Aby se zabránilo zaseknutí hackerské hackerské látky v kovu, jsou zuby chovány. Při práci s zředěným plátnem se šířka řezu mírně převyšuje (asi 1,5krát) šířku plátna, což výrazně usnadňuje práci. Pronájem zubů může být na plátně (vlny) a na zubu (vlnitý rozvod).

Plátno hackerské kresby ve slotech hlavy hackerské pily musí být nainstalováno tak, aby byly zuby orientovány dopředu. V tomto případě první, kdo vložil konec plátna do nehybné hlavy, dokud se otvory shodují a opraví polohu položením špendlíku. Poté vložte druhý konec plátna do štěrbiny pohyblivé hlavy, opravte jej druhým kolíkem. Plátno je taženo šroubováním jehněčí matice. Stupeň napětí plátna by neměl být slabý. v tomto případě je řez šikmý a plátno se snadno zlomí. S nadměrným napětím se plátno může také zlomit s nejmenším zkreslením. Zkontrolujte napětí otočením plátna na 1/8 části kruhu a vezmete dvě prsty uprostřed jeho délky.

Při práci s pivou musí být řezaný obrobku (nebo produkt) pevně sevřený ve svěráku, aby se v procesu řezání neposunul, protože to způsobí rozpis tenkého křehkého plátna. Je nutné zajistit, aby položená pila pracuje s celou délkou. Tím zajistíte rovnoměrné opotřebení řezání zubů, a proto zvýší trvanlivost plátna. Začněte řezat opatrnými pohyby, abyste získali slot. Když je dostatečně hluboká, dostává plnohodnotná pila a klikne na rám. Před koncem řezání se síla snižuje.

nainstalovat, plátno, hackerskou, pilu

Nové plátno nože se poprvé používá k řezání měkkých kovů (měď, mosaz, hliník atd.), a když se to stane trochu, pro ocel a litinu.

Při práci je hackerská pila držena držadlem pravou rukou a vlevo je podporována jejím předním koncem v horizontální poloze. Bez rukojeti nemůžete pracovat s pilou, protože ostrá stopka hackerské kresby může zranit pracovní. Současně levá ruka, která je vpředu, vytváří tlak a pravá ruka pohybuje pouze hackerskou pivou; Během pohybu zpět (pro sebe) se tlak nevytváří, protože to je důvod rychlého dmychadla zubů. Před koncem pohybu vpřed se síla snižuje. Tlak na hackerskou pilu závisí na tvrdosti kovu a velikosti řezané části (pevné kovy vyžadují silnější tlak než měkké).

Aby se snížilo tření, je hackerské plátno na zdi dílu namazáno minerálním olejem.

Se slabým napětím plátna nebo jednostranným zapojením je možné odstranit plátno od rizik značení. V tomto případě pokus o vrácení plátna k požadovanému směru řezu otočením hackerské kresby obvykle končí rozkladem plátna. V případě přijetí plátna byste měli začít řezat na novém místě, ale pokud možno lépe, spusťte novou sekci z opačné strany a otočení obrobku se otočí. Rovněž se nedoporučuje pokračovat v řezání v případě rozpadu alespoň jednoho zubu plátna. Pokračování práce s takovým plátně povede k malování jiných zubů. Nejlepší je vyměnit plátno a začít řezat na novém místě. Při výměně plátna je třeba mít na paměti, že staré, opotřebované plátno dává užší řez a nové plátno by mělo být na jiném místě řezáno na jiném místě.

Při řezání masivních polotovarů se délka pil velká a je obtížné snížit proto usnadnit práci hackerské kresby, jsou nakloněny důsledně pro sebe nebo od sebe. Zároveň řezání není po celou šířku a usnadňuje se proces řezání.

Tváří v tvář produktům se začínají stříhat z okraje, ne z rohu. Pruhovaný kov je řezán podél úzké tváře. Tenký materiál je řezán podél široké hrany, protože při řezání slz přilnutí a plátno se může snadno rozbít. Obvykle, aby se usnadnilo řezání, je malý řez vyroben trihedrálním souborem a nasměrujte plátno na boku palcem levé ruky.

Velmi tenký materiál je upnutován mezi dřevěnými tyčinky o tloušťce 15-30 mm a nařízl se společně s tyčími.

Pokud potřebujete provést dlouhý řez, pak by se plátno mělo otočit o 90 ° a velmi pečlivě, protože plátno se snadno prolomí od vlastní hmotnosti hackerské kresby. S konvenční instalací plátna nelze udělat úzký a dlouhý řez, protože rám narušuje s tím.

Kritéria výběru nástrojů

Nezapomeňte, že výběr hackerské kresby pro kov by měl být učiněn v souladu s doporučeními, protože chyby mohou způsobit získání produktu s nízkou kvalitou. I drobné vady zmenšují provozní období. Hlavní kritéria pro výběr kovového nástroje jsou v bodech níže:

Tvar zubu je vybrán v závislosti na sklonu řezací chomické části. Ve většině případů se během výroby vytvoří klasická forma, protože se jedná o univerzální možnost. Poměrně důležitý parametr bude volat krok umístění zubů. Příliš mnoho vede ke snížení výkonu a zvýšené kvalitě řezu. Mnoho výrobců označuje tento parametr jako jeden z hlavních, indikátor se může lišit ve velmi širokém rozsahu. Délka plátna je vybírána v závislosti na velikosti obrobku, jakož i nástroje pro kov. Tento indikátor se v limitu pohybuje od 300 do 700 mm

V době výběru by měla být věnována pozornost tomu, že na povrchu neexistují žádné významné vady. I po mírném ohýbání by měl produkt obnovit svůj tvar. Rukojeť se provádí v různých možnostech provádění

Odborníci nedoporučují dávat přednost produktům s dutým držadlem, protože se může rychle zlomit. V době výběru se doporučuje vyzvednout produkt, měl by být pohodlný. Rukojeť byla nedávno vyrobena ze dvou materiálů, v důsledku kombinace je zajištěno dlouhodobé operační období. Rifging na povrchu snižuje pravděpodobnost sklouznutí v době provozu. Typ materiálu použitého při výrobě hlavní části. Nejčastěji se používá slitina, charakterizovaná zvýšenou odolností vůči vlhkosti. Z tohoto důvodu je operační období výrazně prodlouženo. Napětí plátna lze provádět různými způsoby. Pohodlí používání zařízení, jakož i životnost použitého plátna, do značné míry závisí na charakteristikách mechanismu. Při výběru je také věnována pozornost funkčnosti. Jak již bylo uvedeno, některé mechanismy umožňují zahrnout kolaps plátna nebo změnu délky řezné části.

Všimněte si, že pochva pro kov je základní nástroj. I po vzhledu rohové brusky je to velmi populární, protože to může trvat po dlouhou dobu a umožňuje vám zpracovat tvrdá místa Doporučuje se dávat přednost produktům dobře známých značek, protože to bude trvat po dlouhou dobu.

Design pochvy pro kov

Nejvíce vše.počáteční a vše.vyvolané zařízení pro výkon kovových prací je speciální pilka na kov na kovu, který se liší od pily na dřevě. Khosuovka pro kov se často používá v provozu a opravách, pokud potřebujete pečlivě a pečlivě řezat příliš obrovské mezery z dřeva a železa.

Návrh hacksans pro kov je docela hodný: mezi dvěma koncemi o ocelových p-ve tvaru p, úzké plátno úseky hackerské kresby. Pracovní část podobné pily. Nejlepší plátno se zuby a pro práci s takovým vybavením potřebujete pouze 2 ruce. Systém montáže čepele je 2 typy: závislá svorka. V takových kritériích je plátno natažené a poté fixováno jehněčí maticí, mechanismem páky. Když je čepel nainstalován a odstraněn pomocí speciální páky.

Hacksaw, ve které se používá druhá metoda instalace a protahování plátna, dražší než první možnost díky své univerzalitě, s výjimkou rychlosti instalace a odstranění plátna. Hlavní výhodou kovové pily je to, že na rozdíl od elektrického nástroje, používající hackerskou pilu pro kov, samozřejmě pracovat na místě rozpadu, z důvodu, že elektronická síť není potřeba. Uprostřed dalších výhod hacksané k kovu. Jednoduchost v robotu, službě a malé váze.

Na prodej je spousta plátna pro pilu. A s tím vším, náklady na obrazy jsou také jiné. Cena kovové pily se nachází v závislosti na typu plátna a počtu zubů na palec (bimetalické, jak se stále nazývá, s tvrzenými zuby). Bimetalické čepele se čas od času rozpadají, tvrzené čepele jsou flexibilnější a jsou dražší.

Prostředí aplikace

Plápečky se používají pro řezání měkkých kovů (bronz, měď, hliník) a polymerní produkty. Tloušťka plátna hacksanky je vybrána na základě typu zpracovaného materiálu.

Principy výběru plátna

Trvanlivost hackerské látky je také ovlivněna kvalitou povlaku. U domácího nástroje je chemický povlak běžnější.Vůl.Prm., Méně běžně existují nástroje s nátěry z nitroemale, jako je HC-25 nebo NC-132. Je třeba si uvědomit, že s prodlouženým zatížením, když se pila zahřeje, může smalt prasknout.

Při výběru plátna s vysokou kvalitou pily se vyplatí věnovat pozornost jednotnosti zubů zapojení: u produktů s vysokou kvalitou by tento parametr neměl překročit 45% zubů o délku 10 mm. Kvalitu produktů lze také vyhodnotit ekvivalentem zubů: rozdíl v sousedních pících by neměl překročit 0,10 0,15 mm, který je kontrolován pomocí mikrometru nebo hloubky

Design pochvy pro kov

Nejběžnějším a nejjednodušší zařízením pro práci s kovem je samozřejmě speciální pila pro kov, která se externě liší od pily na dřevě. Khosuovka pro kov se často používá ve stavebnictví a opravárech, pokud je nutné přesně a pečlivě řezat příliš velké dřevěné a kovové polotovary.

Návrh hacksanky pro kov je poměrně jednoduchý: úzká plátno pro hackerské kresby je nataženo mezi dvěma koncemi kovové držáky ve tvaru p. Pracovní součástí takové pily je nejlepší plátno se zuby a je nutné pracovat s takovým nástrojem pouze se dvěma rukama. Dva typy připojení systému plátna: závislá svorka. v tomto případě je plátno vytaženo a poté je upevněno maticí jehněčím, mechanismem páky. když je plátno nainstalováno a odstraněno pomocí speciální páky.

Hacksals, ve kterých se používá druhá metoda instalace a protahování plátna, je samozřejmě dražší než první možnost kvůli jeho univerzalitě, stejně jako rychlost instalace a odstranění plátna. Hlavní výhodou kovových pilach je to, že na rozdíl od nástroje Power, s pomocí hackerské kres pro kov můžete pracovat v terénu kvůli skutečnosti, že není potřeba napájecí mřížka. Mezi další výhody kovového pochvy patří jednoduchost v robotu, údržbě a lehké hmotnosti.

Skořápky nože v prodeji poměrně velké množství. A samozřejmě, náklady na obrazy jsou také jiné. Cena hackerské kresby pro kov závisí na typu plátna a počtu zubů na palec (bimetalické nebo s horkými zuby). Bimetalické plátna se zřídka rozbijí, flexibilnější a jsou dražší než horké obrazy.

To je zajímavé: Indikátory Gotomer ani 50 100. ověření, měření, nastavení

Provozní rada

Před použitím inventáře je správné Nainstalujte Čepel v vybavení.

Metoda instalace je umístěna v závislosti na návrhu fixačního systému nástroje. Pokud jsou hlavy vybaveny sloty, pak je plátno vloženo přímo do nich, mírně natažené podle potřeby.

Instalace řezacího produktu do hackerské kresby typu páky se provádí metodou prodloužení páky, nasazení na plátno a vrácení rámečku nástrojů do počáteční polohy.

Správně natažené plátno při kliknutí na prsty přes povrch souboru, lehký hum a malé vibrace emitují. Během napětí souboru je přísně zakázáno používat kleště nebo svěráci. Důležitá zkreslení nebo ozáření vede k poškození špičky souboru nebo jeho úplnému zhroucení.

Instalace jednostranných obrazů vyžaduje maximální pozornost způsobené směrem řezacích částí. Posílejte soubor tak, aby se zuby dívaly směrem k popisovu zařízení. Transitivní pohyby během řezu produktů se vyrábějí od sebe. Nedoporučuje se dát plátna v opačném směru od držadla, to neumožní plánované práce a povede k uvíznutí souboru v materiálu nebo rozpadu plátna nebo rozpadu plátna.

Pro mini-North

Mini-nuzhins pracují s plátny méně než 150 mm. V hlavní věci jsou vytvořeny pro pohodlné a svižné řezací dřevěné materiály a kovové výrobky malé diane z kovu, pracující s mezerami, na křivce.

Co je překližka potřebná pro řezání skládačky?

Praxe ukazuje, že nejlepším materiálem pro práci s manuální skládačkou je břízová překližka s tloušťkou 2 až 8 mm. Je k dispozici, snadno se s nimi manipuluje a je vysoce odolný.

Pro vytvoření malých detailů nebo „hustého“ vzoru otevřenosti je vhodnější použít překližku se třemi vrstvami s tloušťkou až 3 mm. Je snadné vidět a zároveň je to docela odolné. Pravděpodobnost, že během dalšího pokračování plátna zničíte řezané kadeře, je výrazně nižší.

Při výběru materiálu pro řemesla věnujte pozornost skutečnosti, že překližka je dokonce a bez velkého počtu uzlů. Studujte konec vzduchových komor, jejich přítomnost naznačuje nerovnoměrné použití lepidla. Je lepší odmítnout tak překližku s nízkým roztržením, jinak se nemůžete vyhnout velkému počtu čipů, které zkazí vzhled produktu.

Přečtěte si také: Jak doma opravit páječky

Kifewalk Canvas: výběr pro zpracované materiály a jejich klasifikaci (105 fotografií)

Provádíme řez materiálu, používáme hackerské pily různých typů. Nejdůležitější součástí, na které závisí kvalita práce, je plátno. Výsledek poskytuje, ale zároveň je nejvíce exponovaný, což vede k častým poruchám. Jak si vybrat správné plátno pro pilu a na co věnovat pozornost, budeme hovořit v tomto článku.

Výběr plátna na zpracovaném materiálu

Můžete vidět širokou škálu materiálů. dřevo, kov, sádrokartony, plast atd.D. Pro mezery různých typů se používá:

Hacksaw plátno pro kov je vyrobeno z odolných materiálů, závisí na faktoru síly řezacího obrobku. Na samotné desce mohou být zuby chovány podle principu „zubu“ nebo „dva sousedící přes jeden“.

nainstalovat, plátno, hackerskou, pilu

Tesařské pily se vyznačují rozšířeným zkoseným pracovním povrchem. Zuby jsou upevněny na okraji, které jsou střídavě zředěny různými směry. Přítomnost přímých zubů je spojena s možností odstranění čipů během provozu.

Betonové plátno. má podobnost s tesařským nástrojem. Zuby jsou však větší a mají útoky z kovu pevné struktury.

Klasifikace hackerské pily pro kov

Takový produkt je snadno určen přítomností na okrajích dvou otvorů pro upevnění na základě. Navzdory skutečnosti, že takový pruh je poměrně úzký, jeho síla není pochyb, i když je náhrada pravidelně vyžadována.

Účel zařízení

Plápeny mohou být určeny pro použití v manuálním nástroji nebo pro připojení k mechanickým jednotkám. V tomto případě typ nástroje ovlivňuje celkové vlastnosti změny řezacího zařízení.

Jeho délka v mechanických nástrojích může být v rozmezí 250-300 mm a šířka je 12-25 mm. Tloušťka hackerské kresby v mechanických zařízeních se liší v rámci hranic 0,63-1,25 mm.

Ale v jednotkách typu elektrického typu jsou nainstalovány řezací desky o délce více než 150 mm a nejvýše 55 mm na šířku. Tloušťka zařízení je 1,25-2,5 mm.

Funkce výroby

Pro výrobu obrazů by měl být použit pevný materiál. Proto volba padla na ocel. Ale jeho typ se může lišit:

Uhlíkové oceli HCS se používají ke zpracování nekroušených a měkčích kovů ve struktuře. Takové plátna mají ve srovnání s jinými analogy nízkou pevnost.

Vysoce rozrušené plátna HSS charakterizují vysokou úroveň odolnosti zubů opotřebení. Takový nástroj však bude drahý a talíř se samotným zuby je křehký.

Bimetalický typ BIM. Ocel plátna pro hackerské kresby je uhlík, ale na vrcholu je namontován pás vysoce výstředního materiálu, aby posílil konstrukci zubů.

HM Dopovaná ocel. používá se jak pro zpracování kovů, tak pro řezání betonu nebo cihel.

Rozměry zubů hackerské kresby

Velikost zubů v hacksanech tohoto typu je 2-2,5 mm. Tuto charakteristiku musí být při nákupu zohledněna a věnovat pozornost označení.

V mezinárodních klasifikačních standardech se používá další typ značení, označený jako PPI nebo TPI, je obvyklé určit počet zubů na 1 palec na plátně. S vyšší hodnotou tohoto parametru je plátno vybaveno menšími zuby.

Podle požadavků GOST CASOVOKOVIK jsou talíře vytvářeny pro řezání různých typů. V závislosti na poměru mezi krokem zubů v MM a jejich množstvím se rozlišují dvě možnosti:

 • Pro jednotlivé obrazy až do 265 mm dlouhé jsou možné modely 0,80/32, 1,00/24 ​​a 1,25/20;
 • U jednotlivých a dvojitých desek až do 315 mm dlouhých je poskytnuta velikost 1 40/18 a 1,60/16.

Jak správně nainstalovat zařízení

Pokud je v manuální pivě uveden závitový upevňovací prvek, musíte vytáhnout plátno mezi hranicemi základny a opravit jej na otvory maticí s jehněčím.

nainstalovat, plátno, hackerskou, pilu

Je nutné opravit desku tak, aby zuby směřovaly k okraji opačné rukojeti. V tomto případě postupující vpřed znamená odstranění vrstvy kovu a pohyb zpět k sobě je nečinný tah. V druhém případě by síla neměla být připojena.

Při použití elektrického nástroje bude proces výměny plátna přibližně stejný:

 • Otočte se hlavu držitele ve směru proti pohybu šipky, dokud nebude uvolněno znamení slotu;
 • Vyjměte plátno z nástroje;
 • Nainstalujte nové vybavení a klikněte na kliknutí, které označuje přílohu se slotem.

Funkce výběru desky

Před instalací nového zařízení do nástroje musíte pochopit, které plátno si vybrat pro konkrétní účel použití.

 • Plátno by mělo být celé, bez vad, čipů, stop rzi;
 • Soubor musí být zkontrolován z hlediska elasticity. zařízení s vysokou kvalitou po ohýbání přijde do jeho původního stavu;
 • Počet zubů určuje rychlost práce. pokud potřebujete rychle řezat obrobku, vyberte talíř s velkým počtem z nich;
 • Odolnější a odolnější jsou červené a bimetalické produkty;
 • V rámci konkrétních parametrů hackerské kresby by měla být vybrána délka produktu odpovídajícího označení;
 • Vysoce kvalitní vybavení nemůže stát příliš levné, ale neměli byste za to přeplatit a.

Pro vysokou kvalitu a efektivní provoz při řezání kovu si musíte vybrat silnou a spolehlivou čepel na pivě. V tomto případě byste si ji měli nejen vybrat správně, ale také dodržovat pravidla provozu a ukládání. A pravidelná změna zařízení vám pomůže uložit nástroj v pracovním stavu po dlouhou dobu.

Křitě z kuše pro kov. Jak vybrat a nainstalovat? |

CLEEP pro kovovou hacksanskou pilu je jedním z nejkratších prvků z celé škály spotřebního materiálu po nástroje. Samozřejmě, hodně závisí na technologii práce s kovem a dovednostech používání hackerské kresby, ale nejprve musíte být schopni udělat správný výběr plátna. Dnes budeme mluvit o výběru a typech a také se naučíme, jak snadno změnit hackerskou pilu.

Typy malby hackerských pily

GOST R 53411-2009 „Kosto Chastom Flowers for Metal“ nastavuje dva typy takového nástroje pro stroj a manuální řezání. Nebudeme se dotknout prvního a posledně jmenované jsou produkovány třemi hlavními velikostmi:

 • Jediný, s vzdáleností mezi montážními otvory 250 ± 2 mm, s celkovou délkou plátna ne více než 265 mm;
 • Jediný, s vzdáleností mezi montážními otvory 300 ± 2 mm, s celkovou délkou plátna ne více než 315 mm;
 • Dvojnásobek, s vzdáleností mezi montážními otvory 300 ± 2 mm, s celkovou délkou plátna ne více než 315 mm.

V tomto případě je tloušťka plátna jediného výkonu 0,63 mm, dvojitá. 0,80 mm. Výška s jednou řadou zubů je 12,5 mm a s dvojitým. 20 mm.

GOST také reguluje hodnoty kroku zubů P, mm a jejich množství z, které jsou pro obrazy prvního typu 0,80/32, 1,00/24 ​​a 1,25/20, respektive. Majitelé více „dlouhých“ pila, s výjimkou výše uvedených, mohou také používat hackerské klepé látky s parametry 1,40/18 a 1,60/16.

Podle značky materiálu používaného pro výrobu plátna pro nože.offs pro kov je vyrobeno z instrumentálních ocelí:

Sortiment hackerských obrazů domácí produkce je tím vyčerpaný, ale diamantové plátna jsou však rozšířené ve specializovaných maloobchodních sítích, s povrchovým postřikem nitridů titanu nebo jiných žáruvzdorných kovů. Takové plátna lze snadno rozlišit podle barvy: Běžné ocelové plátno jsou tmavě šedé a postřikované mohou mít jinou barvu z jasně oranžové až modré (v závislosti na výrobci).

Existují také plátna s tzv. Karbido-wolframickým postřikem, ale s velmi vysokou pevností jsou velmi citlivé na ohybové napětí. Proto při řezání kovu je jejich trvanlivost zanedbatelná.

Vysoká síla plátna pro kov pro kov je poskytováno vhodným tepelným zpracováním. Na povrchu plátna se rozlišují dvě zóny s různými hodnotami tvrdosti: je přímo v zubech od HP 64 67 pro legované instrumentální oceli do HP 73 78. pro vysokorychlostní oceli (v in v diamantové plátna, tento parametr dosáhne NR 82 84) a ve zbytku zóny. HP 44 46. Významný rozdíl v tvrdosti potvrzuje vysokou citlivost produktu na stres ohýbání, a proto je standard omezen na maximální sílu připojenou k manuální hackerské pivě. Při práci s plátny by nemělo překročit 60 kg, krok zubů, ve kterých je menší než 1,4 mm, a 10 kg. pro obrazy s krokem více než 1,4 mm.

Principy výběru plátna

Trvanlivost hackerské látky je také ovlivněna kvalitou povlaku. U domácího nástroje je chemický povlak běžnější.Vůl.Prm., Méně běžně existují nástroje s nátěry z nitroemale, jako je HC-25 nebo NC-132. Je třeba si uvědomit, že s prodlouženým zatížením, když se pila zahřeje, může smalt prasknout.

Při výběru plátna s vysokou kvalitou pily se vyplatí věnovat pozornost jednotnosti zubů zapojení: u produktů s vysokou kvalitou by tento parametr neměl překročit 45% zubů o délku 10 mm. Kvalitu produktů lze také vyhodnotit ekvivalentem zubů: rozdíl v sousedních pících by neměl překročit 0,10 0,15 mm, který je kontrolován pomocí mikrometru nebo hloubky.

Jak nainstalovat plátno na hackerskou pilu pro kov?

Metoda instalace je určena návrhem systému upevňovacích prvků na samotné hackerské pivě. V případě závitové svorky je pila nasazena na odpovídající římsu, mírně vytažená a poté pevná pomocí jehněčí matice. Při ostrých změnách v zatížení na hacksaně bude muset být takový držák pravidelně kontrolován. V hacksacích se zařízením typu páky je proces instalace a výměna zjednodušen: stačí předložit páku umístěnou stranou, naproti popisovu ruční pily, položit na plátno a vrátit páku do své původní polohy.

Při správném zpřísnění by plátno mělo lehké zazvonění a trochu vibrovat. Při práci by takové plátno nemělo měnit směr jeho pohybu při zatížení.

Pro jedno obrazy je důležité správně umístit směr zubů. Jejich svah by měl být směrován z rukojeti. Většina pracovníků produkuje hlavní pracovní hnutí ve směru sebe sama, když se kov provádí. Reverzní pohyb je určen pouze pro návrat hackerské kresby do původní pozice. Při pokusu o snížení kovu a během nečinného průběhu geometrie zubů, nevhodný pro takové zatížení, se zub odtrhne ze základny a v důsledku toho se plátno může zhroutit. Tento jev je zvláště charakteristický pro diamantové plátna.

Nedávno byly populární bimetalické plátno (označené bimetalické plátna (označení.BIM), když je pruh vysokorychlostní oceli přivařen k hlavní pásku vyrobené z tvrzené strukturální oceli 45. Všechno zde řeší kvalitu: Pro čínskou výrobu není kovová značka nejčastěji zaručena (jako kvalita námořního), proto při práci s odolným kovem existují časté případy relaxace bimetalických obrazů.