Kolik by měla být délka rukojeti kladiva

kolik, měla, délka, rukojeti, kladiva

Hand Hammers. design, typy, aplikace a funkce správného výběru

Nejoblíbenějším a nepostradatelným manuálním nástrojem na farmě je kladivo. Tento nástroj se zdál velmi dlouhou dobu, ale i nadále je žádán, pokud je nutné ucpat nehty. Ačkoli dnes byl i tento typ manuálního nástroje nahrazen elektrickými a pneumatickými analogy, ale manuální kladivo zastává první místo v hodnocení popularity. Kromě ucpávání nehtů je tento nástroj schopen provádět mnoho různých úkolů

Každý z nás se v dětství seznámil s kladivem, když se dostal k arzenálu nástrojů svého otce v garáži nebo spíži. Proto odpovědět na otázku. z čeho se skládá kladivo, nebude obtížné. Hlavní konstruktivní prvky ručního kladiva jsou následující podrobnosti:

 • Hlava. šoková část, která je vyrobena z kovu. Skládá se z krabice, klínu a ponožky
 • Zvládněte. je vyrobena ze dřeva, vlákna a kovu. Rukojeť je spuštěna na rukojeti, stejně jako výrobce společnosti
kolik, měla, délka, rukojeti, kladiva

Boj s obyčejným tesařským kladivem je podmíněně rozdělen do dvou částí. plochý šok a klín Nejčastěji se používá šoková část nástroje, takže jeho hlavní podmínkou je odolat velkým a vícenásobným zatížením. Část ve tvaru klínu slouží k rozdělení něčeho, nebo když jsou provedeny kontroly.

V centrální části krabice je oválná díra. Je navržen tak, aby se spojil s rukojetí. Tato díra se nazývá jezdec. Dřevěná rukojeť se roztaví na velikost díry, poté je v ní nainstalována. Takže při práci s kladivem se hlava nástroje neodpovíjí od rukojeti, je podrobena záda. Glining je způsob spolehlivé fixace hlavy nebo kladiva z spontánní dceřiné společnosti z držadla.

Vzhledem k tomu, že útočník je vystaven vysokému nárazu, jsou pro jeho výrobu používány typy kovů s vysokou silou kovů. Kov je podroben kování, odlévání a frézování, po kterém navíc podléhá stádiu tepelného zpracování. Proces tepelného zpracování vám umožňuje získat produkt s vysokou silou, což je hlavní část nástroje. Síla povrchové vrstvy je na úrovni 3-5 mm, kvůli které útočník získává vysokou tvrdost. Pro vyloučení vývoje korozních procesů je kovová část nástroje pokryta speciálním složením. galvanic. Levnější manuální kladiva jsou malovány barvami.

Rukojeť na klasickém ručním kladivu je reprezentována z dřevěného materiálu. Dnes jsou takové držadla stále populární a chrání je před vlhkostí jsou pokryty barvou a laky. Dřevěná rukojeť kladiva je pokryta lakem, aby se nástroj chránil před vysycháním. Výhodou dřeva jako rukojeti je skutečnost, že v případě poškození je snadno nahrazeno novým perem. Při výběru nové rukojeti pro kladivo vyrobené ze dřeva je důležité zvážit následující rysy:

 • Manipulační vlákna by měla mít kolmý směr vzhledem k hlavě. Toto uspořádání vláken poskytuje vysokou sílu rukojeti a v případě poškození je vyloučena pravděpodobnost zranění
 • Rukojeť by měla být vyrobena z určitých typů stromů. buk, popel, chytání, javor, bříza. Tyto typy stromů jsou obzvláště odolné. Kliky z těchto stromů se rozbijí velmi zřídka. Samostatně je třeba poznamenat, že u kladiva nebo sekery byste si neměli vybírat držadla z takových druhů stromů, jako jsou borovice, osika, olše a smrk
 • Velikost. Délka rukojeti by měla odpovídat hlavě hlavy. Příliš krátká rukojeť na těžkého chlapce nebude trvat dlouho

Dřevo je daleko od jediného materiálu, ze kterého jsou vyrobeny držadla kladiva. Pro takové účely se také používají kovové a plastové materiály. Obzvláště populární jsou nástroje s úchyty vlákna. Slobra vláken je kov, který je pokryt gumovou kompozicí. Rušník nejen chrání kovovou rukojeť před korozí, ale také změkčuje návrat v ruce během úderů a také vylučuje klouzání. Ve srovnání se dřevem se kovové držadla rozlišují následujícími výhodami:

kolik, měla, délka, rukojeti, kladiva

Současně kovové úchyty přidávají hmotnost kladiva, což negativně ovlivňuje provoz nástroje. Pokud je kovová rukojeť poškozena, pak to vede k potřebě koupit nové kladivo. Svařování rukojeti kladiva je kontraindikováno, protože místo svaru bude nejslabší místo.

