Jak předělat motor jednonápravového traktoru na minitraktor?

Soupravy pro přestavbu traktorů v Žytomyru

Vítejte na stránkách společnosti Agromechanika. jsme jedním z nejoblíbenějších internetových obchodů na ukrajinském trhu. Ve skupině Soupravy pro přestavbu motorového traktoru na minitraktor za přijatelnou cenu v Žytomyru máme vždy skladem široký sortiment produktů: od 216 UAH. až 22290 UAH. Máme mnoho produktů, které si můžete výhodně koupit na úvěr nebo na splátky.

Na stránce produktu si můžete prohlédnout jeho vlastnosti, recenze, kvalitní fotografie a návody, jakož i další užitečné informace. Pokud si nemůžete sami vybrat soupravu pro přestavbu motorového kypřiče na minitraktor v Žytomyru, zavolejte na jedno z čísel uvedených na této webové stránce a naši poradci vám pomohou. Specialisté na obchody Agromehanika mají dlouholeté zkušenosti. Pomohou vám vybrat správný model soupravy pro přestavbu vašeho motorového kypřiče na minitraktor, který bude vyhovovat nejen vašim potřebám, ale i finančním možnostem.

Koupit originální sady pro přestavbu kultivátoru na minitraktor v Žytomyru z pohodlí domova. Chcete-li tak učinit, přejděte na kartu produktu a nakupte kliknutím na tlačítko „Koupit“. Všechny produkty z katalogu jsou originální a certifikované, vztahuje se na ně záruka výrobce.

Zjistěte také, jaká je reálná dostupnost zboží ve skupině Soupravy pro přestavbu kultivátoru na minitraktor a způsoby dodání do měst v regionu.

Minitraktor z motorového kypřiče Motor Sich s rukama

motor, jednonápravového, traktoru, minitraktor

Andriy (Juwayriyyah) Nemýlím se, to je Sintai.

alexander (Chizu), že čínský přesně stejný mám s 15 silnou naftu vydržel více než 30 let a stále pokračuje, i když vyžaduje generální opravu jednoduché až do bodu šílenství a rukojeť je spuštěn startér, že něco jako na plynu 53.

Tagy: Minitraktor z elektrického rumpálu Sich motor s vlastníma rukama

Minitraktor z motorového kypřiče Neva

Přestavba motorového kypřiče na malotraktor se může mírně lišit. Vše závisí na konstrukčních vlastnostech kráčejícího traktoru a jeho schopnostech. Podívejme se na princip výroby minitraktoru z motocyklového traktoru Neva.

Stejně jako v prvním případě je třeba před výrobou minitraktoru prostudovat schémata. Podrobně jsou uvedeny rozměry komponentů a způsob jejich sestavení. Pořadí úprav bude následující:

 • Výroba rámu se provádí stejným způsobem jako v prvním případě. Použití trubek s různými průřezy. Upevnění prvků rámu se provádí pomocí šroubů a svařování;
 • Poté přejděte ke konstrukci a montáži podvozku. Pro uchycení zadních kol použijte přídavnou nápravu, která může být vyrobena z ocelové trubky. Do obou jejich konců nalisujte ložiska a pouzdra, která budou namontována na zadní kola;
 • Dále musí být traktor vyrobený z motorového kypřiče NeVa vybaven motorem. Motor může být instalován buď v přední, nebo v zadní části rámu. V druhém případě bude nutné rozšířit přední a zadní rozchod kol minitraktoru;

Ručně vyráběný stroj by měl být vybaven sedadlem řidiče, osvětlením a pozičními světly. Díky svým malým rozměrům je hotový traktor velmi obratný, což mu umožňuje efektivně pracovat v těžko přístupných místech.

