Sekačka na trávu Oleo-Mac Sparta 25 se nespustí

Oleo-Mac Sparta 25

Hledáte pozitivní a negativní recenze produktu Oleo-Mac Sparta 25?

Zpracovali jsme 55 negativních, záporných a kladných recenzí z 11 zdrojů.

Uvádíme všechny výhody a nevýhody modelu Oleo-Mac Sparta 25. Nic neskrýváme a zveřejňujeme všechny pozitivní i negativní upřímné recenze zákazníků na Oleo-Mac Sparta 25 a nabízíme také alternativní produkty stejného typu. Vyplatí se ho koupit? Rozhodnutí je na vás!

Proč se sekačka vypíná: Příčiny a řešení

Důvod, proč váš nástroj náhle přestane fungovat, konkrétně otáčky motoru nejsou zachyceny, přeruší se nebo se lidově řečeno „zastaví“, může být více než jeden. Často není na vině jen samotný motor, ale také příbuzné systémy, součásti stroje a zcela jiné části, které souvisejí s přípravou směsi paliva a vzduchu, její kvalitou, dopravou nástroje do motoru. Podívejme se na některé z těch nejběžnějších:

 • Nevyzvedával výkon motoru. Může být poškozena mechanika pohonu motoru nebo mohou být problémy s karburátorem, ale hlavní příčinou je zanesený vzduchový filtr. Aby se situace změnila, je třeba ji vyjmout, vyčistit, a pokud již není použitelná, nahradit ji novou, kterou si ihned objednáte na našich webových stránkách. Pokud lanko neustále odpadává od karburátoru. rozeberte stroj a pevně jej upevněte nebo kupte nové, pokud jsou na prvku praskliny nebo jiné druhy deformací.
 • Při vysokých otáčkách. víčko palivové nádrže je ucpané. vyčistěte ho nebo kupte nové. častěji se jedná o vadný karburátor. V informačních článcích uvádíme informace o správném nastavení všech šroubů. Zkontrolujte kvalitu přívodní palivové hadice a v případě potřeby ji vyměňte za novou.
 • Když se zahřeje. Objevuje se v době, kdy se palivo v karburátoru doslova vaří. Může se vyskytnout v případě řídkého, rotačního plynu (ne diskového plynu). Jedinou možností je vyměnit karburátor za nový. Možností je také propíchnutý zapalovací drát nebo cívka. V tomto případě nahraďte poslední prvek.
 • Spuštění a zastavení (ihned po nastartování). Hlavní příčinou této situace je přenastavený nebo špatně seřízený karburátor. Výrazné vibrace signalizují nepravidelnou dodávku paliva a kompetentní seřízení jednotky pomůže situaci napravit.

Doufáme, že jste našli odpověď na otázku, proč se vaše sekačka na trávu vypíná, a že všechny navrhované díly jsou zde pro vás jako vždy. Ať už potřebujete píst do sekačky na trávu, nový karburátor nebo související komponenty, vše najdete v obchodě Petrol-Zip.

Sekačka na trávu Oleo-Mac Sparta 25

Jsme oficiálním prodejcem společnosti Oleo-Mac na Ukrajině a poskytujeme oficiální dvouletou záruku od výrobce.

Při koupi jakéhokoli nástroje Oleo-Mac, pokud je oficiálně dodán na Ukrajinu, dostanete záruční list tohoto druhu.

Rychlé dodání po celé Ukrajině

Naše společnost zajišťuje rychlé doručení po celé Ukrajině společně s dopravními společnostmi Ukrposhta, Nova Poshta, Delivery, Justin, Meest.

Záruka nejlepší ceny! Váš výrobek je levnější? Volejte!

Objem válce (cm). krychle) 25,4 Výkon (kW/l).с.) 0,8 / 1,0 Hmotnost (kg) 6,2 Průměr trubky (mm) 26 Objem plynové nádrže (l) 0,750 Kompletní. žací nůž Ramenní popruh Spojka. ano

Sekačka na trávu Oleo-Mac Sparta 25. Nejlepší volba na Ukrajině v současné době, a to i při vynikajícím poměru ceny a výkonu.

