Jak vyměnit ložisko v převodovce úhlové brusky Bosch

Jak provádět servis brusky \ Nástroje pro údržbu

Oprava systému LSSM „Vortex. Výměna ložiska YouTube Opravy brusky Vortex Bruska. Výměna ložisek. Připojte se k mé ové skupině https://vk.com/siberian_craftsman.

Výměna ložiska převodovky úhlové brusky. YouTube Lis, filent, úhlová bruska, elektrické nářadí, výměna ložisek.

Výměna ložiska brusky YouTube Výměna ložiska brusky Jak zkontrolovat ložisko brusky? Alexander M. Brest. Alexander M. Brest.

Výměna ložisek ozubených kol úhlové brusky, jak je odstranit. Společnost Udachnaya Technica Service vám řekne, jak odstranit ložisko z kotvy úhlové brusky Bosch, Interskol, Hitachi, nahradit.

Náhradní pásová bruska na ložiska YouTube Náhradní pásová bruska na ložiska INTERSKOL. Interskol LSM-76/900 (Pásová bruska 76×533) Který.

Výměna ložiska u WATT WSS 300 \ Jak vyměnit ložisko? Výměna ložisek ve Wattově brusce Nezapomeňte sdílet videa!) Užijte si sledování!) Můj partner.

Jak opravit pásovou brusku RYOBI levně. Jak servisovat úhlovou brusku Bosch POF 1400 ACE \ jak vyměnit ložiska \ údržba elektrického nářadí. Alexander M. Brest 5:43 hod.

Jak vyměnit přírubové ložisko na úhlové brusce Metabo. Jak vyměnit přírubové ložisko na úhlové brusce Metabo/Bosch / OPRAVA úhlové brusky Metabo W 720-125. 6 476 zobrazení6.4K zobrazení. 30. dubna.

Jak udržovat brusku \ Nástroje pro údržbu \ Jak na to. Jak vyměnit ložiska \ Jak vyměnit ložiska. 15 091 zobrazení15K zobrazení.

Jak vyměnit ložisko brusky

Jak zkontrolovat ložiska v brusce. YouTube Nejčastěji používané flex styly / / Základní reverzní styly flexboxu / Zarovnání flexboxu / Bez flexboxu.

Demontáž úhlové brusky Bosch vlastníma rukama

Pro majitele elektrického nářadí je znalost jeho fungování a schopnost jej rozebrat nezbytností.

Znalost rozebírání úhlové brusky pomáhá při výměně maziva, ložisek a uhlíkových kartáčů.

vyměnit, ložisko, převodovce, úhlové, brusky, bosch

Pro demontáž skříně převodovky poz.821 z pouzdra statoru poz.888, je nutné demontovat (sejmout) kryt rukojeti úhlové brusky poz.24.

Tuto operaci je třeba provést, aby se odstranily uhlíkové kartáče.810, které drží hlavici rotoru.

Ve druhém kroku vyšroubujte 4 (čtyři) šrouby poz.61 zajištění převodovky a skříně statoru.

Po demontáži rotoru a převodovky pokračujte v demontáži převodovky.

Oprava úhlové brusky Bosch začíná demontáží převodovky poz.821. Demontáž převodovky začíná odstraněním čtyř (4) šroubů poz.60. Šrouby jsou zpravidla utěsněny z výroby. Je třeba vyvinout určité úsilí.

Přehledně! U malých vrtaček Bosch se v převodovce používají čelní ozubená kola. Převodovky pro brusky s výkonem nad 1000 W jsou vybaveny šikmými převody.

Jak demontovat napínací pastorek

Po sejmutí krytu převodovky můžete vyjmout šroubovou převodovku poz.26.

K demontáži pastorku použijte lis nebo stahovák. Použití stahováku ložisek je však obtížné, protože vyžaduje speciální tenké čelisti.

Před demontáží kuželového pastorku zkontrolujte vůli ozubení, neporušenost zubů, kontaktní vzor.

Na hřídeli vřetena poz.26 Vtlačte ložisko do pozice.50. Pokud ložisko vykazuje velkou vůli, hluk při otáčení, vyschlé mazivo, mělo by se přednostně vyměnit.

