Jak zkontrolovat multimetr spojky klimatizace kompresoru

Jak zkontrolovat kompresor klimatizace testerem?

Nejspolehlivějším způsobem, jak zkontrolovat klimatizační systém, je diagnostika ve specializované automobilové službě, ale kupující nemá vždy příležitost zkontrolovat použitelnost vozu na stanici údržby. Prodejce často na otázku, zda klimatizace funguje evazivně:

 • Systém funguje, pouze Freon nebyl doplňován;
 • Jedna z zkumavek praskne, je třeba ji vyměnit, a tak je klimatizace v pořádku;
 • Pás byl odstraněn na zimu, když se zlomil.

Všechny odpovědi tohoto druhu by měly být alarmující, protože hlavním důvodem poruchy klimatizačního systému je selhání kompresoru, je to tato část nejdražší v klimatizačním systému. V kompresoru je spojka primárně mimo provoz, takže by měla být zkontrolována jeho výkonem.

Jak zkontrolovat spojovací kompresor klimatizace? Děláme následující:

 • Zapněte tlačítko klimatizace, ukazatel inkluze by se měl rozsvítit;
 • Během zahrnutí do motorového prostoru je třeba slyšet kliknutí, takže vazba je připojena k samotnému kompresoru.

Je vhodné provést kontrolu společně. jeden z účastníků stiskne tlačítko, druhá osoba vypadá pod kapotou, jak je spojka připojena k klimatizaci. Když je kompresor vypnutý, otočí se pouze kladka a upínací deska zůstává na místě. Když je klimatizace zapnuta, dojde k desce na kladku. rozbočovač pohonu začíná, proto je slyšet zřetelné kliknutí.

Je třeba poznamenat, že taková kontrola není platná pro všechna auta, na některých moderních modelech se deska otáčí spolu s kladkou a spojení s nábojem dochází uvnitř uvnitř. Existuje auto složitého designu s mnoha dalšími jednotkami a je obtížné zvážit spojku kompresoru v dceřiné společnosti. Ale v každém případě byste se měli soustředit na kliknutí, během primagnetizace vazby by mělo být slyšet. Pokud kliknutí není slyšet, s největší pravděpodobností se spojka nezapne, a to znamená poruchu kompresoru.

Existuje jiný způsob, jak zkontrolovat pracovní kapacitu spojky, proto nemusíte spustit motor. Kontrolujeme následovně:

  Vysmíváme motor, odpojíme napájení od kompresoru a odpojíme zástrčku;

Tímto způsobem můžete zkontrolovat spojení i bez freon v systému, stále by se pracovní vazba měla pohybovat s charakteristickým zvukem.

Jak zkontrolovat multimetr spojky klimatizace kompresoru

Postup pro kontrolu výkonu elektromagnetické vazby (dále jen označovaný jako spojky, na obrázku od Vadisa pod).

Pokud je nainstalován dlouhý pás pomocných jednotek (na obrázku s Vadisa. Černá černá rybářská linie pro zastřihovač), v tomto případě je příkaz další

Pokud je krátký pás nainstalován obcházením spojování pohonu kompresoru klimatizace (na obrázku červená přerušovaná rybářská linka pro zastřihovač)

Musíme zkontrolovat a pak, pokud potřebujete běžet do služby. Nebo jen pokud existují ruce, které nahradí vadné prvky.

Po výměně kompresoru budete muset systém doplnit olejem a chladivem. Zde se nemůžete dělat bez služby, samozřejmě, pokud jeden z řemeslníků nepracuje s čerpacími stanicemi pro doplňování doplňků pro domácnost a chladničky. V tomto případě se můžete doplnit.

Jeden z mých přátel, posedlý úsporou paliva, okamžitě vložil krátký pás pomocných jednotek. Takže když je zapnuto čelní sklo, nemůže kontrola klimatu zapnout klimatizaci (v tomto režimu je násilně zapnutá). V takové situaci ušetřil 1-3 litry paliva na 100 km. Osobně v tom nevidím smysl, protože jsme oklamáni na našich čerpacích stanicích.

