15 typů pila a jak si vybrat. SAW pro řezání protokolů

typů pila a jak si vybrat

Zjistěte více o těchto 15 populárních pilách, takže jste připraveni na budoucí projekty.

Timothy Dale je odborník na opravu domů a spisovatel s více než desetiletí praktických zážitků z výstavby a domácího zlepšení. Je zručný v rezidenčních, komerčních, průmyslových a institucionálních instalatérských, elektrických, tesařských, instalacích, rekonstrukcích a projektovém řízení.

Deane Biermeier je odborný dodavatel s téměř 30 lety zkušeností ve všech typech opravy domů, údržby a přestavby. Je certifikovaným vedením a také drží certifikaci od EPA. Deane je členem revizní rady Spruce’s Home Improvement.

Pila je běžná manuální nebo napájený nástroj používaný k proříznutí dřeva, kovu, plastu nebo různých materiálů v závislosti na typu pily. Pily jsou nástroje, které se používají po tisíciletí, takže by nemělo být žádným překvapením, že existuje mnoho různých typů se specializovanými vzory určenými pro konkrétní účely. Učením se o různých typech pily můžete zjistit, jak tyto nástroje správně používat. Znalost správného nástroje pro tuto práci pomáhá zajistit, abyste dosáhli nejlepších výsledků pro projekty pro kutily.

Manuální pily přicházejí v řadě možností, které jsou skvělé pro přesné řezy v mnoha materiálech nebo drsných řezech, jako jsou oříznutí keřů nebo řezání stromů. Power pily šetří čas a úsilí poskytnutím hnací síly za pilou s stisknutím tlačítka nebo stisknutí spouštěče. S využitím napájecích pily jsou však zapojeny významná nebezpečí, takže je důležité se o těchto nástrojích dozvědět více, než se pokusíte použít. Podívejte se na těchto 15 typů pily a pokračujte ve čtení, abyste zjistili, jak si vybrat pilu pro váš další projekt.

Pilka na kov

 • Nejlepší pro: proříznutí kovu nebo plastu

Malé, ostré zuby na pivě jsou primárně navrženy pro hackování mědi, železa nebo olověné trubky, i když mohou být také použity na plastu. Hacksands se obvykle nepoužívají na dřevě, protože tenká čepel se často chytí mezi oběma stranami. Rovněž je třeba zmínit, že používání hackerské kresby na dřevěném materiálu může poškodit čepele, takže se doporučuje držet se řezacího kovu a plastu pomocí hackerské kresby. Tuto pilu můžete rozpoznat kovovým c-rámem a tenká čepel držená pod napětím šrouby na obou koncích rámečku. Pokud budete v budoucnu řešit jakékoli instalatérské projekty, je dobré mít poblíž hackerské kresby v případě, že se čipy pro řezačky potrubí.

Crosscut Saw

 • Nejlepší pro: provádění drsných řezů ve dřevě, ořezávací větve, řezání řeziva a malé stromy

Klasický typ manuální pily, průřezové pily se běžně používají pro udržování stromů, keřů a živých plotů. Tento typ pily je charakterizován velkými řadami zubů a relativně silnou čepelí, která pomáhá pilu proříznout tlusté protokoly a kmeny stromů. Během prázdnin se často objevují pily, kdy rodiny vyrazí, aby se rozřezaly vánoční stromky. Průřezové pily s dvěma osobami jsou méně často vidět, ale možná okamžitěji rozeznatelné s rukojetí na obou koncích, která umožňuje dvěma lidem vidět stromy velkým průměrem.

Sádrokartonová viděla

 • Nejlepší pro: děrování otvorů a řezání sádrokartonu nebo obložení

Standardní profesionální nástroj Dry Waller, sádrokartonovou pilu nebo nástěnná deska, má úzký špičatý nos, který je vyroben pro děrování malých otvorů měkkým materiálem, jako je sádrokartony a obložení. Má krátkou, širokou čepel s tlustými zuby, které mohou prořezávat sádrokartony s malým úsilím, což uživateli umožňuje provést přesné a přesné řezy. To je nezbytné pro vystřihnutí otvorů v sádrokartonu pro elektrické zásuvky nebo přístupové panely, aniž by se otvor byl příliš velký. Píže sádrokartonu se obvykle používají s jednou rukou a mohou mít zuby na jedné straně čepele nebo na horním i dolní části čepele pro oboustranné řez.

Bow Cut Saw

 • Nejlepší pro: prořezávání stromů a řezacích protokolů nebo kousků řeziva

Podobně jako u průřezové pily jsou pily na řezání luku navrženy pro proříznutí tvrdých kousků řeziva, drsných protokolů a malých stromů. Během prázdnin se také běžně používají, když jednotlivci vyrazí, aby omezili vánoční stromky. Zbytek roku, pily na řezání luku se obvykle vyskytují v garážích, workshopech a přístřešcích, pokud nejsou potřeba k prořezávání stromů na dvoře nebo udržování neslušných keřů a živých plotů. Tyto pily vypadají podobně jako pily, protože mají kovovou rukojeť, která se rozprostírá po celé délce čepele, i když tvar držadla je obecně zakřivený více směrem k jednomu konci než na druhém, místo jednotného C-tvaru rukojeti hacksan.

Kruhová pila

 • Nejlepší pro: přenositelnost a řezání kamenem, kovem, dřevem, plastem a keramikou

Kdykoli je pila napájena elektrickým motorem, přidává další prvek nebezpečí, který je třeba zaúčtovat, než začnete pracovat. To platí pro všechny napájecí pily, i když je to obzvláště důležité pro přenosné pily, jako je kruhová pila, protože pohyb poháněné čepele může způsobit, že pila byla vytažena z rukou uživatele. Abychom pomohli podporovat a udržet pevně přilnavost této pily, jsou kruhové pily vyrobeny s přední držadlem a zadní rukojetí, kde je spoušť umístěn.

Tyto pily mají velkou kruhovou čepel a plochou, nastavitelnou desku, která působí jako strážce i částečná podpora pro většinu pily, zatímco čepel prořízne cílovým materiálem. Kruhové pily mohou být použity s řadou různých lopatek k proříznutí kamenným, kovem, dřevem, plastem nebo keramice.

typů, pila, vybrat, řezání, protokolů

Pokosová pila

 • Nejlepší pro: Vytváření několika stejných úhlu nebo zlomených řezů ve dřevě, kovu nebo zdivu

Obvykle se mýlí za složené pokosové pily nebo pily na sekačky, pily na bázi, která je vyrobena tak, aby sedala na pracovním stole nebo stole. Materiál pak může být umístěn na vrchol této základny a velká kruhová čepel je stažena dolů, aby prořízl materiál. Takto také funguje pila, ale rozdíl mezi pilou a pokosovou pilou spočívá v tom, že plot a pila lze upravit na pokosové pile, aby vám umožnily provést zkosené řezy a úhlové řezy v různých stupních. Jakmile najdete správný úhel, stačí zamknout pilu a plot na místě a můžete použít pilu k replikaci tohoto přesného řezu několika kousky dřeva.

Chop Saw

 • Nejlepší pro: řezání více kusů řeziva v rychlém sledu s vertikálním řezem dolů

Jak již bylo zmíněno, miter pily, složené pokosové pily a pily jsou často zmatené, protože mají stejný základní design. Pily nasekání jsou však ve svém pohybu základní než pily na pokosové pily nebo složené pokosové pily, protože jsou vyrobeny pouze tak, aby se řezaly svisle. Většina pily na sekacích je vyrobena tak, aby se řezala pouze v úhlu 90 stupňů k materiálu na základně, i když některé modely mají nastavitelný plot, který umožňuje pilu provést rozložené řezy s velkou kruhovou čepelí. Tyto pily mohou být zabaleny do pracovního vozu, které se mohou vydat na pracoviště.

Složená pokosová pila

 • Nejlepší pro: Vylepšená kontrola a všestrannost při výrobě rovných, zkosených, úhlových a složených řezů

Složené pokosové pily se od sebe oddělují standardní pily a pily na sekačky, protože mají velkou kruhovou řezací čepel připevněnou k paži, místo otočné páky. To umožňuje uživateli provádět přesnější úpravy pily pro rovné, zkřížené, úhlové a složené řezy dřevem, plastem, kovem, zdivem a kompozitními materiály. Než se pokusíte proříznout kamenem, cihla nebo kov, nezapomeňte si vybavit pravou čepel.

Vykružovačka

 • Nejlepší pro: přenositelnost a ruční řezy pro křivky, úhly nebo nepravidelné tvary

Jedna z více všestrannějších pila na tomto seznamu, skládačka se skládá z obdélníkového nebo čtvercového těla s horní rukojetí a malou obdélníkovou čepelí, která se svisle natahuje z blízkosti přední strany pily. Tato čepel se rychle pohybuje nahoru a dolů ve svislém pilu. Pomocí jedné ruky nasměrujte čepel přes horizontální materiál, abyste řezali křivky, úhly, spirály a jakékoli jiné nepravidelné tvary nebo vzory. Tyto pily jsou obvykle určeny pro proříznutí dřeva, obložení nebo sádrokartonu, i když mohou být vybaveny různými čepelemi, které zvládnou kovové, dlaždice nebo keramiku.

