Jak správně vložit vlasec do cívky vyžínače trávy

Jak vyjmout cívku vyžínače trávy; Žací hlava vyžínače trávy

Před výměnou pilového řetězu je třeba odpojit hlavu křovinořezu, která nese cívku s vlascem. Tento prvek je připevněn na konci tyče strunové sekačky a odšroubuje se ve směru šipky na cívce.

Po vyjmutí žací hlavy s cívkou je třeba ji otevřít. Nejprve je třeba najít západkový mechanismus na cívce. Je součástí cívky a jsou to jakoby 2 svorky, které můžete stisknout, abyste otevřeli cívku a dostali se na místo, kde chcete navinout vlasec.

Otevřete žací hlavu a vyjměte cívku s vlascem

Cívku můžete otevřít buď ručně, nebo pomocí šroubováku či jiného nářadí, abyste vypáčili upevňovací prvky.

Pletení z proutí: přívěsek „Strom života“ z drátu

Jaro přišlo na řadu a my jsme si mysleli, že dnešní mistrovská lekce o tkaní nádherného přívěsku „Strom života“ z drátu je na správné cestě. Co jiného je jaro než znovuzrození života po dlouhém spánku?? Starověcí lidé vnímali cyklus ročních období jako postupný pohyb přírody od zrození ke smrti a jaro bylo zcela oprávněně symbolem jeho zrození.

Symbol stromu života se vyskytuje téměř ve všech kulturách světa.

Ať už je to jakkoli, strom má velmi pozitivní konotaci, symbolizuje jednotu přírody a věčný koloběh života.

V naší mistrovské třídě budeme používat keltskou verzi tohoto symbolu, která je v moderním světě nejrozšířenější a často se používá při výrobě dekorativních výrobků, šperků a náboženských doplňků.

Přejeme vám příjemnou a především úspěšnou tvůrčí práci!

Náčrtky Stromu života, které lze snadno najít na internetu.

Příprava. vyjmutí a demontáž cívky

Většina modelů elektrických nebo benzínových vyžínačů vyžaduje výměnu vlasce vyjmutím cívky. Nástroj FUBAG umožňuje tento krok přeskočit. Aby byl návod univerzální, podíváme se na něj blíže:1.

Nasazení hřídele. Zasuňte zajišťovací tyč do otvoru pro cívku. Může to být tenký šroubovák nebo kovová tyč.

Odšroubujte cívkové pouzdro. V našem příkladu. striktně ve směru hodinových ručiček.

Odšroubujte víčko ve směru uvedeném na krytu.

Přípravná fáze je dokončena. Nyní můžete začít navíjet linku.

Jak vložit vlasec do cívky elektrického vyžínače Video

Mnoho lidí, kteří vyčerpali tovární vlasec na nedávno obdržené strunové sekačce, se snaží navinout nejnovější vlasec, ale nedaří se jim to, protože nevědí, jak správně navinout vlasec na cívku strunové sekačky (cívku). Jak rychle vložit vlasec do cívky vyžínače trávy, jak navinout vlasec na cívku. Článek vypráví o takovém nepostradatelném zařízení pro zahrádkáře, jako je vyžínač na trávu, o jeho odrůdách a rozsahu použití, stejně jako o tom, jak do něj správně zastrčit linku, aby se technika. Je to jako by tam byla anotace, ale stále to nefunguje. Pokusíme se to zjistit v tomto článku.

Chcete-li navinout vlasec, nejprve vyjměte cívku ze strunové sekačky. manipulace s ní je snazší. Způsob odstranění závisí na typu strunové sekačky.

Vyjměte cívku ze strunové sekačky

Malé elektronické vyžínače s motorem umístěným dole (když je motor na zemi) mají obvykle dvě tlačítka na okrajích cívky. Stiskněte je a oddělte jednu polovinu těla cívky od druhé poloviny, která zůstane na zastřihovači. Spolu s první polovinou se odstraní i vnitřní část, na kterou se navine právě vlasec. Pozor při demontáži: Uvnitř je pružina, která může uniknout a ztratit se.

Elektronické a benzínové zastřihovače s ohnutou lištou (takové zastřihovače jsou stále jaksi neschopné používat nůž) musí jednou rukou obejmout samotné tělo cívky a začít otáčet proti směru hodinových ručiček křídlem, které je k dispozici v druhé ruce. Přesně posiluje cívku k vyžínači trávy na rameni. Po vyšroubování šroubu opatrně vyjměte celou cívku a dávejte pozor, abyste neztratili pružinu uvnitř.

