Kterým směrem navíjet vlasec na vyžínači plevele?

Akumulátorová strunová sekačka Makita DUR181RF

Při výběru akumulátorové sekačky na trávu k narozeninám mé matky jsem si uvědomil, že ji chci také, a tak jsem koupil hned dvě.

Včera jsem ho poprvé použil. je to úžasný stroj!

Je důležité si uvědomit, že tak malá a lehká sekačka není určena k sekání celého zahradního pozemku. Používá se k sečení v místech, kde hlavní žací vůz nemůže projet. Taková místa jsou roztroušeny na místě, takže použít síťový trimmer pro trávu (mám je přes 20 let, tvořil tolik jako tři v zemi) není vhodné, protože pro několik stonků kopřiv odvíjet až 30 metrů drátu strašně líný, a baterie jednoduše vzít a chodit s ním na místě, odstranění nedostatků v hlavním sečení.

navíjet, vlasec, vyžínači, plevele

Jedna šňůra místo dvou, a to je dobře. naviják je jednoduchý a snadno se navíjí. Aby se vlasec dostal z cívky, stačí, když při práci sekačky udeříte hlavou o zem.

Hlava se otáčí do požadovaného úhlu (můžete ji libovolně otáčet stisknutím velkého černého tlačítka).

Výložník je teleskopický (chcete-li změnit délku, jednoduše odklopte pojistku a sklopný výložník vysuňte).

Baterie je umístěna pod rukojetí. Aby se zabránilo náhodnému spuštění, lze strunovou sekačku spustit tak, že nejprve posunete jezdec na horní straně rukojeti a poté stisknete tlačítko ve spodní části. Po spuštění lze jezdec uvolnit, stačí podržet tlačítko. Když je baterie téměř vybitá, bliká červená kontrolka, ale není to příliš užitečné. vybití baterie je již zřejmé. vyžínač zpomaluje.

Dodává se s náhradním vlascem (hlavní vlasec je již zastrčený v cívce) a popruhem přes rameno. Řemen jsem zatím nepoužil. sekačka je velmi lehká. 3.1 kg s baterií.

Velkou výhodou balení RF je dobíjecí baterie a nabíječka.

Dodávaný akumulátor BL1830B (18V 3Ah).

Baterie má tlačítko a čtyři kontrolky LED pro kontrolu úrovně nabití.

Součástí dodávky je také superrychlá devítiampérová nabíječka DC18RC.

Baterie vydrží 23 minut nepřetržitého sekání (docela dost, i když se to zdá málo). Nabíjení trvá 25 minut. Ventilátor je při nabíjení poměrně hlasitý. Po skončení nabíjení se ozve hlasité pípnutí (je vhodné si po sekání odpočinout a počkat, až se baterie nabije).

vyžínač je k dispozici ve dvou variantách. DUR181Z (od 4320 ) bez baterie a nabíječky a DUR181RF (od 6850 ) s BL1830B (18V 3Ah) a nabíječkou DC18RC (9A).

Sadu Z se nevyplatí kupovat, ani když už máte nabíječku a baterii Makita. V recenzích vtip, že v doplňku RF sám vyžínač pro trávu je dárek: ve skutečnosti ZU DC18RC samostatně stojí 3800, baterie BL1830B 3100 a ukazuje se, že vyžínač trávy kompletní s nabíječkou a baterií je levnější než nabíječka a baterie samostatně. 🙂

S nákupem jakéhokoli zařízení Makita je nuance: tři značkový internetový obchod za stejnou cenu jako ostatní, dát jejich záruku 5 let (kurýr přináší dva záruční list. Makita po dobu jednoho roku, a je po dobu pěti let). Samozřejmě jsem si v jednom z těchto obchodů koupil vyžínače trávy. Nebudu uvádět žádné odkazy. najdete si je sami.

Se strunovou sekačkou jsem velmi spokojený. včera jsem na jedno nabití posekal téměř vše, kam nedosáhl vozík se sekačkou. Dárek se líbil i mé matce.

Makita seká v pořádku, vůbec ne plevel, a tráví malé keře.

Ještě jsem neobdržel jediný výrobek Makita s vyplněným záručním listem.

Poslal jsem rodičům úplně stejnou sekačku na trávu a přidal vysavač dcl181. Používal jsem sériovou strunovou sekačku 364 a strunová sekačka není téměř nikdy potřeba.

Společnost Makita nemá v Moskevské oblasti žádný internetový obchod, který by nabízel odpovídající ceny a běžné dodací podmínky. A v nejrůznějších ozonech, kupuji a tak dále.п. nikdy nedostanete záruční list. Bez karty je záruka 100% neplatná.

