Dawn pro řezání sukních desek v úhlu

Jak používat stánek?

Knock je běžný tesařský nástroj, který se používá pro přesné řezání přímých polotovarů v rozích. Pro práci se dřevem a dalšími materiály jsou potřeba speciální tesařské nástroje. Jeden z jednoduchých a srozumitelných používaných je rozpoznán. Dále v článku budeme podrobněji zvážit, co je klepání, za co a jak se používá, stejně jako jeho hlavní typy.

Blok: 1/12 | Letní postavy: 386

Kritérie výběru

Sortiment nástroje je působivý a zároveň komplikuje úkol výběru. Odborníci proto doporučují při nákupu spěchaného zaměření na následující kritéria.

Výrobce

Přesnost a vyrovnanost řezu přímo závisí na kvalitě nástroje. Proto se doporučuje dávat přednost produktům známých značek:

Taková zařízení vydrží dlouho, bude proces práce velmi usnadněn. Otázky týkající se poruch nebo nastavení nástrojů se snadno vyřeší pomocí servisních center.

Jaký typ

Boxed. Toto je klasický nástroj, který má jednoduché zařízení. Navenek je to podobné krabici, jejíž stěny jsou drážky pro pilu. Jsou umístěny ve striktně pevném rohu. Použijte tento typ k provádění řezů na dřevěných nebo plastových polotovarech, vytvořte sloučeniny na kníru.

Pro výrobu modelů krabic se používá hlavně šokový plast rezistentní. Existují také modely vyrobené ze dřeva a kovu. Jsou vybaveny nastavitelnými západky, které opravují obrobku pro následující pilu.

Tento nástroj vytváří řezy ve svislé nebo vodorovné rovině. Standardní modely mají drážky vyrobené v úhlu: 22.5 °, 45 °, 90 °, 135 ° (vodorovně), 45 ° (svisle).

Rotační tóna Nastavitelné mechanické zařízení umožňuje pracovat s dřevěnými, plastovými a kovovými polotovary malých a středních tloušťky.

Design zahrnuje kovovou postel, rotační kočár a pilu. Řezací prvek je přesně stanoven v vodicí rotační jednotce. Po instalaci určitých parametrů je část řezaná

Kompaktní. Jedná se o jednoduchá zařízení, která nemají funkce. Používejte je hlavně při práci s dřevěnými polotovary.

Konstrukce se skládá z plastových nebo kovových průvodců, které jsou regulovány během používání nástroje. Přitahováno řezání plátna při průchodu drážky, což vylučuje odchylku od dané linie. Poskytněte tento efekt magnety zabudovanými do průvodců.

Kompaktní modely mají dostupnou cenu, minimální rozdělení divizí, přesnost. Funkčnost nástroje není nižší než boxerské studio. Nevýhodou tohoto typu je nízký výkon, omezená šířka dřevěných polotovarů.

Krok rohu viděl

V nastavitelných modelech můžete nastavit úhel s různými kroky: 1, 5 a 15 stupňů. Čím menší je krok, tím širší je rozsah nástroje.

Úhel řezu ve svislé rovině

V obvyklém zařízení určeném pro domácí použití jsou v rovině umístěny úhly 45 ° a 90 °. V profesionálním nástroji je výběr úhlů rozmanitější: 15 °/22.5 °/30 °/45 °/90 °.

Jsou k dispozici modely, ve kterých je úhel upraven. Díky této možnosti můžete snížit díly v souladu se sklonem řezu z 15 ° na 135 °. Pro přesný výkon pily se doporučuje vybrat přesné zařízení.

Co lze vyříznout

Můžete pracovat se stánky na dřevě a plastu. Některé modely jsou zvládnuty tenkými kovovými polotovary. Mimo jiné materiály:

Typ fixace

Pro pohodlné použití je nástroj vybaven fixary. Existují dva typy.

 • Upína jsou jedním nebo více mobilních prvků namontovaných v těle. Jejich funkcí je svorka zpracovaného materiálu.
 • Excentrika. nazývají se také „prsty“. Jedná se o podlouhlé prvky s tipy nainstalovanými v dírách na vodorovném místě nástroje ve tvaru písmene p. V procesu otáčení tlačí obrobku na strany struktury, čímž jej znehybňují.