Oleo-Mac SPARTA 25 ПОЛНАЯ СБОРКА БЕНЗОКОСЫ нюансы запчасти запуск

Odborníci v oblasti zahradní techniky se domnívají, že v současné době je nejúspěšnějším modelem pro domácí použití Oleo-Mac Sparta 25, který je ideální pro zahradní nebo krajinářské práce. Pokud si včas pořídíte vyžínač Sparta 25, můžete si být jisti, že váš trávník nebo louka budou vždy vypadat bezvadně.

sekačka, trávu, oleo-mac, sparta, nespustí

Vynikající výkon je výsledkem robustnosti kované ocelové ojnice a klikového hřídele a instalace speciálního spalovacího motoru, který si zachovává účinnost i při nízkých otáčkách.

Každá sekačka Oleo-Mac Sparta 25 je vybavena rychloupínacím systémem pro rychlou aktivaci motoru a odstředivou spojkou, která díky slinutým podložkám zabraňuje deformaci dílů. Mezi další výrazné výhody patří. žací hlava „tap’n go“, která automaticky uvolňuje vlasec, kovový nůž se třemi zuby a samozřejmě praktický design filtru. Z hlediska provozního komfortu vyniká Sparta 25 nízkými vibracemi, což je umožněno izolací součástí od motoru a vložením automaticky mazaných ložisek.

Sekačka na trávu Sparta 25. Je to zdaleka nejlepší sekačka na trávu ve své třídě, která si získala velkou oblibu jak mezi amatéry, tak mezi profesionálními sekači trávy a plevele. Je také výhodné nejen v provozu, ale i při opravách (nedej bože, aby se objevily nějaké poruchy), ale je to velká vzácnost. Často slýcháme zpětnou vazbu od zákazníků, kteří říkají, že travní sekačka pracovala více než 10-15 let a nedošlo k jediné poruše, a pak nadále pracuje, a to v plném slova smyslu, na výrobu sena nebo sečení velkých ploch.

Užitečná rada: Před použitím, zejména pokud jste s takovým strojem nikdy nepracovali, je nutné si pečlivě přečíst návod k použití, abyste se s ním seznámili a předešli nepředvídatelným škodám. Pokud po přečtení návodu některým bodům nerozumíte, můžete nám kdykoli zavolat na telefon nebo přijít do naší prodejny a nechat si poradit od manažerů a při nákupu zařízení v prodejně vám poradíme se všemi otázkami a provedeme předprodejní přípravu.

Stroj musí projít záběrovou zkouškou! Sekačku ani jiné elektrické nářadí Oleo-Mac nikdy nepoužívejte při volnoběhu, mohlo by to mít vážné následky. Rovněž není nutné, aby poměr oleje byl větší než 1:50, tj. 20 litrů oleje a 1 litr běžného benzínu 92 nebo 95, nejlépe u dobré čerpací stanice. Mimochodem, k přípravě směsi je vhodné použít velkou lékařskou stříkačku o objemu 20 cm3. Při práci je nutné sekačku spustit, po vypracování prvních tří. pět nádrží benzínu se žací hlavou a linkou, zatížení je vyšší než u nože, což je to, co potřebujeme, nářadí je spuštěno se zátěží, poté můžete sekat s kovovým nožem. Pro pracovní směs použijte originální olej Oleo-Mac Prosint 2T Evo je polosyntetický olej od společnosti Oleo-Mac, na rozdíl od minerálních olejů jiných výrobců prakticky nezanechává stopy v pístní skupině a jeho cena je prakticky stejná. Doporučujeme také zakoupit stejné převodové mazivo, v převodovce nové pily na trávu již je, ale bude třeba jej přidat v sezóně asi 5krát, v závislosti na tom, kolik bude pracovat benzinová strunová sekačka na trávu. Nedoporučuje se přeplňovat plnou převodovku mazivem, je nutné mazat pouze ozubená kola v převodovce, která se projeví, když odšroubujete zátku z provozního otvoru převodovky. S dotazy se obracejte na naše manažery, budeme se snažit, aby byla vaše práce s nástrojem srozumitelnější a pohodlnější.

