Jak vyrobit mini úhlovou brusku vlastníma rukama

Kvalitní domácí úhlová bruska. Ruční úhlová bruska Jak přeměnit elektrický šroubovák na úhlovou brusku

Od vynálezu úhlové brusky se její obliba jen zvyšuje. Tento stroj má mnoho výhod, a proto je stále velmi žádaný v celé řadě aplikací a průmyslových odvětví. Nevýhodou standardní úhlové brusky je, že není určena pro práci s miniaturními díly. Tento problém byl vyřešen výrobou mini brusek.

A pokud si ji nemůžete koupit, můžete si vyrobit vlastní mini úhlovou brusku.

K čemu potřebujete nejmenší úhlovou brusku

Úhlová bruska úhlová bruska úhlová bruska standardní typ se od mini úhlové brusky liší velikostí, ale jinak je funkčnost prakticky stejná.

Malá úhlová bruska se používá především tam, kde se pracuje s malými díly. Na rozdíl od běžných úhlových brusek, které vyžadují k držení brusky obě ruce, se s mini úhlovou bruskou mnohem lépe manipuluje.

Nástroj je lehký, takže jej obsluha může držet jednou rukou a druhou vést obrobek.

Mininářadí používají především klenotníci, kde je při výrobě různých malých dílů důležitá i ta nejmenší přesnost.

Tento nástroj lze použít k opravám hodinek, elektroniky a malých dílů. Mini úhlové brusky jsou vhodné k řezání kovů, plastů a dřeva.

Jsou užitečné i v každodenním životě, když potřebujete brousit, ostřit nebo řezat malé díly.

Dobré vědět! Pokud potřebujete použít mini úhlovou brusku, nemusíte ji kupovat. Jeho výroba je snadná a potřebujete k ní minimum komponentů.

Jak si sami vyrobit mini úhlovou brusku?

Chcete-li si sami vyrobit mini úhlovou brusku, potřebujete hlavní prvek, kterým je elektromotor.

Najdete ho ve starých kazetových magnetofonech, v autech na baterie, můžete si ho objednat online, koupit v obchodech s rádii nebo ho najít na půdě či v garáži.

Jako napájecí prvek motoru lze použít baterie, dobíjecí baterie nebo střídavé napájení z mobilního telefonu (napájecí jednotka). Hlavní je, aby zdroj napětí a proudu byl vhodný pro motor.

Z motoru by měly být vyvedeny dva vodiče, které budou napájet jeho funkci.

V závislosti na velikosti motoru je třeba najít vhodný průměr PVC trubky nebo trubky z něčeho jiného. Uvnitř kterého bude zařízení umístěno.

Hřídel motoru musí vyčnívat z potrubí. V trubici by měl být ponechán prostor pro baterie a spínač.

Důležité informace! Elektromotor uvnitř trubky musí být dobře zajištěn, jinak se při pokusu něco odříznout pohybuje nebo otáčí uvnitř krytu.

K zaslepení zadní části trubky krytu můžete použít vhodnou koncovku (pokud jste použili standardní PVC trubku) nebo si koncovku vyrobit sami. Také je třeba vyříznout dva otvory v krytu nebo v zadním krytu:

 • Instalace tlačítka pro spuštění a zastavení konstruovaného přístroje.
 • Pro regulátor otáček hřídele elektromotoru. Takový ovladač lze získat i ze starého magnetofonu v hotovém stavu.

Doporučujeme umístit tlačítko a regulátor tak, aby bylo možné mini úhlovou brusku snadno zapnout a vypnout jedním prstem.

Pokud bude zařízení fungovat na baterie, musíte zajistit instalaci odnímatelného krytu, který bude sloužit k výměně baterií.

Pokud má výrobek fungovat na síťové napájení, lze do krytu připájet vhodnou zásuvku pro připojení.

Sestavu hřídele elektromotoru se doporučuje opatřit kleštinovou svorkou. To vám umožní používat v domácím stroji všechny druhy kotoučů, vrtáků a různých speciálních nástavců z vrtaček. Kleštinový mechanismus najdete v obchodech specializovaných na prodej elektrického nářadí nebo náhradních dílů pro elektroniku.

Speciální kotouče pro použití s úhlovou bruskou Mini lze zakoupit nebo vyrobit vyříznutím z velkého kotouče.

