Co lze odříznout ze dřeva nožem

odříznout, dřeva, nožem

Dřevořady: řemesla z větví vlastními rukama. Kde začít?

Chcete.li otevřít větev, vytvořte cibuli nebo prak. to je to, co ti chlapci, v jehož rukou měli nůž, to dělají v létě. Pokud vaše dítě také sáhne po řemenech vyrobených ze dřeva, sny o tom, že něco vytvoří s pomocí nože, nebo jen dychtivě dychtivě odříznout větve, které mu dávají takovou příležitost. Nejprve však prostudujte radu zkušeného mistra pro výběr a ostření nožů a sestavte základní metody řezbářství dřeva.

Nejlepší mezery budou zpravidla:

Když si vyberete větve, je lepší vyhnout se dřevu tak suchému, že když se ho pokusíte ohýbat, okamžitě se zlomí. Raději stříhám dřevo, ve kterém je trochu vlhkosti. Některé z listnatých hornin, jako je javor, dub, buk, musí být zpracovány, když jsou zcela syrové. Když trochu vyschnou, rozřízněte větve břízy klidně.

Aby větve nevyschly, rozřezal jsem je na pohodlné mezery a udržoval je v plastových sáčcích v mrazáku. !

Malá poznámka vzhledem k borovici. Z velké části se snažím nepoužívat borovicové větve, protože se musím vypořádat s lepkavou pryskyřicí. Kdybych pracoval s čerstvě řezanou borovicí, musel bych strávit spoustu času čištěním nože a rukou. Oříznutí řeziva borovice je však docela vhodné pro některá řemesla.

Hledání dobrých poboček pro řezání je značný podíl potěšení z celého procesu. S určitým časem a praxí můžete vyvinout vkus přímo do dobrého materiálu. Všimnete si to na straně silnice, poblíž nádoby na odpadky a všude (po hurikánu). Mnoho z nich samozřejmě má hodné suroviny a na vlastním dvoře. V mé dodávce je vždy malá pila nebo sekundární motor, takže jsem připraven každou minutu využít příznivé situace!

Krásné jádro. centrální část větve podobné houby. by mělo být malé. Například s průměrem větve asi 1,2-1,3 cm by to nemělo být více než 1,5 mm

Typy řezbářství a jejich historie

První řemeslníci použili spíše primitivní nástroj: došlo k reinkarnaci dřeva pomocí Tesla, lžíce, pluhu, sboru a sekery.

Složení zobrazující jeleny, které pochází z 5-2 století před naším letopočtem, byla dodnes zachována.E.

 • Vlákno domu se liší od zbytku druhu jeho měřítka. Bude to vyžadovat virtuoso vlastnictví pily, sekáče a sekery. Jako materiál se nejčastěji používají jehličnany dřeva.

Řezba domu má s lodí hodně společného, ​​rozděleno na štěrbinu, vyraženou a objemnou. První volumetrická vlákna byla na nosních částech lodí, mořské prostory plubovaly lodě s dřevěnými postavami koní, ptáků a jelenů.

Pohled na reliéf a nyní je vidět na pedách domů, platbandů a oken. První pánové štěrbiny se objevili pouze v 19. Století, kdy byly na zábradlích a vchody do domů vytvořeny ozdobené šperky.

Řezbářství domu vzniklo i během pohanství, první prvky provedly funkci amuletů, vzaly tvar slunce a musely chránit dům a jeho obyvatele

odříznout, dřeva, nožem
 • Objemné nití lze správně nazvat nejobtížnějším typem zpracování dřeva. Sochařská metoda umožňuje vytvářet obrázky oddělené od obecného pozadí, což vyžaduje značnou dovednost. Právě tato metoda byla použita v Rusku pro výrobu hraček, postav zvířat, píšťalky a církevního vybavení.

Řezbářství dřeva přestalo být jen malým koníčkem.

Poznámka! Corneplasty také patří do objemových vláken. K vytvoření originálních obrázků se používá spodní část stromu, která má širokou škálu formulářů.

