Cementový tutty na sádrokartonu je to možné

Opravte tutty sádrokartonu svými vlastními rukama, doporučení od mistrů

Nejjednodušší způsob, jak skrýt nepravidelnost stěn, je dokončit povrchy pomocí listů sádrokartonu. Pokud nevíte, jak na stěny omítky, můžete kontaktovat specialisty nebo můžete prostudovat příslušné pokyny. Samotný proces není příliš komplikovaný.

Ve své struktuře je však sádrokartony velmi hladké a dokonce materiální. ne monolitické. Vzhledem k švů, které se vyskytují během instalace, je třeba klouby odložit, stejně jako místo upevnění sádrokartonu do profilu rámu. Proto je před provedením konečného povrchu nutné na stěnách aplikovat rovnoměrnou vrstvu tmelu.

DIY PUTTY TUTTY

Práce není příliš obtížná, ale vyžaduje určité znalosti, dovednosti a dovednosti. Organizace zapojené do opravách a stavebních prací mají specialisty na tuto specialitu.

Ale pokud tuto práci uděláte sami, pak se před zahájením spuštění musíte seznámit s tématem, jak správně sádrokartonovou zkratkou. Videa k tomuto problému pomůže pochopit téma.

Utěsnění trhlin mezi listy sádrokartonu; vyrovnání celého povrchu povrchu; Oslepení pozadí listů pro následné vložení jejich tenké tapety.

Jaké nástroje je třeba připravit

Sada časoprostorů. (Nutně 8 cm špachtle a dvě časopisy 20–40 cm). Kapacita směsi tmelu. Počáteční a dokončování tmelu. Zvláštní impregnace pro zpracování sádrokartonu. Šroubovák. Serpyanka páska nebo papírová stuha pro švy. Je.li to nutné, maskujte skleněný chlower. Rohy oeinu.

Před zahájením práce musíte nejprve prozkoumat a ujistit se, že všechny upevňovací prvky jsou prohloubeny do listu do hloubky alespoň 1 mm. Pokud narazíte na šrouby, které mají nedostatečnou inhibici, vezměte je za šroubovák.

Aniž by to udělal, to po nějaké době po skončení opravy, na tapetě přilepené k sádrokartonu, zejména pokud mají světlé barvy, budou nalezeny malé rezavé skvrny z těchto šroubů, což samozřejmě bude velká lžíce dehtu pro majitele domů.

Dále musíte zakrývat povrch povrchu, aby byl tmel (dvakrát), se speciálním primerem, který je třeba zakoupit spolu s tmelkovým materiálem.

Po povrchu zaschne, podle pokynů, které jsou na sáčku počátečního tmelu, je směs připravena ve správném množství bez přebytku, aby se nebude rozvíjet včas, ztuhne a půjde do plýtvání.

Tip: Hotová směs by neměla být tlustá, ale také ne tekutina. Při otočení špachtle by to mělo držet.

Co zahrnuje standardní dávkování sádrokartonu

I když jste při výběru tmelu pro sádrokartony upřednostňovali dražší a vysoce kvalitní možnost, která se rozlišuje lepší silou a pružností, nezaručuje to úspěšnou opravu. S nevhodným Puttym budou tyto vlastnosti zbytečné, takže dobrá oprava je možná pouze tehdy, pokud je určitá technologie, která je popsána níže. Začněme:

První a poměrně důležitá fáze je aktivace povrchu. Na tom závisí adheze a síla celé struktury. Další funkce. vrstva primeru nedá sádrokartonu, aby byla nasycena lepidlem, když ji tlačí tapetou. Prcování primeru může udělat kohokoli, dokonce i těm, kteří nikdy neprovedli opravy:

 • Pro lepší spojení čistíme povrch z nečistot a prachu;
 • Pomocí válce naneste směs na zeď nebo strop. Je velmi důležité vyhnout se stínu a shlukům primeru, musí být aplikováno rovnoměrně.
tutty, sádrokartonu

Důležité: Alkyd Primer je největším nepřítelem sádrokartonu, po jeho použití je narušena kartonová vrstva a zbytkové zbytky porušují sílu a adhezi.

Druhou fází je příprava povrchu pro aplikaci tmelu:

 • Je nutné se starat o klobouky samo.tappingových šroubů. musí se vytvořit jeden celkem s povrchem, ne vyboulit a nebýt příliš zapuštěn do sádrokartonu, jinak budou nárazy, které ovlivní sílu;
 • V místech kloubů může být karton odlupován z sádry, pak je musíte snížit nožem, protože takové vady ohrožují spolehlivost spojení GKL. Po ořezávání musíte šev ošetřit brusným papírem;
 • Je nutné snížit okraj pod úhlem 45 stupňů, je to nezbytné pro dobré spojení listů;
 • Dále jsou rohy a švy zapečetěny nalepšením na stuhy. Klouby musí být uprostřed pásky.