Sekačka se nespustí nebo se spustí, ale zastaví se. Jaký je důvod?

Abyste tomu porozuměli, musíte znát princip fungování stroje obecně. Někdy se stává, že nově zakoupená pila nestartuje a vy jste nuceni spěchat do servisního střediska, v takovém případě doporučujeme, abyste

pečlivě si přečtěte návod k obsluze; podrobně si prostudujte způsob prvního spuštění a záběhu sekačky; snažte se pochopit princip fungování výrobku; způsob čerpání benzínu atd.

Kvalita benzínu je špatná; poměr benzínu a oleje je nesprávný; jemný filtr je ucpaný; chybí jiskra.

Sekačka na trávu po zimě nenastartuje

V takových případech je nutné nechat stroj opravit. Vyjměte palivový systém včetně filtrů (vzduchový filtr, palivový filtr), demontujte karburátor, vyčistěte a propláchněte jednotlivé části. Vyfoukněte filtry vzduchem. Dbejte na kvalitu paliva a oktanové číslo.

Je třeba vzít v úvahu, že výrobky známých značek, jako jsou STIHL, Husgvarna a další, nebudou fungovat na levný benzín s nízkým oktanovým číslem. AI 92 nebo vyšší třída paliva z čerpacích stanic je pro ně vhodnější, protože čerpací stanice mají někdy špatný benzín. Použití kvalitního benzínu s vysokým oktanovým číslem určuje, jak dlouho lze sekačku používat a jak dlouho vydrží.

Nezapomeňte také, že pokud budete zředěnou palivovou směs skladovat delší dobu, její účinnost se zhorší, což také povede k tomu, že sekačka nenastartuje. Proto je třeba směs ředit po částech, tj. jen tolik směsi, kolik se jí vyrobí najednou. V návodu k obsluze je jasně popsán a vysvětlen poměr směsi benzínu a oleje. Přísné dodržování správných proporcí vám alespoň pomůže vyřešit několik otázek, proč sekačka nestartuje a co v takových případech dělat.

sekačka se spouští a zastavuje. Co dělat?

Jiskra je a vše se zdá být v pořádku, ale sekačka nenastartuje. v takovém případě zkontrolujte odvzdušňovací ventil v palivové nádrži. Ucpaný ventil má za následek podtlak v nádrži a karburátor nedostává dostatek benzinu, takže sekačka se rozběhne, ale pak se zastaví. Abyste to vyloučili, vyčistěte ventil a zkuste sekačku nastartovat s ne zcela zašroubovaným víčkem nádrže. 2. Pokud sekačka nenastartuje, vyjměte a vyčistěte palivový filtr a před opětovným spuštěním zkontrolujte všechny části karburátoru. Sekačka opět nenastartuje, vyndá se vzduchový filtr, zkuste ji nastartovat bez něj, pokud nastartuje, znamená to, že příčinou je vzduchový filtr.

Sekačka nestartuje, jiskra je pryč

Při nedostatku jiskry je třeba zkontrolovat kontakty a správnou mezeru mezi nimi, kabel zapalovací svíčky a samotnou zapalovací svíčku. Zapalovací svíčku zkontrolujete tak, že ji odšroubujete, připojíte k ní drát, přiložíte ji bokem ke krytu motoru a několikrát zatáhnete za startér, jako byste zapínali sekačku, zároveň se podíváte na žhavič a kontakt zapalovací svíčky, mezi nimi by měla probíhat jiskra. Pokud stále nemáte jiskru, vezměte novou zapalovací svíčku a postupujte stejně. Pokud jiskra stále chybí, je problém v kabelu nebo svorkách a je nejlepší je vyměnit.

sekačka se za studena nespustí

Při startování studeného motoru se nedoporučuje zrychlovat. Nakloňte sekačku tak, aby byl vzduchový filtr nahoře, stiskněte 5-6krát tlačítko sání, nastavte páčku funkčního spínače do polohy „start“, několikrát zatáhněte za startovací šňůru, dokud se motor nerozběhne. Po několika sekundách chodu motoru vypněte startér.