Stejně tak můžete udělat, když selže kompresor klimatizace nebo spojky. Krátký pás je levnější. A chodí déle, trajektorie jeho pohybu není tak zlomená.

Situace, kdy vazba nefunguje, lze nazvat několika:

Únik chladiva ze systému, v důsledku toho horní senzor nefunguje na trubici (napravo automobilu před motorickým štítem), v tomto případě se spojka nezapne, protože Řadič tomu nedává jídlo. (Tlačení hůlkou, jednoduše představíte kladku s mechanickou cestou do háčku, bez solenoidu (elektromagnet) spojky, t.E. Napodobovat jeho normální provoz)

Na dálnici bude mít tlakové měření. A tankování klimatizace chladivem. Samozřejmě musíte najít místo úniku, jinak je vše marné.

Porucha elektromagnetu nebo konektor elektromagnetu

Řídicí porucha klimatu (pokud je auto vybaveno). Pro auto s manuální kontrolou klimatické instalace není tato položka relevantní.

Porucha vazebního mechanismu (demontáž, demontáž. Čištění koroze. Mazání a sestavení) Při sestavování věnujte pozornost tak, aby se olej nedostal na pracovní plochu kladky, jinak se bude muset brzy změnit pás pohonu pomocných jednotek a opláchněte pracovní plochy všech klad.

Porucha termostatu (ano, nepřekvapte přesně termostat).

Protože teplota chladicí kapaliny bude vyšší než norma a ovladač, bez času na ochlazení kapaliny, vypne klimatizaci. Neví, že se chladicí kapalina nedostane do radiátoru.Na. Termostat je uzavřen a OH bude cirkulovat v malém kruhu.

Pokud jde o demontáž vazby z kompresoru autem, nemusel jsem takovou operaci provádět.

Jak nezávisle zkontrolovat kar odezření z hlediska použitelnosti?

Téměř každé moderní auto je dnes vybaveno systémem klimatizace, který umožňuje pohodlněji ovládat stroj v teplu. Stejně jako jakýkoli jiný uzel má Conder schopnost rozbít. Dnes doporučujeme, abyste zjistili, jak se diagnóza automobilové klimatizace provádí doma a co by mělo být v autě zváženo.

Princip provozu systému klimatizace

Jak víte, klimatizační systém je zařízení navržené tak, aby ochladilo tok vzduchu v kabině. Když se Conder zapne, Freon začne komprimovat spotřební materiál. Gaz Freon, následně obíhajícím systémem.

Potom se Freon zahřívá a vstoupí do výparníku, kde je chlazen a přeměněn na kapalinu. Jak ukazuje praxe, často je třeba zkontrolovat kar odezření v případě nesprávné údržby.

Hlavním důvodem, který ztěžuje klimatizaci, je často špatná těsnost systému, což vede k rychlému úniku plynu.

V jakémkoli moderním systému klimatizace je výparník považován.

Při dlouhodobém vystavení externím faktorům systému se na zařízení mohou objevit mikrokracty a další poškození, což v každém případě vede ke špatnému provozu systému.

Pokud kompresor funguje nesprávně, povede to k tomu, že účinnost chlazení kabiny jako celku bude minimální, zatímco samotný konder bude fungovat hlučnější. Stopy oleje mohou být viditelné na samotném prvku.

Dalším důvodem, který vyžaduje diagnózu klimatizace, je nepříjemný zápach. Diagnóza tohoto problému je redukována na kontrolu úrovně spotřebního materiálu v systému, obvykle nepříjemný zápach naznačuje potřebu vyčistit systém.

Na co je třeba věnovat pozornost?