Hlavním rozdílem mezi těmito nástroji je šoková síla a hmota. Obecně se věří, že zařízení pro vstřikování, které má hmotnost více než 4 kg, je již kladivo.

Výrobní materiál

Klasická verze kladiva je odlitková kovová hlava, dřevěná rukojeť. Pro výrobu hlavy se používá ocel se zvýšenou silou.

Vyrobit jej několika způsoby:

Hlavy vyrobené z černé oceli jsou pokryty ochrannou vrstvou zinku nebo polymerní barvy, aby se zabránilo korozi. Pro výrobu rukojeti se používá masivní dřevo: buk, rohatý nebo dub. Samostatné kladiva se vyrábějí zcela kov, s plastovou nebo pogumovanou rukojetí.

Richthoka Hammers

Hammers Richthoka je velké množství nástrojů určených k úpravě plechových ocelových prvků automobilů a různých zařízení, jakož i výkon uměleckých prací s listovými kovy různých profilů (ploché, zakřivené).

Hammers tohoto typu mají malou hmotu a protáhnou rukojeť. Nebezpečení jsou jednorázové a dvojité, přátelé a zadní části mohou mít následující formy:

 • Plochý. úzký a široký, čtvercový a kulatý;
 • Poloměr (sférický) velký a malý;
 • Špičatý. vousy, vrcholy (ostré a nudné);
 • S vlnitým povrchem.

Kiyanka také s gumovou, plastovou a kombinovanými (dvěma komponentami) Boyki z malé oblasti patří pušky Hammers. Bouře jsou zvýrazněny v samostatné kategorii. ploché nástroje s hladkou pracovní částí nebo zářezem, používané společně s běžnými zámečníky.

Správná rukojeť kladiva. Váha kladiva. Váha kladiva.

Pracovní plocha nebo lodě těchto kladiv a kladivo jsou ploché nebo mírně konvexní, v závislosti na místě a povaze požadované rány. Obvykle jsou vyráběny s různými povrchy na koncích. dva.vznešené, stejně jako s protáhlým a úzkým chlapcem. Hmotnost manuálních kladiv. kabelky se pohybuje od 3/4 do 1 ½. 2 kg. Hmotnost kladiva se pohybuje od 5 do 15 kg. Kliky pro kladivo a kladivo jsou vyrobeny ze silného tvrdého dřeva. Elm, Kizila, Mountain Ash, Birch atd

V závislosti na hmotnosti kladiva nebo kladiva dává rukojeť odpovídající délku (tabulka. Jeden).

Stůl 1. Délka rukojeti kladiva v závislosti na hmotnosti.

Hmotnost kladiva nebo kladiva v KG Délka rukojeti v mm Hmotnost kladiva nebo kladiva v KG Délka rukojeti v KG
0,25 250 4 700
0,3. 0,4 300 4.5 750
0,5. 1,0 360 5. 6 800
1,25. 2.0 425 7. 8 850
2,5. 3.0 475 devět 900
3. 3,25 550 deset 1000
3.5 650

Doporučení výběru

Pokud vzniká potřeba nákupu, Master zpravidla chápe, jaký typ a objem práce bude nutné provést pomocí nástroje. Proto, aby se určilo, které kladivo by mělo být zakoupeno na základě těchto parametrů.

 • Určete pohled. Za tímto účelem vyhodnocujeme frekvenci konkrétních úkolů. Například budete muset zablokovat střechu v blízké budoucnosti nebo dát dlaždice V tomto případě si musíte koupit kladivo na dlaždici nebo zastřešení. Nejčastěji však existuje dostatek akvizice nástroje zámečnice.
 • Vypočítáme hmotnost. Při výběru kladiva je důležité zvážit tento parametr Chcete.li ušetřit fyzické náklady na ucpání, měli byste si vybrat těžší kladivo s dlouhou rukojetí. Například kladivo jako nástroj pro tento typ práce je perfektní.
 • Výběr tvaru a velikosti. I některé poddruhy kladiv mají různá funkční zařízení, která je třeba zvážit z hlediska nutnosti. Například nástroj s nosem s hřebíkem bude stát více než s konvenční možností hlavy ve tvaru klínu. Určete účelnost přeplatek na vlastní pěst.
 • Další vybavení. Moderní nástroje mají několik výhod. Například více reliéfních úchytů vám umožní lépe držet kladivo a utratit menší sílu v tomto procesu. A další gumové obložení jsou pojištěny náhodným sklouznutím. Výsledkem je, že produktivita poroste kvůli větším počtu rytmů s kladivem. Pokud tedy existuje výběr mezi modernější a klasičtější možností, musíte si vybrat pokročilejší verzi.

Je tedy zřejmé, že abyste si vybrali správné kladivo, musíte se rozhodnout o jeho funkčním účelu. Typ práce a jejich objem by měl být promyšlen předem, protože jeho hmotnost, tvar a další vybavení na tom bude záviset. Pouze s pomocí takové sekvence je možné přesně vybrat nástroj pro vyřešení určitých technických problémů.