Jak rozebrat úhlovou brusku Interskol úhlová bruska 125 900

Oprava úhlové brusky Interskol 115-125\900.

Stručně popište, co je co a proč. Tyto úhlové brusky se mi velmi líbí, jsou léty prověřené. Vyskytují se zde chyby, které však hodnotím jako naprosto nepodstatné. Jednou z jeho hlavních výhod je velmi spolehlivá převodovka, převody a těleso obecně, výkonný motor, výhodné rozměry. Můj poslední, který stále mám, vyhořel po dvou letech používání. Rotor na ten jsem neměnil, rozhodl jsem se jen koupit nový, protože jsem pochyboval o kvalitě náhradních dílů, obával se, že pro originál může poslat padělek, nebo obecně kvalita není, že. U nového se však stala nehoda, zdá se, že se do kanálu armatury dostala nějaká kovová šupina a zkratovala ji. Vyhledal a vyzvedl zajímavou možnost vzbuzující důvěru a objednal v páru se dvěma sadami vlastních kartáčů, které jsou také velmi slušný vzhled, a vzbuzují důvěru. ) V podstatě jsem to všechno chtěl udělat se starým, dokud byl nový naživu, ale kdo ví? Každopádně, tady je video, tam je srovnání a popis procesu opravy s tipy, co se děje. Doufám, že se vám bude líbit. )

Později, za hodinu nebo dvě, přidám krátké video s výsledky, abych tak řekl. )

Otázka, jsem jediný, kdo má v Movavi takovéto lagy?? Myslím, že bychom to měli zrušit.

Pro jednu věc, tady je odkaz, kde jste si koupili, z mé strany, žádné stížnosti a nároky, zkontroloval sám, všichni spokojeni. rotorua.com.ua/product/jalgarki-interskol-125-900/

rozebrat, úhlovou, brusku, interskol, úhlová, bruska

Komentáře 16

Výměna kotvy na úhlové brusce se nedoporučuje!Nová kotva stojí 1300r a úhlovou brusku jsem koupil za 1600r :)))

Máme takovou úhlovou brusku za 800 a kotvu s dodávkou za 300. Poměrně výnosné, a pokud je kotva ACE, velmi, velmi spolehlivé.

Devalt a Metabo jako poslední možnost. Jaká úhlová bruska?strč si to do prdele.

rozebrat, úhlovou, brusku, interskol, úhlová, bruska

Táhni k čertu, kreténe. Strč si jazyk do zadku a jestli chceš, strč si do něj i prsty. Vím něco o nástrojích, ve vašem zmatku, jak dokonce užitečné rady.Mám Metabo 8 let bezchybně sloužil, 1 čas podshibnik a dvakrát kartáče změnil, ale jak se ukázalo apontotovo, jako všechno, i když pracoval, ale byl o pádu na kusy, startér uložení opotřebované, rotor rozbité čipy a třísky, dvě ložiska nemění přistání uvolnil Oprava byla nic.

Měli jste se zeptat, proč to tak je, a ne nad tím mávnout rukou a hráběmi.

Bohužel Metabo, Bosch, Makita, Hitachi, de volt, Decker, STIHL, ECHO (aka shindaiwa) a řada jednou značek jako kvalita především, můžete dát tučný křížek.Od Interskol, rád drtiče, ale nebude kupovat více pro sebe, protože rychle lámání sedla ložisek, ale dát vývojáři, který vynalezl super snadné ovládání, kolik používá různé Shurik a, ale rukojeť na Interskol top-end. Padne mi do dlaně jako ulitý. Od Interscola byl malý vrták, i když ushatala půl roku, dobře, je to moje chyba, jen dát vrták čtyřicet na 25 a otvory v protokolech, mimochodem japonské analogy stejně přežít.Pro úhlovou brusku, Mám jeden jako tvůj, vydržel 4 roky, pokryl y ložisek v y smrti. Ale řezal jsem stovky tun železa a brousil desítky aut. Sedm let jsem pracoval ve stavebnictví a můj názor je, že při práci s velkými vlnitými kotouči to není tak hrozné, ale pekelně ničí převody.Celkově vzato, Interskol není špatný nástroj, cena a kvalita jsou přiměřené.A tady o značkových nástrojích zůstalo jen negativní a frustrace, zvláště když si koupíte drahou věc a má týden na opravu, můj názor, založený na skutečnosti, že sedm let téměř pracoval ve stavebnictví.

rozebrat, úhlovou, brusku, interskol, úhlová, bruska

Dráty jsou šmejd. Kotvy jsou svinstvo. Neměli byste obviňovat náhody.Taková je bohužel realita.Chcete něco, co vydrží. kupte si něco kvalitního/drahého nebo příspěvek RH z konce 2. a začátku 3. tisíciletí :-).

