Jak couvat s kultivátorem na krtky

Zpětná rychlost pro rozrývač krtků. nutnost nebo zbytečnost?

Kultivátory molic dnes vyrábí řada společností po celém světě. Jsou mezi nimi jak těžké a objemné stroje, tak malé kompaktní modely pro amatérské zahrádkáře. Pokud jde o dostupnost zpětného chodu, nelze jednoznačně odpovědět, protože hodně záleží na konkrétním modelu.

Hmotnost stroje je prvořadým hlediskem. U malých kultivátorů s dvoutaktním nebo dokonce elektrickým motorem o hmotnosti nižší než 20-30 kg může být zadní zdvih zbytečný. Nejenže se jedná o nadměrné množství funkcí, ale zvyšuje se také konstrukční složitost, potenciální problémy s údržbou a seřizováním, hmotnost a cena stroje. Proto je pochopitelné, že tyto stroje nejsou vybaveny zpětným chodem. Těžký kultivátor s několika rychlostmi a určený pro práci v husté půdě by byl bez zpětného chodu velmi nepohodlný.

Pozornost byste měli věnovat také konstrukčním vlastnostem modelu, zejména převodovce. Například reverzní převod nebo řetězový pohon umožňují reverzovat kypřič při vypnutém motoru, ale šnekový převod nikoliv, a proto je obtížné reverzovat stroj při vypnutém motoru. Tento typ převodovky se však naštěstí vyskytuje hlavně u lehkých modelů, které lze snadno přenášet nebo tahat i s blokovaným nářadím.

Při správném naplánování dvora se obejdete bez otáčení a couvání stroje. Zpětný chod však usnadňuje používání a zpětný chod je nespornou výhodou. Nezapomeňte, že při couvání s kultivátorem hrozí zvýšené riziko pro vaše zdraví a měli byste být při tomto manévru obzvláště ostražití.

Jak seřídit karburátor na kultivátoru krtků

Kultivátor Krot je sovětský/ruský model s motorovým blokem. Výroba kultivátoru Krot byla zahájena před více než dvaceti lety. Díky svým dobrým technickým vlastnostem se používá dodnes.

Kultivátor pro krtky: technické vlastnosti a použití

Krtek s bloky benzínových motorů se skládá z následujících hlavních částí

  • převodovka;
  • Rám, který je k převodovce připevněn šrouby;
  • klika pro ruční ovládání;
  • držák určený pro použití dalšího vybavení
  • páka pro řazení a ovládání spojky.

Některé dnešní modely se vyznačují rypadlem, které lze přepínat na řídítkách. Přídavná zařízení se připojují ke vstupním hřídelím převodovky.

Kultivátor Krtek je určen k obdělávání půdy

Krtčí kombajn se používá k těmto účelům

  • orba. Půdní kypřiče jsou namontovány na výstupních hřídelích převodovky. Kola jsou zvednutá a radlice je upevněna na konzole, která brzdí a ovládá hloubku orby. Dvojice vnějších fréz a dvojice vnitřních fréz se řadí mezi pracovní prvky a hnací zařízení motorových kypřičů. Na poměrně lehkých půdách lze použít další třetí sadu kypřičů pro zlepšení stability zařízení;
  • Plečkování zahrnuje nasazení speciálních pleček ve tvaru písmene L na vnitřní stranu kypřiče;
  • Plečkování pomocí předseťového plečky nahrazuje secí botku speciálním secím strojem. Stroj je vybaven kovovými koly s háky na zachycování půdy;

Orba spočívá v nasazení kovových kol a radlic na hřídel a připojení pluhu

  • Kovová kolečka a hroty jsou určeny k vykopávání brambor. Radličku nahradí kopáč;
  • Pro orbu: na převodové hřídele musí být namontována kovová kola a radlice a musí být připojen pluh;
  • pokud je vyžadováno sekání trávy a sklizeň sena, musí být k přední části rotačního kultivátoru připojena sekačka na seno. Na výstupních hřídelích převodovky musí být namontována kola;
  • Při čerpání vody z otevřené nádrže musí být na rám namontováno speciální čerpací zařízení. Pro připojení k motoru se používá převod klínovým řemenem.

Velmi vhodné je namontovat malý vozík s nosností až 200 kg. V tomto případě je nahrazen pryžovými koly.

Návod k obsluze kypřiče krtků

Příručka přiložená ke stroji vám umožní nejen správně používat kultivátor, ale také provádět jednoduché opravy vlastníma rukama. Průměrnou životnost kultivátoru Mole lze výrazně prodloužit důsledným dodržováním všech pokynů pro obsluhu, údržbu a skladování.

Základní pravidla provozu, jak jsou předepsána v návodu, jsou následující

  • prvních patnáct hodin provozu je doba záběhu stroje, a proto není přípustné používat stroj na plný výkon;
  • Plochu zpracovávejte několika přejezdy a postupně zvyšujte hloubku;
  • Nezapomeňte, že prostor mezi lopatkami rotoru a převodovou skříní může být zanesen cizím materiálem a je třeba jej včas zkontrolovat a vyčistit;
  • při práci v oblastech s velkým množstvím odpadků a kamenů se doporučuje otáčet listy rotoru při snížených otáčkách.

