Jak namontovat motor Lifan na jednonápravový traktor Cascade

namontovat, motor, lifan, jednonápravový, traktor

Aby byla zajištěna životnost motoru Lifan, je třeba po instalaci čínského motoru neustále doplňovat čerstvý olej a provádět údržbu.

Instalace motoru je jednoduchá a nevyžaduje žádné úpravy uchycení rámu.

Kapalinu vyměňte následujícím způsobem:

 • při vypnutém motoru vyšroubujte vypouštěcí zátku na olejové vaně;
 • vypustit olej ze systému;
 • utáhněte zátku;
 • přidejte nový olej;
 • zahřát motor;
 • Zkontrolujte hladinu a v případě potřeby ji doplňte.

B.S I / C

Lze nainstalovat i motor B.S I / C, což jsou moderní modely oblíbené u majitelů domů. Často se používají na kaskádových blocích.

To je dáno následujícími vlastnostmi motoru:

 • 7 koňských sil;
 • zesílené ozubení;
 • zvětšená spalovací komora;
 • minimální provozní hluk;
 • Vysoká funkčnost i při nízkých teplotách.

Vanguard ov

Dovážený motor Vanguard OHV je také jedním z výkonných motorů, které lze namontovat do powerpacku tohoto výrobce a které zvládnou všechny potřebné úkony. Tento motor má výkon 7 koní.

Jedna náplň vystačí na 4-5 hodin nepřetržité práce.

Subaru EX17

Je možné zvolit motor Subaru EX17, který je mezi majiteli motocyklů Cascade oblíbený. Dopadlo to skvěle. Má speciální vnitřní konstrukci vačkového hřídele a velký průměr hřídele pro zvýšení výkonu a účinnosti.

Jak vidíte, na blok motoru Cascade lze v současné době namontovat poměrně dost motorů. Výběr správného modelu závisí nejen na jeho funkčnosti, ale také na finančních možnostech majitele.

Doporučuje se koupit motor, který je přizpůsoben konkrétnímu použití stroje, aby byla zajištěna jeho dlouhá životnost. Před koupí stroje je proto nezbytné zjistit si informace o vlastnostech motoru.

Pozornost byste měli věnovat také konfiguraci, kvalitě provedení a dalším bodům, které zná každý motorista. Pokud nemáte potřebné dovednosti, měli byste vždy požádat o pomoc odborníka

Купил новый двигатель Lifan 15 л.с. для самоделки

Motor musí splňovat všechny požadavky, které mu umožní efektivně pracovat a prodlouží jeho životnost.

Problémy s hlavním motorem

Mezi hlavní závady na sklízečích Cascade patří:

Příčiny těchto závad mohou být velmi různé. Od špatného paliva po zapalovací svíčky. Příčinou může být také vybití baterie. V takovém případě nabijte baterii a vyčistěte palivové potrubí nebo zapalovací svíčku a v případě potřeby ji zcela vyměňte.

Další poruchou může být ztráta motoru. Hlavní příčinou je v tomto případě ucpaný karburátor nebo filtr, který brání přísunu potřebného množství paliva do spalovacího prostoru. V takovém případě je vhodné systém vyčistit, protože se může vrátit po nastartování motoru.

Odborníci doporučují pravidelnou údržbu tohoto zařízení, aby se předešlo těmto problémům.

Všechny výše uvedené poruchy jsou poměrně vzácné a v případě potřeby je můžete opravit sami, nejsou k tomu potřeba žádné speciální znalosti. V případě problémů s údržbou nebo opravou se můžete obrátit na odborníka nebo získat pokyny k používání sítě.

Přílohy

Pro zvýšení funkčnosti vašeho motorového kypřiče Cascade instaluje výrobce nástavce, které lze použít k provádění různých operací.

Mezi nejčastější závěsy patří:

K instalaci dovezeného motoru do ruského jednonápravového traktoru budete potřebovat řemenici, lanko plynu, podložku adaptéru, šroub klikového hřídele. Pokud jsou v upevnění nějaké otvory, které je třeba vyvrtat na správných místech. Pokud rám pohonné jednotky neodpovídá motoru, použijte adaptérovou desku. Doporučuje se používat ocelové výrobky, aby se snížilo zahřívání stroje a zabránilo se spálení pásu.

Nejprve vyjměte starý motor. Za tímto účelem odstraňte ochranný kryt a řemeny, vyšroubujte šrouby držící řemen a šroub klikového hřídele a poté vyjměte řemenici. Vyjměte vzduchový filtr a odpojte škrticí lanko. Po demontáži starého motoru.