Diagnóza automatizovaného je proces hodnocení její práce. Jak je uvedeno výše, identifikace příčin poruchy v jeho automobilu se primárně scvrkává na kontrolu úrovně Freonu.

Můžete zkontrolovat úroveň v oblasti drenáže, ale je třeba mít na paměti, že ne všechny instalace jsou vybaveny nimi. Při pohledu do speciální díry můžete vidět freon. Pokud je to s bublinami a barva tekutiny je bílá, pak je nutné zařízení doplňovat.

Pouze pokud je freon průhledný a nejsou v něm žádné bubliny, jeho stav lze považovat za normální.

Když je diagnostikována klimatizace vozu, měli byste nejprve věnovat pozornost těmto poruchám:

 • Různé trhliny a mechanické poškození;
 • Při kontrole klimatizace v automobilu by měla být věnována pozornost znečištění uzlu, což může být způsobeno opotřebením různých složek;
 • V případě porušení systému systémů by mělo být prováděno služby a technické obnovení výkonu;
 • S nesprávným provozem zařízení na jeho detailech a prvcích se může objevit stopy rzi. koroze jako celá únadně ovlivňuje provoz klimatizačního systému;
 • Nepřirovnání pravidel během úpravy;
 • Opotřebení detailů systému, zejména ložiska, relé, kartáče uzel nebo kontakty.

V praxi se v případě rozpadu provádí diagnostika a opravy jatečně upravených těl:

 • Kompresor, šum během provozu Conderu a olej v jeho pouzdře, bude informovat o jeho selhání. Obvykle je takový problém způsoben depresivem a únikem tekutiny.
 • Selhání výparníku je způsobeno vlivem koroze na tuto jednotku v důsledku znečištění dálnice vypouštět kondenzát kondenzátu.
 • Rozpad poškození, které se používá k odstranění kondenzátu z jednotky a vyčištění freon z nečistot a nosit výrobky. S takovou poruchou, zmrazení dálnic a samotný konder může libovolně odpojit.
 • Selhání termoregulačního ventilu. V tomto případě nebude chlazení vzduchu neustále vyskytovat, ale pravidelně se potrubí výparníky zamrznou, zatímco Conder se může automaticky vypnout a zapnout. Hlavními důvody v tomto případě jsou poškození expanzního ventilu, nesprávné nastavení nebo přítomnost kondenzátu nebo vzduchu v systému.
 • Rozpis ventilačního zařízení, které je nezbytné pro další chlazení freon. Ne všechny systémy klimatizace jsou vybaveny ventilátorem. Obvykle je selhání ventilátoru určeno opotřebením ložiskového zařízení nebo selhání provozu elektrocopy.
 • Selhání tlakového ovladače. Účelem tohoto prvku je vypnout Conder, jsou.li kritické parametry tlaku ze svobody ze svobody.

Aby automobilové klimatizace funguje normálně a v budoucnu neexistují žádné problémy v jeho provozu, měl by být provoz systému vždy udržován čistý.

Čas od času by měl být ovladač vyčištěn komponenty zařízení, zatímco dodržuje pravidla pro konfiguraci a používání Conder.

Například rozdělení kompresoru může být způsobeno nesprávným provozem, zejména otočením Condera na plnou energii po spuštění motoru. V každém případě to není možné, protože chlazení systému by mělo být prováděno postupně.

Jako prevenci musí být zařízení čas od času zapnuto i v zimním období (autorem videa je služba Tim).

Kontrola klimatizace v zimě: Jak nedělat chybu?

Jak zkontrolovat provozovatelnost klimatizace pomocí vlastních rukou v zimní sezóně?

