Sada pro přestavbu motoru pro vyžínače trávy

Výroba lodního motoru ze strunové sekačky

V dnešní době je běžná domácí sekačka na trávu více než jen nástrojem pro údržbu zahrady a dvora. Je také základem pro vlastní sestavení různých užitečných zemědělských nástrojů, včetně lodního motoru na bázi strunové sekačky. Jednou z hlavních výhod lodních motorů z křovinořezů je jejich snadná montáž a údržba. Díky tomu zvládne výrobu a provoz přívěsného motoru travní sekačky i začátečník.

Podívejme se na výhody používání strunové sekačky:

 • Není třeba kupovat drahý lodní motor.
 • Spalovací motor ze sekačky na trávu spotřebuje méně benzinu než lodní motor.
 • Motor sekačky na trávu je kompaktnější než motor lodi.
 • Motor sekačky je robustní, s hermeticky uzavřeným tělem a vestavěnou nádrží.
 • Má všechny uzly potřebné k ovládání vlastního motoru: startér, plynovou páku, výložník, hřídel, palivovou nádrž.

Nezapomeňte na nevýhody takové konverze:

 • Benzínový motor ze sekačky na trávu je nedostatečně výkonný a plavba s ním proti proudu by byla obtížná nebo nemožná. Ze stejného důvodu se nemůže vyrovnat s těžkou lodí.
 • Motor pro člun vyrobený z křovinořezu bude vhodný pro jízdu na stojaté vodě, což nemusí vyhovovat příznivcům aktivního rybaření na řece.
 • Důležitou nevýhodou je také zvýšená hladina hluku motorového vyžínače trávy a některé modely mohou kouřit.

Jak vyrobit z vyžínače trávy lodní motor

Mnoho zapálených rybářů nejednou přemýšlelo, jak přeměnit obyčejný gumový člun na motorové plavidlo. Je to mnohem jednodušší, než to vypadá. stačí na něj namontovat lodní motor z křovinořezu. Probereme si podrobněji možné způsoby a nuance úpravy motoru pro jeho instalaci na loď.

Výhody a zvláštnosti přestavby strunové sekačky na lodní motor

Používání sekačky na trávu na farmě má několik výhod. Za prvé, majitel lodi nebude přeplácet za obchod koupil, drahý motor.

Za druhé, motor sekačky na trávu spotřebuje mnohem méně paliva než specializovaný lodní motor. Za třetí, motor sekačky na trávu má mnohem menší rozměry než motor lodi zakoupený v obchodě.

Existuje několik dalších faktorů, které rybáře nutí používat strunovou sekačku místo lodního motoru.

Top 5. Úprav Motoru. Jak zvýšit výkon 🙂 BEZ KOMPRESE (:

 • vysoká spolehlivost motoru moderních vyžínačů;
 • plnou těsnost uvnitř trupu;
 • dostupnost všech prvků nezbytných pro ovládání podomácku vyrobeného motoru;
 • dostupnost integrované nádrže.

Díky všem těmto faktorům je mezi nadšenci nejoblíbenější lodní motor z křovinořezu.

Při přestavbě motoru ze sekačky na lodní motor je třeba mít na paměti, že pohonná jednotka byla vyrobena pro jiný účel. Trimmerové motory pracují s nízkými krouticími momenty, ale s poměrně vysokými otáčkami. V případě lodního motoru vyrobeného na zakázku je to naopak. Proto je k přestavbě motoru ze strunové sekačky potřeba připravit výkresy, vybavení a dodržet určitý sled úkonů.

I přes určité potíže při přestavbě obsahuje právě trimer všechny díly potřebné pro výrobu lodního motoru. vestavěný startér a plynovou páku, výložník s pevnou hřídelí a poloprůhlednou palivovou nádrž.

Vlastnoručně vyrobené lodní motory z vyžínačů na trávu. možnosti předělání

Existují tři způsoby, jak přestavět lodní motor ze strunové sekačky na trávu. První možnost je velmi jednoduchá a nevyžaduje velké finanční investice. K tomu je třeba zakoupit svorku potřebnou k upevnění motoru k příčníku lodi a vrtuli. Druhá možnost se může prodávat samostatně nebo jako speciální sada.

Sada obsahuje speciální pohonnou jednotku z nerezové oceli a univerzální adaptéry pro ohebnou hřídel křovinořezu. Není neobvyklé, že sada šroubů obsahuje i samotnou svorku, proto se před objednáním sady ujistěte, co je její součástí. Sadu lze použít pro montáž motoru křovinořezu na loď.

Práce by měla být prováděna v souladu s pokyny a neměla by trvat déle než půl hodiny.

Druhá možnost je složitější na provedení. Potřebujete úhlovou převodovku z úhlové brusky, ložiska a těsnění k upevnění motoru a vrtuli, kterou můžete vyříznout z jednoho ocelového plechu. Tato metoda umožňuje zvýšit otáčky motoru strunové sekačky. Při praktickém použití je třeba takovou konstrukci upravit, k čemuž budete potřebovat kleště.

Třetí možnost je nejjednodušší a zahrnuje nákup speciálního nástavce. Takový nástavec na křovinořez pro loď nevyžaduje žádnou přestavbu. stačí si koupit hotové zařízení a vybavit jím stávající vyžínač na trávu.

Jak z vyžínače na trávu vyrobit motor pro loď. návod krok za krokem

Před výrobou lodního motoru ze sekačky na trávu byste se měli důkladně připravit. Pro práci budete potřebovat:

 • domácí sekačka na trávu, výkon nejméně 3 litry. с.;
 • duralový nebo ocelový plech o tloušťce nejméně 2 mm. bude potřeba k výrobě šroubu;
 • svařovací stroj;
 • spojovací materiál;
 • svorku nebo jiné zařízení pro upevnění motoru k boku lodi;
 • Vrtačka a úhlová bruska.
sada, přestavbu, motoru, vyžínače, trávy

Bezprostředně před zahájením prací je nutné podrobně prozkoumat schéma. Musí být uvedeny rozměry požadovaných součástí a způsob a pořadí jejich montáže.

Předem je také třeba určit rozměry lodního šroubu, protože závisí na mezním výkonu pohonu a hmotnosti naložené lodi. Při výběru rozměrů je třeba vycházet z toho, že vrtule o rozměrech 10 × 3 cm je schopna unést plavidlo s cestujícími o celkové hmotnosti až 120 kg.

Postup výroby motoru pro člun z travní sekačky je následující

sada, přestavbu, motoru, vyžínače, trávy
 • Nejprve je třeba upravit ohnutou hřídel. Za tímto účelem opatrně odstraňte matici z výroby, která byla původně umístěna v navijáku vedení. Matice má podobu trubky o průměru 2 cm s vnitřním závitem. Původní matici lze rozdělit na 2 kompletní části. Je velmi důležité, aby nedošlo ke ztrátě žádného dílu, protože každý výrobce vyžínačů vybavuje své stroje originálními náhradními díly. Po odstranění matice je nutné odstranit plastový kryt umístěný na plynovém tlačítku. Na konci ohnuté podložky nejsou žádná ložiska, ale bronzová objímka, kterou je také nutné vyjmout. Pak je třeba vyrazit plastový chránič ohebné hřídele. Ocelovou trubku, která je součástí konstrukce, můžete vyřadit, protože bez speciálního vybavení nebude dokonale zarovnaná. Místo ocelové trubky použijte duralový plášť stejného průměru. Nasaďte do ní dříve vyjmutou bronzovou objímku a pomocí kladiva nebo paličky ji pevně zatlačte do podložky. Poté vezměte plastový chránič, vyřízněte jej na požadovaný průměr a pevně jej nasaďte na trubku. Pokud je vnější průměr duralové trubky větší a díl se nevejde do montážního otvoru na motorovém člunu, je třeba jej vystružit na optimální velikost. Pokud je to možné, můžete hřídel prodloužit pomocí vhodné trubky a namontovat vhodnou ocelovou tyč na místo pružné hřídele;
 • Dalším krokem je výroba šroubu. K tomu je třeba vyříznout z duralového plechu proužek o rozměrech 10 x 3 cm nebo více. Okraje řezné lišty musí být nabroušené. Stoupání vrtule by mělo být přibližně 1 cm, takže každý list je třeba ohnout směrem nahoru o 10 mm, aby se vrtule upevnila. Při výrobě vrtule není nutné používat klíč, protože při úderu do vrtule se sama přestane otáčet;
 • Dále je třeba vyměnit plastový kryt motoru za normální přehazovačku pro jízdní kolo. Směr výfukových plynů lze změnit přesměrováním tlumiče výfuku směrem k vrtuli;
 • Poslední fází je montáž hřídele na motor strunové sekačky. K tomu je třeba vyříznout 2 překližkové lišty z obyčejné překližky, které budou použity k upevnění motoru k hlavě. Upevněte hřídel pomocí 4 šroubů, které díl pevně sevřou. hřídel lze odpojit, což usnadňuje přepravu motoru.

Pro záběh domácího lodního motoru z vyžínače na trávu budete potřebovat plnou nádrž benzínu, který je třeba zředit motorovým olejem v poměru 40:1. Litr palivové směsi umožní ujet na lodi asi 10 km. Omezení rychlosti člunu s motorem na vyžínání trávy je přibližně 6-8 km/h. Nezapomeňte, že čím vyšší je přepravovaná hmotnost, tím nižší je rychlost plavidla.

Výhody přestavby strunové sekačky na lodní motor

Použití strunové sekačky jako lodního motoru má několik významných výhod a nevýhod.

