Jak vyvrtat otvor do zdi bez vrtačky

PŘEHLED VÝJIMEČNÉHO NÁŘADÍ PRO ŘEMESLNÍKY A RENOVÁTORY A VŠE PRO ZAHRADU, DŮM A KOČKU.

Pokaždé, když chcete instalovat hmoždinku, nýt nebo něco upevnit, nejprve vyvrtejte otvor. V této sbírce se dozvíte, co jsou to vrtací desky a k čemu slouží.

Vrták

Na konci vrtáku jsou dva břity, z nichž každý odřezává jednu třísku z opracovávaného materiálu. Třísky se pak pohybují po bočních spirálových drážkách a jsou z otvoru odstraňovány.

Nejběžnější vrtáky. Šroubovité nebo spirálové vrtáky, které se používají k vrtání do různých materiálů.

Minerální vrtáky jsou osazeny tvrdokovovými destičkami, které materiál neřežou, ale spíše prořezávají. Aby se zvýšila kapacita některých nástrojů, vykonává vrták kromě rotačního pohybu i pohyb úderový, který rozbíjí vrtaný materiál.

Jaký vrták na co!

Frézování, mletí nebo sekání. V závislosti na typu vrtaného materiálu pracují vrtací nástroje různě. Vrták se však vždy musí otáčet a někdy také pohybovat podél osy vrtáku.

Karbidová deska při příklepovém vrtání obrobek láme (1). Toto cvičení se používá pouze při cvičeních. Jednoduché spirálové vrtáky (2) pracují v kovech a plastech, jejich vrtáky pracují jako frézy. Vrtáky do dřeva (3) poznáte podle středicího hrotu na konci vrtáku. Jejich vnější břity řežou dřevěná vlákna a vnitřní břity pak materiál drtí.

Geometrie vrtáku

Běžné ocelové spirálové vrtáky mají úhel sklonu šroubovice od 19° do 40° a úhel 118° na vrcholu. Úhel sklonu šroubovice je menší pro vrtáky do tvrdších materiálů a menší pro vrtáky do měkčích materiálů. více. Obrácený úhel mezi oběma hlavními břity, který vzniká broušením břitů směrem dozadu, umožňuje vrtáku proniknout do materiálu.

Dvě břity ležící na opačných stranách na konci vrtáku jsou navzájem rovnoběžné, takže vzniká tzv. příčný břit. Obvykle je umístěn pod úhlem 55° k hlavním břitům. Příčné břity odštěpují na konci vrtáku další množství materiálu, který se uvolňuje z otvoru skrz závitovou drážku.

Podívejte se na vrták

Všechny vrtáky používané v běžných elektrických vrtačkách mají kulatou stopku, která je uložena ve sklíčidle.

Pouze u vrtáků pro pehorové vrtáky je stopka opatřena drážkou! Spirálové vrtáky se používají k vrtání kovů, keramiky a plastů. Snadné vrtáky tohoto typu jsou vyrobeny z válcovaného kovu (chrom-vanadová nebo rychlořezná ocel) a jsou nastříkány vysoce kvalitní ocelí, díky čemuž jsou odolnější proti opotřebení a korozi. Tyto vrtáky s malým průměrem lze použít i pro obrábění dřeva.

Otvory velkých průměrů se však v tomto přírodním materiálu nejlépe zhotovují pomocí speciálních vrtáků do dřeva, jejichž středicí hrot a vnější břity na špičce vrtáku zabraňují jeho posunu v materiálu. Tyto vrtáky mají navíc často drážky s dvojitým šroubem, které urychlují odstraňování třísek z otvoru.

Vrtáky se šestihrannou stopkou lze zasunout do šestihranné trysky a používat je s akumulátorovými šroubováky.

Ochrana postřikem zvyšuje odolnost vrtáků proti opotřebení a chrání je před korozí.

Vrtáky do kamene a betonu jsou osazeny břitovými destičkami z tvrdokovu nebo mohou být vyrobeny výhradně z tvrdokovu. Tyto vrtáky nemají ostré břity, takže materiál pouze rozbíjejí, nikoliv řežou.

