Jak vyrobit hrábě pro motorový kypřič rukama

Typy hrábí

Podle použití a konstrukce se tato zařízení dělí na tyto typy

 • Naviják na seno a sekání trávy a také na rozmetání půdy. Ke stroji se připojují pomocí adaptéru a mají nastavitelnou rukojeť, kterou lze přizpůsobit výšce uživatele. Modely jsou většinou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli, takže vydrží velmi dlouho.

Motokára z motorové pily

 • Hrábě nebo křížové rozrývače jsou určeny k rozrývání posekané trávy, aby se zajistilo rovnoměrné sušení a zabránilo tření. Tato zařízení také shromažďují trávu do větrolamů. Ty jsou umístěny především v zadní části motorového rumpálu a mají velké rozměry.

Při výběru hrabic pro jednonápravový traktor je důležité mít na paměti jejich funkci a typ montáže. Vysoce kvalitní modely mají dlouhou životnost a mnohonásobně zvyšují efektivitu práce na staveništi.

Hrábě pro motorové kypřiče: Vlastnosti a výhody

jednonápravový traktor je právem považován za hlavního pomocníka moderního zemědělce. S jeho pomocí mohou profesionálové i amatéři automatizovat mnoho procesů, což má pozitivní dopad nejen na zkrácení času na provedení celé řady úkonů, ale také na kvalitu pěstování většiny plodin.

Moderní výrobci malé zemědělské techniky nabízejí zemědělcům také širokou škálu přídavných zařízení. mezi lídry v tomto segmentu patří jednoosé traktorové hrábě a motorové brány pro kypřiče.

Zkušení zemědělci se již naučili vytvářet skutečně funkční a spolehlivé vybavení, takže o výkonu a trvanlivosti výsledku není pochyb. Pokud tento proces berete vážně a používáte plány, věci se jistě podaří na nejvyšší úrovni.

vyrobit, hrábě, motorový, kypřič

Práce na tvarování nápravy a kol

Kolo je vyrobeno z kovu Nejdříve by měl být nevhodný disk pro orbu, ne větší než 40 cm v průměru. Po vyražení vnitřního ložiska jej lze ponechat na vnitřní straně a umístit do něj kovovou tyč.

Poté vezmeme kovový pásek a po obtočení kolem kotouče jej opatrně přivaříme. Výsledkem je kolo s poměrně širokým běhounem.

Vyrobíme a namontujeme nápravu Kovovou tyč uložíme do „koleček“. Je třeba, aby vyčníval z disku o několik desítek milimetrů. Důležité: Pojistný kroužek by měl být z vnitřní strany přivařen a z vnější strany by měl být vyvrtán otvor pro závlačku.

Pomocí elektrické vrtačky vytvořte místo k sezení přesně uprostřed tyče. Jako dlahu můžete použít elektrodu (3 mm).

vytvoření dalších bodů pro upevnění na nápravě k rámu Abyste mohli hrablo v budoucnu snadno používat, můžete vytvořit speciální plán pro upevnění kovového rámu. Jedná se o dvě desky vzdálené 100 mm od každého kola.

Pomocí měniče musíme k nápravě připevnit několik kovových desek. Nezapomeňte, že podomácku vyrobená hrabanka bude poměrně těžká, takže nemůžete ignorovat instalaci šikmých výztuh mezi nápravou a částmi konstrukce.

Namontujte oje a sloupky

Upevnění výztuh pro náš výtvor Použijeme několik čtverců (z kovu) a přivaříme je přesně rovnoběžně k sobě na ose. Pokud máte různé délky, můžete to napravit pomocí úhlové brusky.

Upevnění oje Po změření vzdálenosti mezi nohami vypočítáme střed, kde bude oje umístěno. Používáme standardní silnostěnnou trubku (průměr 30 mm). Jeho výška závisí na přání majitele. Měla by se používat silnostěnná verze, protože hrabice jsou vystaveny neuvěřitelnému zatížení, kterému musí odolat.

Příprava závěsu oje Osoba může buď svařit normální trubku, nebo ji ohnout do tvaru C. Hodně záleží na pohodlí a preferencích předáka. Hlavní je zabránit tomu, aby oje „skákalo“ ze strany na stranu.