Sekačka na trávu nestartuje, když je horká

Pokud byla sekačka nedávno v provozu a je ještě horká, ale nechce nastartovat. zatáhněte za spoušť plynu, několikrát prudce zatáhněte za startovací šňůru, dokud motor nenastartuje, a pak spoušť plynu uvolněte. Pokud uplynula dostatečně dlouhá doba a sekačka vychladla, je třeba ji nastartovat stejným způsobem jako při studeném startu. Pokud výše uvedené postupy nepomohou a sekačka se nespustí, měli byste zavolat servisní středisko.

Opravy a servis sekaček na trávu.

Specializované servisní středisko „Agrotehservis. Celosvětový záruční a pozáruční servis sekaček na trávu! Pozor! Informace pro uživatele!

Sekačka na trávu Oleo-Mac Sparta 25 se nechce nastartovat

Abyste mohli seřídit samotný karburátor, musíte se seznámit s jeho strukturou a zapamatovat si pořadí prací, které se provádějí při seřizování dílů odpovědných za správnou funkci součástí zařízení a souvisejících dílů. Zacházejte s pilou opatrně, aby bylo možné seřídit systém řetězové pily a stanovit maximální přípustné hodnoty.

O konstrukci karburátoru

Karburátor slouží k míchání palivové směsi se vzduchem ve stanoveném poměru. Při nedodržení správného dávkování je ohroženo zdraví motoru. Pokud se při míchání složek dostane do motoru hodně vzduchu a není dostatek paliva, je tato směs považována za „špatnou“.

Nepřeplňujte motor, aby nedocházelo k jeho poruchám nebo aby nedocházelo ke spotřebě velkého množství paliva v porovnání se vzduchem. Seřízení karburátoru je nutné nejen před prvním použitím, ale také při zjištění jakýchkoli abnormalit. Před prvním použitím řetězovou pilu vždy nastartujte.

Konstrukce karburátoru obsahuje standardní sadu prvků, ale může se mírně lišit v závislosti na výrobci. Součásti:

 • Nadace. Jedná se o speciální trubku, která vizuálně připomíná aerodynamický design. Vzduch jím prochází. V příčném směru je klapka uprostřed trubky. Svou pozici můžete změnit. Čím více se tlačí do průchodu, tím méně vzduchu se nasává do motoru.
 • difuzér. Toto je označená část trubky. Zvyšuje průtok vzduchu v segmentu, odkud pochází palivo.
 • přívodní potrubí paliva. Palivová směs je obsažena v plovákové komoře a poté přechází do vstřikovače, odkud vstupuje do trysky.
 • Plováková komora. Jedná se o samostatný konstrukční prvek, který připomíná tvar nádrže. Navrženo tak, aby udržovalo optimální hladinu paliva před vstupem do sání vzduchu.

Nejste si jisti, kterou motorovou pilu vybrat? Přečtěte si náš článek.

Hledáte levnější, ale spolehlivý a osvědčený model? Podívejte se na řetězové pily ruské výroby.

Nebo výzkum zahraničních výrobců řetězových pil, jako je Calm.

Co potřebujete k vlastnímu seřízení a nastavení motorové pily

Každý majitel karburátoru musí mít správné nářadí pro nastavení tohoto systému. Na zařízení jsou tři nastavovací šrouby. Jsou označeny značkou:

 • L. šroub pro nastavení nízkých otáček.
 • H. šroub pro nastavení vysokých otáček.
 • Т. nastavuje volnoběžné otáčky, většinou se používá pro experimenty.

Před seřízením karburátoru je třeba přístroj připravit:

 • Motor je zahřátý, t.е. se spustí přibližně 10 minut před zahájením opravy a vypne se při zahájení práce (viz „Zahájení práce“ na straně 31)., Jak nastartovat motorovou pilu).
 • Kontrola a propláchnutí vzduchového filtru.
 • Řetěz se zastaví otáčením šroubu T až na doraz (viz „Stop“). Řetězový olej).