Tato mini úhlová bruska není vhodná pro řezání silného kovu, ale je vhodná pro řezání plastů, dřeva a dalších materiálů.

Zde jsou takové jednoduché akce, můžete si vyrobit potřebný stroj, ušetřit peníze a čas, který byste strávili hledáním továrních nástrojů.

Pokud vaše práce profesionálně vyžaduje použití mini úhlové brusky, je lepší najít a zakoupit tovární verzi.

Výhody a nevýhody

Mezi výhody vlastnoručně vyrobených výrobků patří pouze úspora nákladů, protože téměř všechny komponenty pro výrobu mini úhlové brusky lze nalézt v garáži. Na rozdíl od profesionálních minibrusek, které jsou v sadě vybaveny veškerým potřebným příslušenstvím, v domácí úhlové brusce je takové příslušenství vyloučeno, takže si budou muset koupit nebo vyrobit vlastní.

Mezi nevýhody mini úhlové brusky patří skutečnost, že ve většině případů používá motor s nízkým výkonem, zatímco profesionální modely mají výkonnější a spolehlivější motory.

Na závěr je třeba poznamenat, že pokud je třeba zakoupit mini úhlovou brusku, stojí za to dát přednost modelům známých výrobců.

Hlavní výhodou mininářadí je jeho kompaktnost, takže s ním můžete pracovat i na těch nejodlehlejších místech.

Pokud se někdo potýká s potřebou zpracovávat malé nebo miniaturní díly ex officio, určitě by měl mít mini úhlovou brusku. Přečtěte si článek o provizorní mini vrtačce.

Výkresy stojanů úhlových brusek

Na internetu není příliš mnoho plánů takových stojanů. Jedná se většinou o primitivní náčrty, které spíše ilustrují princip fungování zařízení než přesnou velikost a pořadí jeho sestavení. A ani ty, které jsou k dispozici, neobsahují všechny potřebné informace.

A samotná konstrukce takových zařízení často vyvolává pochybnosti o použití takového výkresu bez určité korekce.

Proto vám doporučujeme, abyste neztráceli čas jejich hledáním, a po pečlivém prozkoumání variant dokončených projektů na vytvoření domácích stojanů pro úhlovou brusku si vyberte vhodný pro sebe. Nebo si s ohledem na jejich nedostatky uvědomte své vlastní.

Obecný pracovní postup pro přípravek

Začněte tím, že vezmete kov a vystřihnete desku. Ze vzniklé desky se pak vyrobí roh. Nejprve se vytvoří trojúhelníkový výřez a poté se obrobek ohne pod úhlem 90 0.

Vytvořte 6 otvorů s vroubky v kovové desce. Otvory pro šrouby jsou nutné pro zašroubování šroubů, které lze použít k instalaci rohových držáků a madla. Otvory v otvorech jsou nutné pro hlavy šroubů. Optimální velikost upevňovacích prvků je 335 mm.

Následně jsou namontovány kovové rohy. Je důležité, pod jakým úhlem je první roh ohnutý. Musí být ohnuta pod úhlem 60 0. V opačném případě nelze konstrukci opravit. Po namontování držáků se k nim připevní nářadí.

Pro spojení částí konstrukce a samotného nástroje použijte šrouby s maticemi na jedné straně, na druhé straně rukojeť. Šrouby a matice jsou nutné, aby se zabránilo vyšroubování šroubu samotné konstrukce při řezání kovu.

Mini úhlová bruska vlastníma rukama

Potřeba miniaturního nářadí existuje všude tam, kde lidé vyrábějí suvenýry, modely lodí a letadel, malé technické celky a součástky.

Existují dvě varianty miniaturizace. V první fázi výroby se vyrábějí pouze miniaturní nástroje, např. kotouče, frézy apod.д. Druhá varianta předpokládá výrobu brusných nástrojů na bázi miniaturních elektromotorů.

První varianta. použití vrtačky

První z těchto metod má mnohem jednodušší řešení. Předpokládejme, že je třeba vyrobit miniaturní brusný kotouč, který se instaluje do vrtačky nebo elektrického šroubováku. K tomu můžeme použít poškozený disk.