Průměrnou životnost kultivátoru Krtek lze výrazně prodloužit důsledným dodržováním všech provozních pokynů

Motorový kypřič lze přepravovat v zavazadlovém prostoru vozidla tak, že stroj položíte na bok se startovací jednotkou otočenou nahoru, aby se zabránilo vytékání oleje z převodovky.

Veškeré plnění palivové nádrže a seřizování karburátoru, jakož i všechny údržbářské a servisní práce se musí provádět při stojícím motoru. Při práci s hořlavými kapalinami je také nutné přísně dodržovat obecná pravidla požární bezpečnosti.

Je nutné minimalizovat riziko úniku horkého motoru nebo tlumiče výfuku a motor musí být nastartován s uvolněnou spojkou. Obsluha kultivátoru Krtek se provádí za přítomnosti nainstalovaných strážců.

Montáž dovezeného motoru na jednonápravový traktor Krot

Má se za to, že takový model s dovezeným motorem funguje stabilněji a je pro obsluhu pohodlnější. V tomto případě bude nutné provést minimální úpravy rámu a celý proces bude otázkou několika poměrně jednoduchých manipulací. Mnoho majitelů kultivátoru Mole tvrdí, že nejlepší možností je instalace motoru Lifan-168FB o výkonu 6,5 hp. Dobrý výsledek dává také použití elektromotoru Patriot a SadkoDE-220 s výkonem 4,2 hp.

Mnoho majitelů krtků uvádí, že nejlepší možností je instalace motoru Lifan-168FB

Algoritmus pro výměnu motoru vlastníma rukama:

  • odšroubujte všechny upevňovací prvky na motoru z výroby, které představují čtyři standardní šrouby;
  • vyjměte tlumič výfuku a škrticí kabely a vyjměte tovární motor z rámu;
  • označte všechna vrtací místa na rámu, aby bylo možné namontovat nový motor. Za tímto účelem namontujte nový motor na rám, nasaďte řemen a pohybujte motorem po rámu, dokud nedosáhnete potřebného napnutí řemene;
  • označte místa pro vyvrtání dvojice průchozích otvorů a vyvrtejte je;
  • Připevněte nový motor k rámu pomocí 3,5 cm šroubů;
  • Utáhněte několik šroubů na doraz a poté připojte systém ke spojce, škrticí klapce a tlumiči výfuku.

Po instalaci nového motoru na rám motorového kultivátoru je třeba ještě jednou provést pečlivou kontrolu všech součástí připojení a vyzkoušet provoz jednotky.

Oprava kultivátoru na krtky vlastníma rukama:

V procesu nezávislé opravy motoblok modelu „Mole“ lze použít nejen náhradní díly starého modelu, ale také nové, moderní spotřební materiál.

Eliminace poruch motoru

Pokud motor motorového kultivátoru nenastartuje:

  • Vyfoukejte vzduch nebo rozeberte a vyčistěte palivový systém;
  • vyčistit nebo zcela vyměnit filtr;
  • odstranit ucpání vypouštěcího otvoru víčka benzinové nádrže;
  • Výměna zapalovací svíčky nebo magneto.

Pokud se motor zastaví nebo nefunguje správně:

Pokud motor neběží na plný výkon:

  • vyčistěte karburátor;
  • Vyměňte olejové těsnění;
  • povolte upevňovací matice a vyrovnejte řemenice;
  • Nastavte úroveň napnutí klínového řemene;
  • Výměna pístních kroužků, pístu a válce.

Pokud zjistíte, že motor nenastartuje, zkontrolujte zapalovací svíčky a odpor tlumiče, zkontrolujte zapojení vysokonapěťových vodičů a izolaci a také pečlivě prohlédněte palivové hadice, zda nejsou prasklé a poškrábané.

Železná past na krtky a hryzce

Pokud motor nenastartuje, vyfoukejte jej vzduchem nebo rozeberte a vyčistěte palivový systém

Seřízení karburátoru k60v

Karburátor K60B se používá v motoru modelu Mole. Pokud chcete provést nastavení sami, je třeba provést následující jednoduché kroky:

Je zde několik seřizovacích šroubů: pro zdvih škrticí klapky a kvalitu směsi. Utažením druhého šroubu se směs obohatí a naopak. Před nastavením volnoběžných otáček nechte motor trochu zahřát. Nastavuje polohu šroubu, který je zodpovědný za kvalitu směsi. Za tímto účelem by měl být tento šroub otočen o jednu nebo jednu a půl otáčky proti směru hodinových ručiček. Pak je třeba zvýšit počet otáček.

Motor modelu Mole je vybaven karburátorem K60B

Náhradní díly pro starší modely

Starší stroje a součásti potřebují opravu mnohem více než kvalitní novější model. Tato situace vysvětluje vysokou popularitu a poptávku po dílech a komponentech starého modelu. Díly, jako je víčko palivové nádrže, kryt zapalovací svíčky nebo kryt startéru, se obtížně shánějí.

Konstrukce motokultivátoru Mole byla původně dobře promyšlená a je natolik jednoduchá, že majitel takového stroje, který má i ty nejzákladnější technické znalosti, zvládne nejen samoopravu zařízení, ale i jeho modernizaci. Včasná modernizace výrazně prodlužuje průměrnou životnost stanovenou výrobcem, usnadňuje hledání náhradních dílů a zjednodušuje nejen provoz, ale i údržbu.