Chcete-li vyjmout ložisko, sejměte pastorek, pojistný kroužek a vyjměte ložisko. Pokud při demontáži sestavy hřídele rotoru zůstane ložisko ve skříni převodovky, vyjměte je pomocí kladiva a měkké podložky.

Jak vyjmout hnací pastorek úhlové brusky Bosch

Pozice pastorku.27 se z hřídele rotoru odstraňuje v následujícím pořadí:

 • uchopte rotor rukou a pomocí otevřeného klíče vyšroubujte matici proti směru hodinových ručiček poz.45.;
 • Vyjměte podložku poz.59.;
 • Vytáhněte pastorek kuželového pohonu poz.27.

Vizuálně zkontrolujte zuby ozubeného kola, zda nejsou poškozené, a zkontrolujte styčnou plochu.

Pokud jsou ozubená kola silně opotřebovaná (vyštípaná) a mají vyštípané zuby, je třeba je vyměnit. Řazení se musí provádět vždy ve dvojici.

U malých šroubových soustruhů Bosch se jehlové ložisko používá jako polohovací ložisko v převodovce.

Opravu proveďte pomocí úhlové brusky Bosch podle přiloženého návodu. Pokud je třeba jehlové ložisko vyjmout z pouzdra, je nutná zručnost. Demontáž provádějte pouze v případě poškození.

Pro odstranění zničeného ložiskového kroužku můžete použít osvědčený způsob.

Nasaďte závitník s průměrem o něco větším, než je vnitřní průměr límce zničeného jehlového ložiska

Závitník se upevní do sklíčidla elektrického šroubováku a opatrně se při nízkých otáčkách zašroubuje do klece. Když kohout dosáhne dna skříně převodovky, začne klec zvedat

Kromě jehlového ložiska na hřídeli vřetena mají rotační šroubováky Bosch dvě ložiska na hřídeli rotoru.

Jak vyjmout ložiska z rotoru úhlové brusky Bosch

Pro vyjmutí ložiska z rotoru poz.803 úhlové brusky Bosch se doporučuje používat odsávání.

Pozice ložiska.15 vedle rozdělovače lze snadno odstranit, ale k odstranění ložiska poz.14 na straně oběžného kola je obtížné, protože je třeba provést řadu přípravných kroků.

Pozice ložiska.15 je krytý měkkým gumovým pouzdrem. Podobný gumový kryt, poz.33 uzavírá pozici ložiska.14.

Demontáž ložiska poz.14 vyšroubujte matici poz.45, vyjměte čelní ozubené kolo poz.17 a plastový kryt poz.33. Pomocí stahováku ložisek lze ložisko snadno vyjmout z hřídele rotoru.

Pokud není k dispozici stahovák? Hodí se svěrák, dvě kovové lišty a kladivo s měkkým kovovým hrotem.

Jak vyjmout ložisko z kotvy elektrického nářadí: několik praktických rad

Mnoho řemeslníků a profesionálů dnes disponuje celým arzenálem elektrického nářadí, které pomáhá zvládat domácí a stavební práce. frézy na cukroví, přímočaré pily, úhlové brusky a vrtačky. všechny urychlují nebo zjednodušují práci. Stává se však, že elektrické nářadí nefunguje vždy správně. Nespěchejte s jeho vyhozením. Při intenzivním používání dochází k opotřebení dílů, což může vést k tomu, že zařízení nefunguje tak, jak by mělo. Pokud víte, jak vyjmout ložisko z kotvy elektrického nářadí, můžete prodloužit životnost svého nářadí “pomocníkovi”. Včasná výměna a mazání dílů umožňuje delší provoz jednotky.

Hlavní úkol motoru elektrického nářadí. je to rotace. Kotva je důležitou součástí, která zajišťuje otáčení pracovního mechanismu. Životnost součásti je závislá na výkonu a rychlosti otáčení, jakož i na činnosti stroje. Pro snížení tření při pohybu součásti jsou zapotřebí ložiska. To zajišťuje plynulé otáčení a zlepšuje provozní vlastnosti elektrického nářadí. Pokud je o ložiska dobře postaráno a jsou správně mazána, mohou vydržet mnohonásobně déle.