Na něm pomocí měřítka nakreslíme kružnici s požadovanými rozměry. Z nakresleného kruhu pak vystřihněte budoucí miniaturní disk. V jeho středu vyvrtáme otvor, do kterého vložíme šroub o průměru 6 mm.

Nasaďte pod něj podložku a utáhněte jej maticí.

vyrobit, mini, úhlovou, brusku, vlastníma

Šroub slouží jako osa otáčení kotouče. Vložte jej do sklíčidla vrtačky nebo elektrického šroubováku a upněte. Lze ji použít k řezání materiálů v těžko přístupných místech nebo s malými rozměry. Hotové obrobky lze brousit.

Vyrobit miniaturní řezačku na řezání malých plastových nebo dřevěných dílů není obtížné. Za tímto účelem vezmeme obyčejný plechový uzávěr ze skleněné láhve. Ve středu udělejte otvor, do kterého vložíte hřídel. Hřídel může mít stejný šroub o průměru 6 mm. Zarovnejte okraje korku a vyřízněte zuby. Doporučuje se provádět minimální značení.

Taková frézka, zatížená vrtačkou nebo elektrickým šroubovákem, může snadno řezat malé dřevěné lišty, například pro modelování. Plasty jsou také vhodné pro tento nekomplikovaný nástroj.

Druhá možnost. Samostatná montáž (2 videa)

Pokud je úkolem vytvořit miniaturní nástroj vlastníma rukama, je třeba nejprve vybrat elektromotor. Jako elektrický pohon je vhodný motor z různých zařízení. tiskárny, starého kazetového magnetofonu nebo z obyčejné elektrifikované dětské hračky.

V závislosti na výkonu motoru můžete mini úhlovou brusku sestavit dvěma způsoby. Prvním směrem je použití síťového napájení. Například ze starého mobilního telefonu. Druhým směrem je plně autonomní model z motoru, který bude napájen bateriemi nebo akumulátory.

Rozdíl mezi oběma směry v konstrukci skříní. V prvním případě potřebujete dostatek místa pouze pro elektromotor, ve druhém případě je nutné instalovat přihrádku na baterie.

Pro tělo je velmi vhodné použít kus PVC trubky. Pokud je jeho průměr o něco větší než průměr motoru, můžete motor omotat lepicí páskou. K připevnění motoru lze použít lepicí pistoli.

Zátky, které se nasazují na PVC trubky při přepravě a skladování, lze použít jako zátky. V přední zástrčce musí být vyvrtán otvor pro hřídel motoru a v zadní zástrčce pro napájecí kabel. Připevněte zástrčku a vypínač k tělesu.

V ideálním případě by bylo možné na hřídel namontovat nějaký druh upínací kleštiny. To umožní použití standardních vrtáků, vrtáků a nestandardních miniaturních fréz a kotoučů. Pokud není možné nasadit kleštinovou svorku, můžete hřídel a řezný nástroj spojit pomocí dvojitého kontaktu z elektrické zásuvky.

Podobný způsob konstrukce je možný také u mini úhlové brusky s vlastním pohonem. Teprve po vložení motoru by se měl vložit akumulátor. Vodiče od baterií se připojují pomocí spínače umístěného na karoserii.

V obou případech lze na minibrusce používat jak podomácku vyrobené nástroje, tak standardní průmyslové nástroje. břity a vrtáky.

Jak vyrobit mini úhlovou brusku vlastníma rukama z improvizovaných prostředků

Takový stroj, jako je malá úhlová bruska, je zapotřebí v případech, kdy se rytec zabývá malými díly, například při výrobě upomínkových předmětů. A přesto, jak si vyrobit mini úhlovou brusku vlastníma rukama? Existují dvě možnosti.

První možností je použití vrtačky

Tato možnost je dostatečně jednoduchá. Například je nutné vytvořit malý kruh pro broušení, který bude později instalován do vrtačky. Vezměte starý nebo poškozený kotouč, vyznačte na něm rovnoměrný kruh pomocí třmenu. Vystřihněte výsledný tvar. Uprostřed vyvrtejte otvor a vložte šroub o průměru 6 mm. Na dno nasaďte podložku a vše zajistěte maticí.