Výhody tohoto technického řešení jsou:

 • nízké náklady: Strunová sekačka je mnohem levnější než profesionální lodní motor;
 • Nízká spotřeba paliva při dostatečném výkonu;
 • Robustní a nepropustná konstrukce zohledňující individuální nuance používání;
 • Malé rozměry a hmotnost nástroje, který je také velmi praktický a vhodný pro použití na lehkých lodích;
 • Kontrola paliva je díky průhledným stěnám nádrže mnohem snazší;
 • pevná hřídel uvnitř výložníku.

Výkon motoru by měl být alespoň 0,7 kW. K dispozici jsou hotové doplňky pro úpravu (upevnění na motor, speciální nastavitelná klika s tlačítkem tlumiče, držáky). Po jejich instalaci na strunovou sekačku zbývá pouze připojit lanko plynu k motoru a připojit vodiče k tlumiči výfuku.

Motory člunů pro vyžínače trávy

Mnoho nadšených rybářů se často ptá, jak přestavět obyčejný gumový člun na motorový. Je to mnohem jednodušší, než si myslíte. stačí nainstalovat přívěsný motor z křovinořezu. O možných způsobech a nuancích úpravy motoru pro jeho instalaci na loď si povíme podrobněji.

Lodní motor ze strunové sekačky: návod na přestavbu krok za krokem

Téměř každý rybář má doma gumový nafukovací člun. A samozřejmě všichni chceme, aby tento způsob dopravy byl co nejrychlejší, nejpohodlnější a nejpohodlnější. Pokud máte kromě nafukovacího člunu i sekačku na trávu, můžete si na základě strunové sekačky na trávu zkonstruovat domácí lodní motor. Takové zařízení je vyrobeno poměrně rychle a snadno a jeho výkon a spolehlivost bude stačit k pohybu lodi na dlouhé vzdálenosti. Níže se dozvíte, jak krok za krokem přeměnit vyžínač trávy na lodní motor.

Jak používat motor křovinořezu na člun?

Při použití vyžínače plevele jako lodního motoru musí obsluha neustále sledovat stav motoru a dát mu čas na vychladnutí.

Strunovou sekačku lze také přestavět na lodní motor. je to skvělý způsob, jak prodloužit životnost motoru:

 • Zkontrolujte všechny upevňovací prvky v jednotce. před každým spuštěním motoru musíte pečlivě zkontrolovat upevňovací prvky, které drží prvky motoru od vyžínače trávy;
 • Motor vyžínače s pojezdem vždy naplňte benzínem a olejem, který jste používali pro křovinořez;
 • Včas vyčistěte a vyměňte vzduchový a palivový filtr motoru;
 • pravidelně kontrolujte palivové čerpadlo a včas ho vyměňte
 • Zkontrolujte a případně vyměňte zapalovací svíčku.

Pravidelné odvzdušňování motoru od strunové sekačky může také pomoci prodloužit životnost lodního motoru. je nutné zhruba každé 2 měsíce odšroubovat zapalovací svíčku a zřídkakdy 4-5krát vytáhnout startovací lanko. Po tomto zákroku lze zástrčku zašroubovat zpět a pokračovat v provozu motoru.

sada, přestavbu, motoru, vyžínače, trávy

Přestavba: lodní motor na bázi vyžínače trávy

Každý rybář, který má nafukovací člun, dříve nebo později začne uvažovat o koupi motoru pro něj. Ale poté, co se dozvíte o ceně hotových řešení, mnozí začnou hledat alternativní motory pro svá plavidla. Blago, lidoví řemeslníci už vymysleli, jak předělat sekačku na trávu, elektrický šroubovák nebo sekačku na člunový motor. Nejlepší volbou pro tyto účely je však benzinový vyžínač na trávu, který má ve své konstrukci všechny potřebné mechanismy a prvky.

Strunovou sekačku lze použít jako lodní motor

Dá se říci, že místní řemeslníci se naučili používat spalovací motory ze sekaček na trávu a řetězových pil jako lodní motor. Nejjednodušší možnost při výrobě domácího motoru pro mnoho motorových vozidel je však vidět pomocí benzinového vyžínače na trávu, který kromě malé hodnoty:

 • má všechny součásti a mechanismy potřebné pro provoz
 • má vestavěnou palivovou nádrž;
 • se vyznačuje minimální spotřebou paliva a vysokou provozní spolehlivostí;
 • se vyznačuje nízkou hmotností, která umožňuje jeho použití na gumových nebo plastových lodích;
 • zajišťuje těsnost konstrukce atd.

Aby však bylo možné křovinořez použít jako základ lodního motoru, je třeba jej upravit. To je způsobeno tím, že motor travní sekačky musí zpočátku pracovat při maximálních otáčkách s nízkým točivým momentem a motor vodního skútru vyžaduje jiný provozní režim. Přestavba strunové sekačky na trávu však vyžaduje od majitele určitou zručnost při provádění zámečnických a montážních prací. musí také vypracovat výkresy některých dílů a mít po ruce potřebnou sadu nástrojů.