Jak navinout vlasec na cívku vyžínače trávy Patriot

Jak navinout vlasec na cívku vyžínače trávy: Hlavní body

Benzínová nebo elektrická strunová sekačka je nepostradatelným nástrojem v arzenálu moderního zahradníka nebo majitele domu.

Díky těmto zahradním přístrojům můžete snadno posekat i velký zahradní pozemek.

Po zakoupení tohoto nástroje a provedení několika sečí se mnoho lidí zajímá o to, jak správně navinout vlasec na cívku strunové sekačky.

Nezkušenému uživateli se bude zdát první operace změny problematická a časově náročná, protože vývojáři často plně nereflektují pokyny pro změnu řádku v návodu k použití.

Strunová hlava s automatickým plněním vlasce

Některé modely na trhu jsou vybaveny automatickým navíjením. majitel musí pouze správně navléknout a zajistit konce vlasce v hlavě a nástroj se po uvedení do provozu sám postará o navinutí vlasce.

Výměna vedení na vyžínači trávy Patriot

Nesprávné navíjení vlasce v travní sekačce s touto hlavou je prakticky nemožné, protože cívka nezávisle snímá polohu úponků.

Výhodou automatické strunové hlavy je jednoduché provlékání struny; nevýhodou je její časté poškození kvůli složité konstrukci a vysoká cena.

Jak navinout vlasec na cívku vyžínače trávy: klíčové body was last modified: June 28th, 2018 by Admin

Naviják v řadě

Pomalá kompletní demontáž cívky bez ztráty některé z jejích částí vám umožní přejít k hlavnímu úkolu, kterým je navíjení vlasce do cívky. Technologické vlastnosti konstrukce cívky a počet pracovních klipů určují sled operací.

Naviják s jedním ovládacím úponem

Nejsnazší a nejjednodušší způsob:

 • Rozměry cívky a délka původního továrního navijáku určují doporučenou délku vlasce pro navíjení. 25 m.
 • Jeden konec vlasce se zasune do upevňovacího technologického otvoru uvnitř cívky.
 • Šňůra je na cívce navinuta v opačném směru, než se otáčí cívka na vyžínači. šipka na vnitřní straně cívky obvykle ukazuje, kterým směrem je šňůra navinuta.
 • Ponechte část vlasce odkrytou na vnější straně cívky. je zafixován v drážce na vnitřní straně cívky, aby držel na místě při sestavování cívky a fungoval.
 • Zbytek vlasce se provlékne otvorem ve vnější části cívky.
 • Půlky cívky se sestaví a nasadí na hřídel zastřihovače.

navinout, vlasec, cívku, vyžínače, trávy, patriot

Naviják se dvěma ovládacími úponky

U tohoto typu cívky určete počet drážek pro navíjení vlasce ležícího na vnitřní straně cívky:

V obou případech vezměte délku vedení 2-3 m. U jednovláknových cívek se vlasec provlékne otvorem, konce vlasce se složí k sobě a vyrovnají, poté se navine v opačném směru otáčení cívky na hřídeli. šipka uvnitř obvykle ukazuje správný směr navíjení. Pokud jsou k dispozici záchytné drážky, konce vlasce se prostrčí nebo přidrží prsty volné ruky, prostrčí se průchozím otvorem na vnější polovině cívky, cívka se uzavře a zajistí na hřídeli střihače.

Rozdíl u dvojitých cívek spočívá v tom, že se nejprve 2-5 metrů dlouhý vlasec přeloží na polovinu (aby se vymezil středový záhyb) a do drážky mezi drážkami se vloží smyčka vlasce. Oba dráty vlasce jsou navinuty ve vlastní drážce, zajištění drátů a sestava cívky je podobná výše popsanému provedení s jednou drážkou.

Poprvé se to může zdát časově náročné a poměrně pracné, ale s postupem času a zkušenostmi se to stane mnohem snazším a rychlejším úkolem.

Níže uvedené video vám ukáže, jak vložit vlasec do cívky strunové sekačky a jak jej správně navinout. není to nic složitého a s trochou trpělivosti se vám to určitě podaří:

Jak navinout vlasec na cívku vyžínače trávy Patriot?

Téměř každý začátečník se při používání strunové sekačky setká s problémem výměny vlasce. Výměna linky je sice snadná, ale musíte se naučit, jak ji správně provést. Výměna linky nezabere při správné zručnosti více než pět minut. stačí ji neustále trénovat. Tento článek se zabývá výměnou vlasce na příkladu vyžínače Patriot.