Stejný šroub, který jsme umístili do středu kruhu, se stane osou otáčení celého disku. Vložte šroub do zásuvky vrtačky a pevně jej upněte. Je hotovo, nyní se pusťte do broušení dílů.

Je snadné sestrojit řezačku na řezání malých dílů. Vezměte kovovou zátku, najdete ji na skleněné láhvi, a přesně uprostřed udělejte otvor. Stejný 6mm šroub lze použít také jako osu. Ohněte okraje korku a odřízněte případné nepravidelné zuby. Nejlepší je provést označení.

Takový fréza funguje dobře, pokud ji vložíte do vrtačky. Přístroj snadno řeže malé dřevěné nebo plastové díly.

Druhou variantou je kompletní samoskladba

Jak si sami vyrobit mini úhlovou brusku od začátku do konce? Když tento náročný úkol přijmete, musíte nejprve zjistit, jaký bude elektrický pohon pro váš stroj. Napájení může být zajištěno malým motorem z různých zařízení. například z elektrické hračky.

V závislosti na tom, jak výkonnou mini úhlovou brusku potřebujete, můžete zvolit jednu ze dvou možností, jak ji vyrobit. První by využíval zařízení napájené ze sítě, zatímco druhý by byl zcela autonomní, používal by baterie nebo malý dobíjecí akumulátor.

Tyto spotřebiče budou mít různý vzhled. Samostatná jednotka vyžaduje další přihrádku na baterie.

Není obtížné použít trubku z PVC jako tělo mini úhlové brusky. Pokud má trubka větší průměr než motor, můžete ji omotat lepicí páskou a připevnit ji ke karoserii pomocí lepicí pistole.

Jako zátky lze použít hladké zátky, které se oblékají na trubky z PVC. V předním víčku je průchozí otvor pro hřídel a v zadním pro drát. Na krytu musí být nainstalován napájecí konektor, vypínač.

Mini úhlová bruska vlastníma rukama

Potřeba miniaturního nástroje existuje tam, kde se osoba zabývá výrobou suvenýrů, modelů lodí a letadel, malých technických jednotek a dílů.

Proces miniaturizace probíhá dvěma způsoby. První varianta zahrnuje výrobu pouze miniaturních nástrojů. kotoučů, fréz atd.д. Druhá varianta zahrnuje právě výrobu brusných nástrojů na bázi miniaturních elektromotorů.

První varianta. použití vrtačky

První možnost má jednodušší řešení. Předpokládejme, že je třeba vyrobit miniaturní brusný kotouč, který se instaluje do vrtačky nebo elektrického šroubováku. Za tímto účelem můžeme vzít poškozený disk.

Pomocí posuvného měřítka na něj nakreslíme kružnici s požadovanými rozměry. Poté vystřihněte budoucí miniaturní kotouč po nakresleném obvodu. Uprostřed vyvrtejte otvor a vložte do něj šroub o průměru 6 mm.

Nasaďte pod něj podložku a matici utáhněte.

Šroub slouží jako osa otáčení kotouče. Vložíme ji do sklíčidla vrtačky nebo elektrického šroubováku a upneme. Lze jej použít k řezání materiálů v obtížně přístupných místech nebo na malých rozměrech. Hotové obrobky lze brousit.

Sestavit miniaturní frézku pro řezání malých plastových nebo dřevěných dílů není tak těžké. Za tímto účelem vezmeme obyčejný uzávěr ze skleněné láhve. Uprostřed udělejte otvor pro osu. Hřídel může být stejná 6 mm šroubem. Narovnejte okraje zátky a vyřízněte vroubkování. Doporučuje se provést minimální označení.

Takováto vrtačka, zatížená vrtákem nebo elektrickým šroubovákem, může snadno řezat malé proužky dřeva, například pro modelování. Plasty se také hodí pro tento nekomplikovaný nástroj.

Druhá možnost. Samostatná montáž (2 videa)

Pokud je úkolem vytvořit miniaturní nástroj vlastníma rukama, musíte nejprve vybrat elektrický pohon. Jako elektrický pohon lze použít motory různých zařízení, jako jsou tiskárny, staré kazetové magnetofony nebo jednoduché elektrifikované hračky pro děti.

V závislosti na výkonu motoru je možné sestavit mini úhlovou brusku dvěma způsoby. První možností je použití síťového napájení. Například ze starého mobilního telefonu. Druhý trend zahrnuje plně autonomní model z motoru, který bude poháněn bateriemi nebo akumulátory.

