Jak si vyrobit elektrický rumpálový vozík vlastníma rukama

Příprava

Jakmile se rozhodnete pro parametry svého vozidla, je vhodné vytvořit výkresy a následně vypočítat množství potřebného materiálu, včetně kanálových tyčí. Zkušení řemeslníci doporučují spolehnout se na díly, které jsou již k dispozici, a v případě potřeby něco dokoupit. Obdélníkovou nebo čtvercovou profilovou trubku lze snadno nahradit kulatou trubkou, která je k dispozici. Z exponovaných částí vyčistěte případné skvrny od rzi a použijte základní nátěr proti rzi. Některé části může být nutné opravit v souladu s výkresy odstraněním nepotřebných prvků. Pak už je stačí jen namontovat a spojit.

Z nástrojů, které se mohou při práci hodit, odborníci jmenují svářečku, vrtačku nebo plnohodnotnou vrtačku, úhlovou brusku s odizolovacími a řezacími kotouči a speciální zařízení s nýty.

Mnozí odborníci doporučují použít olejovou barvu na kov nebo specializovaný výrobek s polymerní přísadou. Druhá metoda je odolnější vůči laku a karoserie se nemusí na konci sezóny přelakovat. Barva se nanáší před montáží hlavních součástí přívěsu.

Sklápěcí přívěs pro smykem řízený nakladač

Chcete-li z přívěsu vytvořit sklápěcí přívěs, přivařte při konstrukci rámu k nosníkům 1 a 2 standardní dveřní závěsy (na obrázku níže). Aby se zabránilo převrácení karoserie během jízdy a nakládání, lze ji zajistit přivařením západky (např. západky dveří) k okraji rámu. Takový přívěs se perfektně hodí k modelům motorových kypřičů, jako jsou Neva MB-1, Neva MB-2, MTZ, Oka a další modely známých výrobců.

Jak vyrobit vozík pro motorový kultivátor vlastníma rukama

Kvalitní zpracování půdy je nejen náročná činnost, ale vyžaduje také spoustu tvrdé práce a určité know-how. Relativně nedávno byla práce zcela manuální, dnes je možné řadu procesů automatizovat a dosáhnout tak ještě působivější efektivity práce. Níže se budeme zabývat tím, jak vytvořit kvalitní a spolehlivý vozík pro váš motorový kultivátor vlastníma rukama a vybavit jej všemi potřebnými prvky.

Jak si vyrobit motorový vozík s vlastníma rukama: výkresy a rozměry, fotografie, videa

Motorový kypřič je tažené nářadí pro přepravu nákladu po farmě a na poli. Používá se k přepravě odpadu, krmiva, stavebních materiálů, hnojiv, obilí a nářadí.

Přívěs a adaptér na elektrický rumpál jsou různá domácí řemesla vyrobená zručnými mechaniky. Adaptér je podélný nosník s vlastním podvozkem, sedadlem řidiče a stupačkou. Tato jednotka umožňuje zpracovávat půdu vsedě a připojit 2 nářadí najednou vpředu i vzadu.

vyrobit, elektrický, vozík, vlastníma

Tento vozík je jakýmsi adaptérem, který se liší konstrukcí pojezdového ústrojí.

Zakoupený vozík pro motorový kypřič je drahý. Kvůli úspoře finančních prostředků si ji zruční řemeslníci vyrábějí sami, navrhují výkresy a vybírají potřebné materiály. Výroba takového užitečného vozidla nezabere mnoho času a není příliš náročná. I začátečník v oboru to může zvládnout, i když se trochu vyzná v technologiích.

Krátký přehled vám pomůže pochopit, jak si sami vyrobit trakař pro motorový kultivátor s dobrým výkonem.

Rám pro motorový rumpál

Aby byl přívěs pro motorový kultivátor vlastníma rukama spolehlivý a odolný, potřebujete velmi silný rám. Při výrobě mřížky pro rám je vhodná trubka 60×30 mm se čtvercem (obdélníkem) a rohem 25×25 mm pro připojení. Pro sestavení rámového roštu je třeba všechny díly připevnit pomocí 5 příčných nosníků navíc.

V rozích příčného rámu jsou k podélným trubkám přivařeny 4 svislé vzpěry. Pokud chcete postavit trakař pro motorový kypřič se zadními dveřmi, je třeba vyrobit rám zvlášť a poté jej namontovat.

Jak vyrobiť elektricku vypaľovačku

Konstrukční vlastnosti rámu

Rám přívěsu slouží jako hlavní nosná konstrukce. Při výpočtu správných rozměrů a součástí je třeba věnovat pozornost výkresům a dbát na co největší přesnost. Jakékoli odchylky od nastavených parametrů, které mohou nastat při řezání, spojování kanálů, trubek a úhelníků, jsou velmi nebezpečné.

Pro výrobu jednoduchého, lehkého, ale stabilního a odolného rámu použijte kvalitní trubky s obdélníkovým průřezem 60 × 30 mm. Ta bude použita jako nosná konstrukce. Na příčník použijte ocelové čtverce o rozměrech 25 × 25 mm. Pro zpevnění celkové konstrukce jsou všechny díly pečlivě svařeny a zajištěny několika příčníky. Nad podélníky je třeba ponechat výstupek přivařením dvojice trubek na obou stranách. Ke vzpěrám připevněte horní pásy z 25mm trubek.

Při výběru materiálu nosné konstrukce je třeba zohlednit vlastnosti, které zajišťují maximální pevnost a tuhost, zabraňují deformaci při maximálním zatížení a udržují stejnou polohu bez ohledu na okolní vlivy. Pokud potřebujete vyrobit lehký a pevný rám, použijte jakýkoli dostupný materiál, například plech, ocelovou trubku s obdélníkovým nebo kruhovým průřezem;

Pokud potřebujete postavit přívěs pro motorový kultivátor se středním výkonem, použijte následující prvky

 • vzpěra 20×20;
 • Úhelník 20 × 20 pro sedadlo řidiče;
 • sloupky sedadla z úhelníku 40 × 40;
 • přední vzpěry z trubek 40×20
 • profil páskování rámu z úhlu 40 × 40;
 • Úhel 32×32 pro stojinu osy kola;
 • zadní vzpěry z trubek 40×20;
 • příčná výztuha z úhelníku 40×40
 • tyč nápravy;
 • plný trojúhelník;

Modernizovaná verze zlepší pevnostní parametry a umožní přívěsu převážet těžké a objemné náklady a materiály. Zesílená konstrukce umožní provoz jednonápravového traktoru s podvozkem v obtížném terénu a v terénu. Ke spojení všech kritických součástí se používá svářečka. Použití samořezných šroubů se zde nedoporučuje, protože. к. nejsou schopny zajistit konstrukci náležitou odolnost a dlouhou životnost.

Přívěs pro motorové kultivátory: jak si vybrat ten správný nebo si ho vyrobit sami

Přívěs pro motorový kultivátor, dokonce i s motorem o objemu 5-7 litrů.с., Například přístroj Neva, nemluvě o výkonnějších modelech, je v domácnosti nejen nezbytnou, ale i nepostradatelnou věcí. Takové zařízení umožňuje používat jednonápravový traktor nejen pro zemědělské práce, ale také jako dopravní prostředek. Statistiky ukazují, že majitelé motorových kypřičů nejprve vybaví své dvoukolové kamarády kultivátorem, hrůbkovačem a vozíkem a teprve poté si začnou kupovat nebo vyrábět vlastní další přídavná zařízení a přívěsy.

Jednoduchý přívěs pro motorový kultivátor Neva

Chcete-li se pustit do výroby vozíku vlastníma rukama, musíte si připravit následující materiály a nástroje:

 • Duralová deska o tloušťce 2 mm;
 • ocelový plech od tloušťky 0,8 mm;
 • pružiny a kola;
 • ocelové trubky 25×25 a 60×30 mm;
 • kanálový paprsek;
 • upevňovací prvky;
 • elektrický šroubovák;
 • svařovací stroj;
 • skládačka;
 • úhlová bruska.

rám přívěsu bude jednodílný, upevněný na rámovém roštu. K jeho výrobě je třeba vyrobit dva příčné nosníky o rozměrech 25×25 mm a připevnit je k trubkám o rozměrech 60×30 mm tak, aby výsledkem byla mřížka.

K hotovému roštu jsou přivařeny dvě podélné trubky a na ně je přivařen ocelový pás o rozměrech 25×25 mm. Materiálem pro nosníky budou ocelové plechy, které se nařežou na požadovanou velikost a svaří dohromady.

Nyní je na řadě paprsek, který vyžaduje dva kanály. Prvky se zasunou do sebe a hřídele kol se nasunou na jeden konec vzniklého dílu.

Podélný nosník je spojen pomocí listových pružin, jejichž konec musí být nasunut na osu nosníku a osu vzpěry. Pak je třeba pomocí třmenů přivařit střední část pružin ke stejnému nosníku.

Poslední věc, kterou musíte udělat vlastníma rukama, je vyrobit oje z trubek 60×30 mm. Měly by být zakotveny a pomocí svařování by měla být jedna část připevněna k přívěsu a druhá k příčníkům.

vyrobit, elektrický, vozík, vlastníma

Jednoduchý přívěs pro motorový kypřič je připraven. Rád bych poznamenal, že ke spojení jeho částí odborníci doporučují použít svářečku. Toto upevnění umožní, aby konstrukce fungovala po dlouhou dobu.

Výhody domácího vozíku

Výhody domácího vozíku

 • nepostradatelný nástroj na zahradě;
 • při stavbě se používají jednoduché materiály a technologie;
 • úspora peněz, protože přibližná minimální a použitá z 8 tis. a vyšší.

Nevýhody továrně vyráběných vozíků:

 • ne vždy je možné najít stroj, který splňuje všechny požadavky
 • Technické parametry a kvalita ne vždy odpovídají předraženým cenám.