Zvedací mechanismus pro adaptér elektrického rumpálu vlastníma rukama

zvedací, mechanismus, adaptér, elektrického, rumpálu

Zvenčí je adaptér tvořen malým rámem se dvěma koly, nášlapnou plošinou, ojí a sedadlem pro obsluhu. Vybavíte-li svůj jednonápravový traktor tímto „novým zařízením“, prakticky z něj uděláte minitraktor. práce s ním bude mnohem pohodlnější, rychlejší a snazší a díky nastavitelnému sedadlu bude vaše práce mnohem pohodlnější.

Pro jednonápravové traktory existuje několik druhů adaptérů. Pokud si chcete koupit nebo vyrobit stroj podle svého výběru, musíte se seznámit se všemi třídami kování.

Podle typu spojky se adaptéry dělí na adaptéry s řídicí a pohyblivou spojkou. V závislosti na umístění se dělí na přední a zadní adaptéry.

Lze je také klasifikovat zvlášť podle účelu použití: s dlouhou ojí pro velké výkonné kypřiče a s krátkou ojí pro malé, lehké stroje.

Adaptér řízení

Tento druh adaptéru promění váš motorový kypřič v kompletní praktické nosné vozidlo. Adaptér je v těsném kontaktu s hlavou rumpálu a je s ní pevně spojen. Kola mohou být vpředu nebo vzadu.

Adaptér s pohyblivou spojkou

Tento typ přívěsného adaptéru má mnoho výhod. snadno se vyrábí, úhel nářadí lze snadno nastavit. Nevýhodou je, že se s ním poněkud hůře manévruje. poloměr otáčení je větší a manévrovací síly jsou větší.

Přední a zadní adaptér

Klasifikace podle toho závisí na místě upevnění. Výběr tohoto typu adaptérů závisí zcela na individuálních preferencích majitele stroje a na prováděné práci. Přední adaptér je nejvhodnější například pro orbu a kultivaci, protože při těchto činnostech nemusíte mít neustále oči na nářadí. Při okopávání záhonů je užitečnější zadní nástavec, který umožňuje sledovat průběh práce.

Účel

Hlavním účelem nářadí je usnadnit a urychlit zpracování zeleniny na zahradě. Jeho použitím s jiným zařízením a nářadím lze rozšířit rozsah použití stávajícího zařízení:

 • Sklizeň sena;
 • brázdění půdy;
 • Odklízení sněhu;
 • Vyrovnání terénu;
 • Přeprava malých nákladů.

Elektrické masážne lehátko Advance

Účel

Hlavním účelem techniky čelního adaptéru je urychlit a usnadnit pěstování zeleniny na zahradě.

zvedací, mechanismus, adaptér, elektrického, rumpálu

S dalšími nástavci lze rozšířit spektrum použití:

 • Odstraňte seno;
 • obdělávat půdu. sázet a sklízet;
 • Vyčistěte oblast od sněhu;
 • Vyrovnejte povrch půdy;
 • Manipulace s malým nákladem.

Sestavte jednoduchou strukturu

Jednoduchý model adaptéru má podobu kovového rámu. Je vyroben z obdélníkové trubky o délce 1,7 m. Na jednom konci je kolmo přivařena 0,5 m dlouhá trubka, která slouží jako upevňovací bod pro kola adaptéru. Výška samotných sloupků od osy kola k hornímu bodu je 0,3 metru.

Ke konstrukci stroje lze použít i kola ze zahradního trakaře. Lze je namontovat na pouzdra, která se vyrábějí poměrně jednoduše na běžném soustruhu. Nasaďte na připravená pouzdra ložiska příslušné velikosti

Poté je třeba přivařit vzpěry ke středové trubce adaptéru a pouzdrům kol. Délka výrobku závisí na úhlu jeho sklonu vůči rámu. Čtvercový rám adaptéru lze vyrobit v libovolné velikosti. V našem případě se jedná o rám o rozměrech 0,4 x 0,4 m. K upevnění je k zadní části rámu přivařen 0,4 m dlouhý kanál 0. Šrouby se používají k montáži a spojení bočních trubek konstrukce.

K rámu je přivařena páka pro nastavení. Má tři „kolena“ o délce 20, 30 a 50 cm. Pro zvýšení působící síly je nastavovací rameno vybaveno přídavnou pákou o délce 75 cm. Sestavu závěsu lze zakoupit v obchodě nebo si ji můžete vyrobit sami. Bez ohledu na to, zda se jedná o sériový model nebo o závěs vyrobený svépomocí, je třeba věnovat zvláštní pozornost jeho spolehlivosti. Jeho kvalita určuje životnost nástavce.

Sedadlo je umístěno na kovové podpěře, která je přivařena ke středové trubce. Adaptér je připraven k použití.