Nájezd

Před uvedením do plného provozu musí být jednonápravový traktor Sich provozován v režimu. Tím se prodlouží životnost stroje a zajistí se jeho dobrý provoz. Před nastartováním dotáhněte šrouby a tlak v pneumatikách. Při záběhu je důležité zjistit, jaký motor je v traktoru namontován. Tím se určí některé podrobnosti procesu. V prvních 8-10 hodinách záběhu by měla technika pracovat v šetrném režimu. Nepoužívejte plný výkon a nepřetěžujte stroj. Opět je třeba dodržovat následující pravidla:

 • Před každým spuštěním motoru zkontrolujte hladinu oleje. V případě potřeby ji doplňte;
 • Začněte se středními otáčkami motoru a postupně otáčky zvyšujte. Je lepší vyzkoušet všechny převodové stupně, abyste získali cit pro motor. V této fázi se provádí nejen záběh, ale také výběr optimální polohy;
 • Po vyzkoušení převodovek zkontrolujte jejich správnou funkci. Zde je třeba vyzkoušet zpracování půdy, kultivaci a přepravu nákladu. Veškeré práce by měly být prováděny při středním zatížení.

Po ukončení záběhu zkontrolujte hlavní součásti a vyměňte olej.

Pohonná jednotka Sich má své klady i zápory. Výhody této techniky:

 • Vysoká světlá výška, která umožňuje práci v nerovném terénu;
 • dostatečný počet převodových stupňů pro plynulý provoz a optimální spotřebu paliva
 • Pro motorový kypřič je k dispozici široká škála přídavných zařízení a tažených nástrojů;
 • Dostupnost PTO;
 • nastavitelná šířka rozchodu;
 • upevnění příruby motoru k převodovce;
 • nastavitelný sloupek řízení (vertikální a horizontální)
 • pohodlně umístěné ovládací páky.

Homemade malotraktor, montáž 4T motoru, první TEST ��

Nevýhody motorových kypřičů Sich:

 • nízká manévrovatelnost. Jednotka má velký úhel otáčení, takže na malých pozemcích je s ní velmi problematické zpracovávat půdu;
 • hlučný motor (ukrajinské verze). U čínských strojů tento problém není relevantní;
 • vysoká hmotnost. Jednonápravový traktor je velmi těžký na přepravu, ale pro zpracování půdy jsou kila navíc výhodou;
 • nedomyšlená konstrukce standardního rumpálu. Tato jednotka má malý pracovní záběr, takže spotřebuje hodně paliva na zpracování půdy;
 • Kvalita a cena náhradních dílů vyvolává mnoho otázek.

Navzdory svým nevýhodám jsou motorové bloky Sich jedním z nejoblíbenějších modelů ve svém segmentu. Jsou tak všestranné, že je můžete používat na více úkolů, a díky své příznivé ceně jsou oblíbenou volbou.

Přestavba motorového kypřiče na minitraktor. Manuální

Sada KIT. Univerzální sada pro přestavbu motorového kypřiče na traktor. Váš těžký jednonápravový traktor řeší mnoho domácích a zemědělských úkolů. Slouží k sázení a sklízení plodin, orbě, kypření půdy, okopávání, postřikování rostlin, čerpání vody, přípravě krmiva a palivového dřeva, přepravě zboží a plodin a odklízení sněhu. Představte si, že to všechno děláte s přestavěným minitraktorem, sedíte na polstrovaném sedadle a řídíte stroj.

Různé sady KIT obsahují různé díly a komponenty. Může se jednat o kompletní sadu s volantem, sedadlem, opěradlem, rámem, brzdovým válcem a ovládacími pákami. Může se jednat o zadní nebo přední závěs, montážní sadu pro elektrický kypřič, hydrauliku traktoru nebo předem smontovaný adaptér s nábojem a brzdami. Všechny tyto soupravy mají jedno společné: můžete si koupit jednoosý traktor a změnit ho na minitraktor. snadno a pohodlně se s ním pracuje i na velkých plochách.

Abychom vám usnadnili přestavbu vašeho jednonápravového traktoru na minitraktor, uvádíme návod k sestavení sady KIT-kit.

Zde jsou 4 pokyny k montáži rotační sekačky:

1.Jak sestavit základní sadu pro přestavbu motorového kypřiče na traktor

2.Jak namontovat rotační sekačku na minitraktor

3.Jak namontovat lopatový nůž na traktor

4.Jak přizpůsobit a připojit kypřič Active k traktoru.

Základní klasický příklad přestavby motorového kypřiče na minitraktor.

1.Utěsněte pryžovou zátku na převodovce těsnicí hmotou.

