Že konec konce nebo kruhového

?

Pokud potřebujete kruhovou elektrickou pilu, pak to nebude stačit k tomu, abyste věnovali pozornost pouze průměru kruhu, musíte mít nápad a jaká hloubka řezu poskytne zařízení. V pasu najdete tyto parametry, stejně jako u zkoseného nebo kolmého řezu

V tomto případě můžete použít podmíněné oddělení Nejvíce Universal a populární je střední třída, která poskytuje hloubku pily od 50 do 65 milimetrů. A tady je těžká třída.

Hlavní vlastnosti, které stojí nejprve

Nejběžnější modely na trhu mají výkon motoru od 0,8 do 2,2 kW a revoluce 4,5-5,5 tisíce za minutu se hmotnost pohybuje od 3 do 7 kg. Při výběru těchto 3 parametrů jsou nejdůležitější, musí jim nejprve věnovat pozornost.

Napájení

Čím vyšší je síla, tím lepší. Je však třeba si uvědomit, že čím větší je energie, tím vyšší jsou náklady, hmotnost a spotřeba elektřiny. Nejčastěji se tedy uživatelé přebývají na možnostech středního výkonu, od 1,0 do 1,6 kW. Výjimkou jsou případy, kdy je nástroj zakoupen k vyřešení ne zcela standardních, „průměrných“ problémů. pro řezání pouze tenkého nebo silného materiálu. V prvním případě je nejnižší možnost, ve druhé, naopak.

Rada pro výkon řezu uvedeného výrobcem hloubky (například 5,5 cm) by měla být podle definice popadnuta napájení nainstalovaného motoru. Silnější možnost však pije rychleji, s menším úsilím a zatížením, což zvyšuje výkon a zvyšuje životnost nástroje.

Frekvence rotace disku

Čím vyšší je rychlost rotace disku, tím přesněji a čistší vypil. Podle fyzikálních zákonů však „zvýšení rychlosti snižuje sílu“. Proto se stejným napájením motoru otáčí „rychlý“ disk s menší silou.

Zkušení odborníci však všimnou rozdílu v rychlosti rotace disku.

Pro stavební práce jsou vhodnější s větší silou.

Hloubka řezu

Indikátor přímo závisí na vzdálenosti, do které disk pily vychází z postele (podpůrná platforma) v pravém úhlu. Při nakloněném řezání se hloubka snižuje

Změna úhlu sklonu

Téměř všechny diskové pily tohoto typu jsou vybaveny touto funkcí (od 90 do 45 stupňů). Při výběru byste měli věnovat pozornost kvalitě provádění uzlu. Šroubové svorky by měly být docela spolehlivé, lepší kovové (plastové svorky na rozpočtových modelech jsou často odloženy)

Viděl disk

V praxi každý výrobce produkuje pily pro disky své velikosti. Není vždy možné vybrat správný disk z pily stejné síly jiné značky. Náhody jsou, ale ne vždy.

Rozdíly v výsadbě a vnějších průměrech pouze několika mm vedou ke skutečnosti, že disk „mimozemšťan“ není vhodný.

Rada při výběru disků by se měla vyhýbat zubům se složitým, postava nebo složitým tvarem. Takové disky se nekryjí ani zaostřují na drahém a vzácném speciálním vybavení.

V důsledku toho musí být místo ostření a dalšího používání vyhozeny a kupovat nové. Zatímco zuby standardního tvaru lze podkopat, několikrát se zvyšuje životnost.

Existuje mnoho informací na disku na pilové, čísla mají nejdůležitější. Jeden. Výrobce společnosti. 2. Model a typ disku. 3. Rozměry. 4. Typ použitého nástroje. 5. Typ pilíky. 6. Velikost disku. 7. Počet zubů. Osm. Průměr přistání. Devět. Maximální zatáčky. Deset. Směr otáčení.