Tip: Pokud klobouk pro sebe sama vstoupil do sádrokartonu příliš hluboko, můžete jej otočit a zašroubovat 5 cm z předchozího místa.

Třetí fází je proces samotného tmelu. Poté, co jste si vybrali, co je putty potřebné pro sádrokarton ve vaší situaci, pokračujte v Putty:

 • Zředit směs, jak je uvedeno v pokynech. Jeho objem by neměl překročit objem nezbytný pro půlhodinovou práci, jinak tmel vyschne, aniž by čekal na aplikaci na zeď nebo strop;
 • Nejprve jsou samotné švy zavřené. Použijte dva prostory (jeden získejte složení, ostatní jej aplikují na švů). To musí být provedeno pečlivě, aby neexistovaly žádné nesrovnalosti a drsnosti;
 • Samostatné šrouby jsou odloženy. To se provádí s křížovým způsobem (směs se nanáší podél a napříč), aby se vyplnily drážky v klobouku nebo šroubovém klobouku s tmelem;
 • Nejobtížnější je tmel rohů, protože je nutné dosáhnout pravého úhlu, a to není snadné. Pro nejlepší výsledek a pohodlí je Putty aplikován na jednu stranu, pak sušení čeká a poté položí druhou stranu rohu;
 • Aby se daly vnější úhly ztuhlosti a pevnosti, jsou k nim připevněny speciální rohy hliníku, které jsou také uzavřeny s tmelem;
 • Nyní je zbytek povrchu stěny tmel. Tutty pro dokončení se aplikuje s tenkou vrstvou se širokou špachtlí, aby se dosáhlo maximálního rovnoměrného povrchu stěny;
 • Chcete.li odstranit vše, dokonce i malé nesrovnalosti, a získat dokonale hladkou zeď, je vyleštěna.
tutty, sádrokartonu

Tip: Dokončení tmelu musí být zředěno ve vodě do stavu tvarovaného krémem, což umožní snadno distribuovat složení podél zdi podél zdi podél zdi.

GKL jsou dvě listy lepenky a ztvrdlá směs sádry, která je drží navzájem. Materiál má dokonale rovný povrch, který je ideální pro všechny běžné typy opláštění:

 • Tapeta. papír, vinyl, non.tkaný;
 • Barva je obvykle založená na vodě, ale olej je také možný;
 • Keramické dlaždice;
 • PVC destičky.

Putty sádrokartony na tmel za účelem přípravy kloubů kloubů

Pickwall Putty je nezbytný pro jiný účel. připravit místa kloubů a rohů plechů. V průběhu času mohou být stěny zmenšitelné, části materiálu se budou posunout vzhledem k sobě, což může vést k porušení integrity cílového pláště. K tomu musí být opraveny pomocí speciálních materiálů a zařízení. Umístění GKL musí být také tak, aby jeho povrch, který se bojí vody, neabsorbuje vlhkost z adhezivních kompozic nebo barvy.

Standardní tmel pro tapetu a malbu

Jak víte, ve velké většině případů je sádrokartony přilepeno tapetami nebo jednoduše malovanými listy, tato metoda je považována za základní. Proto se na tom budu podrobněji přebývat, zde bude pro začátečníky domácí magisterské instrukce poskytnuto.

Přebývat na tom, jak aplikovat půdu, nevidím moc smysl. Půda je kapalná látka, stačí ji zatřepat, po které můžete do ní ponořit kartáč nebo válec a aplikovat ji na sádrokartonu. Zpravidla je 1 vrstva dost, ale pro komplexní povrchy, o kterých budeme v této metodě mluvit, musíte primer GKL ve 2 vrstvách.

Pokud jde o nástroj, pak také není nic komplikovaného. Kromě kontejnerů pro tmel budete potřebovat 3 typy kovových špachtlí s délkou čepele 6 cm, 12. 15 cm a 30. 40 cm.

Pracovat s úhly

Z vlastní zkušenosti vím, že pro začínajícího mistra je otázka, jak správně umístit vnější a vnitřní úhly, nejdůležitější je nejdůležitější. Vnější i vnitřní rohy musí být posíleny, protože toto je nejzranitelnější část jakékoli struktury.

Pro posílení vnějších úhlů se vyrábí 2 typy speciálních rohů oni:

Posílení vodorovných úhlů na velké úrovni stropu.