Péče o výztužný systém

Počítejte s tím, že shrnovač bude nakonec poměrně těžký. minimálně 15 kg. Slabá místa můžete sešít kovovými čtverečky 15×15, abyste zabránili jejich rozbití. Toto vyztužení se provádí uprostřed vzpěr a po jejich svázání musí být uprostřed paralelního vyztužení přivařena vzpěra.

Dalším typem zpevnění horní části je snižování a zvyšování hrabanky. Pomáhá předcházet boční nestabilitě.

Práce na hrabičce

Upevnění osy hrabic Vytvoření pracovního úchytu odříznutím 1,5 m od trubky. Poté pomocí svářečky připevníme ke vzpěrám dvě vodorovné trubky a umístíme do nich nápravu. Výsledkem je trubka, která se v držáku plynule otáčí v kruhu.

Vezmete trubku a opatrně přivaříte tyč k jejímu hornímu rohu. Pokud jde o druhý konec táhla, ten bude umístěn na excentrickém dílu a bude dosahovat až do středu oje. Stisknutím rukojeti se rotační hrábě pohybují nahoru a dolů.

Můžete si je koupit samostatně nebo si můžete koupit 20 m nerezového drátu a ohýbat díly ve tvaru C sami. Mohou být přivařeny k držáku nebo umístěny do otvoru vytvořeného pomocí vrtačky.

Po dokončení všech prací je vhodné všechny součásti důkladně namazat solidolem. Tento postup by se měl provádět průběžně, aby nedošlo k rozbití nebo přehřátí dílů.

Jak si vyrobit hrábě pro motorový kypřič rukama?

Tyto nástroje jsou základními nástroji v zemědělství. Toto další příslušenství je nutné zakoupit samostatně. Pokud jsou však kupující zastrašeni náklady na modely, je možné vyrobit si hrábě svépomocí.

Při výrobě hrábí je důležité používat nákresy a brát nástroj vážně. Zde jsou pokyny s fotografiemi, které vám pomohou vyrobit kvalitní hrábě pro váš motorový kypřič. Potřebné nástroje:

Jak vyrobit hrábě pro motorový kypřič vlastníma rukama?

Pokud se nákup takového zařízení stane velkou ranou pro rozpočet, může si téměř každý zemědělec vyrobit hrábě pro motorový kypřič vlastníma rukama, pokud má dostatek času. Náprava a kola jsou náboj a kolo. Můžete si je buď vyrobit sami, nebo zvolit jednodušší cestu a koupit si je. Ceny těchto komponentů jsou poměrně vysoké, a proto většina zemědělců raději volí plně podomácku vyrobené hrábě pro motorový kypřič.

 • Nejprve je třeba vyrobit kovové kolo. Ze secího stroje je vyjmut kotouč, z něhož je vyraženo ložisko a kovové tyče. Podél průměru kotouče je přivařen kovový pás, který by měl být 4 cm široký a 170 cm dlouhý. Pokud používáte standardní materiály, měli byste si pořídit kolo s originálním dezénem.
 • Poté namontujete nápravu. Obvykle zvedněte kovovou tyč o průměru do 1,5 cm. Vložte tyč do kol tak, aby na každé straně vyčnívala asi o 2 cm. Na vnitřní straně je přivařen pojistný kroužek a na vnější straně je vytvořen otvor pro závlačku. Ve středu tyče je vyvrtáno sedátko. Nejlepší je použít vrtačku s 3,2mm vrtákem. Závlačku lze nahradit pletenou elektrodou. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je použít kus odpadu ze svářečky.
 • Abyste ručně vyrobené hrábě co nejpohodlněji připevnili k rumpálu, připevníte k nápravě dvě desky. Ty slouží k bezpečnému upevnění přídavných zařízení k rámu, tj.е. kovový rám. Obvykle se umísťují 10 cm od každého kola. Velikost kovových destiček je 3 cm na šířku a 10 cm na délku.

