App Store a AI: Trajektorie mobilních her Sea a jejich světlou budoucnost. Kresba čepele

App Store a AI: Trajektorie mobilních her Sea a jejich světlou budoucnost

Tento příspěvek může obsahovat odkazy na přidružení. Pokud si něco koupíte prostřednictvím tohoto příspěvku, může vydavatel získat podíl na prodeji.

Zveřejněno 31. května 2023, 5:38.m.

Společnost Apple App Store obsahuje měsíční kampaně, kde osvětlují konkrétní témata, přičemž hry začnou uživatelům nabízet způsob, jak objevit nové hry prostřednictvím interaktivního kvízu a nesčetných událostí v aplikaci.

Tato kampaň také rozsvítila reflektor na hrst vývojářů jihovýchodní Asie, kteří mají všechny prominentní hry v obchodě s aplikacemi. Jak dotazoval naši sesterskou stránku Mashable Southeast Asia, tito regionální vývojáři sdíleli své poznatky o App Store a budoucnosti her.

Mezi tyto vývojáře patří spoluzakladatel a herní návrhář Kaigan Games, Jeremy Ooi; zakladatel Pixel Perfex, Anucha Areepak; a sólový vývojář Chinykian Games, Chin Yong Kian. Pocházejí z Malajsie, Thajska a Singapuru.

Kaigan Games je známá svou sérií hororových her nadále. Pixel Perfex stojí za oceněnou postranní střelec Earth Atlantis a Chinykian Games nedávno vydala vysoce chaotická a nepatrná šance na SawBlades.

Jaké jsou některé z vašich her, které jsou uvedeny v App Store?

Jeremy Ooi: Hry Simulacra jsou vždy „telefonické simulátory“, ale s každou splátkou začneme s aplikací nebo zkušeností s trikem nebo zkušenostmi. Se SIM1 (zkratka pro Simulacra 1), jedná se o seznamovací aplikace a pro SIM2 jsou to sociální média. Pro SIM3 jsme chtěli vyzkoušet totéž, ale rozšířit možné hry a hádanky. V předchozích hrách byly hádanky, které referenční lokalizační hádanky, které vyžadují znalost umístění ve hře.

Takže trik pro SIM3 by byla mapová aplikace a vaše postava a eventuální příběh se odehrávají na konkrétním místě. Nakonec v SIM3 víte, kde jste, a kdykoli postava odkazuje na místo, můžete jej vidět a porovnat ji v aplikaci Map. Vytvořili jsme smyšlené město zvané Stonecreek, kde sídlí místní legenda a je zdrojem veškeré hrůzy, které toto město zažívá.

Měli jsme nějaké hádanky, kde v nějakém skladu zmizela osoba, která zmizela. Můžete si přečíst popisy polohy a dozvědět se o historii města. Můžete si přečíst místní zprávy, abyste získali představu o tom, čím město prochází. Chtěli jsme, aby se tato zkušenost cítila, jako byste byli součástí města, a jeho osobně se podílejí na jeho tajemství.

Yong Kian: Mírná šance na Sawblades je náročný pronásledovatel s vysokým skóre, kde se musíte vyhnout četným listům, které prší z oblohy a přežít tak dlouho, jak je to možné. Pokaždé, když hráč úspěšně skočí přes čepel pily, získají bod. Na konci každé relace je hráči předložen pozice na základě jejich skóre. Nejvyšší hodnost, nazývaná Ultimate Being, je dosažena skóre 100 nebo více bodů.

Jedním z aspektů piloty, na kterých jsem si obzvláště užil práci, je rozmanitá řada postav. Hráči se mohou rozhodnout hrát jako kočka, pěší ryba, kuře, dokonce i blok dřeva. Tyto postavy jsou postupně odemčeny, protože hráči ve hře pokročili. V současné době je k dispozici asi 30 znaků a v budoucích aktualizacích přidávám více.

Sawblades je ve skutečnosti remake mé první mobilní hry s názvem „Jump Over the Rings“, kterou jsem vyvinul a vydal v roce 2016. Bohužel to v té době nezískalo velkou pozornost. O několik let později jsem však nečekaně obdržel slova uznání od fanouška hry. To mě motivovalo k předělání hry od základu. Jsem nadšený, že mohu říci, že od svého spuštění SAWBLADES shromáždil přes 300 000 stahování, hlavně díky svým prominentním funkcím v App Store.

Jak získáte inspiraci pro své hry a jaké jsou některé metody, které používáte k testování, zda by tyto hry rezonovaly s hráči?

Jeremy Ooi: Jedním z vyzkoušených a testovaných způsobů, jak se inspirovat, je podívat se na sebe a své vlastní osobní zkušenosti ze skutečného života. Celá zážitek ze simulacry začíná „co když se můžete podívat na telefon někoho jiného, ​​abyste zjistili vše o nich“. Víme, že být zvědavý je vlastnost, kterou někdy může být velmi obtížné otřást (já vím, zkusil jsem). Tak proč nedat hráčům příležitost být zvědavý v kontrolovaném prostředí. Použili jsme to jako skákací bod, pak jsme se na něj dále rozšířili.

Protože jsme vždy chtěli, aby simulacra zážitek byla hrůza, hledáme, co by mohlo být děsivé v prostředí simulátoru telefonu. Pro SIM1 je to strach z setkání s cizími lidmi online pomocí datovacích aplikací. Pro SIM2 je to vše náročné na krmení našich profilů sociálních médií. Pro SIM3 se snaží sledovat něčí místo pobytu pomocí mapy a dalších přidružených aplikací. Čerpáním z osobní zkušenosti a dalších se snažíme vytvořit nejlepší možný.