Stroje Makita nejsou zrovna nejkvalitnější, abyste je kupovali bez záruky. Nedávno jsem si pořídil orbitální stroj, který mi při prvním použití zabil podrážku. Zapnul jsem to, zdálo se, že to funguje, ale nejde to pod 3 rychlosti (myslel jsem, že můj regulátor rychlosti je mizerný). Začal brousit, po 5 minutách začal smrdět, deska podrážky se přehřála a uprostřed se roztavila. Teď jsem si na to zvykl, i při 1 rychlosti to táhne, ale podrážka je příliš malá. Kdysi jsem měl vrtačku, sklíčidlo se muselo utahovat silou, ale v průběhu let už nedrželo. Koupil za 300 dolarů podobnou čínskou kazetu, žádné problémy, utáhnout prsty a drží jako fit. Ale ohýbají ceny jako u profesionálních nástrojů.

Moje třetí sezóna s tímto 40V. Lehký, tichý, výdrž na 4Ah baterii pouhých 30 minut. Jedna nevýhoda. vlasec se musí vytahovat ručně, v cívce není žádný mechanismus pro samovysouvání.
Tento tvar. Koshu již několik sezón. Opotřebení není velké. Díky vysoké rychlosti a hmotnosti nože prořízne i bez zpomalení poměrně hustý porost stromů a keřů.

Můj vlasec vyčerpá jednu cívku za sezónu, která pojme 6 metrů vlasce. Průměr 2,413 (je napsáno na obalu), je vyroben ze dvou řádků, ale řez je pevný, číslo dílu je 49-16-2713. Cívka má 76,2 metru, bláhově jsem si koupil dvě cívky, to je dost na dvacet let.

Sekám asi po jednom metru čtverečním, pod drenáží / třešní / rybízem a podél řetězového plotu, který se opírá o zem. Pokud jste někdy sekali podél plotu, pochopíte, že pokud je šňůra špatná, ve vteřině se přetrhne.

Dva elektrické vyžínače trávy leží dva roky ladem.

No, on určitě není šest tisíc, ale jeho už pracoval, prodlužovací kabel pro síťový trimmer na trávu si pamatovat jako zlý sen.

Kdysi jsem jeden takový měl. Velmi slabé, v rámci jednoho pozemku s ním sekat. nebo zastřihnout úzká místa za velkým. Po několika sezónách motor odešel, ale díky velkému množství náhradních dílů Makita se dal snadno opravit.

Poté následoval 36voltový motor s bezkomutátorovým motorem.

Nemůžu si být jistý, že má 150wattový motor, ale nejsem si jistý, jestli si ho koupím? Nekupujete to.

Pokud by byl výkon 1000 W, trvalo by 3 minuty, než by se 18V baterie s kapacitou 3Ah při této zátěži vybila.

Jako patnáctiletý sekáč vám poradím, jakou strunovou sekačku si koupit. Především s odstředivou spojkou. Bez něj ztrácí sečení diskem smysl. Narazím na kámen, hlava se zastaví. Bez odstředivé spojky zachytíte kámen a stopka nebo hlava je v háji. A u vysoké trávy to pomáhá, přestanete přidávat plyn a hlava se postaví. Sečení dlouhé trávy je snadné, není třeba vypínat motor, stačí přidat plyn a vyrazit. Rovný výložník s úhlovou převodovkou. Ano, je to lepší než lanem poháněný šikmý výložník, ale šikmá převodovka je sporná a musí se alespoň občas servisovat. Pokud chcete šetřit záda, pořiďte si vyžínač s postrojem, který rozloží zátěž na obě ramena. Mnohem lepší než popruh přes rameno. Rohy jsou mnohem pohodlnější než kulatá rukojeť. Upřímně řečeno, mnohokrát jsem se snažil sekat s elektromobily. Dráždí zuby. Nejenže musíte prodlužovací šňůru namotávat a odvíjet, přehazovat ji přes keře, ale navíc se v nejnevhodnější chvíli přichytí na nějakou rostlinu a proces je přerušen. Nehledě na to, že se striktně nedoporučuje sekat za mokra, zejména s motorem umístěným dole. Pokud je to více než 5-6 akrů, pouze benzínový motor, pouze hardcore. Mimochodem, s cenou „lipezdrizhenitsya“ v SNT 4-6 za kWh, náklady na benzín není mnohem vyšší než náklady na elektřinu, a použitelnost benzínu je mnohem pohodlnější. Pokud je úkolem posekat více než 5-6 metrů čtverečních rovné plochy (trávníky, trávníky), pak bude i ta nejhorší sekačka lepší než jakákoli strunová sekačka na trávu. Pro odstraňování trávy v křovinách, podél obrubníků, sekání alpských svahů pouze akumulátorové nůžky na trávu. A tak pro srovnání. Nejlevnější model Husqvarna 128 s běžně dodávaným naostřeným kotoučem snadno přeřeže bahno silné jako palec. A také větve stromů, pokud máte sílu se s nimi houpat ve vzduchu. A dobře známé nůžky na živý plot Gardena sotva přestřihnou větvičky silné jako malíček a nejsou o moc levnější.