 • Jednou z metod je dotek. V tomto případě musí být salon co nejvíce zahříván a pak by měl být regulátor teploty nainstalován na chladu, poté se Conder vypne. Pokud je váš stroj vybaven systémem pro kontrolu klimatu, bude v tomto případě nutné nastavit nejnižší teplotu. Poté, co jsem to udělal, by měl studený vzduch začít z deflektorů. Mějte na paměti, že vozidlo by mělo být v každém případě zahříváno, protože pokud je teplota aterativního zařízení jednotky asi nulové stupně, pak se Conder nezapne.
 • Další metoda je okem. Spusťte motor automobilu a zahřejte jej na provozní teplotu a poté jej zapněte. Pokud po několika sekundách uslyšíte kliknutí zpod kapoty a zvýší se obrat TFS, bude to naznačovat, že spojka pohonu kompresoru se k práci připojila. Když zapnete spojku a jeho další vypnutí s opakováním cyklu, lze říci, že systém není dost freon.

Jak zkontrolovat olej v kompresoru

Když kompresor pracuje, olej cirkuluje podle systému, po vypnutí klimatizace zůstává v něm část oleje v něm. Zkontrolujte hladinu oleje v kompresoru následovně:

 • Přibližně dvacet minut dáváme klimatizaci pro práci v chladicím režimu;
 • Zkontrolujeme hladinu oleje v kompresoru přes prohlížecí okno. mělo by to být u značky nad dolním bodem, ale nad 18 je výška sledovacího okna;

Jak zkontrolovat operaci klimatizace Renault Logan

Pokud se klimatizace nezapne nebo se dostatečně nevychladne, musíte diagnostikovat systém klimatizace. Nejprve byste měli zkontrolovat tlak plynu (freon), kontrola se provádí pomocí speciálního tlakového měřidla. Existují armatury pro instalaci tlakového měřidla, jsou téměř na ohybu trubek v pravé lonheronové oblasti.

Přítomnost chladiva lze také věřit kliknutím na ventil v montáži, který se nachází pod uzávěrem. Pokud je klimatizace obvykle doplňována, při stisknutí ventilu plyn pod tlakem opustí systém, bude paprskovat.

Pokud plyn nevyjde, dojde k úniku v systému. musí být nalezen a eliminován. Po odstranění úniku freonů by měl být systém kořen plynem. Existují metody samoobslužné klimatizace od Freona, ale stále se doporučuje doplnit doplňování speciálních stanic za podmínek specializované automobilové služby.

V některých případech bylo auto zcela kořeněno Freonem, ale zároveň se klimatizace nezapne. Je třeba poznamenat, že vazba se nemusí zapnout z několika důvodů a vada není nutně skrytá přesně v něm. Důvody pro neearningy vazby:

 • V drátech je útes, jídlo není dodáno kompresoru;
 • Relé inkluze nefunguje, na Renault Logan se nachází v montážní jednotce, v motorovém prostoru na levé straně (poblíž baterie).

Zkontrolujte, zda je relé poměrně jednoduché. musíte jej rozebrat, zavřít kontakty pod ním kusem drátu, stiskněte tlačítko klimatizace. Pokud je při namáčení slyšeno hlasité kliknutí, znamená to, že spojení klimatizace funguje a relé musí být vyměněno.

Pokud v interiéru automobilu není dostatečné chlazení vzduchu, mělo by být zařízení diagnostikováno v automobilové službě na stojanu, zkontrolujte, jaký tlak je v systému. Tlak by měl být stanoven, ne nižší a ne vyšší než nastavená norma.

Klimatizace nemusí vzduch dostatečně ochladit, pokud je kondenzátor (chladič klimatizace) ucpan špínou. Když vzduch nevstoupí do voštin radiátoru, chlazení systému je nedostatečné a funguje to neefektivně. Na Renault Logan je kondenzátor umístěn před vozem a pro vyčištění chladiče venku musíte odstranit:

Je nežádoucí odpojit kondenzátor od zkumavek, protože v tomto případě bude muset být auto s Freonem reagováno. Následující prvky mohou být také vadné v systému klimatizace:

 • Vynikající přijímač, známky jeho nesmírně-spontánního odstavení klimatizace, zmrazení hadic v systému;
 • Regulační ventil tepla. s vadou, studený vzduch vstupuje do salonu s přerušením;
 • Tlakový senzor. pokud je vadný, klimatizace je nestabilní;
 • Výparník. Při ucpávání v kabině se objeví nepříjemný zápach.