Jaký je účel zařízení

Pomocí vlastnoručně vyrobeného adaptéru na kypřič lze zahradnické a zahradnické práce maximálně automatizovat. Před připojením je třeba rozhodnout o typu připojení:

Můžete si vyrobit adaptér pro motorový kypřič s teleskopickou ojí a možností nastavení šířky rozchodu. Z konstrukčního hlediska je nářadí znázorněno jako vozík se sedadlem, které je připevněno ke kormidlu.

Je možné vyrobit čelní adaptér s pákou, který zjednodušuje ovládání mechanismu a pohyb zemědělských mininástrojů po pozemku. Některé modely nesou různá zatížení. Za tímto účelem je pro jednonápravový traktorový adaptér vyrobena karoserie vlastníma rukama. Přídavné zařízení je k nářadí připevněno pomocí dvoudílného závěsu:

Pro zvýšení počtu současně používaných nářadí je domácí adaptér vybaven dvojitým závěsem.

Minitraktor z motorového kypřiče vlastníma rukama!

Mnoho lidí se často ptá: jak z rumpálu vytvořit funkčnější a snadno ovladatelný stroj?? Specialisté našeho servisního střediska se vám pokusí vysvětlit všechny nuance přestavby Moto-Blocku na traktor, ale nejprve si řekněme, co je to jednonápravový traktor.

Motorové bloky, což jsou v podstatě lehké dvoukolové traktory, se staly velkým pomocníkem vesničanů. Slouží k obdělávání půdy, sázení a sklizni brambor, výrobě sena, přepravě nákladů a v zimě k odklízení sněhu. Tyto funkční stroje jsou cenově dostupné a mají mnoho výhod, ale mají jednu vážnou nevýhodu. složitou obsluhu pro začátečníky a zdlouhavou práci pro profesionály. Na tuto výzvu zareagovali nadšenci a mnoho průmyslových společností začalo vyrábět sady pro přestavbu traktorů na motorové kypřiče.

V současné době je na trhu několik typů sad, které se liší konstrukcí a jsou určeny pro různé typy motorových kypřičů. Pro nevzdělance je to těžké pochopit, proto jsme se rozhodli napsat článek, který vám pomůže s výběrem. Začněte tím, že se jednoduše podíváte na potřeby svých zákazníků a určíte základní volbu traktoru. poté vypracujte technická řešení pro přestavbu vašeho motorového kypřiče na traktor. Typy motorů jsou vzduchem chlazené a vodou chlazené; podle typu traktoru a motoru je třeba zvolit příslušnou sadu.

Typy čelních adaptérů pro motorové kypřiče

Přepracovaná technická zařízení mohou být těchto typů

 • S teleskopickou ojí. Díky tomuto dílu lze nastavit šířku adaptéru pro motorový kypřič.
 • S ojí různých délek. Krátké oje jsou určeny pro lehká břemena, dlouhé oje pro těžší stroje.
 • Stroj je určen pro přepravu nákladů. Modely mají speciální karoserii, která unese větší zátěž.
 • Se zvedacím ramenem. řízení se snadno ovládá a manévruje.

Adaptér s řízením na řídítkách

Jak vyrobit adaptér pro řízení elektrického rumpálu? Typ konstrukce, na které je řídicí jednotka namontována, musí být pevně uchycen. Řízení je samostatná, nezávislá jednotka. Vpředu a vzadu je namontována dvojice kol a náprava, která slouží jako převodka řízení. Připevňovací body se vybírají podle individuálních vlastností. Umístění mechanismu řízení závisí na typu dílů. Při montáži se doporučuje vyrobit přesně tento vylepšený model.

Řídicí verze kormidla má mnoho pozitivních vlastností:

 • Obsluha nemusí při jízdě za strojem využívat svou sílu;
 • technologie je ovladatelná a vysoce funkční;
 • tažná síla je realizována na 100 %;
 • Motorový kypřič lze na místo práce dopravit bez nutnosti použití dalšího stroje;
 • snadné ovládání ve srovnání s jinými variantami.

Jak vyrobit adaptér pro pohon všech kol pro motorový kultivátor Neva vlastníma rukama

Zakoupení hotového adaptéru na motorový blok Neva je jistě nejjednodušší a nejlepší způsob, jak z této situace ven. Stojí však poměrně hodně, takže ne každý majitel dači nebo zemědělec si je může dovolit koupit. Není divu, že se mnoho lidí ptá, jak vyrobit adaptér na elektrický rumpál Neva?

Na síti je mnoho doporučení týkajících se konstrukce adaptérů a také mnoho výkresů, které vám umožní si toto zařízení podrobně prohlédnout. Pomocí nich je zcela reálné vyrobit takovou jednotku doma s použitím minima materiálů a nástrojů.

Co potřebujete k výrobě adaptéru pro vlastní potřebu

K výrobě domácího adaptéru budeme potřebovat:

 • sada kol;
 • Ocelové úhelníky, plechy a trubky;
 • na sedadle řidiče;
 • Svařovací stroj;
 • spojovací materiál atd.д.

Adaptér pro ručně vyráběný motorový rumpál Neva, jehož výkresy budou uvedeny později, lze vyrobit podle tohoto minimálního seznamu. Než začnete s vlastní konstrukcí zařízení, musíte si nakreslit schéma zařízení.

Na tomto náčrtu musí být uvedena nosnost jednotlivých částí rámu a celkové rozměry jednotky. Můžete to udělat sami, nebo můžete použít výkresy těch, kteří již úspěšně sestavili domácí adaptér.

Přistoupit k výstavbě konstrukce. Rozdělme si celou práci do několika základních kroků:

 • Potřebujeme čtvercový kus kovového profilu o délce přibližně 1800 mm. Přes profil je třeba přivařit podobný kus, ale menší. asi 600 mm. Tento profilový díl se použije k upevnění podpěr kol.
 • Výška stojanů by měla být přibližně 300 mm.
 • Dále je třeba svařit vzpěry. Ty jsou přivařeny k hlavnímu rámu a k náboji kola. Jejich úhel vůči rámu může být libovolný.
 • Kromě toho lze ke kovovému profilu přivařit nosník. Tím se zpevní rám.
 • Rámová konstrukce přídavných zařízení je svařena z kanálu 10. S nápravou kola je spojen kusem čtvercové trubky a švy jsou svařeny.
 • Poté je k rámu přivařeno řídicí rameno se třemi ohyby. Ty jsou 350, 550 a 200 mm. K tomuto ramenu přidejte další rameno o délce 800 mm, které bude regulovat sílu. Ramena sešroubujte standardními šrouby.
 • K hlavnímu rámu je přivařen asi 300 mm dlouhý kus trubky, který tvoří podpěru sedadla. K této podpěře jsou také přivařeny dva kusy trubek kolmých na tuto podpěru. Tím je zajištěna větší stabilita sedadla, které při práci nespadne.
 • Sedadlo lze vzít hotové nebo vyrobit z kusu překližky a následně čalounit pěnovou gumou nebo jiným měkkým materiálem. Sedadlo je připevněno k příčným dílům trubky přivařeným k podpěře sedadla i k samotné podpěře. K upevnění použijte standardní šrouby.
 • Přivaření spojovacího mechanismu k přední části rumpálu.

Jak vidíte, práce je poměrně jednoduchá, ale budete potřebovat určité zkušenosti se svářečkami.к. Neexistuje jiný způsob, jak propojit všechny komponenty.

Konstrukci můžete trochu zkomplikovat tím, že si vyrobíte adaptér pro blok motoru Neva, který bude mít řídicí zařízení. K tomu budeme potřebovat:

V takovém případě musí být rám adaptéru dobře kloubově spojen s rumpálem, aby se konstrukce nepřevrátila do strany. Můžete si vzít hotový volant ze starých sovětských vozů (např. z VAZ).

Odrůdy adaptérů

Existují dvě základní kategorie adaptérů:

 • Krátký adaptér na oje. Vhodné pro lehké traktory se vzduchem chlazenými motory;
 • Dlouhý adaptér oje. Nezbytné pro těžké a výkonné kultivátory s velkou plochou. Jejich motory jsou vybaveny kapalinovým chladicím systémem. Výsledný minitraktor je mnohem univerzálnější než jeho menší kolega. Je však nutné jasně pochopit, kde bude tato technika fungovat. je docela možné, že je prostě zbytečná.

Existuje ještě jeden typ klasifikace podle hnacích kol:

Třetí typ rozdělení adaptérů. podle způsobu připojení k motorovému rumpálu:

 • pevný. Má mechanismus řízení. Přední kola lze řídit stejně jako zadní. Rumpál se velmi snadno táhne. podobně jako traktor nebo auto. Nevyžadují se žádné speciální dovednosti;
 • Pohyblivé stránky. Žádný mechanismus řízení. Úhel mezi rumpálem a adaptérem se může pohybovat v určitém rozmezí. Poloměr otáčení je pak výrazně větší a k provedení jakéhokoli manévru je třeba vynaložit značné úsilí. Takové návrhy jsou však jednodušší na výrobu a levnější, pokud si koupíte hotový výrobek.

Nelze říci, zda je pro váš motorový kypřič vhodnější přední nebo zadní adaptér. Koneckonců v tomto případě vše závisí na práci, kterou má zařízení vykonávat.

Adaptér, který je umístěn na přední straně, stojí za to koupit, aby bylo možné vykopat a uvolnit pole. Protože v tomto případě se operátor nemusí dívat dopředu. Zadní adaptér je ideální pro kypření záhonů a podobné práce.