Jednotka sběrače a kartáče

Než začnete úhlovou brusku rozebírat, nejprve vyjměte kartáče, které jsou pružinou přitlačeny ke sběrači. V opačném případě může při demontáži rotoru (kotvy) dojít k poškození kartáčů a držáků kartáčů. Pokud mají grafitové kartáčky méně než 50 % grafitu nových kartáčků, vyplatí se je vyměnit.

Stará sada s minimálně 30 % zbytkové zásoby by měla být rezervována jako EZ pro opětovnou instalaci. Užitečné v případě dlouhého hledání a dodací lhůty nové sady nebo jiných situací vyšší moci. Pokud kartáče nejsou vybaveny funkcí automatického zastavení („výstřel nebo protikus v držáku kartáčů“), kritické opotřebení bude mít s největší pravděpodobností za následek zničení sběrače až po výměnu celé kotvy. NA KARTÁČCÍCH NENÍ MOŽNÉ UŠETŘIT!

V naléhavých případech, kdy nelze najít správnou velikost štětce (podrobnosti viz kategorie) a jste ochotni velikost upravit, postupujte správně!:

 • v případě potřeby by se měla opravit pouze jedna strana, nejlépe ta menší (na šířku).
 • Pracujte s brusným plátnem s jemnou zrnitostí (brusivo nesmí být hrubší než 1000 g, kartáč je velmi křehký a lámavý).
 • Pracujte na rovné ploše (např. na rovném povrchu nebo na žulovém povrchu). sklo), bez tlaku. Po každých několika cyklech zkontrolujte rozměry třmenem a udržujte rovnoběžnost rovin tělesa kartáče.

Kartáč se časem opotřebuje a na částech celé sestavy se vytvoří nános podobný uhlíku. Mám samostatný příspěvek a video o tom, jak vyčistit rozdělovač a připravit ho na novou sadu kartáčů. Význam tohoto postupu lze jen těžko přeceňovat.

Za pozornost stojí také hřídele držáků kartáčů. Nominálnímu postupu brání vrstva grafitových částic a prachu, která může sloužit k „zavěšení“ kartáče, což způsobí přerušení kontaktu se sběračem, doprovázené zvýšeným jiskřením až po přerušení obvodu, tj.е. zastavení motoru a ve vzácných případech vypálení lamel a známý výsledek kotvy. Čištění trvá jen pár minut. Pokud je jímka lehce znečištěná, stačí suchý hadr (jako pomůcka se hodí malý plochý šroubovák, jehož okraj je zabalen do několika vrstev hadru). Někdy se vyplatí použít extra alkohol na hadru;)

Jaké opravy úhlové brusky může uživatel provádět vlastními silami?

Přestože úhlová bruska není nijak zvlášť složitý nástroj, ne všechny součásti může uživatel opravit sám.

Kromě jednoduché výměny ložisek nebo ozubených kol existují i závady, které nelze vyřešit bez speciálního nářadí nebo vybavení.

 • K vylisování napínacího pastorku je zapotřebí lis. Rotor není možné navíjet bez použití nářadí.
 • Jednou z těchto závad je vadný rotor. Pro běžného uživatele je konečným výsledkem cesta do servisního střediska.
 • Pokročilí uživatelé mohou s určitou zručností a porozuměním obnovit spálený rotor. Někdy je ale jednodušší koupit si novou, než se trápit s převíjením.

Většina uživatelů je při opravách úhlových brusek vlastníma rukama omezena na určitý rozsah závad.