S tím nemusíte polemizovat. Co je dobré a co ne, to vím sám. Dráty jsou trochu krátké a tuhé. Dejte ze Sparky, která trvala 3-4 měsíce a slavnostně vyhořela do pekla, oprava je 2krát dražší než čip, síla je menší. Myslím, že jsou to jen dráty a další věci, všechno, co je v něm dobré. Kotvy, ne, ty bych nezatracoval. Můj první vydržel dva roky znásilňování v docela drsných podmínkách. Prošel spoustou harampádí a přežil všechno. A to jsem řezal spoustu betonu, dřeva, železa, ani nevím Ten natahovák byl dost otlučený, ale odvedl docela dobrou práci. Opět platí, že ani můj oblíbený nástroj Metabo, jeden z nejlepších, není zcela chráněn před takovými událostmi. I když mi to vydrželo 4 roky kumulované profesní zátěže, která se protáhla na celkem 8 let, a ještě jeden rok profesní zátěže by to protáhl. Celkově je však asi dvakrát spolehlivější než mírně upravený Interskol.Největším problémem modelu 125/900 je tlačítko! Dále ano, zadní ložiska, 2-3krát rychlejší. Často kvůli nedostatečnému mazání. Na třetím místě je kluzné ložisko v převodovce, protože ji zatěžuji, a motor obecně. Kartáče pracují téměř neustále, při volnoběhu navíc převodovku silně přetěžují. A u Metabo je převodovka skvělá, ale za 4 roky nikdy nepoužila kartáče. Takže s nimi v takovém režimu vychází převodovka přibližně stejně, i když je hezčí, ale také slabší. 750 Quick. Velmi spokojený s tím, ale to nemůže být opraven, a vinutí již dýchal těžce, celý otlučený a holý. Neměl jsem ale čas umřít, vloupali se mi do garáže a ukradli mi všechny nejcennější věci. Včetně toho, který jsem zmínil DU 16\1000, do kterého jsem se ani jednou nedostal, 8 let, a dokonce ho otočil a motory vyvrtávací hlavy a co nejen obecně, a svařovací poloautomat.

Celkově vzato, můj názor je zcela informovaný a neústupný. )

Tento drát se používá k navíjení rotoru. Ne do sítě.Síťové vodiče, tlačítka, ložiska atd. jsou postradatelné.Ale kdybych rotor přetočil, znamenalo by to peníze. A říká se, že to dlouho nevydrží, protože dráty jsou dnes na hovno.Převodovky létají jen zřídka. Pokud nejsou „plastové“ a nezabijete je úmyslně.

Obecně si nemyslím, že špatné vinutí, mě osobně nezklamal ani jednou. Jsem dobrý v analýze každého rozpadu. A jsem si docela jistý, že to nebylo kvalitou turba, co ho zklamalo. Běžně se mi stává, že například proříznu karoserii v místech, jako jsou prahy, a vidím, jak z nich vypadává spousta úlomků do chladiče a do auta. To je problém, ale práce je práce. A když už mluvíme o profesionalitě, žádný nástroj není nikdy v bezpečí a jeho oprava by měla být snadná, rychlá a levná.

Jeden velmi znalý Al mi asi před deseti lety řekl jeden výrobce nářadí: Profesionální nástroj, začíná se zařízením Interscola.

O tom jsem přesvědčen už deset let. Nejsem slepý ani hloupý.

Mnoho nástrojů, které jsou jeden a půl až dvakrát dražší, létají tvrději a NE na drobnosti, nebo jsou obecně na stejné úrovni, s výjimkou směšného tlačítka Skolov. Mírně zušlechtěný odštípnutý, prudce skáče na a mimo jejich úroveň. A opravy jsou často mnohem levnější.

Není dokonalá, ale je odolná a opravdu vytrvalá, a to i v náročných podmínkách. Snadno upravitelný a s rozumným přístupem, stejně výnosný jako všechny, které jsem zatím viděl.

Také bys, příteli, měl konečně podpořit svého domácího výrobce! 😉

Nedávno hledal 230 megafon. díval se na t.h na Interscots. „Domov značky. Rusko, Země výrobce. Čína.“.Jaký „domácí výrobce“? Neexistuje žádný domácí výrobce. Vůbec ne. Vše, o co se snaží, je špatné a drahé. A není levnější způsob, jak to udělat. A co víc, cena je tak vysoká, že by si je koupila jen NASA.

O Interskolu jako takovém:O kvalitě. sbíral informace. Celkový dojem. „Drsný, ale poměrně spolehlivý.Za cenu „plastelíny“ je to solidní „médium“.Existují ale i o něco dražší a pr-konkurenční např. z Japonska: Metabo, některé modely Makita.Koupil jsem použitý Hilti a zřejmě kovový kufr ze sovětské éry. Jaký model. nevím.