Vrtání do dřeva

Dřevo má tendenci praskat podél vláken, proto je nutné ho obalovat speciálními vrtáky s řeznými hranami na koncích. Dřevo jako heterogenní a vláknitý materiál reaguje na nevhodné ošetření nevzhledným štěpením.

Otvory o průměru 4 mm a více se proto musí vrtat speciálními vrtáky do dřeva. Tyto vrtáky vybavené středicím hrotem a vnějšími břity zaručují přesný průnik do materiálu a prořezávají dřevní vlákna na vnějších okrajích otvoru.

Jak vytvořit otvor v cihlové zdi

Před vrtáním do cihlové zdi je třeba zkontrolovat, zda se v ní nenachází elektrické přípojky. Poté se dřevo vytyčí. Rozhodněte se pro tvar otvoru. V závislosti na tom si můžete vybrat vrtáky, vrtáky nebo jádrové vrtáky.

Příprava nástrojů

Pokud plánujete používat vrtačku, měli byste se ujistit, že její výkon není nižší než 600 W a otáčky jsou nastaveny na přibližně 2500 ot/min nebo více. Ujistěte se, že zařízení má funkci zpětného chodu a že budete moci nastavit výkon. Cihla je odolná vůči statickému zatížení, takže zařízení musí mít možnost nárazu.

Pro dosažení požadovaných výsledků je nutné materiál dynamicky zpracovávat. Proto není domácí vrtačka pro tento proces vhodná. Pokud se rozhodnete riskovat a vrtačku spustíte, může se stát, že ji budete muset opravit, protože se motor určitě přehřeje a selže.

Přípravné práce

Kromě elektrických rozvodů nesmí být ve stěně žádná armatura. K jeho nalezení byste měli použít detektor kovů. Pokud nemůžete najít nástroj, kterým byste kabeláž našli, ujistěte se, že není zaklíněná pod vrstvou omítky. Za tímto účelem je třeba spáry před vrtáním mírně prohloubit.

Vrtání otvorů do cihlové zdi

Nastavte vrták kolmo ke stěně, abyste dosáhli pravidelné dutiny. Nejprve proveďte několik krátkých řezů, aby vrták mohl pracovat o několik milimetrů hlouběji. Poté pokračujte v hlavním procesu, občas vyjměte vrták a nechte ho chvíli odpočinout.

Jak správně vrtat vrtačkou do betonové zdi

Vrtání do betonových stěn se občas provádí v každé domácnosti, např. když je třeba zavěsit lehký předmět. Práce se obvykle provádí pomocí standardní vrtačky, ale pro její správné použití je třeba znát techniky a určitá pravidla. Jak vrtat do betonové zdi běžnou vrtačkou? Více informací se dozvíte na následujících stránkách.

Jak vrtat betonovou desku do stropu pomocí obyčejné vrtačky

Jak vrtat do betonové zdi pomocí obyčejné vrtačky a úderového kladiva?

Jak vrtat do betonové zdi běžnou vrtačkou?. Tuto otázku si položilo mnoho řemeslníků, když museli zavěsit police, římsy apod.

Beton je tvrdý materiál, a proto se s ním vrtá velmi obtížně. I když jste provrtali prefabrikovaný betonový dům, může se jádrové vrtání zdát jako náročný úkol.

Pokud znáte určitá tajemství, můžete si tento proces značně zjednodušit.

První otázka, kterou si musí domácí kutil položit, tedy není, jak vrtat betonovou zeď s výztuží, ale čím. Vrták je vhodným nástrojem pro tuto práci, protože je určen pro práci s kamenem a betonem. Zároveň ani velmi výkonná vrtačka nedokáže vrtat do stěn, které jsou širší než 12 cm. Ačkoli pokud jde o pěnobeton, je vhodnější vrtačka, protože nástroj jej jednoduše rozbije.

Na kvalitě vrtáku také závisí, zda můžete vyvrtat otvor do betonové zdi.