 • Podmínek obrysu. typ ornamentu se od 15. Století rozšířil. Provádí se na dřevě ve formě přímých linií, které jsou prořízny obrysem obrázku. Navenek má podobnost s rytím, má jednoduché, suché a jasně určené složení, jehož rozmanitost je dána barvení.
odříznout, dřeva, nožem

Vyřezávaný zátiší. nepoživatelný, ale velmi krásný

 • . Výkres je vytvořen na základě výkopů, různých hloubek a orientací. Tento typ také zahrnuje vlákna držáku, jehož kresba je vytvořena pomocí kulatého sekáče. Nejvhodnější lesy jsou považovány za Linden, Aspen a všechny rozmanitosti jehličnatých plemen.

Je to s geometrickými vlákny, že stojí za to začít trénovat vlastními rukama

 • Reliéfní a ploché vlákna se liší v tom, že ozdoba má stejnou výšku. Ve většině případů se jako základ považuje obraz rostlin, ptáků, zvířat, geometrických tvarů. Hobby pro reliéfní řezby bude vyžadovat značný počet nástrojů, mezi nimiž musí existovat nože, sekáče, mincovny, škrabky, Rashpils. Chcete.li provést práci, zvolte masivní dřevo: Buk, dub, jedle, cedr.

Při vytváření sad nábytku jsou oceněny vyřezávané prvky, jsou schopny poskytnout majestátnost a luxus a luxus

Příprava na vytvoření postav dřeva

.

Pokud spolu s postavou zvířete nebo ptáka vytvořilo to celé skladby, musí být také podrobně nakresleno. Je vhodné rozebrat složitou postavu ve vesmíru ze všech stran. Náčrt je přenesen na sledovací papír a poté na dřevěný obrobku.

V přípravné fázi zkušené řezačky důrazně doporučují, aby nezačali fungovat okamžitě na stromě. Na začátku byste měli vytvořit model, oslepit ho z hlíny nebo plastinelí. Vyhynulý, pečlivě promyšlený štukový model pomůže nedělat chyby a práce bude provedena mnohem rychleji a lepší.

Řezbářské nástroje

I když můžete strom nakrájet s jakýmkoli ostrým předmětem pomocí specializovaného inventáře, abyste vytvořili krásnou postavu svými vlastními rukama, je mnohem snazší a příjemnější. Pro práci budou vyžadovány následující nástroje pro řezby dřeva:

 • Řezačka. Knife s krátkou sekanou čepelí. V závislosti na šířce špičky může mít velmi odlišný účel. Například pro zpracování drsného dřeva se používá řezačka. Řezačky s úzkým okrajem až 16 mm jsou ideální pro místa tvrdého a řezání malých částí.
 • Bogorodsky nůž. Vhodné pro téměř všechny typy práce od hrubého zpracování až po vytváření jemných studií. Ideální pro sochařská řezba.
 • Knosyak nůž Čepel Jamb je krátká a poseká. Nejčastěji se používá k vytvoření vyřezávané ozdoby na rovném povrchu.
 • Druftered sekáče. Používá se ke vzorku pozadí a mít různé šířky špičky od 5 do 10 mm.
 • Malé a střední podniky.sekáče, plochý, roh. Používají se pro hrubý Zarus, získávají konkávní části a vyklouzly na povrchu produktu.

Vytváření dřevěných postav na vlastní ruce bude také potřebovat následující nástroje:

Výběr dřeva

DIY vlákna lze vyrobit téměř z jakéhokoli dřeva. protokoly, přilepených desek, smíchů, větví neobvyklého tvaru, zachycení a dalších věcí. Například pro vytvoření zvířecích soch jsou dokonale vhodné komentáře stromů s kořeny. A z větvících se kmenů se získávají krásné dřevěné postavy koček

Schopnost efektivně využívat materiál přichází se zkušenostmi a následující plemena měkkých dřevo jsou vhodná pro učení:

Dřevěné polotovary těchto odrůd jsou řezány bez zbytečného úsilí a neztuhnou nástroje. Existují další možnosti materiálu, ale bude obtížnější vytvořit vlákno a zpracovat je:

 • Dub. Velmi odolný a dekorativní, ale je obtížné jej zpracovat kvůli vysoké hustotě dřeva.
 • Javor. Má hustou strukturu a stabilitu na čipy. Malé šperky a detaily mohou být vyrobeny z javoru.
 • Borovice. Má výrazný krásný vzorec, ale náchylný k čipy.
 • Smrk. Horší než borovice se stříhá, ale má homogennější strukturu.
 • Bříza. Má strukturu mluvčího, ale je dobře propůjčena dekorativnímu zpracování, dokonale leštěné a přijímá zbarvení.

Proces výroby vyřezávané postavy

Pro výrobu postavy ručně musíte zorganizovat pohodlné pracoviště. Výška stolu by měla být pohodlná a osvětlení je správné. Pro ochranu procesu práce je lepší opravit obrobku na pracovním stole.

Černé zpracování a vzorek hlavní formy

Hotová skica je přenesena na dřevěné polotovary. Není nutné přenést všechny podrobnosti obrázku, hlavní obrysy jsou dost. Největší oblasti, kde se vlákno nedostane, jsou nasekány. Nemusíte však všechno řezat, aby bylo pohodlnější udržovat obrobku. Zbytek částí jsou opilí poté, co je figurka téměř připravena.

 • Hrubé zpracování. Obrobka je zpracována na zobecněnou geometrickou postavu s pilou nebo sekerou, která se brzy stane soškou kočky, sovy, opice nebo jiného zvířete.
 • Čtyři. Řezání obrysů postav na čtyřech tvářích: boční, přední a zadní. V této fázi jsou vyčnívající části figurky již patrnější. Používá se řezání širokou čepelí.
 • Osm tváří. Rohy jsou odříznuty od čtvercových obrysů obrobku s přihlédnutím k reliéfu obrázku. Pravidelně musíte zkontrolovat skici a provádět další linky jednoduchou tužkou, která voní méně než dřevo a nejí do jeho struktury. V této fázi se také konečně vytvoří pozice postavy a jeho dynamika. Plán umělce je již jasně viditelný, i když je příliš brzy na to, aby se zaokrouhlovalo a podrobnosti. Pro práci je lepší používat užší sekáče a řezáky (nůž na noži a nože Bogorodsky).

Dokončení

Po vytvoření hlavních obrysů přistupují k obličeji a návrh malých detailů, ozdob a reliéfů. Používá se široká škála dláta, kopí. Pokud musíte čerpat z obrobku, musí se to udělat opatrně, jinak bude obtížnější čistit po dřevěných površích.

Dokončení vyžaduje přesnost, takže řezací nástroj by měl být neustále naostřen. Čepele jsou pokryty speciálními tyčemi nebo maximálním papírem na obilí. Poté jsou nástroje ovládány koženým pásem pomocí past na obsahu.

Vlákno s podrobnou studií se provádí následovně:

 • Řádky detailů obrázku jsou aplikovány na černý obrobku.
 • Hrany prvků postavy jsou řezány do požadované hloubky nožem.
 • Řezbářství se provádí s postupným zvoleným dlátem nebo řezačkou.
 • Tváře a rohy jsou vyhlazeny.
 • Výklenky jsou důkladně vytvořeny. Nejprve jsou vyříznuty poté, co se vytvoří více úhledných okrajů.
 • Pokud jsou na obrázku poskytnuty otvory, jsou vyvrtány vrtákem a poté se rozšiřují a zdobeny řezáky.
 • Na hladkých površích figurky je vytvořeno vlákno, vytvoří se opakovaná reliéf (zářez, vzorek).