Elektronické a benzínové vyžínače s přímou hřídelí a převodovkou na konci (takové vyžínače trávy mohou být kromě vlasce vybaveny i nožem) hledají otvor pod cívkou, vloží se do něj například šroubovák a pomalu se otáčí cívkou, dokud šroubovák nepronikne hlouběji a cívka se nezajistí. Nyní otočte celou cívkou ve směru hodinových ručiček (protože nit je levá) a vyjměte ji ze strunové sekačky. Jak zastrčit vlasec do cívky vyžínače trávy. Jak správně navléknout vlasec na naviják. Poté cívku rozeberte. Jak navinout vlasec do vyžínače plevele. Lze jej sestavit pomocí zacvakávacích uzávěrů nebo stočit pomocí šroubu s palcem. Pokud se jedná o cívku se západkami, stiskněte základnu západek podél okraje cívky, aby se uvolnila jedna polovina cívky od druhé. Stačí odšroubovat koncovku. Může existovat i třetí typ spojení 2-poloviny takové cívky: je třeba jednou rukou uchopit spodní část a druhou horní a začít je otáčet v opačných směrech. Při demontáži cívky dávejte pozor, abyste neztratili pružinu uvnitř cívky.

Jak navinout vlasec na žací hlavu vyžínače nebo křovinořezu

Toto video podrobně ukazuje, jak navinout vlasec na cívku vyžínače nebo křovinořezu. Provlékání vlasce cívkou sekačky.

Jak navinout vlasec na cívku vyžínače trávy?

Odpověď na otázku po předchozím videu.

Více než 200 různých zastřihovačů za nejnižší cenu. Klikněte a podívejte se

Nyní, když je cívka sundána a rozebrána, začíná navíjení vlákna.

správně, vložit, vlasec, cívky, vyžínače, trávy

Proces navíjení

Pokud je vaše cívka navržena pro práci pouze s jedním vláknem, je to jednoduché. Naviňte 2-4 m vlasce (v závislosti na velikosti cívky), najděte na vnitřní straně cívky otvor, který zajišťuje vlasec, vložte do něj jeden konec vlasce a začněte navíjet vlasec v opačném směru otáčení cívky na trimmer. Jak zastrčit vlasec do cívky strunové sekačky na trávu a nikdy. Šipka na vnitřní straně cívky obvykle ukazuje, na kterou stranu navinout vlasec. Jak navinout vlasec na cívku Jak odvinout vlasec, pomoc při zastrčení vlasce do cívky. Po navinutí šňůry nechte malý úsek šňůry nezavinutý, abyste jej mohli odhalit. Kousek vlasce upevněte do zářezu na vnitřní straně cívky, aby se při montáži cívky nerozvinul. Pokud ne, přidržujte vlasec prstem, aby se při navíjení neodvíjel. Poté vezměte vnější část cívky a protáhněte vnější část vlasce otvorem, znovu ji sestavte a nasaďte zpět na strunovou sekačku.

Pokud je cívka určena pro práci se dvěma vlákny vlasce, proveďte následující kroky. Na vnitřní straně cívky se podívejte, kolik drážek je pro navíjení vlasce. V tomto článku podrobně popíšeme, jak vyjmout cívku sekačky na trávu. Pokyny krok za krokem s doprovodným videem pomohou začátečníkům i pokročilým. Může jich být jeden nebo dva. Jak správně navléknout vlasec do cívky vyžínače trávy. A okamžitě cívku znovu sestavte. Pokud existuje jedna drážka, pak se oba úponky vinou podél této jedné drážky. Pokud jsou drážky dvě, musí být každé vlákno navinuto ve vlastní drážce. Cívka s jednou drážkou musí mít průchozí otvor pro provlečení vlasce. Naviňte 2-4 m vlasce a provlékněte jej otvorem tak, aby vlasec vyčníval na každé straně stejně. Navíjejte oba úponky vlasce současně ve stejném směru, který je opačný než směr otáčení cívky na trimmeru a shoduje se se směrem vyznačeným šipkou na vnitřní straně cívky. Nechte část vlasce nenavinutou, konce vlasce zafixujte ve speciálních drážkách, a pokud je nemáte, přidržte je prsty. Oba konce provlékněte otvory ve vnějším plášti cívky. Sestavte cívku a připevněte ji k vyžínači.