Pro bezpečnou opravu si připravte rovnou plochu, na kterou můžete jednotku opatrně umístit a odšroubovat řetěz v opačném směru. Je vyžadován otáčkoměr. Zjistí závadu na karburátoru. Při otáčení šroubů by měl být zvuk dokonalý a naprosto rovný. Pokud se objeví vrzavý tón, je směs přesycená.

Jak správně naladit pilu vyladěnou z výroby

Nastavení karburátoru se dělí na dva hlavní kroky. První z nich se nazývá hlavní. Provádí se při běžícím motoru. Druhý se provádí, když je motor zahřátý.

Pro úspěšné dokončení procesu seřízení karburátoru je třeba si přečíst návod k obsluze konkrétního modelu, abyste zjistili pokročilé funkce konfigurace.

První fáze

Nastavovací šrouby pro nejvyšší a nejnižší otáčky by se měly pohybovat ve směru hodinových ručiček, dokud není dosaženo nejvyššího odporu. Když šrouby dosáhnou dorazu, je třeba jimi otočit a nechat je pootočené o 1,5 otáčky.

Základní fáze

Motor startuje při středních otáčkách a zahřívá se asi 10 minut. Nastavovací šroub volnoběžných otáček by měl být ve směru hodinových ručiček. Je k dispozici pouze při stabilním chodu motoru. Musíte zajistit, aby se řetěz během tohoto procesu nepohyboval.

Strunová sekačka Oleo-Mac Sparta 25

Sekačka na trávu Sparta 25 TR. Vysoce výkonná benzínová sekačka na trávu, ideální pro.

zveřejněné údaje a vyobrazení nejsou závazné, pokud jde o specifikace materiálů, protože ty budou vždy podléhat technickému zdokonalení.

Výměna pístu u sekačky Efco stark 25 a Oleo-Mac Sparta 25. Přímý tlumič výfuku, kovaná ojnice a součásti pístní skupiny. Nad stránkami. normální píst, vlevo a dole. kované. sparta 25 / sparta 250 t Výkon/objem 1.0 HP. 0.8 kW/25.4 cm³ Řezné komponenty o průměru 130 mm. Hlava TapGo s 2.Průměr 40 mm. řádek. Průměr 255 mm. kotouč se 3 lopatkami

Vyžínač trávy nezvyšuje rychlost, co s tím??

Jak začít diagnostiku křovinořezu

Pokud sekačka nenastartuje nebo se po nastartování okamžitě zastaví, je třeba postupně zkontrolovat všechny hlavní součásti. Kontrolní algoritmus je následující:

 • Palivová nádrž (kvalita paliva);
 • Zapalovací svíčka a průchod zapalovací svíčky;
 • Vzduchový filtr;
 • Palivový filtr;
 • Odvzdušňovací zátka;
 • Výfukový port.

Tyto komponenty jsou nejčastěji zdrojem závažných problémů, které lze po důkladné kontrole opravit.

Kontrola palivové směsi

Před nastartováním motoru benzinového travního koníka zkontrolujte přítomnost a kvalitu palivové směsi. Nešetřete, nebuďte chamtiví ani „chytří“. Oprava, přestavba nebo výměna pístní skupiny vás přijde příliš draho (někdy až na 70 % ceny nového nástroje). Směs oleje a paliva vždy připravujte podle pokynů. Vypočítejte jeho množství ze skutečných potřeb. Nadměrné množství benzínu, které zůstane po práci, časem ztratí své vlastnosti.

Proveďte diagnostiku zapalovací svíčky a zapalovacího kanálu

Pokud je palivová směs kvalitní a sekačka nenastartuje, může být příčinou ucpaná zapalovací svíčka. K opravě stačí obyčejný klíč na zapalovací svíčky (určitě ho má každý motorista) a náhradní zapalovací svíčka.