Jak vyměnit ložiska na kultivátoru pro krtky

U nás oblíbený model motokultivátoru „Krtek“ je určen pro provoz v oblastech s mírnými klimatickými podmínkami. Teplota během provozu se může pohybovat v rozmezí 1-40 °C a životnost stroje je přímo závislá na přísném dodržování všech provozních pravidel, správné údržbě a efektivním skladování.

Abyste o materiál nepřišli, nezapomeňte ho uložit do své sociální sítě na. Odnoklassniki. kliknutím na tlačítko níže:

Jaké motory pro kultivátor. Motor pro kultivátor

Kultivátor je zemědělský stroj určený k obdělávání půdy: kypření, udržování vlhkosti, kypření, hubení plevele. Podle povahy nožů lze rozlišit kultivátory s aktivními noži a kultivátory s pasivními noži.

Existují parní kultivátory a kultivátory pro řádkové plodiny. Hlavní součástí obou typů je samozřejmě motor. Motor kultivátoru je méně výkonný než motor kráčejícího traktoru. Na druhou stranu je mnohem lehčí, takže se s ním lépe pracuje a je třeba vynaložit méně úsilí.

Motory kultivátorů se dělí do dvou hlavních tříd: dvoutaktní a čtyřtaktní. Každá z nich má své výhody a nevýhody.

Dvoutaktní motory mají tyto výhody: nízké náklady, jednoduchost, žádné složité mazací systémy, žádná výměna plynů a především vyšší výkon v poměru k pracovnímu objemu.

Tento motor má však řadu nevýhod: nízkou životnost, nehospodárnou spotřebu paliva a škodlivé výfukové emise.

Výhodou čtyřdobých motorů je nižší hlučnost a vibrace, čistší emise výfukových plynů než u dvoutaktních motorů a, což je možná nejdůležitější, nižší spotřeba paliva a oleje.

Hlavní nevýhodou čtyřtaktního motoru je cena.

V současné době se motory pro kultivátory seriózně vyrábějí pouze ve třech zemích na světě. v Japonsku, Číně a USA.

Zvažte jeden motor z každé země.

USA: Motor pro Mantis Honda GX25 4-Stroke OHC. hmotnost 2.9 kg, čtyřtaktní motor s elektronickým řídicím systémem, vzduchem chlazený benzínový motor o objemu 25 cm3 s vačkovým hřídelem v hlavě válců (OHC).

Japonsko: motor Hyundai řady IC 160. motor Hyundai je plně přizpůsoben pro použití domácího paliva AI-92, lehký startovací systém, prodloužená životnost motoru až na 2 000 hodin, zvýšený točivý moment při středních a vysokých otáčkách pro provoz na panenské půdě.

Čína: AL-KO MH 350-4 lehký, úsporný, praktický, levný. to je slogan čínských strojů.

Každý motor pro kultivátor má svá pro a proti, konečná volba je vždy ponechána na kupujícím: co je pro něj důležitější? Kvalita nebo cena? Lehkost nebo spolehlivost?

Je třeba si uvědomit, že hodně záleží nikoli na značce motoru, ale na podmínkách používání. i ten nejlevnější a nejjednodušší motor může při správném zacházení pomáhat na venkově mnoho let.

Montáž dovezeného motoru do jednonápravového traktoru Mole

Má se za to, že práce takového modelu s dovezeným motorem je stabilnější a pro obsluhu pohodlnější. V tomto případě bude přestavba rámu nutná minimálně a celý proces bude spočívat v několika poměrně jednoduchých manipulacích. Mnoho majitelů krtků tvrdí, že motor Lifan-168FB o výkonu 6,5 k je nejlepší volbou. Dobrým výsledkem je také použití elektromotoru Patriot a SadkoDE-220 o výkonu 4,2 hp pro instalaci.

Algoritmus pro výměnu motoru vlastníma rukama:

  • odšroubujte všechny upevňovací prvky na motoru z výroby, které představují čtyři standardní šrouby;
  • vyjměte tlumič výfuku a lanko plynu a vyjměte původní motor z rámu;
  • vyznačit na rámu všechna vrtací místa pro montáž nového motoru. Za tímto účelem namontujte nový motor na rám, nasaďte řemen a tlačte motor podél rámu, dokud nebude řemen správně napnutý;
  • označte místa pro vyvrtání dvojice průchozích otvorů a vyvrtejte je;
  • Připevněte nový motor k rámu pomocí 3,5 cm šroubů;
  • utáhněte několik šroubů, co to jde, a pak připojte systém ke spojce, škrticí klapce a tlumiči výfuku.

Po instalaci nového motoru na rám kultivátoru proveďte další důkladnou kontrolu všech spojů a vyzkoušejte funkci stroje.