A to, co bylo před deseti lety, není přesně to, co je nyní. Kvalita bohužel značně poklesla. Proto váš Interskol před 10 lety fungoval tak dlouho a moderní vyhoří téměř okamžitě. Není to náhoda. Je to bohužel realita.Kvalita je v pořádku u těch, které stojí tolik, co auto :-). I když jsou vyrobeny v Číně.

Z velké části souhlasím. Ale kvalita klesá ve všem a obecně ve všech, kromě několika značek a značek. Dělají to tak, abychom si toho nevšimli. ) Například v tom Metabu (mimochodem je to Německo) jsem už měl mrtvolu. Stator byl již uvolněný a musel jsem do něj dát gumové těsnění. Ačkoli vcelku skvělá věc, ale 3-5 let profesionálního použití, je stále snazší změnit než velmi drahé opravit. Z hlediska životnosti jsou všechny 3mm brusky přibližně stejné jako 2mm úhlové brusky. Za 2 roky, převodovka a pouzdro jsou naprosto funkční a bojově připraven, zastrčený v polovině čepu, a podívejte se na další 2 odštípnutí na. Ano, i když se štípání provádí už v Číně, ale koupil jsem si ho nedávno a jsem s ním docela spokojený. A značka, pokud je stále vaše, dostane něco do pokladny. Téměř veškerá výroba směřuje do Číny. To je rozumná cesta ke komunismu.

Dráty jsou špatné. Kotvy jsou svinstvo. Nesvádějte to na nehody.Bohužel je to realita.Chcete něco, co vydrží. kupte si něco dobrého/drahého nebo CU koncem 2./začátkem 3. tisíciletí po RH :-).

Následující doporučení pomohou při úspěšných opravách ložisek.

 • Potřebujete znát konstrukci úhlové brusky v provozu. Měli byste si prostudovat technickou dokumentaci dodanou s úhlovou bruskou. Znalost umístění součástí a dílů pomáhá zajistit, aby byla úhlová bruska při opravě správně rozebrána a znovu sestavena.
 • Nástroje potřebné pro kvalitní výměnu ložisek jsou k dispozici. Toto nářadí není složité a kutil ho má téměř vždy k dispozici: šroubováky, klíče, kladiva, sada stahováků nebo jiné ruční nářadí (svěráky, nástavce, razníky různých provedení) pro upevnění a demontáž ložisek.
 • Pro opravu šroubových nůžek existuje specifický postup. Mělo by se postupovat podle něj, přičemž je třeba vzít v úvahu některé rozdíly vyplývající ze specifik jednotlivých modelů.
 • Ložiska by se měla vyměnit i v případě, že je na hřídeli nepatrná odchylka, protože poškozené ložisko poškodí celé elektrické nářadí.
 • Před prováděním oprav se ujistěte, že je elektrické nářadí odpojeno od elektrické zásuvky.

Otevřené ložisko pro úhlovou brusku Kladivo. 220Volt foto

Použité nářadí by mělo být v bezvadném stavu:

 • konstrukční prvky stahováků (nohy, táhla, dorazy, šroubovací zařízení) odpovídají technické dokumentaci;
 • šroubováky mají rovné boční hrany, rovná tyč je pevně uchycena v rukojeti;
 • čelisti klíče jsou rovnoběžné, bez prasklin a promáčklin;
 • kladiva jsou pevně usazena na rukojetích.

Při dodržení těchto pokynů budete schopni úhlovou brusku správně a bezpečně rozebrat, vyměnit vadná ložiska, znovu namazat všechny díly a znovu ji sestavit pro další použití.

Jak rozebrat úhlovou brusku Interskol úhlová bruska 125 900

Kotvy pro úhlové brusky. více než 200 různých kotev pro domácí a profesionální úhlové brusky. Snadné vyhledávání v katalogu. nízké ceny.

Takže jste na této stránce, protože jste se z nějakého důvodu rozhodli koupit kotvu pro úhlovou brusku, s největší pravděpodobností je to pro vás smutný důvod, pokud samozřejmě nevlastníte opravárenskou dílnu. Ale i když tomu tak není, nebojte se, naše webové stránky vám pomohou tuto nepříjemnou situaci vyřešit. Často, pokud přehřát úhlovou brusku spolu s kotvou, může vyhořet a stator, na této stránce se můžete podívat možnosti a statory, máme také velký výběr téměř všechny nástroje. Kotvu na úhlovou brusku Makita můžete zakoupit jak na profesionálním nářadí, tak na domácím nářadí, na profesionálním nářadí je obvykle dokonce několik variant. Mimochodem, to je náš hlavní rozdíl od většiny konkurentů, poctivě píšeme, kde je originální kotva na úhlové brusce a kde je vyrobena v licenci. Vždy tedy dostanete jen to, za co zaplatíte, a žádné padělky nebo plané sliby. Nikdy vám neprodáme licencovaný produkt za cenu originálu.

