Je možné vyměnit olej pro motocykl řetězové pily

Jak vyměnit olej pro mazání řetězce řetězu

Olej pro řetězy řetězových pilo. Jaký olej použít k mazání řetězu řetězu?

Řetězové pily jsou populárním nástrojem pro ty, kteří se musí zapojit do nespočetných domácích prací bez pomoci ostatních. Mohou být použity pro různé účely. k přípravě palivového dříví, odříznutí suchých větví Ale aby zařízení vydrželo co nejdéle, musíte se o něj správně starat a dobře si vybrat různé kompozice. Zvláštní roli hrají ropné řetězce, které jsou vybírány v závislosti na mechanismech nástroje a jeho funkcích.

Výběr motorového oleje

Olej určený pro dvoudobý motor musí splňovat následující požadavky.

 • Mazivo by mělo při spalování tvořit minimálně popel. V ideálním případě by to mělo úplně hořet.
 • Mazání by mělo mít dobrou rozpustnost v benzínu a vysoký stupeň čištění z různých nečistot, které mohou způsobit ucpání velmi úzkých karburátorových kanálů.
 • Olej by měl mít vysokou antikorózu, anti.intonidate a mazací vlastnosti.

Existují určité standardy olejů určené pro 2 motorské motory: TC-W3 a 2T. Pro vodovodní motory se používá mastnota, která splňuje standard TC-W3 (motory lodí, hydraulické cycery). 2T olej se používá jako přísada v plynu pro 2 tahy, které mají chlazení vzduchu (sekačky na trávu, mopedy, řetězové pily atd.D.).

Oleje mohou mít zelenou, červenou nebo modrou barvu. To se provádí tak, aby se jejich přítomnost v benzínu snadno stanovila.

Při použití špatné kvality mazání může celá skupina pístů motoru selhat při tvorbě uhlíkového kožta pod pístovými prsteny. Výsledkem je, že nebudou schopni komprimovat a šikanu na stěnách válce. Nesprávné mazání ložisek mechanismu křivého tvaru vede k jejich přehřátí a nakonec k zaseknutí. Důležité: Použití nafty k přípravě směsi paliva je zakázáno, protože neodpovídá výše uvedenému parametru uvedenému výše uvedenému parametru.

Obecný koncept mazacího systému řetězce řetězce

Abychom pochopili, jak důležitý je výběr řetězového oleje pro řetězovou pilu, zvážíme princip samotného maziva na příkladu STIHL 180. Tento model je vybrán jako jedna z nejčastějších modifikací řetězové pily ze STIHL.

Řetězec řetězce řetězce 180 STIHL se skládá z několika hlavních částí:

 • Expanzní nádoba;
 • Zkumavky dodávky maziv z nádrže do čerpadla;
 • Olejové čerpadlo;
 • Kanály pro dodávání mazání do pneumatiky (na některých pilech lze upravit intenzitu oleje do pneumatiky);
 • Kanály uvnitř pneumatiky pro distribuci maziva po celé pracovní ploše náhlavní soupravy SAW.

Intenzita dodávky maziva pro řetězec řetězce STIHL 180 řetězec v obecném případě není ručně regulována. Přísun oleje můžete upravit řetězci řetězové pily v některých jiných modelech (například v pily Husqvarna)).

A v této pile existuje jednoduché pravidlo: čím vyšší je rychlost motoru, tím intenzivněji se rotor čerpadla otáčí a ve větším množství přichází do pily mazivo.

Neexistují jemnější nastavení bez použití metod, které nejsou poskytovány pokyny pro provoz metod.

Olej se nalije do speciální nádrže s každým palivem. Návrháři tuto řetězovou pilu vypracovali tak, že po výrobě paliva v expanzní nádrži by olej měl stále zůstat v malém množství. To znamená, že při správném provozu je pravděpodobnost vyloučena, že řetězové pily budou fungovat na suchu.

Mazací systém funguje následovně. Klikový hřídel přes kinematické spojení řídí rotační olejové čerpadlo nejjednodušší struktury.

Olejové čerpadlo vytváří výtok a nasává mastnotu z nádrže. Potom to řídí pod tlakem do systému systému pneumatik. Olej vstupuje do poháněných zubů řetězce a šíří se po celé náhlavní soupravu. Řetězec, pracovní plocha pneumatiky a její přední ložisko je namazána.

Blok: 2/5 | Letní postavy: 1958

Použití převodového olejového řetězce pro mazání

Tato možnost bude samozřejmě lepší než používání motorového oleje, protože přenos je jednoduše silnější. Rovněž však nemá potřebnou adhezi. Proto spodní část pneumatiky, i když bude o něco lepší, stále není dost dobrá.