Rozdíl mezi nimi je v konstrukci pouzdra. V prvním případě potřebujete místo pouze pro elektromotor, ve druhém případě musíte instalovat přihrádku na baterie.

Pro tělo je velmi vhodné použít kus PVC trubky. Pokud je jeho průměr o něco větší než průměr motoru, můžete jej omotat elektrickou páskou. K upevnění motoru použijte lepicí pistoli.

Zátky, které se nasazují na PVC trubky při přepravě a skladování, lze použít jako zátky. V přední zástrčce musí být vyvrtán otvor pro hřídel motoru a v zadní zástrčce pro napájecí kabel. Na karoserii by měla být namontována zásuvka a vypínač.

V ideálním případě je možné na hřídel připevnit nějaké upínací zařízení. Umožňuje použití standardních břitů, vrtáků a nestandardních minifréz a kotoučů. Pokud není možné použít kleštinovou svorku, lze hřídel a řezný nástroj spojit dvojitým kontaktem z elektrické zásuvky.

Podobně si můžete vyrobit pouzdro pro mini úhlovou brusku s vlastním pohonem. Teprve po instalaci motoru je třeba nainstalovat také akumulátor. Vodiče od baterií se připojují pomocí spínače umístěného na karoserii.

V obou případech můžete na minibruskách používat jak domácí, tak standardní průmyslové nástroje. vrtáky a vrtačky.

Jak vyrobit mini úhlovou brusku vlastníma rukama z improvizovaných prostředků

Takové zařízení, jako je malá úhlová bruska, je zapotřebí, když rytec pracuje s malými díly, například při výrobě suvenýrů. A přesto, jak vytvořit mini úhlovou brusku s vlastními rukama? Existují dvě možnosti.

První možností je použití vrtačky

Tato možnost je dostatečně jednoduchá. Například je nutné vytvořit malý kruh pro broušení, který se později montuje do vrtačky. Vezměte starý nebo poškozený kotouč a vyznačte na něm rovnoměrný kruh pomocí třmenu. Vystřihněte tvar. Uprostřed vyvrtáte otvor a vložíte šroub o průměru 6 mm. Na dno nasaďte podložku a vše zajistěte maticí.

Šroub, který jsme vložili do středu kruhu, je osou otáčení celého disku. Nasaďte šroub do objímky vrtačky a pevně jej upněte. Hotovo, nyní můžete bezpečně brousit obrobky.

Řezačka malých dílů se snadno konstruuje. Vezměte kovovou zátku, najdete ji na skleněné láhvi, a přesně uprostřed udělejte otvor. Můžete použít stejný 6mm šroub jako na nápravě. Odstraňte hranaté okraje korku a odřízněte nepravidelné zuby. Nejlepší je provést hrubý odhad.

Takovýto vrták bude dobře fungovat, pokud ho vložíte do vrtačky. Přístroj snadno řeže malé dřevěné nebo plastové díly.

Druhou možností je kompletní praktická montáž

Jak si sami vyrobit mini úhlovou brusku od začátku do konce? Pokud to není snadný úkol, je třeba nejprve určit, co bude sloužit jako elektrický pohon zařízení. Může být poháněn malým motorem z různých zařízení. například z elektrické hračky.

V závislosti na tom, jaký výkon mini úhlové brusky potřebujete, můžete zvolit jednu ze dvou možností. V prvním případě se použije napájení ze sítě, ale v druhém případě se zařízení stane plně autonomním díky použití baterií nebo malé baterie.

Tato zařízení budou mít odlišný vzhled. Samostatná jednotka by vyžadovala další přihrádku na baterie.

Trubku z PVC lze snadno použít jako tělo mini úhlové brusky. Pokud má trubka větší průměr než motor, můžete ji omotat lepicí páskou a připevnit ke skříni pomocí lepicí pistole.

Obyčejné zátky lze použít jako zátky, které se montují na stejnou trubku z PVC. V přední zástrčce je průchozí otvor pro hřídel a v zadní zástrčce pro drát. Připojte napájecí přípojku. spínací tlačítko. k tělesu.