Na uvolněné místo pak vložte nový díl. Pokud je nainstalován na adaptérovou desku, nešroubujte jej ihned, protože hnací řemen bude nutné seřídit.

Poté nasaďte řemenici na hřídel a utáhněte šroub. Napínání řemene a nastavení stupně napnutí pomocí motoru. Po dotažení šroubů na adaptérové desce a omezovačích řemene namontujte vzduchový filtr a plynové potrubí a pevně upevněte motor.

Důležité! Vlastní montáž vyžaduje speciální vybavení a nástroje.

Výběr motoru pro jednonápravový traktor Cascade

„Kaskádové“ motorové kypřiče jsou široce rozšířené stroje používané pro různé práce. Popularita je dána tím, že výrobci vybavili tyto jednotky potřebnými funkcemi a vlastnostmi, které umožňují jejich použití téměř ve všech případech života, stejně jako pro obdělávání pozemků.

Mnoho majitelů oceňuje tento stroj pro jeho cenovou dostupnost, kompaktní rozměry a vysoký výkon.

Zařízení

Podle návodu k obsluze motoru vašeho motorového kypřiče a kultivátoru má čtyřtaktní spalovací motor Lifan následující součásti a díly:

 • Palivová nádrž s filtry.
 • Palivový kohoutek.
 • Klikový hřídel.
 • Vzduchový filtr.
 • Startér.
 • Zapalovací svíčky.
 • Páka vzduchové klapky.
 • Vypouštěcí zátka.
 • Olejová zátka.
 • Tlumič výfuku.
 • Páka plynu.
 • Měřící měrka.
 • Spínač motoru.
 • Servisní válec.
 • Ventily rozvodu plynu.
 • Podstavec ložiska klikového hřídele.

Motor je vybaven ochranným automatickým systémem kontroly hladiny oleje; některé modely mají převodovku s redukčním soukolím určeným ke snížení otáček hřídele. Časovací systém je vybaven sacími a výstupními ventily, rozvody, vačkovým hřídelem.

Parametry motorů kultivátorů Cascade

Výrobu bloků kaskádových motorů podle normy ISO-9002 provádí společnost OJSC Reductor v Permu. Toto jsou modely, které jsou na trhu a jsou hojně využívány ruskými zahrádkáři. Motorové kypřiče „Cascade“ mají přední a zadní převodovku, jejichž provozní režim je shodný s rychlostmi 3,7 a 8,3 km/h. Výkon motoru jim umožňuje zpracovat půdu do hloubky až 30 cm, a pokud jsou vybaveny plnou sadou nožů, mohou mít pracovní záběr až 90 cm.

Dalším konstrukčním prvkem je zesílená převodovka, která je namontována tak, že její hřídel je uložena na velkorozměrových ložiskách, což zvyšuje vibrační spolehlivost jednotky. Nicméně všechny jednotky a motor „Cascade“ vyžadují pravidelnou preventivní údržbu a v případě opotřebení výměnu.

Je motor z Lifanu kompatibilní s motorem z Krtka??

Krtek je vybaven slabým motorem o výkonu 4 k, protože rám tohoto modelu neumožňuje instalaci silnějšího motoru.

Motor pro Krtka je mnohem levnější, což je pro mnohé jen plus. Pro velikost tohoto kultivátoru je zcela dostačující, zvládá hlavní úkol. zorat půdu. Samozřejmě se vyplatí ji používat na velmi malých pozemcích, kde nepotřebujete velký výkon a dlouhou pracovní dobu.

Vzhledem k tomu, že elektrické kultivátory jsou malé nástroje, jsou oblíbené v mnoha zemích, kde se lidé zabývají zemědělstvím. Bez motorového kypřiče je obtížné zrýt malý pozemek. Traktor není vždy snadný a cenově výhodný a ruční kopání lopatou je zdlouhavé a obtížné, zejména pokud je půda dostatečně hustá.

Motory Lifan pro kultivátory jsou velmi oblíbené, protože nejsou drahé. Kromě toho nevyžadují velké investice do provozu, jsou nenáročné na obsluhu. Motory jsou však dobré a spolehlivé.

Vyvíjejí je především japonští inženýři. Čínský průmysl málokdy vyvíjí něco nového. Nejčastěji jednoduše přebírají zkušenosti svých kolegů tím, že si vezmou vzorek úspěšného prototypu. Stojí za zmínku, že takové motory se často používají v přenosných generátorech, u nichž je hlavním kritériem právě spolehlivost instalovaného motoru. Někteří dokonce používají motor jako místní vozidlo, které lze použít k přepravě písku, dřeva nebo jiného materiálu.

