Jaké mazivo se používá při úhlovém grindu převodovky

Jak namazat převodovku rohové brusky? Užitečné tipy, doporučení mistrů

Rohový broušený stroj (úhlové broušení). S pomocí tohoto nástroje provádějí mistry mnoho operací. Stejně jako jakékoli jiné vybavení vyžaduje plnou údržbu. Mobilní prvky potřebují mazání. K tomu se používají speciální nástroje.

Existuje několik možností než namazat převodovkou rohového brusky. Poradenství zkušených řemeslníků vám pomůže vybrat nejlepší cestu. Rohová mlýnka bude fungovat po dlouhou dobu a efektivně.

Husté mazivo pro převodovku pro motorový

Neustále vidíme povzdech a ahi „specialistů“ na fórech, která z nějakého důvodu z nějakého důvodu otevřete motorovou zařízení a poté začneme psát nesmysly o malém množství maziva v převodovce a zavádějí ostatní lidi v mylné představě jejich negramotnost. Ale žádná z těchto postav dosud nenapsala příspěvek, o nesprávném typu mazání v motocyklu. Je to pravděpodobně proto, že „odborníci“ se nezajímají o množství kvality.

Maziva v kterémkoli z našich mechanických motorových vozů však stačí k okamžitě začít pracovat po nákupu a pokračovat po dobu nejméně roku, a teprve potom byste měli přemýšlet o kontrole maziva. Už jsme řekli, jak změnit mazivo, a v tomto článku vám řekneme více o samotném mazivu.

A to nebude tekutý olej, který se „specialisté“ pravidelně pokoušejí pumpovat přes lisovací olycum uvnitř převodovky. Pro mazání koaxiální převodovky je vyžadováno silné mazivo, které se někdy nazývá snížením amerického národního institutu plastových maziv NLGI (National Mazací tuk, USA). Nejedná se o firemní jméno pro mazivo, je to název certifikačního orgánu, který vyvinul tolerance pro použití tohoto maziva. A barva modré mazání je pouze jednou z barev tohoto maziva.

Většina předních ropných společností produkuje mazivo typu NLGI a každý má své vlastní obchodní název, Mobil má mazivo Gadus Shopping Lebrikant, ve Shell se takový mazivo nazývá Nautilus. Naše domorodé a zasloužené domácí mazání Litol-24 nevyzkoušelo požadavky národního mazacího institutu mastnoty, ale ve svých vlastnostech je velmi podobné NGLI 2, které je plněno do převodovek v továrně na motocykly.

Proč ngli 2, ne 3 nebo 4 ? Faktem je, že toto mazivo je rozděleno do jeho tříd, které jsou navrženy pro různé aplikace v mechanismech. Pro motorku s koaxiální převodovkou, třídou 2, která má počet penetrace 265-295. Ale to není to, co si myslela). Podle Národního institutu pro mazání mazacího masa se podle laboratorní metody „pronikání pracovních pronikání“ měří hustota tuku. Penetrace je přeloženo z latiny do ruštiny jako pronikání. Měření této hodnoty se provádí pomocí penetromometru s kuželem, který je snížen po dobu pěti sekund v mastnotě při teplotě 25 ° C. Metoda měření je podobná naší domácí GOST 5346-78 pro plastová maziva, podle které se provádí Litol-24. Hloubka ponoření kužele se měří a exprimována v desetin zlomků milimetru. Obvykle je schopnost proniknout jak v zasažení. Rozdíl v těchto ukazatelích charakterizuje stabilitu mazání a schopnost odolat mechanickým zatížení. Kromě toho, čím větší je numerická hodnota penetrace, tím měkčí mazivo.