Jak si ji vyrobit sami

Pokud není možné zakoupit nástavec z výroby, můžete si z pily vyrobit frézu sami. K sestavení úhlové brusky z řetězové pily vlastníma rukama potřebujete následující nástroje a materiály

 • Pracovní modul (úhlová bruska);
 • Profesionální pila s vysokým výkonem;
 • továrně vyráběné kolejnice. 3 ks. (40-50 cm);
 • buben. 2 ks.;
 • řemen.

Pokyny pro vlastní montáž zařízení:

 • Proveďte pás podél vodicí lišty.
 • Připevněte řemenici k hnacímu řetězovému kolu, které bylo předtím nainstalováno na pile.
 • Ozubený kotouč na úhlové brusce se brousí a odstraňuje.
 • Sestavte řemenici podle schématu a přivařte ji k základně.
 • Aby pás pracoval hladce, zkraťte 2 vodicí lišty. Zaostřete 1 kolejnici pod sestavou úhlové brusky a přivařte ji k základové desce.
 • Poté nasaďte brusné kotouče.

Vyrobit úhlovou brusku z motorové pily není obtížné, pokud použijete výkresy a budete postupovat podle návodu k její výrobě.

Jak si vyrobit mini úhlovou brusku pomocí vlastního nářadí

Takové zařízení, jako je malá úhlová bruska, je zapotřebí, když se rytec zabývá malými díly, například při výrobě suvenýrů. A přesto, jak si vyrobit mini úhlovou brusku vlastníma rukama? Existují dvě možnosti.

První možností je použití vrtačky

Kolík, který umístíme do středu kruhu, bude osou otáčení celého disku. Šroub se vloží do zásuvky vrtačky a pevně se upne. Je hotovo, nyní se pusťte do broušení dílů.

Zkonstruovat frézu pro řezání malých obrobků není vůbec obtížné. Vezměte kovovou zátku, kterou najdete na skleněné láhvi, a udělejte do ní uprostřed otvor. Můžete použít stejný šroub o průměru 6 mm jako na nápravě. Rozložte okraje zátky a odřízněte nepravidelné zuby. Je lepší provést označení.

Taková fréza může dobře pracovat s vrtačkou. Zařízení snadno řeže malé dřevěné nebo plastové díly.

Druhou možností je kompletní montáž vlastníma rukama

Jak si sami vyrobit mini úhlovou brusku od začátku do konce?? Pokud stojíte před tímto nelehkým úkolem, začněte tím, že se rozhodnete pro pohon spotřebiče. Napájení může být zajištěno malým motorem z různých zařízení. například z elektrické hračky.

V závislosti na tom, jak velký výkon mini úhlové brusky potřebujete, můžete zvolit jednu ze dvou možností, jak ji vyrobit. První varianta využívá síťové napájení, zatímco druhá varianta je zcela soběstačná díky použití baterií nebo malého akumulátoru.

Taková zařízení budou mít odlišný vzhled. Samostatná jednotka vyžaduje další přihrádku na baterie.

Trubku z PVC lze snadno použít jako kryt mini úhlové brusky. Pokud má trubka větší průměr než motor, můžete ji omotat lepicí páskou a připevnit ji ke karoserii pomocí lepicí pistole.

Obyčejné zátky, které se nasazují na stejnou trubku z PVC, lze použít jako zátky. V přední zástrčce je průchozí otvor pro hřídel a v zadní zástrčce pro drát. Na tělese je třeba nainstalovat zásuvku pro připojení napájení. tlačítko spínače.

Pokud můžete na hřídel nasadit kleštinovou svorku, bylo by to ideální řešení. Příjem zajistí používání standardních vrtáků a nestandardních fréz a kotoučů. Pokud není možné nasadit kleštinovou svorku, lze řezný nástroj a hřídel spojit pomocí dvojitého kontaktu z elektrické zásuvky.

Stejným způsobem je vyrobeno pouzdro pro domácí úhlovou brusku miniaturních rozměrů, která pracuje v samostatném režimu. V takovém případě nesmíte při instalaci akumulátoru zapomenout na jeho vybavení. Vodiče z této jednotky jsou připojeny pomocí spínače, který je namontován na tělese stroje.

V obou případech lze na ručních minibruskách použít podomácku vyrobené nástroje nebo standardní průmyslové vrtáky a břity.