Pokud by to někoho zajímalo. Existuje norma pro sečení, která doporučuje ponechat minimálně 5 cm trávy Mnoho oblíbených sekaček proto neumožňuje nastavit nůž níže než na tuto úroveň. A mnoho vyžínačů trávy má takovou konstrukci hlavy, která seká trávu na stejných 5 cm, a pokud potřebujete oholit na nulu, je nutné se ohnout, napnout záda, aby se hlava vyžínače vychýlila vzhledem k povrchu. Při nákupu sekačky na trávu nebo vyžínače je třeba vzít tuto skutečnost v úvahu. Když bojujete proti pampeliškám tím, že posekáte trávu na nulu, přizpůsobí se a jejich stonky začnou stékat po zemi a uvolní květ i u země. Dokonce i když umístíte nůž sekačky na úroveň dvou centimetrů. Ani tráva není tak přizpůsobivá, aby se nechala posekat. K dispozici je pouze nebo trimmer oholit trávu obecně pod nulou, nebo po sekačce na trávu vzít akumulátorové nůžky na trávu (nutně s barem, jinak zadní psychiky) a projít pampelišky s jejich pomocí.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Webové stránky MYSKU.Webové stránky byly vytvořeny pro recenze produktů objednaných v zahraničních internetových obchodech, jako jsou AliExpress, Amazon, Ebay a další.

Webové stránky vám pomohou najít něco zajímavého z obrovské nabídky obchodů a dobře nakoupit.

Pokud jste si koupili něco užitečného, podělte se o to s ostatními.

Máme také komunitu DIY, kde jsou vítány ručně vyráběné recenze.

Rybářský vlasec. jeho rozmanitost a možnost náhrady jiným materiálem

Strunová struna je k dispozici v různých průměrech (od 1,2 do 4 mm) a měla by být vybrána podle typu vegetace, kterou chcete sekat. čím silnější struna, tím hrubší trávu zvládne. Zkušení uživatelé doporučují 2 mm vlasec, který je univerzální.

Tvar čáry může být buď kruhový (pro svěží trávu), nebo s ostrým okrajem ve tvaru čtverce či hvězdy (pro sečení suché trávy). Druhý typ je méně pevný a rychleji se opotřebovává než kulatá šňůra.

Jednou z oblíbených otázek týkajících se provozu vyžínačů je, zda lze speciální žací strunu nahradit jinými materiály, např. kovovými nebo ocelovými lany a strunami, drátem apod.д. Uvědomte si, že instalace takových předmětů se nedoporučuje, protože z vyžínače trávy dělají nebezpečný stroj. Při sekání se neustále odlamují kousky drátu nebo kovu, které létají různými směry a hrozí nebezpečí poranění sekačky. Pokud se při práci dotknete končetin, můžete se vážně zranit.

Majitelé vyžínačů, které zajímá, zda lze použít rybářský vlasec, tak mohou učinit, ale ten se mnohem rychleji trhá a opotřebovává a může být nutné jej častěji vyměňovat.

Poradenství! Rybářská šňůra se hodí k čištění trávy v blízkosti plotů nebo kovových sítí. místo drahé struny do vyžínače můžete použít rybářskou šňůru o velkém průměru (2-3 mm), která stojí podstatně méně.

Příprava na navíjení vlasců

Před navíjením je nutné vyjmout cívku s vlascem z těla navijáku. K dispozici jsou tři modely podle výrobce, výkonu a typu (elektrický nebo benzinový):

Tento model lze vybavit nožem. K vyjmutí cívky z těchto modelů slouží dvě tlačítka skrytá v tělese cívky. Chcete-li nainstalovat trimovací nůž, musíte zarovnat otvor v navijáku a tyči a poté vložit zařízení v podobě ocelového kolíku (šroubovák, železná tyč). Jakmile je cívka bezpečně upevněna, lze snadno odšroubovat tělo ručně ve směru hodinových ručiček.

Mnoho majitelů a profesionálů si pochvaluje snadnou manipulaci a doplňování jednoho stožáru. Délka zastrčeného vedení se v závislosti na výrobci pohybuje od 2 do 5 metrů. Konec vlasce se zasune do hlavy ve speciální technologické drážce nebo otvoru a navíjení se provádí v opačném směru, než je pracovní otáčení cívky. Většina cívek má na vnější straně pouzdra značky šipek, které udávají směr pohybu cívky vyžínače trávy.

Po navíjení ponechte 15-30 cm volného konce, aby se zvýšila odstředivá síla, která je rozhodující pro vytažení ořezové šňůry v automatických a poloautomatických cívkách. Provlékněte zbylý konec pracovním otvorem v cívce a znovu sestavte hlavu.

Zastřihovací hlava se dvěma prameny

Po vyjmutí cívky z těla cívky určete počet řádků, které chcete převinout (1 nebo 2). Mezi cívkou s jednou a dvěma drážkami není zásadní rozdíl, ale neopatrné závitování ve dvojité drážce může způsobit provozní problémy. Vzhledem k pravděpodobnosti prolínání sousedních řádků může být nemožné odstranit nový řádek po opotřebení pracovních zubů.

Bez ohledu na počet řádků se pro křovinořez používá řádek o délce 1 řádek nebo více.5 až 3 metry. Navíjení by mělo probíhat v opačném směru otáčení hlavy, protože při obrácení vlasce nedojde k vytažení vlasce z cívky. Po navinutí vlasce na cívku strunové sekačky se volné konce (15-30 cm) zavedou do připravených otvorů. Znovu sestavte hlavu zastřihovače v opačném pořadí než při demontáži a zkontrolujte, zda funguje. Nebojte se, že by konce obou úponků byly příliš rozdílné velikosti, protože nůž nasazený na krytu nože přebytečné části při spuštění strunové sekačky odřízne.

Strunová hlava s automatickým posuvem vlasce

Některé modely na trhu jsou vybaveny cívkou s automatickým navíjecím mechanismem. Majitel musí pouze správně zastrčit a zajistit konce v hlavě a o převíjení se postará nástroj sám, když je uveden do provozního režimu. Nesprávné navíjení vlasce do strunové sekačky s touto hlavou je prakticky nemožné, protože vlasec je určen samotnou cívkou. Výhodou automatického navijáku strunové sekačky je snadné navlékání vlasce, nevýhodou je časté poškození stroje kvůli složité konstrukci a vysoká cena.

Po vyčerpání záruky bude nevyhnutelně nutné vyměnit z výroby naplněné vedení vyžínače trávy. Začátečníci, kteří mají jen velmi hrubou představu o tom, jak sami navléknout vlasec do cívky strunové sekačky, se tohoto úkolu nechtějí ujmout. S trochou zručnosti však není problém naučit se tuto jednoduchou vědu a následující návod vám tento proces co nejvíce usnadní.

Jak vyměnit vlasec na benzínovém vyžínači: typy cívek, pokyny k výměně, video

Vyžínače trávy jsou vybaveny různými typy bubnů, známými také jako strunové hlavy.

Konstrukce a fungování těchto zařízení pro křovinořez a elektrickou sekačku jsou shodné a byly vynalezeny již v roce 1971.

Na každé z těchto hlavic je však třeba vyměnit vlasec (šňůru), který se z různých důvodů odře o trávu a zem nebo se při práci přetrhne.

  • Jaké typy cívek jsou k dispozici a jak se od sebe liší
  • jak správně navíjet vlasec na jednotlivé typy cívek a jak tento prvek na řetězové pile vyměnit;
  • jaké chyby se dělají při navíjení linky;
  • Proč nelze zavést nebo navinout vedení.

Odrůdy

Tyto typy vlasců se označují podle jejich průřezu. Nejčastěji se kupují výrobky s kulatým průřezem. Jsou levné, skvěle se hodí na sekání křoví. Jeho nevýhodou je však hlasitý hluk, který se svou intenzitou podobá vrčení automobilových motorů. Výrobci mohou předvést šňůru ve tvaru spirály, která má mnohem nižší hlučnost.

Oblíbené jsou také čtvercové, obdélníkové a hvězdicové průřezy. Obzvláště žádané jsou výrobky s vroubkovanými ostrými rohy, protože takové hrany dokonale sekají trávník.

Jsou zde zářezy a prohlubně, které umožňují sekat skrz neprostupný plevel. Úroveň hlasitosti je nízká a je přidán další výkon.

Jak vybrat správnou linku?

Nylonové šňůry jsou vhodné pro elektrické i benzínové vyžínače. Tento spotřební materiál lze použít jak pro ruční nářadí, tak pro sekačky na kolečkách. Správná volba vedení je důležitá, protože přímo ovlivňuje výsledek i životnost stroje. Samozřejmě je snadné se v nabídce linek zmýlit, zejména pro začátečníky. Existuje však spousta rad od odborníků a těch, kteří různé možnosti vyzkoušeli.

Pro elektrickou strunovou sekačku s příkonem do 500 W je vhodná jemná struna o průměru 1 až 1,6 mm. Dobře funguje na menších trávnících a je ideální pro sekání nedostatečně velké trávy. Pokud je váš výkon sečení v rozmezí 0,5 až 1 kW, je vhodnější řádek o šířce 2 mm nebo lepší.

Je dostatečně dobrý k sekání prořídlé trávy nebo dlouho rostoucího plevele, ale ne příliš hustého.

U benzínových vyžínačů a křovinořezů nepoužívejte šňůry o průměru menším než 3 mm. Tato tloušťka si snadno poradí s jakýmkoli plevelem, suchými stébly, hustou trávou. Průměr větší než 4 mm je vhodný pouze pro výkonné benzínové sekačky. Silná vedení jsou pro výkonné stroje nezbytná. Nedoporučuje se u vyžínačů s nízkým výkonem, protože by jinak špatně fungoval a neustále by se navíjel na cívku a vytvářel by dodatečný tlak na motor.

Standardní balení zpravidla obsahuje až 15 m vlasce. Pro výměnu vlasce na cívce však stačí délka přibližně 7 metrů. Někdy se také stává, že se vlasec vyrábí v cívkách o délce 250 nebo 500 metrů. Před výběrem řady si nezapomeňte zkontrolovat datum výroby. Příliš starý nylon se může scvrknout a stát se příliš křehkým. V takovém případě můžete vlasec na několik hodin namočit do vody, ale do původního stavu se zcela nevrátí.

Důležitým faktorem při výběru je průřez struny, který se vyrábí v několika variantách.

Kulatý průřez je univerzální. Používá se k sekání středně silné a husté trávy. Při provozu může vydávat nadměrný hluk, ale nedochází k jeho rychlému opotřebení.

Čtvercové nebo mnohoúhelníkové průřezy jsou účinnější než kulaté. Díky ostrým rohům se stébla trávy sekají rychleji a s lepší přilnavostí.

Nejúčinnější jsou žebrované, kroucené a hvězdicovité šňůry. Tato linka je velmi rychlá pro sekání trávy. A jeho hlavní nevýhodou je, že se rychle opotřebovává.

Strunová sekačka na trávu je vyrobena z nylonu, který je pevný, lehký, úsporný a odolný. Polyethylen se přidává, aby byl materiál ještě levnější, ale linka se pak rychleji přehřívá. Silnější struny mají grafitové nebo ocelové jádro. Někdy jsou vyztužené, což zvyšuje jejich odolnost a životnost.

Je třeba poznamenat, že dvoudílné struny jsou cenově dražší než standardní nylonové struny.

Dva způsoby, jak správně namotat vlasec na naviják

Typy strunových hlav

Žací hlava na trávu je válcové těleso, do kterého je vložena cívka s vlascem (šňůrou). Tuto konstrukci lze připojit k benzínovým i elektrickým vyžínačům. Hlavice se liší způsobem závitování a napájení a existují 3 typy.

  • Automatické. Podávání vlákna se provádí poté, co uživatel sníží otáčky motoru. Automatické podávání vlákna může být praktické pro vyšší pracovní objemy, ale nevýhodou automatického podávání vlákna je vyšší spotřeba vlákna.
  • Poloautomatické. Použití tohoto typu hlavy nevyžaduje od uživatele složité operace. Fungují tak, že se vlákno automaticky prodlužuje za plného chodu stroje. Stačí lehce poklepat hlavou strunové sekačky o zem (tím se uvolní pojistka struny), struna se odstředivě vytáhne z cívky a je ostřím na spodním krytu zkrácena na potřebnou délku.
  • Manuální. Pro prodloužení šňůry je nutné stroj zastavit a šňůru vytáhnout ručně.

Vzhledem k výše uvedenému jsou nejlepší volbou poloautomatické cívky. Vezměte také na vědomí, že travní vyžínače jsou k dispozici jako jednopramenné (používané pouze k sekání trávy) a dvoupramenné, které se používají k sekání vysoké trávy a malých keřů s tenkými stonky.

Přečtěte si také: Jak vyměnit kotouč na okružní pile