Tajemství nezávislé výroby platebands

Chcete.li zvládnout umění řezby, budete muset nejen trpělivost a čas. Před zahájením práce připravte ten správný nástroj:

Každý z nástrojů má svůj vlastní účel. S pomocí sekáčů pán snadno odstraní vrstvu dřeva shora. Tento nástroj provádí drážky nebo otvory. Dláta má stopku a špičatá řezná část. V procesu řezbářství drží řemeslník rukojeť. Můžete také použít paličku.

Velkolepý nástroj je multifunkční zařízení, které vám umožní produkovat hroty a oční bulvy s vysokou přesností. V budoucnu vyříznutí prvků nevyžadují montáž.

Knivy jsou nezbytné nástroje. Mnoho mistrů si samostatně vyrábí populární nůž. Nástroj má řadu výhod:

Proces výrobní zahradní sochy je následující fáze:

 • Hrubé zpracování. Jeho cílem je nakreslit hlavní tvar postavy na základě náčrtu, který je přenesen do obrobku prostřednictvím systému kontrolních bodů. Práce začíná projekcí, kde se předpokládá největší odstranění materiálu. Podle skici je plánována společná silueta a proporce.
 • Provést objasnění. Provádí se na čtyřech tvářích: podél přední části, vzadu a boční. V této fázi můžete objasnit řádky a poté, aniž byste spěchali, odstranit přebytečné dřevo, vystoupit z obrysu a nesnažit se příliš obrys obrys.
 • Zdvojnásobení tváří. V obrobku jsou odstraněny čtyři rohy, vytvoří se 8 tváří. V této fázi není nutné se podrobně zapojit, jeho cílem je objasnit pozici, plasticitu a povahu sochy.
 • Detaily. Pomocí sekáče a kiyanky se zbavte tváří a poté začněte studovat malé detaily. Nedoporučuje se nastínit detaily tužkou.těžká.domovská nečistota zůstává.
 • Broušení a ochrana. Hotová postava je ošetřena brusným papírem nebo broušením a pokrytý voskem, skvrnou nebo lakem.
 • Zbarvení. Je.li malba naplánována, musí být postava nejprve vysušena během jednoho až dvou týdnů. Pokud je socha v zahradě, je natřena alkydovými barvami a pokrytá lakem. Alternativa: Socha je dobře připravená a pokrytá skvrnou.

Příprava výkresu

Stolku pro přenos obrázku může být připravena dvěma způsoby:

 • Nakresli se. Jen vás přitáhnete jako vzor na list papíru a poté jej vystřihněte na siluetu a přeneste ji uhlíkovým papírem na překližku. Lidé s tvrdou rukou a horlivým okem nakreslí postavu s tužkou přímo na fanoušku.
 • Najděte na internetu. Stáhněte si obrázek, tiskněte na pravou stupnici, přeneste na připravenou povrch. Pro snadnou práci jsou naplněny oblasti, které je třeba řezat.

Nástroje a materiály

Řezací nástroje

Pokud se chcete naučit, jak řezat dřevěné postavy pro zahradu vlastními rukama nebo zvládnout menší řezbářskou techniku ​​pro výrobu interiérových řemesel, pak nejprve musíte postarat o přítomnost vhodného nástroje. V zásadě můžete dokonce nakrájet strom penny nožem, ale pro začátečníky bude mnohem snazší používat specializovaná zařízení.

 • Rezak. nůž s relativně krátkou čepelí posekající pod 35 0. Tento nástroj je hlavní, protože se používá pro hrubé zpracování a pro tvorbu malých detailů.

Poznámka! Jako řezačka můžete použít téměř jakýkoli poměrně silný produkt, ale je lepší si koupit specializovaný model. Bogorodsky nůž, evropský model nože Rezchitského, Pfeil Junior nebo Analogs je vhodný pro začátečníky.

