Jak zkrátit profil doma

Než řezání vlnité desky, aby se materiál nepoškodil?

Provádění střešních prací, mnoho neprofesionálních mistrů čelí skutečnosti, že nevědí, jak a jak snížit zvlněnou desku. Nedostatek znalostí, zkušeností nebo požadovaného nástroje může vést k poškození materiálu. Nesprávné řezání a zpracování okrajů řezu je nejčastější příčinou koroze na povrchu koroze. Zároveň může být taková střecha velmi lehká a pohodlná k instalaci, pokud provádíte práci v souladu s technologií. V tomto vám řekneme, jak správně snížit zvlněnou desku, aby mu sloužil ve věku 25-50 let.

Na první pohled se zdá, že vlnitá deska je pravidelný plech, který s pomocí razítka poskytl úlevu. Takový názor je však chybný, protože tento materiál má složitý vícevrstvý povlak. Jako základ pro výrobu vlnité desky skutečně používají povrchovou ocel s tloušťkou 0,5-1,2 mm, která je během výrobního procesu pokryta vrstvou zinku a polymeru (plastisol, bazén, polyester). Tato struktura profilovaného listu chrání povrch kovu před kontaktem s kapalinou, což zabraňuje vzhledu koroze koroze. Rozlišují se následující typy profilovaných listů, které se liší ve výšce, šířce a tvaru profilu:

 • Stěna. Tento typ vlnité desky se používá pro podšívku kůže, strukturu plotů a plotů a organizaci bednění. Má malou ložiskovou kapacitu, proto se nepoužívá jako střecha.
 • Střecha Používá se k překrývání střech.
 • Univerzální. Univerzální vlnitá deska má průměrné vlastnosti, lze ji použít k provádění jakýchkoli stavebních úkolů.

Poznámka! Zvláštností práce s vlnitá deska spočívá v tom, že jeho polymerní povlak je extrémně náchylný k vysokým teplotám. Rychle vyhoří a odhaluje kov, který není odolný vůči korozi. Zpracování, řezání a instalace vlnité desky se proto provádějí pouze metodou studené.

Zpracování vlnité desky s broušením

Zpracování profilovaných listů s mlýnem by mělo být nejprve vyprávěno. Na otázku, zda je možné snížit corborous mlýnek a získat list s minimální poškozenou hranou, bude odpověď pouze záporná. Kruh řezaný rotací s vysokou rychlostí, řezáním tenkého kovu, hoří jej a povlak nejen podél řezané čáry: vysoká teplota poškozuje materiál a v určité vzdálenosti od něj. Použití speciálních disků pro práci s vlnitou deskou částečně odstraní problém: Šířka spáleného proužku na okraji bude několik.

Existuje také argument proti použití rohové brusky: jiskry, které létají během řezání profilovaného listu, spálí vrstvu protikorozní ochrany. Nezapomeňte, že řezací kruh ponechává roztrhané okraje na listu.

Úhlová bruska je však nejběžnějším nástrojem pro řezání vlnité desky. Rohová mlýnka používá každý, kdo si vybere rychlost procesu, nebojí se o záruční povinnosti výrobce a ví, jak chránit okraje profilovaných listů po jejich řezání.

Broušení nebo kruhové

Jak snížit profilované listy s bruskou, aby se jim způsobilo minimální poškození? Je lepší použít energetický nástroj s velkými kruhy. Tím se rozřezává listy s jakoukoli výškou vlny v jednom průchodu. Nahoře již bylo řečeno o potřebě používat speciální disky: jsou docela tenké (od 1 do 1,6 mm) a orámovány zuby z karbidového materiálu.

Postup ochrany proti koroziu okrajů po řezání mlýnek na Corborine je řezán, aby byl ošetřen antikorozními sloučeninami a nanášením barvy, podobné barvě polymerním povlakem listu.

Čím lepší je snížit zvlněnou desku. rohové broušení nebo kruhová pila? Pokud má dům manuální kruh, pak je jeho použití při řezání kovového profilu vhodnější než použití brusky. Rychlost rotace disku nainstalovaného na kruhové pile je nižší než na rohovém mlýnku. Při řezání kovu kruhem se teplota nezvyšuje tolik jako při léčbě brusky. To však neznamená, že okraje zvlněné desky nejsou poškozeny. Po odříznutí manuálního kruhu okraje profilovaného listu je nutné chránit před korozí.