 • Odšroubujte zapalovací svíčku a vyčistěte ji;
 • Důkladně ji vysušte (nepalte ji);
 • Vypusťte přebytečné palivo z komory otvorem pro zapalovací svíčku a vysušte ji;
 • Očistěte starou zapalovací svíčku od sazí pilníkem nebo pilníkem na nehty;
 • Nastavte mezeru na vzdálenost 1 mm (můžete zkontrolovat pomocí libovolné mince);
 • Vyměňte vše a zkuste spustit vyžínač plevele.

Vysušte kanál po dobu nejméně 30-40 minut. V opačném případě hrozí opětovné zaplavení a nová zapalovací svíčka.

Pokud zapalovací svíčka funguje, její pouzdro je zcela suché a sekačka nechce nastartovat, namažte závitové spoje benzínem. Měla by být mírně navlhčená. Bez ohledu na to, jak dobrá je jiskra, v suché komoře není co zapálit.

Pokud se motor sekačky na trávu stále nedaří nastartovat, musíte vyloučit nedostatek jiskry způsobený špatným kontaktem mezi zapalovacími svíčkami a vysokonapěťovým kabelem. Pokud je spojení v pořádku, ale přesto není jiskra, máte pravděpodobně „vadnou“ zapalovací jednotku. Bez průvodce se zde neobejdete, protože. к. Tento díl nelze opravit, ale prodává se jako kompletní jednotka.

Diagnostika filtrů sekačky

Dalším důvodem, proč se vaše benzínová sekačka na trávu dusí, může být vzduchový filtr. Chcete-li to vyloučit, zkuste vyjmout filtr a spustit benzínovou sekačku bez něj. Pokud funguje, je třeba vyměnit vzduchový filtr za nový nebo alespoň vyfoukat a důkladně vyčistit starý.

Palivový filtr může způsobit, že se benzínová sekačka na trávu nespustí. Toto je další krok našeho algoritmu. Zde zkontrolujeme stav filtrační vložky a v případě potřeby ji vyměníme za novou. Při výměně sacího potrubí nenechávejte sací potrubí zcela bez filtru. to je zakázáno v každém návodu k použití. Motor by se dal narychlo opravit.

Dýchací a výfukový otvor

Odvzdušňovací zátka je často znečištěná, takže brání nastartování choulostivých značkových modelů a škrcení. Úkolem tohoto prvku je vyrovnávat tlak v nádrži. Pokud je tato součástka ucpaná, vytváří v nádrži podtlak a brání odtoku paliva. Problém lze vyřešit vyčištěním odvzdušňovací zátky. K čištění můžete použít obyčejnou jehlu.

Správná funkce spalovacího motoru může být narušena, pokud jsou ve výfukovém otvoru nečistoty nebo pokud je sítko ucpané. To je problém starších modelů. Problém lze vyřešit tradičním čištěním a odstraněním síta zapalovací svíčky.

Vyžínač trávy Oleo-Mac Sparta 25 charakteristiky a recenze

toto je moje druhá recenze na tento křovinořez, první byla před několika lety. V sedmém roce svého provozu vyrábí seno, uklízí plochy. Provozuje se téměř každý den od května do září. Sekačka nechce nastartovat, před rokem vyschla a praskla palivová hadice Po výměně hadice je po problému. I zapalovací svíčka je originální, jen jednou jsem upravil mezeru. Doporučuji všem. Stokrát lepší než čínský motor

Oleo-mac sparta 25 používáme zhruba od roku 2007, možná i dříve. Každoročně sekáme 12 akrů pozemku, asi 5krát za léto. Je pravda, že se o něj dobře staráme. Vždy používejte pouze kvalitní olej a po každé sezóně vyčistěte vzduchový filtr. Přemýšlím, že bych ji možná měla vzít na preventivní prohlídku a nechat ji vyčistit, přece jen jí bude příští sezónu 10 let. Opravdu chci, aby vydržela a nepotřebuji další sekačku na trávu.

