Basil nefunguje vysokými rychlostmi

Proč při stisknutí rozdáte řetězovou pilu, když dáte plyn, a nezačne pod zatížením při nečinnosti

Existují časté případy, kdy majitelé řetězové pily čelí jejich zhroucení a nezáleží na tom, jaký druh techniky této techniky, protože povaha poruch má téměř všechny stejné. Tady byla řetězová pila zastavena a co bude dál? Zařízení lze nepochybně připsat specializovaným službám, které za poplatek opraví váš „Iron Friend“ za poplatek. Ale jak říkají: Proč platit více?

Koneckonců, můžete nástroj osobně rozebrat a opravit, protože rozpis může být zanedbatelný a ve službě za to budete hodně platit. Ale přirozeně, abyste mohli tento nástroj vrátit k životu. Pojďme tedy studovat! V tomto článku najdete odpovědi na otázky týkající se situací, kdy se nástroj jednoduše zastaví po přímém stisknutí plynu. Pojďme tedy dolů.

Motor se zastaví

Motor začal, ale při nečinnosti nebo při zatížení stánků řetězové pily. V tomto případě by měly být stejné akce prováděny nejčastěji popsané výše.

Jak upravit řetězovou pilu závisí na tom, kdy problémy začnou:

Stánky bezprostředně po spuštění:

 • Palivová směs se připravuje nesprávně, v ní je příliš mnoho oleje, takže oktanový počet benzínů je menší, než by měl být, takže řetězová pila funguje pouze na sání nebo okamžitě stání.
 • Hostinu na zapalovací svíčce nebo nesprávná mezera mezi svíčkou a drátem.

Zastaví a nepracuje na volnoběhu:

 • Tlumič ucpaný. Je nutné vyčistit od sazí.
 • Nastavení karburátoru bylo ztraceno. Je nutné upravit volnoběh na řetězové pile. Provádí se pomocí nastavovacích šroubů, které označují L a H. Jak upravit nečinný pasáž, viz článek o nastavení karburátoru.

Stánky při maximálních rychlostech a pracuje pouze na úniku

 • Ořízněte vzduch nebo palivový filtr. Musíte vyčistit a zkontrolovat těsnění.
 • Saapun je ucpaný, a proto nepřichází palivo a čerpání benzínu na řetězové pile nefunguje. Vezměte jehlu a opatrně vyčistěte slaninu.
 • Porucha benzínového čerpadla. Odstraňte čerpadlo a zkontrolujte, zda z něj platí benzín. Pokud to vyzařuje, vyměňte těsnění nebo samotné čerpadlo.

Basil neviděl pod zatížením a stání

 • Vzduchový filtr je ucpaný. Musíte získat filtr, čistit nebo dokonce opláchnout, sušit a nainstalovat ho zpět.
 • Nesprávný podíl. Vypusťte palivo a smíchejte olej a benzín ve správném poměru.

Kontrola systémů hlavní řetězové pily

Pokud řetězová pila odmítá pracovat normálně, je nutné zajistit, aby byly poskytnuty všechny podmínky potřebné pro jeho normální fungování:

Pak musíte postupně zkontrolovat fungování všech jeho prvků. Nejprve musíte zkontrolovat palivovou nádrž. Pokud příčina není v objemu a není jako palivo, mohou být zapalovací svíčky pravděpodobnou příčinou poruchy. Mezera ve svíčce by neměla překročit 0,5 milimetrů. Pokud je příliš malý, znamená to, že NAR byl uložen na svíčkách. V tomto případě by měly být svíčky odstraněny, vyčištěny a poté je nainstalovat na místo a pokusit se spustit řetězovou pilu. Kromě toho je vhodné z času na čas zcela změnit svíčky na nové, i když jsou v dobrém stavu.

Pak musíte zkontrolovat stav palivového filtru a karburátoru. Nezávislé čištění palivového filtru je jednoduchý úkol, ale oprava karburátoru je nejlépe svěřena odborníkům.

Jak obnovit výkon

Postup proto závisí na tom, kdy přesně se pily stávají:

 • Ihned po spuštění. příliš mnoho oleje ve směsi paliva. V tomto případě se oktanový počet benzínů snižuje a pila funguje pouze na úniku.
 • Když je nakloněno. v nádrži je malé palivo. Tento problém je nejjednodušší vyřešit. stačí přidat benzín.
 • Začíná to obtížemi a okamžitě se zastaví. svíčka je pokryta sazemi nebo zaplavenými. Část musí být otočena a umytá. Pokud je pryskyřice již zamrzlá, zahřejte svíčku zapalovačem a poté ji vyčistěte. Jen jednejte opatrně, aby nedošlo k poškození kontaktů. Potom opláchněte svíčku do benzínu a suché. V tuto chvíli sušte válec: několikrát vytáhněte startovací kabel. Umístěte svíčku.
 • AT Idle. tlumič tlumiče je ucpaný. Je nutné jej odstranit z nástroje, opláchnout s látkou nebo benzínem, suchým a nainstalovat na místo. Síně se stání při nečinnosti se zvyšují mezerou mezi svíčkou a drátem. Pomůže to vyřešit problém přizpůsobení.
 • Ihned po zahájení práce. nastavení karburátoru bylo ztraceno. Můžete jej upravit při nečinnosti podle šroubů L a N.
 • Při maximálních rychlostech. palivový filtr nebo sapun. Filtr je třeba vyměnit. Zavřete tenkou jehlu.
 • Se zatížením. vzduchový filtr ucpaný. Je třeba jej vyjmout, vyhodit k odstranění prachu. S významnou kontaminací, opláchněte a důkladně suché.
 • Funguje to výhradně na sání. benzínová čerpadlo není služba. Část musí být odstraněna a zkontrolovat, zda je palivo vytekla. Pokud benzín uniká, vyměňte těsnění těsnění nebo zcela vyměňte čerpadlo.
 • Stánky po zahřívání. porušení magneto. Ve většině modelů nástrojů nelze tuto část opravit, takže je třeba ji vyměnit.

Poruchy vedoucí k nesprávnému provozu řetězové pily

Existuje řada poruch, které je třeba vzít v úvahu v diagnostice, t. Na. Mohou vést k přerušení pily.

 • Poškození ložisek klikového hřídele. U opotřebovaných ložisek klikového hřídele je nevyhnutelný vzhled bití na hlavní šachtě, kde je setrvačník připojen. V takové situaci je nemožné upravit mezeru mezi setrvačníkem a zapalovací cívkou, která zahrnuje přerušení jiskření a nestabilní dílo řetězové pily.
 • Znečištění pulzního kanálu. Pulzní kanál slouží k zajištění provozu palivového čerpadla, jeho znečištění vede k nesprávnému provozu čerpadla, což znemožňuje ovládání pily (bude spuštěna a okamžitě zastavení).
 • Opotřebení CPG. Se zvýšeným opotřebením CPH je zpravidla pozorována snížení komprese v motoru řetězové pily, což nutně ovlivňuje jeho schopnost rozvíjet hybnost.
 • Znečištění paliva a vzduchu.
basil, nefunguje

Hlavní poruchy řetězových pilovačů: Příčiny a metody eliminace

Každý rok je tato technika stále dokonalejší a chytřejší, obtížnější v designu a snadnější provoz. Nemohou si pomoci, ale držet krok s časem a výrobci řetězových pily: speciální systémy potlačení vibrací, světelné spuštění, automatické mazání řetězce, nekovodavé napětí řetězce Ale bez ohledu na to, jak další funkce byl model obdařen, není to pojištěno proti chybám. U řetězové pily jakéhokoli cenového rozpětí lze velké většině rozpadů zabránit s řádnou péčí a využitím.

Pokud ve vaší pile vzniká porucha, která není v tomto článku diskutována, obraťte se na své servisní středisko pro radu!

V tomto článku budeme uvažovat o hlavních příčinách poruch řetězových pila, metody jejich diagnostiky a eliminace.

Následující body budou v tomto materiálu zvýrazněny:

Eliminace selhání palivového zařízení

Jednoduchá analýza poruch a poruch ukazuje, že velká polovina z nich spadá na nekvalifikované ladění palivového systému. Při bližším zkoumání se ukáže, že důvody situace, kdy se motor nezačne, nezískává dynamiku a stane téměř stejné.

Ve většině případů to je:

basil, nefunguje
 • Únik vzduchu v důsledku oslabení upevňovacích prvků šroubů nebo zničením lingel klikového hřídele;
 • Znečištění proudu;
 • Únik plováku;
 • Opotřebení čerpacího čerpadla.

Demontáž a čističské čištění

Pokud motor při nízkých rychlostech funguje perfektně a začne se zastavit ve velkém, může důvod ležet ve zběsilé jiskře, ucpané produkty spalování.

 • Odstraňte tlumič;
 • Rozebírat (existují také neevastované modely);
 • Čistěte od sazí pomocí detergentů;
 • Suché s vysoušečem vlasů;
 • Nainstalovat na místě.

Chemické čištění je nepřijatelné, protože v Nagar jsou karcinogeny, jejichž inhalace je pro zdraví nebezpečná. Po odstranění tlumiče tlumiče je výfuková díra uzavřena čistým hadrem.

Formy do práce řetězových pilovačů signalizují možné ucpávání tlumiče. Aby se tlumilo tlumič, je nutné sledovat složení palivové směsi. Množství oleje by nemělo překročit normu doporučenou výrobcem. Špatná kvalita oleje také negativně ovlivňuje provoz motoru.

SAW STALLS po uvolnění „plynu“

Zde musíte upravit karburátor a zkontrolovat, zda dojde k silnému úniku vzduchu.

Už jsme viděli nejběžnější případy. Zůstává pouze to, že vaše pila vydrží bez poruch. Ale i takové odolné modely, jako je Stihl a partner, mohou někdy selhat.

Nespěchejte okamžitě běžet do servisního centra, nejprve použijte mé tipy, takže se můžete vyhnout velkým peněžním nákladům.

Pokud se tento článek zdál zajímavý. sdílejte radu se svými přáteli prostřednictvím sociální sítě. A já se s tebou rozloučíme. Hodně štěstí až do nových schůzek blogu!