Jak vyměnit kotouč na okružní pile Interskol

Sada nářadí potřebná k výměně

Pokud se pilový kotouč ruční pily Interskol poškodí, je nutné jej vyměnit. K tomu nejsou potřeba žádné zvláštní technické dovednosti ani speciální nástroje.

Potřebná sada se zpravidla skládá z několika šestihranných nástrčných hlavic a je součástí dodávky.

Bezpečnostní opatření pro instalaci

Rotační řezný prvek činí z kotoučové pily vysoce rizikový nástroj. Při výměně pilového kotouče proto dodržujte následující bezpečnostní pokyny:

  • Odpojte nářadí od elektrické sítě. Při výměně pilového kotouče hrozí nebezpečí, že dojde k náhodnému stisknutí spouštěcího tlačítka a k nenapravitelnému poškození zdraví obsluhy;
  • Zkontrolujte, zda nejsou pojistná matice a hřídel deformované a zda nedošlo k jejich odštípnutí. Jejich přítomnost může způsobit, že se disk během provozu náhodně oddělí a zraní obsluhu;
  • Nahraďte speciálními rukavicemi. Chrání vaše ruce před pořezáním a odřeninami.

Kotoučová pila Interskol DP-165/1200

vyměnit, kotouč, pile, interskol

Přijímáme vrácení a výměnu tohoto výrobku v souladu se zákonnými požadavky.

Termíny pro návratové orgány

Vrácení do 14 dnů (u zboží vyhovující kvality).

Zpětná přeprava zboží je na základě dohody.

Podmínky pro vrácení a výměnu Společnost vrací a vyměňuje tento výrobek v souladu se zákonnými požadavky. Vrácení zboží do 14 dnů od jeho převzetí (u zboží v prodejní kvalitě). Zpětná přeprava zboží je na náklady kupujícího. Podle „Zákona o ochraně práv spotřebitelů“ mají kupující v našem e-shopu právo na výměnu nebo vrácení výrobku zakoupeného u nás v prvních 14 dnech po nákupu. Upozornění. vyměnit nebo vrátit lze pouze nové zboží, které nebylo použito a nevykazuje známky používání, jako jsou škrábance, oděrky, oděrky nebo úpravy softwaru. Neporušené musí být také následující prvky:. kompletní sada výrobku;. Neporušenost a všechny součásti obalu musí být neporušené;. štítky;. tovární značení. Pokud výrobek nefunguje, vyměňte nebo vraťte výrobek pouze tehdy, pokud autorizované servisní středisko potvrdí, že nebyly porušeny provozní podmínky. Pro vrácení peněz by spotřebitel měl mít záruční list a doklad o koupi. Peníze lze vrátit v den vrácení nebo v případě, že v pokladně nejsou peníze, maximálně do 7 dnů.

Kotoučová pila Interskol DP-210/1900EM

Společnost provádí vrácení a výměnu těchto výrobků v souladu se zákonnými požadavky.

Období návratu

Vrácení do 14 dnů (u zboží, které není vadné).

Zboží lze vrátit po předchozí domluvě.

Vrácení a výměna zboží podléhá zákonným požadavkům. Vrácení zboží do 14 dnů (u zboží běžné kvality). Zpětné doručení zboží je na náklady kupujícího. V souladu se zákonem o ochraně spotřebitele mají zákazníci našeho internetového obchodu právo na výměnu nebo vrácení zboží zakoupeného u nás během prvních 14 dnů od nákupu. Upozornění. vyměnit nebo vrátit lze pouze nové nepoužité spotřebiče bez známek používání, jako jsou škrábance, vrypy, oděrky, nebo spotřebiče, které nebyly upravovány. Musí být také zachována:. kompletní soubor zboží;. neporušenost a všechny součásti obalu;. štítky;. tovární značení. Pokud výrobek nefunguje, vyměňte jej nebo vraťte pouze s potvrzením servisního střediska schváleného výrobcem, že nebyly porušeny provozní podmínky. Pro vrácení peněz musí mít zákazník záruční list a doklad o koupi. Peníze mohou být vráceny v den vrácení, nebo pokud nejsou k dispozici, nejpozději do 7 dnů.