Co byste měli vědět při výběru?

Úhlová bruska jiskří a škubne. Co je za problém? Jak opravit úhlovou brusku?

Mnoho lidí raději převíjí starou armaturu úhlové brusky, než aby si koupili novou. Ale to není správná věc, takže můžete ušetřit malou částku v této operaci, ale zde dát záruku, že navíjení bylo úspěšné, a kotva k úhlové brusce nepřestane pracovat po několika dnech, jak se to velmi často stává, nikdo nebude moci, takže to může vyjít, že ztratíte peníze a bez kotvy pro úhlovou brusku.

Proto vždy doporučujeme raději koupit nový, než se pokoušet oživit starý. Koupit kotvu pro úhlovou brusku můžete různých značek: Makita, Sparky, Bosch, Fiolent, Inteskol, DWT a samozřejmě spoustu různých čínských značek, nechte je nazývat ruskými jmény: Vityaz, Electromash, Izhmash, Ritm, Temp, Elprom atd.д. Navíc, jak je napsáno výše, prodáváme pouze originální kotvu na úhlovou brusku fitolent 125, nebo poctivě píšeme, že se jedná o profesionální analog vyrobený v licenci, takže si můžete vybrat.

Samostatně bych se chtěl zmínit o otázce ložisek kotvy na úhlové brusce Bosch 125, často jednou z příčin poruchy kotvy by byla vysušená ložiska, což ztěžuje otáčení kotvy i při volnoběžných otáčkách, nemluvě o zatížení, respektive se začne zahřívat a může vyhořet, a to i při krátké práci. A teď si představte, že jste si koupili novou kotvu na úhlovou brusku energomash a dali tam stará ložiska a kotva od začátku provozu pracuje při vysokém zatížení, kvůli tomu se její životnost občas snižuje. Proto doporučujeme u úhlové brusky DWT 125 vyměnit ložiska společně s kotvou, zejména pokud jsou starší než 2-3 roky.

Vždy vám rádi poradíme s jakýmikoliv otázkami, takže neváhejte zavolat a zeptat se, je to zcela zdarma. Samostatně bychom také chtěli poznamenat, že i přes obrovský výběr ke koupi kotvy pro úhlovou brusku fitolent 230, ne všechny možnosti jsme předložili na webu, a pokud nenajdete potřebnou kotvu, můžete si ji u nás objednat telefonicky a my vám ji najdeme co nejdříve a zvukovou cenu, zpravidla nejatraktivnější na trhu, vždy se snažíme zákazníka potěšit.

Z čeho je vyrobena kotva úhlové brusky??

 • vinutí se skládá z měděných tyčí (méně často se používá hliník), které jsou navinuty kroužky kolem drážek v kovové kleci. Póly jsou propojeny smyčkami procházejícími sběračem.
 • Pásy. jsou určeny k ochraně vinutí před vnějšími vlivy a k vytváření dodatečné turbulence, která napomáhá chlazení. Jedná se o pružný materiál ve formě ochranné síťoviny.
 • lakový povlak. určený k ochraně proti zkratu vinutí. Pro zvýšení odolnosti vůči vysokým teplotám se používá žáruvzdorný lak.
 • sběrač. je komunikační deska armatury na úhlové brusce. Speciální pryžová podložka umístěná mezi konci ložiska a základnou tohoto dílu je určena k ochraně jednotky v případě poruchy ložiska armatury.
 • Detektor otáček. určuje otáčky rotoru, což umožňuje sledovat otáčky kotvy úhlové brusky a stabilizovat je na hranici zatížení.
 • hřídel oběžného kola. nejčastěji z kvalitní kalené oceli. má jednodílnou konstrukci, na které je sestava umístěna.
 • Litinové těleso. jedná se o kovovou základnu s dielektrickými přívody, na které jsou umístěny kroužky cívky.
 • oběžné kolo. zajišťuje optimální chlazení motoru.

Tipy, kterými je třeba se řídit při výměně kotvy úhlové brusky.

Výměna rotoru úhlové brusky zahrnuje výměnu ložisek. Tomu lze předejít pouze tehdy, pokud jsou použitá ložiska v bezvadném stavu. V opačném případě hrozí výrazné zvýšení zatížení elektromotoru, které může vést ke zkratům v kotvě nebo statorovém vinutí úhlové brusky. Je důležité, aby ložiska byla správně umístěna. Přední ložisko zapadá do uložení na skříni převodovky. Po montáži je třeba rotor umístit přes přední ložisko. Zadní ložisko je zasunuto do sběrné podložky až na doraz.