Jejich úkol přichází na držení obrobku během pily. To osvobodí ruce.

Výrobní materiál

 • Plastové modely se liší v dostupné ceně, ale jsou krátkodobé kvůli postupnému rozšíření slotů během provozu;
 • Wood. klasika, kterou lze snadno vyrobit vlastní rukou;
 • Kov. Používá se častěji v profesionálních a drahých nástrojích, kvůli zvýšené síle je životnost prodloužena, je snadná a snadno ho používána.

Šířka/výška řezu

Tento parametr umožňuje rozhodnout o velikosti zpracovaných polotovarů. Charakteristiky každého modelu naznačují šířku a výšku pily. Rozsah první hodnoty je 35-213 mm, druhý je 15-300 mm. A to není limit možností profesionálních modelů.

Další funkce

Při výběru Krista se doporučuje pečlivě přečíst funkčnost. Některé modely, kromě hlavních, mají další možnosti.

 • Magnetický průvodce. Přítomnost tohoto prvku eliminuje nepřesnost při řezání obrobku, odchylka od požadované linie odpovídající vybranému rohu.
 • Hladké nastavení úhlu. možnost zlepšuje kvalitu řezu, pomáhá zvolit optimální hodnotu jeho svahu.

Při zvažování konkrétního designu je třeba mít na paměti, že pro domácí použití není vůbec nutné utratit peníze za nákup profesionálního modelu. Kompaktní nebo krabicové knock se s úkolem vyrovná.

Tři pracovní metody pro prořezávání solistů

V podlahových a stropních deskách jsou pokyny pro řezání téměř stejné. Ale pokud na podlaze křivého rohu můžete něco pokrýt, pak na stropě je to již problém, takže budeme věnovat více pozornosti, jak snížit stropní sukní desky.

Klasická metoda klepání

Classic Knock je postel ve tvaru p se sloty na opačných stranách. Vhodná část je vložena do této postele a je řešena skrz sloty po stranách. Myšlenka není nová, nástroj je již starý několik set let, ale navzdory jednoduchosti toho, jak správně snížit úhel stropního sukního desky pomocí takového výplaty, ne každý ví, ne každý ví.

Jak snížit stropní kaluž v rohu pomocí klasické Chusla, ne každý ví.

Tip: Stopní desky stropu při řezání se aplikují na tuto stranu Cubble, která je k vám blíže, a naopak podlahové kabely je třeba použít na stranu nástroje od vás. Toto není dogma, ale je to mnohem snazší pracovat.

Je snazší pracovat s podlahovými hranicemi, protože knock leží na vodorovné rovině pro vás navigovat v poloze sukní desky. Lidé se nejčastěji mýlí při řezání stropního filé, jednoduše se do nástroje nesprávně investuje. Je zde jednoduché, ale důležité pravidlo.

DŮLEŽITÉ: Rada stropního filé, která se dotýká zdi, by měla být nasměrována na horní okraj boku stanice a část sukní desky, která hraničí na stropě, je umístěna na dně.

V rohu, jak víte, 2 strany, a tak, aby se méně chyb zvykli zajistit, aby bar, který bude namontován na pravé straně rohu, vložil do pravé strany a Bar, který je připevněn doleva, vložte ho do ruky vlevo. Podrobnosti o složitosti používání klasického polštáře jsou popsány ve videu v tomto článku.

Jak správně oříznout vnitřní a vnější roh stropního plniva.

Kromě klasického tvaru P existují další dva typy takových návrhů-to je profesionální a rotační nástroj. Pokud jde o profesionální možnost, používá ji pouze Masters. Zařízení je docela objemné, ale otočí se v jakémkoli úhlu a má hackerskou kloubu, kterou lze opravit ve správné poloze.

Profesionální klepání s možností opravit hackerské pily a detaily.

Rotační zařízení lze bezpečně nazvat hloupým „kapsou“. Z výhod existuje pouze možnost jasné fixace úhlu otočení tyče. Na jedné straně jednoduše fungují. vložte roh, položte jej na základní desku a odřízněte. Ale na druhou stranu si na takový nástroj musíte zvyknout, pokud nemáte zkušenost s pilou, pak byste neměli vzít rotační klepání.

Tip: Při výběru klasického výběru ve tvaru písmene p nejprve neberejte čínské produkty. A za druhé, zkuste si koupit modely s možností rigidní fixace části uvnitř, jeden z těchto modelů je zobrazen na fotografii zdola.

Se stánkem s možností napravit část uvnitř je mnohem pohodlnější pracovat.

Metoda řezání chrámu

Nejčastěji musí být jak stropní, tak podlahové sklouzkové desky sníženy pod 45 °. Pokud specializovaný nástroj není poblíž, může být improvizované klepání nakresleno na letáku notebooku. Z kurzu geometrie školy víme, že diagonála jakéhokoli čtverce ve vztahu k základně má úhel sklonu 45 °.

Odložte úhel 45 ° použitím sukní desky na diagonálu náměstí.

Pak musíte nakreslit čtverec a držet 2 diagonály. to bude požadovaný 45 °. Stačí správně připojit základní desku k listu a značku. Je pravda, že k odříznutí soklu bez průvodců odřízne dobré oko a věrnou ruku.

Metoda se používá univerzální

Snížení pod 45 ° je běžná možnost, ale co dělat, pokud potřebujete jiný úhel, a k dispozici jsou pouze hackerská pila a tužka? Ukazuje se, že z této situace je velmi jednoduchý způsob. Navíc je tato metoda univerzální, je vhodná pro vnější i vnitřní úhly.

Navíc vás mohu ujistit, že ty úhly, které se zdá, že vizuálně vypadají, pár stupňů mají odchylky. Výsledkem je, že si koupíte dobrý nástroj, jasně vystřihnete 45 ° a když se připojíte k mezeře mezi sukními deskami „Prils Out“. Zde tento problém zmizí. A pak, s použitím příkladu, zvážíme, jak snížit stropní základní desku ve vnitřním rohu.

Vezměte si plnivo, naneste ji na jednu stranu rohu a s jeho pomocí nakreslete 2 řádky, podél zdi a na stropě.

Tip: Aby byly řádky nenápadné, nemohou být nakresleny tužkou, ale například hřebíkem nebo špičkou nože.

Důležité nuance

Pokud jste to zkusili, jak byste mohli, ale malá mezera na jeho křižovatce stále „vyšla“, nenechte se rozrušit. V dřevěných filtrech je taková mezera snadno pokryta nábytkovým voskem. Chcete.li zakrýt mezeru na obklopených deskách vyrobených z polyuretanu, pěny, plastu nebo sádry, tutty je perfektní. Barva kompozice by se přirozeně měla shodovat s barvou suknící desky.

Typy zasažené

Stabilní je prováděna podle typu podle tří kritérií:

Velikost

Na prvním základě se rozlišují dvě velikosti:

Materiál

V prodeji najdete klepání z různých materiálů:

Dřevo. Dřevěné nástroje nástroje mají dobré pracovní vlastnosti: Snadná práce a přesnost řezu, která spolu s dostupnou cenou vytvořila tento typ zařízení pro řezání materiálů v daném rohu nejmenšími nejmenšími. Přidává plusy k nástroji z desek a schopnost udělat klepání na sukní desku svými rukama.

Strukturálně dřevěné nástroje jsou vyrobeny ze 3 desek, z nichž jedna je základna, další dva jsou boční proužky se sloty pro různé úhly. Může být skládací. připevněno se šrouby a lhostejné. spojení prken se základnou lepidla s přidáním vlastních šroubů pro tuhost.

Nevýhody by neměly zahrnovat dlouhou životnost. při práci s pilou pro kov nebo pilu se zuby řezacího nástroje, dochází k bokům štěrbiny, v důsledku toho, že se drážka zvyšuje velikostí. Pro 1-2 o se objeví boční posun. Který okamžitě ovlivňuje kvalitu sloučeniny bagety v rozích. Proto u profesionálních přívěsů je výhodnější model nástroje z jiných materiálů. Ale dělat domácí práce. to je perfektní volba.

Plastický. Plastový nástroj, zejména z PVC, má rozpočtovou hodnotu (polyuretan je dražší), různé velikosti a malou váhu. Jsou celek.osvětlený design se sloty na bočních stěnách. Používá se výhradně doma, protože životnost je ještě menší než životnost dřevěného analogu: sloty se zvětšují mnohem rychleji a přesahují přípustnou standard.

řezání, desek, úhlu

Kov. Zasažená ocel nebo hliník patří nástrojům pro profesionály. Jedná se o odolné a pohodlné produkty s vysokou přesností obalu. Odpovídat kvalitě a ceně: Je velmi vysoká.

Design

Na konstruktivních rysech Cushed jsou rozděleny:

 • Na jednoduché nebo, jak se také nazývají, obyčejný. Jsou šablony s předběžnými úhly. V klasické verzi tři páry drážkových drážky: pro pravý a levý baget ve 45 o a příčný řez a příčný střih. V některých modelech najdete až 11 párů slotů. Při práci s takovým nástrojem musí být opravena na pracovním stole pomocí svorky. Druhá svorka je připojena obrobku, ve kterém musíte odříznout roh podle dané šablony. Často musíte pracovat bez svorků. V tomto případě jsou sukní deska a klepání drženy jednou rukou a druhá je omytá úhlem. Pokud v takových podmínkách pracujete pečlivě, nespěchejte, můžete vidět úhel se stejnou kvalitou jako při použití fixačních nástrojů;
 • Otáčení. Takové nástroje jsou lépe známé jako přesnost. Skládá se z rotační platformy a segmentu disku, na které se používají stupně, což vám umožňuje vystřihnout jakýkoli úhel. Řada modelů může být také nakloněna, což umožňuje snížit část nakonec ve dvou rovinách najednou (nazývané Universal). Je vhodné pracovat s takovým zařízením s malým počtem operací. ruční pily stále vyčerpávají.
 • Elektrický. Jedná se o stejné rotační nástroje, ale s diskovou elektrickou pilou. Používají se hlavně profesionální stavitelé pro hromadné dobití rohů, ačkoli mezi domácími nástroji je takový mechanismus nalezen.

Jak a jak řezat plastový soklus

Všechny výše uvedené se týkají sukní desek dřevěné desky a ze dřeva. Řezání s běžnou hackerskou pivou, nejsou problémem. Je vhodné vzít si plátno pro kov, protože má menší zub a řeba je plynulejší, bude muset méně pracovat s brusným papírem. Situace je jiná u plastu. při pokusu o odříznutí kusu se rozpadají a rozbijí se některé tenké zbarvené sukní desky.

Řezání plastu není kvůli tenkým stěnám příliš pohodlné

Pro řezání normální kvality plastových kabelů můžete použít:

řezání, desek, úhlu
 • Konzulum pro kov.
 • Rohový mlýnek (rohový mlýnek) s diamantovým disku.
 • Waggering skončil Saw. Před řezáním zrychlete disk a teprve poté začněte řezat.
 • Elektrikář a kůra s malým zubem. Zde musíte vyzkoušet. vyberte rychlost a soubor.
 • Ostrý nůž.
 • Nůžky na kov. V každém případě je snadné provádět přímé řezy.

Chcete.li se rozhodnout, co je pro vás výhodnější snížit plastový soklus, pomůže pouze osobní zkušenost. Pokud dojde ke konci, zkuste ji použít. Není problém vyzkoušet rohovou brusku s diamantovým disku několikrát. Pokud to všechno nedává normální výsledek, zkuste hackerskou kloubu, skládačku nebo nůž. Samozřejmě existují speciální nůžky na plast, ale pro jednonásobné použití k jejich nákupu příliš drahé.

Příslušenství pro zdobení úhlů a kloubů pvc

V plastových kabelových deskách můžete ozdobit rohy a klouby pomocí speciálního příslušenství. Existují vnější a vnitřní rohy, zástrčky a konektory. V zásadě vám umožňují shromažďovat požadovanou konfiguraci. Každý výrobce vytvoří své vlastní příslušenství. pro svůj vlastní profil, barvu. Ale princip jejich použití je stejný.

Jak ozdobit plastové sklouzkové desky

řezání, desek, úhlu

Prvním pravidlem je, že všechny řezy jsou provedeny rovně. Přísně kolmá. Značky v rozích jsou nastaveny zpět 1-1,5 mm od rohu. Faktem je, že v příslušenství pro tuhost jsou skokany. Pro ně musíte ustoupit pár milimetrů, ale už ne. V opačném případě se z těchto rohů objeví mezera nebo sukní deska.

