Co můžete vyrobit vlastníma rukama

Sněžný skútr a bahenní bugina z motorového rumpálu

Mezi těmito svépomocí vyrobenými stroji není žádný zásadní rozdíl, protože sněžný skútr vyrobený z motorového kypřiče i bahenní skútr na jeho bázi mají jeden základní požadavek: minimální tlak na půdu. Při přestavbě jednonápravového traktoru na nový čtyřkolový podvozek je třeba věnovat zvláštní pozornost kvalitě výroby širokých kol se sněhovými pneumatikami.

Nejlépe je vyrobit ližiny tak, aby pasovaly na standardní kola sněžného skútru.

Majitelé těžkého taženého sněžného skútru si z něj mohou udělat domácí sněžný skútr, aniž by museli měnit konstrukci. Stačí, když si na traktor nasadíte nové terénní „boty“. Nejprve nechte pneumatiky vypustit, pak zvedněte rám, nasaďte kola na ližiny a znovu je nafoukněte. Po tomto jednoduchém úkolu může následovat cesta přes bažinatou půdu nebo hluboký, sypký sníh.

Praxe potvrzuje, že takováto vlastnoručně vyrobená bahenní bugina i s nepříliš výkonným benzinovým motorem o výkonu 6 koní jezdí po rovině docela svižně a s jistotou překonává i malé svahy.

Podvozek

S dieselovým kultivátorem nejlépe fungují ručně vyrobené pneumatické řetězové kruhy o průměru až 10 palců z vysloužilých zemědělských strojů, trakařů nebo shrnovačů. Někdy se přebírá z osobních automobilů, pokud je třeba zvýšit průjezdnost vlastnoručně vyrobeného stroje. A při použití motorového kypřiče na těžkých půdách jsou nahrazeny železnými (jak se chovají v akci, můžete vidět na videu). Výběr kol je však na vás; zaměřte se na typ práce, kterou budete vykonávat.

Chcete-li si vytvořit motokultivátor vlastní výroby, můžete místo kol instalovat kultivátor pro kypření a kypření půdy. díky použití tohoto půdního kondicionéru není půda, po které motokultivátor nedávno přejel, udupána.

4 Clever ideas You Can Make With Your Own Hands

1 a 2 kola; 3 pastorek; 4 hnací hřídel; 5 ozubené kolo; 6 hnací pastorek; 7 pouzdro; 8 stavěcí šroub; 9 kryt hnacího hřídele; 10 příruba skříně; 11 matice a šroub M-8; 12 drážkované pouzdro; 13 hřídel; 14 matice M-14; 15 podložka; 16 olejové těsnění; 17 a 18. ložiska náboje; 19 motorů.

Při výrobě nápravy kultivátoru vlastní výroby se doporučuje použít monolitický kus oceli. Svařované trubky nejsou dobrý nápad, protože nemusí být dostatečně pevné.

Co všechno můžete vyrobit z motorového kultivátoru

Pomocí specializovaného vybavení můžete řešit širokou škálu úkolů. Někteří majitelé však chtějí ze svého vozu MotoGP získat ještě více funkcí

Samodelkin neustále něco vymýšlí a ukazuje, co všechno se dá z motorového rumpálu vyrobit. Vylepšené adaptéry se promění v minitraktory, můžete si také postavit sněžný skútr, bahenní buginu, čtyřkolku. Nahraďte kola housenkou a máte sněžný skútr.

Tyto a mnoho dalších úžasných podomácku vyrobených strojů, návod na jejich výrobu, nákresy a další informace najdete na adrese: https://specmahina.ru/motoblok/samodelki-iz-motobloka.html

Domácí crawlery

Vlečné rameno je primárně určeno k usnadnění jízdy kypřiče po zoraném poli. Točivý moment motoru se na kola přenáší prostřednictvím převodovky. Pro jízdu na zemi potřebuje velkou trakci. Trakci lze zvýšit zvýšením koeficientu trakce kola. Tím se zvyšuje tažná síla, aniž by se zvýšila hmotnost konstrukce jednotky.

Výrobní materiály, které potřebujete k výrobě podrážek:

  • Ocelový plech o tloušťce 0,2-0,3 cm (stačí běžná kvalita);
  • Stejný úhel o průměru 3,5 až 5 cm;
  • Trubka s vnitřním průměrem nejméně 2,5 cm.

Když máme potřebné nástroje, můžeme začít pracovat. Jde jen o to, zda si vyberete návrh z těch, které jsou k dispozici na internetu, nebo si vytvoříte vlastní. Existují dva druhy startérů: pohon a nástavba. Navrstvená drážka je namontována na horní části základního kola a vedoucí drážka na horní části základního kola. Je běžné, že se nářadí tažené traktorem vyrábí vlastníma rukama.

Nabízíme nejjednodušší způsob výroby závěsu pro traktor.

DIY pro elektrické kultivátory vlastníma rukama

Jednonápravový traktor. pro pomoc při obdělávání půdy, přepravě zboží a sklizni. Pro tyto operace musí být vybaven dalšími nástroji. V obchodech jsou však drahé. kompletní sada je dražší než motorový kypřič. Mnoho řemeslníků navrhuje a vyrábí domácí věci pro rumpál vlastníma rukama. Pomáhají články, fotografie, návody z internetu.