Kontrola výkonu kompresoru automobilu

Můžete zkontrolovat, zda samotný kompresor pracuje pomocí manometru, ale kontrola by měla být prováděna ve specializované automobilové službě na speciálním vybavení:

 • Připojujeme instalaci k systému kondicionování vozidla, spustíme motor;
 • Zapneme klimatizaci, staráme se o svědectví o tlakové měřicích, tlak na zařízení s dobrým kompresorem by měl růst;
 • Pokud tlak stoupá, je kompresor v pořádku a pokud v systému existují poruchy, musí být vyhledávány v jiných prvcích klimatizace.

Oprava elektromagnetického vazebního kompresoru klimatizace Opel Astra H (Zafira B, Corsa C). Drive2

Auto musí být zavedeno do díry nebo nadjezdu. Vyšplhejte pod dno vozu a odšroubujte šroub, který upevňuje upínací desku. Držte samotnou desku jednou rukou a otočte šroub druhou, proto budete potřebovat klíčovou hvězdu. Při demontáži talíře buďte opatrní.

V závislosti na konstrukčních prvcích automobilu může být počet upravovacích podložek dva nebo jeden. Při odstraňování je neztrácejte.

Po demontáži talíře je nutné odstranit popruh s pohonem, proto budete potřebovat klíčový klíč, aby se popruh stáhl dolů a odstranil.

Oprava spojovacího kompresoru klimatizace Opel Astra G

Samotná kladka je pevná pomocí zamykacího kroužku. Odmístěte kladku a vizuálně zkontrolujte ložiskové zařízení. Pokud si na něm všimnete stopů opotřebení, pak je lepší okamžitě Opel Astra ze spojky klimatizace, aby se v blízké budoucnosti nesetkal s takovou nutností.

Druhý prsten zastávky opravuje elektromagnetickou vazbu. Pokud chcete zkontrolovat jeho výkon, použijte k tomu multimetr.

zkontrolovat, multimetr, spojky, klimatizace, kompresoru

Pokud jste si jisti, že to byla spojka, která byla mimo provoz, nahraďte ji novým. Další akce montáže se provádějí v opačném pořadí. Po odstranění upínací desky demontujte popruh pohonu. Jemně otevřete víko hnízda rezistoru. tady je viníkem.

Ohýbáme upínací úchyty kontaktů a odtud odstraníme termoresistor. Místo toho vložte vařenou měděnou žílu. Cívka je navinutá drátem s průřezem asi 0,75 kV.

Někdy mistři ztratí výsledné spojení, ale toto je, pokud je to žádoucí. kontakt je tak spolehlivý a rozruch klimatizace je v tomto případě klimatizací pouze pro jeho vlastní ujištění. Obvykle se nám však podaří opravit takové složité jednotky jako kompresor nebo spojka, protože nákup nových dílů je poměrně drahé.

Známky problémů s kompresorem v Opel astra h klimatizační kompresor někdy selže.

Nabízíme zákazníkům diagnózu klimatizace při opravě klimatizací Opel, které kontrolujeme všechny jeho komponenty. Doporučuje se pravidelně opravit klimatizace Opel. Pro auta starší 5 let stojí za to každoročně. Během auditu se podíváme na to, jaké části vyžadují opravu, může být také vyžadováno, aby se doplňoval klimatizaci Opel Astra. V tomto případě přidáme do systému požadované množství Freonu. K opravě klimatizačních jednotek Opel si mnoho majitelů vzpomíná na diagnózu pouze opravy klimatizací Opel, když se rozpad již pociťuje.