Systematizace elektrických závad na úhlové brusce

 • Nejjednodušším problémem, který může způsobit, že se úhlová bruska nespustí, je přerušený napájecí kabel. Nejčastěji dochází k přerušení napájecího kabelu v blízkosti zástrčky nebo na vstupu do nářadí. Závadu lze snadno odstranit výměnou napájecího kabelu nebo odstraněním přerušeného kusu drátu.
 • Zvýšené zahřívání v oblasti, kde jsou instalovány uhlíkové kartáče. K tomu nejčastěji dochází proto, že uhlíkové kartáčky jsou kratší než jmenovitá velikost. Délka uhlíkových kartáčů nesmí být kratší než 8 mm.
 • Úhlová bruska má zaseknuté tlačítko. Porucha je způsobena opálením vnitřních kontaktů tlačítka. Lze odstranit úplnou výměnou spínače za nový.
 • Některé modely úhlových brusek jsou vybaveny zařízením, které umožňuje plynulou regulaci otáček úhlové brusky. Regulátor otáček na úhlové brusce zlepšuje plynulost záběru úhlové brusky a zabraňuje zasekávání řezného nástroje. Oprava regulátoru otáček úhlové brusky spočívá v jeho kompletní výměně.

Seskupení mechanických závad úhlové brusky

 • Hluk v převodovce úhlové brusky, zahřívání převodovky. Příčinou poruchy je zničení nosného ložiska, opotřebení zubů ozubeného kola, vyschnutí maziva. Lze odstranit výměnou ozubených kol při vysokém opotřebení zubů. Pokud jsou zuby ozubeného kola mírně opotřebované, můžete se pokusit o nápravu. Profil zubu se koriguje ručně, pilováním kulatým pilníkem a vrtákem. Mazivo se při každé opravě převodovky vymění za nové. Nové mazivo by se mělo nanášet na pečlivě omyté díly.
 • Vyměňte ložisko, pokud selže nebo má nadměrnou vůli. Některé modely mají na vřetenu ložisko s aretací. Výměna vyžaduje speciální nástroje, např. lis. Díly je třeba chladit nebo zahřívat.
 • Ložiska na rotoru je třeba vyměnit, když se začne zvětšovat házení. Zvýšené házení lze snadno rozpoznat na hlavici rotoru a podle rychlosti opotřebení uhlíkových kartáčů.

Jednoduché závady a způsoby jejich diagnostiky a odstraňování vlastními silami

Pokud se úhlová bruska po stisknutí spouštěcího tlačítka nespustí, začněte test kontrolou napájecího kabelu v místě vstupu do nástroje.

Odšroubujte kryt úhlové brusky a zkontrolujte spojitost napájecího kabelu zkoušečkou nebo fázovým testerem. Důsledně dodržujte bezpečnostní pokyny.

Pokud je napájecí kabel neporušený a úhlová bruska se nespustí, vyměňte tlačítko spouštění.

Pokud úhlová bruska po nasazení nového tlačítka nefunguje, zkontrolujte, zda jsou nasazeny uhlíkové kartáče a zda jsou pevně přiloženy k hlavici rotoru.

Odstraňování problémů a opravy úhlové brusky vlastníma rukama

Následující typy poruch vyžadují pro opravu určité znalosti a dovednosti:

 • Rušení nebo zničení ložisek.
 • Vroubkování nebo zlomené ozubené kolo na zubech převodovky.
 • Přerušený nebo zkratovaný rotor nebo stator.
 • Porucha řídicích obvodů.
 • Skříň převodovky je zničená.

Demontáž Bosch PWS 750-115

Zahradnická sezóna skončila a nářadí je v bytě, takže je čas na servis. Tentokrát budeme servisovat jednoduchou úhlovou brusku nebo „úhlovou brusku“ Bosch pws 750-115. Koupil jsem ho v roce 2009, ale nebyl příliš často používán, byl používán při rekonstrukci některých bytů a pak byl používán ve venkovském domě.

Můj vztah k bruskám nebyl zpočátku příliš dobrý, protože jsem se bál nástroje. Kolega v práci se zranil kvůli ignorování elementárních bezpečnostních opatření (úhlový brusný kotouč na dřevo „bez krytu“ na váze), takže klasický případ. Ale jak roky ubíhaly, stále jsem musel překonávat své obavy a začít nástroj používat. Rád bych upozornil, že úhlová bruska stejně jako jiné elektrické nářadí neodpouští neopatrné a neopatrné zacházení. Jednoduchá pravidla bezpečnosti vám zachrání zdraví!