V jakýchkoli mechanických hrubých převodovkách motorového rybu se používá mazání NGLI 2. Mazání lze malovat modrou, červenou, šedou nebo být přirozeně nažloutlou barvou. A vyměnit po promytí převodovky, můžete bezpečně použít LITITOL-24. Tato maziva dokonale pracují v rámci teploty prostředí od. 40 do 120 stupňů Celsia. Při teplotě pod nulou mazivo zhoustne, ale 30-40 sekund po spuštění motoru a reduktor se mazivo zahřívá méně silné a získává požadovanou viskozitu pro proniknutí mezi kola ozubená kola a do pracovních dutin ložisek. Proto se zdá, že v převodovce je malé mazivo, mluvčí z fór si ani neuvědomují, že když se zahřívá třením, mazivo se stane kašlou.

Mazivo v objemu 100-120 ml je položeno na závod v převodovce a množství je dostatečné pro bezbolestnou práci, navzdory rozzlobeným komentářům „specialistů“. Proto není třeba otevírat převodovku a přidat tuk. Mazivo se často nemění, s každodenním používáním motocyklu musí být mazivo změněno o nic dříve než druhý rok používání.

Prevence, údržba, diagnostika

Provedení rohové brusky výrazně snižuje pravděpodobnost náhlého selhání nástroje. V konečném důsledku jsou náklady na opravy sníženy, rohová mlýnka zvyšuje ukazatele zdrojů. Je nutné pravidelně s frekvencí asi jednou ročně (v závislosti na intenzitě použití rohového broušení) k provedení následujících údržbářských prací:

 • Uzel štětce;
 • Odstraňte kryt převodovky;
 • Odpojte tělo převodovky spolu s rotorem od elektrické části rohové brusky;
 • Po odstranění posuvného zařízení vyjměte hřídel rotoru z ložiska převodovky.

Vyčistěte všechny vnitřní a vnější povrchy.

Zkontrolujte opotřebení grafitových kartáčů. V případě potřeby je vyměňte a odolejte následující objednávku:

Uzel štětce umístěný v případě rohového brusky Makita GA9020 poskytuje pohodlnou výměnu štětců. Fotografie všechny nástroje.Ru

Stanovení vady převodovky.

 • Vizuálně zkontrolujte opotřebení profilu zubů, přítomnost čipů;
 • Kontrola hřídele na vůli v posuvném ložisku nebo jehly;
 • Zkontrolujte zbytek kuličkových ložisek a přítomnost maziva;
 • Na hřídelích a ozubených koláčích pomocí klíčových kloubů zkontrolujte pro ně opotřebení skládek a drážek;
 • V případě potřeby vyměňte posuvné pouzdro, ložiska, mastnota.

Inspekce detailů rotoru.

 • Proveďte vnější kontrolu vinutí rotoru a statoru pro přítomnost potemněných místech a narušení lakového povlaku, což nepřímo naznačuje přítomnost inter.odsekového obvodu a přehřátí;
 • Zkontrolujte ložiska rotoru, zda není vůle a přítomnost mazání;
 • Zkontrolujte, zda povrch sběratele pro opotřebení a další poškození.

Zkontrolujte zapojení pro porušení izolace. Zkontrolujte stav kontaktů.

Proveďte montáž v opačném pořadí.

Zkontrolujte několik minut v nečinné práci.

Práce na údržbě rohové brusky nebude trvat moc času, včasná prevence zpozdí náklady na náklady.

Než, jak a kdy namazat úhlovou brusku

V rohových brusných strojích (rohové broušení), nazývané v každodenním životě, padá hlavní zatížení na převodovku převodovky.

Péče o to je vyžadována po celou dobu provozu, protože mechanismus musí snížit tření mezi jeho interagujícími detaily, včasnou údržbu.

Použití maziva pro převodovku rohové brusky umožňuje nejen minimalizovat efekt destruktivního tření, ale také pomáhá ochladit nástroj.

Když potřebujete změnit mazivo na rohovou brusku

Termín pro další výměnu mazání závisí na zatížení a intenzitě použití rohové brusky. Obvykle se rovná 12 měsíců. Při každodenním provozu je rohová mlýnek s častým přehřátím frekvence směny výrazně snížena, nejméně šest měsíců stará.

Aby se ověřila potřeba vytvořit nové mazivo, je třeba převodovku rozebrat kroucením šroubů na víku. Uvnitř je pár copu. Ten malý je ukotven a používá se k působení jako velký, umístěný na sekundárním hřídeli. K této hřídeli je připojen broušení nebo řezací disk.

Během provozu se mazivo, když se převodovka pohybovala přes stěny pouzdra, vysychala a postupem času tvořila velké hrudky. Materiál používaný po dlouhou dobu se přehřívá, stává se kapalinou a teče z těla. Proto je snížen jeho objem v převodovce. Pokud mají ozubená kola pouze tenká vrstva maziva, je vyžadována jeho přidání.

Mazivo pro rohovou brusku se může změnit v přítomnosti sušených hrudek na vnitřních stěnách převodovek nebo s nedostatečným množstvím.

Kolik mazání je nutné k nahrazení

Je předepsán požadovaný objem maziva pro úhlovou brusku s přihlédnutím k plnému povlaku šikmých zubů ozubených kol. Přebytečný materiál bude vytlačen z pouzdra a příliš malé číslo nebude schopno zajistit správné fungování převodovky.

Při sestavování stroje v továrně se doporučuje vzít množství maziva stanoveného jako pokyny jako pokyny. Je třeba poznamenat, že s prodlouženým skladováním ve skladu nebo v obchodě může určité množství maziva vyschnout a snížit objem.

Proto je lepší nejprve dát materiál o něco více, než je požadováno, a ujistit se, že distribuce maziva po uvedení zařízení převodovky v platnosti. Obecně přijímanou normou je náplň maziva asi 40% reduktorového objemu.

Jak namazat úhlovou brusku

Mazání převodovky rohové brusky se provádí v několika fázích.

Fáze pro odstranění starého maziva

Odstranění maziva, které vyšlo. první fáze reduktorové služby. Odstraňte starou vrstvu z několika důvodů:

 • Utracené mazivo není schopno plnit své funkce;
 • Má malé částice vytvořené v procesu opotřebení tření;
 • Staré mazivo se bude mísit s novým, protože uzel bude fungovat nesprávně, náhrada nepřinese žádné výsledky.

Smazání tréninku se provádí pomocí jednorázových papírových ručníků, hadrů nebo klapky látky po ruce. Odstraněné části převodovky by měly být důkladně promyty v rozpouštědle nebo benzínu a před instalací. suché. Zbytky materiálů používaných k čištění materiálů jsou také schopny smíchat s novým mazivem a změnit jeho konzistenci, což povede ke zhoršení vlastností vlastností.

Fáze mazání na ložisku

Ložiska ozubených kol by měla být namazána a ucpat všechna dostupná místa zdarma. Mazivo z trubice je vytlačeno, dokud jeho přebytečný tok zezadu. to slouží jako indikátor požadované úrovně výplně.

Fáze mazání pro převodovku

Převodovka musí být naplněna takovým objemem maziva, aby zcela pokrývala ozubená kola.

Ovládání přiměřenosti mazání pro úhlovou brusku převodovky provádí úhlovou mlýnek na krátkou dobu. Pokud se za 3-5 minut provozu zvýší teplota sestavy a je pozorován tok maziva, musí být část jeho objemu odstraněna. Za tímto účelem je převodovka znovu rozebrána, přebytek je odstraněn hadrem nebo hadrem.

Při kontrole lze pozorovat opačnou situaci, když se při zapnutí objevila hluk úhlová mlýnek. To znamená, že mazání nestačí a musí být přidáno.

Při použití rohové brusky, periodické kontroly dostatečného mazání prvků převodovky je vyžadována kvalita stávajícího maziva.

Pro provádění preventivních zkoušek je nutné propagovat šrouby zpřísňující víko a vizuálně zkontrolovat každý detail. Pokud jsou pozorovány mírně sušené nebo zcela suché oblasti, doporučuje se úplná náhrada maziva.

Jaké mastnoty si vybrat

Existuje několik způsobů, jak snížit účinek tření na interakční prvky převodovky úhlového mlýnku. Volba než namazat třecí uzly je vyrobeno z následujících možností:

 • Použití drahých speciálních maziv pro převodovky od známých značek;
 • Použití univerzálních sloučenin vhodných pro jakýkoli energetický nástroj;
 • Mazání převodovky s Litholem nebo Solidolem;
 • Používání vlastních maziv.

Aplikace speciálních materiálů. optimální řešení. Při výběru maziva pro převodovku se doporučuje upřednostňovat kompozice produkované pod stejnou značkou jako samotná rohová mlýnek. Například, pokud stroj AEG stroj, pak mazivo musí koupit stejnou značku.

Při používání specializovaných produktů se životnost úhlové brusky výrazně zvyšuje, protože výrobce bere v úvahu všechny funkce a nuance provozu vlastního vybavení. Mínus používání značkových materiálů je jejich vysoké náklady, které mohou ovlivnit rodinný rozpočet.

Mazání pro rohovou převodovku

Zárukou dlouhého života jakéhokoli manuálního nástroje je správná periodická služba.

Samozřejmě můžete poskytnout za služby a diagnostiku ve speciálních servisních centrech, ale jak se říká, „chcete dělat dobře. dělat všechno sami“.

Proto je užitečné přijít na to, jak nezávisle sloužit takovým nástrojem, který je oblíbený u domácích mistrů jako úhlový broušení nebo rohový mlýnek, u obyčejných lidí.

Nejcitlivější nosit pohyblivé části rohové brusky. Jedná se o ložiska kotvy, ozubených kol a samotných ozubených kol, která se nachází v převodovce.

Mazivo (nebo mazivo) položené výrobcem v průběhu času stárne, jeho vlastnosti jsou ztraceny, to vše vede k většímu opotřebení ozubených kol v převodovce a v důsledku toho ke zvýšení vibrací a vzhledu cizího hluku během provozu během provozu. Pravidelná údržba a výměna maziva v rohu převodovky musí být prováděna alespoň jednou ročně.

Charakteristiky a rysy maziv pro zvonky

Při servisu jakéhokoli manuálního nástroje, kde jsou mobilní díly, se používá mazivo, které má následující vlastnosti a vlastnosti:

 • Nemělo by mít pevné částice, které mohou způsobit malování mobilních částí mechanismu.
 • Teplota, při které se mazivo stává kapalinou, by měla být více než 120 stupňů.
 • Olej by neměl absorbovat vlhkost, musí tvořit silný film, který chrání části před korozí.
 • A co je nejdůležitější, olej by měl být takovou viskozitou, že má příležitost zůstat na mobilních detailech.

Mazání Makitasmaz Boschmazma Mobil

Konzistence nebo viskozita maziva je rozdělena podle NLGI (Národní mazací tuk), zatímco v některých případech je nutné použít olej určité hustoty. Viskozita oleje je vybírána v závislosti na rychlosti rotace převodovky, tím vyšší je, tím více kapaliny by měla být olej. V závislosti na nástroji je tedy vybrána viskozita:

 • Cvičení, peorátory, přílohy, kde má převodovka nízká rychlost rotace. Mazání indexem NLGI-2, který je měkký.
 • Lehké peorátory a šokové cvičení. Třída NLGI-1, v konzistenci velmi měkká.
 • Rohový mlýnek, kruhové pily, motocykly. Třída NLGI-0, Half-kapalina v konzistenci.
 • Těžké pivovary, nezdravé kladiva. Třída NLGI-00 je v konzistenci kapalina.

Mazivo pro převodovku

Téměř všichni světoví výrobci nástroje vyžadují použití doporučeného „jejich“ maziva prodaného pod jeho značkou. V zásadě to je pravda.

Mazivo používané pro převodovku rohové brusky, v tomto případě je testováno u výrobce, poskytuje záruku dlouhodobého a správného provozu úhlu broušení stroje.

Existují však nedostatky, které se skládají z vysoké ceny maziva z těchto značek.

Kromě originálních olejů existuje mnoho maziv vyrobených výrobci třetích stran na trhu, takže otázka, jak namazat převodovku rohových brusek, nestojí za to.

Produkty Haskey, Castrol, Liqui Moly a dalších se ukázaly dobře pro přidání do převodovky.

Ruští výrobci také nezaostávají za cizí a nabízejí své výrobky. Mazání kuželové převodovky je tedy velmi populární úhlovou bruskou od společnosti „Nanotech“. Takové mazivo pro převodovku samozřejmě není originální a doporučeným výrobcem, proto v případě jeho použití v následné opravě záruky mohou jednoduše odmítnout.

Správný proces mazání plnění na úhlové brusné stroje

Po vytvoření výběru maziva pro rohové broušení se začnou přímo udržovat nástroj. Správný proces údržby rohové brusky se skládá z několika kroků.

Nejprve musíte otevřít převodovku, poté odstranit staré mazivo, naneste novou, zkontrolujte správnost aplikace.

Odstranění starého maziva je povinné z důvodu, že míchání s novým, nedovolí jí správně pracovat a celý postup služby nepřinese žádný výsledek.

Kdy změnit tuk v rohovém mlýnku

Frekvence nahrazení maziva závisí na tom, jak často a při tom, jaké zatížení provozují nástroj. Toto období je zpravidla asi rok. V případě intenzivního provozu s častým přehřátím je frekvence náhrady snížena na šest měsíců, někdy častěji.

Pro službu budete muset rozebrat převodovku úhlového mlýnku odšroubováním 4 šroubů na jeho víku.

Po odstranění víka můžete vidět dvě kónické šokující rychlostní stupně: velké a malé rychlostní stupeň. Malé vybavení je ukotveno a řídí velké vybavení. Velký, zase je vysazen na sekundární šachtě, ke kterému je připojen řezací nebo broušený disk.

Demontážená převodovka rohové brusky musí být dobře vyčištěna starého maziva. Již nesplňuje své funkce, plus pevné částice, které vznikají v důsledku opotřebení pohyblivých částí, se v něm již nahromadily. Míchání s novým starým mazivem také výrazně zhoršuje jeho vlastnosti. Proto musí být převodovka a ozubená kola pečlivě vyčištěna.

Staré tuk je odstraněn hadrem, papírovým ručníkem nebo jen hadrem. Odstraněné části mohou být také promyty benzínem nebo rozpouštědlem. Před sestavením musí být promyté části důkladně vysušeny. Zbytky rozpouštědla nebo benzínu jsou smíchány s novým tukem a mění jeho konzistenci, což opět zhoršuje jeho vlastnosti.

Mazání pro převodovku rohové brusky. výběr, aplikace

Jakýkoli energetický nástroj má silně naloženou mechanickou část, na jehož použitelnosti závisí výkon celého zařízení. Zpravidla se jedná o převodovku Gear, která je v úhlovém brusném stroji (v kolokvii. rohovém mlýnku) také mění úhel osy rotace.

Jakýkoli pohybující se mechanismus musí snížit tření a mazivo pro převodovku rohové brusky také pomáhá ochladit jednotku.

Majitel domácího nástroje má zájem o zajištění toho, aby zařízení fungovalo dostatečně dlouho a po záruční době, kdy lze rozpady vyloučit na úkor výrobce (nebo obchodu). Za tímto účelem musí být produkt správně a včasný.

Proč potřebujete mazivo v převodovce rohového grind?

Z technického hlediska není převodovka úhlového brusky příliš komplikovaná. Dva ozubená kola a hradby:

 • Hostitel je umístěn na hřídeli elektrického motoru, v 90% případů bez přechodných kroků, připojených přímo;
 • Pohánění je koruna zubů připojených k šachtě pro připevnění pracovního disku.

Hřídele se točí v podpůrných ložiscích, která mohou být s lisovaným klipem (mazání uvnitř, položené v továrně) a s otevřeným odlučovačem. Ve druhém případě se mazivo může změnit a položit v procesu údržby.

Zuby ozubených kol jsou v neustálém zapojení a pracují s variabilními rychlostmi a zatížením. Výsledkem je, že k tlaku dochází na obou stranách zubu se stejnou intenzitou. Pokud převodovka a ložiska budou fungovat „pro suché“, bude kov velmi rychle vymazán, dojde k vůli.

 • Nejprve se při práci zvýší hluk, který se zintenzivňuje v poměru k opotřebení.
 • Přímá nesrovnalost může vyvolat rušení mechanismu převodovky.
 • Poté, s průchodem vůle, pokaždé, když budou na sobě tahy zubů.
 • Z přehřátí způsobeného zvýšeným třením ztratí kov rychlostních stupňů sílu.
 • Případ skončí rozkladem jednoho nebo více zubů a selháním nástroje.

Nepříjemné finále? Ale jen něco, bylo nutné strávit trochu času a peněz za nákup spotřebního materiálu a namazat převodovkou rohového brusky.

Kromě hlavního úkolu: Snížení tření hraje mazání roli tepelných vodivých těstovin. Ozubená kola se zahřejí a pouze kovové tělo převodovky lze odstranit teplo. Protože olej má vysokou tepelnou vodivost, teplota se účinně rozptýlí na vnějších stěnách nástroje.

Jak podávat úhlovou mlýnku na převodovku?

Frekvence mazání může být uvedena v pokynech pro údržbu, ale jedná se o poněkud podmíněný interval. Od té doby nemůžete spočítat počet motocyklů.

Proto se doporučuje změnit mazivo nejméně 1krát ročně s intenzivním používáním. Navíc to vůbec není obtížné. Stačí odšroubovat 4 šrouby na těle převodovky, extrahovat staré mazivo a položit čerstvý.

Neměli byste čekat na cizí hluk. Pokud k tomu dojde, mechanismus je již opotřebován.

Jak namazat převodovku rohové brusky?

Pro snížení tření se používá mazivo pro úhlové brusky, doporučeno výrobcem. Výsledkem je, že máme situaci obeznámeni s obsluhou automobilu v servisní stanici prodejce: pouze značka uvedená v regulační knize.

Zatímco nástroj je v záruce, servisní středisko provádí službu přesně takové doporučení. A jaké mazivo použít pro převodovku rohového broušení, pokud sami provádíte regulační práci?

Samozřejmě existují speciální označení pouze na produktech, které mají logo rohové brusky.

Mazivo stejného názvu pro Bulhary je ideální pro údržbu, ale jeho náklady jsou obvykle vyšší než analogy. Například konzistentní oleje pro převodovku automobilu fungují pod zatížením, které mnohokrát překračují pracovní podmínky rohové brusky.

A náklady na takový produkt mohou být nižší. Kromě toho, pokud máte auto, pravděpodobně existují oleje pro jeho údržbu. Proč si tedy koupit další trubici, pokud můžete použít hotové mazivo?

Pro správný výběr se podívejte na charakteristiky a porovnejte je s požadavky na mazání úhlové brusky:

 • Vysoká adheze, protože existuje šance na odstředivé postřik mazání poháněným zařízením;
 • Odolnost proti vodě: Na ulici se často používá rohové broušení, je možné dostat vlhkost do převodovky;
 • Odolnost vůči emulzi;
 • Vysoká teplota poklesu, opět vysoká rychlost: Vyhřívaný olej může být nastříkán z pracovní plochy;
 • Stabilita parametrů při vysokých teplotách (tato charakteristika je důležitější než schopnost pracovat v chladu);
 • Schopnost vázat abrazivní částice, které spadají do těla převodovky.

Poslední vlastnost je obzvláště důležitá, pokud se ke zpracování kamene používá úhlová brusný stroj. Abrazivní prach je hlavním problémem pro převodovky Bulharů a příčina předčasného opotřebení.

Proto se pro nástroj pracující v podmínkách vysoké poprávy nahrazuje častěji mazání s úplným promytím dutiny převodovky.

V tomto videu podrobně o tom, co maziva podávají převodovku rohového brusky

Alternativa k značkovým mazivům

Pokud v garáži nemáte vhodné mazivo automobilu, ale nechci utrácet peníze za Makitu nebo Bosch (zejména proto, že tyto rostliny stále nemají rafinační kapacity oleje), odkazujte na známé univerzální výrobce.

Dobré skladby nabízejí Castrol, Mobil nebo Huskey. Samozřejmě byste neměli koupit sklenici vážící 1-4 kg, pro dvě nebo tři služby je úhlová mlýnka dost 100-250 ml.

Poslechněte si článek

Ve videu níže představujeme zvukovou verzi této stránky se snímky.

Odkud pocházel rozšířený názor z toho, že moderní maziva nejsou úplně dobrá, dokonce neúspěšná? Kdo řekl, že mazivo produkované více než tucet podniků a vědeckých a produkčních sdružení pro ozubené zařízení s manuálním elektrickým nářadí ?

Ve videích zveřejněných na stránkách některých webů, neznámých kvalifikací, se specialisté zpochybňují kvalitu stávajících maziv pro kuželové převodovky přímých, lobby a hypoidní gravírování používané ve struktuře úhlových brusných strojů. Kouř, například Bosch VP729, specialista okamžitě, před vašimi očima, připravuje jeho zázračné složení s neuvěřitelnými vlastnostmi.

Současně se používá celý technický arzenál své výzkumné laboratoře: pracovní stůl v garáži, plastové a cínové sklenice, dřevěná hůl z Eskimo. Recept je jednoduchý a dostupný každému důvěryhodnému uživateli. Navrhuje se vzít nějaké plastové mazivo a učinit z něj „starší“, míchat s nějakým druhem oleje.

Komponenty. hotové materiály produkované průmyslem. Míchací zařízení. nádoba a hůlka. Stabilita požadované teploty poskytuje svíčka. Kvalita produktu je hodnocena organoleptickými metodami. Neexistují žádné zkušební stánky kvůli nedostatku testů.

Stručný popis procesu: V plastové Cyatim-221 je průmyslový olej I-20 přidán kapkou. S nepřetržitým mícháním hůlkou. Cyatim-221 se vyrábí na křemíku ze silikonového oleje se složitým zahušťovačem vápníku. Olej I-20 je produktem zpracování oleje, který má minerální základ. Důkladněji zasahujte, abyste získali stabilní polymerní spojení s anorganickou látkou. Pokud to uspěje, budete mít nejen domácí mazivo pro rohové brusky, ale také mezinárodní cenu v oblasti chemie.

V síti a videích však existuje trochu odlišná povaha. „Když vyvstala otázka, jak namazat rohovou brusku, vzpomněl jsem si, že v garáži mám železnou břehu, která zůstala od mého otce.“. Banka je prokázána. „Na ní je nápis: mazivo 158“. Close.Up Inscription. „Mazal jsem převodovku tímto mastnotou“. Následují mazací obrazy a testovací rámečky. „Teď moje rohová mlýnka funguje takhle“. Rohová mlýnka skutečně funguje tiše, rovnoměrně, po vypnutí, rychlosti vřetena hladce klesají, stroj se zastaví téměř bez zvuku bez zvuku.

Věnujte pozornost: Nic nevynalezl, nemíchal se, použil hotový produkt, možná analog. Neřekne, ale sdílí své zkušenosti. Co vám brání v přijetí této cenné zkušenosti?

Frekvence výměny

Mnoho zdrojů (výrobci manuálních elektráren, maziva, autoři pokynů a dobrých tipů) doporučují výměnu maziva v převodovkách v úhlových bruskách, cvičení, pilotory „alespoň jednou ročně nebo častěji v závislosti na intenzitě provozu“.

Rohová mlýnka profesionální třídy, schopné, jak je uvedeno ve své operační příručce, „Práce s plným zatížením po dlouhou dobu a bez přestávky“ jednoduše nebude žít rok bez mazání.

Profesionální rohový mlýnek Bosch GWS 22-230 h vyžaduje časté mazání. Foto 220 V

Rohový mlýnek uložený na polici v garáži (nebo ve stodole v zemi), trvá déle než jeden rok bez poruch, pokud by se do převodovky nedostala pouze vlhkost a nedělala tam vlastní podnikání.

Rozhodněte se sami, zda namazat nebo ne, zaměřit se „na intenzitu provozu“ a na výsledky diagnózy, vy a.

Jak namazat převodovku

Nejprve je nutné vypnout zařízení ze sítě a čistit tělo z prachu, nečistot a další stavební odpad. Postup maziva zahrnuje několik fází: otevření ochranného krytu, analýzu převodovky, čištění ze starého maziva, novou zátoku a kontrolu.

Odstranění starého maziva

Převodovka musí být vyčištěna od zbytků starého maziva a výroby. Přidejte nové mazivo, smíchejte jej s předchozím, v žádném případě. Faktem je, že rozvinuté mazivo nese tvrdé částice.

Rada! Je lepší odstranit staré mazivo měkkou hadrem, který dobře absorbuje vlhkost. Můžete také použít papírové ručníky. Obyčejný hadr jednoduše pohání nečistoty a tvrdé částice podél převodovky a absorbuje cokoli.

Všechny části musí být ošetřeny v rozpouštědle nebo benzínu a poté je důkladně vysušit. Ani první, ani druhý by neměl spadnout do nového maziva, protože změní své vlastnosti k horšímu.

Aplikace maziva

Před nalitím se ujistěte, že ve složení nejsou žádné cizí prvky a konzistence je homogenní. bez hrudků nebo světelných/tmavých skvrn. Mazivo se aplikuje na pohyblivé části v tenké vrstvě, ale tak pokrývá všechny oblasti mechanismu.

Mazivo se nejsnadněji přidává k ložiskům konvenční stříkačkou. Po zpracování dílů můžete kompozici vyplnit do převodovky.

Množství mazání

Přípustné objemy materiálu jsou uvedeny v obslužných pokynech. Přebytečné mazání není pro tento nástroj o nic méně fatální než jeho nevýhoda. Mazivo musí zcela zakrývat zuby ozubených kol. Vzhledem k nedostatečnému množství materiálu se mobilní díly rychle opotřebovávají a samotný nástroj začne kouřit při silném zatížení.

Nadměrné maziva ztěžuje pracovní díly plus olej vystoupí všemi trhlinami a spojovacími prostředky.

Rada! Pro nedostatek dokumentace pro zařízení se můžete zaměřit na čísla ve 40-50% maziva z celkové kapacity převodovky.

Ovládání aplikace

Posledním krokem při výměně mazání je zkontrolovat zařízení v režimu světla. Po sestavení struktury se musíte ujistit, že všechny části jsou k sobě pevně namontovány a spojovací prvky jsou spolehlivě utaženy. Semi.likvidní složení NLGI 0 je schopné uniknout i do malých děr, zejména s prodlouženým provozem zařízení, když se olej zahřál o 100 ° C.

Zapněte rohovou brusku při nízké rychlosti a ujistěte se, že neexistují žádné cizí zvuky. Při prvním spuštění je malá vůně pálení považována za normální: za méně než minutu by měla zmizet. Pokud k tomu nedochází, je třeba zařízení vypnout a kvalita sestavy je zkontrolována.

Zvláštní pozornost by měla být věnována teplotě jednotky. Úkoly maziva zahrnují jednotné rozdělení tepla. Standardní ukazatele teploty pro motor a návrh jsou obecně uvedeny ve specifikaci úhlové brusky. Neměly by překročit normy.

Po volnoběhu musí být zařízení rozebráno a vyhodnoceno správností mazání. Otevřete převodovku a zkontrolujte copánky. Pokud jsou zcela pokryty mazivem, pak se použije správně. Excesy lze vysledovat téměř okamžitě po zapnutí auta: olej na trhlinách a na místech připevňování převodovky.