 • JAMB je další nůž s krátkou čepelí, seká, obvykle 60 0. Shuds se obvykle používá k vytvoření ozdoby na letadle.
 • Dláta. plochý, půlkruhový a roh. Používá se k výběru materiálu a vytvoření úlevy v departé. Pro vyřezávání dřeva je nejlepší brát dokonale ostré výrobky s houbovým perem a mírně zakřivenou čepelí.
 • Klepiki jsou stejné sekáče, ale s čepelí ve tvaru kopí. Slouží ke studiu malých detailů, protože umožňují vytvořit výřez na nepřístupném místě.

Kromě toho, pokud se rozhodnete vytvořit celý dřevěný roh několika postav, budete potřebovat konkrétní řezáky. Klyackarse, Stighals, lžíce. koření atd.D. Pro začátečníky je však lepší ovládat nástroje postupně a vyzkoušet nové metody vlákna jeden po druhém.

Kromě skutečných nástrojů pro řezání musíte taková zařízení získat:

 • Saw. pro řezání prázd.
 • Vrtat.
 • Sada cvičení na dřevěných nebo plastových úchytech.
 • Rashpili různých velikostí.
 • Sander.

To vše nám pomůže nejen snížit postavy zvířat ze dřeva, ale také je učinit co nejatraktivnějšími.

Vybíráme dřevo

Každý zkušený řezač ví, že nejlepšího výsledku lze dosáhnout pouze výběrem správného materiálu.

Proto stojí za to vzít to pravidlo, chodit na procházky do lesa, starat se o kořeny, pařezy a větve zajímavého tvaru:

 • Paluby. Perfektní pro výrobu jednoduchých údajů o růstu. Z běžných protokolů můžete s minimálním úsilím snížit zahradní trpaslík, takže zde nebudeme potřebovat obtížný tvar.

Clamp. vynikající obrobku pro řezbář

 • Podpory stromů s vystupujícími kořeny a spodními větvemi. dobrá volba pro výrobu zvířat. Zpravidla jsou vybrány takové mezery, ve kterých vyčnívající části opakují tvar končetin.
 • Z dřevěných postav, stejně jako některé další produkty, lze vyrobit z větvících se kufrů.

Pokud mluvíme o samotném dřevě, lze použít téměř všechno.

Nejlepší řešení pro řezačku však bude následující:

Topol a Alder jsou pro práci dobře vhodné

Všechny tyto materiály jsou měkké, proto tento nástroj neotutí a umožňují produktu dávat produkt bez dalšího úsilí.

 • Borovice. leží, někdy je rozděleno pod nožem, ale dlouhodobě si zachovává bělost.
 • Spruce. má méně výrazné než borovice, jeden.roční prsteny, ale zároveň je obtížné snížit.
 • Maple. má poměrně husté dřevo, proto je vhodné snížit miniaturní postavy (šachy, vojáci atd.D.).
 • Dub. velmi špatně se hodí k řezbářům, ale zároveň má velmi atraktivní vzhled. Je třeba poznamenat, že náklady na vysoce kvalitní dekorativní výrobky z dubu jsou velmi vysoké.

Poznámka! Bez ohledu na to, jaké dřevo jste si vybrali, měl by být materiál suchý a neporušený, t.E. Ne poškozené brouky nebo hniloby.

Když začíná kreativita

Pokud má člověk zájem o řezby ze dřeva, naznačuje to, že má kreativní povahu. Po zvládnutí dovedností vláken geometrických kreseb se tam nezastaví. Dřevo. materiál je plastový a umožňuje vám experimentovat. Ale při vývoji náčrtů budoucích mistrovských děl je třeba mít na paměti, že dřevo různých plemen je jiné.

Linden, Birch nebo Beech má samozřejmě jeden směr vláken. Tato plemena jsou však pevná. Začátečníci doporučují používat Linden a teprve poté se přesunout na zpracování produktů z břízy a dalších pevných hornin. V tomto procesu je zřejmé, že stejné pracovní techniky nejsou vždy vhodné. Každý strom vyžaduje individuální přístup. To je okamžik, kdy začátečník tento proces začne nezávisle a kreativně porozumět. Řezačka, když vytváří své kompozice, chápe, že tento proces dává radost.