Jednou z nejlepších možností je použití vrtáků speciálně určených pro příklepové vrtačky. Jejich pracovní částí je deska z tvrdého kovu. Pomocí těchto vrtáků lze vyřešit problém vrtání do tenkých betonových stěn.

Existují také prstencové vrtáky s diamantovým povlakem. Jsou velmi silné, používají se ve speciálních vrtačkách, takže stojí poměrně hodně. Pokud tedy chcete doma vyvrtat díru do betonové zdi, nejsou přinejmenším vhodným řešením.

Pro zásuvku je často nutné získat ve zdi otvor o velkém průměru. Jak v tomto případě vrtat nosnou stěnu?? Pak se používají jádrové bity, které mají po obvodu kovové hroty. Kladívkové bity jsou k dispozici v různých velikostech, ale nejoblíbenější jsou 68 cm, které jsou určeny právě pro nástrčné hlavice. Při práci s těmito díly je nutné vypnout funkci příklepu vrtačky.

Tyto bity jsou k dispozici také pro vrtačky. Mají však jiný druh plátování. slitinu wolframu a kobaltu. je snadno použitelná, protože vrtačka dokáže vyvrtat otvor do betonové zdi a zároveň udělat otvor do dlaždice. vhodné pouze pro elektrické vrtačky.

Dalším zařízením, které lze použít k provrtání betonové zdi, je šnek. jejich průměry jsou různé. Zkušení řemeslníci radí, abyste si vybrali podle průměru hmoždinek.

Jak tedy vyvrtat otvor do betonové desky pomocí vrtačky? Postup je jednoduchý:

 • Vrtačka se přepne do příklepového režimu a pak se začne vrtat; nástroj se musí držet přesně v pravém úhlu,
 • po určité době je třeba vrták navlhčit vodou, aby nedošlo k jeho přehřátí,
 • Po vyvrtání otvoru do železobetonové stěny je nutné vrták vyjmout, aniž byste jej vypnuli,
 • k vyčištění vzniklého otvoru od prachu se do něj několikrát vjede vrtákem.
vyvrtat, otvor, vrtačky

Do stěny nelze vrtat? Pochodeň na něco tvrdě narazí? Pak se musíte pokusit vyvrtat otvor jinde.

Jak vrtat do betonové zdi bez hořáku? Otázka použití běžného vrtáku do betonu zůstává nevyřešena. Zda můžete vrtat skrz betonovou zeď, záleží na každém jednotlivci. Nástroj se může rozbít, že? Ano, a procedura trvá déle.

Díru do betonu můžete vyvrtat vrtákem, pokud použijete speciální nástroj. děrovačku. Je to jednoduché: stačí přiložit ostrý konec k otvoru, opakovaně do něj udeřit kladivem a můžete vrtat.

Je důležité, aby se nářadí nepřehřívalo.

Jakmile vrták narazí na nepřekonatelnou překážku, musí být jádrový vrták použit znovu, dokud není dosaženo správného cíle. Správný způsob vrtání vrtákem do betonové zdi. I když vyžadují více času a úsilí, lze je použít i bez hořáku.

Toto je další snadný způsob, jak provrtat betonovou stěnu. Používají ji však pouze profesionálové se speciálním vybavením (výkonný motor apod.).

Jak vrtat do stěny se svorníky? Žádný problém. diamantové vrtání vytváří otvory velkých průměrů a hloubek. a už žádný otravný prach. Voda se čerpá přímo na vrták, který se tím ochlazuje. Výsledkem je extrémně čistý vzhled otvoru bez prasklin a trhlin.

Jak vrtat do dlaždic bez praskání? viz zde. Co je to vrtací souprava?? Zjistěte to zde.

Betonové stěny mohou tímto postupem obvykle vrtat profesionálové ze specializovaných firem. Nemá tedy smysl pořizovat si diamantovou vrtací soupravu pro vlastní vrtání.

Proč byste neměli vrtat do podlahové desky

Jakékoli otvory ve struktuře betonové desky ovlivňují její celkovou strukturu a výrazně snižují její odolnost vůči namáhání a tlaku. Proto je nejodpovědnějším přístupem k vrtání jakýchkoli desek a podlah.