4 roky, to je v pořádku. Nevidím smysl v tom, abych ti říkal o funkcích, už jsi to všechno napsal. Ale vzhledem k monstróznímu manuálu, který nikdo nechce ctít, zde je algoritmus pro studený start. Nelekejte se, je to jen dlouhé slovo. 1). Položte zastrčenou sekačku na zem a 10krát stiskněte spouštěč (vsuvka ve spodní části). 2). Zapněte poloviční plyn (pravou rukou stiskněte spoušť plynu a ukazováček položte na plyn. dlouhé tlačítko. Pak uvolněte plyn). Zapnutí zapalování. 3). Posuňte páčku sytiče do dolní polohy („Choke“). několikrát (nejspíš třikrát) prudce trhněte startérem pravou rukou, zatímco levou rukou držíte gumový „předek“ na rameni. Motor chytne a okamžitě se zastaví. 4). Zatáhněte páčku sytiče do mezipolohy („Start“) a vytáhněte startér (to je důležité). Motor startuje. 5). Několik sekund zahřívání a zrychlování, poloviční plyn je vypnutý. Posuňte páčku sytiče nahoru do polohy „Run“. Na papíře to vypadá trochu složitě, ale ve skutečnosti je to velmi jednoduché a intuitivní. Nasaďte si pás na ramena a jděte sekat. Po několika minutách sečení (zahřátí motoru, ložisek a převodovky) ucítíte, že sekačka kope do zadní části a dojem nedostatečného výkonu se rozptýlí. U zahřátého motoru nastartuje ihned, přímo na řemenu. Po době záběhu se navíc výkon stejně zvýší. Benzín 92-95 a olej STIHL, trochu sirupu, který se prodává všude. 20 cm3 na litr.

Po mém základním elektrickém vyžínači trávy je tento vyžínač hračka. Posekal jsem 10 hektarů půdy. Tráva se nikdy nenamotala na cívku a nikdy ji neblokovala. Přestože tráva je vysoká 1,5 metru a kopřivy. Dodávaná linka je kvalitní, ale ne dostatečně. Kupujte pouze linky se čtvercovým průřezem. Vytváří skvělý řez. Všechny ostatní šňůry se v cívce slepí, dokonce i původní šňůra je zkroucená a tichá. Sluchátka jsou nutností: po celodenním sekání se pravé ucho stává trochu hluchým. Brýle nebo maska jsou povinné. Je mi jedno, jestli vás zasáhne do oka. Vibrace jsou znatelné, ale zvyknete si na ně. Je to vynikající kobylka, dojmy jsou jen pozitivní.

Používám ho už šest let. Stejný jsem koupil svému strýci. Doporučuji vám, abyste si nůž nabrousili velmi ostře a nabrousili také jeho hrany. Nejen část, která byla naostřena v továrně.

Sedmá sezóna provozu od první do poslední trávy. Grasshopper vždy v provozu. Dvůr je obrovský. Ke všemu manželka seká mezi řádky jahody, brambory (15 akrů). Tip:.Nezapomeňte převodovku každé jaro naplnit mazivem. Kupte si pouze kulatý vlasec. Od prvního dne tankoval benzín 95. Olej je velmi přísný. 20 cm3 (stříkačka) na litr. Nepřehřívejte ji, nechte ji vychladnout.

Koupil tento stroj za 10, říkám, že jeho cena je oprávněná.Skvělý řez.viz

Nemám žádné vibrace, t.Naviják a řezačku jsem správně vycentroval. Olej míchám injekční stříkačkou. 20 cm3 na litr. Tráva se nezabaluje. Přejde zleva doprava, ne tam a zpět. Není vůbec co zapínat.

Nové recenze

Použití bylo „nemilosrdné“. Přibližně dvacet set akrů během téměř pěti sezón. Předchůdce měl opotřebovaný pastorek (opotřebované zuby). nemohl koupit nový, musel vyměnit sekačku na trávu.

Přečtěte si ostatní recenze, koupil ji. и. Neustálé zklamání. Pokud sekáte často a máte trávník, je pravděpodobně v pořádku, ale pokud je přerostlý a má stébla o velikosti 5 mm, potřebujete výkonnější model. alespoň jeden kilowatt.

Dobrá sekačka na trávu, poměrně lehká, doporučuji ji.

Koupil to za 4 dolary, to je asi jediná výhoda. Musel jsem si koupit řemen ECHO, původní nebylo možné použít. Vše je hotovo, jak bylo napsáno. Musel jsem si koupit pásek od společnosti ECHO. Palivové hadice bez svorek, motor a nádrž byly zakryty minimem plastové fólie. Předtím jsem měl elektrický od jiné firmy a ten je samozřejmě mnohem lepší a příjemnější na práci. Rozhodl jsem se přejít na benzín pro 10 rok, Koupil jsem výkon (3 hp) a cena. Nenavíjí se mi snadno, vlasec rychle dochází. Mohl bych ho použít na letní období, ale tenhle nevydrží ani měsíc.

Je to skvělý stroj. Ani se nepokoušejte používat kompletní řadu a nikdy nekupujte originální řadu blackdecker, jsou vyrobeny z recyklovaného materiálu v Číně. Mimochodem, kompletní vlasec má čtvercový průřez, ačkoli výrobce doporučuje kulatý vlasec, vzal jsem vlasec STIHL a je perfektní. Šířku řezu lze snadno změnit na 35 cm (standardní šířka je 33 cm) jednoduchou změnou polohy nože na řezání čar na nejvzdálenějším držáku plastového krytu.

sekačka, trávu, oleo-mac, sparta, nespustí

Kontrola přítomnosti a kvality paliva

Pokud nechápete, proč sekačka nenastartuje, ujistěte se, že je v nádrži palivo. Lidé často zapomínají, že musí občas zastavit a doplnit do nářadí benzín a olej. Pokud je nádrž sekačky prázdná. sekačka se určitě nerozjede, ať se snažíte sebevíc.

Pokud je v nádrži palivo, ale motor nářadí nelze spustit, nespěchejte s demontáží karburátoru. Zkontrolujte, zda je motor sekačky na trávu správně nastartován podle pokynů. Pokud je stroj spuštěn podle návodu, je důležité vzít v úvahu následující body:

 • Nepoužívejte vysoce kvalitní benzín s maximálním oktanovým číslem, ale přesně tu značku, kterou doporučuje výrobce. Benzín AI-95 není vždy správná značka. Pokud nevíte, jaký benzín do sekačky použít, zvolte AI-92
 • Musí to být speciální olej. pro dvoutaktní motory. Pokud je sekačka vybavena čtyřtaktním motorem, musí být naplněna čistým benzínem bez smíchání s olejem. Neměli byste šetřit na motorovém oleji pro vyžínače trávy. ani na benzínu. Životnost motoru závisí na kvalitě používaného paliva
 • Správně namíchané palivo. Z pozorování vyplývá, že většina sekaček nejprve kontroluje pouze proces výroby oleje s benzínem pro strunovou sekačku. Čím jsou sekačky zkušenější, tím méně pozornosti se věnuje míchání benzínu a oleje pro dvoutaktní motor. Upravte poměr benzínu a oleje podle doporučení výrobce. Poměr je obvykle 25:1, což znamená, že na každý litr benzinu potřebujete 40 ml dvoutaktního oleje (nesmí se používat motorový olej z automobilů a zejména odpadní olej)
 • Správné skladování palivové směsi. často se stává, že po přípravě palivové směsi zůstává motor v klidu déle než 2 týdny. směs oleje a benzinu se nesmí skladovat příliš dlouho, protože olej se vysráží a vlastnosti obou produktů se ztratí. Ani po dlouhém skladování předem namíchané palivové směsi není důkladné promíchání omluvou pro její další používání. Proto se nedoporučuje připravovat více než 2 litry směsi najednou

Zkontrolujte, zda byly splněny všechny výše uvedené body, a teprve poté přejděte ke kontrole stavu zapalovací svíčky. Vyžínač plevele se nespustí z různých důvodů, z nichž většinu lze zjistit ručně. Demontáž karburátoru není praktická, pokud nelze motor nastartovat. Dalším krokem při odstraňování závad je kontrola stavu zapalovací svíčky.