Úhlová bruska byla zakoupena v plastovém kufříku, sada obsahovala: samotný nástroj, klíč, náhradní rukojeť a tradičně spoustu odpadového papíru, který je lepší číst, alespoň část „bezpečnostní práce“. Nástroj jsem již několikrát rozebral, ale kvůli malému používání jsem nakonec otevřel převodovku a defektoval v ní mazivo. Rád bych znovu upozornil, že je lepší demontovat nářadí, kterému vypršela záruka nebo na které se záruka nevztahuje.

Začněme kontrolou převodovky. Nejprve sejměte ochranný kryt a očistěte jej od nečistot. Vyjmeme čtyři šrouby upevňující převodovku a tradičně použijeme hvězdicový bit (torx T20). Opatrně demontujte převodovku ze skříně, možná bude nutné vypáčit kryt převodovky z každé strany pomocí šroubováku s drážkou.

Při demontáži věnujte zvláštní pozornost dvěma kovovým těsněním a dbejte na to, abyste je nepoškodili. Podle očekávání je vzhledem k malému pracovnímu zatížení úhlové brusky mazivo v převodovce v dobrém stavu a není třeba ho vyměňovat.

Protože je elektrické nářadí malé, používá se čelní ozubené kolo, ale elektrické nářadí s vyššími výkony má obvykle šikmé ozubené kolo. Pokud je mazivo ve špatném stavu, je třeba ho vyměnit. Všechno staré mazivo by mělo být odstraněno, protože může obsahovat kovové částice, a mělo by být použito nové mazivo. Pokud je mazivo v dobrém stavu jako já, pak by mělo být rozděleno na velké a malé převody v konečné sestavě nástroje.

Poté odpojte převodovou skříň od plastového krytu uvolněním čtyř šroubů a opatrně oddělte jednotlivé části. Sání vzduchu je velmi prašné, proto zkontrolujte, zda se do nářadí nevysává prach a nečistoty. Dbejte také na to, abyste nepoškodili pryžové těsnění v podobě kroužku.

Poté demontujte plastový kryt a zkontrolujte stav hlavních elektrických součástí. Po odstranění všech šroubů demontujte kryt na dvě části. Jedna polovina zůstává jako motor, druhá polovina je zcela prázdná. Odstraňte prach z nářadí měkkým kartáčem nebo vzduchem (vysavačem, kompresorem, lahví se stlačeným vzduchem). Pro snadnější přístup můžete motor vyjmout nebo demontovat spínací skříňku motoru a vyčistit ji bez demontáže.

Velmi často bývá hlavní závadou nářadí přetržený napájecí kabel, takže pokud je v kabelu silné zalomení, je lepší kabel přerušit a znovu připojit, nebo dokonce vyměnit za nový.

Chcete-li zkontrolovat nebo vyměnit kartáče, vyjměte pružinu kartáčů a opatrně ohněte držáky kartáčů. Po kontrole kartáčů můžete nástroj znovu sestavit.

Znovu sestavte v opačném pořadí a mělo by to být jednoduché. Při zavírání panelů a šroubování převodovky dávejte pozor na vůle a ujistěte se, že nejsou „okousané“ dráty. Po montáži se ujistěte, že se hřídel otáčí hladce a že nic nedrnčí ani nepraská. Je lepší to jednou zkontrolovat, než hledat nový převod nebo nový nástroj. Díky tomu můžete nářadí servisovat sami a bez větších problémů.

Budu rád, pokud někomu pomohl! Pokud se vám tento článek líbil, klikněte na. „užitečné!“Dejte mi v diskusi zpětnou vazbu, kritiku a návrhy! Děkuji vám všem! laskavost ke všem! Ať vám nástroj vydrží dlouho a přináší jen pozitivní emoce!

Doporučení pro přelisování planetových ozubených kol úhlovou bruskou

Na trhu s náhradními díly je k dispozici úhlová bruska Fiolent MSHU 2-9-125, u které má planetový pastorek ?hot? uložení na hřídeli vřetena. Napětí a síla jsou nominální, ale podle zkušeností internetového obchodu je příruba převodového pouzdra příliš náročná. Fiolent je pověstný nízkou unifikací, ale museli byste si koupit ORIGINÁLNÍ přírubu za cca 5 za každé lisování (za kus litého hliníku, opracovaný na soustruhu a maximálně na frézce). Malá hodnota, a také vzácná část, která mě přiměla zrodit tento příspěvek.