Při stavbě vícepodlažních budov se nejčastěji používají podlahové desky z PB a PC. Jedna taková deska vydrží velké zatížení, takže může sloužit jako podlaha i strop ve vícepodlažním domě.

Moderní lidé, kteří zahájili opravu v domě, se stále častěji setkávají s otázkou vrtání podlahových desek. Odborníci zároveň důrazně nedoporučují takové manipulace.

Velmi často se totiž stává, že vrták při vrtání do spodní části podlahové desky narazí na kovovou výztuž. Pokud je výztuž poškozena nebo pokud je vůbec porušena, může povrch desky prasknout, což vede k jejímu úplnému zničení.

příklad. zásah do dvou výztuží může snížit nosnost železobetonové podlahové desky o 50-60 %.

Jak správně vrtat podlahové desky

Pokud vrtání do podlahové desky nepřipadá v úvahu, je vhodné se blíže seznámit se základními doporučeními. Otvory mohou být nutné kvůli následné instalaci svítidel, vodovodního a plynového potrubí, větracích kanálů nebo elektrických rozvodů.

Nejprve je třeba zjistit, jaké podlahové desky jsou v domě instalovány. PB a PC desky se používají převážně v bytových domech a mají duté jádro. Otvory jsou umístěny podélně po celém obvodu desky. Zde se můžete do povrchu zavrtat pomocí kosy. Vrták pak zaručeně nepoškodí ocelovou výztuž a nesníží nosnost desky.

Zjistit, kde se dutiny nacházejí, je obtížné, ale možné. V prvním případě můžete studovat vizuální vlastnosti betonové desky. Tam, kde je jeho povrch světlejší, jsou dutiny. Tato metoda je vhodná, pokud deska nebyla podrobena žádným dokončovacím pracím.

V druhém případě se můžete pokusit najít pracovní výkresy podlahových desek, které byly použity při stavbě domu.

vyvrtat, otvor, vrtačky

V žádném případě se nedoporučuje provádět tyto manipulace na vlastní pěst. Pro tyto účely je lepší využít odbornou pomoc stavitelů, protože ignorování pravidel a nedodržování technologie může vést k mimořádným situacím.

Nové publikace jsou denně zveřejňovány na našem webu Yandex.Zenový kanál

Jak vrtat do betonové zdi běžnou vrtačkou

Ve většině moderních budov jsou stěny a stropy obvykle betonové a tento materiál je extrémně pevný, takže je těžké do něj vrtat. Nezřídka se v betonu nebo v rámci stavebních prací vyskytuje také výztuž, štěrk nebo jiné nečistoty. Předvrtání do betonu se obvykle vyžaduje například při stavebních a opravárenských pracích:

 • v interiérové výstavbě;
 • při instalaci klimatizačních jednotek;
 • při instalaci vestavěného nábytku;
 • Při instalaci elektrických zařízení;
 • Při instalaci sanitárních armatur.

Jak vrtat do betonu pomocí vrtáku? Práce s tímto materiálem může být z několika důvodů obtížná: Betonové panely mají nestejnoměrnou strukturu, což velmi ztěžuje vrtání.

Při zahájení práce je vhodné zvolit nástroj, který je pro danou práci nejvhodnější. Může to být vrtačka nebo rotační nástroj. Některé práce se nejlépe provádějí rotační motykou, protože hlavní funkcí motyky je prořezávání betonových nebo zděných povrchů. Tímto nástrojem lze vrtat otvory s velkým průřezem, zatímco nejvýkonnější příklepové vrtáky nedokážou vyvrtat otvory větší než 15 cm. Někdy je však vrtačka tím nejlepším nástrojem pro práci, protože může způsobit rozpad povrchu. Vrtačka je také dobrý nápad, pokud potřebujete vyvrtat jen pár děr a nemůžete najít hořák, který byste mohli použít. Při práci s tímto nástrojem na betonu je však důležité mít na paměti, že v tomto případě je nutné použít vrtací kladivo s hrotem potaženým karbidem.

V současné době se nejčastěji vrtá do betonu příklepovou vrtačkou. tato technika zajišťuje rychlé a kvalitní provedení požadovaných prací. Jak vrtat do betonu pomocí příklepové vrtačky? Toto nářadí je vhodné používat pro drobné práce, protože nevyžaduje žádné další nástavce. Jednoduše přepněte vrtačku z běžného rotačního režimu na příklepový režim. V příklepové vrtačce je pohyb vrtáku vytvářen interakcí speciálních západek s malými zuby. Kromě toho musí montér vynaložit značnou fyzickou námahu, aby dosáhl co nejlepších výsledků vrtání, protože vrták musí být stlačen.

Při vrtání do betonu pomocí vrtáku je velmi důležitý typ vrtáku. Vrtáky do betonu jsou nyní k dispozici ve dvou základních verzích: jedna pro příklepové vrtání a druhá pro vrtání bez příklepu. Z hlediska konstrukce a použitých materiálů se jedná o následující typy.

 • Zubové vrtáky pro vrtání s příklepem. Jejich břit se skládá z jednotlivě pájených zubů, pro které se používají velmi tvrdé slitiny. Mají také stopky SDS, aby se bity vešly do rychloupínacích sklíčidel vrtačky. Jejich zuby mají velmi vysokou odolnost, která jim umožňuje prořezávat kov, ale nárazový režim způsobuje nepřijatelné namáhání pájených spojů, což může vést k jejich zničení. Z tohoto důvodu je lze použít pouze pro vrtání mezi výztužemi železobetonových desek nebo ve zděných stěnách.
 • Diamantové jádrové frézy pro bezpříklepové vrtání. Při vrtání bez příklepu jsou technologicky vyspělejší. Mají mírně vroubkovanou, rovnou brusnou hranu vytvořenou nástřikem jemného diamantového nebo korundového písku. Vrták si snadno poradí s výztuží betonových desek. S pracovním průměrem od 12 do 650 milimetrů lze vrtat až do hloubky 1,5 metru. Bity do průměru 100 mm, vhodné pro domácí vrtačky, profesionální vrtačky a vrtačky bez nuceného chlazení. Bity s velkými průměry a segmenty s diamantovým hrotem se používají v profesionálních vrtačkách, kde je k dispozici vodní chlazení a díra je nuceně vytlačována z otvoru kompresorem.
 • CS: GO bity s diamantovým hrotem. Na břitu mají vyčnívající segmenty a ve funkčním povrchu těchto segmentů jsou usazeny diamantové krystaly. Tyto bity úspěšně nahrazují karbidové bity s ozubením. používají se k vrtání otvorů do desek, skály a pevných betonových monolitů.

Výběr správného kladiva do betonu: kritéria

Při výběru vrtáků do betonu je třeba vzít v úvahu následující kritéria.

 • Při nákupu vrtáků pro vrtání otvorů do betonových stěn pro vypínače a zásuvky je vhodné uvést průměr montovaných kovových nebo plastových zásuvkových krabic. Musí být 68,0 milimetrů.
 • Při nákupu vrtáků je důležité uvést, že jsou určeny k vrtání do betonu, protože existují podobné vrtáky, které výrobci nábytku používají k vrtání do dřeva a dřevotřísky (takové vrtáky si neporadí s tvrdými materiály).
 • Při výběru sekáče pečlivě sledujte průměr zubů. Čím lepší je jejich uložení, tím delší je životnost vrtáku.
 • Trysky se vybírají podle pracovního průměru v závislosti na velikosti otvoru v betonu a výkonu hořáku. Vrtačky s výkonem 1 kW jsou obvykle vybaveny jádrovými vrtáky do průměru 25,0 cm. Použití jádrových bitů s větším průměrem se nedoporučuje, protože by mohlo dojít k poškození motoru s malým výkonem v důsledku přetížení. Tuto skutečnost byste měli vzít v úvahu při použití komerčně dostupných adaptérů pro montáž větších bitů do menších sklíčidel.
 • Před nákupem si prosím prohlédněte stopku nástroje, která může být buď plná (pro použití ve vačkových sklíčidlech), nebo s různým počtem otevřených a uzavřených drážek, které odpovídají různým variantám upínacího systému SDS.