S nejjednoduššími dovednostmi v práci s úhlovou bruskou, svářečkou, vrtačkou můžete sestavit užitečné kutilské díly z recyklovaných materiálů a použitých dílů. Domácí konstrukce jsou často vyrobeny z pevnějšího kovu než komerčně dostupné a mají delší životnost.

Power tiller self-made vlastníma rukama. nápady na fotografii

Domácí s motorovým kultivátorem, vyrobený vlastníma rukama, někdy prostě nepostradatelný v domácnosti. Nářadí, jako jsou sněžné skútry a sněžné skútry, je snazší vyrobit a koupit než hotové díly.

Chcete-li postavit sněžný skútr, musíte se postarat o nosný rám a také si koupit speciální pásy. Například pásový podvozek určený pro sněžný skútr Buran je dokonale sladěn s širokými koly traktoru s návěsem.

Ke zlepšení stability a přilnavosti výsledného vozidla lze použít i další komponenty.

Domácí minirypadlo je trochu složitější. K tomu použijte plány dostupné na internetu a proveďte potřebné výpočty.

Při stavbě se používají použité díly rámu a lžíce. je to levnější.

Na kypřič je možné vyrobit malý nástavec, který vytvoří vykopávač brambor.

Konstrukce se může lišit v závislosti na rozhodnutí vlastníka.

Jednonápravový traktor se používá také jako výkonná sekačka na trávu, k níž lze zakoupit nebo ručně vyrobit speciální nástavec.

S trochou fantazie a námahy máte hotový remorkér nebo sněžný skútr.

A naprosto levná varianta z improvizovaných materiálů.

Všechna tato příslušenství usnadňují zemědělství. Důležité je, aby byly všechny skládací a jednonápravový traktor mohl být i nadále používán ke svému účelu.

Co a jak si vyrobit motorový kultivátor??

Takový typ malotraktoru, jako je jednonápravový traktor, je univerzálním prostředkem malé mechanizace, který svému majiteli usnadňuje řešení většiny otázek spojených s péčí o půdu. Bohatá sada přídavných zařízení umožňuje výrazně rozšířit funkčnost těchto zařízení.

Další výhodou, kterou majitelé motorových kypřičů získají, je vytvoření nových strojů na jejich bázi. Podívejme se, co a jak lze z motorového kultivátoru vyrobit.

Výroba domácí diskové radlice pro kypřič

Začněte s výrobou domácího diskového hrotu pro svůj motorový kypřič tak, že vyhledáte kryty ocelových kastrolů (nejlépe ne smaltovaných, ale jen kovových), které nepotřebujete pro svou domácnost. Potřebujete průměr asi 40-50 cm, přičemž je třeba mít na paměti, že kořeny brambor nerostou hlouběji než 15-20 cm do země. Poté naostříme krycí nože, což jsou v našem případě disky plečky, na brusce. Pokud jsou kryty ploché, ohnou se pomocí kladiva mírně na jednu stranu.

Dále je pro výrobu pohodlného vahadla potřeba vyrobit vozík, ke kterému budou připevněny kotouče pro posun země. Může se jednat o konstrukci z trubek a objímek s malým opěrným kolečkem připevněným ke spodnímu rámu.

Pak můžeme vyzkoušet sázecí stroj přímo na bramborové záhony zeleninové zahrady.

Proveditelnost provizorních přídavných zařízení

Přestože je na trhu větší množství různých nástrojů, nemusí být vždy nejvhodnější pro ten či onen úkol. Navíc poměr ceny a výkonu někdy není uspokojivý. Proto si mnoho zahrádkářů vyrábí potřebné nástavce pro své kultivátory vlastnoručně. Potřebujete jen vrtačku, úhlovou brusku a svářečku. a znalosti, jak je používat.

Pouze v ojedinělých případech, kdy jsou nutné přesnější výpočty a soustružnické práce, je třeba povolat odborníka.

Další dobrou věcí při výrobě vlastního auta je, že můžete snadno najít starou automobilovou jednotku na jakémkoli vrakovišti a je vhodná pro stavbu.

Mini buldozer

Z jednonápravového traktoru můžete namontováním radlice dozeru vytvořit miniaturní buldozer, který bude schopen urovnávat malé plochy nebo odklízet sníh a suť. Pro tento účel se používá plech o tloušťce nejméně 3 mm. Spodní část lopaty by měla být vzhledem k celkové rovině mírně nakloněna dopředu, pro odstraňování sněhu by na ní měl být připevněn pás tvrdé gumy nebo by měla být pokryta plechem (pro výkopové práce). Pro zpevnění celé konstrukce přivařte v zadní části několik ztužujících žeber z kovového úhelníku.

Hrábě s vlastním pohonem

Přestože jsou k dispozici továrně vyráběné hrábě, mnoho zemědělců dává přednost výrobě vlastních s ohledem na zvláštnosti svého hospodářství: velikost louky, topografii.

Jako materiál pro hrábě se používají kovové trubky a kalené tyče. Alternativně lze použít ruční vidlici vyrobenou ve výrobním závodě a přivařenou k základně. Pro usnadnění práce je žádoucí instalovat na okraje malá kolečka nebo brusle, které odlehčí celou konstrukci.