Jednoduchý způsob. nahrazení vadného uzlu

Nejviditelnějším řešením je nahradit celý spojku. Je pravda, že v oficiálním centru prodejců vám s největší pravděpodobností řeknou, že tento detail se neprodává samostatně, a nabídnou změnu celé sestavy kompresoru. Ve skutečnosti existují původní spojky, i když se zřídka vyskytují v prodeji. Můžete však ušetřit pomocí ne.původních náhradních dílů.

Pokud chcete uložit, pak stojí za zvážení možnosti obnovení vadného uzlu.

Třífázové kompresory a kompresory střídače.

Třífázové kompresory a střídače mají odpor mezi vinutími by měl být stejný, protože nemají navíjení a zbytek metodiky pro detekci poruch je stejný jako u jednofázového kompresoru.

K selhání elektrického motoru kompresoru dochází v důsledku porušení kvality izolace navíjecího drátu. Vinutí vinutí jsou mezi sebou uzavřeny, nebo jsou uzavřeny pro tělo. Výsledkem je, že se elektrický motor přehří a vyhoří. Pro ověření jsou přívodní vodiče odpojeny od elektrického motoru a určují zlomení vinutí s ohmmerem. Ohmmetr je nainstalován nulou a střídavě zkontrolujte řetězy mezi terminály. Když přestávka na vinutí, ohmmetr ukazuje odpor „nekonečno“.

Se zhoršením kvality izolace vodičů navíjejícího se může zatáčky navzájem dojít. Elektrický motor pokračuje v práci, ale spotřebovává větší proud, což vede k přehřátí jeho těla. Detekce krátkého vinutí je vyrobena ohmmerem na elektrickém motoru kompresoru s odnímatelnými napájecími dráty. S pomocí ohmmeru jsou řetězy kontrolovány mezi terminály, jakož i mezi terminály a bydlením. Při krátkodobém vinutí je odpor menší než standardní velikost. Pokud se vinutí nepřibližuje případu, pak indikace ohmmeru mezi tělem a terminály vinutí odpovídá „nekonečno“.

V případě porušení izolace vinutí může být pro tělo uzavřeno

Přetížení ochranných relé, které jsou instalovány mimo kompresor, jsou se dvěma, se třemi a čtyřmi terminály. Pro kontrolu relé se dvěma terminály je ampérmetr připojen k celkovému kompresorovému drátu. Zapněte kompresor a sledujte odečty ampéru. Ampérmetr by měl vykazovat ostrý skok v proudu přesahujícím asi 6krát jmenovitý proud spotřebovaný elektrickým motorem kompresoru, který by se pak měl snížit na danou nebo nižší velikost. Pokud je spuštěno ochranné relé, je to vadné. Pokud aktuální síla zůstává vyšší než nominální hodnota pro daný motor, pak je v obvodu přetížení přetížení. Chcete.li se ujistit, že je elektrický motor vypnut kvůli provozu ochranného relé, následujícím způsobem. Když je kompresor vypnutý, je na reléové terminály připojen voltmetr. Pokud jsou kontakty ochranného relé otevřené, pak voltmetr ukazuje přítomnost napětí. Při absenci stresu je porucha vysvětlena jiným důvodem.

Ochranné relé se třemi kontakty se používá v elektrickém obvodu kompresoru, pokud je žádoucí chránit jak pracovní a spuštění vinutí. Terminály relé mají čísla 2, 3 a 4. Terminál 2 je připojen k elektrickému drátu, který je přinesen do kompresoru. Terminál 4 je připojen k terminálu kompresorového motoru a terminálu 3 s kondenzátorem spuštění. S tímto připojením je nejlepší ochrana elektrického motoru kompresoru, pokud je počáteční relé vadné.