Elektrická ruční kotoučová pila na dřevo. Charakteristiky výběru

Elektrická kotoučová pila má mezi dnešními nástroji zvláštní místo. Je jednoduchý, lehký a praktický v různých podmínkách, ale zároveň je technicky nejnáročnějším zařízením:

A tak při výběru kotoučové pily budou vždy potíže s výběrem nejvhodnějších parametrů nástroje.

Zařízení

Montážní kotoučová pila má následující součásti

 • základna;
 • kryt motoru;
 • ochranný kryt. pevný;
 • kotoučové pily;
 • ochranný posuvný kryt;
 • nastavovací zařízení;
 • rukojeť s vypínačem a blokovacím tlačítkem;
 • přední rukojeť;
 • paralelní průvodce;

Parametry strojů

Dnešní klasifikace kotoučových pil je sice orientační, ale umožňuje jasnější zařazení nářadí podle úkolů, které lze s tímto nářadím provádět.

Hlavním ukazatelem pro klasifikaci tohoto zařízení je průměr pilového kotouče použitého v pile a následně tloušťka řezaného materiálu:

 • Malá třída (40-50 mm). plech, práce „na místě“;
 • střední třída (50-65 mm). nejběžnější, univerzální;
 • Vybavení profesionální třídy (65-140 mm)

V závislosti na hloubce řezu jsou výkon motoru a elektronické komponenty přizpůsobeny hloubce řezu.

Hmotnost stroje je důležitým rozhodovacím faktorem, protože nástroj je často nutné držet jednou rukou. Aby bylo možné provést čistý řez, je třeba dbát také na bezpečnostní opatření, protože vysoká rychlost otáčení pily může mít při nesprávném držení fatální následky.

Typy zařízení podle funkčnosti

Při posuzování ruční elektrické pily jako univerzálního nástroje je třeba si uvědomit, že nejdůležitější roli ve funkčnosti tohoto typu nástroje hraje základní deska.

Téměř u všech typů modelů pil jsou tyto funkce již součástí základního vybavení:

Tyto základní parametry jsou do značné míry podobné u všech typů domácích instancí i profesionálních modelů pro těžká vozidla, ale je třeba je zde zohlednit:

 • Nastavení hloubky řezu vyžaduje pevný úchop, a pokud jsou motor a pila zvednuty vysoko nad povrch desky, dochází k vibracím, které vyžadují větší sílu k udržení nástroje;
 • úhlová řezná schopnost profesionálních modelů je realizována v přesnější stupnici stupňů s pevnějším zajištěním zvoleného nastavení;
 • funkčnost profesionálních modelů se projevuje možností trvale připevnit pilu k povrchu a získat tak plnohodnotnou kotoučovou pilu.
 • při výběru zařízení přibližně stejné třídy a podobných technických parametrů by se měly upřednostňovat modely s plošinou z hliníkového odlitku, takové plošiny jsou stabilnější a méně náchylné k deformaci;
 • Dalším kritériem výběru by měly být polohovací jednotky pily, protože kvalita těchto jednotek do značné míry určuje kvalitu výsledků práce.

Podrobnosti na

Mimořádně důležitým místem každé kotoučové pily je bez nadsázky místo připojení kotoučové pily k hřídeli pily. U různých modelů lze nalézt různé typy upevnění, především v podobě šestihranných matic nebo speciálních upevňovacích šroubů se speciálním typem klíče.

Při výměně pilového kotouče je zarážka hřídele výrazně pozitivním prvkem, který se používá k zajištění hřídele při upínání matice, podobně jako u úhlových brusek.

Typy podle jejich síly

Výkon motoru pily se vypočítává podle průměru pilového kotouče. Dnešní modely se dělí do následujících tříd

Taková klasifikace umožňuje nejen zvolit vhodný pilový pás, ale také zajistit správnou práci zařízení. malé hloubky řezu, některé druhy materiálů, především plasty, vyžadují pily s nízkými otáčkami nebo modely vybavené regulátorem otáček.