Při vlastnoruční výrobě hrábí na seno nesmíte zanedbávat následující prvky, jako jsou opěrné nohy a oje. Postup po jednotlivých krocích je následující

 • K nápravě jsou přivařeny výztuhy, každá obvykle dlouhá až 120 cm. Připevněte je pouze rovnoběžně vedle sebe.
 • Je třeba změřit vzdálenost mezi podpěrami a vypočítat její střed, kam je třeba připevnit oje ze silnostěnné trubky. Její průměr by měl být 3 cm a délka až 1,5 m, ale obvykle si ji každý zemědělec volí sám a konkrétní výšku svého kypřiče. Je důležité si uvědomit tloušťku stěny trubky. Domácí rotační hrábě pro motorové kypřiče musí být určeny pro těžkou práci.
 • Tažné zařízení je vyrobeno s ohledem na komfort obsluhy: někteří jednoduše svařují kovovou trubku, jiní ji ohýbají do tvaru C pro maximální pohodlí.

Hrábě pro motorový kypřič vyrábíme podle rad odborníků

Vrtačka Lak Pravítko Křída Drát Svářečka Seeder Solidol Profilová trubka

Kolik peněz jste ochotni vyhodit nákupem dovážených hrábí pro váš motorový kypřič?? Stojí za to je obecně vyhodit, nebo je možná lepší vyrobit tento jednoduchý nástroj z materiálů, které jsou po ruce?? Zde je podrobný návod, jak ji vyrobit!

Účel hrábí

Hrábě jsou v podstatě lehčí verzí kultivátoru. Proto jej lze použít k zarovnání zoraného pozemku a účinnému boji s plevelem na zahradě. Lze to však provést i s jinými zařízeními. Ale na vesnici je práce, při které se bez hrábí neobejdete. dělání sena.

Žádný model lisu nedokáže sbírat seno, které je rovnoměrně rozložené po celém poli. Pro mechanickou sklizeň sena potřebujete dobré hrábě, abyste mohli seno shrabat do řádků.

Potíž je v tom, že je obtížné najít dobré hrábě pro sadu domácího kultivátoru a nákup zahraničních je drahý a není zaručeno, že budou kompatibilní se „zahraničním“ kultivátorem. Není tedy divu, že mnozí majitelé nevidí jinou možnost, jak vyrobit hrábě pro motorový kultivátor vlastníma rukama

Systém vyztužení

Doporučená hmotnost hrábí je 15 kg (bez nápravy, výztuh, kol a dalších věcí). To znamená, že v rameni je třeba ohnout značnou zátěž. Aby se náš nástroj nezlomil, stačí vzít čtverec 15×15 a svázat ho v nejslabších místech. První rovnoběžná výztuha je provedena uprostřed vzpěr. jsou spojeny dohromady, poté je ke středu rovnoběžné výztuhy přivařena vzpěra. Jeho druhý konec je připojen k oji.

Další výztuhou nahoře bude naše oje, která spouští a zvedá rotační hrabice (její konstrukce je popsána níže). Je žádoucí vyrobit ještě jednu rozpěrku dole, od nápravy k výztuze závěsu. Zabraňuje bočním vibracím nástroje.

Domácí hrábě pro motorový kypřič: nákresy pro výrobu

Ruční výroba sena je poměrně časově náročná, abyste si usnadnili práci a nemuseli řízky hrabat ručně, můžete použít jednoosý traktor s nářadím na výrobu sena.

V tomto článku se podrobně podíváme na to, jak vyrobit domácí hrábě pro motorové kypřiče vlastníma rukama.

Schéma podomácku vyrobeného zařízení na sklizeň sena.

 • 1. oje;
 • 2. rameno;
 • 3. oje (zvedá a spouští hrabice);
 • 4. vzpěra;
 • 5. stojan;
 • 6. hrabice;
 • 7. náboj;
 • 8. náprava;
 • 9. kolo.
vyrobit, hrábě, motorový, kypřič

Materiály pro výrobu domácích hrábí:

 • Pár kol o průměru 30-50 cm.
 • Kovová tyč nebo trubka pro výrobu nápravy.
 • Tažné zařízení může být vyrobeno z profilové trubky.
 • Na hroty potřebujete 6 tyčí o průměru 8 mm.
 • Mechanismus hrablové trubky o průměru 30 mm pro nápravu a 40 mm pro její upevnění.
 • Můžete použít hotové pružiny nebo si je ohnout sami.