Návod k obsluze

Specifikum těchto motorů spočívá v tom, že jejich instalace na domácí kultivátory může být doprovázena řadou problémů. Abychom tomu předešli, podívejme se na několik základních případů.

Montáž motoru Lifan na jednonápravový traktor Agros:

 • Potíž s jednonápravovým traktorem Agros spočívá v tom, že motor v traktoru má kuželovou hřídel, zatímco motor v traktoru Lifan má hřídel válcovou. Chcete-li to napravit, musíte hřídel motoru trochu zkrátit a pak ji nainstalovat na kovovou desku.
 • Spojka na vašem kultivátoru bude také potřebovat seřízení. přebroušení dílu, který je nasazen na výstupní hřídeli motoru. Místo kuželového tvaru vnitřního polodisku je třeba vysoustružit válcový.
 • Instalace je poměrně jednoduchá, ale samotný motor Lifan je třeba mírně zvednout z karoserie rámu, aby se jeho části nedotýkaly. Ze změn lze zmínit 10 mm silnou kovovou desku a několik šroubů, které byly převrtány oproti starému motoru.

Montáž motoru Lifan na jednonápravový traktor MTZ 05.

Probíhá téměř bez dodatečné montáže na stávající rám. Je možné pouze seřídit spojkový koš, ale jedná se o zcela drobný zákrok.

Instalace motoru Lifan 170F na motoblok Luch je následující:

 • Vezměte dva ocelové plechy, každý se dvěma průchozími otvory, které se na nich vyvrtají. Tyto desky je třeba umístit tak, aby se otvory shodovaly s otvory na motoru.
 • Jde jen o přivaření desek k rámu a následné umístění samotného motoru. Zarovnáním otvorů utáhneme upevňovací prvky.

Jak namontovat motor Lifan do jednonápravového traktoru Neva

Každý sebevědomý venkovan před začátkem letní sezóny zryje svou plochu pomocí motorového kypřiče. Ne každý si však může dovolit koupit nový stroj. Proto majitelé chalup používají kultivátory vyrobené v SSSR. U těchto motorových kypřičů se nezřídka objevují nejrůznější problémy s motorem, ale příčin je celá řada. Poruchy jsou způsobeny především dobou provozu, která již dávno uplynula. V poslední době se tyto problémy řeší pomocí motorů Lifan na jednonápravovém traktoru, protože je to výhodný způsob, jak problém vyřešit samostatně a na dlouhou dobu.

Motory Lifan, co jsou zač?

Čínská společnost Lifan existuje již poměrně dlouho; byla založena v roce 1992 a rozvíjí se dodnes. Společnost Lifan je považována za jednu z hlavních, přesněji řečeno za jednu z vedoucích společností na čínském trhu s motory.

Společnost sama vyvíjí nejen motory. Její hlavní činností je výroba automobilů, motocyklů a dalších motorových vozidel. Společnost má rozsáhlé zkušenosti s vývojem motorů pro různá vozidla.

Tato společnost je známá svými čínskými motory pro motorové bloky, protože se jedná o poměrně pokročilý typ motorové technologie, který je široce používán. Zatímco v minulosti bylo na výrobku napsáno “se vyrábí v Číně”, Mnozí Rusové to nesli s nelibostí, protože platilo pravidlo, že čínský znamená nekvalitní. Nyní je tomu naopak, s růstem čínského trhu se kvalita výrobku výrazně zvýšila, zatímco cena výrobku je stále velmi přijatelná.

Vlastnosti motorů Lifan

“Lifan” motory na jednonápravový traktor mají různé technické specifikace podle toho, který model motoru se vyplatí zvolit pro konkrétní model kultivátoru. Prvním a nejdůležitějším prvkem je přizpůsobení instalačních rozměrů. Bude velmi dobré, pokud se vám podaří najít motor, který se dokonale hodí k současným svítidlům. Model si můžete vybrat sami. O odbornou pomoc můžete požádat také nejbližší prodejnu motorů. Je důležité si uvědomit, že pokud držáky nesedí, budete je muset sami předělat.

Další důležitou charakteristikou je výkon motoru, který se obvykle měří v koňských silách. Nejběžnější univerzální motory pro kultivátory mají výkon 6,5 k. Tento výkon je pro většinu motorových kypřičů obvykle dostatečný. Modely motorů jsou si velmi podobné, a to jak z hlediska instalace a údržby, tak z hlediska provozu.

Motory Lifan pro jednonápravové traktory by měly být vybírány podle zamýšlených úkolů, které má traktor plnit. Pokud je nutné okopávat malou plochu pouze jednou ročně, nestojí to za námahu. Stačí si koupit jednoduchý model z nejlevnějšího cenového segmentu, i když obecně cena takových motorů začíná na 9 tisících a všechny motory této společnosti jsou ve srovnání s jinými značkami považovány za velmi levné.