Konstrukce motorového rumpálu

Benzínový kultivátor DDE Krtek se skládá z převodovky, ke které je přišroubován rám, rukojeti pro ruční ovládání a držáku pro montáž přídavného zařízení na zadní část stroje. Páčky otáček motoru a spojky jsou umístěny na rukojetích.

kultivátorem, krtky

Některé moderní modely benzinových zařízení mají zpětný chod, jehož přepínání je rovněž umístěno na rukojeti (viditelné na fotografii). Všechna přídavná zařízení jsou připevněna ke vstupním hřídelům převodovky. Točivý moment je přenášen z motoru s karburátorem na hřídel převodovky pomocí klínového řemene.

K pohybu kultivátoru Mole slouží kolečka. Během práce je třeba je zvednout, nebo ještě lépe, jak navrhují recenze, úplně odstranit.

Pohonnou jednotkou motoru Molek je dvoutaktní karburátorový motor s jedním válcem a vzduchovým chlazením. Specifikace motoru:

  • Zdvihový objem motoru 60 ccm.;
  • Výkon motoru 2,6 HP a 5500 až 6500 otáček za minutu
  • pevný startér s ručním startováním;
  • Karburátor značky K-60B;
  • Předčistička suchého vzduchu s vyměnitelným vzduchovým filtrem;
  • Palivová směs se skládá z nízkooktanového benzinu a motorového oleje M8B v poměru 20:1;
  • Palivová nádrž o objemu 1,8 l;
  • elektronický bezkontaktní zapalovací systém.

Blok motoru a jednorychlostní reduktor mazaný přípravkem Autol M8B. Točivý moment se přenáší z řemenice na vstupním hřídeli převodovky motoru na řemenici hlavní převodovky pomocí klínového řemene.

Dvoustupňová pracovní převodovka vyžaduje převodový olej TAD-17 nebo podle recenzí jeho ekvivalent. Spojku ovládejte páčkou na řídítkách jako na motocyklu.

Příprava kultivátoru na práci

Vložte trubky 8 a 17 do otvorů v rámech 2, 22. Předem vyšroubujte matice na šroubech 17, 18 Vyrovnejte otvory v trubkách s otvory v rámech a převodovce a upevněte je pomocí šroubů a matic, které jste odstranili po nastavení výšky rukojetí.

Nasaďte svorku 9 na trubky 8, 17. upevněním pomocí šroubů, matic a podložek.

Do otvoru ve svorce 9 nasaďte rukojeti 12 a 14 a zajistěte je šrouby a pojistnými maticemi. Spojovací materiál je přiložen v brašně na nářadí. Umístěte páčku ovládání plynu 13 na levou rukojeť. Ujistěte se, že v plášti lanka spojky, zpátečky a plynu nejsou žádné ostré ohyby. Připojte vnitřní a vnější zásuvku elektrického konektoru 16.

Připojte konec lanka spojky k držáku napínací kladky 14 pomocí pružiny. Nasaďte držák 2 do držáku rukojeti 6. Pružina a držák jsou přiloženy v sáčku na nářadí. Připevněte lanko spojky, lanko zpátečky a lanko karburátoru k trubkám 8 a 17 pomocí svorek, které jsou součástí balení nářadí.

Pro snadnou obsluhu se doporučuje použít brašnu na nářadí (výklopnou), kterou připevníte na trubky 8 a 17 pod svorku 9: horní část pod podložky a matice upevňující svorku, spodní část k trubkám pomocí upevňovacích svorek 150260004 ze sady náhradních dílů (v balení nářadí).

Sestavte rotory a namontujte je na hřídel převodovky podle obr. 2. Při instalaci dbejte na následující: rotory se skládají ze dvou různých párů pravého a levého rotoru a měly by být namontovány tak, aby se břity nožů při pohybu MC vpřed zapichovaly do země.

Štít 29 namontovaný na MK. Ochranné štíty 30 jsou použity.

POZOR! Po kompletní montáži MC proveďte nastavení:

ovládacích prvků karburátoru (viz 2). oddíl 8. 4.)

Spínač zpětného chodu (viz: 4). Oddíl 8.13).

Utáhněte upevňovací prvky a dotáhněte matice, pokud jsou uvolněné.

Nastavte vůli kol na 7, aby se uvolnila půda. 10 mm mezi kolem 23 a držákem „a“.

Nastavte radlici 2 podle obr. 5, zajištění pomocí speciálního šroubu, matice a držáku.

Kvůli ochraně dílů před korozí se MK dodává k prodeji v zachovalém stavu. Před použitím je nutné MK demontovat v následujícím pořadí:

Sundejte kapotu motoru 7 Otřete vnější potažené díly čistým hadrem nebo hadrem namočeným v benzínu.

Odstraňte tlumicí odpor se stíněním a vysokonapěťový vodič ze zapalovací svíčky a zapalovací svíčku vyšroubujte.

MK instalujte otvorem pro zapalovací svíčku svisle nahoru.

Pomocí startéru vysuňte píst do horního mrtvého bodu.

Naplňte válec otvorem pro zapalovací svíčku 50 % paliva. 60 ml čistého benzínu nebo palivové směsi a nechte 1 minutu nasáknout. 2 minuty.

Umístěte MK do vodorovné polohy a proveďte startování motoru pomocí startéru 6. 8krát otřete (dokud není dutina válce suchá). Stiskněte a podržte tlačítko zastavení motoru při startování.

Propláchněte zapalovací svíčku benzínem, vysušte ji a znovu ji nasaďte; nainstalujte tlumič se štítem a vysokonapěťový vodič na zapalovací svíčku a zajistěte kapotu.

otřete papírem (hadrem) a opláchněte v benzínu nebo parafínu. Podle potřeby vyjměte náhradní díly.

V době záběhu (prvních 15 hodin práce) připravit palivovou směs z benzínu A-76 nebo AI-80 ec s olejem M-12TP, AZMOL Start2T v poměru 25:1, s olejem MG-8A. v poměru 16 : 1. před naplněním nádrže důkladně promíchejte a přefiltrujte.

Palivovou směs je vhodné připravit v samostatné nádobě, aby nedošlo k úniku oleje do karburátoru a palivového potrubí motoru.

Při míchání benzínu a oleje v nádrži nalijte nejprve polovinu celkového množství benzínu, poté všechen olej, důkladně promíchejte, přidejte zbytek benzínu a znovu promíchejte. Předtím otočte palivový kohout do polohy „Zavřeno“.

Po skončení záběhu smíchejte palivo v poměru 40:1 podle pokynů s olejem MG-8A v poměru 20 : 1.

VAROVÁNÍ! Nikdy nepoužívejte čistý benzín (bez oleje) nebo směs, která byla skladována déle než 90 dní.

Nedoporučuje se používat oleje, které nejsou uvedeny v „Návodu k použití“

6.4. Kontrola hladiny oleje v motoru a převodovce.

Instalace MK ve vodorovné poloze.

Zkontrolujte hladinu oleje v převodovce motoru. Vyšroubujte šroub hladiny oleje. Hladina oleje musí být vždy nad zátkou hladiny oleje. Pokud je hladina stejná, doplňte přibližně 0,2 litru oleje přes plnicí zátku oleje.

Kontrola hladiny převodového oleje. po odstranění šroubu kontroly hladiny oleje. V případě potřeby doplňte olej TAD-17i nebo MS-20 plnicím otvorem v převodovce. Naplňte olej na úroveň odpovídající spodnímu bodu kontrolního otvoru.

Při výměně oleje v převodovkách vypusťte olej vyjmutím zátek. Doplňte čerstvý olej: do převodovky motoru. cca 0,08 l do převodovky. 0, 5 л.

V případě potřeby vyměňte olej ihned po práci. е. Když je olej ještě teplý.

Přesun MK na místo provozu by měl být proveden po upevnění kol 1 s nápravami a svorkami ve spodní poloze. 7.

traktory Bělorusko MTZ-80, MTZ-82.1, MTZ-1221, 1523, MTZ-892, YUMZ, T-40. Zemědělské stroje: pluhy, kultivátory, sekačky, secí stroje

Kultivátory MK-3/4/5 jsou dalším stupněm technického zdokonalení kultivátorů MK-1A-02 a MK-1A-01C. Na prezentovaných jednotkách jsou instalovány 4 typy motorů s nuceným chlazením vzduchem, jako jsou dvs BRIGGS STRATTON USA 4.0 л.с.

K obdělávání půdy se používá kultivátor (jednonápravový traktor), t.е. Jeho kypření probíhá bez převracení půdy, urovnávání nebo jiných operací a obecně poskytuje dobré výsledky na pozemcích pro domácnosti a zahrady o rozloze do 10 ha.

Tento stroj má podvozek (rám), který je nejvhodnější pro ruské půdní podmínky a umožňuje zpracovávat oblasti s jílovitou, těžkou a panenskou půdou.

Jednonápravový traktor Mole umožňuje také provádět různé další zemědělské operace pomocí dodatečně navržených přídavných zařízení: pluh, máchadlo, brány, vyorávač brambor, čerpací jednotka UN-1, sekačka, jednonápravový vůz TO-200, hydrosektor atd.

Vozík TO-200 je ke kultivátoru připojen pomocí sady volitelného příslušenství. Pro kola a tažené nářadí s pryžovým běhounem. Některé konstrukční změny nemusí být v této příručce popsány.

Obecná doporučení pro práci s rotačním kultivátorem Molek MK

Krtek je jednonápravový traktor určený pro polední provoz při teplotách od 1 °C do 40 °C.

Životnost tohoto modelu se výrazně prodlouží, pokud se budou dodržovat doporučení uvedená v tomto návodu, zejména pokud jde o údržbu motoru kultivátoru.

Nespěchejte, když stroj pracuje na plný výkon. Nezapomeňte na nezbytnou dobu záběhu 5 až 20 hodin. Během této doby nenasazujte dva páry rotorů na každou stranu rumpálu a vystačte si s jedním.

Půdu nezpracovávejte ihned do hloubky 25 cm, ale ve dvou přejezdech do této hloubky.

Při kultivaci půdy (zejména panenské půdy) mohou mezi noži kultivátoru Mole uvíznout kořeny, kameny a nečistoty. Je důležité předem zkontrolovat oblast, a pokud se něco dostane mezi rotory, okamžitě zastavit stroj a odstranit cizí tělesa, aby nedošlo k poškození klínového řemene.

Při práci v oblastech s velkým množstvím drobných kamenů snižte rychlost kultivace a otáčky motoru rotačního kypřiče.

Při přepravě krtka je důležité mít na paměti, že motor stroje je vybaven. čtyřtaktní a smí být tažen pouze ve stoje nebo na boku se zvednutým startérem. Olej z převodovky by jinak mohl unikat drážkami v pístních kroužcích do pracovního prostoru motoru a znečistit zapalovací svíčky, karburátor a vzduchový filtr.

V opačném případě můžete vypustit olej z převodovky a vyjmout kliky. V tomto provedení lze kultivátor přepravovat v libovolné poloze, ale je lepší, když je otvor pro plnění oleje v převodovce jednotky nad spodní částí převodovky motobloku.

Technická data a parametry Krot MK-4-01

Celkové rozměry a technické parametry:

Hlavní součásti motokultivátoru Krot

Jednonápravový kultivátor Krot MK-3-04, Krot MK-4-01 obsahuje následující hlavní součásti a jednotky:

1-motor, 2, 3-dílná kola, 4-reduktor předního a zpětného chodu, 5, 6, 7, 8-fréza (4ks rotorů).); 9,10,11,12-rukojeti a ovládací knoflíky; 13-připojovací svorka (teleskop); 14,15-opěrka levá spodní, opěrka pravá spodní; 16-komora; 17-ochranný kryt spojkového pásu; 18,19-ochranný kryt, 20-přepravní rukojeť; 21- páka spojky; 22-zrychlovací lanko; 23-zpětný chod; 24-přepravní kolečka.

Instalace a montáž kultivátoru Mole

Zasuňte rukojeti 9, 10 do určených drážek v rámu motorového rumpálu 2,3. nejprve vyšroubujte matice šroubů 21, 24

Otvory v rukojetích musí být zarovnány s otvory v podvozku převodovky a zajištěny pomocí šroubů a matic, které byly dříve vyjmuty z převodovky, a výšky rukojetí. Pro usnadnění práce předem odstraňte ochranný kryt spojkového řemene 25 a napínací kladku 23.

Připevněte svorku (teleskop) 12 k páce 2 pomocí šroubů. podložky a matice 3.

Zajistěte rukojeť 5 v otvorech límce (teleskopu) 12 pomocí pojistných matic a šroubů 6, 7. Vložte potřebné díly do vaku na náhradní díly kultivátoru.

Nasaďte těleso škrticí klapky 14 na levou rukojeť, upevněte kryt ovládacího kabelu 18 pomocí stahovacího pásku 17, zajistěte správný pohyb ovládací páky 16.

Zkontrolujte, zda se lanka spojky, plynu a zpátečky neprohýbají. Vložte držák 10 do držáku rukojeti 5. Západka a pružina jsou součástí balení nářadí dodávaného s kultivátorem Krtek.

Spojkové lanko připojte přes koncovku 19 k napínacímu válečku 17 pomocí pružiny 18. Připevněte ovládací kabely karburátoru, spojky a zpátečky k rukojetím 2 pomocí stahovacích pásků 1. uvnitř brašny na nářadí.

Pro snadnou práci s motorovým kultivátorem Krot MK se doporučuje používat brašnu na nářadí, kterou lze připevnit k rukojetím: zespodu. pomocí klipů z balíčku nástrojů, shora. pod podložkami a maticemi zajišťujícími svorku.

Montáž nožů a upevnění rotorů ke kultivátoru musí být provedeno přesně podle obr. 3.

Rotory se skládají z různých párů. vnitřní levá, vnitřní pravá, vnější levá a vnější pravá. Namontované tak, aby se břity nástrojů při pohybu kypřiče vpřed zapichovaly do země. Pamatujte, že nesprávná montáž a instalace rotorů vede ke zničení skříně převodovky, což není záruční případ.

Čelní deska 18 se dodává namontovaná na rotačním kultivátoru. Ochranné kryty 19 (blatníky) jsou součástí dodávky.

Po konečné montáži kultivátoru Krtek je nutné provést seřízení: spojky (převod klínovým řemenem) a zpětného chodu (viz níže).

Proveďte celkové vytažení všech součástí, utáhněte uvolněné matice a šrouby. Nastavte radlici 16 podle obr. 1, upevněte jej pomocí speciálního šroubu, matice a pojistky.

Technické úpravy pro sklízeče krtků

V závislosti na druhu práce na staveništi mohou být nutné úpravy.

V podstatě se jedná o nastavení hloubky kypření, která je řízena radličkou, pracovní šířky, která je řízena počtem rotorů na každé straně stroje, a polohy ovládacích knoflíků, která je řízena roztečí knoflíků pro regulaci síly, s jakou jsou zpracovávány různé typy půdy.

Pro stanovení optimální hloubky orby na jeden přejezd krtčího kypřiče je vhodné vyzkoušet nastavenou hloubku pomocí otvírače na malé ploše a experimentálně určit polohu otvírače tak, aby motor krtčího kypřiče nebyl příliš zatížen. Musí být provozován při středních otáčkách.

Podobně se určuje počet rotorů namontovaných na stroji. Upozorňujeme, že přírůstek pracovního záběru je nepřímo úměrný výkonu motoru kultivátoru a pracovní hloubce.

Poloha pák je dána především fyzickými vlastnostmi obsluhy. Tato poloha je určena z hlediska výšky a šířky a je spíše ergonomickým požadavkem.

kultivátorem, krtky

Pro nastavení vzdálenosti mezi knoflíky 5 (obr.4) šrouby 7, matice 6 na teleskopu 12 musí být uvolněny, ovládací páky nastaveny do pohodlné polohy a upevněny šrouby a maticemi.

Chcete-li nastavit výšku rukojetí, povolte matice 21, 24. které drží spodní konce 20 na převodovce, a poté nastavte páky do vhodné výšky a upevněte je v této poloze.

Seřízení spojky na motorovém kultivátoru Molek:

Spojka u modelu Mole je klínový řemen na bázi řemene A-900. Správná instalace a údržba ovlivní spolehlivost spojky a životnost řemene. Hlavní nastavení pásu se provádí změnou polohy motoru 30 vůči rámu 28 (šipka D).

Nastavení zpětného chodu na kultivátoru Mole:

Pokud zpětný chod nezapadá, vyšroubujte seřizovací šroub 23, dokud spojka nezapadne.

V případě potřeby tento postup několikrát opakujte, pokaždé vraťte seřizovací šroub 23 do původní polohy a přemístěte knoflík 21 do druhé dvojice otvorů nebo do třetí dvojice otvorů.

Nastavení je správné, pokud se při zařazení zpětného chodu změní směr otáčení rotoru a převodový stupeň zapadne se zřetelným „cvaknutím“, bez skřípání nebo samovolného řazení. Т.е. je zaručeno zaseknutí ozubených kol v převodovce.

Dalším důvodem, proč se zadní převodovka nezapojí, je nesoulad mezi zuby ozubeného kola a dutinami v převodovce kultivátoru. Pokud k tomu dojde, přesuňte páčku plynu do polohy stop a motor zastavte. Ruční otáčení motoru pomocí startéru.

Zákazníci z regionů si mohou nechat váš produkt doručit poštou

Naše společnost zasílá náhradní díly pro zahradní techniku na dobírku. Je vyroben pouze pro pohodlí našich zákazníků, protože z první ruky víme, že den živí rok, a čím dříve opravíte vadné zařízení, tím bohatší bude vaše úroda!

Pokud jste zvolili doručení na dobírku, bude zboží zohledněno při vyzvednutí na poště:

  • Náklady na zboží
  • Náklady na dopravu
  • náklady na balné a pojištění (pro jednu zásilku 200-350), tato hodnota se může lišit, protože je ovlivněna velikostí zásilky, hodnotou zboží a hmotností
  • Objednávky na dobírku s hmotností do 2 kg zasíláme balíkovou poštou
  • Objednávky na dobírku do 10 kg se zasílají balíkem
  • Podle pravidel Ruské pošty se zásilka nebo balík, o které se příjemce nepřihlásí do jednoho měsíce, vrací odesílateli. Pokud je zásilka uložena déle než jeden týden, je třeba zaplatit příplatek za její uskladnění.

Pokud jste trochu dál, neváhejte nás kontaktovat. váš nákup dopravíme až na konec světa za velmi výhodnou cenu dopravy!

Způsob platby:

Pokud není možné zaplatit ihned a nejste zastrašeni dalšími poplatky. Zasíláme bez platby předem a objednávku můžete zaplatit při vyzvednutí na poště.

Které součásti stroje vyžadují plnou pozornost obsluhy?

Magneto motoru MB-1K Karburátor K60B Vzduchový filtr převodovky

Podívejme se nyní blíže na všechny závady, které mohou ovlivnit výkon stroje, ať už patří k jakémukoli modelu.

Nenastartuje se

Co tedy dělat, když se Krtek nechce nastartovat, a jaké mohou být příčiny? Zapalování selhává nebo vůbec nedochází k zapálení v následujících případech:

  • Žádná jiskra. To může znamenat, že je spálená zapalovací svíčka. V takovém případě odšroubujte zapalovací svíčku a jednoduše ji vyměňte za funkční.
  • Zapalovací svíčka kouří. Pro oživení je třeba jej vyčistit (odstranit saze, vyčistit kontakt) a propláchnout velkým množstvím benzínu.
  • Pokud motor přesto nenastartuje, je to pravděpodobně způsobeno nedostatečnou izolací. Znovu se podíváme na zapalovací svíčku, a pokud je mokrá nebo mírně vlhká. Nemusíte vyměňovat celou zapalovací svíčku, ale pouze její špičku.
  • Příčinou nezapálení kultivátoru může být špatná kvalita paliva. To je příčinou navlhnutí zapalovací svíčky, po kterém je nutné zapalovací svíčku vyměnit.
  • Dalším důvodem, proč stroj nestartuje, je únik paliva ze zapalovací svíčky. Pro opravu je nutné válec odvzdušnit pumpováním motoru pomocí navíjecího startéru.
  • Kontrola magnetometru na sekačce Mole opraví zapalování, pokud je problém s přívodními hadicemi paliva. Chcete-li svůj kultivátor znovu zprovoznit, musíte hadice dotáhnout, nebo pokud jsou poškozené, vyměnit je za nové.
  • Příčinou nenastartování stroje může být také nedostatečná izolace elektrického systému (vysokonapěťové a nízkonapěťové kabely).
  • Věnujte pozornost vzduchovému filtru. Pokud je znečištěný, jistě nastanou problémy se zapalováním. Je třeba jej vyčistit nebo vyměnit. Častěji se používá druhá varianta, což je požehnáním, že tento náhradní díl je dostupný za určitou cenu a v obchodě.
  • Porucha samotného magneto. Tento díl nelze opravit, musí být okamžitě vyměněn. Jak zkontrolovat magneto na krtkovi a zjistit, zda je vadné? Pokud jsou vyloučeny všechny možné příčiny chybějící jiskry, je na vině magneto. Mnoho řemeslníků předělává funkční magneto, čímž prodlužuje jeho životnost.