Nejčastějším důvodem výměny rotoru je opotřebení rozvodů. Proto se doporučuje vyměnit grafitové kartáčky.

Chcete-li vyměnit rotor úhlové brusky, musíte nejprve demontovat převodovku. Tím se vymění mazivo a odstraní případné kovové zbytky, které by mohly být pro nástroj škodlivé.

Pro prodloužení životnosti kotvy úhlové brusky je důležité dodržovat provozní pravidla. To vyžaduje čištění stlačeným vzduchem, demontáž pro komplexní čištění. A především používejte úhlovou brusku pouze k určenému účelu.

Pokud se rozhodnete koupit kotvu do úhlové brusky Interskol, naše webové stránky jsou tou správnou volbou, máme obrovskou nabídku produktů, snadnou navigaci a četné filtry určené k usnadnění výběru správné kotvy do úhlové brusky z velké škály produktů. Máme také slevy pro stálé zákazníky a systém slev pro velkoobchodní zákazníky.

Popis Převodová skříň pro úhlovou brusku (hlava) Interskol 125 900 watt 060

Intenzivní používání tak oblíbené a žádané úhlové brusky pro domácnost („úhlová bruska“) nutně vede k potřebě její opravy. Většina šikovných lidí však v této situaci narazí na otázku, jak úhlovou brusku rozebrat, aby nedošlo k velkému poškození. Pouze znalost konstrukce a zásad demontáže a opravy umožňuje provést opravu zručně na vlastní pěst.

Abyste věděli, jak rozebrat a opravit úhlovou brusku, musíte mít jasnou představu o její konstrukci, místech a vlastnostech spojení dílů:

 • Běžné tělo s rukojetí je obvykle vyrobeno z plastu, má dvě poloviny spojené samořeznými šrouby po obvodu. Odšroubováním se dostanete k motoru a všem elektrickým součástem. Mnoho modelů má nerozebíratelnou část skříně, ve které jsou namontovány statorové cívky, a celé zařízení se rozebírá odšroubováním bočních „krytů“.
 • Motor úhlové brusky je upevněn v přírubách skříně. podložkách. a jeho prohlubně umožňují nerušené vytažení rotoru ze statoru. Ložiska motoru se také poměrně snadno vkládají do skříně, ale jejich uložení na hřídeli je hodně napjaté, což je velmi často problém v situaci, jak úhlovou brusku rozebrat.
 • Rotor. nejedná se o skládací jednotku pro vlastní opravu, proto je třeba dbát na to, aby nedošlo k poškození vodičů vinutí, kotvy a geometrie kovových součástí.
 • Stator je elektrické vinutí s ocelovým tělesem transformátoru. Úhlovou brusku nelze opravit svépomocí.
 • Dřík rotoru se zuby ozubeného kola se zasune do kovové převodové skříně, kde může být ložisko bezpečně zajištěno, a jeho vyjmutí bez použití nárazových nástrojů může způsobit prasknutí hliníku.
 • Problém, jak rozebrat převodový reduktor úhlové brusky, se většinou vyskytuje pouze u jedné jednotky. upevnění napínacího pastorku na výstupní hřídel a vyjmutí uzlu z odnímatelného krytu pouzdra.

Dnes už nemusíte ztrácet mnoho času hledáním, kde koupit náhradní díly pro vaši úhlovou brusku. Náhradní díly na nářadí se prodávají a dodávají po celé Ukrajině. Náhradní díly můžete nakupovat 24 hodin denně 7 dní v týdnu prostřednictvím objednávky v Remntnik Spareshop. Maloobchodní ▶ od 1 ks. Velkoobchod ▶ od 10ks. Nabízíme vám nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak vyřešit problém s nákupem. v online obchodě s náhradními díly Remntnik. V našem katalogu náhradních dílů jsme se snažili shromáždit vše potřebné, co můžete potřebovat při sezónních pracích.

Je lepší mít všechny náhradní díly, opotřebitelné díly elektrického nářadí a příslušenství po ruce, než nečinně čekat na doručení zásilky. Ještě více na našem internetu Obchod s náhradními díly Remntnik ceny jsou tak dostupné, že se velkoobchodníkem může snadno stát každý maloobchodní zákazník!

Důrazně vám také doporučujeme, abyste si před zahájením nákupu ▶ přečetli návod k obsluze. lépe tak pochopíte, které díly je již třeba vyměnit a které se během provozu spíše spotřebují.

A co je ještě důležitější ▶Návod k obsluze je navržen tak, aby vám pomohl s údržbou elektrického nářadí nejen tím, že umožňuje jednoduchou běžnou výměnu dílů, ale také tím, že vám ušetří čas a nervy tím, že eliminuje nutnost neplánovaných výdajů na náhradní díly nebo nutnost větších oprav.