Jak instalovat Motor Lifan na jednonápravovém traktoru?

Čínský motor se obvykle používá v případě, že je původní motor v havarijním stavu nebo nemá smysl jej opravovat. Nový motor má v takovém případě oproti sovětskému motoru velké výhody. Po zakoupení bude motor svého majitele dlouho těšit dokonale vyladěným chodem. Každý nový motor se zpravidla snadno startuje a funguje správně po mnoho let.

Jak bylo uvedeno výše motor musí odpovídat rozměrům sedadel, takže obtížnost montáže motoru Lifan do jednonápravového traktoru závisí pouze na modelu rámu, do kterého má být namontován.

Samotná instalace se provádí v několika jednoduchých krocích, zvládnout s nimiž i osoba daleko od předmětu a nikdy nebyl zapojen do takové věci:

 • Demontáž starého motoru. To se obvykle provádí běžným otevřeným klíčem nebo hlavicí. a odpojte lanko plynu, pokud je přítomno. Před demontáží také odstraňte řemen, který přenáší točivý moment na převodovku.
 • Instalace nového motoru. Provádí se pomocí stejných spojovacích prvků, pokud jsou stejné. Pokud ne, můžete si tyto úchyty sami předělat vyvrtáním otvorů nebo v případě potřeby i přivařením dalších kovových desek.

Instalace vznětového motoru LIFAN 6.5 л.с. na jednonápravovém traktoru Neva

Výroba vznětového motoru NEVA = vznětový motor NEVA LIFAN 6.5 www.moto18.ru.

Samotný jednonápravový traktor Cascade je pro zahrádkáře zajímavý, protože je dostatečně kompaktní, snadno se převáží. Určeno především pro použití na venkově, v malých zahradách a sadech. Přesto je zde dobrá příležitost rozšířit možnosti tohoto powerpacku pomocí přídavných zařízení.

Instalace je dostatečně jednoduchá, nejčastěji se upevnění motoru Lifan 6.5 shoduje s továrním a stačí vyměnit motor, nastartovat a začít používat. Existují však případy, kdy se upevnění mírně liší. V takovém případě “dostat se z této situace” se mohou lišit.

Nejjednodušší je vyrobit adaptérovou desku, do které uděláte otvory pro držáky motoru a přivaříte ji. Pokud taková možnost neexistuje, jednoduše ji přišroubujte k původním sedadlům na rámu.

Je motor Lifan vhodný pro model Mole?

Krtek je vybaven slabým motorem o výkonu 4 koní, protože rám tohoto modelu neumožňuje instalaci silnějšího motoru.

Motor pro Krtka je mnohem levnější, což je pro mnohé jedině plus. Tento kypřič je na svou velikost dostatečně velký, aby zvládl práci při orbě. Samozřejmě se vyplatí ji používat na velmi malých pozemcích, kde nepotřebujete velký výkon a dlouhé hodiny práce.

Recenze motorů Lifan

Vzhledem k tomu, že elektrické kultivátory jsou malé nástroje, jsou oblíbené v mnoha zemích, kde se lidé věnují zemědělství. Bez motorového kypřiče je těžké obdělávat půdu na malém pozemku. Traktor není vždy po ruce a nevyplatí se, a kopat ručně lopatou je zdlouhavé a obtížné, zejména pokud je půda dostatečně hustá.

Motory Lifan pro kultivátory se osvědčily jako velmi oblíbené, protože nejsou drahé. Kromě toho jsou nenáročné na údržbu, snadno se obsluhují a nevyžadují velkou údržbu. Motory mají dobrý výkon a jsou spolehlivé.

Jejich vývoj je především zásluhou japonských inženýrů. Čínský průmysl málokdy vyvíjí něco nového. Nejčastěji prostě přebírají zkušenosti svých kolegů a berou si úspěšný příklad. Stojí za zmínku, že takové motory se často používají v přenosných generátorech, u nichž je hlavním kritériem spolehlivost instalovaného motoru. Někteří dokonce používají motor jako místní vozidlo pro přepravu písku, palivového dřeva nebo jiných předmětů.

Záběh nového motoru

Názory na toto téma se značně liší. Někteří doporučují startovat a okamžitě běžet na poloviční výkon. Jiní radí nechat motor běžet na volnoběh, zahřát ho. Ve skutečnosti byste měli postupovat přesně tak, jak je napsáno v návodu k obsluze, protože to nejsou hloupí lidé, ale ti, kteří navrhují motor a vypočítávají jeho kapacitu.

Zajíždění motoru obvykle trvá dlouho, ale pokud je vše provedeno podle návodu, neměly by se vyskytnout žádné problémy. Pokud se vyskytnou, je třeba mít na paměti, že motor je nový, což znamená, že je v záruce. Lze jej bez problémů vyměnit za nový nebo alespoň opravit.

Údržba motoru

U zcela nového motoru by se neměly vyskytnout žádné závažné problémy a je lepší vyzkoušet jeho maximální výkon během záruční doby. Údržbu motoru provádí majitel sám, ačkoli s motory Lifan u motorových kypřičů by neměly být žádné problémy.

Pokud se vyskytnou problémy, je třeba dodržet několik jednoduchých postupů, po kterých se motor začne opět fungovat “jako nový”:

Žádné další úpravy nejsou nutné, protože zapalování těchto motorů je elektronické. Po provedení výše uvedených kroků nastartujte motor.

Oprava motorového bloku

Pokud náhle zjistíte, že nemůžete nastartovat motor Lifan instalovaný na jednonápravovém traktoru, vyplatí se provést jednoduchou kontrolu. Za tímto účelem je třeba provést řadu úkonů, při kterých můžete snadno zjistit příčinu poruchy motoru a snadno ji opravit:

Jak namontovat motor Lifan do jednonápravového traktoru Neva.

 • Zkontrolujte přívod benzinu. Motor může “uchopit”, Stroj se nepodaří nastartovat, protože je špatně nasáván benzín z nádrže. Příčinou může být ucpaný vypouštěcí otvor v zátce, kterým se do nádrže vhání více vzduchu místo benzinu, který odtud uniká. Hadice může být ucpaná nečistotami nebo se do nádrže dostalo něco jiného. Zkontrolujte všechny možnosti.
 • Kontrolní zástrčka. Nejdůležitější je, že aby MacBook Pro správně fungoval, musíte ho vyměnit.

Po odstranění těchto závad lze motor nastartovat. Pokud to nepomůže, je třeba hledat příčinu v samotném stroji.

Jak kalibrovat ventily?

Po určité době je nutné nastavit motor Lifan na motorovém rumpálu, protože dochází k poruchám, to znamená, že začne pracovat nesprávně. Ve skutečnosti není mnoho problémů, které by způsobovaly nesprávné chování jednotky. Jednou z hlavních příčin je nesprávné seřízení ventilů. Provedení je poměrně jednoduché, všechny práce se provádějí v několika krocích:

 • Demontáž krytu ventilu.
 • Mezera se podle všech předpisů obvykle pohybuje v rozmezí 0,02 až 0,12 mm, takže pro přesné nastavení je třeba použít měrku nebo nástroj.
 • Dále se provádí samotné seřízení pomocí šroubováku a měrky, která by měla být umístěna pod ventilem. Šroubovák se zase používá k vyšroubování seřizovacího šroubu.
 • Po seřízení je třeba kryt vrátit zpět na místo.

Výměna oleje

Motor vašeho motorového kultivátoru Lifan by měl být naplněn kvalitním olejem všech ročních období, nejlépe od dobrého výrobce. Výměna je dostatečně jednoduchá. Nejprve je třeba vypustit olej. Pak si pořiďte nový olej a přidejte ho do motoru. Postup provádějte nejlépe při horkém motoru, ale vypněte jej.

Sada pro montáž motoru na traktor s jednou nápravou

Montážní sada slouží k montáži dovezeného motoru na tuzemský jednonápravový traktor (převodovku) MB-1, Oka, Neva, Kaskad, Favorit, Luch a konstrukčně jim podobné.

Sada obsahuje řemenici, napínací kladku, napínák řemene, sadu spojovacího materiálu.

Při objednávání montážní sady uveďte informace, které potřebujeme pro správnou sadu vhodnou pro váš motor, a to:

 • Model motorového rumpálu, na který bude váš nový motor namontován, pro určení typu řemenice.
 • Model motoru, pro který si přejete zakoupit časovací sadu.
 • Průměr výstupní hřídele tohoto motoru (19 mm)., 20 mm., nebo jiné) bude nutné zvolit správný průměr řemenice.
 • Typ závitu na konci výstupní hřídele, metrický nebo palcový (můžete zkontrolovat jednoduchým 8″ šroubem, pokud nebude fungovat, jedná se o palcový závit).
 • Typ závitu dvou otvorů nad a pod výstupní hřídelí, které jsou nutné pro montáž držáku pro vyrovnání řemene (můžete zkontrolovat stejným šroubem)

Na základě těchto informací bude sestavena správná montážní sada.