2.Demontujte pravé kolo motorového rumpálu spolu s nábojem a namontujte brzdový kotouč a destičky s čelistmi pomocí šroubů s vnitřním šestihranem.

3.Nyní nasaďte buben. Nastavte vůli mezi opěrnou deskou a bubnem a poté. Do poloosy vyvrtejte otvor o průměru 8 mm a hloubce 4 mm pro zajišťovací šroub. Montáž klíče a náboje kola.

4.namontujte zadní závěs a utáhněte šrouby, co to jde.

Poté namontujte páku zadního táhla a oje, šroub a závlačku.

Sestavte sedadlo pomocí elektrického šroubováku a samořezných šroubů a poté jej namontujte na převodovku.

7.Namontujte rám. neutahujte všechny šrouby.

9.Upevňovací šrouby rámu utáhněte na maximum.

Zkrácení a ohnutí řadicí páky.

Připevněte převodku řízení k rámu a připevněte podélný spoj.

Přišroubujte držák sloupku řízení ke krytu převodovky vyvrtáním 2 otvorů Ø 6,5 mm.

Montáž uvolňovacích páček zámku hřídele nápravy.

Odšroubujte a otočte 1/3 podložky uvolňovacího ložiska proti směru hodinových ručiček. Zkrácení a ohnutí spojkových táhel a uvolňovacích pák poloosového zámku.

Nasaďte popruhy a zajistěte bezpečnostní kryt.

Instalace hlavního brzdového válce s nádržkou. Doplňte kapalinu, napumpujte brzdy.

Instalace motoru. Nasaďte popruhy a napněte je posunutím motoru směrem k přední nápravě. Utáhněte 4 upevňovací šrouby.

Náš traktor je připraven. Jak vidíte, přestavba vašeho kultivátoru na minitraktor. úkol není příliš obtížný. Postupujte podle pokynů a trochu trpělivosti.

Návod k montáži rotační sekačky KR-01B na traktor

1.Připevnění montážní konzoly pro přední zvedací rameno.

2.Instalace předního zvedacího ramene.

3.Nyní nasaďte držák ramene.

5.zvedací mechanismus rotační sekačky KR-01B.

6.Připojení páky a vahadla ke zvedacímu rameni.

7.Připojte vahadlo a zvedací mechanismus.

8.Namontujte napínací kladku na rameno zvedáku a napněte řemen.

Jedná se o jednu z nejčastějších aplikací přestavby motorového kypřiče na traktor. Montáž sady rotační sekačky. Rotační sekačka je určena k sekání trávy jakéhokoli stupně tvrdosti, obilovin, hrubých porostů s nepoddajnými stonky a dokonce i rostlin s tvrdým dřevnatým podkladem.

1.Upevnění držáku předního ramene.

2.Montáž předního zvedacího ramene a předního zvedacího ramene.

4.Montáž předního zvedacího závěsu.

6.Připojení vahadla ke zdvihacímu táhlu.

7.Připojení „lyže“ k lopatě. Spusťte zvedací páku předního závěsu do spodní polohy a přišroubujte smyk a lopatu.

Lopata a přestavěný minitraktor pro odstraňování sněhu, urovnávání povrchu, hrabání listí, nečistot atd.п.

1.Povolte upevňovací šrouby zadního závěsu.

2.Namontujte řetězové kolo, které pohání rumpál, na kloubový hřídel.

3.Připevněte mezilehlé řetězové kolo pohonu frézy k otočnému stojanu a spojte je řetězem.

4.Upravte přímku řetězu a vyvrtejte do kloubového hřídele otvor Ø 8 mm hluboký 4 mm. Našroubujte šroub a zatlučte klíč.

5.Namontujte adaptérovou desku na otočnou věž zadního závěsu. Nasaďte desku na 4 krajní otvory.

1.Demontujte hřídel, hnací pastorek a volicí páku.

Otvor v páce musí být ucpaný.

Nyní namontujte hnací kolo frézy na hřídel vyvrtáním montážního otvoru Ø 8 mm, hlubokého 4 mm, zašroubujte šroub, vyrovnejte. Připevněte rumpál k adaptérové desce a předem namažte klikovou skříň těsnicí hmotou.

Aktivní kypřič kypří půdu do požadované hloubky. I těžké hlinité půdy lze zpracovávat.

