Přestavba 12voltového elektrického šroubováku Makita na lithium

přestavba, 12voltového, elektrického, šroubováku

Akuvrtačka. Repase akumulátoru NiMH na Li-ion | oprava baterie

Sada pro 14.4V-16.8V

Provoz elektrického šroubováku s napětím 18V-21V nastaveným na maximální zatížení:

Záruka na celou sadu a nabíječku. 6 měsíců.

Jak si vybrat?

Pokud jde o výběr baterie pro elektrický šroubovák, je třeba zvolit samotný elektrický přístroj, který se dodává s baterií určitého modelu.

Žebříček levných akumulátorových šroubováků pro tuto sezónu je následující:

 • Makita HP331DZ, 10.8 V, 1,5 Ah, lithium;
 • Bosch PSR 1080 LI, 10.8 V, 1.5 Ah, lithium;
 • Bort BAB-12-P, 12 V, 1.3 Ach, nikl;

Mezi nejlepší profesionální modely patří:

 • Makita DHP481RTE, 18 V, 5 Ah, lithiový;
 • Hitachi DS14DSAL, 14.4 V, 1,5 Ah, lithium;
 • Metabo BS 18 LTX Impuls 201, 18 V, 4 Ah, lithium;
 • Bosch GSR 18 V-EC 2016, 18 V, 4 Ah, lithium;
 • DeWALT DCD780M2, 18 V 1.5 Ah, lithium.

Nejlepší akumulátorové šroubováky z hlediska spolehlivosti:

 • Bosch GSR 1440, 14.Lithiová baterie 4 V, 1,5 Ah;
 • Hitachi DS18DFL, 18 V, 1,5 Ah, lithium;
 • DeWALT DCD790D2, 18 V, lithiová baterie 2 Ah.

Můžete si všimnout, že nejlepší šroubováky v poloprofesionálním a profesionálním segmentu mají 18voltové baterie.

Toto napětí je považováno za profesionální standard pro lithiové baterie. Protože profesionální nářadí je navrženo pro dlouhodobé a náročné používání a pro větší pohodlí, je většina 18voltových baterií pro elektrické šroubováky vzájemně plně kompatibilní a někdy jsou dokonce zaměnitelné mezi nářadím různých výrobců.

Kromě toho jsou rozšířeny normy 104 V.8 V a 14 V.4 volty. První možnost se vyskytuje pouze u nejlevnějších modelů. Druhý typ je tradičně „středněnapěťový“ a lze jej nalézt jak v profesionálních modelech, tak v modelech střední třídy (mid-range).

Ve specifikacích nejlepších modelů však symbol 220 V nevidíte, protože se v nich uvádí, že elektrický šroubovák je připojen k domácí zásuvce pomocí drátu.

přestavba, 12voltového, elektrického, šroubováku

Převod elektrického šroubováku Makita 6271D (12V) z Ni-Cd na Li-Ion akumulátory

V tomto příspěvku vám řeknu, jak jsem převedl svůj elektrický šroubovák Makita 6271D z Ni-Cd na Li-Ion baterie.

Mé vlastní znalosti nestačily, a tak jsem se řídil touto (podle mého názoru dobrou) zprávou. „link.

Důvody, proč jsem přešel na lithiový šroubovák:

Původní baterie se již nenabíjejí. Trvalo pouze 10 minut. neintenzivní práce.2. Cena nových „značkových“ baterií není příliš vysoká.3. Nízké zatížení elektrického šroubováku. Používám ho jen jednou nebo dvakrát za měsíc, když je to potřeba. Baterie Ni-Cd takové zacházení nesnášejí.4. Není třeba pracovat se šroubovákem v prostředí s nízkou teplotou. Co ničí lithiové baterie.5. Dostupnost zdroje napájení notebooku (19 V, 1,5 A).

3S 30A BMS PCM li-ion ochranná deska. Koupeno „zde“.Cena v době nákupu je 532 ct.ч. přeprava.