Další funkce pily

Profesionálové, kteří umí provádět složité práce, mohou kromě běžných prací a materiálů s úspěchem používat ruční kotoučovou pilu na dřevo:

Elektrická ruční pila na dřevo. funkce, ze kterých si můžete vybrat

Elektrická kotoučová pila má dnes mezi nářadím zvláštní postavení. Jednoduchý, lehký a šikovný nástroj pro práci v různých podmínkách je zároveň technicky nejsložitějším kombinovaným zařízením:

A tak bude při výběru kotoučové pily vždy náročné zvolit nejvhodnější parametry nástroje.

Zařízení

Montážní kotoučová pila má následující součásti:

 • základna;
 • kryt motoru;
 • pevný bezpečnostní kryt;
 • kotoučové pily;
 • ochranný posuvný kryt;
 • pomůcky pro nastavení;
 • Rukojeť s vypínačem a blokovacím tlačítkem;
 • tahová přední rukojeť;
 • paralelní vodicí lišta;

Parametry zařízení

Dnešní klasifikace kotoučových pil, ačkoli je většinou konvenční, umožňuje jasnější zařazení nástroje ve vztahu k úkolům, které lze s tímto nástrojem provádět.

Hlavním ukazatelem při klasifikaci těchto strojů je průměr pilového kotouče použitého v pile, a tedy tloušťka řezaného materiálu:

 • malá třída (40-50 mm). plechový materiál, práce „na místě“;
 • střední třída (50-65 mm). nejběžnější, univerzální;
 • profesionální třída (65-140 mm)

V závislosti na hloubce řezu jsou výkon motoru a elektronické komponenty přizpůsobeny hloubce řezu.

Hmotnost stroje je důležitým rozhodovacím faktorem, protože v mnoha případech je nutné držet nástroj jednou rukou. Pro dosažení čistého řezu je také nutné dodržovat bezpečnostní předpisy, protože pila s vysokými otáčkami může mít při nesprávném držení fatální následky.

Typy strojů podle funkce

Při posuzování ruční elektrické řetězové pily jako univerzálního nástroje je třeba si uvědomit, že nejdůležitějším faktorem funkčnosti tohoto typu nástroje je základní deska.

Téměř u všech typů modelů pil jsou nyní k základnímu vybavení přiřazeny neodmyslitelné funkce:

Tyto základní parametry jsou do značné míry podobné u všech typů domácích i profesionálních modelů, je však třeba poznamenat, že:

 • Nastavení hloubky řezu vyžaduje pevné držení, a pokud jsou motor a pila zvednuty vysoko nad povrch desky, dochází k vibracím, které vyžadují velké úsilí pro udržení nástroje;
 • Úhlová řezná schopnost profesionálních modelů je dána přesnější stupnicí stupňů s pevnějším držením zvoleného nastavení;
 • K funkcím profesionálních modelů patří také možnost připevnit pilu napevno k povrchu a mít tak plnohodnotnou okružní pilu.
 • při výběru zařízení přibližně stejné třídy a s podobnými technickými parametry je třeba dávat přednost modelům s plošinou vyrobenou z hliníkového odlitku, tyto plošiny jsou stabilnější a méně náchylné k deformaci;
 • dalším kritériem výběru musí být upínací jednotky, jejichž kvalita do značné míry určuje kvalitu výsledků.

Podrobnosti na

Velmi důležitým místem v každé kotoučové pile je bez nadsázky uzel upevňující kotoučovou pilu k hřídeli. Různé varianty upevnění realizované v různých modelech se omezují především na různé typy matic, buď standardní šestihranné, nebo speciální, pro speciální klíč.

Při výměně kotouče bude jednoznačně pozitivním detailem zarážka hřídele, která slouží k zajištění hřídele při upínání matice, podobně jako je tomu u řezaček na doutníky.

druhy podle jejich síly

V závislosti na průměru pilového kotouče se vypočítá výkon motoru pily. Dnešní modely se zhruba dělí do následujících tříd:

Tato klasifikace umožňuje nejen zvolit správný pilový kotouč, ale také zajistit správný provoz zařízení. pro malé hloubky řezu, některé druhy materiálů, zejména plasty, vyžadují pilové kotouče s nízkými otáčkami nebo modely vybavené regulátorem otáček.

Další funkce pily

Pro profesionály, kteří umí provádět složité úkoly, lze kromě běžných aplikací a materiálů použít ruční kotoučovou pilu na dřevo: