Jak umístit nadaci provzdušňovaných betonových bloků

Výběr základů pro dům vyrobený z provzdušňovaného betonu: rysy jemně znečištěného proužku a desky, fáze výplně

Mezi výhody tohoto materiálu patří spolehlivost, lehkost, dobrou tepelnou izolaci a nízké náklady. Vzhledem k tomu, že materiál je lehký, mnozí věří, že dům může být postaven bez základu. Ale to je obrovská chyba. Jednou z možností je jemně pohřbená nadace pásu pro dům z provzdušňovaného betonu, který rovnoměrně distribuuje tlak celé budovy spolu s nábytkem a žijícími lidmi.

Rozměry domu z provzdušňovaného betonu se mohou lišit. při výběru nadace musíte zvážit tento zdroj Andreykovopark.Ru

Označení obvodu krabice na zeď

Pro pokládání plynového bloku lze použít jak cementový roztok, tak „profil“ lepidlo pro plynové bloky. Pokud máte v úmyslu vykonávat práci pomocí cementové malty, je třeba vzít v úvahu, že v tomto případě neprocházíte tvorbou „studených mostů“, tj. Další tepelné ztráty prostřednictvím Intercobe švů. Výhody této konkrétní možnosti. při zvýšení pevnosti celé struktury.

Když se v práci použije zvláštní lepidlo, musíte mezi vrstvami opustit „vzduchový proužek“. to vám umožní provádět další tepelnou izolaci stěn.

Nejprve byste měli nastavit blok do vodorovné roviny pomocí gumového kladiva.

Nejvíce zodpovědný proces lze nazvat čtyři podpůrné rohové bloky. tato operace vyžaduje obratnost a pozornost. Je třeba poznamenat, že polovina úspěchu závisí na tom, jak jsou tyto čtyři bloky nainstalovány, včetně rovnoměrnosti budoucích struktur na zeď. Následně natáhněte vlákno mezi podpůrnými bloky a položte bloky v řadě s lepidlem na toto vlákno a pečlivě je promažte navzájem.

Pokud je potřeba řezání bloků, měli byste pro tyto účely používat speciální hackerskou pilu s výherními tipy. Je třeba poznamenat, že takový nástroj může mít dva typy: s tipy „skrz zub“ a „pro každý zub“. Rozdíl v ceně v tomto případě může být asi patnáct procent, ale pila „pro každý zub“ je mnohem pohodlnější v práci a kromě toho bude kvalita pily vyšší.

Velikost standardního bloku stěny je 600x300x200, takže délka úrovně konstrukce by neměla být více než osmdesát centimetrů. Abychom zkontrolovali horizontální rovinu bloku, je nutné umístit úroveň do dvou pozic podle úhlopříčky bloku. Zarovnání zdi se provádí podél natažené vlákno.

Pro získání konstrukční směsi je lepidlo zředěno obyčejnou vodou a smícháno s mixérem, dokud se nezačne podobat zakysané smetaně v konzistenci. Chcete.li aplikovat lepidlo, měli byste použít patnáct centimetrových zubů. Řešení je aplikováno ve formě dvou pruhů podél okraje bloku tak, aby ve středu zůstal úzký proužek bez lepidla.

Pokud používáte tuto konkrétní metodu aplikace, pak by měl být blok zarovnán na úrovni. to je mnohem pohodlnější. Kromě toho se vzhledem k mezeře vzduchu mezi bloky zlepší tepelné vlastnosti zdi zlepší.

Koneckonců, jak víte, tedy „úzkým“ místem, kterým dochází k tepelnému ztrátě, je jen lepicí švy. Vzhledem k tomu, že plynná tah blokuje dokonale absorbuje vlhkost, je vhodné zvlhčit bloky před nanesením lepidla vodou, protože pokud je lepidlo naneseno na suchý blok, okamžitě vyschne to. To přirozeně neovlivní sílu a spoustu celé struktury nejlepším způsobem, protože suché lepidlo neposkytuje požadovanou sílu.

Blok by zpočátku měl být vyrovnán v horizontální rovině, po níž je blok přitlačen na konec bloku o několik úderů do konce bloku. Je třeba poznamenat, že bloky jsou poměrně snadno rozpadající se, takže při bití by se nemělo používat pro nadměrné úsilí.

V procesu pokládání bloků, počínaje druhou řadou, by se mělo být proveden „obvaz“, který je bez selhání, to znamená, že každý další řádek by měl posouvat nejméně patnáct nebo dvacet centimetrů vzhledem k předchozímu listu. Nezapomeňte zkontrolovat dostupnost obvazu na těch místech, kde se vyskytují klouby podpůrných stěn.

Pokud jde o střešní materiál, je to nutné pro celou první řadu kolem obvodu domu. Je také důležité opustit mezeru-například střešní materiál by měl být 15-10 centimetrů zpod bloku. Mezi listy takového substrátu by měl být také poskytnut příspěvek. deset centimetrů.Začátek okenních otvorů je na sto centimetrech (úroveň čtvrtého řádku).

Následně bude výška okna osmdesát až osmdesát pět centimetrů (vzhledem k potěšení a izolaci na podlaze). Pokud jde o konec otvorů okna, bude to na úrovni řady desátého jednoho dne (v závislosti na výšce stropu).Podle stávajících estetických standardů by vzdálenost od stropu k otvoru neměla být více než 35 cm. Pokud jde o dveře, je třeba poznamenat, že skončí na úrovni deváté řady, tj. Ve výšce 2,25 metrů.

Po zaplavení podlah a položení izolace bude výška otvorů 2,10-2,15 metrů.Kříže jsou na otvorech povinné. Můžete to udělat dvěma způsoby. Nejjednodušší je instalace zesíleného betonového skoku vyrobeného v továrně.Je však třeba vzít v úvahu rysy tohoto návrhu.

umístit, provzdušňovaných, betonových, bloků

Zemňatý beton má tedy poměrně vysokou tepelnou vodivost, a proto v chladném období takový design zamrzne se všemi následujícími důsledky. Navíc je někdy problematické koupit hotový produkt, který je ideální pro vaše geometrické rozměry.Náklady na tovární svetr navíc zahrnují nejen náklad na produkt, ale také náklady na jeho přepravu. Nejlepší možností je proto výroba jumperu sama o sobě.

Tuto metodu lze dokonce nazvat méně práce ve srovnání s předchozím.Měli byste začít instalací spacerů pro budoucí produkt. Spacery mohou být přibity do bloku pomocí běžných nehtů (150 nebo 120). Bude také vyžadováno posílení monolitického svetru zespodu a je třeba jej uchovávat alespoň měsíc.

Přísně vydrží úroveň podél předchozí řady bloků, je nutné nastavit průvodce. Dále byste měli připravit bednění (neovlivnitelné) pro budoucí design. to budou bloky s dutinami na ně. Celkové rozměry těchto dutin jsou takové. šířka 20 cm, výška. 15 cm.Aby blok „neklouzl“ z monolitického provegnu, vystřihne se, musíte vytvořit malou expanzi na základnu bloku.

Vložili jsme provzdušňované betonové bloky: triky, tajemství, technologie

Zkušení stavitelé říkají: Neexistuje žádná magie při pokládání provzdušňovaných betonových bloků. stačí tento materiál dobře znát a být pozorně na podrobnosti. A naopak, jakýkoli materiál může být zničen nedbalým přístupem a prací „náhodně“. Dnes budeme hovořit o vlastnostech pokládání plynových bloků. ve formátu otázek a odpovědí.

  • Jaké by mělo být řešení? Je možné položit aerovaný beton na stejný roztok jako například cihla?

K položení plynových bloků se používá adhezivní roztok nebo montážní pěna speciálního složení. Nejlepší je použít adhezivní roztok, protože dává minimální tloušťku švu (pouze 1. 3 mm). Zároveň je to jasné: čím tenčí šev mezi bloky, tím méně teplo se ztratí skrz něj. Lepidlo pro plynové bloky je vyrobeno z portlandského cementu, k němu se přidávají přísady (včetně tepelné izolace). Tloušťka švu se získává od 1 do 3 mm a tepelná vodivost po zhoršení je přibližně stejná jako samotný plynový blok. Takže na výstupu dostaneme téměř monolitickou zeď.

A pokud vložíte plynové bloky na stejné řešení na cementu jako sousední cihlová budova-dostanete desetkrát vícekrát šev. Tepelné ztráty mohou být 30%. Je však velmi důležité vědět následující: První řada bloků je umístěna na maltu na cementu. Toto je jediná taková série. řešení může být sladěno s nesrovnalostí nadace.

Začněte, jako v případě jakéhokoli jiného stavebního materiálu, nadace musí být na horním povrchu vodotěsná. To lze provést pomocí různých hydroizolačních materiálů: válce, povlak, záře a t. D. Hlavní věc je, že kapilární vlhkost z nadace nemá žádný způsob, jak proniknout do bloku plynu. Koneckonců si pamatujeme, jak je tento materiál hygroskopický a jak důležité je chránit před tlumením.

Druhým důležitým krokem je zjistit, kde budou rohové bloky nainstalovány. Chcete.li to provést, označte stěny v souladu s projekty: řídit sázky v rozích nadace, připojte k nim okrajovou krajku. Kde se šňůry protínají v pravém úhlu a budou tam rohy domu. V této fázi však nezapomeňte zkontrolovat velikost a diagonály pro dodržování projektu. Neměly by existovat žádné odchylky.

Nezapomeňte použít nataženou krajku. Ujistěte se, že bloky netahují šňůru. protože tímto způsobem se může celá řada pohybovat. Poté, co jste vytáhli krajku, připravte adhezivní složení (prášek je zředěn vodou podle pokynů).

Lepidlo se aplikuje se speciálním zámoží. Kelma. Je důležité, aby se velikost oblečení shodovala s šířkou bloku. takže spíž švu bude velmi minimální tloušťka, 1. 3 mm.

Bloky musí být před položením očištěny: protřepejte prach, nečistoty z nich. Takže kartáč se hodí na webu.

První řada bloků je umístěna na maltě na cementu. Svislé švy jsou vyrobeny lepidlem a konec již nainstalovaného bloku je s ním rozmazán. Lepidlo se aplikuje s stěcí zdola nahoru. Po nainstalovaném bloku jej musíte provést. Musí stát rovnoměrně, ale o něco vyšší než sousední. Poté, co ukotvíte oba bloky dokonale rovnoměrně. Kiyanka jde do podnikání: je to s pomocí, že bloky jsou zarovnány na výšku.

V tomto případě je nainstalován blok Pretequisite. Již jsme řekli, že provzdušňované betonové bloky. materiál, který se snadno zkrátí, je vhodné odříznout kousky požadované velikosti a geometrie z něj. Proto, pokud není celý blok umístěn v řadě, kterou vložíte, musíte vystřihnout ten, který je vhodný. Pretequisite. K tomu se použije hackerská pila pro aerovaný beton (pravděpodobně bude v arzenálu vašeho stavebního týmu, ale pokud se rozhodnete experimentovat sami, odborníci říkají, že jednoduchá rohová mlýnka a dokonce i manuální pila) je vhodná)) je vhodná)) je vhodná)). Začneme stříhat bloky přes žebro.

Je důležité to vědět: Abychom správně vytvořili vertikální švy bloku předvoleb, je nutné šířit lepidlo na boční straně, a ne na již nainstalovaném sousedním bloku (jak to bylo s hlavním pokládkem ). Přebytečné lepidlo se okamžitě odstraní, dokud nebude mít čas na zmrazení.

Nejprve musíte zjistit, zda klouby byly dokonce. Pokud jsou na vrcholu řádku nesrovnalosti, musí být skryty speciální košili. Vzhledem k tomu, že zuby v tomto odpadku „vzhled“ různými směry a v různých úhlech, pruhy na povrchu z něj nejsou nejhlubší. ale musí být také odstraněny (v tom vám pomůže broušení s brusiva)). Je nutné, aby nesrovnalosti mezi řádky byly alespoň: Nezapomeňte, že náš úkol jsou alespoň chladné mosty. V úrovni bloků by neměly dojít ke změnám. protože díky tomu nebudou v zdi žádné ložiska vysokého napětí a trhlin.

Rubanok a Grinder se hodí po každém řádku, nemusí je zanedbávat. Pak veškerý prach bude muset být pečlivě odstraněn štětcem. povrch by měl být sudý a čistý. A nyní můžete dát další řádek.

V další řadě jsou plynové bloky umístěny s posunem vzhledem k předchozímu: 8. 12 centimetrů. Začneme dávat stejným způsobem, od rohových bloků, po lepidlo. I nadále rozmazáme svislé švy také lepidlem.

Důležité: Aby byl šev naplněn lepidlem o sto procent, musí být blok nejprve položen na žebro a poté jej přivést k předchozímu. a teprve potom dolů na povrch předchozího řádku.

Pokud síla bloků není nejvyšší, bude muset každá třetí řada posílit. Ale pokud jste na web přinesli nejodolnější bloky (například značka D400 v 2.5), pak to není nutné.

První řada plynového bloku

Zveřejnil první řadu plynových bloků. Ukázalo se, že je to velmi obtížný úkol.Poté, co jsem dal referenční bloky na jednu úroveň v rozích domu a zkontroloval diagonály, bylo na řadě položit zbytek bloků mezi nimi a překvapení začala zde.Blok nadace musí být umístěn na pravidelné cementové maltě a blok do bloku by měl být přilepen ke speciálnímu lepidlu. Kromě toho musí být blok vyrovnán vzhledem k horizontu a dokonce vzhledem k referenčním blokům. Je to velmi obtížné to všechno udělat současně. Někdy přes jeden blok trpěl půl hodiny a třikrát ho tlačil.

Je nemožné dát jeden blok a okamžitě za něj dát další, protože první se posune. Musíte buď počkat, nebo umístit bloky na jiné místo.

Přesto to nefungovalo na vyrovnání bloků na jednu úroveň. Navzdory skutečnosti, že rozdíl ve výškách není v celé oblasti více než 1,5 cm, na některých místech, jako jsou kanalizační trubky, přímo u jejich vchodu na desku, byl beton o 2-3 cm vyšší! To není kritické pro podlahu, tento rozdíl bude uvnitř zdi. Ale to je kritické pro samotnou zeď. A také musíte nechat alespoň 1 cm roztoku mezi blokem a sporákem. Takto dejte bloky, ale ne na jednu úroveň.

Výšková pokles ve všech blocích byla hlavně 4 8 mm nad úrovní referenčních bloků. Jeden blok byl vyšší než úroveň 21 mm a 5 bloků vyšší než úroveň 11 mm. Museli být nějak češeni, řezaní. Což také trvalo hodně času.Vyrobil jsem speciální gumovou kapelu, která Combs 6 mm plynový blok. Udělal z nich takové drážky.

Který pak s tímto řezatelem čekal do požadované výšky.

Takže jsem to udělal se všemi bloky. Výška poklesu všech bloků je nyní plus mínus 1-2 mm. Povrch sousedních bloků poté se stane dokonale plochým a dotykem necítí žádný rozdíl.

Podle pokynů je pak nutné oslavit první řádek se dvěma pruty vyztužení. Chcete.li to provést, musíte projít dvěma drážky v samotném plynovém bloku. Nejprve jsem to udělal se speciálními strobami, ale vyčerpal jsem se na první zdi.

Ručně to proveďte velmi dlouhý a veselý. Rozhodl jsem se to udělat jen rohový mlýnek. Piju dva řezy se speciálním disku a pak vyrazím drážkou sekáčkem. Všechno je velmi rychlé a úsilí.Zkontroluji se s kouskem hloubky výztuže.

Snažím se o posílení, ohýbejte se v rozích budovy. Naliji cementové drážky s roztokem. A zatlačím do něj posílení. Odstraňuji celý přebytečný roztok s povrchem samotného plynového bloku.

V rozích budovy, kde budu mít sloupy ze vyztuženého betonového rámu, se snažím ohýbat výztuž tak, aby kontaktovala vyztužení sloupce tak, aby byl plynový blok spojen s rámcem budovy mnohem silnější.

Dokud nebylo dokončeno posílení plynového bloku. Rains zasahuje. A také jsme začali mrazy. A konkrétní práce lze provádět při teplotě nad 5. Proces je zpožděn.Mimochodem, podívejte se na šev, ukáže se někde 2 mm.

umístit, provzdušňovaných, betonových, bloků

V budoucnu se jedná o velmi malé studené mosty ve srovnání s 10-20 mm při pokládání bloku strusky nebo cihel. Odtud se sníží malá spotřeba stavebních materiálů a výrazně snížena tepelná ztráta budoucího domu. To znamená, že dům bude teplý.

Vše o technologii nezávislého zdiva provzdušňovaného betonu

Začněte výběrem a nákupem plynových bloků. Toto je umělý kámen související se skupinou Penteaton. Získejte to ze směsi písku a cementu. Přidává činidla, která k tomu pěny. Výsledné vzduchové bubliny, které vedou k hmotě, jsou rovnoměrně distribuovány po celé hmotě. To určuje snadnost materiálu a jeho vysokých izolačních charakteristik.

K dispozici jsou tři typy provzdušňovaných betonových bloků. Tepelná izolace má nejnižší hustotu, používají se jako izolace. Strukturální a izolační provzdušňovaný beton hustší. Lze jej použít jako izolátor a jako stavební materiál pro oddíly a další nevyložené prvky. Strukturální bloky mají maximální hustotu a sílu. Používá se ve stavebnictví. Všechny typy plynových bloků jsou vyráběny v různých velikostech, což vám umožňuje vybrat nejvhodnější možnost pro vaši konstrukci.

umístit, provzdušňovaných, betonových, bloků

Je důležité si vybrat značku materiálu. Provzdušňovaný beton různých značek se liší v hustotě, rozsah použití také závisí. Například izolační nebo konstrukční senzující bloky nízké hustoty nelze použít k stavbě podpůrných stěn. Je nutné vypočítat náklady a přijímat doporučení odborníků ohledně značky.

Pro zdivo se používá speciální lepidlo (s výjimkou první řady). Při správném stylu dává šev s výškou pouze 1-3 mm. Lepidlo je vyrobeno z vysoce kvalitního portlandského cementu s různými přísadami, které zahrnují tepelnou izolaci. Po kalení, tenké švy dávají účinek monolitické stěny s tepelnou ztrátou ne více než 10%. Pokud položíte provzdušňovaný beton na směs cementu, jako obyčejná cihla, tloušťka švů se výrazně zvýší. Nevyhnutelně se vytvářejí chladné mosty, což zvyšuje tepelné ztráty na 30%.

Relativně nedávno je seznam, které řešení je umístěno v betonových blocích, doplňován pěnou. S úkolem se dobře vyrovnává a je snadno použitelná, ale „doba testování“ ještě neprošla. Doporučuje se používat při instalaci samostatných stěn a oddílů. V jiných případech je lepší používat speciální adhezivní sloučeniny. Domácí směsi vyrobené z cementu a písku, všechna lepidla na dlaždice jsou nejlépe vyloučeny okamžitě.

Sada nástrojů pro položení provzdušňovaných betonových bloků zahrnuje špachtlí nebo kbelík pro distribuci roztoku, buňku pro jeho aplikaci. Budete potřebovat speciální pilu pro oříznutí, gumovou kiyanka pro opravu prvku na zdivo, stroorka pro provedení mrtvice pro posílení

Zdivo a posílení stěn zatížení.

Položení druhého a všech následujících řad stěn zatížení je prováděno podobně jako první řádek:

Posílení řad stěn nesoucích zatížení v jednom nebo dvoupodlažním domech se provádí každé 2 řádky na třetí, což posiluje rohy rámu domu přes řadu nebo na projektu

Důležité: Během výstavby mobilních půd, na lehkých nadacích, se používání výztužných kolejnic posiluje úhly podpůrného rámu, jakož i otvory zdi oken a dveří pomocí o-bloků s posílením roštu 10 MM výztuž a lití s ​​monolitickým betonem.

Technologie prohlášení

Před zahájením instalace prací vlastními rukama musíte rozbalit bloky a umístit je vedle položení řádku. Při provádění stavebních prací na instalaci je lepší použít speciální adhezivní směs.

V případě takového výběru budete chráněni před vytvořením chladných motivů na zděných místech. Nedoporučuje se používat cementovou směs, protože navzdory jeho levné je spotřeba mnohem vyšší a švy vypadají nedbale a příliš široké. Taková volba také zhoršuje tepelnou izolaci budoucího domova.

Před zahájením instalace zděných bloků stojí za to umístit speciální majáky. Nainstalujte je do oblastí sousedního, podél celého obvodu fasády.

Jsou nezbytné pro to, aby se vyrovnání opravit pomocí pomocí speciálního drátu, který ovládá vyrovnanost stěn a oddílů. Opravte drát pomocí galvanizovaných hřebíků. Musíme také zapomenout, že pokyny zdiva jsou důležitým prvkem všech stavebních operací.

Stage. vnější dekorace domu z provzdušňovaného betonu

Vnější dokončení není povinnou fází, protože samotný provzdušňovaný beton může bez poškození účinků vlhkosti a jiných atmosférických jevů. Ale v případě zamrznutí mokrého betonu ztrácí své vlastnosti a může být pokryta sítí nepříjemných trhlin. Chcete.li odstranit pravděpodobnost rozvoje takových událostí, a také dát chalupě krásnější vzhled, který se uchýlí k opláštění provzdušňovaných betonových stěn venku.

Materiál pro vnější výzdobu provzdušňovaného betonového domu:

    ;;
  • Vlečky nebo plastové panely;
  • Tváří v tvář cihlu nebo přírodnímu kameni. V tomto případě je ve fázi návrhu nutné, aby se zvýšilo zatížení základny;
  • Fasádová omítka. Toto je nejoblíbenější metoda dekorace domu z provzdušňovaného betonu.

Při výběru materiálu je důležité, aby zajistila možnost ventilace stěn a měla takové vlastnosti, jako je odolnost proti mrazu a odolnost proti vodě.

Kvalita konstrukce budoucího domu závisí na tom, jak správně bylo provedeno zdivo provzdušňovaného betonu, technologie zahrnuje jasné dodržování jejího dodržování.

Vodotěsnost

Zdivo první řady z provzdušňovaných betonových bloků vyžaduje zvláštní pozornost a pečlivou práci. Na hotově je položena vrstva hydroizolačního materiálu. Pro hydroizolaci, která chrání provzdušňované betonové stěny před vlhkostí, nejčastěji používají válečkové a povlakové materiály.

Označení

Před zahájením práce se provádějí externí značky a restriktivní šňůry nebo tenké lano kolem celého obvodu, aby se naznačovalo, že jsou hranice taženy. Pro zrychlení práce a provádění přesnějších značek je nejvhodnější používat úroveň laseru.

Odchylky ve výšce nadace by neměly být více než 40 mm. S velkými výškami je nutné přinést výšku nadace do přípustných ukazatelů.

První řada

Zdivo zdí z provzdušňovaných betonových bloků začíná tvorbou úhlů. Rohové bloky jsou nainstalovány pomocí malty cementu. Chcete.li jej připravit, musíte pečlivě smíchat cement a písek v poměrech 1: 3.

Položení provzdušňovaných betonových bloků se provádí pomocí adhezivního složení připraveného v souladu s připojenými pokyny. Je zředěna, dokud homogenní hmota, která neobsahuje hrudky. Lepidlo se aplikuje se Sprat na svislé švy. Pro práci je nejvhodnější používat malou kilma rovnající se šířce bloku. Tím se urychlí proces provádění práce a pomůže snížit spotřebu lepidla.

Bloky sekery vyžadují předběžný příprava. čištění prachu a nečistot pomocí kartáče. První řádek je položen na konkrétním roztoku a spojuje bloky navzájem lepidlem. Jsou položeny na stejné úrovni a vyhýbají se změnám výšky. Chcete.li regulovat výšku stylu, použijte gumovou kiyanku. Nastavení materiálu se provádí pomocí speciální pily.

Po položení první řady je lepší čekat asi 5-6 hodin, zatímco konkrétní roztok chytí a opravuje materiál v požadované poloze pevně. Sušená řada je vyleštěna košili, která rozdrtí nepravidelnosti na kloubech na stejnou úroveň a ošetřete broušení pro vyhlazení.

Zdivo následujících řádků

Nyní se nespěchejte a okamžitě nepřistoupte k instalaci následujících řádků. Malta na cementu by měla být pevně uchopena. To pomůže zabránit posunu stěn z požadované úrovně během následné práce.

Všechny následující řady provzdušňovaných betonových bloků jsou položeny na adhezivní roztok. Po zdivu každá řada kontroluje soulad s úrovněmi, povrch je vyrovnán s broušenou deskou.