Bosch Angle Grinder GWS 6-115. Bevel Gear Replacement

Montáž se zaručeným rušením (za tepla). planetový pastorek (velký/podřízený) nemá vůli a jeho vnitřní průměr je menší než průměr hřídele (rozdíl řádově 0,05). 0,4 mm). Toto uložení zajišťuje pozitivní upevnění pastorku na hřídeli bez vůle a zaručuje odolnost vůči radiálním silám při provozu úhlové brusky. Tento typ je zpravidla vlastní profesionálnímu nářadí, ale dnešní trh tyto koncepty promíchal a zpřístupnil tuto technologii i v nářadí pro kutily.

Možné elektrické závady

Elektrické závady úhlové brusky Bosch lze rozdělit na jednoduché a složité.

Jednoduché elektrické závady na úhlové brusce Bosch

Pokud jste úhlovou brusku spustili a stále odmítá pracovat, začněte hledat problém v přerušeném napájecím kabelu. Přetržené vodiče jsou nejčastěji patrné v místě vstupu úhlové brusky nebo zástrčky. Nepřekrucujte, způsobilo by to zkrat v nástroji.

Pro zjištění závady je třeba otevřít kryt rukojetí úhlové brusky. U úhlových brusek Bosch do 1000 W je kryt upevněn jedním šroubem na čelní straně. U úhlových brusek Bosch s příkonem nad 1000 W je kryt rukojeti zajištěn několika šrouby.

Pomocí zkoušečky zkontrolujte přívodní kabeláž od vstupní zástrčky poz.5 k přepínači. Pokud je obvod neporušený, přejděte ke kontrole spínače. Úhlové brusky Bosch používají jednoduché spínače, které se ovládají pomocí spínací páčky.

Elektrické kontakty ve spínači se však vypálí a způsobí vypnutí úhlové brusky. Nedoporučuje se opravovat kontakty plastového spínače a vyměnit jej za nový.

Pokud je spínač neporušený, zkontrolujte pomocí zkoušečky, zda existuje obvod od každého kolíku zástrčky ke každému uhlíkovému kartáčku.Pokud jsou obvody v pořádku, úhlová bruska by se měla zapnout. Pokud se neotáčí, je problém mechanický. Je možné zaseknutí převodů nebo zničení ložisek.

Zkontrolujte motor

Pokud vaše úhlová bruska Bosch bez ohledu na vás prská, nadměrně se zahřívá nebo jiskří, je důležité zkontrolovat spojitost vinutí rotoru a statoru.

Neúmyslné otáčky úhlové brusky ukazují na závadu ve statorovém vinutí. Neporušenost vinutí lze zkontrolovat pomocí testeru a zkrat mezi vinutími lze zkontrolovat pomocí specializovaného nástroje.

Jak zjistit poruchu rotoru

Oprava rotoru je složitý proces, který zvládnou řemeslníci s rovnýma rukama.

Vadný rotor se projevuje poklesem otáček motoru, dlouhou jiskřivou stopou na jednom z kartáčů. To je první příznak zkratu v kotevním vinutí.

Opravu rotoru je vhodné nechat provést v odborném servisu. Pokud se rozhodnete provést opravu sami, můžete rotor převinout sami na úhlové brusce Bosch.

Tmavší statorové vinutí a spálené lamely sběrače indikují zkrat v obvodu statoru. Závadu lze odstranit pouze výměnou rotoru za nový.

Oprava statoru

Oprava úhlové brusky Bosch zahrnuje také převinutí statoru. Hlavním příznakem poruchy statoru je nekontrolovaný nárůst otáček za chodu úhlové brusky, který nelze zmírnit seřízením.Spálená cívka statoru změní barvu a ztmavne. Jádro statoru také ztmavne v důsledku vysoké teploty statoru.

Stator se převíjí snadněji, ale i zde je třeba dodržovat určitá pravidla a postupy.