Zde je schéma zapalování pro Magneto Magneto pro Krtka

  • Zapalování může chybět, pokud se desky setrvačníku zaseknou v jádrech magneto.
  • Špatně nastavená mezera mezi elektrodami brání průchodu jiskry.

Motor

Hlavní příčiny, proč motor Krtka nenastartuje, jsou:

kultivátorem, krtky
  • Nedostatek paliva (nebo špatná kvalita paliva)
  • Výše uvedené problémy se zapalováním;
  • Vznik dekomprese, která vede k opotřebení pístu a deformaci výfukového ventilu.

V prvním případě stačí nalít potřebné množství paliva (směs benzínu a oleje M-8V Autolom) a všechny problémy budou vyřešeny. V případě poruchy komprese je nutné motor kompletně rozebrat a vyměnit poškozené díly, což může být píst, o-kroužek, nebo jiná část motoru.

Další příčinou problémů s kompresí je deformace výfukového ventilu, která vede nejprve ke ztrátě výkonu kultivátoru Mole a poté k problémům se startováním.

Pro obnovení výkonu motoru je nutné jej kompletně rozebrat. Zkontrolujte stav pístu a v případě potřeby jej vyměňte. Výměna pístních kroužků, výfukových ventilů a Zkontrolujte hlavu motoru, zejména časovací mechanismus, a v případě znečištění jej vyčistěte. Pokud je některá z komponent poškozená, vyměňte ji za opravitelnou.

Výběr správného motoru

V Sovětském svazu se používaly pouze dvoutaktní jednopístové motory domácí výroby. Dnes se můžete setkat s Krtkem s dováženým čtyřtaktním motorem. Pokud však máte ve svém arzenálu ještě první model kultivátoru, není modernizace vašeho „Krtka“ výměnou motoru nijak obtížná.

A pak vyvstává nová otázka: jaký motor je lepší do stroje nainstalovat?? Odpověď je jednoduchá. nejlepší jsou modely používané v novějších vozech.

Motor Hammermann CF 168 F65 Motor GeoTec Motor Subaru Honda GX160 Motor BriggsStratton 550 Motor Lifan 168 F-2

Nejlepší je vyměnit domácí motor za motor z dovozu:

Každá z nich nejenže vdechne kultivátoru nový život, ale také výrazně zvýší jeho výkon a životnost.

Vynikajícím řešením je instalace motoru Lifan na kultivátor. Dlouhá životnost je u motoru zajištěna, protože když je robustní a úsporný, jsou Lifany nenáročné a nevyžadují zvláštní pozornost.

Seřízení karburátoru je povinné po první pracovní sezóně.

Seřízení karburátoru je jedním z povinných momentů, které jsou zahrnuty v části „údržba“ jednotky. Díky včasné kontrole a opravě se prodlužuje životnost kultivátoru. Kontrola a seřízení jsou navíc nutné i v případě, že motor bez zjevné příčiny silně řve.

Než začneme se seřizováním, musíme se seznámit s konstrukcí karburátoru kultivátoru:

Pro nastavení přívodu paliva a zajištění potřebných otáček je tedy třeba otočit dvěma šrouby: počet otáček (na obr. ) a kvalitě paliva (obr. ). Těmito dvěma šrouby nastavujeme přívod paliva do karburátoru sekačky Krtek při volnoběžných otáčkách. Buďte při tom velmi opatrní a předem zkontrolujte zapalování.

Důležité! Karburátor důkladně vyčistěte, v případě potřeby jej odmastěte a umyjte, v případě potřeby vyměňte díly. Vyčistěte karburátor, opravte karburátor, vyčistěte a případně vyměňte díly. tak vám bude Krtek dlouho sloužit.

Majitelé se často ptají, jak po zimě nastartovat kultivátor Krtek. Nezapalování je způsobeno kondenzací v karburátoru, která se nahromadila během odstávky při teplotách směny. Pro vyřešení tohoto problému je třeba stroj zcela rozebrat a následně vyčistit. K provozu jednotky nepřispívají ani nejrůznější přísady v nekvalitním palivu a prach, který pronikl filtrem.

Převodovka

Hlavním úkolem převodovky je přenášet točivý moment z motoru na hřídel. Pohyb je zajištěn pomocí klínového řemene. Chcete-li se dozvědět více o konstrukci a opravách převodovky kultivátoru Mole, podívejte se na toto video.

Hnací pásy pro kultivátor Krtek mohou mít různé modifikace, ale jejich rozměry jsou přesně definovány: