Baterie jsou zcela nabité při zatížení elektrického šroubováku

Zařízení, běžné poruchy elektrického šroubováku a metody jeho rukama

Jedním z nejpopulárnějších a vyhledávaných nástrojů domácích řemeslníků je elektrický šroubovák. Díky své mobilitě, síle a všestrannosti vám umožní vyrovnat se s jakýmikoli úkoly vrtných otvorů a instalací šroubů a šroubů.

Navzdory svým zřejmým výhodám, pokud dojde k poruchám, můžete opravit elektrický šroubovák vlastními rukama nebo převést do specializovaných center. Pro většinu uživatelů bude první možnost (při studiu některých nuancí) přijatelnější, protože vám umožní dostat se pryč od nákladů a ušetřit čas.

Než začnete detekce poruch a jejich eliminace, je nutné se podrobně seznámit s operační dokumentací a věnovat pozornost návrhovým prvkům konkrétního modelu zařízení.

Nikl-metallhydride

Objevili se po kadmiu. Navzdory některým výhodám nad předchůdci zůstávají méně běžné, t.Na. Jejich cena je vyšší.

Baterie nikl-metallhydride.

Výhody prvků Ni-MH (ve srovnání s Ni-CD):

Pokud však uložíte nikl-metallhydridní prvky ve vypuštěném stavu, ztratí část vlastností, které neobnoví. Pokud jde o rozsah pracovních proudů, jsou takové baterie nižší než niklové kadmium baterie. Síla spadá do chladu. Paměťový efekt je přítomen, ale není příliš výrazný.

Nikl-kadmium

První mezi bateriemi pro domácnost jsou i nadále zastávají vedoucí postavení kvůli technickým charakteristikám:

 • Malé vytápění. Teplo se absorbuje uvnitř plechovek. Prvky nezklamají přehřátí.
 • Kapacita zůstává v chladu při teplotách.40 ° C.
 • Trvanlivost. Životnost služeb dosahuje 8-10 let s náležitou péčí.

Baterie niklu-kadmia.

Aby se baterie Ni-CD sloužily po dlouhou dobu, doporučuje se pracovat před jejich plným propuštěním. Kontejner je rychle obnoven. Je lepší ukládat baterie do vypouštěného stavu. tak se snižuje paměťový efekt. Aby se projevilo méně často, vyhýbalo se častým subtacies a nabíjení se provádí až do konce.

Existují nevýhody, včetně nízké specifické nádoby (s velkou hmotností malého množství uložené energie). Baterie toxické kvůli kadmiu obsaženému v nich.

Lithium-ionická

Relativně nový vývoj se objevil před méně než 3 desetiletími, ale podařilo se mu stisknout jeho starší konkurenty. Používá se v Bosch, Makita, Hitachi Screwdrivers.

 • Vyšší kapacita, která jim umožňuje používat je po dlouhou dobu bez přerušení.
 • Neexistuje žádný paměťový efekt.
 • Nízká vlastní vysílání.
 • Odolává více cyklům výboje než všichni ostatní.

Lithium-iontové baterie.

Když se objevily pouze lithiové disky, došlo k případům jejich výbuchu. Nyní byly technologické defekty eliminovány, téměř všechny prvky s vestavěným ovladačem. Monitoruje úroveň náboje a vytápění, díky čemuž jsou baterie bezpečné, rozšiřuje jejich životnost.

Li-iontové baterie jsou velmi citlivé na napěťové nárůsty při dobíjení a ostrých teplotních rozdílech. Bez aplikace nemohou být ponecháni po dlouhou dobu, t.Na. Kontejner je ztracen. Nestojí za to koupit v zásobování baterií: déle než 2 roky nebyly zachovány, ale slouží v průměru 3 roky.

Lithium-polymer

LI-POL baterie byly rafinovány ve srovnání se standardním lithiem. Polymery se používají jako elektrolyt.

 • Vysoká hustota energie s malým objemem a hmotností;
 • Snížený vlastní vysílání;
 • Při vypouštění je pozorována mírný pokles napětí;
 • Zachovává výkon při vysokých teplotních rozdílech;
 • Neexistuje žádný paměťový efekt.

Baterie lithium-polymeru.

Mohou se však rozsvítit od opětovného načtení a přehřátí. Bez použití, baterie rychle stárnou, pracují 2 roky. Cykly nabíjení jsou udržovány relativně málo. v průměru 700. Existuje mnohem více výhod, ale vysoká cena zabraňuje široce využívání.

Obecný stav zdroje energie můžete určit několika způsoby, aniž byste jej analyzovali. A pro identifikaci neúspěšných prvků se tělo bude muset otevřít.

Multimetr

Baterie pro elektrický šroubovák se shromažďuje z různých počtu prvků. Většina nástrojů funguje z 18 voltů, ale existují také modely s pracovním napětím 14,4 a 12 voltů.

V závislosti na typu použité baterie je počet prvků jiný. Lithium bude potřebovat méně, t.Na. Napětí samostatného prvku je 3,6 V, v nikkelech je tento indikátor 1,2 V.

Tato data musí být vlastněna pro kontrolu baterie.

Multimetr.

Diagnostikujte stav baterie. Pravidelně odstraňte ukazatele z voltmetru.

Napětí na terminálech by se mělo neustále zvyšovat a na konci poplatku, aby se dosáhlo nominální hodnoty podle dat pasu. Pokud změříte proud, obrázek se zřejmě vyjasní pouze 1 hodinu po začátku nabíjení.

Během této doby by síla nabíjecího proudu měla být alespoň 1 a. Pokud ano, vše je v pořádku s baterií.

Rychlé testování se provádí bez nabíjení a načítání. Multimeter sondy se dotýkají terminálu. Zařízení by mělo ukázat nečinné napětí, které je více než pracovník v pasu. Pokud tomu tak není, jeden nebo více prvků je v baterii poškozen.

Pro ověření, demontáž případu, jsou připojení mezi prvky pájeny. Zkontrolujte napětí všech. velké rozdíly v indikátorech nejsou povoleny. Prvky s nejnižším napětím jsou vadné. Vizuálně to může být vyjádřeno v rezi, drouts elektrolytu.

Kontrola zatížení

Zátěž je automobilové světlo na 12 v síle 35 wattů. Vyhodnoťte stav baterie podle jasu záře. Pokud po 2-3 minutách vyjde žárovka, naznačuje to poruchu: výboj je rychlý, kontejner není dost. Postupné snížení jasu naznačuje vadu 1 nebo více prvků.

Nuance nabíjení baterií různých typů

Nabíjení různých typů bloků baterií má své vlastní vlastnosti. Jsou spojeny s vlastnostmi materiálů, ze kterých jsou baterie vyrobeny. Pro pravidelné dobití bloků baterií se používají pulzní nebo konvenční nabíječky. Profesionální elektrické nástroje jsou vybaveny adaptéry prvního typu a druhými modely pro domácí použití. Nové nebo propuštěné úložnými jednotkami musí být před použitím správně nabité, s přihlédnutím k jejich charakteristikám.

Baterie niklu-kadmia se tedy vyznačují výrazným „paměťovým efektem“. Poprvé se doporučuje nabít třikrát v řadě, pokaždé plně vypouštět. Pouze tímto způsobem bude dosaženo maximální (pracovní) hodnoty kapacitní baterie. Poté, co budete muset provádět pravidelné připojení elektrického šroubováku s nabíječkou, když jeho energie klesne na minimum.

Nikelové metalologické výživové prvky mají také „paměťový efekt“. Před prvním použitím cyklu plného náboje/vypouštění se doporučuje opakovat 4-5krát pro ně. Při dalším provozu je poplatek v případě potřeby doplněn.

Pokud se počáteční náboj akumulátorů nikl-kadmia a nikl-metalologid není prováděn správně, pak se kapacita jejich baterií postupně snižuje.

Bloky lithiových baterií jsou nejméně rozmarné. Neexistují pro ně žádná zvláštní pravidla, protože neexistuje žádný „paměťový efekt“. Lithium-iontové výživné prvky po dlouhou dobu si mohou udržovat své počáteční ukazatele úrovně pracovní kapacity. Pokaždé, když je nemusí přivést k dokončení nabíjení/propouštění.

Obnovení baterie elektrického šroubováku. Jak obnovit provozovatelnost baterie elektrického šroubováku

Praktický majitel, stejně jako žádný jiný, chápe, jak pohodlný a efektivní je autonomně pracovní příručka pro mocitní nástroj pohodlný a efektivní. Profesionální stavitel, který je zasnouben hlavně dokončovací prací, se bez spálení nemůže udělat.

Baterie a jakýkoli typ však po určité době začne ztrácet svůj energetický potenciál. Akvizice nové baterie není levným potěšením.

Ale kdo řekl, že obnovení baterie elektrického šroubováku je v zásadě nemožné? Co zabraňuje majiteli značkové úpravy, aby ušetřil drahé nutriční prvky? Pravděpodobně nebudete překvapeni univerzálností odpovědi. Neznalost.

Rozvíjením tématu si poznamenáváme: To je možné! Materiál článku vám pomůže vyřešit problém „globálního stárnutí“ baterie. Musíte si jen přečíst, jak a co dělat.

„Banky“, ve kterém nejsou uloženy peníze

Když už mluvíme o obnově baterie elektrického šroubováku, nemůže se nezmínit, že baterie, která je vybavena obchodovatelným konstrukčním nástrojem, může mít různé technické vlastnosti.

Tento druh „energetické individuality“ zdroje energie často hraje důležitou roli v době provozu. Například za podmínek práce s nízkými teplotami by měly být preference dány nikl.kadmium baterií.

Pak je jako baterie typu niklu-metal-hydridu odolnější a může mít relativně velkou kapacitu. Mezitím lithium-iontová baterie.

S největší pravděpodobností je váš energetický nástroj vybaven výživovým prvkem niklu. Protože tento typ baterií (v kontextu prezentovaného článku) je nejběžnější.

Výhradně je proto náš materiál věnován tomuto typu baterie. Níže uvedená doporučení jsou však také účinná ve vztahu k používání zdrojů energie měřiče.

 • Baterie polyethylenu (zcela vypuštěná!) Umístěte do mrazničky.
 • Po 10-12 hodinách vyjměte baterii z ledničky.
 • Na několik hodin dejte baterii k nabíjení.
 • Po kterém je nutné „přistát“ baterii. Nechte to fungovat, dokud není energie vyschlá v kontejnerech.
 • Opakujte popsaný postup 2-3krát.

Ale co dělat, pokud taková obnovení baterie elektrického šroubováku bylo v plné výši neúspěšné? V tomto případě byste se měli uchýlit k komplexnímu řešení problému, o kterém se dozvíte z dolních částí.

Demontáž těla autonomního napájení

Poté, co jste přesvědčeni, že několik baterií baterie nepřineslo pozitivní výsledek a vaše baterie je během práce stále vypouštěna, postupujte podle fázového scénáře akcí. Jako příklad si vezměte baterii pro elektrický šroubovák „Makita“.

 • Před přímým procesem demontáže nabijte zařízení.
 • Pro získání přístupu k kapacitním prvkům baterie je nutné otočit několik upevňovacích šroubů.
 • V některých případech je nutné pečlivě hacknout tělo v místech spojení strukturálních částí.

Pozor: Při implementaci nejnovější možnosti demontáže nepoužívejte nadměrnou fyzickou sílu, protože můžete deformovat plast krytu baterie. Pamatujte: Po „obnově“ práce musí kontejner spolehlivě sedět na místě.

Hledejte „slabý odkaz“: Stanovení neúspěšných „bank“

Baterie pro elektrický šroubovák „Makita“ je tedy poněkud postupně připojeným výkonem. Standardní schéma (když je plus kontakt jedné z nádrží připojen k mínus další „nádoby“) se však používá téměř ve všech takových zařízeních. Samozřejmě se to týká autonomně pracovního elektrického nářadí. Takže algoritmus akcí:

 • Pomocí multimetru proveďte metodické měření všech prvků „vazby energie“.
 • Aby nedocházelo k zmatení, ne s úsměvem, protože niklové kadmium baterie pro šroubováky (18 voltů) obvykle sestává z 15 postupně připojených kontejnerů na každé „bance“, prostřednictvím běžné tužky, poznamenejte si „skutečný“ stres.

Pozor: Při měření byste měli použít jednoduché zařízení, které se skládá ze dvou vodičů a odporu zatížení 0,5 ohmů. Výsledkem je, že obdržíte nejpravděpodobnější údaje o stavu zapojených výživových prvků.

 • Připojením „zatížení“ s měřicím zařízením zkontrolujte hodnoty vydané kontejnery.
 • Prvek s nejnižším indikátorem musí být nahrazen úmyslně účinnou součástí systému energetiky.
 • Stojí za zmínku, že odchylka 0,5-0,7 V od normy je považována za kritickou.

Nucené ústup: Energetické funkce baterie

Jak jste již pochopili, zařízení baterie elektrického šroubováku se neliší.

Konzistentní diagram připojených výživových prvků však může mít další složku ve formě nainstalovaného termistoru (tepelného senzoru), jehož principem je otevřít nabíjecí obvod v době, kdy indikátory teploty dosáhnou kritické úrovně. Přehřátí. Současně by se při opravě baterie měla vzít v úvahu výstupní nominální hodnota baterie použité v energetickém nástroji a také dodržovat identitu typického rozvržení.

Jinými slovy, poměrně výkonné baterie pro šroubováky (18 voltů je velmi běžný standard) se obvykle shromažďují z patnácti nikl-kadmia prvků. Každý samostatný kontejner má energetický potenciál 1,2 V.

V případě, kdy je zařízení dodáno s lithium-iontovou baterií, se 18 V baterie skládá z pěti prvků s nominální hodnotou 3,6 V. Výsledkem je, že li-iontové baterie jsou kompaktnější a lehčí než baterie předchozích technologií.

Proč elektrický šroubovák nefunguje

Oprava nebo instalace nábytku je v plném proudu a elektrický šroubovák přestal fungovat Zvažte hlavní příčiny poruch a metod opravy elektrického šroubováku vlastními rukama (video nám také pomůže).

Chcete.li odpovědět na otázku, proč elektrický šroubovák nefunguje a jak provést svou opravu, musíte mít koncept zařízení elektrického šroubováku, jeho hlavní uzly, mezi nimiž můžete rozlišit následující: převodovka, obrácení zařízení, elektrický motor, revoluční regulátor ovládání, a pokud je nástroj autonomní. baterie baterie).

Kromě toho mají drahé i levnější šroubováky v zásadě podobné zařízení, které se od sebe liší v přítomnosti určitých pokročilých možností. Odtud můžeme rozlišit hlavní důvody, proč elektrický šroubovák nefunguje, což téměř všechny modely trpí jedním nebo druhým stupněm:

 • První věc, na kterou je třeba věnovat pozornost, je použitelnost baterie nebo rozpadu elektrického kabelu ze sítě (síťový elektrický šroubovák).
 • Selhání výchozího tlačítka nástroje.
 • Rychlosti motoru nejsou upraveny nebo špatně nastavitelné.
 • Nemožnost zpětného přepínání.
 • Bití upínací kazety.
 • Elektrický motor se neotáčí.

Baterie nebo kabel elektrického šroubováku

Každý chápe, že bez ohledu na „strmost“ popela bez zdroje energie je jeho práce nemožná.

Nejprve proto musíte zkontrolovat obslužnost baterie, pokud máte mobilní peorátor a nezávisí na zdroji sítě. Důvodem nefunkční baterie je její výtok nebo dlouhodobý provoz.

Druhým důvodem je eliminován úplným výměnou baterie a prvním jednoduchém dobíjení pomocí usměrňovače, který je zahrnut při prodeji nástroje.

Elektrická baterie šroubováku v rozemelené formě

Zpravidla jsou ve stejné soupravě připojeny dvě baterie: jedna je v podnikání, tj. V práci a druhá o dobití. V případě selhání nabíječky bude racionálnější ji nahradit novou, samozřejmě nejste specialista na rádiovou elektroniku.

Pokud jste vlastníkem síťového elektrického šroubováku. především v nepřítomnosti rotace motoru, zkontrolujte celý elektrický hnací řetěze. Věřte mi, často se stává, že vývod je mimo provoz (kontakty jsou spáleny), kabelová vidlice může odmítnout pracovat ze stejných důvodů a samotný kabel může být poškozen v důsledku jeho neopatrného zacházení.

Selhání výchozího tlačítka elektrického šroubováku

V důsledku dlouhodobého provozu nástroje a také podmínek, za kterých není neobvyklé použít jej, když je počáteční tlačítko elektrického šroubováku mimo provoz. to je také jeden z důvodů, proč elektrická šroubovák nefunguje. Problém je vyřešen získáním nového mechanismu spuštění spuštění v obchodě a jeho nahrazením starým, vadným.

Je snadné se dostat k neúspěšnému tlačítku Start: Musíte se vydat všechny šrouby spojující dvě poloviny pouzdra nástrojů pomocí šroubováku kelímku.

Poté, pomocí elektrického parníku, odpojte vodiče knoflíků z elektrického motoru, odpojte terminály spojující tlačítko s baterií nebo napájecím kabelem a vytáhněte problém z pouzdra.

Místo toho vložíme nové tlačítko, proveďte proces připojení v opačné sekvenci a zkontrolujeme práci nové části, připojíme ji s baterií nebo napájecím kabelem.

Někdy v obchodech může být nemožné zakoupit nové tlačítko Start a musíte jej obnovit sami. Tento proces však nebudeme podrobně popisovat ze dvou důvodů: zaprvé, internet je plný článků o tomto tématu a za druhé, oprava počátečního tlačítka vlastní ruce není tématem našeho článku. Proto se posuneme dál.

Rychlost motoru elektrického šroubováku není nastavitelná

Nedostatek úpravy revolucí motoru elektrického šroubováku výrazně snižuje pohodlí při práci s nástrojem a také znemožňuje provádět kvalitní práci. Regulátor je umístěn v bezprostřední blízkosti tlačítka Start nebo s ním spuštěn jako celku, tranzistor regulátoru revoluce je však připojen k elektrickému motoru, kde je ochlazen mřížkami radiátoru.

Umístění regulátoru ovládacího řízení řadiče (7)

Jak ukazuje praxe, v případě podobného problému bude správnější nahradit regulátor revoluce zcela novým. Naštěstí jsou v prodeji a jsou relativně levné. Všechny pokusy o opravu citovaly stejný závěr, pokud jste samozřejmě odborníkem v oblasti elektrotechniky.

Přepínač obrácení elektrického šroubováku

Reverzní spínač elektrického šroubováku hraje důležitou roli při provádění prací na šroubovacích šroubech a jejich extrakci v případě potřeby. Reverzní obvod motoru je umístěn v jednom případě s regulačním regulátorem revolučního ovládání a tlačítko přenosu rychlosti je umístěno na místě pohodlné na rukojeti.

Spuštění a zpětné tlačítko umístěné poblíž

Přepínání se provádí změnou polarity na terminálech přesunutím tlačítka. Oprava celého reverzního schématu, včetně generátoru PWM umístěného na desce, je redukována na čištění kontaktů spínače a nahrazení zpětného schématu za nový.

Trest na upínací kazetu elektrického šroubováku

Bití upínací kazety elektrického šroubováku naznačuje, že v obslužné převodovce nářadí byly problémy, které se nachází bezprostředně za elektrickým motorem. To je další důvod, proč elektrický šroubovák nefunguje s plnou věnováním.

Podrobnosti o planetárním redukci elektrického šroubováku

Výstupní hřídel této převodovky je místem upevnění upínací kazety, takže pokud mluvíme o bití samotné kazety, musíte mít na paměti paprsek hřídele převodovky. Důvody mohou být následující:

 • A) zakřivení hřídele převodovky;
 • B) opotřebení zařízení převodovky;
 • C) selhání podpůrného ložiska hřídele převodovky;
 • D) Maximální výroba kolíků, na nichž jsou připojeny satelity planetárního zařízení.

Všechny výše uvedené části jsou původem z továrny pro tuto opravu nepodléhají. Problém bití kazety elektrického šroubováku v tomto případě je vyřešen nahrazením částí převodovky novým.

Diagnóza a eliminace poruch elektrické části elektrického šroubováku

Pokud máte bateriové zařízení, pak první věc, kterou musíte zkontrolovat baterie v bloku baterie demontáží. Existují skládací a nevegetabilní bloky. Ve druhém případě budete muset pečlivě vložit šroubovák do místa přilepení stěn bloku a pomalu je odpojte.

baterie, jsou, zcela, nabité

Dále je nutné měřit napětí na všech „bankách“. Hodnocení napětí je uvedeno na těle každé baterie. Napětí by mělo být o něco nižší, než je uvedeno, ale to samé na pracovních bateriích. Vadné baterie se budou výrazně lišit od zbytku ve vydaném napětí. bude třeba je vyměnit. Nové baterie lze zakoupit na internetu.

Je důležité je správně pájet, tj. V sérii: plus jedna baterie se spojí s mínus jinou a druhou s mínus dalšího atd.D.

baterie, jsou, zcela, nabité

Pokud jste vlastníkem síťového elektrického šroubováku, pak se testovací algoritmus mírně liší. Nejprve musíte propagovat tělo přístroje a odstranit jej jednu polovinu. Vezměte tester a „zavolejte“ napájecí kabel pro útes. V případě dobré šňůry musíte zkontrolovat tlačítko Start. Zkontrolujte tlačítkem stisknutím, pokud je na výstupu jeho kontaktů obvod. Pokud je tlačítko vadné, bude nutné jej vyměnit nebo opravit. Jak to udělat, bude zváženo později. S dobrým tlačítkem může problém spočívat v elektrografech nebo motoru.

Tlačítko opravy

Níže je elektrický obvod elektrického šroubováku baterie.

Z diagramu ukazuje, že pro tlačítko jsou vhodné 2 vodiče z baterie a z něj vycházejí 2 vodiče k motoru. K tlačítku jsou také připojeny 3 dráty z tranzistoru odpovědného za úpravu revolucí. Abychom pochopili zařízení tlačítka elektrického šroubováku, musí být rozebráno. Všechny dráty, které jdou k těmto podrobnostem, nelze připálit. Nebudou zasahovat do demontáže.

Vyjměte lisovací mechanismus (červená) z vašeho sedadla. Udělejte to s úhlednými rotačními pohyby a přitahujte část v opačném tlačítku a ujistěte se, že se vtip nerozbije.

Dále vyjměte kryt tlačítka. Na místech uvedených na obrázku se šipkami, s pomocí nože a šroubováků, musíte dát a zatlačit západky a poté odstranit víko.

Odstranění víka uvidíte obrácení kompartmentu. Ale mechanismus tlačítek bude stále nedostupný. Pomocí pájecího železa, prvky odpojení 2 (další obrázek je označen šipkou).

Jemně vytáhněte prvek pod čísle 1 a poté odstraňte kryt, který uzavírá oddíl mechanismem pro zapnutí zařízení.

Držte zpáteční jaro, vyjměte mechanismus z těla.

V vadných tlačítkách uvidíte vymazané kontaktní stránky.

Kontaktní stránky se rychle opotřebovávají kvůli špatné kvalitě kovu. Malý kovový prach z vařených kontaktů se hromadí mezi nimi a uzavírá platformy. V důsledku toho dochází k spontánnímu spuštění přístroje.

S pomocí bavlněného tamponu zvlhčeného v alkoholu odstraňte kovový prach. Pokud to selže, můžete ji zrušit nožem. Po těchto akcích se spontánní spuštění zařízení zastaví.

Pokud regulátor revoluce nefunguje, pak je tranzistor vyhořen, který je třeba vyměnit.

Výměna štětců

Chcete.li zkontrolovat stav štětců, je nutné rozebrat motor ohnutím „antény“ umístěné na konci pouzdra.

Poté, s lehkými rytmy kladiva na hřídeli motoru, vyrazte rotor z těla.

V tomto případě kryt, ve kterém budou elektrické pořady odstraněny jako první.

Následující fotografie ukazuje, že sběratel má černou. To znamená, že znečišťuje prach z kartáčů. V důsledku znečištění sběratele, stejně jako drážky mezi jeho deskami, kapky napájení motoru a kartáče jiskří. Je nutné otřet sběratele bavlněnou vlnou zvlhčenou v alkoholu a vyčistit drážky jehlou jehlou.

Následující fotografie ukazuje, jak vypadá čistý sběratel.

Pokud jsou kartáče opotřebované, bude třeba je změnit. U některých modelů šroubováků je obtížné najít originální kartáče na prodej. Ale najdete kartáče vhodné velikosti, po kterých je na ořezávátkoru oříznut a připojit (páj) s držáky štětce.

Expresní testovací metoda: Změřte u na bateriích baterie

Tato metoda je ještě jednodušší, ale díky své pomoci můžete vytvořit primární představu o tom, zda je baterie v pořádku. Pokud udržíme měření u bez připojení zatížení, dostaneme indikátor rovnající se nástroji „Idle“.

Například, pokud máme 12 prvků s napětím 1,2 voltů v baterii a pracovní indikátor U je 14,4 voltů, u „nečinnosti“ doroste až 17 voltů. Pokud je „nečinné“ napětí menší, než je uvedeno, znamená to, že ve spojení, které selhaly a je třeba jej vyměnit, existují „banky“. Snížení nečinného napětí může také znamenat, že baterie není plně nabitá.

Oprava hlavních poruch elektrického šroubováku: převodovka, brzdy motoru, kazeta, tlačítka přepínače, výměna štětců

Elektrický šroubovák se často používá v různých oborech: konstrukce, opravy, dekorace, každodenní život. Tento nástroj, stejně jako jiné elektromechanické zařízení, může selhat.

Jeho zařízení a design však nejsou vůbec komplikované a problém, který se objevil, lze řešit samostatně bez pomoci odborníků. Běžné poruchy elektrického šroubováku a důvody jejich vzhledu. Na obrázku níže se zvažuje vnitřní struktura baterie elektrického šroubováku.

V těchto zařízeních jsou v těchto zařízeních instalovány kolektorové motory a motory s nízkým obsahem sběru, které nemají elektrické šoky.

Níže je uveden seznam možných problémů při provozu elektrického šroubováku a důvody jejich výskytu

 • Zařízení vůbec nefunguje. Nejprve byste měli zkontrolovat elektrickou vidličku nebo kabel, úroveň nabíjení a stupeň obslužné baterie (baterie). Důvodem může být také rozpis tlačítka pro zařazení, vymazaný elektrický šok a vyhoření vinutí motoru.
 • Vybavení vybavení během provozu.

Všechny výše uvedené problémy (s výjimkou poruchy elektrické vidlice) jsou odstraněny pouze v případě analýzy zařízení.

Analýza elektrického šroubováku pro opravu

Tento proces se skládá z několika fází:

 • Je nutné odpojit blok baterie od krytu elektrického šroubováku.
 • Zcela odšroubujte spojovací prvky, které spojují 2 poloviny zařízení.
 • Odstraňte horní část těla.
 • Vyjměte všechny podrobnosti o zařízení.
 • Jemně oddělete tlačítko napájení od těla podle stavu vodičů, které je připojují k motoru.
 • Odstraňte spínač rychlosti.
 • Odšroubujte čtyři šrouby pro odpojení motoru, převodovky, spojky a kazet od sebe.

Chcete.li odpojit kazetu, musíte odšroubovat šroub, který je uvnitř zařízení. Lze to vidět s pěstmi z masa. Tento postup se provádí ve směru hodinových ručiček, protože šroub obsahuje levé vlákno, na rozdíl od hřídele převodovky, ze které je kazeta odpojena otočením doleva.

Diagnóza a eliminace poruch elektrické části elektrického šroubováku

V bateriovém přístroji je třeba nejprve zkontrolovat stav baterií v bloku baterie jeho analýzou jeho analýzou. Pokud to není možné kvůli určitému designu, měli byste vložit šroubovák na rybářskou linii pro zastřihovač bloku bloku a pečlivě je od sebe oddělujte.

Další krok je vyžadován pro odhad napětí na „bankách“. Tyto ukazatele jsou uvedeny na bateriích. Úroveň napětí by měla být o něco nižší než oni, ale mít dodržování dobrých baterií. Zařízení s poruchami mají viditelné rozdíly od zbytku vydaného napětí. Takové baterie musí být vyměněny. Lze je najít a zakoupit v režimu „online“.

Důležitým aspektem je kompetentní hrot. Proces se provádí postupně: „„ Jedna baterie je připojena “-“ další atd.

Pro vlastníky síťového elektrického šroubováku je však algoritmus poněkud odlišný. Prvním krokem bude odstranění jedné poloviny struktury propagací případu. Dále musíte zkontrolovat napájení šňůry pro přítomnost útesu pomocí testera.

Pokud je stav uspokojivý, měli byste vyhodnotit obslužnost tlačítka pro zapnutí zařízení. V lisované poloze musíte zkontrolovat přítomnost obvodu na výstupních kontaktech. V případě poruchy budete muset tlačítko vyměnit nebo opravit. Tento proces bude diskutován níže.

Pokud tlačítko funguje, problém je s největší pravděpodobností při fungování motoru nebo elektrického šoku.

Tlačítko opravy pro zapnutí elektrického šroubováku

Níže uvedený obrázek ukazuje elektrický obvod elektrického šroubováku baterie.

Můžete vidět, že tlačítko s baterií a motor je připojen dvěma dráty (v prvním případě se k němu přiblíží a ve druhém. vycházejí z toho).

Mechanismus je také integrován se třemi tranzistorovými dráty, které jsou navrženy tak, aby regulovaly rychlost. Chcete.li plně porozumět zařízení tlačítka, měli byste jej rozebrat.

V tomto případě není nutné pájet dráty, protože do tohoto postupu nezasahují.

Na začátku musíte ze sedadla odstranit lisovací mechanismus (červená). To by mělo být prováděno úhledně rotačními pohyby, současně vyřadit prvek naopak od boku knoflíku. V této době je nutné zajistit, aby vtipy nepoškodily.

Pak je kryt knoflíku odpojen. Pomocí šroubováku nebo nože musíte vložit a odstranit západky na místech označených šipkou na diagramu a odstranit víko.

V oddílu odezvy, která se objevila před vámi, musíte oddělit dva prvky od sebe, označené šipkami na obrázku níže. To lze provést pomocí páječky.

Opatrně vyjměte část a vyjměte kryt, který chrání kompartment pomocí mechanismu spuštění zařízení.

Vyjměte jej z těla a držte zpáteční jaro.

Rozbité tlačítko bude obsahovat vymazané kontaktní stránky. Jsou náchylní k nošení andanu. Prach z kontaktů z tohoto materiálu se mezi nimi hromadí, a proto dochází k uzavření míst. To vyvolává spontánní zahrnutí šroubováku.

Pustlence lze odstranit pomocí bavlněného tamponu zvlhčeného v alkoholu. Pokud se ukázalo, že je neúspěšné, měli byste to zkusit zrušit nožem. To by mělo zajistit likvidaci nekontrolovaného spuštění elektrického šroubováku.

Porucha regulátoru revoluční kontroly označuje blokování tranzistoru. To vyžaduje jeho náhradu.

Výměna elektrických šoků

Pro posouzení stavu těchto prvků bude vyžadována analýza motoru. Chcete.li to provést, ohněte „antény“, které jsou na konci případu.

Nečistotami kladiva by měl být rotor vyřazen na hřídel motoru motoru.

Nejprve se víko dostane, které obsahuje štětec

Sběratel má černý odstín, o čemž svědčí níže uvedená fotografie. To hovoří o jeho znečištění prachu. To vede ke snížení výkonu motoru a výskytu jiskřících štětců. Chcete.li tento problém odstranit, musíte sběratele vyčistit prodanou vlnou a odstranit znečištění z drážky malou jehlou.Čistý sběratel je prezentován na níže uvedené fotografii.

Výkon kazety šroubováku

Běh kazety šroubováku naznačuje dostupnost problémů s obslužnost nástroje pro redukci, který se nachází přímo za elektrickým motorem. To je další důvod, proč šroubovák nefunguje s úplným návratem.

Náhradní díly pro planetární šroubováky

Výstupní hřídel této převodovky je místem připojení kazety; Pokud tedy mluvíme o najetých kilometrech kazety, musíme si pamatovat nekonzistentnost převodového šachta. Důvody mohou být následující:

 • A) zakřivení hřídele převodovky;
 • B) opotřebení převodovek;
 • C) selhání podpůrného ložiska hřídele převodovky;
 • D) Maximální výroba kolíků, na nichž jsou instalovány satelity planetárních programů.

Všechny výše uvedené části továrního původu nepodléhají této opravě. Problém porážky kazety šroubováku v tomto případě je vyřešen výměnou částí převodovky novým.