5A DC na DC CC CV snižovací měnič. zakoupeno „zde“.Cena v době nákupu. 150 70 poštovné

USB tester JUWEI J7-t. Koupeno „zde“.Cena v době nákupu. 420 v t.ч. doručení.

Baterie 18650 3500 mAh vybíjecí proud 10A 4ks. Koupeno „zde“.Cena v době nákupu. 1285 v t.ч. přeprava.

Nabíječka notebooku 19V, 1,5A. Získal jsem ji zdarma.

Nyní o tom, co jsem dělal, pokud jde o praxi.

1.1 Demontoval kryt baterie, poklepal gumovou paličkou na obvod švu a vyjmul jej.1.2 Pak opatrně odpojil (odlomil) kontaktní část ze starého akumulátoru.1.3 nové baterie nabité na 4,22 V.1.4 Znovu sestavte baterie do nového bloku ze 3 kusů pomocí lepicí pásky.1.5 Připájení baterií k sobě a jejich připojení k nabíjecí desce podle továrního schématu.1.6 Kontaktní část jsem připájel k nabíjecí desce silnými dráty, přičemž jsem dodržel polaritu.

1.7 Opětovná montáž krytu baterie. Baterie do pouzdra těsně zapadly, ale musel jsem vylomit dvě vodítka. Kontaktní blok je v pouzdře poměrně pevně uchycen, takže jsem ho nijak dodatečně nepřipevňoval.

1.8 Aby se poloviny nerozdělily na dvou místech, použijte lepidlo „Moment“

2.1 Začal jsem tím, že jsem se pokusil namontovat starou napájecí jednotku, ale nefungovalo to. Nevynucoval jsem si to a vyndal jsem starou desku.2.2 Dostal jsem nabíječku na notebook, rozebral ji, vyndal desku. Deska se krásně vešla do nového (pro ni) pouzdra.

2.3 S ohledem na zkušenosti popsané ve výše uvedeném článku jsem vzal hliníkový kanál o rozměrech 40×25 mm a délce 60 mm a připevnil k němu desku DC-DC měniče pomocí tepelné lišty (1,5 mm) se dvěma šrouby. Předběžně odbrousit vyčnívající části pájky ze spodní strany desky pomocí dremelu. Т.е. Hliníkový kanál slouží jako chladič. Upevnění desky pomocí šroubů a izolačních podložek. Teplota desky při nabíjecím proudu 1,2 A byla 50 stupňů. Modul jsem umístil na kanál tak, aby LED diody na desce byly nad světelnou trubicí, což umožňuje rychle vyhodnotit aktuální stav. Kanál jsem ke skříni připevnil tavným lepidlem.

2.4 Dokončení testeru USB. Rozebral jsem skříň. Odpojil jsem konektory USB od desky a místo toho jsem dráty jednoduše připájel.2.5 Připevněte tester k tělu nabíječky pomocí oboustranné pásky.2.6 Zapojte všechny desky sériově pomocí vodičů a dbejte na polaritu.

3.1 První zapnutí proběhlo v pořádku, vše fungovalo. Napětí jsem nastavil na 13,3 V.3.2 Vložte baterii a nastavte proud na 1,2 A.3.3 Abych zkontroloval teplotu nabíjecí desky, nejprve jsem baterii dvě hodiny vybíjel žárovkou a poté ji dal nabíjet. Po půl hodině jsem změřil teplotu na desce a ta byla 50 stupňů. při pokojové teplotě 24 st.3.4 V tomto bodě dokončeno a sestaveno pouzdro nabíječky.

Nakonec mohu říci, že jsem konverzi nezískal zbytečně.

Výhodou je:- výrazně nižší hmotnost.- Zvýšená kapacita z 1250 mAh na 3500 mAh.- Řízení nabíjení s výpočtem kapacity.

Přechod na lithiové baterie Makita

Tak jsem se dostal k přestavbě svého elektrického šroubováku Makita na lithiový. Můj Makita je 12 voltů, ale myslel jsem, že to nestačí 3 baterie, protože s vybitou baterií bude 9 voltů. Proto jsem si koupil 4 vysokoproudové baterie, ochrannou desku s balancerem pro 4 články a indikátor napětí pro sledování stavu baterie. Mimochodem, baterie a ochranná karta budou zlevněny za 5 dní kvůli týdnu značek. Stálo mě to 16,7 (baterie 9,14 3,38, ochranná karta 3,24, indikátor 0,94) Všechny baterie byly testovány v nabíječce Opus, deklarovaná kapacita odpovídá skutečnosti, ale nenapadlo mě, že bych si udělal obrázek. Stará baterie byla rozebrána pomocí kladiva a šroubováku. Všechny baterie byly testovány pomocí funkce Opus recovery, byly nalezeny dvě nepoužitelné baterie, zbytek vykazoval kapacitu cca 1100 mAh (nové měly mít 1400 mAh). Čistě ze zvědavosti, zatím pro ně nemám využití. V přítomnosti 3D tiskárny se rozhodl sestavit ne pomocí čínského smrkání a lepicí pásky, ale vyvinout spojovací materiál z plastu. Po opětovné montáži baterie jsem ji zkontroloval známým testerem a dostupným zatížením.Kapacita se ukázala asi 2700 mAh, nedostatek kapacity Myslím, že je vysvětleno tím, že ochranná deska vypne baterii při napětí asi 4,15 V při nabíjení a asi 2,9 při vybíjení. Nová baterie má téměř 2x větší kapacitu než původní a elektrický šroubovák se točí docela rychle, dokud nevypne bezpečnostní spínač (11,7 V), takže druhou baterii asi nepotřebuji. Obě baterie jsem použil pouze jednou v životě. Z kufříku byly odstraněny všechny nepotřebné věci a proříznuty otvory. Kvůli ruční práci nejsou otvory krásné, ale nebylo mým cílem, aby byly krásné, protože jsem se chystal vytisknout ozdobný překryt. Omlouvám se, že jsem při psaní tohoto článku nefotil příliš mnoho fotek. Termostat a termostat (pokud tomu správně rozumím) nebyly odstraněny, i když jsou nyní zbytečné. Nepochopil jsem, proč tam byly dva termokontroléry, možná někdo ví? Čínský smrček se neobešel bez montáže, indikátor a tlačítko pro zapnutí se hodí dostatečně pevně, myslím, že s tavným lepidlem nevypadne. Nabíjení před vypnutím ochrany. Vybíjení před spuštěním ochrany. Po opětovné montáži byly samozřejmě provedeny drobné testy. Při první rychlosti nemohu kazetu držet v ruce, ochrana nefunguje. V režimu druhé rychlosti vrtání se při ručním držení sklíčidla bezpečnostní spínač vypne, v režimu 16 cvaknutí se bezpečnostní spínač nevypne. Nejnepříjemnější je, že ochrana není vždy karta zhasne sama o sobě, někdy musíte použít napětí na vstup baterie, takže by to znovu fungovalo. Nemyslím si, že se to stane během používání, protože si nepamatuji, že by se mi vrtačka takto zasekla. S výrobkem jsem spokojen, myslím, že cíle bylo dosaženo. Otevřená je otázka nabíjení baterie, doma to není problém, ale pokud ji musíte používat venku, může to být obtížné.

Přestavba šroubovákové baterie na Li-Ion

V tomto článku neřeknu nic nového, ale chci se jen podělit o své zkušenosti s upgradem baterií mého starého šroubováku Makita. Původně byl tento nástroj určen pro nikl-kadmiové baterie (které jsou již dávno mrtvé, stejně jako mrtvé koupil ty samé, aby je nahradil). Nevýhody Ni-Cd jsou známé: nízká kapacita, krátká životnost, vysoká cena. Proto výrobci akumulátorového nářadí již dávno přešli na lithium-iontové baterie.

A co ti, kteří mají starý nástroj?? Je to velmi jednoduché: vyhoďte Ni-Cd plechovky a nahraďte je Li-Ion články oblíbeného formátu 18650 (označené průměrem 18 mm a délkou 65 mm).

Jaký druh desky a dílů je potřeba k přeměně šroubováku na lithium-iontový?

Tady je moje baterie 9,6 V, 1,3 Ah. Při maximálním nabití má napětí 10,8 V. Li-Ion články mají jmenovité napětí 3,6 V a maximální napětí 4,2 V. Z toho vyplývá, že k nahrazení starých nikl-kadmiových článků lithium-iontovými články potřebuji 3 články, jejich provozní napětí bude 10,8 V, maximální napětí je 12,6 V. Překročení jmenovitého napětí motor nijak nepoškodí, neshoří a při větším rozdílu není třeba se obávat.

Lithium-iontové články, jak je známo, velmi nerady přebíjejí (napětí vyšší než 4,2 V) a vybíjejí (pod 2,5 V). Při takto nadměrných provozních rozsazích prvek velmi rychle degraduje. Proto lithium-iontové články vždy spolupracují s elektronickou kartou (BMS. Battery Management System), která řídí článek a hlídá horní i dolní mez napětí. Jedná se o ochrannou desku, která jednoduše odpojí banku od obvodu, pokud je napětí mimo provozní rozsah. Kromě článků proto potřebujete také desku BMS.

Nyní dva důležité body, se kterými jsem několikrát neúspěšně experimentoval, než jsem dospěl ke správné volbě. Jedná se o maximální přípustný provozní proud samotných Li-Ion článků a maximální provozní proud desky BMS.

U šroubováku jsou provozní proudy při vysokém zatížení až 10-20 A. Proto je nutné koupit články, které jsou schopné dodávat vysoké proudy. Osobně úspěšně používám 30ampérové články 18650 od společnosti Sony VTC4 (2100 mAh) a 20ampérové články Sanyo UR18650NSX (2600 mAh). V mých elektrických šroubovácích fungují dobře. Ale například čínský TrustFire 2500 mAh a japonský světle zelený Panasonic NCR18650B 3400 mAh nejsou vhodné, nejsou pro takové proudy určeny. Proto není nutné se kapacitou článku příliš zabývat. i 2100 mAh je více než dost; hlavní je nepřepočítat maximální přípustný vybíjecí proud.

Stejně tak musí být deska BMS navržena pro vysoké provozní proudy. Viděl jsem na YouTube, jak někteří lidé staví baterie s deskami BMS s 5 nebo 10 A. Nevím, ale když zapnu šroubovák, tak se mi desky BMS najednou seknou. Připadá mi to jako plýtvání penězi. Samotná Makita používá pro své baterie 30ampérovou desku. Proto používám 25 A BMS, který jsem koupil na Aliexpressu. Stojí asi 6-7 dolarů a lze je vyhledat jako „BMS 25A“. Protože potřebujete desku pro tříčlánkovou sestavu, musíte hledat desku s označením „3S“ v názvu.

Ještě jedna důležitá poznámka: některé desky mohou mít různé vývody pro nabíječku (označené „C“) a zátěž (označené „P“). Deska může mít například tři vývody: „P-„, „P“ a „C-“ jako na původní lithium-iontové desce Makita. To pro nás nefunguje. Nabíjení a vybíjení (nabíjení/vybíjení) musí být prováděno jedním kontaktem! To znamená, že deska by měla mít 2 pracovní kontakty: jen „plus“ a jen „minus“. Protože naše stará nabíječka má také pouze dva piny.

Celkově vzato, jak jste asi uhodli, jsem svými experimenty vyhodil spoustu peněz, a to jak za špatné prvky, tak za špatné desky, přičemž jsem udělal všechny chyby, které se daly udělat. Získal jsem však neocenitelné zkušenosti.

Jak rozebrat baterii šroubováku

Jak rozebrat starou baterii? U některých baterií jsou poloviny baterií připevněny šrouby, ale existují i takové, které používají lepidlo. Moje baterie jsou právě ty druhé a obecně jsem si dlouho myslel, že je nelze rozebrat. Ukázalo se, že je to možné, pokud máte kladivo.

Obecně lze říci, že pomocí intenzivních úderů na obvod spodní hrany pouzdra (kladivo s nylonovou hlavou, baterie by měla být držena v ruce v hmotnosti) se místo lepení úspěšně oddělí. Pouzdro se nepoškodí, už jsem rozebral 4 ks.

Ze starého obvodu potřebujete pouze kontaktní desky. K horním dvěma prvkům jsou pevně přivařeny bodovým svařováním. Svar lze odstranit šroubovákem nebo kleštěmi, ale musíte být co nejopatrnější, abyste neporušili plast.

Pro další práci je vše téměř hotovo. Mimochodem, teplotní čidlo a izolátor jsem si ponechal, ale už nejsou potřeba.

Je však velmi pravděpodobné, že tyto prvky jsou nezbytné pro normální fungování běžné nabíječky baterií. Proto důrazně doporučuji si je ponechat.

Opětovná montáž lithium-iontové baterie

Zde jsou nové články Sanyo UR18650NSX (najdete je na Aliexpressu pod tímto číslem) s kapacitou 2600 mAh. Pro srovnání, stará baterie má kapacitu pouze 1300 mAh, což je o polovinu méně.

Připájení vodičů k článkům. Průřez vodičů by měl být alespoň 0,75 kV.mm, protože budeme mít spoustu proudů. Vodič s takovým průřezem je vhodný pro práci s proudy nad 20 A při stejnosměrném napětí 12 V. Lithium-iontové hrnce můžete pájet, krátkodobé přehřátí jim vůbec neublíží, je to test. Potřebujete však dobrý rychlý tok. Používám glycerinové tavidlo TAGS. Jen půl vteřiny a je hotovo.

Připájejte další konce vodičů k desce podle schématu.

Ke svorkám baterie vždy připojuji ještě silnější 1,5 kV vodič.mm. protože to prostor dovoluje. Před připájením na pájecí kolíky jsem na ně položil kus smršťovací bužírky. Je nutná pro dodatečnou izolaci desky od bateriových článků. Jinak by ostré hrany pájky mohly snadno odřít nebo propíchnout tenkou vrstvu lithium-iontového článku a způsobit zkrat. Nemusíte používat smršťovací fólii, ale je naprosto nezbytné, abyste mezi desku a články vložili alespoň něco izolačního.

Kontaktní část lze v pouzdře baterie zpevnit několika kapkami superlepidla.

Je dobré, když je skříňka sešroubovaná, ale to není můj případ, takže jsem poloviny slepil pomocí mincovníku Mint.

Akumulátor se nabíjí standardní nabíječkou. Je pravda, že algoritmus se mění.

Mám dvě nabíječky baterií, DC9710 a DC1414 T. A nyní fungují jinak, takže vám řeknu, jak přesně.

Nabíječka a lithium-iontová baterie Makita DC9710

V minulosti byla baterie řízena samotnou nabíječkou. Po dosažení plného stavu se proces zastavil a konec nabíjení signalizoval zeleným světlem. Nyní však řízení hladiny a vypínání zajišťuje obvod BMS, který jsme nainstalovali. Po dokončení nabíjení se červená kontrolka LED na nabíječce jednoduše vypne.

Pokud máte takovou starou nabíječku, máte štěstí. Protože je to tak jednoduché. Když se dioda rozsvítí, znamená to, že se nabíjí. Vypnuto. nabíjení je dokončeno, baterie je plně nabitá.

Nabíječka a lithium-iontová baterie Makita DC1414 T

Je třeba si uvědomit jednu drobnou nuanci. Tato nabíječka je novější a je určena pro nabíjení širšího rozsahu baterií od 7,2 V do 14,4 V. Nabíjí se jako obvykle, červená kontrolka LED svítí:

Když ale baterie (která by v případě NiMH článků měla mít maximální napětí 10,8 V) dosáhne 12 V (máme Li-Ion články, které mají maximální celkové napětí 12,6 V), nabíječka se zblázní. Protože neví, zda nabíjí 9,6V nebo 14,4V baterii. V tomto okamžiku přejde Makita DC1414 do chybového režimu a střídavě bliká červená a zelená LED dioda.

To je normální! Nová baterie se bude stále nabíjet, i když ne úplně. Napětí bude přibližně 12 V.