Konstrukce a princip činnosti kotoučové pily

Ruční kotoučová pila se od pokosové pily liší tím, že nemá otočný rám stolu a umístění rukojeti. Obecně jsou si však oba modely podobné vnitřní konstrukcí, principem fungování a neliší se složitostí. Následující obrázek ukazuje konstrukci ruční kotoučové pily.

Stroj obsahuje tyto hlavní součásti.

  • Horní ochranný kryt s vývodem na piliny.
  • Pouzdro, ve kterém je umístěn elektromotor a startovací tlačítko. Některé modely elektrických pil mohou být napájeny z baterie. Akumulátor je rovněž umístěn na krytu.
  • Spodní (posuvný) ochranný kryt, který se automaticky zavře, jakmile nůž opustí obrobek.
  • Pilový kotouč. K hřídeli převodovky je připevněn maticí nebo šroubem.
  • Paralelní zastávka. Umožňuje provádět čisté řezy bez použití dalších pomůcek.
  • Základní deska stroje. Umožňuje umístění nástroje v různých úhlech na obrobku nebo vodicí liště.
  • Regulátor hloubky. Lze jím nastavit dosah nože vzhledem k základní desce.
  • Nastavení úhlu sklonu podrážky. Umožňuje naklonění stroje pro řezání pod úhlem.

Princip fungování nástroje je následující. Napájení ze sítě nebo z baterie je přivedeno na startovací tlačítko, které přeruší obvod. Napájení elektromotoru se provádí stisknutím tlačítka start. Elektrické schéma stroje je uvedeno níže.

Elektromotor se spustí a přes redukční převodovku přenáší rotační pohyb na pilový kotouč. Přístroj je namontován s podkladovou deskou na obrobek nebo vodicí lištu, následuje podélné i příčné řezání.

Interskol DP-1600 má podle zákazníků velmi praktickou funkci, která udržuje pracoviště čisté. To je možné díky speciálnímu vývodu, který umožňuje připojení vysavače k odstranění pilin. Pokud jde o pohodlnou obsluhu, pilový kotouč lze bezpečně držet v rukou, k tomuto účelu výrobce poskytl pohodlné rukojeti ve dvou kusech.

K jakým poškozením může dojít a jak je rozpoznat

Velmi typické poruchy kotoučových pil jsou následující:

Nástroj již není zapnutý. Je třeba zkontrolovat síťový kabel, zástrčku, jinak může být problém s elektrickými kartáčky;

Motor se příliš přehřívá. Pravděpodobně došlo k přerušení mezi závity (zkratu). To je buď v kotvě, nebo ve statoru, konkrétně v jejich cívkách. Může se stát, že tento nástroj prostě příliš využíváte;

-Převodovka kotoučové pily se také může přehřát. Příčinou je vadné ložisko. Nebo jsou převody nedostatečně mazané;

kartáče jiskří. Jsou zkrátka již značně opotřebované;

pozorujete na vnější straně rozvodu motoru kroužek hoření. Tento jev je způsoben vadným vinutím kotvy. Nebo je prostor v lopatkách sběrače znečištěn grafitovým prachem;

Vůbec žádný výkon. Příčinou je nízké síťové napětí, poškozené vinutí motoru, opotřebované elektrické kartáče, vadné startovací tlačítko;

Při chodu kotoučové pily jsou slyšet nepříjemné zvuky. Ložiska nebo ozubená kola v převodovce jsou určitě poškozená;

motor velmi silně hučí, ale jednotka se nespustí. To naznačuje, že se jedná o ozubený klín.

Jak si vybrat

Ne každý ví, jak vybrat správný výrobek pro danou práci.

Abyste si mohli vybrat správný pilový kotouč, je důležité znát základní parametry, které je třeba při práci zohlednit.

  • Průměr disku. Je v rozmezí od 13 do 50 centimetrů. Čím větší průměr, tím větší obrobek lze zpracovávat.
  • Průměr čelní plochy. Tento rozměr se vždy udává v milimetrech a výrobek je přizpůsoben velikosti pily. Mezi nejoblíbenější nástroje na opracování dřeva patří úhlové brusky o rozměrech 16, 20 a 22 mm a čelní brusky o rozměrech 20, 22, 24 a 30 mm.
  • Počet segmentů. Může se pohybovat v rozmezí od 10 do 150. Čistota řezu závisí na počtu zubů, čím více, tím lépe.

Je třeba věnovat pozornost tloušťce bitů, zejména pokud plánujete pracovat s tvrdým materiálem. Silnější výrobky mají delší životnost, ale jejich řezná schopnost je prodloužena na kratší délky řezu. Pokud je nutné, aby nástroj spotřeboval méně materiálu z výrobku, je nutné zvolit tenčí kotouč.

Co byste měli vědět při výběru pokosové pily

Je lepší vybírat výrobky od renomovaných výrobců na trhu, kteří se již spotřebiteli osvědčili. Takové nástroje vás nezklamou, ale jejich jedinou nevýhodou je jejich cena.

Jak si vybrat?

Pro správný výběr je při koupi disku důležité vzít v úvahu

  • specifikace kotoučové pily;
  • všechna označení;
  • Vzhled zubů;
  • typ čepele;
  • typ řezaného materiálu.

Výměna pilového kotouče Festool stolní okružní pila SawStop TKS 80 EBS

Abyste si nevybrali správný pilový kotouč, je důležité vzít v úvahu nejen rozměry kotouče a ochranu nástroje, ale také. Důležitý je také výkon tohoto stroje a jeho sklon k přehřívání. Tyto parametry ovlivňují, jak rychle můžete pracovat a kolik zastávek musíte udělat, abyste pilu ochladili.

Označení čepele vám poskytne co nejvíce informací o jejích vlastnostech a schopnostech.

Pokud jsou informace neúplné, je to varovné znamení. A v kombinaci s podhodnocenými cenami vás to může dokonce donutit jít do jiného obchodu.

Dalším kritériem, které může přímo vypovídat o kvalitě výrobku, je počet zubů. Čím méně zubů, tím lepší kvalita řezu. Kotouče s řídkými zuby však zpravidla zvládnou pouze hrubovací práce, ale při mnohem vyšších otáčkách. Proto je důležité správně posoudit požadovaný výsledek.

Při samostatném výběru bez pomoci asistenta prodeje je důležité nezaměňovat výrobky pro kyvné a kotoučové pily. Tyto pilové kotouče lze rozlišit pouze podle typu sklonu zubů. Čepele s neutrálním nebo negativním sklonem špatně drží materiál, rychle se blokují a neřežou čistě. Síla motoru může vést k přehřátí. Pro kotoučové pily jsou vhodnější pilové kotouče s agresivním pozitivním úhlem, pokud výrobek neurčuje jinak.

Zvažte jednotlivá použití kotoučových pil.

  • Pro hrubovací práce na dřevě se volí bity s rovným ozubením.
  • Pro řezání betonu a dřevotřískových desek (cementotřískové desky) je nejvhodnější vrták s plochými zuby a zkosenými hranami, protože snadno snáší beton nebo hřebíky v drážkách.
  • Pro práci s laminátem a laminovanými dřevotřískovými deskami je správnou volbou kotouč s řadou konkávních trojúhelníkových zubů. Usnadňuje provádění řezů, aniž by bylo nutné obrobek nejprve označit.
  • Pro měkké kovy, jako je hliník, se nejlépe hodí kotoučová pila se střídavě lichoběžníkovými a plochými zuby.
  • Pro práce na překližce a dřevotřískových deskách je nejlepší použít univerzální pilník.
  • Pro náročné aplikace je pro ruční řezání materiálů, jako je kámen, nutný diamantový kotouč.

Demontáž a výměna kotoučů na kotoučové pile

Díky konkurenci na trhu se nabídka elektrického nářadí neustále rozšiřuje a ceny jsou stále dostupnější. Dnes je ženy dávají mužům jako dárek k 23. únoru nebo je dávají příbuzným a přátelům k narozeninám. Téměř každý druhý pracující člověk má vlastní kotoučovou pilu.

Časem se kotouče poškodí (otupí se nebo se zlomí) a je třeba je vyměnit v závislosti na zpracovávaném materiálu. Například kovovým řezným nožem nelze řezat dřevo. Proto je schopnost rychle a správně vyjmout pilový kotouč a nasadit nový pro každého nezbytností.