Je třeba dodat, že oblast kruhové pily může také poškodit povlak kovového profilu.

Jak správně snížit desátník Corbodneal? Práce se provádí takto:

 • V listu překližky 1,5×0,3 m, nedosahující jeho okrajů, vytvářejí slot;
 • Na profilovaný list jsou umístěny 2 body, což označuje začátek a konec řezané čáry;
 • Na značky se aplikuje vodič překližky SO;
 • Překližka a kovový profil jsou pevné, po kterém je řezán profilovaný list.

Čím lépe je snížit zvlněnou desku? Elektrické nářadí:

Rohový mlýnek

Dlouhodobá expozice vysokým teplotám způsobuje největší poškození galvanizovaného povrchu zvlněné desky. Refraks z materiálu v procesu topení nad 200-250 ° C může polymer nebo lakování nebo lak. Použití plynového vybavení a zvonek s konvenčními disky pro zpracování vlnité desky je nesmírně nežádoucí. Ve skutečnosti se v procesu oddělení a dokonce i spalování povlaku rychle objeví bromická koroze. boční trhliny na koncích listů.

Abrazivní disky jsou schopny zahřívat kov na 600 ° C. U akrylového, polyuretanu nebo PVC pokrytí jsou nebezpečné a létají po poměrně velké vzdálenosti z pod jiskřičtí disk. Navíc po řezání s konvenčními disky na kovu existují otřepy, které budou muset být odstraněny. A nástroj při řezání dělá hodně hluku.

Řezání rohu je povoleno pouze pomocí řezacích disků s menšími zuby. Hrany po zpracování jsou docela rovnoměrné, s minimálním poškozením povlaku. V tomto případě však, aby se zabránilo vzhledu ohniska koroze, stojí za to být nesmírně opatrný a zabránit přehřátí a jiskření. Mimochodem, hluk při řezání je mnohem menší.

Řezání diskuse na broušení firemního mlýnku

Chcete-li pracovat s profilovaným listem, je nutné zakoupit speciální disk malé tloušťky (ne více než 1,0-1,6 mm) z kovu karbidu. Je určen speciálně pro řezání profilovaných listů. Okraj po zpracování je přesnější. Někteří specialisté s diamantovými postřikovými disky mohou snadno zpracovat smečku zvlněné desky s tloušťkou 10 listů.

Elektrický

Při absenci jiných nástrojů, které jsou po ruce, je docela možné snížit malé množství materiálu o výšku profilu až 20-25 mm. S vysokou vlnou to roztrhne plátno. A samotný nástroj může rychle selhat.

List před zahájením práce je upevněn na stole (běžné kozy jsou také vhodné), takže hrana je na hmotnosti 10 centimetrů z povrchu. Je pohodlnější používat laserový ukazatel laser. rybářská linie pro zastřihovač se ukáže jako rovnoměrnější. Je pevně stisknut na list a prořízl předem naplánovanou linii. Aby se zabránilo zranění, musí být držena pouze vlnitá deska a ne zcela se na to spoléhat.

Je obtížnější snížit velké množství zvlněné čáry pomocí skládačky, takže profesionální pokrývači ji používají hlavně k získání kudrnatých sekcí. Takové přizpůsobení může být zapotřebí, když střecha je podlaha na místech křižovatky k kouření nebo odvětrávání. Získání dlouhých podélných linií bude trvat mnohem více času, než při práci s rohovým brusky.

Důležité! Stejně jako v případě úhlové brusky by měla být skládačka nainstalována na velkých rychlostech. Jinak povlak zvlněné desky jednoduše vyhoří.

Elektronika pro kov

Práce s nimi při zpracování tenkého 1 mm kovu je docela výhodná-nejsou nižší rychlostí k rohovému brusky. S určitou obratností v krátké době mohou elektronové ručníky snížit dostatečné množství materiálu jak v přímé linii, tak podél linií, které mají zakřivený tvar.

Po zpracování proto může být nutné narovnat listy pomocí kiyanky. Pokud to není po ruce, okraj je oříznut běžným kladivem, po položení dřevěného těsnění.

Ideální možností řezání jsou řezání nůžky. Ve skutečnosti se jedná o řez miniatury. Vzhledem k tomu, že rybářská linie pro vyříznutí řezu jde ve dvou směrech najednou, vlnitá deska se nerozšiřuje. Můžete začít pracovat i od středu listu. Aby se zabránilo vzhledu otřesu, jsou nůžky před zahájením práce regulovány tak, aby se nástroj otočil pod 90 ° na řezanou linii. Tento nástroj však není levný a odborníci jej používají hlavně.

Elektrická kruhová pila

Rychlost ruky je 2krát menší než rychlost úhlové brusky, takže kov ve zpracovatelském procesu se téměř neroztaví. Pomocí tohoto energetického nástroje v krátké době můžete snížit poměrně velké množství materiálu.

Elektrická pila, stejně jako rohová bruska. Zvláštní tabulka pro řezání bude také. Při práci byste měli jednat pečlivě. pila tvoří velké množství žetonů, které mohou kdykoli létat. Při absenci zkušeností s její prací s ní pro řezání zvlněné desky je lepší se nevzdat.

Rada! Pro úpravu profilu je povoleno používat trysku pro vrták. Je docela schopen řezat malé velikosti vlnité desky v oblasti tvrdého

Pár nástrojů

Nástroje pro práci s vlnitou deskou

Elektronika se používá při řezání, když na hladkém okraji nezáleží. Proto je často elektrikář jedním z nejpopulárnějších a nejúčinnějších nástrojů. Z výhod zdůrazňujeme rychlost a docela dobrou kvalitu práce, z minusů. trochu hrubých okrajů řezu.

Při řezání lze také zcela efektivně použít manuální kruhovou pilu s malými zuby. Profil je současně řezán rychle a snadno v libovolném směru, ale je vhodné to udělat spolu s asistentem. Krmivo pro toto používá minimum.

Jak vidíme, je možné snížit vlnité desky během stavebních prací různými způsoby, z nichž každá má své vlastní výhody a nevýhody.

Pro malou práci na instalaci plotu lze použít ruční nářadí, ale při položení profilovaného listu na velkou plochu budovy již elektrické.

Je to správný výběr takového nástroje pro řezání, že kvalita a rychlost práce bude záviset. To také vede ke snížení všech finančních výdajů na instalaci, udržování listu ve výborném stavu, nedostatek opravných prací na vyčištění skvrn koroze skvrn.

Poradenství od pokrývců doporučené povahy

Používáte.li elektrické zařízení, úhlovou brusku nebo pilu, pak bez porušení ochranné vrstvy nebudou jiné deformace schopny udělat jediný zručný pán. Proto by hrana měla být natřena ihned po skončení. Speciální barviva se vyrábějí ve sprejových plechovkách, snadno se postříká. Chcete.li získat rovnou linii, vytvořte značky s tužkou.

Ne každý ví, že vlnitá deska je dokonce jednoduchý malířský nůž. Jsou na bezplatném prodeji a mají také další čepele. Okraje jsou dokonce bez roztržených stop, ale musíte jednat podél listu. Vytvořte škrábnutí s lehkým lisem podél značené čáry, poté vypněte, nadměrná část se rozbije.

 • Destička je umístěna svisle a bez pomocného nelze takové práce provést;
 • Materiál, ve kterém bude obtížné snížit příčné vysoké zvlnění;
 • Čím rychlejší pohyb plátna, tím více kovových okrajů bude hořet více, nízká rychlost neumožňuje zinek a tavení polymerních vrstev;
 • Výhodou elektrických pilů v zaoblených a obloukových řezech, jemnějšími nástroji jsou elektronika elektronika.
 • Pracovat v rukavicích na ochranu rukou před řezy;
 • Chraňte své oči před čipy, ukázaly se brýlemi;
 • Chránit sluchátka hlukem před hlukem;
 • Udržujte tělo před poškozením kombinéz a boty.

Vlnitá deska začala stavitelé masivně používat díky mnoha výhodám, včetně jednoduchého zpracování. S tímto materiálem je dvůr oplocený, fasády domů jsou pokryty, střechy jsou pokryty. Ale bylo to vyrobeno ve formě listového koláče, kde se musí každá vrstva zachovat, i když potřebujete řezat. Proto musíte dodržovat radu mistrů a vybrat nejjemnější nástroj. Pokud nedošlo k žádné deformaci, škrábance a hranolky jsou naléhavě uzavřeny, pak plot bude jednoduchý déle a fasáda nezmění jeho vzhled z vnějších vlivů.

Nástroje pro řezání vlnité desky

Výroba řezacího zařízení se vyvíjí a nabízí různé inovativní technologie pro zpracování kovů. Většina instalátorů však používá tradiční nástroje:

Výhodou tohoto zařízení je schopnost je používat k přizpůsobení profilovaných listů. V důsledku zpracování je řez správný a splňuje technologické standardy. Práce s těmito zařízeními je charakteristická, ale v řadě situací je vyžadována antikorozní ošetření okraje.

Nevýhody zahrnují úkol instalačního programu, aby nevystavil povrch listu deformace, t. Na. Má vlnitý konvexní vzhled s žebry tuhostí. Není dovoleno řezat materiál plynovým zařízením, t. Na. Můžete poškodit ochranný povlak. Profilovaná podlaha musí být zpracována pouze „studeným“ způsobem.

Pro řezání vlnité desky se doporučuje použít následující nástroje:

profil, doma
 • Tryska pro kriketový vrták je vhodná pro příčné a kudrnaté řezání materiálu, jakož i pro zpracování oblastí tvrdého. V tomto případě by tloušťka kovu neměla překročit 0,8 mm.
 • Nůžky na závěsy zahrnují podélné řezání, získávání rovných a kudrnatých linií, zpracování listu na koncích struktury. Zařízení patří do kategorie nástrojů s vysokou manévrovatelností.
 • Nůžky SWL jsou zapojeny do podélného a příčného zpracování profilovaného listu, až 2 mm tlusté. Navíc se nástroj používá k vytvoření složitých forem děr.

Profilovaná podlaha je tenký kov, který lze poškodit nesprávným řezáním. Materiál má nahoře ochrannou polymerní vrstvu, proto není povoleno použití tradičního vybavení, například kruhové pily, řezání dlátového dlátu nebo papírnictví.

Který nástroj lze použít ke snížení korporátorů

Existuje spousta nástrojů pro řezání jemné oceli. Některé modely jsou manuální, jiné jsou elektrické, pneumatické, hydraulické. Při řezání profilového listu doma se nejčastěji používají ruční zařízení a elektrické nástroje. Mezi produktivní a náročné patří:

Než řezání vlnité desky ?

Poptávka je považována za kovový profilový list, který se používá pro různé účely. Například pro instalaci střechy na fasády pro rychle postavené budovy pro různé účely a zařízení plotů. Profilelista je lehká, malá tloušťka, takže montáž se provádí přímo na staveništi. Pro práci stačí mít přenosný manuální nástroj.

Řezání podlah má rysy, protože list je „vrstrový koláč“ s kovovou základnou, několik vrstev ochranného dekorativního povlaku.

Při snižování ničení firem je ochranná vrstva zničena, která bude nutně růžová, snižuje životnost materiálu. Proto byste měli znát pravidla pro jeho řezání tak, aby se poškození ochranného povlaku neobjevilo.

Je možné snížit desátníky broušení ohrady

Poškození profilových podlah se považuje za zahřívané na vysoké teploty, ke které dochází při řezání. Proto nelze použít rozřezací zařízení plynu, broušení rohu.

Všechno spočívá v tom, že během řezání zařízení s vysokou rychlostí pomocí abrazivních kruhů v kontaktních bodech, kov, ochranná vrstva (povlak) na obou stranách, což vede k vzhledu geniální koroze. Když je rohová mlýnka nakrájena, objeví se mnoho jisker pod kruhem, které poškozují polymerní povlak v důsledku teploty.

Rohovou brusku můžete snížit, pokud vyměníte abrazivní kruh řezacím disku pro profilované podlahy s malými zuby. Ale ani v této podobě se nedoporučuje jej používat, protože zcela neodstraní množství poškození.

Jaké nástroje se používají pro řezání vlnité desky

Stavitelé používají elektrickou pilu, na které je disk nainstalován pro řezání profilovaného listu. Pila by měla být používána pečlivě, protože malé kousky kovu poškozují zaměstnance. Má řadu výhod:

profil, doma
 • Disk je zakoupen v budově.
 • Můžete rychle řezat velké množství listů.
 • Rychlost pily je menší než rychlost rohové brusky dvakrát, takže profil se neroztaví.
 • Ukázalo se, že hladký řez, okraj se nehříje, není jiskra.

Proříznutí malého počtu listů je vhodné pro ženu s nožem pro kov. Snadno použitelné, může provést řezy jakékoli formy, bezpečné pro začátečníky. Hlavní nevýhody. Pro práci potřebujete speciální stůl, stráví se hodně času na práci.

Přímé řezy se provádějí pomocí pily a zakřivené výřezy, například na místech komína, mohou být elektrikářem provedeny. Nejprve by měl být důkladně označen objekt, aby se zabránilo chybám s velikostí. Nevýhodou je, že práce je možná ve výšce profilu až do 2 cm. Pokud je výška větší, pak se plátno skládačky často zlomí.

Pokud je nutné přizpůsobit neškodný list, použijí se nůžky. Jsou to obyčejní, zvláštní elektrikář. Mohou existovat 3 typy:

Nůžky SWL mají speciální hlavu, díky které bez přesnějšího řezu bez deformace dělají nejpřesnější řez. Stavitelé používají velmi pohodlný nástroj. Elektrické nůžky. Používají se také nůžky na závěsy, které vyříznou 2 rovnoběžné čáry, což umožňuje udělat bez ohýbání listu.

Pokud existují zkušenosti s používáním vrtačky baterie, můžete pro práci použít trysku vrtáku, což je vhodné na těžkých místech.

Každý nástroj je optimální pro konkrétní situaci. Jednoznačně říkat, co je obtížné snížit. O tom rozhoduje specialista v každém případě, vzhledem k složitosti, přístupu, preferencím.

Technologie pro řezání vlnitých zařízení pomocí elektrické skládačky

Odborníci radí nejlepší možnost pro řezání vlnité desky. elektrikáře s laserovým průvodcem. Je univerzální, v používání (údržbu) má větší rychlost práce, minimální pravděpodobnost zranění, můžete soubor snadno vyměnit. Při použití postupujte podle pravidel:

 • Nakreslete rybářskou linii pro zastřihovač se značkou.
 • Podlaha je pevná 10 cm od povrchu, aby se nepohybovala.
 • Při řezání vyrovnanosti linky se používá laserový ukazatel.
 • Nástroj musí být pevně stisknut, aby se snížila pravděpodobnost vrchlíku souboru.
 • Udržujte materiál na okraji.
 • Ruka by neměla být na řezané linii.

Pokud dodržujete pravidla, můžete se nezávisle vyrovnat s ostrými profilovými podlahami. Hrany řezu jsou ošetřeny protikorozní tmel, obarvené tónem ochranného povlaku profilového listu, který jej ochrání po celou dobu životnosti.

Hrany koroze z koroze

Dokonce ani použití speciálních nástrojů pro řezání vlnité desky nezaručuje úplnou ochranu před poškozením povlaku vlnité desky. Pouze v profilovaných listech galvanizované oceli 1. Třídy tloušťky zinkového povlaku vytváří přítomnost molekul v místě sekce bariéra, která zabraňuje oxidaci kovu.

Proto, aby se zabránilo snižování životnosti vlnité desky, mělo by to být vhodné pro okraje řezu Special Antikorrosion Thar. Kromě toho můžete také namalovat tato místa barvou v barvě ochranného povlaku profilovaného listu. Naplnění těchto jednoduchých požadavků spolehlivě chrání okraje listů zvlněné desky na místech, což zajistí spolehlivost profilovaného listu po celou dobu jeho služby.

Užitečný článek? Uložte to v sociálních sítích, aby nedošlo ke ztrátě odkazu!