To znamená, že s touto nabíječkou vám bude chybět určitá kapacita, ale myslím, že se to dá přežít.

Celkové náklady na upgrade baterie cca 1000. Nová Makita PA09 stojí dvakrát tolik. Ve výsledku máte dvojnásobnou kapacitu a k opravě (v případě náhlého kolapsu) stačí vyměnit lithium-iontové články.

Poznámka: Tento článek a obrázky v něm jsou chráněny autorskými právy. Částečná nebo úplná reprodukce na jiných zdrojích je bez povolení zakázána.

přestavba, 12voltového, elektrického, šroubováku

pro dodatečnou montáž baterií elektrického šroubováku Makita

Datum zveřejnění: 22. srpna v 16:50 Autor: Sofia

koupit makita elektrický šroubovák v blagoveschensk, elektrický šroubovák akumulátorový 12, makita elektrický šroubovák podvod, makita oficiální webové stránky elektrický šroubovák akumulátorový, koupit elektrický šroubovák akumulátorový krasnoyarsk

Co je to konverze baterie elektrického šroubováku Makita

Spotřebitelé často chválí jeho kompaktní, lehký a ergonomický design. Jeho výkon je asi třikrát vyšší než u nejlepších akumulátorových šroubováků. Nevýhodou je hlučný provoz, časté lámání bitů, krátká délka elektrického kabelu. 12 V model s příklepovým mechanismem pro šroubování spojovacích prvků různých velikostí a pro vrtání otvorů do betonu a zdiva. Robustní převodovka s kovovými převody a ochranou proti prachu zajišťuje dlouhou životnost. Počet otáček a počet úderů může uživatel nastavit podle pracovních podmínek. Pohodlné bezklíčové sklíčidlo pro co nejrychlejší výměnu nástrojů, pozvolný rozběh a funkce zpětného chodu doplňují již tak rozsáhlou nabídku funkcí tohoto nářadí.

Složení

Dobrý den. V tomto příspěvku vám řeknu, jak jsem převedl svůj elektrický šroubovák Makita 6271D z Ni-Cd na Li-Ion baterie. Moje znalosti nestačily, takže jsem použil (podle mého názoru dobrý) průvodce. Vše pro převod elektrického šroubováku z NiCd na Li-Ion s AliExpressem. V tematickém stručném průvodci a odkazech na všechny potřebné. Nutné pro připojení baterií do akumulátoru. Můžete použít i normální lankový drát s velkým průřezem, ale páska je vhodnější. Pokud pájíte. Tak jsem se dostal k přestavbě svého elektrického šroubováku Makita na lithiový. Můj Makita 12 voltů, ale myslel jsem, že to nestačí 3 baterie, protože s vybitou baterií bude mít napětí 9. Tak jsem si koupil 4 silnoproudé. Svůj elektrický šroubovák jsem předělal na akumulátorový. se ukázalo jako velmi nepříjemné. Musel jsem koupit stejný, ale nový 12 V Interskol. Doporučuje se přeměnit zastaralé baterie Ni-Cd na baterie Li-ion 18650. Jak převést baterii elektrického šroubováku na lithium-iontové články. Jaký druh desky a dílů je potřeba k přeměně šroubováku na lithium-iontový? Tady je moje baterie 9,6 V, 1,3 Ah. Přestavba elektrického šroubováku na lithiové baterie 18650 14. Při přestavbě šroubováků různých výkonů a svítilen. Při přestavbě baterie elektrického šroubováku byste měli vzít v úvahu také vlastnosti lithiové baterie 18650. Můj kamarád má pěkný elektrický šroubovák Makita 6271. Je to super šroubovák, i když je starý, ale baterie jsou už dlouho vybité. Všechny potřebné díly jsem objednal v Číně, počkal na zásilku a začal pracovat. Budete potřebovat. Přestavba elektrického šroubováku na lithiový. Oblíbený elektrický šroubovák Hitachi s 12V baterií EB1214S. Baterie LG hg2, 3000mA a 30A, 3 x 4.2V vám poskytnou 12V, které hledáte.6в. Mají řídicí desku bms 3s 30a z aliexpressu Přeměna baterie šroubováku na lithiové články Někteří majitelé. PŘEMONTOVÁNÍ 12voltového akumulátoru pro elektrické šroubováky Makita na Li baterie. Převod elektrického šroubováku na lithiové baterie: návod na převod elektrického šroubováku na lithiové baterie má smysl. 2019 Online obchod s oblíbenými a horkými náhradními bateriemi Makita z oblasti elektroniky pro domácnost, dobíjecích baterií. Na výběr máte také z různých značek náhradních baterií Makita. Objevte 25 nejoblíbenějších. Přestavba elektrického šroubováku na lithiové akumulátory 10,8V-21V. Přestavba elektrického šroubováku na baterii. Minimální životnost lithium-iontové baterie Samsung 18650 2500mAh 25A.1000 nabíjecích a vybíjecích cyklů. Pro přenos jsou vhodné všechny značky výrobců šroubováků (vrtaček). Převod elektrického šroubováku na lithiový. Levně koupit Li-ion baterie a ochrannou desku rovnováhy. Postupujte podle jednoduchých pokynů pro přestavbu elektrického šroubováku.

Účinek aplikace

Díky pohodlné ergonomické rukojeti, podsvícení a kufříku s dalšími přihrádkami na příslušenství nebo jiné drobnosti je ovládání elektrického šroubováku Makita DF331DWYE jedním z nejpohodlnějších. Baterie se nabíjejí rychle, už za půl hodiny. Ačkoli váží málo, poskytují až 2 hodiny nepřetržité práce (vše závisí na zpracovávaném materiálu). K dispozici je druhá baterie, takže při provádění zamýšlených úkolů nedochází k žádným prodlevám. V recenzích zákazníci chválí elektrický šroubovák pro jeho lehkost, výkon, dostupnost náhradní baterie a aretaci vřetena. Někteří zákazníci jsou nespokojeni s kvalitou sklíčidla a krátkou životností baterií.

Názor odborníka

Elektrický rázový šroubovák Makita DHP481RTE je vybaven 18voltovou baterií s kapacitou 5 Ah. Dostupnost náhradní baterie v sadě poskytuje neomezené možnosti práce na dálku bez nutnosti dobíjení. Rychloupínací bezklíčové sklíčidlo šetří čas při výměně příslušenství a bezkartáčová konstrukce motoru zajišťuje dlouhou životnost. Točivý moment 115 Nm má 16 nastavení. V kombinaci se 2 pracovními rychlostmi, integrovaným osvětlením a pogumovanou rukojetí vytváří nejpohodlnější pracovní prostředí pro obsluhu.

Šroubováky Makita v Uljanovsku: kompletní modelová řada, nízké ceny, akce, slevy. Nakupujte elektrické šroubováky Makita ve velkoobchodě a maloobchodě v internetovém obchodě VseInstrumenty.ru. Koupit elektrický šroubovák Makita v Uljanovsku. Stačí si prohlédnout katalog produktů na webových stránkách společnosti Sledgehammer.Kupte si elektrický šroubovák Makita v Uljanovsku, vyberte si svůj oblíbený produkt a prohlédněte si specifikace v katalogu produktů. Když si vyberete produkt v našem internetovém obchodě, neváhejte zavolat našim specialistům na telefonní číslo. Šroubováky za nejlepší cenu v internetovém obchodě DNS. Široká nabídka produktů a propagačních akcí. V katalogu najdete ceny, reference, fotografie a podrobné informace o produktech. Internetový obchod 220 V nabízí v Uljanovsku k nákupu akumulátorové vrtačky a šroubováky Makita za ceny nižší než v naší maloobchodní síti. Záruka. od 12 měsíců. Dodávka po celém Rusku. V kategorii: Šroubováky Makita. Koupit za výhodnou cenu, doručení: Uljanovsk, slevy! Velký katalog produktů: Elektrické šroubováky Makita v Uljanovsku, popisy. Elektrický šroubovák, Sklíčidlo: pro bity, Počet rychlostí: 1, Příkon 570W, Zpětný chod, Hmotnost 1.5 kg. Elektrický šroubovák Makita 6826. od 76 275 Yandex.Tržiště. Elektrický šroubovák Makita. Nakupujte produkty značky Makita elektrické šroubováky za nejlepší cenu v Gagarinu. Uljanovsk. Oficiální stránky MEGASTROY v Uljanovsku. online hypermarket, který ukazuje vše pro stavbu, opravy, dekorace a zahradu. Přečtěte si ceny akumulátorových šroubováků Makita a výhodně koupit šroubovák v Uljanovsku přes internet s doručením na portál Blizko. Koupit Makita elektrický šroubovák v Uljanovsku levně. V modelech dostupnosti. Dodávka v Uljanovsk.Uljanovsk. Akumulátorová vrtačka Makita DF331DWAE určená k vrtání otvorů do dřeva a kovu, šroubování šroubů, vrutů a dalšího spojovacího materiálu v různých typech zařízení.