 • Při bezpečném používání úhlové brusky je nejdůležitější předvídat chování řezaných dílů při jejich oddělování;
 • Při práci se strojem je nutné zaujmout stabilní postoj a nosit obličejovou masku, jakož i ochranný oděv, obuv, rukavice a pokrývku hlavy, aby nedošlo ke zranění odletujícími částicemi nože a zpracovávaného materiálu, s ohledem na odrazy od blízkých překážek a na zachycení oděvu a vlasů nástrojem;
 • Chraňte kabel před náhodným poškozením a nedovolte, aby přišel do styku s horkými povrchy, ropnými produkty nebo chemicky aktivními látkami.
 • Při výměně kotouče odpojte úhlovou brusku ze sítě;
 • Úhlovou brusku nepoužívejte bez nasazeného ochranného krytu;
 • Používejte stroj s jiskrami namířenými proti vám (jakmile se kotouč zlomí, odletí třísky ve směru jisker)
 • Ohněte napájecí kabel do vzdálenosti 5 cm od těla úhlové brusky a přenášejte stroj za kabel;
 • Práce s materiály obsahujícími azbest, cement, křídu a abraziva.
 • Udržujte děti v bezpečné vzdálenosti od stroje;
 • Úhlovou brusku nepoužívejte vystavenou kapající vodě, ve vlhkých místnostech nebo venku, když prší nebo sněží;
 • Úhlovou brusku používejte v místnostech s výbušným nebo chemicky aktivním prostředím, které poškozuje kovy a izolaci;
 • Používejte prošlá náhradní kola bez předchozí zkoušky mechanické pevnosti;
 • Použijte pilové kotouče z kotoučové pily;
 • Práce se strojem ze žebříku;
 • Práce s úhlovou bruskou uvnitř kotlů, nádrží a zdrojů energie;
 • ponechání přístroje bez dozoru, když je připojen k elektrické síti;
 • Zatáhněte za šňůru nebo s ní zatočte a namáhejte ji;
 • Nepoužívejte stroj, pokud se vyskytne alespoň jedna z následujících závad: poškozená zástrčka, poškozený vodič nebo plášť kabelu, nevýrazný chod spínače, oblouk pod kartáči elektromotoru, kouř nebo zápach hořící izolace, neobvyklá úroveň hluku, klepání nebo vibrací, poškození nebo zlomení krytu nebo částí převodovky, zničení disku.

Zobrazit celý sortiment ➥ Náhradní díly pro úhlové brusky

Zobrazit celý sortiment ➥-dílů pro tlakové myčky

Zobrazit celou řadu ➥Neodymové magnety

Zobrazit celý sortiment ➥ Náhradní díly pro elektrické nářadí

Několik obecných užitečných tipů pro opravy úhlových brusek

Než se pustíme do opravy úhlové brusky, podívejme se na několik užitečných tipů:

 • Než začnete úhlovou brusku demontovat, pečlivě se seznamte s jejím popisem, montážním schématem a postupem.
 • Je nezbytné dodržovat posloupnost operací.
 • Přísně dodržujte bezpečnostní opatření.

Nejčastější příčinou poruchy úhlové brusky je přerušení drátu v blízkosti rukojeti. Nejprve zkontrolujte napětí na tlačítku pomocí jednoduchého testeru napětí. Poté zkontrolujte správnou funkci samotného tlačítka.

Více informací o diagnostice a opravách elektrické části úhlové brusky.

Jak odstranit jehlové ložisko nebo zničené kluzné ložisko

V převodovkách brusek se používají různá ložiska. Jsou vystaveny vysokému zatížení a jsou příčinou poruch.

Degradace ložiska se projevuje zvětšením vůle hřídele vřetena. Po demontáži skříně převodovky a vyjmutí velkého hřídele pastorku uvidíte jehlové ložisko.

Jehlové ložisko se nepoužívá u všech soustruhů. Na stejných bruskách, ve kterých je nainstalován, jej lze demontovat několika způsoby.

Po odstranění zničené části ložiska lze vnitřní kroužek vyjmout pomocí strojního závitníku. Vložte strojní závitník vhodného průměru do sklíčidla elektrického šroubováku a pokuste se ho zarazit do ráfku ložiska, dokud závitník nenarazí na dno tělesa. Pokračujte v pomalém šroubování kohoutku do klece. Zvedne klec podél vlákna.

Druhý způsob spočívá ve vyjmutí zbývající klece rozbitého jehlového ložiska pomocí speciálního šroubováku a pojistného kroužku.

Jak odstranit šikmá ozubená kola na úhlové brusce

Oprava převodovky úhlové brusky začíná demontáží šikmých ozubených kol. Právě převody jsou hlavní příčinou poruch převodovek úhlových brusek. U soustruhů se šrouby je nejčastěji nutné vyměnit malý hnací pastorek připojený k hřídeli rotoru.

Šikmé ozubené kolo lze k hřídeli rotoru připojit dvěma způsoby:

 • Ozubené kolo je upevněno v drážce a zajištěno maticí.
 • Ozubené kolo se upevňuje šroubováním. Používají se pravé i levé závity.

Velký kuželový hnací pastorek je na hřídeli vřetena upevněn také dvěma způsoby:

Kromě výměny pastorku je často třeba vyměnit i ložisko v úhlové brusce. Úhlové brusky mají tři ložiska.

Oprava úhlové brusky Interskol úhlová bruska-125/1100E

Před několika lety jsem se pokoušel řezat cihlu úhlovou bruskou. Úhlová bruska má nízký výkon a netáhne. Spálil jsem úhlovou brusku. Dlouho mi trvalo, než jsem se rozhodl, co koupit. Poměr cena/výkon zvolil úhlovou brusku „Interskol“. 125/1100E. Má výkon 1,1 kW a je vybaven regulátorem otáček. A je to zařízení domácí výroby.

Úhlová bruska je v dobrém stavu již více než 3 roky. Brousil jsem dřevo a řezal azbestocementové sloupy. Tlačítko se jen těžko zapínalo. Letos v létě jsem se rozhodl vybrousit sedák na stoličku, stiskl jsem tlačítko, ale úhlová bruska se nespustila. To je ta potíž, že projekt nové dubové stoličky byl odložen. Nemohl jsem spálit motor, celkem úhlová bruska pracovala ne více než 10-15 hodin. Z hlediska počtu najetých kilometrů. nový stroj. Vykopal jsem na internetu, ukázalo se, že je to obecné zranění na „Interskol“ úhlová bruska-125/1100E. tlačítko na. Rozbije se na.

Šel jsem do rozhlasového bazaru v Savelovském, v nejvzdálenějším pavilonu jsem si stěžoval prodavači na život. Snažil jsem se mu ukázat obrázek tlačítka, mávl na mě rukou a řekl, že o špatném tlačítku ví. Věděla jsem jistě, že knoflík stojí 100 rublů, ale nechtěla jsem smlouvat s chamtivým prodavačem.

Dalším krokem je hladká plavba. Odšrouboval šest šroubů, které upevňovaly plastový kryt.

Plášť se „rozpadl“ na dvě části.

Představení důmyslného konstrukčního řešení. Od tlačítka napájení k tlačítku, kterým se úhlová bruska zapíná, vede dlouhý plastový pásek. Přední tlačítko napájení. a tlačítko na zadní straně. Odšroubujte napájecí kabel z tlačítka.

Nyní musím sejmout kryt s regulátorem, abych získal přístup k tlačítku. Připevňuje se pomocí plastových spon. A zde je viník poruchy.

Porovnal jsem nová a stará tlačítka, jsou stejná.

Přesměrování kontaktů ze starého tlačítka na nové tlačítko.

Modrý vodič. dvě střední svorky. Dva černé vodiče jsou koncové svorky na pravé a levé straně.

Namontujte nové tlačítko na místo starého.

Sestavte úhlovou brusku v opačném pořadí.

Při výměně krytu nezapomeňte správně umístit napájecí kabel. Shodují se s drážkami. Zkouška úhlové brusky na starém potrubí. Klíč se snáze otáčí. „Úhlová bruska Interskol-125/1100E funguje. Řezaná trubka. Pro jistotu jsem starý knoflík vyfotil zblízka, aby byly značky dobře viditelné. Pokud někdo uvažuje o objednání tlačítka z internetového obchodu.

Mechanické závady úhlové brusky Interskol

Převodovka je slabým místem mechanických závad úhlových brusek Interskol. Ozubená kola použitá v převodovce se časem opotřebovávají, zuby se opotřebovávají a v kloubech se objevují vůle.

Oprava převodovky úhlové brusky Interskol 125

Aby bylo možné opravit převodovku úhlové brusky Interskol, je třeba zjistit povahu závady. Většina mechanických závad převodovky se zjišťuje vizuálně nebo sluchem. Větší házení hřídele vřetena, zadření nebo pootočení ozubených kol se zjistí jednoduchou kontrolou hřídele vřetena. Hluk při chodu převodovky, neobvyklé zvuky, přehřátí lze zjistit sluchem nebo dotykem rukou na skříň převodovky.

Pro demontáž převodovky vyšroubujte (4) čtyři šrouby M4x14 poz.11, odstraňte pojistné podložky DU-1000ER poz.12, sejměte kryt skříně převodovky poz.13. Vřeteno bude stále namontováno.10. Vřeteno je namontováno v poloze ložiska.14. Velikost ložiska 6201-2RZ. Ruský analog 180201.