 • Dokonce je pravý úhel posílen pomocí rohů hliníku. Jsou obyčejní a vylepšené. Velikost křídla běžného rohu často nepřesahuje 2. 3 cm. K křídlu vyztuženého rohu je stále připevněna malá výztužná síť;
 • Abyste mohli napravit takový roh, musíte na základně aplikovat až 10 mm na malou nebo průměrnou špachtlí. Nestojí za to, že kompozice příliš sladí, neexistuje žádná zvláštní přesnost a krása;
 • Poté se roh úhledně s kontrolou linie nebo úrovně prolévá do tmelu. Je nutné stisknout, dokud to není, ale bez fanatismu, aby se složení stlačilo skrz otvory penetrace a roh zabírá své místo a zároveň se neohýbá;

Uspořádání hovězího masa s plastovým rohem.

Hliníkové rohy jsou křehké a poměrně často během přepravy prosí. Pokud je tedy deformace silná, pokusí se ji vyrovnat k ničemu, zapomeňte na to. Snadná deformace může být mírně opravena a nainstalována někde ve vzdáleném rohu, takže je méně viditelná.

 • Nyní by mělo být nejpřístupnější extrudované složení s průměrnou špachtlí. Vaším úkolem je, aby roh úplně zmizel pod tmelem. Zpravidla to, co vyšlo zpod rohu, nestačí. Proto neváhejte přidat složení podle potřeby;
 • Ale to není všechno: s jednou počáteční vrstvou nebudete moci dokonale odvodit roh. Udělejte, jak můžete, a nechte ho na pokoji 2 až 3 hodiny, aby ho chytil;
 • Ale nyní by měla být dokončena vrstva na mysl. Řeknu hned, je nepravděpodobné, že uspějete, ale musíte to zkusit. Čím hladší je nanesení cílové vrstvy, tím méně ji otřete brusným papírem nebo omítkou. I když budete muset otřít;
 • Je tu jeden profesionální trik. Aby byl úhel opravdu rovnoměrně, musí být povrchová vrstva použita postupně. To znamená, že nejprve zarovnáte jednu stranu rohu a když to začne uchopit, jděte na druhou.

Posílení plastových rohů jsou považovány za univerzální materiál. Mohou vybavit rovnoměrné i zaoblené rohy, například oblouky nebo kudrnaté dvouúrovňové stropy.

Ale začátečníci vám vždy doporučuji používat plast pouze na zaoblených strukturách. V Smooth Corners byste měli stisknout trochu flexibilnější plast a úhel se stane křivkou. Nezapomeňte proto, že kov jde do rohů a plast na zaoblení.

Plastové upevnění k sádrokartonu se mírně liší od předchozí možnosti. Přesněji lze tuto metodu použít, ale je zde jednodušší výstup: plastové rohy mohou být „střelbou“ pro GCL stavebním sešívačem, stejně, namočte s tmelem do 2 vrstev a když je vše zcela suché, brouste.

Vnitřní rohy jsou vyztuženy páskou ze skleněných vláken s srpem. Bývalo nalepeno na PVA. Nyní se již prodává s adhezivním složením na jedné straně, takže neexistují žádné problémy:

 • Musíte nalepit tento velmi srp na obou stranách vnitřního rohu. Všimněte si, že na každé straně by měla být nalepena samostatná páska. Pokud zahřejete jednu pásku a nalepte ji do rohu, pak vrásky půjdou v průběhu času;
 • Stejně jako u vnějšího úhlu, nejprve položit a na úrovni jedné strany a když mírně zaschne, jděte na druhou stranu;
 • Vnitřní rohy, zejména ve stropní oblasti, mají další nemoc. Negativní stavitelé často nechávají mezeru mezi zdí a stropem, někdy mohou mezery dosáhnout až 20 mm. A pokud jste vás nenutili k tomu, abyste takové manželství včas opakovali, budete muset všechno opravit. Není zde nic zvlášť komplikovaného, ​​ale budete muset pohrávat;

Sortiment rohů pro uspořádání GKL.

 • Bude nutné hnětet hustý roztok putty a pomocí malé nebo střední špachtle jej postupně naneste na okraj listu. To může trvat určitou dobu, protože je obtížné hned rozmazat velkou mezeru a budete muset počkat, až tmel vyschne, vrstvu po vrstvě;
 • Pokud je mezera odstraněna, bude nutné mírně upravit vady nožem, pokud existují, a pak již působí pomocí standardní technologie. To znamená, že na obou stranách rohu leskneme srp a střídáme se zarovnány tyto strany.

Postup pro plastové stěny sádry tmelu

Stejně jako jakýkoli jiný typ dokončení má Putty speciální aplikační technologii, která je v pořadí akce a dodržování některých pravidel.

Nejprve musíte připravit stěny na proces tmelu. Stěna by měla být dokonce, aniž by vyčnívala klobouky samosprávných šroubů (musí být zašroubovány o 1 mm hlouběji než úroveň listu). Je také nutné zkontrolovat místa kloubů GCL: vrstva papíru by se neměla odlupovat z vnitřního náplní listu sádrokartonu. Pokud k tomu dojde, pečlivě ořízněte odloupenou oblast a přehněte povrch. V opačném případě může z takových kloubů sádrokartony v průběhu času spadnout nebo jít bublinami.

Dalším krokem je aktivace sádrokartonu. Nejlepší je to udělat s akrylovým základem. Musíte jej použít ve dvou vrstvách pomocí širokého měkkého válce pro jednotný povrchový povlak. Poslední vrstva půdy se používá až po první.

Pro pohodlí aplikace si můžete zakoupit základní nátěr malovaný v určité barvě. Pak určitě uvidíte, která část zdi je již pokryta vrstvou primeru.

Výběr tmelu pro sádrokarton

V ideálním případě, abyste připravili sádrokartonu k dokončení, budete potřebovat dva typy tmelů: dokončení a start, i když můžete použít univerzální směs. Spuštění je nutné pro švy, dokončit. pro konečné vyrovnání povlaku.

tutty, sádrokartonu

Tip: Při výběru tmelu upřednostňujte suché směsi. Jsou méně náročné na podmínky skladování a lze je použít v dávkování.

Připravené tmelové směsi v závislosti na složení a vlastnostech jsou rozděleny do několika typů.

Sádra tmel

 • Je nejběžnější a optimální možností;
 • Sestává z přírodního materiálu;
 • Prakticky nedává smrštění;
 • Rychle vysychá;
 • Snadno zarovnané;
 • Zředěný vodou.

Polymer Putty

 • Vhodné pro všechny pokoje;
 • Vytváří hladký povrch. skvělá volba pro dokončení;
 • Nedává smrštění;
 • Nízká spotřeba.

Tip: Pokud se chystáte přilepit dlaždice nebo tapetu na sádrokartonu, můžete si vybrat více rozpočtových směsí pro tmel.

Materiály a nástroje

Sádrokací zdi nevyžadují velké množství drahých nástrojů. Pro práci budete potřebovat:

 • Speciální páska SERPI pro zesílení švů;
 • Primer;
 • Paleta nebo jiný nádrž pro základní nátěr;
 • Startování a dokončení tmelu;
 • Válec nebo široký štětec;
 • Široké a úzké prostory (30-35 cm a 12-15 cm);
 • Konstrukční mixér nebo elektrický vrták s tryskou;
 • Abrazivní mřížka a brusný papír;
 • Tmel.

GCL Primer

Někteří chybí primer, ale bylo by lepší věnovat mu náležitou pozornost. Primer vám umožňuje zvýšit trvanlivost GCL a vytvořit ochranný film na povlaku. S následnou tapetou tapety nebude sádrokartonová vakačka absorbovat lepidlo tapety.

Povrch povrchu se vyskytuje následovně:

 • Jsou připraveny stěny. jsou očištěny prachem a jakékoli znečištění. Je přípustné používat mokré houbu.
 • Válec je ponořen do připraveného roztoku nalitou do palety. Primer by měl být rovnoměrně distribuován podél jeho povrchu.
 • Celý povrch sádrokartonu je připraven. Naneste primer rovnoměrně a vyhýbejte se tokům.
 • Zvláštní pozornost by měla být věnována kloubům.

Buď opatrný! Nepoužívejte alkyd primery, deformují a ničí horní vrstvu GKL.

Volba povrchového tmelu

Petromix FP-04 a FP-05 TUTTY na cementovém pořadači zvýšil sílu a je vhodný pro pokoje s vysokou vlhkostí.

Modifikátory polymeru v polymerním tmelu Petromix FP-07 poskytují zvýšenou plasticitu a rychlé sušení roztoku, čímž se zmenší trvání práce.

Polymery Polimer FIP FP-07 Putty Polimer SHF SHF SHARTS šedá 5 kg FP-05 Polymer FP-07 TUTTY

„Genfir Pg 35 MW

Suchá směs sádry s přísadami. Před použitím by měla být základna vyzvána, jinak se vrstva usadí. Řešení si zachovává pracovní vlastnosti po dobu 2 hodin. Po ztuhnutí se trhliny nevytváří. Putty je určen pro suché pokoje. Suchá směs je uložena po dobu 6 měsíců.