Když to řekl, někdy se jedná pouze o teorie. Abychom to vyzkoušeli, připravíme malou skupinu hráčů, kteří projdou naší hrou v konkrétních časech během výrobního procesu. Tímto způsobem můžeme získat včasnou zpětnou vazbu a v případě potřeby vyladit zážitek.

Anucha Areepak: Moje inspirace pro mé hry pochází z mých vzpomínek na dětství. Filmy, karikatury a počítačové hry pomohly naplnit představivost a sny každého dítěte, zejména hry, kde se můžete stát astronauty, dobrodruhy nebo vědci dinosaurů, jak byste chtěli. Myslím, že to vše je skvělým katalyzátorem při vytváření her, protože stavíme z toho, s čím se můžeme vztahovat. Moje vášeň byli roboti a dinosauři a já jsem snil o tom, že jsem archeolog, a tyto tři prvky pomohly formovaly hru Zemi Atlantis.

Yong Kian: Myslím, že inspirace může kdykoli udeřit, z těch neočekávanějších zdrojů, což je jeden z důvodů, proč si s sebou vždy nosím notebook. Mám také dokument Google naplněný nápady na jednu větu, z nichž mnohé jsou ovlivněny pořady, které sleduji, další videohry nebo jednoduše náhodnými myšlenkami, které na mysl přicházejí. Živě si pamatuji, jak jsem si po přečtení zpravodajského článku o Airdrops do divočiny upravoval myšlenku, aby ovládal populaci losů. Ještě musím udělat tu hru. Možná budu někdy jednou.

Opravdu dělám jen hry, které bych si opravdu užíval hraní. Výsledkem je, že většina mých her bývá rychlá s poměrně vysokou úrovní obtížnosti. Nakonec dělám hry, protože to považuji za zábavné a naplňující. Slouží pro mě jako kreativní odbytiště a jsem hluboce vděčný těm, kteří sdílejí můj vkus a oceňují hry, které dělám.

Jaké jsou nejnovější trendy, které se objevují v herním průmyslu a z nichž jste nejvíce nadšeni?

Jeremy Ooi: Myslím, že AR a VR jsou stále na svém dětství a stále mají prostor pro růst. Stále nám chybí přístupný hardware, ale pokud je to z cesty, myslím, že je třeba prozkoumat zcela nový herní zážitek. Také miluji myšlenku více rozměrů ručních her. Pokud se hry PC zmenšují, možná se mobilní hry mohou zvětšit? Možná pak dojde k menšímu rozdělení, pokud jde o hraní her.

Anucha Areepak: Věřím, že tvůrci her dávají hráčům mnohem větší svobodu při výběru vlastní zkušenosti. To mělo za následek generování her s otevřeným světem nebo generování procedurální úrovně, které mohou s použitím AI generovat obsah v reálném čase a vytvořit různé zkušenosti pokaždé, když se přihlásíte ke hře. Myslím, že toto je budoucnost, na kterou musíme dávat pozor.

Yong Kian: VR vypadá vzrušující! I s omezenou zkušeností, kterou jsem měl s VR, je pocit ponoření, který nabízí. Dokonce i známé akce, jako je směřování a střelba zbraně, se cítí nové a svěží. Jsem dychtivý vidět, co přijde dál!

AI se stala nejnovějším bzučením ve městě. Kam vidíte herní průmysl míří?

Jeremy Ooi: Už vidíme aplikaci AI v různých věcech. Nejčastěji vidíme jeho aplikaci o grafickém upscalingu. Možná v budoucnu můžeme vidět nějakou aplikaci hry. Vyzkoušejte dynamické narativní dialogové systémy, chytřejší nepřátelé, asistované vedení ve hrách PvP. Možnosti jsou nekonečné a jsem nadšený, když vidím, kam to jde.

store, trajektorie, mobilních, jejich

Anucha Areepak: AI je nástroj, který pomáhá snižovat pracovní vytížení a zvýšit pohodlí pro všechny. Vidím to jako pouze pokročilejší software pro nás. Mnozí si myslí, že AI nakonec nahradí skutečnou pracovní sílu v herním průmyslu, ale nemusí to nutně platit pro samotnou produkci hry. Snažím se zapojit AI mnoha způsoby (ve výrobě her), ale stále k tomu potřebujete lidský dohled. Stále existuje potřeba, aby člověk navrhl, vyhodnotil, vybíral nebo stavěl na tom, co vytvořila AI.

Pro vývojáře nezávislých her, jako jsem já, si myslím, že AI představuje pro malé vývojáře šanci vytvářet lepší hry za nižší náklady, zejména v přední části grafického designu.

Dalším úhlem, který je v tomto odvětví méně diskutován, je to, že AI pomohla vyřešit nedostatek přiměřené pracovní síly. Pro mě je nejtěžší věcí při vytváření hry samotné stvoření, ale více o řízení lidských zdrojů. My, vývojáři nezávislosti, narazíme na překážky, jako je množství, kvalita, dovednosti po celou dobu, spárujte to s omezenými zdroji, viděl jsem, že AI nám hodně pomohla v těchto otázkách. Když považujeme AI za našeho pomocníka a ne naši překážku, tehdy můžeme vytvořit nové a lepší věci s menším třením.

Yong Kian: Jistě, stále více vývojářů bude začlenit AI do svého pracovního postupu různými způsoby. Již vidíme, že AI používají programátoři prostřednictvím nástrojů, jako je GitHub Copilot, což zrychluje kódování. Osobně se spoléhám na chatgpt, abych mi pomohl překládat změny mé hry do různých jazyků pro použití na stránkách obchodů s mým herním. Pokud však jde o herní aktiva generovaná AI, mám smíšené pocity. Zatímco samotná technologie je ohromující, zajímalo by mě, jestli to odebírá od „duše“ hry.

Check out the May the Games Begin page on the Apple App Store to find your next mobile gaming obsession.

Tento příspěvek může obsahovat odkazy na přidružení. Pokud si něco koupíte prostřednictvím tohoto příspěvku, může vydavatel získat podíl na prodeji.

Výběr správných kruhových čepelí pro vaše pily

Chris Baylor je odborník na zpracování dřeva a spisovatel s více než deset let praktických komerčních tesařských zážitků. Studoval pod mistrovským tesařem a také navrhuje dřevěné nástroje a nábytek, sdílí návody na webových stránkách včetně Workshopu Workshopu a domácích nástrojů.

Řezací nástroje, které se ve většině obchodů s zpracováním dřeva získají nejtěžší použití. Mezi tyto nástroje patří stolní pila, pila na radiální rameni, pila na měnič a ruční kruhová pila a lopatky navržené pro každý z těchto nástrojů sdílejí většinu stejných charakteristik-často, konkrétní čepel může být použita na několika nástrojích. Jak se vaše dovednosti a zkušenosti s dřevo propracovávají, je pravděpodobné, že je pro vás užitečné vlastnit tři až pět různých čepelí, z nichž každá je určena k určitému typu řezání. Výběr čepelí pro některý z těchto nástrojů vyžaduje zvážení několika možností.

Velikost čepele

První volba, kterou máte, je velikost čepele. Kruhové čepele jsou identifikovány podle jejich průměru a každá pila určuje největší čepel, která se vejde na nástroj. Ruční kruhové pily obvykle používají 7 1/4 palce nebo 8 1/4-palcové lopatky, ale existují také speciální panelové pily, které mají maximální velikost pouhých 4 1/2 palce, a dodavatel červen-pohon kružnice viděl, že to přijímají čepele až 9 palců.

Pro stacionární pily (stolní pily, pily na radiální rameni, pily na pokosové pily) je nejběžnější velikost čepele 10 palců, i když jsou k dispozici také 12palcové pily. K dispozici jsou také 8 modelů, ale obvykle se jedná o velmi lehké pily, které nejsou pro hlavní dřevozpracující projekty příliš vhodné, i když mohou být v pořádku pro fandy, kteří omezují svou práci na malé řemeslné projekty.

I když se to obecně nedoporučuje, můžete namontovat menší čepel do pily určené pro větší velikost čepele. Ale za žádných okolností byste neměli namontovat větší čepel než maximální velikost pily.

Materiál, který má být řezán

Mnoho čepelí je uváděno na trh jako vhodné pro řezání mnoha různých materiálů, ale výrobci také nabízejí čepele určené pro konkrétní typy stavebních materiálů. Například čepele mohou být specifikovány pro překližku, melamin nebo laminát. Toto označení většinou zajišťuje, že počet zubů a velikost zubů jsou vhodné pro materiál. To neznamená, že kombinace kvalitních nebo obecných čepelí nelze použít k řezání těchto materiálů, ale pokud je často řezáte, možná budete chtít investovat do lopatků určených pro tyto materiály.

Základní typy čepele

Další-a pravděpodobně nejdůležitější rozlišení při výběru čepele pro pilu s kruhovou akcí-je základní typ. Na pilách s kruhovou akcí se používají čtyři obecné kategorie čepelí:

 • Čelníky z kříže mají zuby, které integrují ostré sekáče přivařené ke špičkám zubů, často vyrobených z karbidové oceli (tyto čepele jsou často prodávány s frází „špičkový karbid). Na těchto čepelích jsou zuby a řezací dláty mírně nakloněné („set“), takže střídavé zuby bodují opačným směrem. To vytváří mírně širší řezací slot (KERF), díky kterému je řezná akce efektivnější a čistší. To může na většině materiálů vytvořit velmi jemný povrch. Protože je těžší řezat dřevěné vlákna čistě při řezání přes ně, tyto čepele mají tendenci mít menší, hojnější zuby. Křížové čepele se používají na stolních pilách a radiálních pilách a jsou jediným typem používaným na pilách.
 • RIP-řezané čepele jsou navrženy tak, aby řezaly paralelně s zrnem dřeva. RIP-CUT čepel má méně zubů než křížová čepel, ale jsou mezi nimi delší s hlubšími gullety. To pomáhá pomoci vyčistit materiál, protože je řezán. RIP-řezané čepele mohou poměrně rychle řezat. Často se používají pro trhací povinnosti na stolních pilách a radiálních pilách, ale nikdy se nepoužívají na pily, které plní pouze průřezové povinnosti.
 • Kombinované čepele jsou navrženy s tvarem, který nabízí výhody jak řezaných i křížových čepelí. Jsou navrženy tak, aby se zub roztrhl po každých několika průřezových zubech. Tyto čepele jsou dobrou volbou pro příležitostné dřevaře, kteří nechtějí často měnit čepele mezi křížovým a roztržením úkolů. Používají se na stolních pilách a radiálních pilách.
 • Obecné účetní čepele jsou někdy zaměněny s kombinovanými čepelemi, protože slouží stejnému účelu-pro křížení a roztržení se stejnou účinností-ale design je jiný než design kombinované čepele. Zde jsou zuby stejné velikosti a tvar. oředně větší než ty, které se nacházejí na kombinované čepeli, s výraznějším zkosením na řezacích okrajích. Tyto čepele začaly nahrazovat tradiční kombinované čepele pro mnoho dřevařů.