Je možné nalít automobilový olej do motocyklu

Chcete.li odpovědět na tuto otázku, musíte nejprve vědět: Jaký typ motoru mluvíme a jaký byl důvod této potřeby. Obecně se v motocyklovém motoru bez ohledu na jeho zařízení nedoporučuje nalít standardní motorový olej pro automobily.

Nalijte motocykl o dvou stromech do plynové nádrže dvoustorového motorového oleje, pouze pokud není možné koupit speciální. V situaci, kdy to není možnost nejít, a volba je taková: nic, nebo automobilový olej. je lepší vyplnit to, co je. Při použití bude maximální poškození vyjádřeno kontaminovanými zapalovacími svíčkami a o něco větší než u konvenčního provozu, opotřebení pístu.

Pro motory mokré spojky nemůžete používat maziva automobilů. To může vést k selhání disků spojky. Disky, kvůli přítomnosti účinných antifrikčních přísad u maziv automobilů, mohou jednoduše začít proklouznout. A někde odejít s „posunující se“ spojkou je nepravděpodobné, že by to fungovalo.

V motorech, které jsou vybaveny suchou spojkou, však můžete jednou a ne pro všechna předpisy poskytnutá pro životnost mezi ním nalití motorového oleje s viskozitou nejvýše 10 W40. Nedoporučuje se poskytovat těžká náklad.

možné, vyměnit, olej, motocykl, řetězové

Faktem je, že tento typ motoru je ve svém designu co nejblíže standardnímu automobilovému ledu. A přísady se příliš neliší od přísad používaných v motorových olejích pro motocykly.

Ale prodloužené vykořisťování maziva pro automobily je však nepřijatelné, protože provozní režim převodovky je narušen kvůli nedostatku nezbytných přísad pro outfit pro převodovka. Také s jeho degradací může motorový olej z automobilu výrazně komplikovat průchod filtrem a způsobit olejový půst městského spalovacího motoru namazaného z dálnic pod tlakem.

možné, vyměnit, olej, motocykl, řetězové

A možná nejdůležitější doporučení: změňte olej v motocyklu včas. Je lepší nechat to být úplně vlastnosti, které byly vyžadovány, než se proměnit v klikovou skříň na zbytečnou šedou hmotu, která ničí váš motor.

Santila

Uživatel čestného fóra

Vždycky jsem ohromen ignorováním některých lidí na jejich technologii. Výrobci této techniky určili s přesností, jaký druh oleje použít, aby tato technika sloužila co nejdéle. Nalijte vývoj do pily tak, aby byl řetěz namísto speciálního oleje namazán.Tam je čerpadlo méně než malý prst a stojí před třemi lety 1200r, koupil jsem si ho ve vesnici pro stejnou ekonomickou, která také nalila.

Bereme rybolov tři roky a nalijeme tři roky a nic se neděje. O kolik víc čekat? Další tři?

Odpovědi na často kladené otázky

Krátce odpovíme nejčastěji žádaným majitelům řetězových pila.

Je možné nalít automobilový olej do řetězové pily?

Ano můžeš. Jednou pro provádění jednoduchých úkolů bez vážných zatížení. Například tuto situaci představíme.

Zpočátku nebyla naplánována žádná práce pomocí řetězové pily. Specializované mazání 2T proto nebylo zakoupeno předem.

Ale po příjezdu do chaty bylo zjištěno, že například strom padl na plot. A musí být naléhavě rozděleno a odstraněno. V tomto případě můžete použít jednoznoho mazivo.

Kolik oleje je v tomto případě potřeba pro řetězovou pilu?

Doporučuje se nalít o 30–50% více mazání. Pila bude kouřit silnější, ale pravděpodobnost poškození pístu se sníží. Například je lepší vzít 2,5-3 gramy oleje na 100 gramů benzínu. Hlavní myšlenka je zde: pro pilu je to lepší nevhodné mazání než bez něj.

Vyberte si syntetiku, semintetika nebo minerální olej?

Zde to všechno záleží na typu pily a jejím konstruktivním účelu, jakož i na povaze práce. Pokud pila pracuje v průmyslu na řezu tlustých protokolů nebo zpracování masivního dřeva a ne doma (pro potřeby domácnosti), z dlouhodobého hlediska může být používání syntetik nebo semintetiky dobře výhodnější.

Pravidla pro výběr oleje pro motory a motocykly. video

Pokud je řetězová pila v domácím používání, pak je docela vhodná běžná minerální voda.

Jak míchat benzín máslem?

Přesná technologie samotného postupu míchání (nikoli poměr), která by měla být dodržována, neexistuje, neexistuje. Obvykle se odebírá prázdná kontejner s naměřenou stupnicí, do ní se nalije benzín.

Například 1 litr. Po přidání je přidáno mazivo. Pro plot nezbytné části mazání se používá stříkačka nebo naměřené sklo s cenou dělení 1 ml. Směs je důkladně smíšená a nalita do pily.

Nedoporučuje se takovou metodu, jako je šlechtění olej s benzínem okamžitě v palivové nádrži copánků pro trávu. Zvláště pokud byla nádrž předtím úplně suchá. Bezprostředně po nalití do nádrže spadne benzín do palivového potrubí bez oleje.

To je, po přidání oleje, stejně jako čas po spuštění pily bude fungovat bez mazání. A tohle je právě v době zahájení a zahřívání, když je motor nejvíce vyžadován.

Jaký olej je nejlepší olej pro benzín?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Vše záleží na konstrukčních funkcích řetězové pily a jejím provozním režimu. V každém případě by byla varianta vítězství nákup firemní ropy od výrobce pily.

Obecně platí, že tímto trendem je tento: čím více mazání kapaliny je dražší, tím spolehlivější chrání motor před opotřebením a vytváří méně usazeniny ve válci.

Dnes v prodeji najdete falešné plynové oleje, které jsou v nejlepším případě tónovaným viceprezidentem.

Proto je koupit dva maziva, zejména značkové, které jsou tak rádi falešné padělané výrobce, lepší ve velkých autoritativních sítích.

Pravděpodobnost nákupu falešného ve velkých specializovaných obchodech je minimální. Takové prodejní body si cení své pověsti a téměř nikdy nekontaktujte falešné produkty.

Olej pro hvězdy řetězové pily. rada výrobců

Aby se snížil tření vedoucí hvězdy a prodloužil životnost mechanismu, každý výrobce jej vybaví jehlou, která potřebuje periodické mazivo. Mnoho odborníků doporučuje použít k tomu víceúčelové složení STIHL.

Tento nástroj je poměrně drahý, takže někteří zahradníci a profesionální lesní válce používají maziva za nižší náklady. Sloučeniny, jako je Litol nebo Litol 24, se ukázaly účinné prostředky proti zvýšenému tření jehly.

Pro mazání LED hvězdy a řetězové pily a také pro ochranu vedoucí hvězdy můžete použít stejné oleje. Malá stříkačka je vhodná pro jejich aplikaci. Rychle stiskne mazivo v malých dírách v pneumatice a vedle ložiska umístěného nad hvězdičkou.

Stručný přehled maziv pro řetězy řetězových pilovačů

Dnes se na trhu prodává mnoho maziv pro řetězy řetězových pilo. Zvažte několik populárních produktů.

 • Stihl Forest Plus. Jeden z nejlepších produktů na trhu. Specializovaný, vysoce kvalitní a poměrně drahý olej. Má ideální sadu pracovních vlastností. Způsobuje minimální poškození životního prostředí v důsledku biologické rozložitelnosti. Lze použít v jakékoli motorové pile.
 • Motul Timber 120. Drahé mazivo na minerální základně. Nemá žádné stížnosti od uživatelů. Umístěný jako jeden z nejlepších produktů na trhu.
 • Liqui Moly Bio-Sage-Kettenoill. Drahé biologicky rozložitelné mazání oleje. Vysoká cena určuje vlastnost rychlého rozkladu na bezpečné sloučeniny v přirozeném prostředí. U maziv je na vysoké, ale nikoli nejvyšší úrovni.
 • Oleo-mac eco-lube. Není to nejdražší, ale dobře propuštěný olej. V kombinaci se všemi řetězovými pily. Má také vlastnosti rychlé biodegradace.

K hlavní otázce: Jaký druh oleje se používá pro řetězec řetězové pily, neexistuje jednoznačná odpověď. Vše záleží na provozních podmínkách pily, na frekvenci jejího používání a finančních schopnostech.

Použití nerezitice může vést k selhání systému nebo dokonce k rozpadu piliny. Proto byste měli z možného seznamu materiálů používaných pro tyto účely okamžitě vyloučit vývoj.

Odborníci často používají zředěné převodové mastnoty TAD-17, je to nejvíce vhodné v vlastnostech. Ale jaký druh mastnoty si vybrat, pouze se rozhodnete.