Pokud jste sejmuli kryt skříně statoru, pečlivě zkontrolujte stav uhlíkových kartáčů a sběrných lamel rotoru.

Uhlíkové kartáčky musí být dlouhé alespoň 8 mm. Mimochodem, úhlové brusky Bosch používají uhlíkové kartáče se „záběrem“, což je zařízení, které zastaví úhlovou brusku na minimální délce uhlíkového kartáče.

Lamely na rozdělovači nesmí vykazovat žádné známky zanesení sazemi nebo opotřebení. Uhlíkové usazeniny lze snadno odstranit pomocí vaty a alkoholu.

Poruchy regulátoru rychlosti

Křovinořezy Bosch, zejména ty menší, jsou vybaveny regulátory otáček. K regulátoru otáček se dostanete otevřením rukojeti skříně statoru, kterou drží jeden koncový šroub.

Rozsah rychlosti lze nastavit pomocí potenciometru ukrytého v řídítkách.

Vadný regulátor otáček lze poměrně snadno odstranit, protože je připevněn pouze k vodicí liště.

Oprava regulátoru otáček na úhlových bruskách je složitý proces, který vyžaduje nejen odborné znalosti, ale také nástroje a vybavení.

Pokud je regulátor otáček vadný a není k dispozici nový, odpojte přívodní vodiče a nainstalujte můstek.

Propojka, která se instaluje v případě poruchy regulátoru otáček, je znázorněna červeně.

oprava úhlové brusky

Úhlová bruska (nebo také „úhlová bruska“) je nepostradatelným a nezbytným nástrojem při práci řemeslníka. Podléhá přirozenému opotřebení jako každý jiný výrobek. Pokud vaše úhlová bruska přestala pracovat, samovolně se při práci trhá nebo je z ní cítit spálenina, je čas na opravu úhlové brusky.

Mnoho problémů samozřejmě můžete vyřešit sami. V případě vážnějších problémů, pokud nechcete kupovat nový nástroj, je však lepší zavolat odborníka.

V naší dílně opravujeme výrobky značek Interskol, Maktita, Bosch a dalších.

ŘEŠÍME VŠECHNY TYPY A SLOŽITOSTI PORUCH

Odborné znalosti našich specialistů zahrnují:

 • oprava kotvy úhlové brusky;
 • výměna ložisek;
 • Oprava převodovky úhlové brusky s výměnou ozubeného kola;
 • Výměna kartáčů motoru;
 • oprava statoru úhlové brusky atd.

Díky dobře vybavenému servisnímu středisku a vysoce kvalifikovaným technikům dokážeme velmi rychle zjistit příčinu a pomoci vám problém vyřešit. Pokud souhlasíte s opravou úhlové brusky:

BEZPLATNÁ DIAGNOSTIKA!

Název stroje Náklady na práci
Diagnostika zdarma (s výhradou opravy v provozu)
Opravy elektromotorů od 650
Výměna elektrických kartáčků od 400
Výměna ložisek od 250
Výměna rotoru od 350

Maximální doba opravy je do 2 pracovních dnů. Po zahájení diagnostického postupu vám technik sdělí přesný čas a náklady. K dispozici je také speciální služba:

NALÉHAVÁ OPRAVA úhlové brusky za 1 HODINU

Přebíráme plnou odpovědnost za kvalitu provedené práce. Používáme pouze originální náhradní díly od schválených dodavatelů. Poskytněte všechny potřebné dokumenty. A co je nejdůležitější:

ZÁRUKA NA OPRAVY A DÍLY OD 6 MĚSÍCŮ

Kontakt. Naše servisní středisko vrací život i těm nejzoufalejším nástrojům a opravuje rotační nářadí skutečně profesionálním a cenově výhodným způsobem.

Opravy úhlových brusek všech výrobců

Bosch Metabo Makita DeWALT Kress Kalibr SKIL
Sturm AEG Hitachi Hilti Interskol Ryobi Kladivo
Sparky

Pokud nemůžete najít svůj model. zavolejte nám a my s vámi zkonzultujeme možnosti opravy.