Speciální čepele

Zatímco základní čepele, které jsou řezané, rozřezané, roztrhané, kombinace nebo obecné čepele, budou sloužit většině řezných povinností v obchodě s zpracováním dřeva, existují také speciální čepele, které mnoho kvalifikovaných dřevařů považuje za užitečné:

 • Čepele panelu mají velké množství relativně malých zubů s méně agresivním úhlem háčku. Jsou navrženy tak, aby produkovaly hladké řezy ve zboží panelu, jako jsou lamináty, překližka a materiál s pevným povrchem. Obvykle se používají s materiály, které se mohou při řezání s běžnými kruhovými lopatkami čip nebo rozbití. Tyto čepele jsou někdy specifikovány pro konkrétní materiál a lze je označit řadou různých způsobů: „Laminát a překližka“, „průmyslové lepidlo“ (určené pro řezání lepicí používaných v překližce) nebo „pevné povrchové rozhraní“ (pro řezání “(pro řezání“ (pro řezání “(pro řezání“ (pro řezání “(pro řezání“ (pro řezání Materiály jako Corian
 • Diamantové hroty se používají pro řezání zdiva a používají se častěji s přenosnými kruhovými pilami než stacionárními stolními pilami.
 • Kalené čepele se používají pro řezání kovů tenkých plechů, jako je ocel, měď nebo hliník. Některé odrůdy jsou označeny „neželezné kovy.“
 • Dado sady se používají speciálně pro projekty zpracování dřeva, které vyžadují řezání drážky pro různé klouby Dado, pomocí stolní pily nebo radiální paže pily. Dva typy čepelí Dado jsou: kolísavé čepele, kde je čepel nastavena na konkrétní úhel, aby vytvořil dado; a naskládané sady dado. Wobble Dado Blades může vytvořit značné množství vibrací, což může být při použití trochu nervózní. Navíc, kolísavé čepele neopouštějí nejčistší dadové pro vaše truhlářství. Skládaná sada Dado se skládá z plné křížové čepele na každé straně altánu s menšími „štěpky“ uprostřed. Štěpky jsou obvykle buď 1/8 palce nebo 1/16 palce v tloušťce. Šířka dado závisí na počtu štěpků na altánu mezi oběma čepele. Typická naskládaná sada Dado bude schopna snížit dadové mezi 1/4 palce (s použitím štěpků) na 13/16 palců (pomocí celého doplňku štěpků).

Součet zubů

Čepele s kruhovou pilou jsou obecně kategorizovány podle celkového počtu zubů, které zahrnují, spíše než podle zubů na palce (TPI), což je standard pro pásovou pilu a čepele skládačky. Existují obecná pravidla, pokud jde o počet zubů na kruhové čepeli: roztrhané čepele mají obecně nejmenší zuby, čepele panelů mají nejvíce, zatímco křížové čepele, kombinované čepele a obecné čepele spadají mezi extrémy. Například 10-palcová kombinovaná čepel pro stolní pilu se může pohybovat od pouhých 24 zubů až po 80 zubů; Průměrná dřevařka zjistí, že kombinovaná čepel 40 zubů poskytuje dobré výsledky pro většinu řezání. S 12palcovými lopatkami najdete čepele s až 96 zuby.

Pravidlo, které je třeba si pamatovat, je, že čím více zubů, tím jemnější. Blades s nízkým počtem zubů bude velmi agresivně proříznut, ale ponecháme relativně drsný povrch, zatímco větší počet zubů zanechá čistší povrch, ale sníží pomaleji.

Tenký kerf vs. Full-Kerf

Výrobci specializovaných čepelí mohou nabízet v podstatě stejnou čepel ve verzích Thin-Kerf i Full-Kerf. Blades Full-Kerf ponechává řeznou štěrbinu asi 1/8 palce na šířku, zatímco lopatky tenkého kerfů ponechávají kerf asi 3/32 palce. Váš výběr, kterou čepel k použití závisí hlavně na síle motoru vaší pily. Full-Kerf Blades vyžadují více energie k řízení a jsou nejvhodnější pro pily s motory nejméně 3 HP. Thin-kerf čepele je méně pravděpodobné, že se začnou zapadat a dobře fungují s pilami, které generují méně 3 HP.

Engineering

Zatímco kruhové čepele mohou vypadat stejně, existuje podstatný rozdíl mezi tím, jak jsou navrženy levné čepele a prémiové lopatky:

Levné čepele:

 • Obvykle vyrobené ze standardní nerezové oceli
 • Tipy karbidu, jsou.li přítomny, jsou relativně malé a nelze je znovu rozsvítit
 • Žádný teflonový povlak ke zmírnění tření

Prémiové čepele:

 • Tělo čepele vyrobené z vysokorychlostní karbidové oceli
 • Čepel potažená teflonem nebo jiným mazivem ke snížení tření
 • Snížené tipy jsou vyrobeny z karbidu a jsou nadměrné, aby umožnily opakované ostření.
 • Mohou mít sloty nakrájené na čepel, aby se snížila expanze v důsledku tření

Stav čepele

Dobrý řezací výkon vyžaduje více než jen výběr správné velikosti a stylu čepele. Před každou pracovní relací byste měli také zkontrolovat stav čepele, který může vyžadovat řezání testu na šrotu. Když jste po určitou dobu používali čepel. Špinavé čepele mohou být také náchylnější k nebezpečným zpětným provize, protože dřevěné pažby neprocházejí pilou čistě. Pokud se na tipech karbidu shromáždilo značné množství hřiště, u vašeho jemného dodavatele zpracování dřeva jsou k dispozici čisticí řešení, které odstraní hřiště.

Je stejně důležité, aby vaše čepele byly ostré, protože ostré pilové čepele jsou mnohem bezpečnější. Pokud si zakoupíte kvalitní čepele karbidu, mohou být naostřeny profesionálním pilem, což zvětší životnost čepele. Některé společnosti, které vytvářejí vysoce kvalitní, viděly čepele, jako je Forrest, nabízejí služby ostření prostřednictvím webových stránek výrobce (samozřejmě za poplatek). Kvalitní čepele však mohou být několikrát naostřeny, což pomůže ospravedlnit zvýšené počáteční náklady. Čepele s lepší kvalitou udržované ostré se budou rozřezat rychleji a čistší a udržovat si hranu déle.

Výběr pravého stolního pilového čepele

Tento článek pochází z čísla 23 časopisu Woodcraft Magazine.

Prořízli jsme zmatek, abychom vám ukázali ty, které opravdu potřebujete.

Očekává se, že čepele pily odříznou vše od dřeva a plechu k ozdobnému truhlářství. Dobrou zprávou je, že pro každý účel nepotřebujete speciální čepel.

Přemýšlel někdy, jestli váš stůl viděl, jak Blade dělá to, co má? Jistě, to „řezy“, ale stojí to zbytečné zhoršení a přidané obrábění? Stáváte se mistrem při opravě špatně padnoucích kloubů a čištění drsných, spálených řezů a roztržení? Pokud ano, vyvíjíte nesprávný druh návyků na dřevo a plýtvá cenným časem obchodu. Problém může být v tom, že používáte nesprávnou čepel.

Existuje obrovský výběr čepelí pily a výběr těch správných pro vaše konkrétní potřeby může být matoucí. Ale nebojte se, volby nejsou tak obtížné, jak byste si mohli myslet, a nemusíte se omezit na potraviny, abyste získali čepele, které potřebujete.

Note: If burning is still a problem, turn to “Tips for Burn-Free Table Saw Cuts” on page 38.

Základní typy čepele

Existují čtyři základní typy čepele, určené tvarem nebo broušením jejich zubů. Jsou to ploché horní grind (FTG), alternativní top zkosení (ATB), kombinace (ATBR) a trojitý čip (TCG) [Obrázek 1 a fotografie A].

Čepele FTG mají zuby, jejichž horní okraje jsou čtvercové k desce pily. Také nazývané Rakers, tyto zuby útočí na dřevo podobně jako sekáč, který vysekává konce malby. Rychle řezu a odolné, ale nevytvářejí čistý povrch. Jsou navrženy tak, aby roztrhly a řezaly s obilím.

Zuby na čepelích ATB jsou nakloněny přes horní okraj, přičemž každý další zub se „naklání“ opačným směrem. Tvar zubu způsobuje, že dřevěná vlákna čistě střih. Čím strmější úhel zkosení, čistší zuby řezané, ale čím rychlejší je nudné (obrázek 2). Většina 40 zubů ATB čepele se uvádí na trh jako „všestranné“ čepele.

Kombinované lopatky se skládají z 50 zubů uspořádaných v sadách pěti, se čtyřmi zuby ATB následovaným Rakerovým zubem (tedy označení ATBR.) Zuby ATB jsou navrženy tak, aby čistě křižovaly, zatímco zuby Raker pomáhají při roztržení. Kombinované čepele jsou také považovány za „všestranné“ čepele.

Zuby na čepeli TCG se střídají mezi zubem Rakera a zkoseným zubem. Zkosený zub drsne řez, zatímco následující zub FTG ho čistí. Tato konfigurace zubů je určena pro řezání hustých materiálů: plastový laminát, pevné povrchové materiály, jako je Corian, a neželelené kovy, jako je mosaz a hliník. Špičaté zuby ATB by z těchto věcí rychle otupily.

Nenechte se zmást výrazy „kombinovaná čepel“ a „všestranná čepel“. Kombinované čepele (původní víceúčelové čepele) byly tak pojmenovány, protože jejich konfigurace zubů ATBR 50 zubů byla navržena jak pro trhání, tak pro křížení. Tyto čepele jsou stále široce dostupné, ačkoli mnoho dřevařů dává přednost novějším 40-zubním „univerzálním“ čepelům místo toho. Nezáleží. Oba typy fungují dobře při roztržení a průřezu řeziva a také na pilu.

Kde se počítá háček zubů

Háček, také nazývaný Rake, odkazuje na úhel tváře zubu ve vztahu ke středu čepele, jak je znázorněno na obrázku 3. Zuby s pozitivním háčkem agresivněji. Háček na typické univerzální čepeli je 15 ° až 20 °, zatímco čepele navržené speciálně pro roztržení jsou obvykle 20 °. Čím menší je úhel háčku, tím větší je tlak k krmení obrobku. Některé čepele mají nulové hrabě. Jsou to obzvláště dobré pro použití na radiálních ramenech a mitersaws, protože zabraňují sebepokojování, nebo „řezání stoupání.“Je v pořádku použít také na stolní pile.“.

Povrch vlevo, řezaný prémiovou kvalitou 40-zubní čepele ATB, je připraven na lepidlo a potřebuje malé čištění, aby sloužil jako hotový povrch. Středový kus-svlékne se s kvalitními 24 zubů FTG je trochu drsný, ale dost dobrý na to, aby se lepila tak, jak je. Střih vpravo, vyrobený s levnější 24-zubní čepelí FTG, potřebuje nejprve průchod přes jmenování.

Nejlepší čepel pro práci

Kromě řeziva mohou vaše dřevozpracující projekty také vyžadovat překližku, částice, MDF, tvrdý deska, plastový laminát a další materiály. Pojďme se podívat na vaše volby čepele na základě typu práce, kterou hrajete, a na materiálu, který řezáte.

Čepele pro trhání

Když drsné roztržení desky na rozložení na mírně nadměrné části projektu, je 24 zubů FTG dobrá sázka, protože rychle prořízne i tlusté tvrdé dřevo. Neřezává to velmi hladce, ale protože kousky budou řezány do konečných rozměrů později, na tom nezáleží.

Zde udělá trik také vysokoškolský nebo kombinovaný čepel o rozloze 40 nebo 50 zubů, což poskytne čistší řez než čepel 24 zubů (foto B). Ve skutečnosti bude řez z prémiové čepele dostatečně čistý, aby sloužil jako hotový povrch po jen trochu jemném broušení. Nebude se však roztrhnout tak rychle jako čepel s 24 zubů a budete muset pomaleji krmit tlusté tvrdé dřevo. Když jsem si ucpal hustý, hustý řezivo na hotovou šířku, často používám čepel 24 zubů, roztrháním kus 1/32 „nadměrné a poté ji oříznu na hotovou šířku tím.

Některé čepele zahrnují ramena „anti-kackback“, která pomáhají zabránit nadměrnému úschově, která může pozvat zpětný ráz (foto C). Pokud pracujete bez rozdělovače na pilu (což byste rozhodně neměli), tento druh čepele je bezpečnější volbou.

Lopatky pro křížení

Řezaní dřeva přes obilí zve východ. Aby se to minimalizovalo, průřezové čepele používají pro jejich střihkovou akci ATB zuby.

Čím více zubů, tím čističí řez, a proto většina křížových čepelí má 60 až 100 zubů ATB. Takhle čepel vyniká při získávání nejčistších křížů a miterů.

Pro křížení můžete také použít kombinované čepel ATB 40 zubů nebo 50 zubů. Nemusí se nakrájet tak čistě jako čepel 80 nebo 100 zubů, ale téměř (foto d).

A ušetří vám to potíže s neustálým přepnutím z roztržené čepele na křížovou čepel. Pravda je, že většinu mého průtoku na stolní pile dělám s 40 zubním čepelí ATB. Používám svou 80-zubní čepel ATB, pouze když musím dělat koordinované křížení, zmírnění nebo řezání jemného plechu.

Čepele pro plechové zboží

Zboží na plech zahrnuje překližku, částice, melamin, MDF, tvrdý deska a plastový laminát. Zde je nejlepší čepel pro tuto práci závisí na materiálu.

Vzhledem ke svým tenkým dýham je překližka náchylná k roztržení, zejména při řezu přes obličej. Je to nejlepší řez s čepelí ATB a čím více zubů, tím lepší. Ve většině případů však bude mít kvalitní univerzální čepel. Při řezání obzvláště jemných obličejových dýřů přepnu na čepel o rozměrech 80 zubů.

Částice, melamin, MDF a tvrdá deska jsou poměrně husté materiály, které mohou být tvrdé na pilových zubech. Řezání těchto věcí s čepelí ATB bude opotřebovat své špičaté tipy rychleji, než většina pevných dřevo bude. Střihací účinek zubů ATB však poskytuje čisté řezy v těchto materiálech náchylných k čipu, takže je to spravedlivý kompromis.

Plastový laminát je velmi hustý a tvrdý na špičkách zubů ATB. Pokud s tím hodně pracujete, stojí za to investovat do čepele TCG za tímto účelem. V opačném případě mohou vaše čepele ATB absolvovat dříve, než se dezilované výlety do ořezávání.

Ramena „Anti-kackback“ na této 24-zubních ftg čepelí nutí pomalejší rychlost krmiva, což pomáhá zabránit zpětnému zálohu při roztržení.

Toto srovnání křížového výtvaru ukazuje rozdíl v kvalitě řezu mezi levnou nebo tuprou 40 zubní čepelí (nahoře), prémiovou kvalitou ATB čepel (střed) a 80 zubním čepelí ATB. Kousky z masivního dřeva zobrazují řez okraje, zatímco překližky ukazují spodní stranu roztržení.

Thin-Kerf Blades

Zuby na čepelích tenkých kerf měří asi 3/32 „silné. Protože snížily o 25% méně dřeva než standardní čepel s 1/8 „-úmyslnými zuby, váš pilový motor nemusí fungovat tak tvrdě. Thin-Kerf Blades jsou dobrou volbou při řezání silné, tvrdé zásoby s podhodnocenou pilou. Nevýhodou je, že tenčí deska se může trochu třepot, což způsobuje mírně drsnější řez.

Doporučení

Co tedy opravdu potřebujete pro obecné zpracování dřeva? Zde jsou čtyři primární čepele, které je třeba zvážit:

Pro 90% vašich skladeb na stolních viděných. Ale mějte na paměti, že vynikající zpracování dřeva vyžaduje vynikající čepel. Není čas podlehnout vaší skromné ​​povaze. Je to falešná ekonomika, která ušetří pár babek zakoupením průměrné čepele, která vás v průběhu let bude stát spoustou čisticích prací. Očekávejte, že zaplatíme 80 a 110 za čepel o rozloze 40 nebo 50 zubů, která hladce trhá a kříží s velmi malým roztržením.

Pokud jste viděli spoustu tvrdých dřev, stojí za to investovat do 24 zubů, aby se urychlila vaši práci a ušetřilo opotřebení na prémiové univerzální čepeli. Neplatím nejvyšší dolar, protože vyhrazená trhací čepel se stejně zhruba sníží. Můžete získat dobrou čepel pro asi 50.

Pokud jde o křížové řezivo a většinu překližky, budete pravděpodobně spokojeni s prémiovou kvalitou 40-zubního všeho účelu. Pokud si to však můžete dovolit, získejte kvalitní čepel o rozloze 80 zubů pro svou pilu a přepněte ji na stolní pilu.

Pokud jste viděli spoustu plastového laminátu nebo pracujete s nevolnými kovy, kousněte kulka a kupte si čepel TCG. Vaše čepele ATB vám poděkují za to, že jste je nebrutalizovali.

Držák prodlužovacího kabelu DIY (snadný levný!)

Rozloučte se s zamotanými prodlužovacími šňůry s tímto levným, snadno tvorba držáku prodlužovacích kabelů pro diy! Vzorek zdarma! Už vás nebaví zakopnout přes prodlužovací šňůry ležící kolem dílny nebo garáže? Chcete rychlé a snadné řešení, aby vaše šňůry byly organizovány a na dosah? Nehledejte nic jiného než tento snadný a cenově dostupný držák prodlužovacích kabelů pro diy! S pouhým šrotem překližky a skládačky můžete vytvořit vlastní držák, který udržuje vaše šňůry v jednom úhledným, uklizeném místě. Pokračujte ve čtení a zjistěte, jak vytvořit tento organizátor měnící hru.

Obsah

Tento článek obsahuje přidružené odkazy. Pokud si koupíte z těchto odkazů, mohu vám vydělat malou provizi bez dalších nákladů. Další informace naleznete v zásadách mého webu.

Inspirace pro tento držák prodlužovacího kabelu

Nejvíce neočekávanější místa mohou vyvolat inspiraci. Jako během líného nedělního odpoledne, když jsem se zastavil v pivovaru, nikdy jsem nebyl předtím. Užíval jsem si půllitr, když jsem si všiml ručně vyráběného držitele prodlužovacího kabelu, který sedí vysoko na římse.

Zeptal jsem se serveru, jestli o tom něco ví. Nebyla to, ale řekla, že bych to mohla sundat, kdybych se chtěl blíže podívat. Když dala OK, zatlačil jsem stoličku, natáhl se nahoru a zaklapl obrázek!

Byl jsem uchvácen jednoduchostí držitele a příjemným zakřiveným tvarem, tak jsem šel domů a rychle načrtal svůj vlastní design, mírně vyladil tvar, abych mu dal jednotnější vzhled. A právě tak se narodil můj nový projekt!

Mám v plánu použít svůj držák k ukládání prodlužovacích kabelů, ale můžete jej také použít k uspořádání vánočních světel.

Jakou délku může držet?

Používám svůj držák k uložení prodlužovacího kabelu o 100 ft a stále existuje prostor pro náhradní!

Jaké nástroje potřebujete?

Tento držák kabelů pro kutily můžete vyrobit pouze s několika nástroji. Zde je to, co budete potřebovat:

Vykružovačka

Použil jsem skládačku k oříznutí zakřiveného tvaru držáku.

Vrtací vrták

Použil jsem vrták a bit Forstner, abych vytvořil výchozí bod v držáku držáku pro skládačku.

SOUVISEJÍCÍ: 14 typů kousků dřeva (které se mají použít proč)

store, trajektorie, mobilních, jejich

Přenosné písky vřetena (volitelné)

K vyhlazení zakřivených okrajů držáku jsem použil přenosnou písku.

Související: Nejlepší Sanders pro nábytek (který si koupit proč)

Router (volitelné)

Použil jsem kapesní router a kousek zaoblení, abych změkčil čtvercové hrany držitele, ale pokud jeden nemáte, můžete použít brusný papír.

Jaké dřevo byste měli použít?

Pro svůj držák jsem znovu přemýšlel o šrotu ¾ ”překližky. Zkoušel bych také tento projekt s ½ “překližkou, ale myslím, že ¼“ by mohl být příliš chabý, pokud jste ho neplánovali používat pro ukládání vánočních světel.

Jak nakreslíte zakřivený tvar?

Není třeba se bát na kreslení zakřiveného tvaru držáku šňůry. V tištěném plánu jsem vás pokryl bezplatnou šablonou. Stačí to vytisknout, nakrájet, vyslechnout ji na překližku a vystřihněte ji skládačkou. Je to tak snadné!

Držák prodlužovacího kabelu pro diy

Tištěný plán

Získejte plán zdarma zde (zahrnuje podrobné pokyny, měření a bonusové tipy)

Nástroje

 • Vykružovačka
 • Vrtat
 • Forstnan Bit
 • Přenosné písky vřetena (volitelné)
 • Router (volitelné)
 • Bit Bit (volitelné)

Krok 1. Vystřihněte držák šňůry

Nejprve vytiskněte šablonu na konci plánu.