Pásová pila

 • Nejlepší pro: měřené, přesné vertikální řezy dřevem, kovem nebo plastem

Pásné pily jsou velké, stacionární nástroje, které jsou běžné na dřevozpracujících dílnách, protože mají tenkou, vertikální řezací čepel s jemnými zuby, které mohou proříznout řadu materiálů. Umístěte cílový materiál na tabulku pily a upravte plot nebo vodítko tak, aby materiál vedl přes čepel. Na rozdíl od stolní pily, když se odříznete kapelou pila. Prořezávejte dřevo, kov a plast s lehkostí, ale jen se ujistěte, že věnujte pozornost, aby vaše prsty byly daleko od čepele, zatímco pracujete.

Stolní pila

 • Nejlepší pro: Nastavitelná hloubka čepele a přesné, podélné řezy

Snažit se vyvážit 8 stop od 4 stop dřeva na několika saworsech, aby se podél řezy s kruhovou pilou je neuvěřitelně obtížné, nebezpečné a neefektivní. Pro mnoho kutilství však toto řešení vysílací posun stojí za to vyzkoušet, protože nemají stolní pilu. Zatímco stolní pily zabírají hodně prostoru v dílně, poskytují také diyerům široký, rovný povrch, aby umístili materiál pro měření a větší kousky dřeva, kovu nebo plastu lze protlačit přes čepel stolní pily, aby se vyrobil rovně, rovně podélné řezy. Stolní pily mají kruhovou čepel, která vyčnívá z povrchu stolu. Výšku čepele lze také upravit pro hlubší nebo více mělkých řezů.

Reciprokační pila

 • Nejlepší pro: přenositelnost a volná ruda kovové nebo dřevo

Precitující pily jsou přenosné možnosti s dlouhým tělem a krátkou tenkou čepelí, která se pohybuje tam a zpět rychlým vrácením pohybu. Tyto malé pily jsou běžné na rušných pracovištích, kde je lze použít k proříznutí dřevěných cvočků, prořezáním kovovým potrubím nebo k vidění plastu. Precitující pily vyžadují velkou kontrolu a přesnost ze strany uživatele, aby se zabránilo skoku nebo ohýbání čepele. Rozhodněte se pro kabelový model pro větší sílu nebo jděte s bezdrátou pro vynikající manévrovatelnost. Udržujte pevně přilnavost na reciproční pile nebo čepel může chytit na okraji cílové povrchu, což způsobí, že se ohýbá nebo zlomí.

Motorová pila

 • Nejlepší pro: řezání protokolů, kácení stromů a prořezávání velkých živých plotů nebo keřů

Zatímco mnoho kutilství bude mít kruhovou pilu, reciprokační pilu a dokonce i pokosová pila nebo kotleta, řetězová pila se tradičně nepočítá mezi běžnými nástroji pro zpracování dřeva DIYER. Vzhledem k rostoucí popularitě řezbářství se však tato kategorizace může změnit, ale do té doby jsou řetězové pily lépe popsány jako poháněné zahradní nástroje. Používají se pro prořezávání stromů, keřů a živých plotů při zachování zahrady, i když řetězové pily jsou také vyrobeny tak, aby se řezaly čistými kmeny stromů, což je nezbytné pro bezpečné odstranění starých, umírajících stromů. Řetězové pily proříznuty drsným dřevem s spojeným řetězem, který se rychle otáčí kolem kusu oceli. Řetězec má specializované zuby, které proříznou dřevem, což umožňuje pádu tohoto stroje a řezané řezivo.

Mokré dlaždice

 • Nejlepší pro: řezání podlahy nebo nástěnných dlaždic

Čepele se mohou rychle zahřát, když proříznou tvrdými materiály, jako je skála nebo dlaždice. Aby se zabránilo poškození čepele pily bez obětování řezné síly, mokré dlaždice viděla, že čepel ochlazuje vodou. Tyto pily jsou navrženy pro proříznutí dlaždic bez štípání nebo praskání, což z nich činí nezbytný doplněk pro renovaci koupelen nebo instalaci kuchyňských backsplashes. Pily na mokré dlaždice se pohybují ve velikosti, ačkoli většina modelů je dostatečně malá, aby se pohybovala po pracovišti nebo zabalena do vozidla pro snadnou přepravu.

Pole pila

 • Nejlepší pro: prořezávání stromů a ořezávání živých plotů ve vysokých výškách

Lezení po žebříku s motorovou pilou je obecně považováno za špatný nápad, protože nemůžete správně uchopit žebřík při zachování rovnováhy nebo sevření. Takže pro prořezávání vysokých stromů a živých plotů je nutné použít pilu. Tyto zahradní nářadí vypadají jako malé řetězové pily namontované na prodloužitelném pólu. Dlouhá čepel může proříznout tyčinky, listy a malé větve, zatímco uživatel zůstává bezpečně na zemi, která provozuje pilu s ovládacími prvky umístěnými na rukojeti. Pily na póly mohou být zaváděné elektrické, plynové poháněné, bateriové napájené nebo manuální v závislosti na vašich preferencích.

Výběr pily

Před zahájením projektu musíte určit nástroje, které jsou nezbytné k dokončení úlohy. Pily se používají k proříznutí dřeva, kovu, plastu a dalších materiálů, ale ne každá pila je určena pro každý typ materiálu. Například řetězová pila je ideální pro řezání stromem, ale nechtěli byste ji použít pro řezání dlaždic. Když tedy vybíráte pilu, zvažte materiál, který je schopen řezat před pokračováním.

Budete také muset přemýšlet o typu řezů, které chcete udělat. Jigsaws, kruhové pily a reciprokační pily jsou přenosné napájecí pily, ale používají se k vytváření různých typů řezů. Podobně, pily na kotlety vytvářejí rovné, svislé řezy, zatímco pily na pokosové pily nebo složené pokosové pily mohou udělat rovné, šikmé nebo zkřížené řezy.

Doporučuje se také zohlednit manévrovatelnost pily. Mnoho manuálních pily může být manévrováno volně, což vám umožní provádět přesné, podrobné řezy, ale musíte manévrovat materiál místo pily, když jednáte s velkými stacionárními pilami, jako jsou pily na pásmo nebo stolní pily nebo stolní pily.

typů pily, které mohou proříznout jakékoli dřevo

Vzhledem k tomu, že jsme vám již představili typy dřeva pro stavbu, je jen vhodné, že diskutujeme o nejlepších typech pila, které mohou proříznout dřevo. Ať už chcete postavit kůlnu, větve stromu prořezáno nebo vytvořit složité kousky dřeva, budete potřebovat skvělou sadu pily, které vám pomohou oživit vaši vizi.

Ale kde začít? Jak vysvětlují naši přátelé v Bob Vila, čepele pily jsou hodnoceny zuby na palec (TPI), proto odpověď leží v zubech. Význam a obecné pravidlo je, že pily, které mají nízké hodnocení TPI, obvykle v rozmezí od 2 do 32, zrychlují řezy, ale na oboustrannější straně. Naopak, pily s hodnocením TPI na horním konci udělají řezy na rovnoměrnější a hladké straně, protože nefungují tak rychle jako jejich protějšky. Seznámení s následujícími dřevořizovacími pilami vám pomůže vybrat správnou pilu pro váš projekt.

Kruhová pila

Kruhová pila je napájecí pila, která způsobuje přesné přímé řezy. K prořezání řeziva používá rychle rotující zubní disk. Podle HowStuffworks je tento oblíbený nástroj dřevořezby s přepínačem spouštěcího přepínače, bezpečnostních stráží, aby se zabránilo kontaktu s rotující čepelí a matici pro držení kruhové čepele pevně. Je také multifunkční a nabízí různé čepele pro řezání dalších materiálů od dřeva, jako je plast a kov.

Kruhové pily umožňují výšku, hloubku a úpravy zkosení, stejně jako úhlové řezy až na 45 stupňů. Tip Pro: Při použití této síly vždy noste ochranu očí.

Univerzální ruční pila

Každý majitel domu nebo dřevař potřebuje univerzální ruční pilu, nebo jednoduše ruku, jak je známo ve většině kruhů. Nejen, že je to jeden z nejzákladnějších typů pila, které proříznou dřevem, ale také všestranný nástroj, který lze použít kolem domu a zahrady pro účely rámování a opravy.

Jak uvádí Manomano, univerzální ruční pily nabízejí zuby různé velikosti na podporu různých řezacích projektů. V podstatě, čím větší zuby, tím rychleji proříznete dřevo, i když hrana bude drsná. Naproti tomu ruční pily s malými zuby produkují čistší řezy s přesností, kromě toho, že to trvá dvakrát tak dlouho, než se práce dokončí.

Prořezávání viděl

Prořezané pily mají stejné rysy jako ruční pily pro řezání řeziva, kromě toho, že se používají k oříznutí živých větví stromů a velkých hustých keřů. Jak zahradnictví ví, jak vysvětluje, výrobci obvykle způsobují čepele těchto pily z temperované oceli a vybavte je více zubů na palec než pily podobné velikosti. Tento design umožňuje prořezávání pily nakrájet jak na tlak, tak i tah, což je zvyšuje efektivnější než běžné pily. Existují čtyři typy prořezávacích pily:

 • Píle prořezávání pily pro řezání vyšších větví
 • Ruční prořezávání pily pro oříznutí pokojových rostlin
 • Síly prořezávání rovných čepelí pro řezání nejtenčích větví
 • Zakřivená čepel prořezávání pily pro řezání tlustých větví

Stolní pila

Stolní pila je jedním z typů pily, které proříznou dřevem, které se skládá z vystředěné, vzhůru nohama, kořenovou čepel poháněnou elektrickým motorem. Je to svorka v tesařství, což umožňuje dřevotvorcům opakovaně provádět přesné řezy, dokud nedosáhnou požadovaných kusů dřeva.

typů, pila, vybrat, řezání, protokolů

Tabulka pily mohou nakrájet velké části řeziva a provést přesné řezy lépe než ruční nebo přenosné poháněné pily, na přezkoumání pily. Může to být užitečná investice, protože poskytuje uživatelům velké množství pohodlí a konzistence. Části stolní pily zahrnují 10 až 12palcovou čepel, čepel a kryt, drápy proti kickbacku, roztržení plotu, měřidlo pokožky a rozchod úhlu zkosení.

pokosová pila

Můžete použít pokosovou pilu k provedení úhlových řezů mezi 45 až 90 stupni pro korunní lišty nebo vytvořit hotový vzhled na kus řeziva. Je také ideální pro řezání velkých šířk, ořezávací práce a také pro výrobu krokví, přímých kříže, rámy dveří, okenní kryty a rámečky obrázků. Je.li vybaven pravou čepelí, je tento nástroj ještě všestrannější.

Chcete.li použít pokosovou pilu, podle lepších domácích zahrad označte svůj dřevěný kus, umístěte svorku nejméně 6 palců od čepele, utáhněte se, dokud nezabezpečí, roztříštite se podle potřeby.

Vykružovačka

Nemůžeme diskutovat o typech pila, které procházejí dřevem, aniž by se zmínily o slosech. Tyto dřevozpracující nástroje se používají buď k vytváření kulatých, složitých řezů nebo nepravidelných vzorků ve dřevě. Kromě zakřivených řezů mohou provádět rovné řezy, řezy zkosení a ponořit se. Slopíky mají lehký a kompaktní design a skládají se z úzké, reciprokační čepele, která se připojuje k rámu nástroje pomocí pružinové svorky na zatížení předního sezení.

Přestože přípravky mohou proříznout několik materiálů. například keramické dlaždice, plech a plastů. Wonkee Dorkee Tools nedoporučuje je používat na kameni a betonu, protože jejich motory nejsou dostatečně silné, aby podporovaly těžší materiály.

Skládací pila

House Grail zvažuje skládací pily alternativu pro šetření pro prořezávání pily. Díky svému lehkému a kompaktnímu designu se hodí během outdoorových aktivit, jako je turistika, kempování nebo batoh. Protože obvykle mají pouzdro, neklouzavé přilnavosti a malé, rovnoměrně rozložené zuby břitvy, můžete je použít ve svém domě a zahradě. Podle našeho zdroje existují dva primární styly skládacích pily:

 • Styl prořezávání: Skládá se z mírně zakřivené čepele, která se skládá do rukojeti. Lze pouzdrovat nebo vklouznout do malých úložných prostorů.
 • Styl skládací luk: trojúhelník ve tvaru, nabízí rovnou ocelovou čepel s zubatými zuby pro proříznutí tlustšího dřeva a dalších materiálů.

Reciprokační pila

Reciprokační pily nejsou pro přesné řezy zpracování dřeva, ale dělají perfektní ponorné řezy. Pokud potřebujete jeden z nejlepších typů pila, které mohou rychle proříznout dřevo pro účely renovace a demolice, popadněte jednoho z těchto zlých lidí. Mají tenkou kovovou čepel s dlouhými zuby, které se odříznou v reciprovém pohybu. Mají také nastavitelnou botu, která prodlužuje trvanlivost čepele a nabízí kontrolu při řezání zakřivených materiálů nebo dřeva jednou rukou.

Podle centra značky Thomas jsou vrácené pily docela podobné řetězovým pilám a i když jsou elektrické, mohou být napájeny baterií pro zvýšené pohodlí a všestrannost.

Crosscut Saw

Křížové pily, známé také jako pitva nebo bucking pila. Tyto pily, ve srovnání s jinými tradičními ručními pisami, mají silné čepele s velkými zkosenými zuby, které dělají nejlepší řezy na drsných dřevěných površích.

Podle Tools Haven existují dva typy průřezových pily: dvoučlenné křížové pily a jednorázové křížové pily. První z nich se skládá z rukojeti na každém konci pro dva lidi, aby současně prořízli drsné dřevo nebo silné dřevo. Na druhé straně je to perfektní pila pro tesařství, drsné řezivo a oříznutí končetin nebo větví.

Zadní kapalina

Budete potřebovat relativně tenké čepele a malé, jemně zasazené zuby zad, pokud váš dřevěný projekt vyžaduje přesné řezy, nebo pokud potřebujete vyrábět klouby a drážky ve dřevě. Podle HowStuffworks má standardní zadní pásmo plastovou nebo držadlo z tvrdého dřeva a dlouhou obdélníkovou čepel 8 až 4 palce obsahující 11 až 20 zubů na palec.

K dispozici je také těžký pás kovu, obvykle mosazi nebo oceli, podél horního okraje čepele, který udržuje čepel rovnou při použití. Zvažujeme tuto rukou, kterou pila jeden z typů pila, které mohou bez námahy procházet dřevo.

Hole Saw

Pila na díru je pro řezání kulatých otvorů s mnohem větším průměrem ve dřevě a dalších materiálech, včetně betonu, kovu, plastu a nerezové oceli. Řemeslníci v tesařském, instalatérském a elektrickém obchodním hodnotě tento energetický nástroj, protože na rozdíl od standardních vrtáků vytváří perfektní otvory různých velikostí bez omezení materiálu základního materiálu. Proto se používají k vrtání velkých, hlubokých děr a zvětšení stávajících, vysvětluje ToolStop.

Pily na díru mohou být nebezpečné, takže nezapomeňte upínat všechny malé kousky nebo volné komponenty ve vašem obrobku, abyste je zabránili v pohybu. Pro tip pro: Udržujte pevné, obouruční přilnavost, když se snažíte zabránit nehodě.

Veneer viděl

Jak název napovídá, pila dýha se používá k řezání tenkých dýh, což jsou dekorativní listy dřeva pro pokrytí hrubších dřevěných kusů, jako je nábytek, dveře a skříňky, aby se vyvolalo hladký účinek. Protože standardní tloušťka dýh je mezi 0.4 až 0.6 milimetrů, je nezbytné použít pilu dýhy k dosažení správných velikostí. Podle jemných nástrojů mají tyto ruční pily reverzibilní, dvojité hrany s malými zuby, které musí být udržovány bez zbytků, aby se udržela přesnost. Veneer pily, když se používají podél přímého okraje, mohou řezat čtvercové kousky dřeva, které jsou perfektní dýha, což z nich činí jeden z nejlepších druhů pila, které mohou proříznout dřevo.

Razor viděl

Jak uvádí House Grail, pily na břitvu jsou malé zadní pásy s jemně posazenými křížovými zuby, obvykle bez sady. Jsou zaměstnány při čištění a přesných řezů ve velmi měkkém dřevě, jako je balsa, které ostatní pily mají tendenci ničit nebo roztrhat. Když si koupíte žiletku, rychle si všimnete, že zuby jsou tak malé, takže jsou nepraktické pro opěrku. Z tohoto důvodu tyto ruční pily mají jednorázové čepele, což vám umožňuje provést tolik čistých řezů, kolik chcete. Na rozdíl od jiných členů rodiny SAW SAW mohou pily žiletky řezat měkké kovy, stejně jako plasty.

Motorová pila

To je snad jeden z nejpopulárnějších typů pila, které mohou proříznout dřevo. Podle spotřebitelských zpráv je řetězová pila nezbytným energetickým nástrojem, který používá nařezaný kovový řetězový spojení připojený k vodicímu lištu k řezání dřeva a stromů s různou tloušťkou. Je to docela všestranný nástroj, který se používá pro kácení, prořezávání, končetí, bušení, sklizeň palivového dříví a dokonce i řezání ohně pro potlačení požárů.

Majitelé nemovitostí z větší části dávají přednost elektrickým a bateriovým modelům před jejich protějšky s plynem, protože mají tendenci vibrovat méně a účinně snižovat únavu na časově náročných úlohách. Bez ohledu na vaše preference, nezapomeňte dodržovat všechna bezpečnostní opatření při používání tohoto výkonného nástroje.

Klíčová dírka viděla

Pokud chcete řezat otvory, vytvořit složité tvary, postupovat podle pravých křivek, provést vnitřní řezy nebo dosáhnout nepřístupných míst na svém obrobku, je to ruční pila. Za nejlepší radu z zpracování dřeva, pily na klíčovou dírku naříznou na tažném zdvihu a zanechávají užší řez a efektivně přinášejí čistší výsledky.

Tato pila na tenkošu má dýka podobný vzhledu a skládá se z pevné nebo zatahovací čepele, která se pohybuje od 5 do 15 palců na délku. Pily na klíčové dírky, známé také jako pily na pad, pily sádrokartonu nebo pily na jab, dobře pracují s měkčími lesy, sádrokartonem, kobercem, gumou, plasty a dalšími pevnými, ale tenkými materiály.

Nejlepší lupinové pily v roce 2023 Průvodce nákupem

Zde najdete několik prvotřídních lukových pily pro rychlé a efektivní řezání stromů pro dobře údržbu dvora.

Pila na luku je nezbytným nástrojem nebo vybavením pro oříznutí a údržbu větví stromů na dvorku (nebo), aby se zbavila keřů a plevelů v zahradě.

Je navržen s přímým ostrým čepelí v zakřiveném kovovém rámu pro napětí. Tento nástroj používají Survivelisté, zahradníci, pokrývači, tesaři/dřevaři, řemeslníci a framery.

Tento zahradní nástroj s nízkou údržbou se snadno používá, jednoduchý v designu, cenově dostupný, nejostřejší, odolný a přenosný, který je poháněn buď šňůrou nebo bezdrátovým. Jsou navrženy tak, aby se používaly na malých-středních větvích pro řezání protokolů (palivové dříví), ořezávání a prořezávání keřů a větví.

Před investováním do pily na luky doporučujeme zvážit následující klíčové faktory, abyste získali nejlepší možnost.

Délka čepele.

Délka čepele těchto lupů obvykle bude pohybovat od 12 palců do 36 palců. Tato délka určí velikost dřeva a daná příďcí pila zvládne. Kratší čepele s délkou 12. 15 palců jsou ideální pro malé řezy, kde dlouhé čepele nemohou fungovat jako řezání suchých větví nebo malých zelených. Delší čepele až 30 palců mohou snadno a rychle řezat 8-12 palců.

Rámový materiál.

Pokud vaše pila na luku nemá správnou strukturální rigiditu, nebude to dostatečně životaschopné pro řezání tvrdšího dřeva. Proto je nezbytné zkontrolovat jeho rámový materiál. Většinou je trubkový ocelový rám lepší volbou než hliníkový z hlediska jeho trvanlivosti a strukturální síly.

Přenositelnost.

I když ne každý může tuto funkci vyžadovat, měli byste zkontrolovat hmotnost pily, pokud ji chcete použít pro přenosné použití. Lehká luk pila kolem 500 gramů bude mnohem praktičtější než pila 800 gramů. Také hledejte skládací vzory, když pracujete na více pracovištích, protože vás snadno nechávají.

Abychom získali jasnou představu o těchto obalech, přišli jsme také s podrobným „nákupním průvodcem“, také jsme s použitím stejných informací vybrali do užšího zařazení několik nejlepších pilů s přístupem s krátkou recenzí každého produktu, včetně jeho specifikací, výhod a nevýhod. Čtěte dále, abyste usnadnili proces výběru a vyberte nejlepší možnost.

Nejlepší pily na luk v roce 2023: Tabulka

Nejlepší luk pila pila velikostframewarrantybuy

Nejlepší pily na luk v roce 2023: recenze

BAHCO 10-24-23 Bow Saw (24 palců)

Bacho je velmi populární značka bowů, protože dělá všechny druhy pily po docela dlouhou dobu, z nichž se obecně ukazují jako skvělé možnosti pro těžkopádné použití.

Bow SAW Bahco 10-24-23 přichází na prvním pozici tohoto seznamu, protože je to docela ergonomická možnost, přestože je vytvořeno pro využití těžkých služeb. Díky své velikosti pily 24 palců můžete snadno použít pro lehké řezání většiny větví stromů.

Kromě toho, že máte ergonomickou a pohodlnou rukojeť. Skvělá věc na tomto luku je, že s ním získáte jedinečný systém napětí pro rovné řezy. Bohužel získáte pouze 30denní záruku s touto bachovou pilou.

Nejlepší vlastnosti:

 • Nabízí velikost pily 24 palců
 • Používá trubkový ocelový rám
 • Dodává se s 30denní dobou záruky
 • Skvělé pro těžkopádné použití
 • Ergonomická a pohodlná rukojeť
 • Zahrnuje mechanismus napínání

Agawa boreal21 Bow Saw (21 palců)

Přestože Agawa a většina z jeho modelů s lukem jsou docela prémiovou nabídkou, mohou být skvělou volbou, pokud chcete, aby pila s funkcemi pro použití ve vaší zahradě nebo na zahradě.

Agawa’s Boreal 21 Bow Saw přichází na 2. pozici tohoto seznamu, protože je to jedna z nejlepších možností pro přenosné použití. Přestože máte slušně velkou velikost pily o 21 palcích, můžete ji vzít s sebou díky jeho skládacímu designu.

I když je také docela lehký při 530 gramech, používá pro stejný hliníkový rám, který není tak odolný jako ocel. Naštěstí dostanete ocelovou čepel spolu s rukojetí ze skleněných vláken pro větší sílu. Agawa také zahrnuje slušnou jednoroční záruku s touto pravou pilou.

Nejlepší vlastnosti:

 • Nabízí velikost pily 21 palců
 • Používá hliníkový rám
 • Dodává se s 1 roční záruční dobou
 • Nabízí skládací design
 • Lehký a vysoce přenosný
 • Slušně velká ocelová čepel

Truper 30255 Bow Saw (21 palců)

Truper je poměrně nová značka bohových pily ve srovnání s většinou ostatních možností, které mohou být stále skvělou volbou, pokud chcete ve vaší zahradě vysokou pevnou pilu.

Tato pila Truper 30255 Bow přichází na 3. poloze tohoto článku, protože používá různé vysoce pevné materiály pro snadné řezání tvrdého dřeva. Počínaje čepelí používá 21palcovou čepel, která je vyrobena z oceli a kombinovaná spolu se systémem napětí páky vačky, takže čepel zůstává vždy rovná.

K dalšímu zvýšení tuhosti této lukové pily používá Truper také vysoce kvalitní trubkový rám pro svou konstrukci. I když nemá žádnou konkrétní hloubku řezání, je jistě poměrně vyšší než ostatní. Budete rádi, když víte, že tento prvotřídní luk přichází s 15letou zárukou na váš klid.

Nejlepší vlastnosti:

 • Nabízí velikost pily 21 palců
 • Používá trubkový ocelový rám
 • Dodává se s 15letým dobou záruky
 • Ideální pro těžkopádné použití
 • Docela vysoká hloubka řezání
 • Vysoko pevná ocelová čepel s napínačem

GreatNeck BB24 Bow Saw (24 palců)

Greatneck je jednou z nejdostupnějších možností, které mohou být ideální pro všechny z vás, kteří hledají luk, který stále dokáže nabídnout vynikající výkon.

The GreatNeck BB24 Bow Saw se stala nejlepší hodnotou za peníze zde uvedené. To je především kvůli důvodu, že i na své cenovce na základní úrovni dostanete s sebou 24palcovou čepel. Jeho čepel je vyrobena z tvrdé oceli z chromové slitiny, která je skvělá pro další sílu.

Podobně také získáte trubkový ocelový rám dohromady spolu s nastavovačem napětí pro vysokou přesnost. Díky rámu velké velikosti získáte velmi vysokou hloubku řezání 6.Také 5 palců. Ale nejlepší část o Greatneck je, že i jeho daná cenovka získáte doživotní záruku, takže je ideální pro dlouhodobé použití.

Nejlepší vlastnosti:

 • Nabízí velikost pily 24 palců
 • Používá trubkový ocelový rám
 • Dodává se s celoživotním záručním obdobím
 • Vynikající hodnota za peníze
 • Období super rozkazu pro dlouhodobé použití
 • Čepel velké velikosti pro těžkopádné použití

Spear Jackson B9824bowsaw Bow Saw

Spear a Jackson mají více než 250 let zkušeností s vývojem a prodejem inovativních zemědělských a krajinných nástrojů.

Jejich 24 pila Predator Bow je profesionální kvalitní luk, který přichází s ergonomickým měkkým pocitem, který je ve stavění pro bezpečné použití. Dodává se s nastavitelným mechanismem napětí čepele, který uživateli umožňuje rychlé a čisté řezy.

Každá pila na luku přichází s kolíkem, který je ideální pro řezání suchého dřeva a tvrdého dřeva. Vyrábí se z vysoce kvalitních materiálů, které nabízejí vynikající službu a také dlouhou životnost. Je docela snadné změnit čepele. A zuby jsou speciálně navrženy tak, aby se rychle řezaly na obou stranách. přední i dozadu.

Nejlepší vlastnosti:

 • Spolehlivá značka
 • Odolná kvalita
 • Čistší řezy
 • Nastavitelný mechanismus napětí

Husky 12 v přídi (12 palců)

Husky je poměrně nová značka bowů, které můžete mít na paměti, pokud hledáte něco cenově dostupného a ideálního pro přenosné použití současně.

Tato pila Husky 45420 je nejlevnější možnost uvedená zde v tomto seznamu. Dokonce i za danou cenovou značku se to stane kombinací pily na luk a hackerské pily, díky čemuž je vysoce všestranná. I když to není ideální pro těžkopádné použití, protože s tím získáte jen velikost pily 12 palců.

Na rozdíl od toho, co byste očekávali od takového dostupného modelu s lukem, stále s ním získáte trubkový ocelový rám. Toto je kombinováno spolu s slušnou jednoroční zárukou pro váš klid. Stejně jako většina ostatních lukových pilů, i tento také obsahuje základní systém napětí, který zajistí, že čepel zůstane rovně.

Nejlepší vlastnosti:

 • Nabízí velikost pily 12 palců
 • Používá trubkový ocelový rám
 • Dodává se s 1 roční záruční dobou
 • Docela cenově dostupná luk pila
 • Také funguje jako hack
 • Robustní ocelový rám pro rigiditu

Hooyman Bow Saw

V neposlední řadě je produkt na našem seznamu od slavné značky s názvem Hooyman, která je známá pro poskytování vysoce kvalitních produktů.

Jejich luk přichází s konstrukcí z nerezové oceli SK5 a tvrdými zuby, které poskytují čisté a rychlé řezy bez jakéhokoli nepořádku. Kromě toho zajišťuje kvalitu, spolehlivost a trvanlivost. Je vybaven Hooymanovým podpisem bez skluzů H-Grip, který zajišťuje bezpečné řezání.

Je vybaven knoflíkem nastavení napětí, díky kterému je údržba a náhrada čepele docela snadné. Tato pila na luku má lehkou hmotnost a pohodlná rukojeť. Dodává se s omezenou dobou záruky doživotní záruky.

Nejlepší vlastnosti:

 • Nabízí 21 palců
 • Ocelový materiál s vysokým obsahem uhlíku SK5
 • Bez sklouznutí H-Grip
 • Delší řezání života
 • Má knoflík pro nastavení napětí
 • Grip Eva s vysokou hustotou
 • Zabezpečené přilnavost
 • Odolná kvalita

Jak si vybrat pravou luk:

Výběr správné možnosti je trochu těžký úkol z široké škály možností pily na luku na trhu. Některé mají za cíl řezat kovy, zatímco jiné jsou ideální pro řezání zeleného dřeva nebo stromů v zahradě.

Bez řádného vedení můžete nakonec zakoupit nesprávný produkt. Jsme tedy zde s průvodcem, který vysvětluje, co zvážit, jak jej používat, bezpečnostní tipy a některé dotazy, abychom získali jasnou představu o jeho výběru.

Zde je několik faktorů, které je třeba zvážit při nakupování na luk.

Typy čepele:

Čepele zubů Raker a standardní čepele pro zuby PEG jsou dvě různé varianty čepele, které jsou k dispozici pro lupiny. Jasná představa o těchto návrzích čepele vám pomůže vybrat správnou možnost podle vašich řezacích potřeb.

Čepele Raker Tooth. Bow Pily s tímto designem čepele se používají k efektivní práci se zeleným, mokrým dřevem. Vytáhnou hobliny dřeva, aby bylo snadné řezat mokré nebo zelené dřevo.

Čepele zubů v kolíku. s jedním tvarem zubu, který nařízl na zadním i předním úderu, se používají k proříznutí suchých lesů.

Někteří výrobce navrhl své prémiové modely s reverzibilními čepelemi tak, že čepele na jedné straně a čepele Raker na druhé straně. Můžete přepnout na jiný typ čepele odstraněním čepele a převrácením. Tento typ reverzibilní čepele je užitečný pro ty, kteří jdou na pracoviště.

Je tedy nezbytné zkontrolovat návrh čepele, který má model pily na luku, a vybrat pilu, která je vhodná pro vaše požadavky.

Blades:

Zuby na palec (TPI) se používají k hodnocení účinnosti řezání čepele. Pila s více zuby poskytne plynulejší řez. Přesto čepel s vysokou TPI má za následek chytání pilin v mezerách mezi zuby nebo gullety, které zase přehrát čepel nebo zpomalit proces řezání. Účinnost řezání čepele luku se bude pohybovat od 3. 14 TPI, ve kterém je nízká TPI ideální pro Greenwood a vysoká TPI je ideální pro řezání řeziva. Někteří výrobce nezmíní TPI, přesto určuje preferenci řezu (suché nebo mokré řezání).

Materiál čepele:

Příďové pily jsou navrženy výhradně tak, aby prořízly dřevo pomocí tahového i push zdvihu, přesto se to stane pouze tehdy, pokud má ostré čepele, které jsou odebrány přímo z krabice. Raději používáte čepele, které jsou vyrobeny z nerezové oceli nebo tvrzené uhlíkové oceli, aby se zvýšila trvanlivost, a síla čepele spolu s tím, že ji zůstane ostrá po delší dobu.

Pokud používáte uhlíkovou ocel, pak zajistěte, aby čepel má odolnost proti rzi, aby se zabránilo rezimu nebo korozi. Zatímco nerezová ocel má ostrou hranu pro práci delší dobu. Bez ohledu na jakýkoli materiál, čepel nebude trvat dlouho a musíte ji občas nahradit. Zajistěte se tedy zkontrolovat materiál čepele a vybrat perfektní možnost podle požadavku na řezání.

Délka čepele:

Délka čepele pily ovlivní velikost dřeva, kterou vaše luk pila zvládne. Obecné délky čepele těchto pily se budou pohybovat od 12 palců (kratší čepele) do 36 palců (Big Blades).

Kratší čepele. s jeho délkou od 12 do 15 palců je tato pila na luku perfektní volbou pro malé řezy (jako jsou suché nebo malé zelené větve). Poskytují kompaktnost potřebnou k řezání v těsných prostorech, kde nemůžete používat dlouhé čepele.

Delší čepele. umožňuje vám provádět větší řezy s délkou zdvihu, která podporuje rychlé řezání 8. 12 palců. Ale k provedení vážné práce na stromě je vyžadována délka čepele kolem 30 palců.

Rám:

Bez rámu lukové pily nebudete schopni správně snížit větve, zejména pokud jsou docela silní. Proto je velmi důležité zajistit, aby vaše luk měl před zakoupením odolný a robustní rám. Stejně tak si můžete jednoduše zkontrolovat materiál použitý pro konstrukci vaší pily na luku.

S výjimkou několika lehkých skládacích lukových modelů, které používají hliníkové rámy pro turistickou nebo táborovou cestu. Protože jsou náchylné k rezimu, povrchová úprava prášku nabídne ochrannou plastovou pokožku.

Ve tvaru luku vs. Trojúhelníkový:

Tyto pily obvykle přicházejí ve dvou hlavních tvarech. luk a trojúhelník. Trojúhelníkové pily se používají k manévrování na těsných místech (jako je oříznutí malých stromů). Protože jsou menší, nejsou schopni zvládnout větší dřevo. Zatímco pila ve tvaru luku se široce používá k účinnému proříznutí dřeva velkého průměru.

Typ dřeva:

Na základě typu dřeva, kterým chcete proříznout, se musíte rozhodnout, který typ čepelí nejlépe pro vaši pilu, aby se správné řezání. Například ostřejší čepel s delšími zuby je nejlepší volbou, jak bez námahy řezat tvrdší dřevo, když plánujete řezat ostřílené dřevo. Zatímco si vyberte pilu s rakesovými zuby, které jsou široce rozmístěny, aby vyčistily výběh malého zeleného dřeva/stromů.

Nařízení napětí:

Je docela běžné, že se napětí uvolní ve vlhkých situacích a po častém použití. Totéž se děje v přídi pily a výsledkem je čepel se stává kolísající, nebezpečný a neefektivní, aby dokonale vykonával svůj řezaný úkol.

Aby se zbavili tohoto problému, výrobci prémiových modelů představovali automatický napětí, aby se čepel pevně uskutečnil pokaždé, když se uvolní. Některé modely vám umožňují ručně upravit napětí.

Musíte otočit tenký vodič nebo šňůru a zatáhnout na dřevěný rám, abyste upravili napětí v tradičních modelech s lukem. Funguje to však dobře, ale občas to musí být nahrazeno. Nyní si můžete všimnout buď úrovně vačky nebo nastavitelných šroubů (nebo obojí) umístěných na konec moderních kovových srámovaných pily. Hladina vačky se zavěsí do předem stanovených otvorů a napětí, což je běžný a rychlý způsob přizpůsobení napětí. Zatímco nastavitelné šrouby nabízejí přesné změny napětí čepele, aby to fungovalo vhodně.

Zabezpečené přilnavosti:

Rám se používá jako přilnavost v tradičních dřevěných přídicích, zatímco určitá přilnavost na jedné straně se používá v moderních kovových pilách. Působí také jako napínací systém pro čepel, ve kterém rukojeť zamkne čepel. Tento styl přilnavosti nabízí robustní povrch, na který se můžete uchopit, když používáte pilu. K interiéru čepele je také zahrnut D-kruh, který zabraňuje posunutí vaší ruky z plochu přilnavosti (nejvýhodnější možnost, která nabízí další pákový efekt na dopředu tlačení.

Styl pistole je další možností bezpečného přilnavosti, která se ovine kolem kovového luku, aby doručila trochu texturované povrch. Přes některé další modely s lukem nenabídnou žádnou přilnavost a musíte rám správně držet.

Navrhujeme tedy otestovat způsob, jakým držíte pilu, a poté vyberte model s vaším preferovaným bezpečným stylem.

Zvládněte design designu a kloubky:

Pokrytí pily je nezbytné zvážit před nákupem. Používá se k přenosu uživatelského energie z ramene na čepel v tekutém pohybu tam a zpět. Vzhledem k tomu, že tyto čepele řezané na tahu a tahu tlaku musíte zkontrolovat model s pohodlným a ergonomickým designem rukojeti, který nabízí lepší přilnavost na pilu.

Kůry a další stromy/dřevěné větve se dostanou do kontaktu s prsty a klouby uživatele a přitom v době řezání aplikují energetické tahy. Ujistěte se, že vaše rukojeť s lukem přichází s tímto strážcem kloubů, aby si při provádění procesu řezání zajistila ruce před těmito škodlivými účinky.

Vyměnitelné čepele:

Pila s vysoce kvalitními ocelovými čepelemi je stabilní, odolná a usnadňuje proces řezání rychlejší a snadnější. Přestože je rozdíl v řezné kapacitě čepele, netrvají dlouho a musí být po nějaké době nahrazeny. Místo nákupu pily vám tedy doporučujeme hledat modely nabízející náhradní čepele, které vám umožní snadno přepnout.

Ochranný pouzdro:

Čepel těchto pily má extrémně ostré zuby, které by mohly vést k jakýmkoli nezraněním operátora během procesu řezání/řezání. Vyberte si tedy model pily s ochranným pláštěm, který zakrývá čepel, aniž byste vystavili ostré zuby, a tím zabrání možným zraněním.

Světlá barva:

Příďové pily jsou k dispozici v různých barvách, ve kterých vám doporučujeme vybrat si model s pestrobarevnou rukojetí. To vám pomůže snadno zjistit pilu, kdykoli jste odešli nebo ji umístili do stromů nebo na zemi, konkrétně zapalte hustý růst.

Ochrana čepele:

Čepele s ocelovým zuby ošetřené tepelně ošetřené lukem si zachovávají ostrou hranu po dobu několika let, pouze pokud se po každém použití použijí a pečují správně. Řezání zeleného dřeva/protokolu vede k mokrým lopatkám, takže otřete čepel, abyste zabránili tvorbě rzi na těchto ocelových lopatkách. Pak se ujistěte, že na čepel mírně nanesete tenký olej (WD40), aby se zabránil rezinci a udržoval jej ostré a dlouhodobé.

Některé modely viděly přicházejí se záhybovým designem, který skrývá čepel, aby je chránil před jakýmkoli poškozením, aniž by ji nepoužíval. Některé modely nabízejí plastový ochranný rukáv, který pokrývá čepel a odradí ostré zuby čepele v poškození. To vše bude efektivně chránit čepel pily, aby se zvýšila jeho řezná kapacita a dlouhověkost.

Hloubka řezání:

I když to ne každý luk to může zmínit, musíte zkontrolovat hloubku řezání, kterou nabízí, abyste získali představu o jeho řezném výkonu. Tato hloubka určuje tloušťku větve nebo stromu, které můžete řezat pomocí pily na luku. Obecně bude hloubka řezání kolem 4. 6 palců, zatímco vyšší hloubka řezání je ideální pro případy, ve kterých pracujete na větších stromech. Ačkoli vyšší hloubka řezání také vede k většímu luku, což vede k mírně horší přenositelnosti.

Přenosnost:

Ani luk pila není velkým nástrojem, přesto je obtížné přenést. Pokud jste z těch, kteří si chtějí z nějakého důvodu vzít na různá místa na různá místa, pak je jeho přenositelnost nutností zvážit funkci. První věc, kterou je třeba zkontrolovat, je jeho hmotnost, která by se měla pohybovat od 400. 500 gramů, ale ne za tento rozsah.

Kromě váhy musíte vybrat skládací pilu s lukem (přenosná možnost), když je batoh, kempování nebo turistiku, abyste je snadno přesunuli. Tento skládací model správně pokryje čepel, která zabraňuje riziku roztržení nebo zranění, když je zabalen do vaší tašky jinými nástroji a vybavením.

Bezpečnost a pohodlí:

Popisovač ergo a ochránce kloubů jsou dva běžné bezpečnostní prvky v moderních pilách na luku, které udržují ruce a prsty v bezpečí a pohodlné při provozu této pily. Nezáleží však na těch, kteří pilu používají několikrát ročně. Přesto pro každodenní uživatele vyberte pilu, která je snadno použitelná, a nabízí ochranný plášť k ochraně před ostrou čepelí při úložišti.

Cena:

Obecné cenové rozpětí těchto lupin bude od 11 do 40 v závislosti na funkcích, záruce, velikosti a délce čepele. Musíte si vybrat model, který vyrovnává požadavek na řezání a rozsah rozpočtu.

Kromě původní ceny musíte zvážit cenu náhradních čepelí. Levnější pila se ostříhaná čepel špatně a zřídka nabízí lepší hodnotu, zatímco vyšší cena poskytuje kvalitnější čepel.

Záruka:

Podobně jiné zahradnické nástroje v garáži potřebujete také pila, aby fungovala stejně po dlouhé době. Proto je kontrola záruky nabízené lupinami vždy skvělý nápad. Kromě typické 1leté záruky nabízené většinou pily na luky najdete také některé možnosti, které zahrnují celoživotní záruku pro mnohem lepší dlouhověkost a klid mysli.

Bezpečnostní tipy:

Čepele těchto lukových pily jsou ostré a jsou nebezpečné, pokud jsou používány nesprávně. Jsme tedy zde s několika bezpečnostními tipy, které musíte dodržovat pro bezpečné a efektivní použití těchto lupin.

Noste bezpečnostní oblečení-musíte nosit těžkopádné, pracovní boty nebo boty s uzavřenou nohou a dlouhé kalhoty, které jsou vyrobeny z odolného a silného materiálu.

Bezpečně noste. nesete pilu v kovovém rámovém středu se zuby směřujícími k zemi. Můžete to předat ostatním s koncem rukojeti pily.

Vyměňte ochranný plášť. Umístěte ochranný plášť po dokončení procesu pily a čištění přes čepel pro jeho ochranu.

Příprava oblasti. Je nezbytné udržovat děti a domácí mazlíčky mimo tuto pracovní oblast a nenechat pilu na zemi. To by bylo nebezpečné, takže správně uspořádejte pracovní oblast.

Jak používat luk pilu:

Podívejte se na následující podrobný postup, který vysvětluje, jak správně používáme luk.

 • Odřízněte větev z horního povrchu směrem k dolů tlakem na tlak a tah. Zajistěte, aby vaše pozice byla nad větvi, zejména práce z výšky pasu.
 • Čepel musí spočívat ve svislé poloze přes dřevo. Vždy ovládejte pilu s dominantní rukou a podporujte končetinu svou dominantní rukou. Po řezání dřeva vyčistěte čepel, abyste se zbavili vlhkosti.
 • Jděte s jemnými prvními několik řezů, abyste zabránili přilepení nebo zachycení pily, což zase vede k přeskočení a ohýbání čepelí. Nezapomeňte pracovat pomalu, než zcela vyvíjíte tlak.
 • Neohýbejte paži mnoho a používejte celou délku čepele při řezání nebo provozu pily na luku.
 • Jednoduše zatlačte čepel dolů a poté dopředu nebo dozadu pomocí tahu bez použití nadměrného tlaku v úhlu 40 stupňů, což pomáhá rychlému a efektivnímu řezání.

Často kladené otázky:

Pila na luku je ideální možnost použít pro malé úlohy na dřevo, které zahrnují řezání velkých větví do dřeva a prořezávání stromů do dřeva pro krb. Tato pila je nejlepší alternativou, kde loppers a prořezávače nejsou schopny řezat nebo provádět úkoly, jako jsou prořezávání keřů, řezání dřeva pro sporák nebo sundávání malých stromů (5 nebo méně palců).

Řezaná pila nemůže manipulovat s ocelí a plastu, protože má kvůli jeho drsnosti řezat věci jako větve, palivové dříví a jiné dřevo. Upřednostňujte tedy toto šikovné zařízení používané pro zpracování dřeva a řezání zakřivených nebo rovných řezů.

Hlavním důvodem pro vázání čepele na luku není mít dostatečnou sadu řezacích zubů a zvětšení kanálu než čepel. Používá se k řezání suchého dřeva, ale ne zelené.

Životnost luku na životnosti čepele je založena na jeho frekvenci použití. Ocelový rám je robustní a odolný, přesto jej musíte udržovat v čistotě a bez rzi pro svůj dlouhodobý výkon.

Řezaná pila je perfektní pro řezání protokolů/dřeva velké velikosti, dřevěné sporáky nebo komína pro individuální použití. Pravidelná délka čepele 2-3 stopy se hodí s ostrým okrajem a ostrými zuby spolu s hranou ve tvaru C, která se hodí pro rychlé proříznutí dřevěnými protokoly (o 5 dalších palců).

Bezpečnost je nejvyšší prioritou při používání těchto ručních nástrojů. Zde jsou některé z tipů, které musí být při provozování pily pečlivě smýšlejí.Vždy noste ochranné oblečení jako ruční rukavice a brýle.Zakryjte čepel, aby ji udržel ostrý pomocí ochranného krytu, zatímco jej nepoužívá.Při řezání se vyhněte stojícím pod větvemi stromů.Při chůzi s čepelí musíte čelit čepelu pryč od těla a být opatrní, aby to nikomu neublížilo.Udržujte to od domácích mazlíčků, starších nebo dětí, aby ovládali pilu.

S jeho širší, plechovou čepelí se skládací pila rozšíří z rukojeti a sklopí zpět do přepravy. Jedná se o jednoruční nástroj, který musí být použit na větvích průměru méně než pár palců.Zatímco luk pily potřebují další kroky k složení modelů a jejich malý počet zubů je navržen tak, aby řezal velké větve. Rám luku pila nabízí oblast uchopení, když potřebujete dvě ruce.Takže musíte vybrat nejlepší možnost na základě vašich osobních preferencí.

Závěr

Ti z vás, kteří chtějí snížit mnoho větví, keřů a rostlin na jejich zahradě nebo zahradě, musí zvážit, jak získat něco podstatnějšího než pár rukou. Jednou z takových životaschopných možností může být nejlepší uvedená bohové pily.

Díky jejich vlastnostem a faktorům přítomným dříve v tomto seznamu je můžete snadno použít ve své zahradě pro lehké snížení sušeného i zeleného dřeva. Abychom vám pomohli při výběru správné luky, vysvětlili jsme také komplexní průvodce nákupem týkajícím se nejlepších pila. Jak již bylo řečeno, pokud ještě nejste schopni vybrat tu nejlepší luk, můžete jednoduše získat jeden z našich ideálních tipů pro nejlepší luk pily:

 • Na rozdíl od většiny ostatních lupin je Theagawa Boreal 21 luk zcela jedinečný, protože nabízí skládací design, který uživateli umožňuje snadno vzít si s sebou. Jeho velikost pila 21 palců také nabízí skvělou rovnováhu mezi přenositelnou a velikostí čepele. Agawa také zahrnuje slušnou jednoroční záruku s jeho hliníkovým rámem, který se používá k získání lehkého těla.
 • Případ Greatneck BB24 pravděpodobně nabízí nejlepší hodnotu za peníze ve srovnání s jinými výše uvedenými možnostmi. I za svou cenu získáte velmi velkou 24palcovou čepel, která je kombinována spolu s vysoce pevným trubkovým ocelovým rámem. Nejlepší věc na tomto luku však je, že přichází s celoživotní zárukou, takže je ideální pro dlouhodobé použití.
 • V případě, že nemáte vysoký rozpočet na pilu s lukem, pak můžete potenciálně jít s lupičkou Husky 45420, která také působí jako hackna. Přestože je nejlevnější možnost přítomná výše, jeho velikost pila je poměrně malá na pouhých 12 palců. Husky naštěstí stále nabízí trubkový ocelový rám a jednoletou záruku pro uživatele.

Řezání vlastního palivového dříví

S rostoucími náklady na ropu a zemní plyn se mnoho majitelů domů vrací k ekonomičtějšímu zdroji paliva. palivové dříví. Koneckonců, dřevo je docela hojný zdroj a může být tak blízko domova jako ten strom na vašem dvorku. Výrobci pecí a krbů na dřevo také učinili palivové dříví přitažlivější vývojem tepelně efektivnějších systémů. Ale předtím, než se rozhodnete snížit ten dvorek nebo jiný, existují důležité kroky, které je třeba následovat.

Nástroje obchodu

Jediným nejužitečnějším nástrojem používaným k řezání palivového dříví je řetězová pila. Před provedením nákupu existuje několik možností:

Elektrická vs. Plyn: Většina řetězových pilovačů je buď elektricky napájena, nebo pracuje na plynovém motoru s 2-cyklem. Elektrické pily jsou lehké a dobře fungují pro řezání menších končetin a protokolů, ale váš pohyb je omezen elektrickým kabelem. Pro vážnou řezačku palivového dříví je pila na plyn nejlepší volbou pro sílu i přenositelnost.

Velikost pily: Velikost řetězové pily se obvykle měří délkou jeho řezací lišty, která je úměrná síle jejího motoru. Tato délka se liší od malých 12 ”lehkých prořezávacích pily po těžké 50″ profesionální legingové pily. Pro většinu majitelů domů však bude dostatečná délka baru 16 „, což dává dobrou sílu s minimální hmotností.

SAW Brand: Existuje mnoho značek řetězových pilovačů a mezi profesionály je silná debata o tom, že je nejlepší. Podle cen jsou pily, které jsou obvykle nejdražší, Stihl a Husqvarnan. Mezi levnější značky patří Poulan, Homelite, Echo a McCulloch. Hlavním hlediskem by mělo být množství dřeva, které plánujete snížit, a počet let, kdy chcete, aby pila vydržela. Cena a hodnota jsou na trhu řetězové pily úzce spjata.

Řezání palivového dříví také vyžaduje použití několika dalších nástrojů použitých k rozdělení dřeva na použitelné kousky. Patří mezi ně železná klína, plastový klín, kladivo a štěpení.

Železové klíny (vlevo) jsou poháněny kladivem sáně do řezaných protokolů, aby se dále rozdělily nebo „rozdělily“ na menší kousky. Plastové klíny (vpravo) jsou tvarovány jako železné klíny, ale nepoužívají se k rozdělení protokolů. Místo toho jsou vloženy do částečně řezaného protokolu nad čepelí řetězové pily, aby se zabránilo zavírání protokolu a „sevření“ řetězové pily. Na rozdíl od železného klínu, pokud náhodně zasáhnou, nepoškodí řetězec. Plastové klíny jsou zvláště užitečné při řezání středních a velkých protokolů na zemi.

Kladivo sáňky se používá k nárazu klínu do dřeva. Rozdělení maul (vlevo) je nástroj, který se nejčastěji používá k rozdělení kusů dřeva. Je to v podstatě klín připevněný ke konci držadla a vypadá podobně jako sekera, pouze je mnohem těžší a efektivnější nástroj pro rozdělení dřeva. Zploštělý zadní konec rozštěpeného maulu lze také použít jako kladivo pro řízení klínů.

Někteří majitelé domů mohou mít přístup k automatickému spisovateli dřeva, ve kterém hydraulický válec rozděluje dřevo. Tato zařízení snižují potřebu manuálního rozdělení, ale nemusí být vždy ekonomické na nákup a údržbu. Pokud se však ocitnete s velkým množstvím dřeva, abyste se rozdělili, zvažte pronájem jednoho z místního nájemného nebo domácího obchodu.

Nalezení místa k řezu

Na dvorek je, pokud někteří majitelé domů budou muset jít, aby našli svůj zdroj palivového dříví! Stromy a velké větve, které padly v bouřích, vytvářejí obzvláště dobré palivové dříví, protože jsou již na zemi. Pokud nemáte na svém pozemku dostatek stromů, zkontrolujte se se sousedy nebo na někoho na předměstí nebo zemi. Je pravděpodobné, že se nebudete muset dívat daleko.

Většina lidí bude potěšena, že jejich padlé nebo mrtvé stromy sníží, ale měli byste své očekávání důkladně prodiskutovat s vlastníkem půdy. Musíte přesně vědět, které stromy máte povoleno řezat, jak a kdy k nim máte přístup a co dělat s zbylými větvičkami a troskami. Někteří vlastníci půdy mohou vyžadovat malou platbu za řezané dřevo, a někteří mohou vyžadovat podpis, který je uvedl, že je nebudete žalovat, pokud budete zraněni na jejich majetku.

Pokud nemáte zkušenosti s omezením stojatých stromů (kácení), je nejlepší nechat někoho jiného udělat řezání, nebo jen řezat to, co již padlo. Snížení stromu dolů je vlastní dovednost a může snadno způsobit poškození majetku, zranění nebo úmrtí.

Bezpečnost řezání motorové pily

Než vystřelíte svou pilu a začnete řezat, je důležité zvážit několik bezpečnostních opatření, která mohou zachránit vaše končetiny nebo váš život. Moderní řetězové pily jsou vybaveny mnoha bezpečnostními prvky, ale stále jsou nebezpečné v rukou nezkušené řezačky. Následující seznam poskytuje některé základní bezpečnostní pokyny:

 • Noste bezpečnostní brýle, abyste chránili před pilinami a odletěnými zbytky
 • Noste ochranu sluchu, zejména pokud používáte hlasité pily
 • Ujistěte se, že oblečení (kombinézy, klobouky, rukavice, boty) nebrání vaší schopnosti ovládat pilu.
 • Pokud je to možné, ořízněte se s partnerem a v případě nehody si ponechejte mobilní telefon
 • Identifikujte jakékoli končetiny stromů, které by mohly být pod napětím. Tyto končetiny budou fungovat jako jaro nebo katapult, když bude napětí uvolněno řezáním
 • Udržujte ruce a další části těla od běžecké řetězové pily.
 • Noste ochranu sluchu, pokud je pila obzvláště hlasitá
 • Přečtěte si a dodržujte bezpečnostní pokyny v příručce operátora!

Začínáme

Když je nalezeno dobré řezací místo a jsou pochopeny všechny bezpečnostní pokyny, je čas se snížit. Řezání palivového dříví je kombinací umění s fyzikou, protože existuje mnoho stylů a technik, ale existují určité principy, které se vztahují na kohokoli.

Postoj: Musíte stát způsobem, který poskytuje podporu horního těla a zabraňuje únavě. Vaše nohy by se měly šířit mírně dále než délka ramen, což pomůže vaše horní část těla podporovat pilu. Dávejte pozor na volné postavení, jako jsou řezané kousky dřeva, větve a otvory pro zvířata.

Technika: Obecně existují dva směry k řezu, nahoru a dolů. Většina dřeva je nejlépe řezána umístěním pily nad dřevem a proříznutím skrz ji (nahoře vlevo). Gravitace obvykle vytáhne řez od logu a můžete pokračovat v řezání tímto způsobem. Ale v některých případech, kdy je protokol nebo větev pod napětím, vyříznutí shora dolů způsobí, že se dřevo sevřelo, což způsobí, že se pila uvízne uvnitř řezu. V tomto případě je nejlepší řezat nahoru (nahoře vpravo) umístěním pily pod dřevem a proříznutím skrz ji. Použití plastového klínu může pomoci zabránit většímu protokolech v sevření řetězu pily.

Nejprve pobočky: S většinou padlých stromů je nejlepší začít řezat na konci větve. Začněte tím, že odříznete všechny větve, které jsou příliš malé na palivové dříví. Umístěte pilu na základnu těchto větví a odřízněte je hladce na část končetiny nebo log, kde jsou připojeny.

Rovnováha: Hledejte větve, které mohou držet kufr nad zemí. Tyto větve působí jako rekvizity a mohou být užitečné při udržování zvýšeného kufru pro snadné řezání. Měli byste pozorovat úplnou strukturu stromu a naplánovat své řezání v logickém pořadí, odstranění většiny rekvizit.

Trunks: Jak postupujete z horní části stromu směrem k kufru, průměr dřeva postupně zahušťuje. Stále budete stříhat nahoru nebo dolů, pouze to bude nutné pracovat na různých úhlech. Řezejte dřevo na dva úhly 45 stupňů nebo ve formě domu s rámem A. Když jsou obě strany protokolů rovnoměrně řezány, měli byste kus dokončit řezem přímo dolů nebo nahoru.

Nečistoty: Nic nezpůsobí, že se vaše pila rychleji otřese, než se rozřezávat do nečistot. Proto byste měli umožnit, aby větve a další přírodní rekvizity udržovaly dřevo zvednuté nad zemí.

Technika napůl řezu: Pokud je kufr příliš těžký na to, aby se zvedl ze země, zkuste jej rozřezat na menší části asi šest stop na délku. Předem nakrájejte každou sekci do velikosti požadovaného dříví a ponechejte asi dva palce každého řezu nedokončené. Poté sekci převrátí a odhalte nesestvanou stranu. Opatrně vložte pilu do každého řezu a dokončete kousky palivového dříví. Díky tomu usnadní řezací kmeny a zabrání vám řetězu, aby zasáhl špínu.

Jejda. Vaše řetězová pila uvízla v protokolu!

Špetka se stane i těm nejlepším operátorům, ale s několika nástroji a nějakou trpělivost lze pilu snadno odstranit. Pokud se pila stane sevřenou, okamžitě ji vypněte. Pokud je špetka v malé končetině, zkuste odstrčit končetinu pryč od špetky rukou a jemně pracovat na vidění nahoru a dolů, dokud se neobjeví svobodná. Pokud se pila nezbaví, rozebrajte lištu pily ze sestavy motoru a zkuste to znovu. S odstraněným lištem se řetěz obvykle uvolní mnohem jednodušší.

Pokud máte druhou řetězovou pilu po ruce, můžete také uvolnit uvíznutou pilu proříznutím stromu, který způsobuje špetku. Provozovatel si musí být vědom jakéhokoli napětí a být opatrný, aby se druhá pila také nezachytila!

typů, pila, vybrat, řezání, protokolů

Udržování vašich nástrojů

Správná údržba je nezbytná pro udržení bezpečného a produktivního zařízení.

Palivo: Motory řetězové pily jsou dvou cyklu a na rozdíl od vašeho auta potřebují mix benzínu a oleje správně fungovat. Je důležité, abyste použili pouze doporučený typ a směs paliva. Jiné směsi mohou a způsobí drahé poškození.

BAR OLEJ: Řetězové pily musí mít také nepřetržitý přívod baru, biologicky rozložitelný olej, který mapuje řetězec a jeho komponenty. Pokud pila natáhne olej, je velmi pravděpodobné poškození baru, spojky nebo jiných částí.

Řetězy: Řetězec bude občas potřebovat zpřísnění nebo naostření. Ostření lze provést pomocí souboru s rukou, nebo můžete svůj řetězec vzít k prodejci nebo místnímu hardwaru, aby byl profesionálně naostřen. Většina míst zaostří řetěz pro méně než 5. Můžete si také zakoupit speciální soubory, abyste zaostřili své vlastní řetězy v špetce. Protože vždy existuje šance na zlomení řetězu nebo otupění (obvykle v nejhorším možném čase), vždy k dispozici další ostrý řetězec nebo dva, takže vaše práce není přerušena.

Stráže: Ujistěte se, že všechny stráže a štíty na vašich řetězcích zůstávají neporušené a jsou bezpečně připevněny. Účelem těchto funkcí je chránit a může tak učinit, pouze pokud jsou na svém místě.

Ukládání dřeva

Řezání dřeva je pouze součástí bitvy. Další je správné úložiště. Většina rozděleného dříví bude muset vyschnout po dobu nejméně devíti měsíců nebo déle, než bude moci správně spálit a některé z větších kusů budou muset být rozděleny.

Rozdělte to: Jediným způsobem, jak budou větší kousky dřeva správně suché, je, pokud jsou rozděleny, takže je více expozice povrchu na vzduch. Rozdělení je také nutné, pokud je dřevo příliš velké na krb, sporák nebo pec nebo příliš těžké na to.

Nechte to: Pokud vlastníte zemi, na které je dřevo naříznuto, nebo máte povolení od majitele, můžete nechat dřevo na suché místo, kde bylo řezáno. Samozřejmě jste na milosrdenství zlodějů, nepříznivého počasí a zhoršení (plísně, myši, hadi, červy), ke kterému dochází kdekoli, kdekoli je pozemní kontakt.

Stock to: Někteří majitelé domů nahromadí dřevo mezi stromy nebo vedle budovy. To obvykle omezuje hnilobu do spodní vrstvy a umožňuje, aby byla tahačka snadno navlečena přes vrchol.

Rack IT: Vložení řezaného dříví do vyvýšeného stojanu (komerční nebo domácí) udržuje spodní vrstvu mimo zemi a minimalizuje ztrátu v důsledku hniloby.

House It: Pokud máte garážový prostor nebo kůlnu, možná budete chtít naskládat dřevo uvnitř. To je nejlepší způsob, jak zabránit hnilobě a udržovat pěknou jasnou barvu na dřevo.

Výhody

Naučit se snížit vlastní palivové dříví vám ušetří stovky dolarů za roční náklady na vytápění. Řezání dřeva je také skvělou formou cvičení a může být příjemným časem, když komunikujete s přírodou. I když to vyžaduje tvrdou práci, existuje hluboký pocit uspokojení, když konečně vidíte, jak se na andridonech vašeho krbu září a cítíte jejich teplo po celém domě.

Další informace o bezpečnosti nebo vybavení řezání palivového dříví naleznete na těchto užitečných webových stránkách: http: // www.Stihl.com http: // www.Husqvarna.com.

Chris Kick je kreativní psaní na Ashland University a užívá si outdoorových aktivit, středoškolských sportů, psaní a (samozřejmě) řezání palivového dříví.

Paluba viděla

Pily na palubě s pily do 12 ft. Dlouhé se používají k řezání největších protokolů a také se používají k rozdělení protokolů délky, aby byly zavedeny do toku mlýna a zpracovány s menší kapacitní vybavení. Tyto pily jsou také využívány v různých vlastních aplikacích, od operací kravaty až po závody na zpracování palivového dříví.

Délky na pily k dispozici od 3 ft. do 12 ft.

Třífázové elektrické motorové jednotky k dispozici od 7.5 HP přes 25 HP

Design obsahuje průmyslově proslulý mandrel „tuffee“ pro trvanlivost.

Plně automatický řetězový olej

Kompaktní pohony s hydraulickou energií viděly pohyb baru.

Rychlé napětí řetězu.

Tisíce jednotek v provozu po celém světě.

Procesor palivového dříví pro protokoly všech velikostí

Pokud potřebujete tvrdě pracující, těžkoprávnou palubu, která je schopna řezat protokoly pro palivové dříví nebo pro rozdělení protokolů délky cest, může být tento produkt přesně to, co hledáte. Naše pila na palubě je vyrobeno na těžkou specifikaci pomocí prémiových materiálů.S. v naší Pacifické severozápadní továrně.

Možná nejlepší pila pro protokoly na trhu

Naše pila těží z řady funkcí, které zajišťují, že její výkon je vynikající a že je také uživatelsky přívětivá a bezpečná. Čepel je poháněna třífázovým elektrickým motorem a pila má náš „tuffee“ manu, která poskytuje výjimečnou úroveň robustního použití. Rychlé napětí a hydraulická energetická jednotka jsou dalšími rysy této dobře vyrobené, všestranné pily.

Komerční procesor palivového dříví od společnosti s než sedmdesát let zkušeností jsme vyráběli pily a související vybavení palivového dříví, včetně řezacích systémů, paprsků a barelových stavů pro odvětví těžby a lesnictví od roku 1946. V této době jsme si vyvinuli dobré povědomí o tom, co naši zákazníci potřebují, což nám umožňuje navrhnout a vytvářet odolné, dlouhodobé vybavení, pro které jsme známí.

Paluba viděla, že je postavena tak, aby vydržela

Pokud chcete investovat do paluby, která bude jen pokračovat, poskytuje mnoho let bezproblémových služeb, je tato položka dobrá volba. Chcete-li se dozvědět více o našem rozsahu s logem Bucking Deck, zadávejte objednávku nebo na cokoli jiného, ​​zavolejte nám na (503) 235-3146 nebo (800) 228-0793.

O zařízení L-M

L-M Equipment CO. INC nabízí balíčky pily od malých přenosných jednotek po dokončení řezacích systémů a také protokolujte merchandisingové pily pro odvětví lesních produktů po celém světě.