Nyní jste se dozvěděli, jak vrtat do betonové zdi pomocí vrtačky a jaké typy vrtáků lze použít. Zbývá uvést teoretické poznatky do praxe.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Jak vrtat do betonové zdi

Betonové stěny jsou velmi robustní, a proto se s nimi obtížně pracuje. Pro instalaci mechanických spojovacích prvků je však nutné povrch vyvrtat. Toho lze jen těžko dosáhnout bez vhodného vybavení. V závislosti na tom, pro co má být otvor vytvořen, je třeba použít nástroj s určitým průměrem. V závislosti na tom je možné na stěnu zavěsit cokoli od zrcadla až po těžké kusy nábytku.

Vrtání do betonu lze provádět pomocí nejjednoduššího vybavení nebo speciálního stroje. První z nich zahrnuje vrtačku, která může mít příklepovou funkci, což usnadňuje. Největší otvory do betonové zdi lze vytvořit diamantovým vrtákem. Takové zařízení je však drahé, a proto ho obvykle používají pouze profesionálové.

Použití vrtáku

Pro zásuvku je často nutné získat ve stěně otvor o velkém průměru. Jak vrtat do nosné zdi a následně? Poté se použijí korunky, které mají po obvodu kovové hroty. Zuby jsou k dispozici v různých velikostech, ale nejoblíbenější zůstávají 68 cm, které jsou v této době určeny pro zásuvky. Jak vytvořit otvor v rychlosti vrtáku třetím způsobem se předpokládá, že se obejde bez. Jak udělat otvor do skla, vrtání otvoru do skla bez vrtačky. Při práci na těchto dílech musí být rázový utahovák vypnutý.

Jak vyvrtat otvor do zdi

Vrtání do stěny musí být vždy doprovázeno kontrolou, zda se v materiálu nenachází nějaké dráty. Tato práce se provádí v první fázi. Pokud narazíte do kabelu, který není bez napětí, může to mít vážné následky, včetně tragických. Ale i když je elektroinstalace bez napětí, měli byste se ujistit, že v místě, kde budete pracovat, nejsou ve zdi žádné inženýrské sítě.

Pokud je na stěně vnější dekorativní vrstva v podobě omítky, je třeba ji před vrtáním odstranit. V závěrečné fázi je nejlépe vypnout rázovou funkci nástroje, abyste dosáhli estetického vzhledu otvoru. V tomto případě ji můžete jednoduše vyplnit, aniž byste plýtvali příliš velkým množstvím omítky.

Speciální vlastnost otvorů o velkém průměru

Složitější než hloubkové vrtání. Řezání se provádí buď pomocí vrtáku, nebo kuželového vrtáku. Vrtáky do kovu jsou podobné vrtákům do betonu a sádrokartonu. Jediný rozdíl je v materiálu použitém na břity.

Vrtání lze provádět i se standardními výrobky v několika fázích. Nejprve použijte trysku s malým průměrem. Poté je vybrán větší nástroj.

Nejvhodnější je použít kuželové vrtáky. Tyto nástroje umožňují vyvrtat velký otvor najednou. Za tímto účelem se nástroj jednoduše zanoří do materiálu.

Správné vrtání otvorů do zdi: obecná pravidla a doporučení

Pro správné vrtání do stěny je třeba vzít v úvahu materiál a podle toho zvolit nástroj.

 • Při práci držte nástroj správně. např. vrták by měl být v ruce rovný a měl by jít svisle do povrchu;
 • Pro větší pohodlí použijte pomocnou rukojeť;
 • v závislosti na materiálu povrchu zvolte správné vrtáky.
 • Beton, kámen, cihlová zeď. karbidový vrták se používá, obvykle pobeditovye;
 • Kov. vrták do kovu;
 • dlaždice, keramické dlaždice. speciální vrtáky pro tyto materiály, někdy lze vrták do betonu nahradit pobeditem;
 • Dřevotříska, dřevo. pro otvory do 10-12 mm je vhodný vrták do kovu, pro větší otvory se používá speciální vrták do dřeva.

Nástroje pro práci jsou

k práci se používají různé nástroje, především vrtačka, rotační nástroj a šroubovák. při použití každého z nich existují určité nuance.

Vrták

Nástroj je vhodný, když je třeba vyvrtat několik otvorů. Lze použít běžnou vrtačku. Ponořením pobedního vrtáku do tělesa stěny je někdy nutné rozbít beton pomocí razidla, které odpovídá průměru otvoru. To je nutné, když se vrták začne zasekávat v povrchu a naráží na příliš husté plochy. Tento proces je poměrně časově náročný.

Pro zvýšení účinnosti lze použít univerzální vrtáky s diamantovým povlakem. Lze je namontovat pouze na běžnou vrtačku nebo na nářadí s vypnutou vibrační funkcí.

Pro velkoobjemové použití příklepové vrtačky a prášků s prášky. Jsou určeny pro otvory do 12 mm. Vrtačka je vhodná pro práci v kovu, betonu.

Peorator

Peorator. univerzální nástroj. Lze s ním dělat otvory do dřevěných, obkladových a betonových stěn.

Nástroj má několik funkcí. vrtání, vrtání s příklepem a příklepový režim. Pro vytvoření otvoru je nutné zvolit správný vrták v závislosti na povrchu a provést práci výběrem vrtáku.

šroubovák

Šroubováky jsou jedním z nejčastěji používaných nástrojů při renovačních a stavebních pracích. Lze jej použít k zašroubování a vyšroubování samořezných šroubů, k vrtání otvorů do dřeva, kovu, dřevotřísky, překližky, dlaždic, překližky a lehkého betonu.

Které kousky vybrat

Pro každý materiál se používá specifický bit:

 • Beton, cihly, kámen. vrták s deskou z karbidu wolframu nebo pobeditu;
 • dlaždice, sklo. kuželové vrtáky s diamantovým hrotem;
 • Kov. spirálový vrták s válcovým kuželem;
 • Dřevo, sádrokarton. vrtáky se používají pro různé průměry otvorů: tyčové, baletní, šroubovací, vrtáky do dřeva;
 • Pěnobeton. bílé kousky.

Vrták a rotační nástroj jsou nevyhnutelné

Udělejte to bez vrtačky a hořáku, ale ne v betonové zdi. Je zapotřebí plochý vyvrtávací blok nebo vrták.

Pomocí pracovního hrotu nástroje nasaďte vrták na místo, kde bude vytvořen otvor. Na opačnou stranu vrtáku musíte udeřit velmi silně a po každém otočení nástrojem otočit.

Užitečné rady při vrtání do betonové zdi

Pro rychlé a přesné vrtání do betonové zdi vám mohou být užitečné následující tipy:

 • Vrták se používá, když je třeba vyvrtat několik mělkých otvorů o průměru do 13 mm; pro hlubší a širší otvory se používá rotační vrták nebo speciální zařízení;
 • Při vrtání otvorů pro plastové zátky je třeba udělat otvor o 8-10 mm hlubší, než je délka zátky, tj.к.

Nyní víte, jak vyvrtat hluboké a čisté otvory do betonové zdi. Následující video vám přesně ukáže, jak vrtat do betonové zdi pomocí hořáku.

Ukliďte tam, kde není nepořádek. 6 nejlepších způsobů, jak vrtat do zdi, aniž byste něco zaneřádili

Existuje několik způsobů, jak vrtat do zdi nebo stropu, aniž byste si znečistili podlahu nebo vdechovali prach. A zatímco některé z nich vyžadují kapitálovou investici (s částkami v rozmezí od pěti do zhruba pěti tisíc), jiné jsou zcela zdarma.

Jak vyvrtat díru do zdi a neudělat nepořádek