Pokud máte dvě drážky, přeložte 2-4 m dlouhý kus vlasce na polovinu, vložte smyčku do drážky mezi oběma drážkami a naviňte oba konce vlasce, každý s vlastní drážkou. Další kroky jsou podobné jako u předchozí metody.

Existují také navijáky s vlascem prostrčeným otvorem na vnitřní straně navijáku, konce vlasce se prostrčí bez navíjení otvory na vnějším plášti navijáku, naviják se smontuje a otočí se tlačítkem, které se obvykle stiskne pro uvolnění vlasce, protože se během operace opotřebovává. Otáčením tlačítka se vlasec navíjí dovnitř cívky. Jak zastrčit vlasec do cívky vyžínače trávy a navíjet vlasec ne. Není možné jej otočit špatným směrem, protože se může otáčet pouze jedním směrem. Pokud si na to zvyknete, můžete navinout vlasec, aniž byste jej museli rozebírat, stačí zarovnat průchozí otvor na vnitřní cívce s otvory na vnějším plášti navijáku a provléknout vlasec.

To je vše. Níže uvedené video vám ukáže, jak provléknout vlasec cívkou strunové sekačky a. Přeji dobré navíjení!

Návod k použití

Chcete-li změnit řádek, musíte odstranit starý řádek (pokud existuje).

Naviják je součástí konstrukce vyžínače, která je umístěna uvnitř hlavy křovinořezu, cívky nebo cívky. V závislosti na výrobci se může lišit hlava. Tento článek se však týká pouze společnosti Patriot, ačkoli její mechanismus používá mnoho dalších společností.

Nyní se dozvíte, jak vyjmout hlavu křovinořezu ze strunové sekačky a jak vyjmout cívku.

Pokyny k odvíjení ruční hlavy zastřihovače naleznete níže.

 • Nejdříve je třeba vyčistit hlavu od nečistot a posekané trávy, pokud je špinavá. Za tímto účelem zvedněte křovinořez nahoru a uchopením ochranného krytu sejměte speciální ochranný kryt připevněný k bubnu.
 • Dalším krokem je sejmutí cívky z navijáku. Cívku lze snadno vytáhnout i jednou rukou, protože není v bubnu nijak upevněna.
 • Samotný naviják je k vyžínači přišroubován. Tento šroub je nutné vyšroubovat, poté můžete buben snadno vyjmout. Otáčením šroubu proti směru hodinových ručiček opatrně podepřete cívku a naviják.
 • Nyní můžete cívku vytáhnout ven. Jak je uvedeno výše, není nijak zajištěn, kromě západky s kovovou hřídelí, takže jej není třeba vytahovat silou. Krouživým pohybem opatrně vytáhněte cívku z cívky.
 • Nyní vyjměte starý pilový kotouč a postupujte podle následujících pokynů.

Znovu nainstalujte cívku a naviják na původní místo v opačném pořadí.

Před spuštěním struny zkontrolujte, zda jste zakoupili správnou strunu pro vaši strunovou sekačku. Pokud je vedení uvolněné, zvyšuje to spotřebu paliva nebo výkonu a zatížení motoru křovinořezu.

Chcete-li vyměnit samotnou nit, připravte si délku nitě požadované velikosti. K tomu je obvykle zapotřebí asi 4 m vlasce. Přesná hodnota závisí na parametrech nitě, jako je její tloušťka, a také na parametrech samotné cívky. Pokud není možné určit přesnou délku, lze to provést takto: vložte a navíjejte nit, dokud není cívka plně nabitá (úroveň nitě se porovná s výstupky na bocích cívky). Ujistěte se, že vlasec sedí na cívce rovnoměrně.

Nezapomeňte, že silnější čára bude kratší než tenčí.

Pokyny pro navlékání vlasce na cívku jsou uvedeny níže.

 • Vezměte připravenou nit a srolujte ji na polovinu. Ujistěte se, že jeden konec je o 0,1-0,15 m delší než druhý.
 • Nyní vložte konce do různých rukou. Kratší z nich vytáhněte tak, aby byla o polovinu kratší. Při skládání musí být zachován odsazení 0,15 m.
 • Najděte štěrbinu uvnitř cívkové přepážky. Do této drážky opatrně navlékněte dříve vytvořenou smyčku.
 • Chcete-li pokračovat, určete směr navíjení nitě v cívce. Stačí se podívat na cívku a uvidíte na ní šipku.
 • Pokud nemůžete najít směrovou šipku, je možné, že je na ní napsáno označení. Příklad je uveden na fotografii níže. Kontrola hlavy cívky. Je na něm ukazatel směru. Jedná se však o směr pohybu cívky. Pro získání směru navíjení navíjejte v opačném směru.
 • Nyní je třeba navléknout vlasec na cívku. Za zmínku stojí, že uvnitř cívky jsou speciální vodicí drážky. Při navíjení nitě se řiďte těmito drážkami, jinak byste mohli strunovou sekačku poškodit. V této fázi je třeba cívku velmi pečlivě nabít.
 • Jakmile navinete většinu vlasce, vezměte jeho kratší konec (nezapomeňte na 0,15m výstupek) a provlékněte jej otvorem na boku cívky. Nyní tento postup zopakujte stejným způsobem s druhým koncem (druhou stranou).
 • Vložte samotnou cívku do hlavy navijáku a nejprve provlékněte vlasec otvory uvnitř navijáku.
 • Nyní je čas znovu sestavit cívku. Pak uchopte konce vlasce oběma rukama a roztáhněte je od sebe. Poté kryt vyměňte (můžete na něj bezpečně tlačit, dokud neuslyšíte, že zapadl na své místo).
 • Zbývá provést „kosmetické úpravy“. Zkontrolujte, zda vlákno není příliš dlouhé. Můžete spustit strunovou sekačku a zkontrolovat, zda je vše v pořádku. Pokud je nit příliš dlouhá, lze ji ustřihnout nůžkami.

Jak navinout vlasec na cívku vyžínače plevele: Hlavní body

Základním prvkem spouštěče je cívka, což je válcové těleso s cívkou vloženou dovnitř. Šňůra (vlákno) je vložena do klece. hlavy se liší způsobem podávání a navlékání vlákna. K dispozici jsou tři druhy hlavic:

 • Automatické. Podávání vlákna se automaticky aktivuje poté, co uživatel sníží otáčky motoru. Automatické podávání šňůr je velmi užitečné, když je třeba provést velké množství práce. Nevýhodou této hlavy je vysoká spotřeba závitu.
 • Poloautomatické. Tento typ hlavy nevyžaduje od uživatele žádnou složitou manipulaci. Funguje to tak, že se šňůra začne automaticky prodlužovat, zatímco strunová sekačka pracuje na plné obrátky. Stačí lehce udeřit hlavou cívky o zem, aby se vlasec uvolnil, a vlasec se odstředí z cívky. Šňůra se pak na chrániči šňůry zkrátí na požadovanou délku nožem.
 • Manuální. Chcete-li šňůru prodloužit, je nutné stroj zastavit. Poté je nutné lanko vytáhnout ručně.

Typy vyžínacích bubnů

Navíjení šňůry na vyžínač plevele

Postupné a opatrné vyjmutí cívky z cívky strunové sekačky vám umožní začít navíjet vlasec přímo. Konstrukce hlavy, počet a poloha západkových otvorů určují pořadí úkonů při této operaci, stejně jako použité metody. V současné době existuje několik různých druhů cívek v závislosti na počtu vlasců a způsobu navíjení vlasce:

Naviják strunové sekačky s jedním úponem

Mnoho majitelů a provozovatelů si pochvaluje snadnou obsluhu a závitování na jednom stožáru. Délka vedení může být v závislosti na výrobci 2 až 5 metrů. V hlavě je konec vlasce zasunut do speciální technologické drážky nebo otvoru a navíjení probíhá v opačném směru, než je pracovní otáčení cívky. Většina cívek má na vnější straně těla značky šipek, které ukazují směr pohybu cívky vyžínače plevele.

Po navíjení ponechte 15-30 cm volného konce, aby se zvýšila odstředivá síla, která je rozhodující pro vytažení ořezové šňůry v automatických a poloautomatických cívkách. Zbylý konec zasuňte do pracovního otvoru na cívce a hlavu znovu sestavte.

Zastřihovací hlava se dvěma prameny

Po vyjmutí cívky z těla cívky určete počet cívek pro navíjení nitě (1 nebo 2). Mezi cívkami s jednou a dvěma drážkami není zásadní rozdíl, ale neopatrné navlékání do dvojité drážky může způsobit provozní problémy. Protože se sousední čáry mohou v nástroji zamotat, může se stát, že po opotřebení pracovních smyček nebude možné vytáhnout nové čáry.

Bez ohledu na počet cívek je pro navlékání vyžadována délka vlasce 1 nebo více.5 až 3 metry. Navíjení musí být prováděno v opačném směru, než se otáčí hlava, protože při navíjení ve směru otáčení vlasec nevychází z cívky. Po navinutí vlasce na cívku vyžínače se volné konce (15-30 cm) zavedou do připravených otvorů. Poté hlavu pily sestavíte v opačném pořadí než při demontáži a zkontrolujete její funkčnost. Nemusíte se obávat, že by konce obou úponků byly velmi rozdílné velikosti, protože nůž upevněný na krytu nože přebytečné části při spuštění vyžínače odřízne.

Strunová hlava s automatickým posuvem vlasce

Některé modely na trhu jsou vybaveny automatickým navíjením. Stačí správně zastrčit a zajistit konce v hlavě a nástroj je sám navíjí, když je připraven k použití. U strunové sekačky s touto hlavou je prakticky nemožné navinout vlasec nesprávně, protože cívka nezávisle na sobě rozpozná polohu úponků. Výhodou automatické strunové hlavy je jednoduché provlékání struny; nevýhodou jsou časté poruchy stroje kvůli složité konstrukci a vysoké náklady.

Co dělat, když se šňůra zamotá

Pokud je vyžínač vybaven poloautomatickou hlavou, není nutné prodlužovat strunu ručně. Můžete s nástrojem lehce bouchnout o zem, což bude stačit. Stává se však, že se šňůra zamotá, a je třeba zkontrolovat, zda jsou hlavice a sponka správně nainstalovány.

Pokud zjistíte, že se šňůra zamotala, odviňte ji a převiňte. Pokud se vám zamotá poměrně silný vlasec, měli byste ho pravděpodobně nahradit vlascem o menším průměru.

Jak navinout vlasec na cívku vyžínače trávy

Nejprve určete délku vlasce pro váš naviják. Navíjejte vlasec na cívku, dokud nepřekoná dráty cívky. Máme 4 metry. Kolik získáte, závisí na průměru vlasce pro cívku a na konstrukci.

Postup při likvidaci

Přeložte čáru na polovinu. Jeden konec nechte o 10-15 cm delší než druhý.

Vložte smyčku, která je vytvořena v drážce.

Vyrovnejte vlasec ve směru uvedeném na cívkovém pouzdře.

Zasuňte krátký konec do drážky na boku cívky.

Vložte dlouhý konec do protilehlé drážky.

Vyžínače a křovinořezy Hitachi

Vložte cívku s navinutým vlascem do cívkového pouzdra.

Vytáhněte lanko z upevňovacích drážek.

Vyměňte uzávěr a upevněte jej na místo.

Konce vlasce odstřihněte s ponecháním 10 až 15 centimetrů.

Výměna vlasce je dokončena, nyní zbývá jen našroubovat cívku na strunovou sekačku a můžete začít.

Jak navinout vlasec na cívku vyžínače trávy

Nejprve určete délku vlasce pro váš naviják. Navíjejte vlasec na cívku, dokud nepřekoná dráty cívky. Máme 4 metry. Kolik vlasce dostanete, závisí na průměru vlasce pro cívku a na konstrukci.

Jak ji navinout

Přeložte čáru na polovinu. Jeden konec nechte o 10-15 cm delší než druhý.

Takto vytvořený závěs vložte do drážky.

Zarovnejte čáru do směru znázorněného na prvku.

Krátký konec zasuňte do drážky na boku cívky.

Zajistěte dlouhý konec v protilehlé drážce.

Vložte cívku s navinutým vlascem do cívkového pouzdra.

Vytáhněte vedení z upevňovacích drážek.

Nasaďte kryt zpět a zajistěte jej.

Odstřihněte konce vlasce a ponechte 10 až 15 cm.

Výměna vlákna je dokončena a vy můžete začít, stačí jen našroubovat cívku na vyžínač.

Jak správně navinout vlasec na cívku vyžínače plevele

Mnoho lidí se pokouší navinout nový vlasec na nedávno zakoupenou strunovou sekačku, když je použit vlasec z výroby, ale nedaří se jim to, protože nevědí, jak správně navinout vlasec na cívku strunové sekačky. Pokyny tam jsou, ale stále to nefunguje. Pokusme se to vyřešit v tomto článku.

Chcete-li navinout vlasec, nejprve vyjměte cívku ze strunové sekačky, aby se s ní lépe manipulovalo. Způsob odstranění závisí na typu strunové sekačky.