Proces přestavby vašeho Moto-Blocku na traktor je vratný a v případě potřeby můžete jednonápravový traktor snadno vrátit do původního stavu demontáží všech přídavných součástí.

Všechny sady pro přestavbu kypřiče na minitraktor jsou k dispozici v internetovém obchodě „Můj jednoosý traktor“. Návod vás provede montáží traktoru. Neztrácejte čas, kupte si sadu pro přestavbu vašeho elektrického kypřiče na minitraktor a rychle se zbavte časově náročné a těžké práce na poli.

Obsluha minitraktoru

Abyste se přesvědčili o nezbytnosti minitraktoru, stojí za to podívat se blíže na jeho možnosti. Bez ohledu na to, zda je minitraktor vyroben z motorového kypřiče vlastníma rukama nebo zakoupen jako hotový, je jeho funkčnost stejná. Tento stroj je určen pro:

 • • zemědělské práce v terénu;
 • • svoz odpadků;
 • • odklízení sněhu;
 • • sekání trávy
 • • sečení sena;
 • • přeprava zboží;
 • • pro dopravu v oblastech s nízkou intenzitou dopravy na venkově.

Takto podomácku vyrobený minitraktor z motorového kypřiče bude nejen plnit všechny funkce, které jsou vlastní základnímu stroji, s menším úsilím majitele, ale přidá i další funkce. Díky tomu je takové zařízení nejfunkčnější a nejoblíbenější.

Spojky a adaptéry na jednonápravovém traktoru, mototraktoru

Adaptér motoru nebo oje je zařízení, které slouží k připojení různých přídavných zařízení k traktoru, která z různých důvodů nelze nebo není vhodné připojit přímo k traktoru. y Běžně používaný termín pro přívěs je malý přívěs ve tvaru vozíku vybavený jedním nebo dvěma přepravními koly, sedadlem pro obsluhu rumpálu, často s brzdami a paralelogramovým upevněním.

Spojka pro motorový rumpál je jednodušší zařízení než adaptér. Spojky pro přídavná zařízení s jinou velikostí nebo konstrukcí než přídavná zařízení na kráčejícím traktoru. To znamená, že závěs pro motorový kultivátor je jednoduše adaptér. K dispozici jsou také univerzální spojky, které lze použít s různým nářadím. pluhy, rýhovači, motykami, sázecími stroji, sekačkami atd.п. Některé spojky jsou specializované a určené pouze pro jedno přídavné zařízení. například pro pluh nebo „sluneční“ hrabice.

Adaptér pro motorový kypřič, výhody a možnosti použití

Dobrý adaptér účinně rozšiřuje výkon kráčejícího traktoru a mění jej na jednoduchý traktor. Mnoho výhod pro obsluhu stroje.

 • Při práci není nutné chodit za motorovým kypřičem, tj.к. Při práci nemusí chodit za strojem, protože sedadlo řidiče je na straně obsluhy.
 • Pracujte mnohem déle a efektivněji, protože díky adaptéru se výrazně snižuje únava obsluhy.
 • Práce lze provádět vyšší rychlostí, což zvyšuje produktivitu.
 • Jednonápravový traktor může na místo práce dojet sám místo použití speciálního vozidla.
 • Lze připojit více přídavných zařízení než u jednonápravového traktoru.
 • Lze namontovat složitější a těžší nářadí.
 • Ovládání a nastavení přídavných zařízení, např. hloubky orby, je mnohem snazší.
 • Výrazné zvýšení bezpečnosti práce.

Sada KIT pro motorové kypřiče, proč ji potřebujete?

Kromě adaptérů a závěsů pro traktory vyrábí řada výrobců speciální sady (KIT sady) komponentů a dílů, jejichž montáž umožňuje přestavět jednonápravový traktor na plnohodnotný traktor. Lze říci, že souprava pro jednonápravový traktor představuje vyšší úroveň výkonu traktoru. Některé soupravy mají řídítka ve stylu traktoru a jejich transportní kola lze přeměnit na hnací kola připojením k vývodovému hřídeli motorového kypřiče pomocí hnacího ústrojí, čímž vznikne traktor s pohonem všech kol.