Piloty pily jsou lépe řezány v různých úhlech

Hlava koncového pila může být otáčena na pažech, aby se vyřízl jakýkoli nezbytný úhel. Z tohoto důvodu jsou koncové pily hlavním prvkem dokončovacího tesařství, protože vystřihnou složité úhly nezbytné pro instalaci povrchových úprav a formování rohů, je mnohem obtížnější snížit rohy stolní pilou, protože Mistr by měl umístění dřeva do pravého úhlu a držet jej stabilní, dodávat jej a dát jej přes rotující čepel.

Který disk si vybrat pro podélné řezání oběžníku dřeva

Možnosti jsou vhodné s tvarem zubu „Eagle Beak“. Pokud tovární disk již stál na oběžném nebo konci, měli byste hledat jeho analog

Rozdíl mezi koncovou pilou a obvyklým kruhem spočívá v tom, že pila hlavně přes dřevo. Někdy diagonálně, zřídka. podél vláken, například pokud potřebujete provést řezy pod drážkou/špikou. Proto jsou pro ni vhodné disky univerzálního účelu (pro podélné a příčné řezání, stejně jako na konvenčním oběhu).

Také dobré budou pracovat disky pro příčné řezání. Například monolitický starý styl s rovnými, dobře rozdanými zuby.

Disky jsou proto obvykle delší než na kruhu.

Velký vzácný zubní disk vypouští rychleji, ale může materiál roztrhat. Optimální počet zubů pro konce: Asi 40 na disku s průměrem 250 mm. 80-100 zubů v tomto průměru specialisty na plast, kov atd.D.

Diskové stolní pily

Stroj je také vybaven průvodci a zastávkami

Obvody stolů se používají v malých dílnách k provádění různých pomocných operací, pro podélné a příčné řezání dřeva a dřevěných desek (dřevěná deska, deska dřevěných vláken, laminované dřevo a parní desku), jakož i pro řezání kótovaných materiálů z nich úhel v úhlu.

Pro domácí použití jsou vhodné modely s výkonem 1000-1200 W s diskem 205 mm a schopností vidět mezery s tloušťkou až 45 mm. Stojí za to zvážit skutečnost, že spotřebiče domácností lze použít pouze na krátkou dobu, což zabrání přehřátí motoru. Pokud potřebujete kruh pro malou výrobu, pak je lepší vybrat zařízení s kapacitou 1,5 až 2 kW

Síla a počet revolucí

Síla koncových pily se může lišit v závislosti na modelu od 800 do 2500 wattů. 1600–1800 wattů jsou považovány za Golden Middle. nástroje právě takové moci jsou dnes nejvíce žádané, protože se svým úkolem stejně dobře dělají jak v domácích workshopech, tak v malé produkci.

konce, nebo

Co nám dává znalosti o velikosti takového parametru, jako je spotřeba energie? Za prvé, správná korelace síly na konci pila a struktury zpracovaného materiálu zabrání přetížení nástroje, což prodlužuje dobu jeho aktivního provozu.

Jako příklad potvrzující toto prohlášení porovnáváme dvě koncové pily od Bosch Ale pro GCM 10 J Professional s kapacitou 2000 wattů je vhodný disk s průměrem 254 mm. Je třeba mít na paměti, že se zvýšením síly pily a vnějším průměrem jejího disku, rozměrů a hmotnosti nástroje se zvyšují. První z modelů uvedených jako příklad tedy váží 9 kg a druhý je již 14.5 kg.

Další technickou charakteristikou, kterou stojí za to věnovat pozornost při výběru koncové pily, je počet revolucí disku pily. Hodnota tohoto parametru spočívá v rozmezí od 3200 do 6000./min. Čistý a vysoce kvalitní řez (bez žetonů povlaku, zpoždění dřevěných vláken atd.D.) možné pouze při práci na vysoké rychlosti.

Například s průměrem pily 260 mm by měla být jeho úhlová rychlost alespoň 2800 asi 2800./min. V drahých profesionálních modelech není úhlová rychlost zpravidla nižší než 4000-5000./min. I s velkými průměry disků. Řada výrobců nabízí koncové pily, počet revolucí, ve kterých lze upravit v závislosti na typu práce v současné době.

Kritérie výběru

Při výběru kombinované koncové pily je třeba vzít v úvahu následující faktory:

konce, nebo
 • Síla elektrického motoru. Tento indikátor ovlivňuje výkon a rychlost nástroje. Průměrná energie na konci je elektrický motor 0,8. 2,2 kW. Pilas vybavený výkonným motorem má vysokou hmotnost a vysoká spotřeba energie.
 • Průměr disku pily. Tento parametr ovlivňuje hloubku a rychlost řezu. Průměrný průměr disku kombinovaných elektrických pily je 16. 30 cm.
 • Revoluce za minutu. Tento indikátor určuje účinnost zařízení a kvalitu řezu. Průměrná rychlost koncových pily je 3000. 6000.
 • Přítomnost systému vnějšího prachu. Je důležité, aby pila byla vybavena sbírkou čipů, která se objevuje v procesu zpracování částí. Pokud je nástroj používán intenzivně, doporučuje se vybrat modely s konektory pro připojení externího vysavače.

Při výběru kombinované elektrické pily musíte vzít v úvahu značku. Feathe nástroje používají různé materiály a technologie. Hodnocení nejpopulárnějších kombinovaných pily zahrnuje značky Bosch, Makita, Bison a Hammer.

Recenze nejoblíbenějších modelů

Ponorné oběžníky jsou velmi, takže parametry nejoblíbenějších v modelech jsou analyzovány níže.

Triton TTS 1400 TR 208724

Ponořitelná kruhová pila pro podélné a příčné řez dřevěných materiálů, včetně dřevěného sporáku, parkety, překližky a laminátu. Jsou poskytovány 3 provozní režimy: řezání s ponořením, ořezávání (hloubka pily do 2,5 mm) a změna disku. Zábradlí na výsadbu rostlin na průvodci zvyšuje přesnost řezu. Je to jako konstrukční a instalační práce v každodenním životě a ve výrobě.

 • Typ. poloprofesionální;
 • Power. 1,4 kW;
 • Průměr disku. 165 mm;
 • Průměr přistání disku je 20 mm;
 • Hloubka řezu v úhlu 90 °. 54 mm;
 • Počet revolucí za minutu 2000-5300;
 • Rozměry bez obalu. 335x250x235 mm;
 • Mass. 5,5 kg.

V tomto modelu jsou uvedeny následující funkce:

 • Velká řada rychlosti motoru 2000-5300;
 • Hladký start;
 • Fixace úhlu sklonu na obou stranách platformy;
 • Přepínač řezání režimu;
 • Čiré svahy a hloubka ponoření;
 • Může pracovat s pneumatikami Triton, Festool a Makita.

Mafell mt 55 cc

Submisivní oběh viděl elektrickou pilu pro řezání sádrokartonu, kompozitních materiálů, OSP, dřeva, laminovaných desek a umělého kamene.

Vzhledem k přítomnosti na ustájení stupnice značení je možné přesně vidět materiály bez dalších zařízení. Kvůli ochrannému pouzdru a pohyblivému tlumiči nad pracovní oblastí byla minimalizována tvorba prachu.

Elektrický motor Cuprex-Compact má vysoký výkon, takže energetický nástroj nefunguje při vhodném zatížení. Z tohoto důvodu elektrický motor slouží déle.

 • Typ. poloprofesionální;
 • Power. 1,4 kW;
 • Průměr disku. 162 mm;
 • Průměr přistání disku je 20 mm;
 • Hloubka pily pod úhlem 45 °. 40,5 mm;
 • Hloubka pily v úhlu 90 °. 57 mm;
 • Počet revolucí za minutu je 3600-6250;
 • Délka kabelu. 4 m;
 • Mass. 4,5 kg.

V tomto modelu jsou uvedeny následující funkce:

 • Přesnost vida;
 • Velká hloubka opilého;
 • Výkonný elektrický motor Cuprex-Compact vám umožňuje vidět různé materiály;
 • Pohodlné v provozu.

.