Jaký olej nalít do převodovky pro kultivátoru

Jaký olej nalít do převodovky Patriot

V pokynech pro motorické inženýrství zpravidla výrobce naznačuje, kterou značku strojového oleje a v jakém objemu je lepší použít. Pokud taková doporučení neexistují, je nástroj vybrán podle následujících charakteristik:

Parametr SAE označuje třídu viskozity látky a skládá se ze zkratky dopisy-cyfpric, kde písmeno „W“ označuje možnost použití při nízkých teplotách. Číslo stojící před ním naznačuje viskozitu s zápornými hodnotami teploměru a čísla po „pomlčce“. s plusem. Tyto indikátory charakterizují, jak snadno kapalina propustí systém, a jak rychle dosáhne povrchů tření částí, aniž by to umožnilo jejich suché tření.

Parametr API sdílí mazivo v provozních vlastnostech do kategorií C a S. Kategorie C zahrnuje prostředky určené pro čtyři naftové motory, které mají chlazení vzduchu, do kategorie S. pro benzínové motory. Při výběru kapaliny byste proto měli určitě věnovat pozornost tomuto označení, protože u motoru nafty a karburátoru má odlišné složení.

jaký, olej, nalít, převodovky

Parametr ACEA klasifikuje olej podle HT (viskozita při vysokých teplotách)/HS (rychlost posunu), což ukazuje, kolik maziva je energií Čím vyšší je tato hodnota, tím lépe chrání uzly motoru před opotřebením. Doporučuje se nalít látku s vysokým MPA v traktoru, mini-traktoru a také těžké motobloky Neva, navržené pro velké zatížení.

Níže jsou uvedeny typy mazání strojů, které jsou v jejich vlastnostech nejoptimálnější pro kultivátora nebo Motoblock. Samozřejmě mohou být použity, pokud neexistují žádná zvláštní doporučení od výrobce zařízení a v souladu se značkami S a C. Takže to jsou oleje:

 • 5W30, 5W40. Všechny. vzorové, které lze nalit do motocyklů při okolní teplotě, která není nižší než.25 asi C;
 • 10W30, 10W40. s antikorozními vlastnostmi;
 • 15W40, 20W40. navrženo pro nalití do motoru při teplotě 45 o c a vyšší;
 • 0w30, 0w40. vytvořeno pro zimní použití;
 • MIL-L navržená pro vojenská vozidla a lze je použít na motoloblech s dieselovými motory (s kódem 2104) a karburátorem (s šifrou 46152).

Mazivo s dvojitým značením (SG/CD, SF/CC) lze nalije do jakýchkoli motorů: je univerzální a stejně vhodné pro naftu i motory pracující na benzínu (jako například pro kultivátor motoru Texas)). Mezi rozmanitost maziv je nejoblíbenější nástroj vyrobený pod Brands Mobil, Castrol, ZIC, Shell Helix. Pro zlepšení akce a zlepšení kvality se k ní přidávají přísady. olejový additiv, bizol, cera tec a další. Mohou být použity při okolních teplotách z.25 o c až 25 ° C.

Jaký druh oleje nalit do převodovky pro chůzi.?

Převodovka není naplněna motorem, ale speciálním přenosovým olejem. U různých modelů motoloků existují různá doporučení. Například pro motory Neva MB-1 procházky, které jsou takové typy olejů, jako je TAD-17i, jsou vhodné TAP-15V. Pro Motortote Neva MB-2 doporučují Gosts TEP-15, TM-5, API SAE90 GI-2 a T oleje.

Přenosový olej Tad-17i nebo analogy SAE 90 SAE 75W/90 kategorie API GL-4, GL-5. Výměna oleje v převodovce motoru a převodovka motorového bloku se provádí po prvních 25 hodinách provozu. Redukce údržby po každých 100 hodinách provozu (s výjimkou motoru).

Jak vyměnit olej v motorové převodovce

Doporučuje se, aby služba převodovky Neva Motoblock po každých 100 hodinách provozu nebo úzká zóna, v závislosti na tom, která fáze přijde dříve. Pro nalití do převodovky se doporučuje používat pouze převodový olej.

 • Nainstalujte Unoic Tractor ve svislé poloze
 • Nahraďte nádrž pod převodovkou: Nejméně 2 litry. Pro MB kompaktní, MB1 multiagro, MB2 multiagro, MB23 multiagro; Nejméně 3 litry. Pro MB2 CS: GO, MB2, MB23
 • Otočte zástrčku a vyčistěte jej před znečištěním
 • Otočte šroub oleje, vypusťte olej z převodovky
 • Po vyčerpání oleje zašroubujte švestku oleje těsněním, utáhněte šroub. Dejte olej do recepčního bodu odpadních olejů
 • Nalijte čerstvý převodový olej odpovídající značky a provozní teplotu skrz otvor pod zástrčkou pod kork-sklo: 1,15 l. Pro MB kompaktní; 1,5 l. Pro MB1 Multiagro, MB2 Multiagro, MB23 Multiagro; 2,2 l. Pro MB2 CS: GO, MB2, MB23
 • Otočte sluchátko
 • Vyčistěte osu páky napětí hnacího pásu a rukávu ze znečištění
 • Namažte osu napětí páky hnacího pásu a pouzdra motorového oleje
 • Zkontrolujte provozovatelnost mechanismu spojky, upravte napětí hnacího pásu
 • Namažte kabel spojky

Získejte nové informace o naší společnosti, novinách a propagacích. Označte svůj e-mail a my vám někdy pošleme dopisy.

Rozdíl v olejích

Různé motory jsou nainstalovány v různých modelech kultivujícího, takže musíte vědět jistě? Jaký olej je vhodný pro konkrétní motor.

Pro led

Výrobci předepisují použití oleje pro benzínový i naftový spalovací motor. Po dlouhých testech v továrně je nainstalován seznam různých maziv, které jsou skvělé pro produkt. U benzínového ledu se doporučuje nalít následující kapaliny do olejové nádoby:

 • SB při průměrném zatížení;
 • SD pro práci s PCV;
 • SA při malých nákladech;
 • SE pro vydání motorů z roku 1980;
 • SC bez PVC;
 • Sh Universal.

Nejlepší oleje ke snížení spotřeby paliva nafty:

Pro převodovku

Jakýkoli jednotlivý traktor obsahuje převodovku, pro kterou je také nutné použít mazivo převodovky a včas jej nahradit. Pro vysoký výkon by se takové přenosové látky měly nalit do převodovky červy:

 • TEP-15, M-10V2, M-10G2 jsou skvělé pro letní období a mohou pracovat v teplotním režimu z.5 stupňů a vyšší;
 • TM-5, M-8G2 se používá v chladnějším období při teplotách.25 stupňů.

Pro čtyři kultivátory ledu

Dnes jsou motobloky pro kultivátory vybaveny čtyřmi motory, ve kterých není olejové čerpadlo. V nich je ložisko umístěno těsně pod hlavou ojnice a mazací proces se vyskytuje tím, že jej vyberete z klikové skříně. A další náhradní díly a mechanismy konzumují mazání pomocí postřikovače. Tento typ motoru pracuje při nestabilní teplotě v důsledku systému chlazení vzduchu. Proto je velmi obtížné zvolit požadované mazivo, ale výrobce identifikoval několik vhodných možností:

 • Čtyři.stroke semi.syntetický expert All.Season mazání;
 • Specifické pro naftu a benzín;
 • Nejvyšší vysoce kvalitní minerální olej.

Jmenování

Při nákupu nového traktu procházky v soupravě jsou doprovodné dokumenty nutně v soupravě, ve kterých existují speciální sekce s doporučeními pro řádnou péči a provoz. Tam jsou také uvedeny názvy olejů ideálních pro jednotku.

Nejprve byste se měli vypořádat se základními funkcemi olejových tekutin. Kapaliny provádějí následující akce:

Během provozu traktoru procházky ve vzduchotěsném motoru začne olejová tekutina hořet, podle toho zůstávají spálené částice na válci. Proto dochází k vytvoření kouřového výfukového plynu. Kromě toho jsou depozity dehtu nejsilnější znečišťující látkou pro zbytek traktoru procházky, kvůli kterému je mazání částí komplikované.

Motoboblockový olej je výhodnější, aby jej nalil spolu s antioxidačními tekutinami, které jsou čisticím prostředkem pro vnitřek jednotky.

Pro správný výběr olejové tekutiny je třeba si uvědomit, že každé jednotlivé složení je určeno pro určitou sezónu a klimatickou teplotu.

Jednoduše řečeno, je nemožné použít letní. vzorkujte olej při teplotě pod 5 stupňů. to může vést k odmítnutí zahájení motoru.

 • Letní rozmanitost olejové tekutiny se používá výhradně v teplé sezóně. Má vysokou úroveň viskozity. Neexistuje žádné označení dopisů.
 • Zimní odrůdy olejů se používají během chladného období. Mít nízkou úroveň viskozity. Označení dopisu je W, což znamená „zima“ v překladu z angličtiny. Tato odrůda zahrnuje oleje s SAE 0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W.
 • Řada všech olejů v moderním světě je vyšší. Jejich všestrannost vám umožňuje nalít kapalinu do motoru kdykoli v roce. Právě tato maziva mají speciální ukazatel v obecné klasifikaci: 5W-30, 10W-40.

Kromě sezónnosti jsou oleje děleny složením. Oni jsou:

jaký, olej, nalít, převodovky

Kromě toho se všechny oleje liší v provozních požadavcích na dvoudobý a čtyřtaktní motor.

V motoblokech se obvykle používá čtyřtaktní systém s chlazením vzduchu, olej by měl být olej 4-tahový. V zimní sezóně je nejvýhodnější možností přenosového motorového oleje, například 0w40.

Cena problému je samozřejmě vysoká, ale reakce jednotky je v dlouhém období její služby.

Jaký olej se nalije do motoru s chlazením vzduchu?

U vzduchových motorů se doporučuje naplnit olej označením SAE 30. letní třída motorových směsí, uvedená maziva jsou dostatečně silná, aby se rychle nezředily při vysoké provozní teplotě.

Používejte olej s kvalitní třídou SF, SG, SH, SJ, CD nebo vyšší. Neaplikujte přísady na hodiny. Vyberte si viskozitu oleje na základě okolní teploty. SAE 30 (5 ° C a výše) se doporučuje pro teploty nad 5 ° C.

Převodovka pro převodovku motoru bloku

Hlavní přenos traktoru procházky.za sebe se skládá z několika mechanismů, které se navzájem spojují. Umístění zařízení v různých modelech se může lišit. Mohou být umístěny ve formě autonomních uzlů nebo kombinovaných v ohromující budově krabice.

V jejich designu mohou být přenosové jednotky následujícím typem:

Tradiční přenos převodovky se skládá z kuželových a válcových částí. Používá se na středních a těžkých modelech. Mechanismus těchto zařízení je zpravidla vybaven zpětným a několika snižujícími kroky.

Převodovka Gear-Cherry je systém dvou převodovek a je uveden do pohybu s klikovým hřídelem nainstalovaným svisle. Design s jednou nebo dvěma převodovkami se používá ve světle motorových motoloků.

Přenosový olej pro převodovku MG traktoru by měl být vybrán pouze podle doporučení továrny výrobce. U různých modelů to může být nápadně odlišné ve složení a operačních charakteristikách.

Například pro Minitator Neva MB-1 se doporučuje TAD-17I a TAP-15 V a pro modernější zařízení je to SAE 85W90 nebo 80W90.

Olej pro blok motoru nafty. funkce výběru

Při výběru motorového oleje pro blok motoru nafty byste se měli řídit pokyny v provozních pokynech. Pokud by však bylo ztraceno řízení používání, budete muset pečlivě studovat skladby dostupné na trhu.

Motorové oleje pro motory nafty jsou klasifikovány do následujících kategorií. Zvláštní značení uvedené na kontejneru s tukem pomůže určit typ a dodržování složení pro konkrétní krabici procházky:

jaký, olej, nalít, převodovky
 • API CJ-4-Compounds s takovým značením jsou navrženy speciálně pro motory pro chůze, s kapacitou 10 litrů. S. A více. Složení těchto maziv má zvýšenou viskozitu, která zaručuje dobrý provoz všech prvků agregovaného motoru;
 • API CI-4-tyto oleje by se měly používat pro motory vybavené různými typy injekce a posílení. Takové oleje mají dobré dispergovací vlastnosti a vysokou odolnost vůči tepelné oxidaci;
 • API CH-4-MUBRICANTS s tímto označením plně splňuje všechny moderní požadavky a standardy kvality. Mezi výhody těchto kompozic by se měla rozlišit schopnost je naplnit do dieselových motorů pracujících na palivu, procento síry, ve které přesahuje 0,5 %;
 • API Ca. Složení tohoto typu jsou optimálně vhodné v případech, kdy dieselové palivo obsahuje malé množství síry.
 • API CB. Použití olejů tohoto oleje může snížit riziko koroze ložisek motorových bloků;
 • API CC. Takové oleje budou nejlepší volbou pro motor vybavený turbodmychadlem, ale nemá kompresor. Tyto sloučeniny pomáhají motorickým blokům odolat dlouhým zatížením a správně fungují za závažných podmínek;
 • API CF-2-oleje této skupiny se dobře projevují, když se používají v motorech procházky, které jsou přístupné silné zátěží.

Po zakoupení vhodného motorového oleje můžete přistoupit k jeho náplně motoru motorové jednotky. Postup pro akci je poměrně jednoduchý:

 • Nejprve nastavte jednotku do vodorovné polohy;
 • Vložte širokou nádobu pod vypouštěcí otvor v motoru a odstraňte kork, jemně ho zreklinujte šroubovákem;
 • Počkejte, až se starý olej spojí z motoru, a zašroubujte kork zpět do díry;
 • Nalijte nejméně 2 litry nového maziva do motoru.

Nezapomeňte, že měnící se olej v nové botách procházky by měl být třikrát s intervalem 5 hodin mírného provozu. Poté není náhrada vyžadována ne více než 1krát za 25 hodin práce na procházce.

Je možné nalít motorový olej do jediného traktoru?

Neznalost odpovědi na tuto otázku často způsobuje rozpis téměř nových zemědělských vozidel. Odpověď na to je poměrně jednoduchá. v žádném případě nemůžete používat automobilový olej pro mazání motoru motoru bloku.

Jde o to, že vyrobené mazivo pro motor motorového bloku a vozidlo pro motor automobilu jsou v jejich složení různé kapaliny. Každý z nich má své vlastní teplotní režimy, stejně jako samotné principy mazání. V motorech motorových bloků se motorový olej rozprostírá stříkáním, proto je pro takové motory nutné používat maziva, které zahrnují speciální přísady. Jinak motor traktoru procházky