Chcete.li zjistit důvody snížení hladiny oleje, je zkontrolován kompresor a někdy je zkontrolována celá jednotka. Ztráty oleje mohou nastat v důsledku úniku chladiva, oleje vstupujícího do výparníku atd.Str. Před zahájením vyměněného kompresoru musí být provedena diagnóza jednotky a odstranění poruch. Přezkoumaná porucha by neměla být zaměňována s poruchou odpalovacích zařízení nebo s vadou pracovního kondenzátoru.

V případě poruchy olejového čerpadla začnou ložiska zaklepat nebo zaseknout hřídel kompresoru, což může být výsledkem opotřebení mechanických částí čerpadla. Oprava nebo výměna olejového čerpadla je prováděna současně s opravou kompresoru. Důvody neuspokojivého provozu čerpadla mohou být dvojice chladiva nebo ucpávání filtru špínou nebo kalem. Pokud se do pracovního olejového čerpadla dostala pára chladiva, pak se tlak oleje nezvýší. Parní zátka je odstraněna pomocí manometru. Kontaminovaný olejový filtr omezuje nebo zastaví průchod oleje do čerpadla, takže je vyčištěn nebo nahrazen novým. Současně je kliková skříňka kompresoru vyčištěna, olej v systému a filtry jsou vyměněny.

Opotřebení ložiska vede ke snížení účinnosti a výroby chladu kompresoru. Pokud je kompresor nucen, pak se tlak oleje sníží, absorpční tlak bude vysoký a injekce bude nízká. nízká. nízká. nízká. V důsledku dlouhodobého provozu kompresoru dochází zpravidla opotřebení. V tomto případě je vhodné jej nahradit nebo provést hlavní přepracování.

zkontrolovat, multimetr, spojky, klimatizace, kompresoru

Kompresorové ventily regulují tok chladiva kompresorem. Pokud jsou vadné nebo skrze ně, dojde k úniku páru palatanty, pak se práce kompresoru stane neúčinnou.

Pokud je sací ventil vadný nebo skrz něj pronikne chladiva, bude absorpční tlak v systému vyšší než nominální. Kontrola ventilu se provádí měřením rozdílu tlaku při vysávání kompresoru. Sběratel manometru je připojen k kompresorovým ventilům a otevírá je, zavře sací ventil a pozorujte změnu absorpčního tlaku během kompresoru. Absorpční tlak během 1-2 minut by se měl snížit na 8 kPa zbytkového tlaku. Pokud se tlak nesnižuje na stanovenou hodnotu, pak je kompresor zastaven a po 2-3 minutách se znovu zapnou po dobu 1-2 minut. Pokud není vytvořeno požadované vakuum (8 kPa), pak jsou ventily vyměněny. Kompresor tmelu je nahrazen v plném rozsahu.

Pokud je vypouštěcí ventil vadný nebo skrz něj propukne chladivo, bude vstřikovací tlak v systému pod nominálním.

Kompresor je velmi hlučný, pokud čerpá olej nebo kapalné chladivo. Dlouhodobé čerpání tekutin může být příčinou rozpadu ventilu, šikanování pístů a ložisek.

Pokud je v klikové skříni přebytek oleje, vstoupí do válců kompresoru. Chcete.li zajistit úroveň doporučenou výrobcem, přebytečný olej se odstraní přes odtokovou díru. Někdy je pro vyčerpání oleje nutný k demontáži kompresoru. V každém případě by mělo být odstraněno chladiva kompresoru nebo ze systému. Pozornost! Nepokoušejte se odstranit olej z kompresoru, pokud má kliková skříň tlak chladiva.

Pro sání chladiva z kompresoru je s kompresorovým ventilem připojeno manometrové potrubí, sací ventil je uzavřen. Kompresor by měl fungovat až do tlaku 13 pa. Poté je ventil vypouštěcího potrubí uzavřen a zbývající chladivo je uvolněno z kompresoru. Pozornost! Nevytvářejte tlak v klikové skříni kompresoru pod atmosférickou.

zkontrolovat, multimetr, spojky, klimatizace, kompresoru