K vylisování vřetena z ložiskového pouzdra je zapotřebí lis. Můžete ji také opatrně vyklepat kladivem. Hlavně nepoškodit kryt skříně převodovky.

Kuželové ozubené kolo poz.16 je uložen v drážce klíče a zajištěn pojistným kroužkem poz.17. Klíč v úhlové brusce Interskol 125/900 je kulička o průměru 3 mm. Pokud odstraníte pojistný kroužek, není obtížné pastorek vyjmout. Ostatní modely úhlových brusek Interskol 125 používají klíč.

Vyjměte pastorek a zkontrolujte, zda není obroušení, zlomení nebo zaseknutí ozubeného kola, vůle v drážce klíče.

Oprava převodovky úhlové brusky Interskol 230

Pro demontáž úhlové brusky 230 sejměte kryt poz.6, uvolněním 4 (čtyř) šroubů. Pozice vřetena.8 je uložen v ložisku poz.9, zalisované do tělesa krytu poz.6. Velikost ložisek 6203zz. Ruský ekvivalent 180203.

Pozice ozubeného kola.11 upnuté na vřetenu s přesahem. K jeho odstranění potřebujete lis. Šrouby se podaří odstranit kladivem a předehřát pastorek.

Vyjměte ozubená kola a zkontrolujte, zda nemají vroubky nebo zlomené zuby.

Opravy úhlových brusek Interskol Úhlová bruska Interskol 230

Otevřeme přístroj a uvidíme spoustu prachu a nečistot, které se časem nahromadily, vše vyčistíme a omyjeme ubrousky a odmašťovadlem.

Zkontrolujeme kartáče a všechny elektrické spoje na svorkách, po vylisování a vyčištění vyjmeme rotor sběrného elektromotoru a zkontrolujeme jej vizuálně prohlídkou vinutí a desek, aby se nic nezasekávalo, ložiska by měla být neporušená bez prasklin a měla by se volně otáčet bez zasekávání, hluku a vůlí.

Pak jsme pokračovali k přepínači, ukázalo se, že je viníkem, zde tlačítko přepínače komutuje dva vodiče obvodu najednou. Samotná páka pohonu by měla být potřena silikonovým tukem, aby se mohla snadno pohybovat ve vodicí drážce až ke spínači.

Vypínač lze vyjmout a rozebrat, vypálenou polovinu se mi nepodařilo opravit, takže jsem jeden z drátů přímo zkrátil a druhý teď slouží k zapínání a vypínání.

Ve spínači se časem vytvořil kontakt, který začne jiskřit, zahřeje se a jeho část se roztaví.

Je samozřejmě možné vyměnit celý přepínač, což by bylo správné, ale majitel chtěl nejlevnější, protože nástroj není příliš drahý a už není nový, takže jsem musel udělat, nový přepínač je ve městě asi 400-500, což není příliš levné.

Po sestavení úhlové brusky nezapomeňte před jejím předáním majiteli vyzkoušet a zkontrolovat provoz bez zatížení.

O stavbě

Jak rozumět úhlové brusce? Není těžké pochopit, jak systém funguje. Napájení zajišťuje motor o výkonu 220 W a spouští se jednofázový asynchronní motor. K tomuto účelu se používá tlačítko Start. Zařízení se spouští pomocí hřídele. Jedna jeho část je vně pouzdra (k upevnění disku). Takto se materiál odřezává. V závislosti na rotaci se mění síla nárazu na díl. V důsledku této akce je důležitý výkon motoru. Pokud je nepatrná, zařízení se začne zahřívat a špatně funguje.

Pokud jsou požadovány vyšší otáčky broušení, je možné použít brusku Bosch. Jedná se o unikátní konstrukci, kde výrobce zaměřil pozornost na motor. A demontáž úhlové brusky Bosch není v případě poruchy tak obtížná. Na ceně záleží Vysoký výkon není zaznamenán u levných modelů. Pastorek umožňuje nastavení úhlu 90 stupňů. Aby se předešlo častým poruchám, je tělo vyrobeno z materiálů odolných proti nárazu.

Než úhlovou brusku rozeberete, musíte pečlivě prozkoumat úroveň poruchy. Jednotka se skládá z:

 • plášť.
 • Dva proudy vzduchu.
 • Komutátor.
 • Kotva.
 • Deflektor vzduchu.
 • Oběžné kolo.
 • Rozdělovač vzduchu.
 • Plášť chladiče.

Tento systém prodlužuje životnost a rovnoměrně rozkládá zatížení. K dispozici je také několik proudů vzduchu, které umožňují primární, sekundární a kombinované chlazení. Tento systém je jednoduchý a nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu.