Je možné snížit topný pán teplého podlahy

Teplá podlahová rovnice, jak se zkrátit

Je zde topná kamarádka Tropix MNN 770-5,5 jeho plocha 5,5 m.Sq. A potřebuji 4,5 m.Sq. Je možné tento topný kabel nakrájet, pájet kabeláž na konci a vše zavřít s tepelným smrštěním ? Logicky, pokud zkrátíte kabel, pak se jeho odpor sníží a síla se zvýší, ale bude hořet z této nadměrné energie? Špatný nápad. Jako možnost se pokuste oddělit kabel od substrátu a jakýmkoli způsobem jej položte.

Je lepší otočit partnera než řezat kabel.

Westeent napsal: Logicky, pokud zkrátíte kabel, pak se jeho odpor sníží a síla se zvýší, ale bude hořet z této nadměrné energie?

Proto je nemožné zkrátit kabel. Lepší snížit krok větví. I když s obscénností je toto zaměření obtížnější:-/

Westeent napsal: Je možné snížit tento topný kabel, pájet kabeláž na konci a zavřít to všechno s smrštěním tepla ?

V zásadě můžete. Prostě ne pání, ale připojte se pomocí tlakového testování. Zmenšíte se tepelného zmenšení s lepicí vrstvou. A nezapomeňte zapnout redukční transformátor nainstalovaný po termostatu. Možnost 2Marsik a 2 jsou rozumnější, ale krok by měl být alespoň 5-6 cm.

GRU napsal: A nezapomeňte se zapnout přes spuštěný transformátor nainstalovaný po termostatu

A není snazší snížit odpovídající odpor do obvodu?

Díky za myšlenku, nějak jsem nemyslel na termostat. Zkusím to maziva 1000 watrů.

Westeent napsal: Nějak jsem nemyslel na termostat.

Jak jsem si nemyslel. Měl by být zahrnut a musí být v každém případě uveden.

Sakra to nebyl termoregulátor nebyl správně exprimován, ale regulátor napětí.

Westeent napsal: Je tu 1000 wattů, které to zkusím.

Westeent napsal: Není to termostat, ale regulátor napětí.

Westeent napsal: Je tu 1000 wattů, které to zkusím.

Impuls napsal: Vložte odpor do řetězce odpovídající odříznutí

Rozptyl asi 140 wattů. Zbývá pochopit, jaký druh produktu je, jak jej skrýt a kam dát teplo, mimochodem, placeno pultem.

Gru napsal: Dispersing asi 140 wattů. Zbývá pochopit, jaký je to produkt

Yu: Yu in the Eye je rovný. Pokud vyměníte kabel, neexistuje žádný způsob, jak na vlastní nebezpečí a riskovat to vše na podlahu. Samozřejmě. Zkuste to rovnoměrně ležet.

Gru napsal: Zbývá pochopit, jaký je to produkt, jak to skrýt a kam dát teplo

S transformátorem nebudou žádné takové problémy? Nemůžete však vůbec nic udělat: najít způsob, jak omezit maximální výkon na termostat

Další možností je omezit napětí kondenzátorem, ale jakou velikost bude.

Ještě jsem kabel neodřízl Nejlepší možností by samozřejmě byl transformátor, ale opět by to měl být dostatečný výkon, a to je v nominální hodnotě s oříznutým drátem 630 W. Takový transformátor bude stát docela málo a znovu ho musíte někde skrýt, protože velikost rezistoru bude.

Myslím, že je to také jako možnost, protože stěny budou vyrovnány v místnosti podle staré omítky, odstraňte starou omítku na zdi, kde bude pozorována jeho maximální tloušťka, když budou stěny zarovnány a tento extra měřič tam bude ležet.

Westeent napsal: Nejlepší možností by samozřejmě byl transformátor

Není to nejlepší. Nejlepší. změna na rohože požadované oblasti. Všechno ostatní je zvrácené.

možné, snížit, topný, teplého, podlahy

Westeent napsal: Odstraňte starou omítku na zdi, kde bude při vyrovnání stěn pozorována její maximální tloušťka a tento měřič tam bude ležet.

Legrační: „Teplá zeď“. Ale možnost je také vhodná.

Udržujte nohy v teple: vše, co potřebujete vědět před zakoupením teplého podlahy ve formě topných rohoží

Článek byl připraven s účastí odborníků Leroy Merlen

Topné rohože pro teplou podlahu se postupně stávají nejoblíbenější metodou a byt a venkovský dům. Někdy jsou kombinovány s topnými radiátory, někdy nám tepelná ztráta místnosti umožňuje omezit se na „rohože“. Topná rohož je relativně levná, namontovaná ve dvou počtech, slouží po dlouhou dobu a co je nejdůležitější, rovnoměrně zahřívá podlahu, takže její popularita mezi spotřebiteli v průběhu let roste pouze. V jakých prostorách jsou topné rohože, jak je správně namontovat, jak ušetřit elektřinu a co věnovat pozornost při nákupu, vysvětluje Natalia Terekhova, vedoucí elektrického postupu.

Hlavní rozdíl mezi rohožemi a obyčejnými elektrickými teplými podlahami spočívá v tom, že kabel je již položen na mřížku, a díky tomu je doba instalace teplého podlahy výrazně zkrácena, je zajištěna jednotnost pokládání a podle toho je ohřev povrch.

Topná rohož se skládá z tenkého topného sekce fixovaného na základě plastu, silikonu nebo jiné sítě. Sekce vytápění zase zahrnuje topné kabel, napájecí dráty a spojky, které poskytují hermetické připojení kabelových a napájecích vodičů.

Vytápěcí rohože a řezy jsou jeden.care a dva.crore. Jeden.Core má dva instalační dráty, takže během procesu instalace musí být druhý konec vrácen do výchozího místa instalace. Dva teplé podlahy mají jeden drát připojující se k výživě, na druhém konci je nainstalována uzavřená spojka, takže není třeba nic vrátit, styl je kvůli tomu zjednodušen. Toto je vážná volba: Jeden.Core kabely jsou levnější, ale dva.skromné ​​je snazší položit. Rozdíl v podstatě ve způsobu spojení.

Životnost a bezpečnost teplého patra přímo závisí na kvalitě kabelu v sekci topení a na kvalitě spojovacích kloubů. Moderní kabely jsou vyrobeny ze speciálně vyvinutých materiálů, takže jsou opravdu odolné. teplé podlahy některých výrobců slouží 25 let.

Pro další ochranu před elektrickým šokem má kabel obrazovku alumo.olavsan pásky.

Síla topné rohože je určena roztečem pokládky kabelu. vzdálenost mezi fragmenty topné sekce fixované na mřížce. Ve většině topných rohoží je krok s položením takový, že síla je dostatečná jak pro hlavní i pohodlné vytápění místnosti.

Odporový topný kabel

Pokud se pro potěr používá jeden vodič, pak je nutné poskytnout uzavřený obvod. To znamená, že kabel by měl být umístěn na podlahu tak, aby oba konce vstoupily do montážní krabice.

Pokud je použit vodič dvou míst, pak přítomnost druhého vodiče poskytuje uzavření aktuálního obvodu, takže do krabice je umístěn pouze jeden konec a na druhém.

Two.core topní kabel pro teplé podlahy

 • Obě žíly jsou umístěny do izolačního materiálu, například silikonové gumy;
 • Dva dráty jsou kombinovány se skleněným vláknem;
 • Pro uzemnění se používá vodič vyrobený z konzervované mědi;
 • Hliníková fólie chrání před místním přehřátím žíly;
 • Celá struktura je umístěna ve vnějším plášti vyrobeném z polyvinylchloridu.

Dva.cerovie jednoduše leží pod potěšením. můžete použít jakýkoli pohodlný způsob, aniž byste museli vrátit druhý konec do krabice.

Odporový drát při připojení k síti neustále uvolňuje teplo. toto je jeho hlavní nevýhoda Takové dráty nemůžete položit na těch místech, kde je plánováno uspořádat nábytek.

Vystřihněte topnou kabel teplé podlahy

Byl dnes v bytě opraven a nalezen „překvapení“. Zaměstnanci před nalitím řezaného obr. Položeno ve dvou místnostech. Jeden měl sadu 83 metrů dlouhý, v druhém. 29. Ocasy zůstaly. Plánoval je hodit na zeď, t.Na. Na podlahu nebylo kam házet. „Optimalizovat“ Úkol, bla.

Podle nich. „Odříznut, stisknutím a převrácením do tepelného smršťování“. Tendenci tomu věřit. Podle zaměstnanců. Odřízněte 5-6 metrů.

Zítra budu v bytě. Budu měřit odpor a porovnat s normativním Ale zkrátka se obávám, že odpor vzroste do pádu.

Jak jednat, kdo má nějaké myšlenky?

Vytrhněte si z potěšení. Není to možnost. Kromě toho byl kabel již oříznut, t.H. To nic nedává.

Jak tomu rozumím. Jediná více či méně rozumná možnost. Pás rezistor?

Sirrah napsal: Obávám se, že odpor bude silně růst.

Sirrah napsal: Více či méně rozumná možnost. Pás rezistor

No, kachna, nejprve změřte odpor a teprve pak se rozhodněte. Jinak to nemusí být moudré, všechno bude fungovat.

Sirrah napsal: Ze slov pracovníků. Odřízněte 5-6 metrů.

Croilovo vedl k Popadalov. Bylo nutné nastavit úkol na elektrikáře, koupit teplou podlahu pouze podle jeho pokynů. „Pracovníci“ To není nikdo, jejich podnikání je vyhodit odpadky do kontejneru, ale nedělejte to, a ještě více teplých podlah.

No, kachna, nejprve změřte odpor a teprve pak se rozhodněte. Jinak to nemusí být moudré, všechno bude fungovat.

Promiň, obnoveno. Není to technická místnost, zmatená.

Web-RR napsal: Kruilovo vedl k Popadalov. Bylo nutné nastavit úkol na elektrikáře, koupit teplou podlahu pouze podle jeho pokynů. „Pracovníci“ To není nikdo, jejich podnikání je vyhodit odpadky do kontejneru, ale nedělejte to, a ještě více teplých podlah.

A nejsou zasnoubeni. Nalijí potěr na připravený povrch. A tak, „ukázal iniciativu“. Odříznout, podle jejich názoru, „Extra kus“ Budou objednávky ruble. Ale zároveň, pokud existuje příležitost dostat se ze situace s menší krví, rád bych tak učinil.

Sirrah napsal: „ukázal iniciativu“. Odříznout, podle jejich názoru, „Extra kus“

Sirrah napsal: Nalijí na připraveném povrchu potěr

Zároveň zvládněte povolání elektrikáře? Opravdu si myslíte, že tam udělali všechno? Naznačuji, že ne každé tepelné smršťování je vzduchotěsné a spolehlivě izolovalo spojení

Sirrah napsal: Podle nich. „Odříznut, stisknutím a převrácením do tepelného smršťování“. Tendenci tomu věřit.

Ksiman napsal: Opravdu si myslíte, že tam udělali všechno?

Co je tady k udělání? Raději vyprávějte o testeru, přesněji o výhodách z měření odporu.

Andymirror napsal: Raději řeknete o testeru, přesněji o výhodách měření odporu.

Bojím se, že se zde nezbavím jednoho testera

Sirrah napsal: Jediná více či méně rozumná možnost. Pás rezistor?

Zajímalo by mě, jak vypadá bodový rezistor, který vydává tolik tepla jako 6 metrů, které mělo být přiděleno „odpor“, to znamená, odřízněte kousek teplé podlahy? Nejspornější. To má připojit kabel zpět)))

Gray napsal: nejsprávnější. To má připojit kabel zpět)))

možné, snížit, topný, teplého, podlahy

Ksiman napsal: Zároveň ovládají povolání elektrikáře? Opravdu si myslíte, že tam udělali všechno? Naznačuji, že ne každé tepelné smršťování je vzduchotěsné a spolehlivě izolovalo spojení

Chápu to velmi dobře. Výslech o kvalitě připojení. Toto je zcela samostatné téma. Se bude konat zítra.

Je pro mě důležitější alespoň teoreticky porozumět rozsahu katastrofy.

Otevře se. Já budu. Jsem rád, že to dokážete udělat bodově. Místo je jasně známo „Sloučeniny“

To je jen otázka, která by měla vyřešit „Pracovníci“, Opravdu se nedotýká elektrivistů)))))

Sirrah napsal: Odřízněte část jednorázového teplého podlahy.

Sirrah napsal: Podle nich. „Odříznut, stisknutím a převrácením do tepelného smršťování“

Co stiskli?Výživný kabel?

Sirrah napsal: Jak to chápu. Jediná více či méně rozumná možnost. Pás rezistor?

Pokud Jamshuts v hlavě. Jaký odpor. Ep. Naučte se materiál

Ksiman napsal: Obávám se, že se zde nezbavím jednoho testera. Budete také potřebovat megammetr, pak jackhammer a poté nový kabel.

Správně. Klient platí peníze, které nejsou falešné, ale skutečné. A ne to, aby se na to zahříval a samostatně se na podlaze.

Sirrah napsal: Jak to chápu. Jediná více či méně rozumná možnost. Pás rezistor?

Je nutné zapnout mozek. A odpovězte na otázku. Chtěli jste mít kecy pod svým pohlavím pro dobré babičky.

Velké pochybnosti o opravě kvality kabelu.Pro dobro, lepidlo je vloženo pod zmenšení tepla (blokuje vlhkost) a vše sedí s fénem.Kabelový cop je natažen na vrchol s punčovou, pak další prořezávání se vrhne s copu.A opakujte s tepelným smršťováním. Jaký je správný lék.Pokud všichni dokončili technologii, měla by to fungovat po dlouhou dobu

Tak. Byl jsem na svém místě. Otevřel jsem všechna místa „zkrácení“.

Odříznout, stisknout. Válcováno do adhezivního tepelného smršťování ve dvou vrstvách. Mimochodem, bude to řečeno. Tvrdí pracovníci nevyhodili oříznutí. Pro zájem se otevřelo tovární spojení. Tam, stejně jako jednoduše vystřelil rukávem a převalil se do tepelné aktivity.

Dlouhý drát.1 (v pokynech pro TP, normativní hodnota 34.3) Krátce horší. 93.2 proti továrně 109

Infračervená teplá podlaha. od teorie po praxi

Nepřekvapíte nikoho s alternativními vytápěcími systémy, systém topení již dlouho přestal vnímat jako nástěnná dálnice s radiátory. Teplá podlaha je jednou z nejpopulárnějších metod vytápění používaných jako další nebo nezávislý obvod. Existují dvě odrůdy teplého podlahového systému. s kapalinou chladicí kapalinu, nejčastěji s vodou a elektrickými. s topnými prvky. Infračervená teplá podlaha, i když patří do druhé odrůdy, je také obtížné jej nazvat elektrickým. Ačkoli se tyto systémy používají téměř deset let, o nich je známo méně než o tradičních analogy, navzdory mnoha pozitivním charakteristikám. Tento systém přirozeně neprošel kolem našich uživatelů fóra, mnoho účastníků ve Forumhouse zahřívá své byty přes infračervenou teplou podlahu.

Teplá podlaha kabelu: Charakteristiky a funkce

V současné době existuje mnoho speciálních systémů na trhu stavebních materiálů, které poskytují teplo v areálu. Všechna zařízení mají své vlastní technické vlastnosti, funkce, liší se v designu. Spotřebitelům je k dispozici řada teplých podlah: Liquid, Film. Dnes si teplá podlaha kabelu získala velkou popularitu. Není nic překvapivého: konec konců se takový systém rozlišuje velkým počtem výhod.

Hlavní účel mřížky pro teplé patro

Použití zesílené sítě pro uspořádání teplého podlahy je volitelná podmínka. Ale s jeho pomocí můžete dosáhnout určitého účinku:

 • Síla betonové vrstvy se výrazně zvýší, její provozní období se zvýší. V době kolísání teplotního režimu podlahy lze skríd deformovat, takže síť spíž bude schopna kompenzovat tyto nežádoucí jevy;
 • Úsilí o zatížení vytvořené podlahou, nábytkem a lidmi budou rovnoměrně distribuovány na základně;
 • Posílení sítě pro teplou podlahu sníží objem cementu při plnění obr. Tloušťka náplně je snížena, zatímco charakteristiky pevnosti nejsou sníženy;
 • Pomocí mřížky jsou pevné zahřívací potrubí pro teplou vodní podlahu, podél které se pohybuje tepelný nosník;
 • Výkon teplého patra se zvyšuje. Elektrický kabel nebo potrubí se nehodí pevně k základně, roztok, který zvyšuje tepelný návrat, spadá do vytvořené mezery.

Posílení sítě pro teplé podlahy vytváří mnoho společností a každá možnost se rozlišuje svými vlastními funkcemi, které vám umožňují používat s různými systémy vytápění.

Kov

 • Jejich použití vám umožní zajistit spolehlivé výztuže s vysokou kvalitou. Takové kovové sítě pro teplou podlahu jsou dokonale vyrovnány s hustým potěšením, po dlouhou dobu podporují jeho tvar. Buňky se provádějí ve formě čtverců. Tato funkce zvyšuje sílu mřížky, pruhy v procesu vyztužení se neroztahují. Krok a velikost buněk byla dokonale vybrána, aby se zabránilo překročení kovu a získalo optimální sílu mřížky;
 • Pro výrobu používám drát, jehož průměr se liší od 2.5 až 6 mm. Malé listy o velikosti jsou vyrobeny z tenčích vodičů. Jeden role má délku až 25 m, což vám umožní snížit počet dokovacích sekcí;
 • Při výběru mřížky je nutné vzít v úvahu konzistenci směsi písku-cementu-měla by volně proniknout do buněk. Kromě toho se bere v úvahu mechanické zatížení. pokud se jeho indikátor zvýší, mřížka se používá s menšími buňkami;
 • Na povrchu růžové sítě existují poznámky, které zlepšují přilnavost k roztoku. Síť je pokryta vrstvou zinku, která chrání kov před negativními účinky vlhkého prostředí a agresivních složek obsažených v roztoku;
 • Ocelové tyče perfektně pracují se změnami v teplotním režimu, neprobíhají deformaci a ničení;
 • Ocel je charakterizován dobrým indikátorem síly. Zničení jednoho nebo více odkazů neznamená porušení integrity celé mřížky použité pro vyztužení.

Kovová mřížka pro teplá podlaha je také významnou nevýhodou. je možné vytvořit korozi, což je příčinou dutých oblastí, které snižují sílu zatopeného potěru.

Kompozitní

Pro jejich produkci se používají vlákna s M čediče nebo uhlíku, nasycena spojovacími komponenty. Kompozitní zesílení mřížky pro teplé podlahy je odolná vůči vlhkému prostředí a chemických sloučeninách.

 • Lehká hmotnost;
 • Nízká tepelná vodivost;
 • Odolnost vůči roztoku;
 • Dlouhodobé provozní období, nikoli vystavení tvorbě koroze;
 • Plasticita materiálu, který usnadňuje proces instalace;
 • Přijatelné náklady.

Jak upevnit trubku na síti?

Nejjednodušší možností je koupit obyčejné svorky automobilů a připojit trubku k mřížce utahováním svorek.

Lifehack! Pokud „vaříte“ svorky ve vodě po dobu deseti minut. Pak se stanou mnohem měkčí a bude pohodlnější je opravit. Chcete.li to udělat, vložte svorky do nádoby a nalijte je vroucí vodou.

Existuje možnost montáže na speciální upevňovací prvek, na drátu a dalších metodách. Ale častěji se připevňujeme svorkami auta.

Předběžná příprava

Základna podlahy by měla být rovnoměrná a suchá.

Nezbytný nástroj a vybavení: šroubovák, ruleta, značka, nůž, elektrické měřicí zařízení a kompresní nástroje (kleště).

Přímé toky teplého vzduchu z jiných zdrojů tepla, slunečního světla, ponorů ze dveří a oken by neměly ovlivnit fungování termostatu.

možné, snížit, topný, teplého, podlahy

Instalace teplého patra je pohodlnější začít od termostatu (pro nejmenší počet vodičů).

Příklad, pro oblast vytápění 10 metrů čtverečních pomocí filmu se specifickou silou RD. = 220 W/m² Celková síla systému bude. = 2200 wattů a aktuální, respektive, I max. = R součet. / U = 2200 w / 220 c = 10 ampér.

Musíte se ujistit, že pro vybraný termostat je maximální zatížení povoleno více než 2,2 kW nebo 10 A (nejlépe o 20% více).

Pokud celkový výkon vytápění překročí přípustný pro jeden termostat, je nutná instalace dalšího termostatu.

Postup pro položení materiálů by měl přísně dodržovat pořadí uvedený na obrázku!

Který kabel je lepší použít pro teplou podlahu jeden nebo dva.?

Silnější vytápění, obvykle dva.topné prvky poskytují. V závislosti na čase potřebném k zahřívání podlahy bude upravena potřebná tepelná mikroklima. Pokud neexistují žádné zvláštní požadavky na teplotní režim, pak je pro vás docela vhodná teplá podlaha.

Lineární topná kabel je design běžného drátu, jehož konce jsou připojeny ke zdroji energie. Lineární model tedy může být zásadně reprezentován ve formě sekvenčního odporu odporu odporového typu charakterizovaného konstantním vytápěním.