Snažil jsem se získat vzor, ​​aby se vešel na méně stránek, ale skicitup (program, který používám k navrhování svých projektů) nespolupracoval, takže šablona je trochu hádanka. Ale hej, jsi kutilství a máte rádi výzvu! Do šablony jsem však přidal vzorec mřížky, který pomáhá vyrovnat stránky.

Začal jsem tím, že jsem rozložil listy na svém pracovním stole.

store, trajektorie, mobilních, jejich

Zjistil jsem, že je nejjednodušší začít sestavovat vzor z centra a pracovat ven.

Předmluvu to tím, že řeknu, že jsem příliš komplikoval montáž své šablony. Stránky tisknou bílou hranicí; Musí se však překrývat, aby se správně spojili. Použil jsem přímé a nože na užitku k odstranění některých hran, zatímco jsem nechal ostatní.

Myslel jsem, že ponechání hranice na některých stránkách by podporovalo ty, aniž by při vystřihnutí byly šablony méně chabé.

Při pohledu zpět by bylo odstranění hranice ze všech okrajů pravděpodobně snazší.

Připojil jsem vzor ke složce Manilla pomocí lepidla na sprej a vystřihnul ho nůžkami.

TIP: Složka Manilla poskytuje tužku rty, kterou může sledovat kolem.

Dále jsem dočasně připojil šablonu k překližce pomocí malířské pásky a sledoval ji tužkou.

Udělal jsem výchozí bod v rukojeti pro čepel skládačky pomocí bitů Forstna.

Dále jsem tvar rozřezal pomocí skládačky. Pro ty nejpřesnější hrany navrhuji řezat vedle linky tužky a poté k tomu opatrně brousit.

Přenosný vřetenovou brusku se snadno postará o vyhlazení křivek držáku, ale pokud je nemáte, můžete použít brusný papír.

Použil jsem kapesní router a kousek zaoblení, abych změkčil čtvercové hrany držitele, ale pokud jeden nemáte, můžete použít brusný papír.

Krok 2. Přidejte kabel

Posledním krokem je navíjet prodlužovací kabel kolem držáku. A tady to máte. Váš držák prodlužovacího kabelu pro prodlužování pro kutily je kompletní!

Poslední myšlenky

Tento držák kabelů pro kutily je ideální pro udržování prodlužovacích kabelů pod kontrolou a mimo cestu. Je to super rychlé vyrábět, náklady téměř nic a také vypadá skvěle. Tak na co čekáš? Vytvořte dnes jeden nebo dva!

Nečekejte. Získejte svůj plán zdarma (včetně podrobných pokynů a měření)!

Děkuji za zastavení. Pokud se vám tento tutoriál líbil, měli byste si prosím chvilku a připněte ho ? Opravdu bych to ocenil!

Vytvořte nože ze staré pilové čepele

Gareth Branwyn je spisovatel na volné noze a bývalý redakční ředitel Maker Media. Je autorem nebo editorem více než tuctu knih o technologii, kutilství a geek kultuře. V současné době přispívá k Boing Boingu, Wink Books a Wink Fun. A má novou nejlepší sbírku psaní a „Lazy Man’s Memoir“, kterou se nazývá Borg jako já.

@Garethb2

Woodworker YouTube John Heisz vyrobil tento nádherný nůž ze staré čepele s diamantovou pilou. Jak říká ve videu, nedělá spoustu typu zpracování dřeva, který vyžaduje takovou čepel, ale myslel si, že to bude zábavný projekt a že mít nástroj by mohl inspirovat více jeho použití. To je často přehlížený aspekt vlastnictví nástrojů, kdy samotné nástroje inspirují vaše nápady na projekt.

John používá úhel mlýnky k odříznutí kovové čepele/rukojeti z čepele. Nemá ani šablonu, ze které by měl jít, ale jednoduše nakreslí nůž, když si pamatuje, že je vidí, a ujistil se, že zanechává 5 ″ řeznou hranu (běžný standard nože)).

V této sestavě dělá několik věcí, které stojí za to konkrétně poukázat na. Jedním z nich, něco, co jsem nikdy předtím neviděl, je spálení kovových tangů čepele do konce otočených dřevěných držadel. Nejprve je zahřeje foukací pochodní, aby je ohýbal, pak je zahřívá, zasune je do otvorů, které nakrájel do kliky. Jak zdůrazňuje, tento přístup není jen poměrně snadným způsobem, jak držet držadla, ale také to vypadá opravdu cool, také!

Aby si usnadnil nakrmení tangu do rukojeti, odřízl do rukojeti sloty. Po epoxování čepelí na držadla epotomoval plátek dřeva do štěrbiny, ořízl ho zarush.

Také se mi také líbilo, jak dokončil úchyty pomocí obalů měděného drátu kolem ferrule. Drát, který použil, byl o něco více než 14-guage domácí drát, ze kterého svlékl izolační bundu. Po zabalení to všechno zapečetil epoxidem.

Na webových stránkách Johna můžete vidět celý článek o sestavení.

Diskutujte o tomto článku se zbytkem komunity na našem serveru Discord! Označené domácí nástroje Upcycle Woodworking

Gareth Branwyn

Gareth Branwyn je spisovatel na volné noze a bývalý redakční ředitel Maker Media. Je autorem nebo editorem více než tuctu knih o technologii, kutilství a geek kultuře. V současné době přispívá k Boing Boingu, Wink Books a Wink Fun. A má novou nejlepší sbírku psaní a „Lazy Man’s Memoir“, kterou se nazývá Borg jako já.