Jak navinout vlasec na vyžínač plevele

Chcete-li navinout vlasec na strunovou sekačku, musíte cívku demontovat. Cívku lze sestavit pomocí svorek nebo stočit pomocí šroubu s palcem. Otevřete cívku sekačky na trávu na jejích západkách stisknutím bočních stran, aby se západky uvolnily. Jednoduše vyšroubujte křídlovou matici. Třetí typ cívky se skládá ze dvou částí (bez křídel a západek), pak je třeba otočit kryt a tělo cívky strunové sekačky v opačných směrech.

Uzel na uvázání vlasce na cívku

Naviňte 3 4 m vlasce, protáhněte vlasec otvorem v cívce tak, aby byly obě strany vlasce stejně odkryté. Navíjejte oba dráty vlasce současně v jednom směru, proti směru otáčení cívky na trimru. Nechte část vlasce nenavinutou, konce vlasce zafixujte v drážkách, a pokud ne, přidržte je prsty. Provlékněte oba konce otvory na vnějším plášti cívky. Sestavte cívku a připevněte ji ke střihacímu strojku.

Ceny a dostupnost linek pro vyžínače trávy naleznete zde. odkaz

Tento článek popisuje, jak vybrat vyžínač na trávu, jakou značku a model. Zde je malý tip, jak používat vyžínač trávy.

Vlasec se vyčerpá, když není čas ho správně navinout, a vy nechcete řešit problém s navíjením vlasce při sekání trávy. Co dělat v nejhorší možné chvíli s technologií navíjení vlasce na strunové sekačce na trávu? Doporučujeme podívat se na naše video o správném převíjení vlasce.

Viz Jak nenaletět podvodníkovi na trimery? Roztržitý zákazník může přehlédnout některé důležité detaily a nekoupí si značkový olej, ale neurčitý olej. V důsledku toho může dojít k poškození nebo trvalému poškození vašeho nástroje. Toto video ukazuje tři hlavní rozdíly mezi originální řadou STIHL.

Jaké druhy linek jsou k dispozici?

Nejběžnějším typem vlasce, který se hodí téměř na všechny typy navijáků, je šňůra kruhového průřezu. Jedná se o běžnou šňůru, která je vhodná pro sekání svěží trávy, ale mnohem hůře se s ní seká mrtvá tráva a rozhodně neprořeže keře.

Průměr čáry vhodný pro sečení mladé trávy obvykle nepřesahuje 1,6 mm. Čím silnější je vlákno, tím drsnější trávou může procházet.

Žací struna s hroty ve tvaru čtverce nebo hvězdy je vhodnější pro sekání suché trávy, ale její nevýhodou je, že se více opotřebovává a je méně pevná než kulatá struna.

Existují linky s vylepšenou aerodynamikou s charakteristickými vroubky, šupinami a zářezy, takový výrobek dělá menší hluk, ale používá se pouze u benzínových sekaček, protože je obtížné, aby takové vlákno opustilo cívku, nejčastěji se používá s disky, do kterých se vkládají kusy. Nevýhodou tohoto výrobku je jeho křehkost.

Častěji se používá v benzinových vyžínačích s motorem o objemu větším než 1,5 litru.с. Používá se šňůra s kovovým lankem uvnitř.

Takové vlákno je ideální pro sekání suché trávy a malých keřů. Jádro má pozitivní vliv na opotřebení tohoto materiálu.

Nevýhodou tohoto typu šňůry je její cena, která je podstatně vyšší než u výše uvedených protivníků.

Jak rozebrat cívkovou strunovou sekačku Patriot

Vzhledem k tomu, že výběr vyžínače pro trávu jsme zvážili v předchozím článku, nyní vám řekneme, jak správně vyplnit vyžínač pro trávu rybářský vlasec, a co lépe vybrat na základě kritérií práce.

Poté, co jste si zakoupili strunovou sekačku a začali ji intenzivně používat, v určitém okamžiku vyvstane otázka výměny vedení, protože se jedná o nejvíce opotřebovaný prvek v nástroji, strunová sekačka nasycená provozem povede k časté výměně spotřebního materiálu.

Jaké typy linek jsou k dispozici?

Běžným typem šňůry, která se hodí prakticky ke všem typům navijáků, je kruhová šňůra. Jedná se o běžnou strunu, která je vhodná pro sekání šťavnaté trávy, ale mnohem obtížnější je s ní sekat mrtvou trávu, natož keře.

Průřez, který lze použít k sečení mladé trávy, obvykle nepřesahuje 1,6 mm. čím silnější je linka, tím obtížnější je sekání trávy.

Šňůra s naostřenými hranami ve tvaru hvězdy nebo čtverce je lépe uzpůsobena k sekání suché trávy, ale její nevýhodou je větší opotřebení a nižší pevnost než u kulaté šňůry.

Existují linky se zlepšenou aerodynamikou s vhodnými zářezy, šupinami a vruby, takový výrobek dělá méně hluku, ale použijte jej pouze na benzomosa, protože výnos takové nitě z cívky je obtížné, použití ve většině případů s disky, které jsou vloženy segmenty. Nevýhodou tohoto výrobku je jeho křehkost.

Ve většině případů jsou benzínové vyžínače s motorem o výkonu větším než 1,5 litru.с. Používají se šňůry s železným lanem na vnitřní straně. Jak demontovat cívku, jak vyměnit hlavu strunové sekačky na trávu s řezacím nožem video. Jak. Takové vlákno se výborně hodí k sekání suché trávy a malých keřů. Jak demontovat hlavu strunové sekačky Jak demontovat hlavu strunové sekačky na trávu. Naviják s. přítomnost jádra má pozitivní vliv na odolnost tohoto materiálu proti oděru. Nevýhodou tohoto typu šňůry je její cena, která je podstatně vyšší než u výše uvedených protivníků.

Jak rozebrat cívku strunové sekačky na trávu. Výměna vlasce na vyžínači.

Toto video ukazuje, jak demontovat cívku v benzínové sekačce na trávu a jak správně navinout cívku.

Automatický navíjecí buben pro řetězové pily.

Automatický naviják pro řetězové pily. Jak rozebrat hlavu strunové sekačky na trávu Stiskněte západky a vyjměte cívku vlasce z těla sekačky. Kde nakupovat. kosikosa.com.

Jak vložit vlasec do cívky vyžínače trávy

Navinutí vlasce trvá asi 10-15 minut. Co je to buben na strunovou sekačku? Plastové tělo s kazetou uvnitř, která má speciální háček pro snadné navíjení vlasce. Naviják strunové sekačky a jeho hlavní závady. Jak vyjmout cívku ze strunové sekačky, rozebrat ji, vyměnit vlasec a znovu ji složit? Téměř všechny vyžínače mají podobný princip upevnění, centrální knoflíkový šroub, který po stisknutí umožňuje nakreslit vlasec požadované délky. Na níže uvedené fotografii je několik příkladů různých bubnů na vyžínače trávy.

Cívky zastřihovačů, jejichž motor je umístěn u země, mají odlišné upevnění k ose otáčení, mají na cívce dvě tlačítka umístěná po stranách, která je třeba stisknout, jinak se výměna nitě neliší od ostatních kazet.

Správné vinutí vedení je ve všech výše uvedených případech stejné, proto si jako příklad uveďme standardní verzi se dvěma svorkami.

Chcete-li vyjmout cívku vlasce, vyšroubujte centrálně umístěný šroub, ale uvědomte si, že závit je levotočivý, takže jej musíte otáčet ve směru hodinových ručiček, což se dělá záměrně, aby se během provozu neotevřel vlivem odstředivé síly.

Poté šroubovákem demontujte hlavu a vyjměte cívku, na které je navinut vlasec. Po odměření požadované délky a přeložení na polovinu je třeba vlasec zastrčit do cívky tak, aby jeho konce byly proti sobě (k tomuto účelu slouží speciální drážky).

Poté je třeba hlavu sestavit v opačném pořadí, a to tak, že konce šňůry prostrčíte dvěma příslušnými otvory.

V případě pochybností nebo pokud si nejste jisti, jak nabít strunu na strunové sekačce s pojezdem, doporučujeme podívat se, jak správně navinout strunu do sekačky. V tomto videu vám náš instruktor krok za krokem ukáže, jak otevřít strunovou hlavu, odměřit potřebné množství vlasce. obvykle dva až čtyři metry. a předvést, jak jej sestavit a namontovat na strunovou sekačku.

Navijáky, šňůry pro vyžínače trávy

Nylonový rybářský vlasec. základní prvek zahradních vyžínačů. Ovlivňuje nejen výsledek, ale také životnost nástroje. První věc, na kterou se při výběru zaměřte, je průměr vlasce. Tyto informace naleznete v uživatelské příručce dodané se zastřihovačem. Čím výkonnější je přístroj, tím silnější průměr vlasce je třeba použít. Nevhodné průměry vedení zvyšují zatížení motoru a rychleji jej opotřebovávají.

Dalším důležitým aspektem je průřez. Linie se může zobrazit jako kruh, mnohoúhelník nebo hvězdicovitý řez. Linka s kulatým průřezem je univerzální a vhodná pro širokou škálu aplikací. Kroucená varianta je méně hlučná, ale rychleji se spotřebovává. Čtvercový průřez vhodný pro rostliny s tvrdými stonky, silné plevele. Hvězdicový průřez znamená nejvyšší stupeň účinnosti a rychlosti zpracování. Takové lano vám pomůže rychle se dostat přes houštiny. jeho jedinou nevýhodou je poměrně rychlé opotřebení.

Nylonový rybářský vlasec. základní prvek zahradních vyžínačů. ovlivňuje nejen výsledek, ale také životnost nástroje. První věc, kterou je třeba při výběru vlasce zvážit, je jeho průměr. To najdete v uživatelské příručce dodané se zastřihovačem. Čím výkonnější je zařízení, tím silnější je průměr použitého vlasce. Použití vedení nevhodného průměru více zatěžuje motor a urychluje jeho opotřebení.

Dalším důležitým aspektem je průřez. Kruhový, polygonální nebo hvězdicový řez. Pilový kotouč je univerzální a lze jej použít pro širokou škálu aplikací. Kroucená varianta je méně hlučná, ale rychleji se spotřebovává. Čtvercový průřez je vhodný pro sečení rostlin s tuhými stonky, silných plevelů a jiných rostlin. Hvězdicový řez znamená nejvyšší stupeň účinnosti a rychlosti. Taková linka si rychle poradí i s hustým porostem. Jedinou nevýhodou je, že se poměrně rychle opotřebovává.

Rybářský vlasec a cívka na Patriotu: Jak je sladit dohromady

Pokud jste se ocitli na této stránce, určitě vás napadá otázka: „Jak se navíjí vlasec na cívku Patriot?“. Vysvětluji to na základě svých omezených zkušeností s vytrháváním plevele. Doufám, že vám to pomůže vyhnout se mým chybám a ušetřit si nervy. A ušetřený čas jde na sekání vysoké trávy.

Moje pokusy

Ale než prozradím tajemství, pár slov o tom, jak jsem to vyzkoušela. Není čas na čtení? Pak je odpověď o několik odstavců níže. Můžete se řídit touto značkou

Jednou se stalo, že výrobní linka skončila uprostřed staveniště. Musím ji dokončit, a tak jdu pro novou přízi. Chystám se ji navléknout. Mezitím si vzpomínám, co mi prodavač říkal o tom, jak to udělat. Tím jsme se podrobněji nezabývali. Říkal něco o tom, že se to špatně rozebírá. Kýval jsem hlavou a říkal: „Jo.“. Měl jsem ho mučit a všechno si to zapsat.

Nejdříve sundám hlavu ze strunové sekačky. K upevnění hřídele používám šestihran. Odšroubuji ji ve směru hodinových ručiček. Vlákno je levé.

Musím rozebrat hlavu. Ale jak k tomu přistupovat?? Vidím dva okvětní lístky s nápisem Push. Snažím se ho zmáčknout. Nevzdává se. Pořídím si šroubovák s tenkým, širokým drážkovaným šroubovákem. Po 10-15 minutách je přede mnou zařízení v rozebrané podobě. Mohu vydechnout.

Hlava strunové sekačky Patriot má čtyři části. Jedním z nich je cívka se dvěma žlaby. Je to cívka. Je to ten, na který se navíjí šňůra. Otázkou je, jak to udělat. Ve své nezkušenosti jsem to udělal takto: ohnul jsem vlasec napůl a začal smyčkou, jen tak, že jsem ji vložil do jednoho z žlábků. Poté ji vytáhl přes upevňovací drážky v korálku a znovu sestavil hlavu.

Důležité bylo správně nastavit směr vinutí. Při navíjení ve směru hodinových ručiček se šňůra okamžitě odpojí. Pokud proti směru hodinových ručiček, bylo možné chvíli sekat. Při tom však vlasec rychle došel. Věděl jsem, že jsem se v tom vinutí mýlil.

Pracovní metoda

Dvě minuty strávené na youtube problém vyřešily. Ukázalo se, že cívka má průchozí otvor. Probíhá podél průměru. Vlasec jím prochází a klouže po něm. Cívka by měla být uprostřed vlasce. Srovnejte délky obou konců a zajistěte, aby byly stejné.

Několik fotografií níže pro vysvětlení procesu.

Vzpomeňte si, jak vypadá strunová hlava Patriot. Oranžové tělo a šedý buben. Po mnoha tisících otáček ztrácí kulatý dělník svůj elegantní vzhled.

Uvnitř se nachází samotná cívka. Také v oranžové barvě.

Úkolem je najít otvor a prostrčit jím vlasec.

Posledním krokem je opětovné sestavení: cívka a pružina se nasadí na místo, šňůra se vloží do podávacích otvorů, části těla hlavy se spojí a zacvaknou. Zbývá to nejjednodušší. otočení šroubu s palcem. Směr vinutí je označen šipkou.

Pokud to uděláte bez rozebírání cívky, měli byste šipku na cívce zarovnat s trojúhelníky na oranžovém krytu. Pak bude otvor na cívce přesně podél šedé šipky křídlové matice a zarovnán s vývody na tělese. Poté lze linku navléknout. Mně to však nefungovalo. Linka se docela tvrdošíjně něčeho drží. Tak jsem udělal verzi s demontáží hlavy popsanou výše.

Šňůra se pomalu zasouvá a zanechává dva krátké vousy.

Přišroubování trysky k zastřihovači. spuštění motoru. Jdu to vyzkoušet. Plný plyn a první průjezd. Linka je na místě. Natočil plnou nádrž. Vlákno se znovu nesundalo.

Jak dlouhý řádek mám vložit??

V mé cívce Patriot jsem měl asi 10 metrů 3mm kabelu. Přesněji řečeno, je nutné navinout vedení pod přepážky. Naposledy jsem koupil náčiní na Ozone. Vybral jsem tloušťku 2.4 mm. Myslím, že je toho víc k vyplnění: dvanáctka bude určitě stačit.

Moje zpětná vazba na řadu Syat od společnosti Ozone

Mám ho jako náhradu za staré Echo. Tloušťka je 3 mm. Nový Ciat je pro 2 osoby.4 mm. Má obdélníkový tvar. Soft. Snadné poranění. Sekání je pohodlné. Samozřejmě nepobírá silnější třísky, ale dobře si poradí se středně velkou trávou.

Co se píše v příručce

Potřebné informace najdete na straně 8.

Před přidáním nového řádku odstraňte přebytečný řádek. To se provede stisknutím dvou uzávěrů na zadní straně cívky a otevřením cívky. Po odstranění všech zbytků cívku znovu sestavte v opačném pořadí.

Otáčením středového tlačítka vyrovnejte směr šipky na tlačítku s výstupními otvory v tělese.

Odměřte asi 4 m strunové šňůry a prostrčte jeden její konec jedním ze dvou výstupů, dokud nevyjde z opačného výstupu. Obě délky vlasce vycházející z cívky by měly být přibližně stejné.

Naplňte cívku vlascem otáčením tlačítka ve směru hodinových ručiček. Směr otáčení při navíjení vlasce je navíc vyznačen na tělese cívky.

Projdu si základní kroky, které jsem provedl při navíjení vlasce na cívku Patriot. Hlavní část přirozeně následuje po pokynech. Jediný rozdíl je v tom, že jsem hlavu rozebral.

 • Vyjměte hlavu střihacího strojku
 • Rozeberte hlavu, abyste odkryli cívku
 • Určete, kolik vlasce potřebujete, a to tak, že jej pevně navinete na cívku
 • Prostrčte vlasec otvorem v cívce, dokud se nerozdělí na polovinu
 • Znovu sestavte hlavu
 • Navíjejte vlasec na cívku ve směru hodinových ručiček
 • Otočte šipku napínáku směrem od trojúhelníků na krytu

V dalším příspěvku vám povím, jaký olej dávám do svého Patriota a jak připravuji palivovou směs.