Jak používat

Pohodlná ergonomická rukojeť, podsvícení a kufřík s přídavnými schránkami na příslušenství nebo jiné drobné předměty dělají z elektrického šroubováku Makita DF331DWYE jeden z nejpohodlnějších přístrojů. Baterie se nabíjejí rychle, za pouhou půlhodinu. Ačkoli váží málo, poskytují až 2 hodiny nepřetržité práce (vše závisí na zpracovávaném materiálu). K dispozici je druhá baterie, takže nedochází ke zpoždění při dokončování úkolů.

Jak objednat?

Vyplňte formulář pro konzultaci a objednávku repase baterií pro elektrické šroubováky Makita. Operátor s vámi zkontroluje všechny podrobnosti a my vaši objednávku odešleme. Balíček obdržíte do 1-10 dnů a zaplatíte za něj, jakmile jej obdržíte.

Výměna baterií elektrického šroubováku Makita. Akumulátorové šroubováky AEG koupit. Recenze, návod k použití, složení a vlastnosti.

Montáž baterie

Další výměna baterie se skládá z následujících kroků:

 • Dobře očistěte demontované části krytu;
 • Vzhledem k tomu, že rozměry nových bateriových článků budou menší, je třeba je bezpečně upevnit: přilepit k vnitřní stěně pouzdra lepidlem „Moment“ nebo tmelem;
 • Připájejte plusové a minusové vodiče ke staré svorkovnici, umístěte je na původní místo v krytu a zajistěte je. Ochranná deska je nasazena a části akumulátoru jsou připojeny. Pokud byly již dříve slepeny, použije se opět „Moment“.

Přestavba 12V elektrického šroubováku Makita na lithium-iontový šroubovák

Po určité době používání se baterie elektrického šroubováku opotřebuje a je třeba ji vyměnit. V tuto chvíli se vám bude hodit návod, jak převést elektrický šroubovák na lithium-iontové baterie.

Výměna baterií v elektrickém šroubováku za lithiové baterie 18650 nevyžaduje od uživatele žádné specifické znalosti, je pouze nutné pochopit základy opravy a získat potřebné komponenty.

Při připojování baterií k desce je třeba dodržet jasnou posloupnost: 0V, pak 4,2V, 8,4V, 12,6V, 16,8V, jinak nebude gadget fungovat

Je důležité zajistit stejnou úroveň nabití

Chcete-li pochopit, jak převést 12voltový elektrický šroubovák na lithium-iontové baterie, musíte určit typ pájení. Nejlepší je bodové svařování, protože přehřátí je nežádoucí. Pájení je však také vhodné. Abyste se vyhnuli zbytečným nákladům způsobeným neopatrnou obsluhou, doporučuje se cvičit s nepotřebnými bateriemi.

Chcete-li vypočítat, kolik baterií 18650 budete potřebovat pro 12voltový elektrický šroubovák, měli byste použít následující výpočetní schéma: 2-3 niklové. 1 lithiová; 5-7 = 2; 8-10 = 3; 11-13 = 4.