To se stane v důsledku shromáždění

Musím říci, že ne každý má rád typ plastových rohů. Můžete udělat úhel na soklu PVC stejným způsobem, jak je popsáno pro dřevěnou nebo dřevěnou desku. Jediným problémem je, že u plastu musí být přesnější. rozbije se s nadměrným úsilím. Je tu jeden trik. před odříznutím plastové sukní desky přidejte na záda trochu montážní pěny a počkejte na začátek polymerace. Bude to tvrdší, snazší řezat, méně deformace. Pokud pěna následně zasahuje, není to problém odstranit, ale opravdu ji snižovat, snadnější.

Jak používat klepání

Díky ateliérům bude každý schopen snížit určité materiály. Před zahájením práce však nezapomeňte přečíst pravidla své aplikace. Kromě toho připravte další materiály:

 • Hacksaw (krok zubů musí odpovídat jednomu nebo druhému typu materiálu, který je vystaven zpracování);
 • Instalační nůž. je potřebný pro řezání polystyrenových soklu;
 • Linie a tužka. pro vločky na materiálech;
 • Eleční papír. pro stripování nepravidelnosti a otřepů.
 • Je lepší opravit sukní desku ve stilu na pravé straně a odříznout úhel na levé straně produktu;
 • Levý produkt je namontován vlevo a úhel je odříznut vpravo.

Jak snížit materiál

Během pily je nesmírně důležité nezaměňovat strany. Aby se materiál správně rozřezal v úhlu 90 nebo 45 stupňů, je v tomto případě opraven a poté spočívá na koncové zdi a.

A teprve potom je materiál řečeno. Pokud je nástroj profesionální, můžete se přizpůsobit velikosti až do milimetru.

Pro každý web byste měli vytvořit šablonu s přihlédnutím k zásobě 50 mm. Protože stěny nejsou vždy dokonce v místnostech, než se řezáte materiál, měli byste zkontrolovat, jak se navzájem sbližují.

Řez by měl být prováděn tímto způsobem:

 • Označte rybářskou linii pro oříznutí řezu tužkou;
 • Let do pouzdra v případě pochodoval váš produkt s přední stranou, aby značka překryté linie vypadala jako pokračování slotu v nástroji;
 • Stiskněte obrobek z konce stěny těla, vloží do štěrbiny hackerskou kloubu a poté materiál odřízněte podle značky;
 • Druhý obrobku vložíme na druhou stranu do štěrbiny;
 • Čistíme nesrovnalosti jemným brusným papírem.

Jak odříznout libovolný úhel

Někdy jsou stěny navzájem spojeny, nikoli v pravém úhlu, pak bude muset být řeza. To se provádí dvěma metodami:

 • Pomocí silného papíru nebo lepenky domácí šablony. V případě, že sokluh je zevnitř dutý, pak je nepravděpodobné, že by se držel svisle. V tomto případě bude zapotřebí domácího rohu, ve kterém je produkt položen, jako v razítku. Úhel je položen na předem připravenou šablonu tak, aby odpovídal šabloně, pak je produkt odříznut podle značek.
 • Vytvořte značky na materiál tužkou. Vyřízněte oba produkty v úhlu 90 stupňů, poté je připevněte ke zdi a označte rybářskou linii pro zastřihovače sousedního. Najděte kontaktní místo na obklopených deskách, poté přeneste značky do materiálu, vytvořte sekci.

Spinkinking úhly podlahových solistů (vnitřní a externí)

Pravidla pro řezání vnitřního úhlu podlahového soklu jsou následující:

 • Knock musí být nainstalován na stůl paralelně se sebou;
 • Stiskněte produkt na opačnou stranu sebe;
 • Umístěte pravou sukní desku na pravé a doleva. vlevo, respektive, proveďte řez z opačné strany;
 • Zkombinujte obě části sukní desky, v důsledku toho vyjde vnitřní roh, jehož vrchol se nachází od vás.

Pokud jde o řezání vnějšího rohu, musíte dodržovat následující pravidla:

řezání, desek, úhlu
 • Na stole jsme dali paralelně se sebou, jako v předchozím případě;
 • Stiskněte pro vaši část stisknutím základní desky;
 • Nainstalujeme pravý produkt napravo, vlevo. naopak, vedeme k diagonálu s linií, jsme řečeno dolů zdola nahoru;
 • Připojte detaily, dostaneme vnější úhel s vrcholem.

Klavení soklu

Typ: Boxed Stuck, řezací úhly ve svislé rovině: 45 °, řezané úhly v horizontální rovině: 45 °, 90 °, fixace: excentrická, materiál: kov, šířka pila: 45 mm, pilací výška: 70 mm: 70 mm: 70 mm

Odborník Baded Bison 15378-80

Plastové klepání 310x120x80 mm s excentrickým

Plastový plast bez pily modré 300 mm x 110 mm pro v balíčku 2 ks.

Typ: Knock s boxovaným klepnutím, úhly pily ve svislé rovině: 45 °, 90 °, 22.5 °, rohy řezu v vodorovné rovině: 45 °, materiál: plast

Rohy řezu ve svislé rovině: 22.5 °, 135 °, úhly pily v horizontální rovině: 45 °, 90 °, materiál: plast

Plastové klepání na okny desky 90 mm

Typ: Boxed Stuck, řezací úhly ve svislé rovině: 45 °, 90 °, úhly v horizontální rovině: 45 °, 90 °, materiál: plast: plastový

Standart Stayer MIDI 1540-2.5

Typ: Rotary Tapelon, krok rohu řezu: 15 °, hladké nastavení úhlu, magnetický průvodce, materiál: plast

Stayer Midi Plus 15402

Typ: Knock.ve tvaru krabice, pily: dřevo, materiál: plast, šířka pila: 100 mm, výška řezu: 55 mm

Plast, modrá, 4 rohy pro omyté, viděly 350 mm sibrtekhh

Typ: Boxed Stuck, řezací úhly ve svislé rovině: 45 °, 90 °, 135 °, úhly v horizontální rovině: 45 °, materiál: plast, šířka pila: 100 mm

Typ: Knock.ve tvaru krabice, pily: dřevo, materiál: plast, šířka pila: 100 mm, výška řezu: 55 mm

Plast, modrá, 4 rohy pro omyté, viděly 450 mm sibrtekhh

Plastové klepání, 310 x 120 mm, 6 úhlů pro Wapled Sibrtekhh

Polystyrel. Platování designu jednoho elementu vytvořeného metodou injekčního odlitku z polystyrenu odolné vůči rázovému. Buněčná základna s excentrickými fixátory pro připevnění obrobku zajišťuje možnost upevnění s válcovanou do pracovního stolu s.

Recenze majitelů

Maxim: „Bylo nutné nahradit dětský pokoj svou ženou, bylo nutné nahradit všechny sukní desky. Přítel doporučil získat klepání, aby správně vyřízl základní desku. Koupil jsem si doplněnou s pilou a s ní rychle nasekané podlahy a stropní sokly. Pak s jeho pomocí vytvořil nový rámec pro fotografie. Nikdy jsem nelitoval akvizici tohoto nástroje “.

Ruslan: „Zabývám se opravou bytů. Takže se nemůžete obejít bez. Nejprve jsem měl levný model s plastovou zásobníkem a hloupou pivou, ale rychle se to stalo nepoužitelným. Po prostudování recenzí jsem se rozhodl zakoupit rotační hodiny s hackerskou pivou ruské značky „Zubble“. Po dvou letech intenzivního používání vypadá ON stále jako nové a pečlivě pily. Doporučuji koupit!““

Igor: „Pracuji jako mistr pro výrobu dřevěných produktů. Nejčastěji provádím prostor pro obrazy a fotografie. Dříve na obrobku s tužkou nakreslil značení a viděl pilu, doufal, že detaily tvoří požadovaný úhel v sestavě. Ale ne vždy to fungovalo úspěšně. Pak jsem se rozhodl koupit bod zlomu a nyní lituji, že jsem ho dříve nezakoupil. Rámečky se staly snazší a rychlejší. Nezbytný nástroj!““