Jak umístit nářadí vlastníma rukama v garáži

chytrých nápadů, jak udělat v garáži pořádek

Garáž je pro mnohé nejen místem pro uložení auta, ale také skutečnou autodílnou, zámečnickou a truhlářskou dílnou. Proto je důležité mít vždy vše po ruce a na správném místě. Někdy je ale tak těžké udržet si přehled o všech šroubovácích, kleštích, nůžkách, vrtačkách a dalším harampádí, které patří do vašeho mužského Edenu. Zde je několik jednoduchých, ale účinných nápadů, jak vytvořit dokonalý systém skladování v garáži.

Magnetický proužek

Magnetická páska pro ukládání malých kovových dílů

Magnetickou pásku připevněnou na stěnu v garáži lze použít k uložení vrtáků, nůžek, šroubů, matic a dalších drobných kovových dílů. Takový magnetický držák se velmi snadno používá a pomáhá zabránit ztrátě malých, ale důležitých náhradních dílů.

Plastové kontejnery

Z velkých plastových košů a dřevěných lišt lze postavit velký úložný regál na nářadí, dráty, náhradní díly a další předměty. Takto uspořádaná garáž nebo dílna ušetří spoustu místa a zvýší efektivitu vaší garáže.

Rails

Kolejnice na pytle na odpadky a papírové ručníky

Na jednu z volných stěn garáže lze umístit několik malých kolejnic, na které se pohodlně vejdou role pytlů na odpadky, papírové utěrky, smirkový papír, lepicí páska, role lana a mnoho dalšího.

nábytkové konzoly

Mnoho zahrádkářů využívá garáž k uskladnění skládacího venkovního nábytku. Aby nestál v rozích a nezabíral mnoho místa, vyrobte pro něj svislý stojan s dřevěnými nebo kovovými držáky a přišroubujte ho k jedné z volných stěn.

Sklenice

Úložný prostor pro hřebíky, šrouby, samořezné šrouby a další drobné předměty

Šrouby, matice, hřebíky, šrouby a další drobné předměty nezabírají mnoho místa, ale je velmi nepohodlné je skladovat ve smíšené tašce. Udělat si pořádek ve věcech je snadné díky víčku od sklenice přišroubovanému na dno výklopné skříně nebo pod desku stolu.

Podstropní mřížka

Plastový rošt přišroubovaný ke stropu v rohu garáže je ideální pro ukládání zbytků instalatérských trubek, lišt, profilů a dalších dlouhých předmětů. Tento úložný systém šetří místo v garáži a zabraňuje případnému rozbití křehkých stavebních materiálů.

Stojany na šroubováky

Praktický malý organizér na šroubováky, který si každý může vyrobit jednoduchým vyvrtáním správného počtu malých otvorů do špalku dřeva. Tento výrobek můžete zavěsit na jednu stěnu garáže nebo dílny, abyste měli všechny šroubováky na jednom místě.

Vertikální skladovací systémy

Vertikální úložné panely

Několik perforovaných kovových nebo překližkových panelů pod stolem nebo ve skříni poskytuje ergonomický a praktický vertikální úložný prostor pro drobné ruční nářadí.

Plastové trubky

Zbytky PVC trubek různých průměrů lze použít k vytvoření různých úložných systémů. Kusy širokých trubek přišroubovaných ke dnu skříně jsou vhodné například pro uložení elektrického šroubováku, vrtačky a dalšího podobného nářadí. Z kusů PVC trubek středního průměru lze vytvořit úložné prostory pro stříkací pistole, pěnu, trubky s barvou a další nádoby.

Štětce

Štětce a špachtle jsou velmi praktické, když jsou zavěšené na tenkém drátku nebo na tenké ocelové tyči.

Stojan na zahradní nářadí

Dřevěný stojan na zahradní nářadí

Aby zahradní nářadí nezabíralo dobrou třetinu garáže, uložte je do speciálního stojanu přišroubovaného k jedné ze stěn. Můžete si vyrobit vlastní stojan na náčiní z dřevěné tyče, dřevěného podnosu nebo kusů plastových trubek.

Multifunkční regálová jednotka

Dřevěný podnos s policemi z dřevěných latí je funkčním prvkem garáže a pomáhá umístit spoustu ručního nářadí a drobných předmětů na jednom místě.

Držák rybářského prutu

Pomocí jednoduchého drátěného stojanu můžete vytvořit praktický držák na rybářské pruty. Tento úložný systém lze upevnit pod strop, takže nezabírá místo pod stropem a v podzimním a zimním období se nezamotá.

Pegboard

Skříňka na nářadí z desek z rašeliny

K vytvoření multifunkčního nástěnného organizéru lze použít perforovaný panel z pozinkovaného kovu. Pomocí háčků a šroubů k němu lze připevnit drobné ruční nářadí, nádoby a kontejnery.

Skládací pracovní stůl

Skládací dřevěný pracovní stůl, který si můžete vyrobit ze dřeva. Ideální řešení pro malou garáž nebo dílnu. V případě potřeby je možné jej sklopit a připevnit na stěnu, abyste měli prostor pro auto nebo jiné předměty.

Držák pro kola

Zakoupený nebo podomácku vyrobený držák může sadu kol bezpečně držet pod stropem nebo na jedné ze stěn.

Jak uklidit nářadí v kůlně nebo garáži Záložka 56

Nejdůležitější věc, kterou je třeba udělat, když dáváte do pořádku garáž. Než začnete, měli byste si promyslet, co chcete získat.

Každý kutil potřebuje místo, kde bude mít uložené veškeré nářadí a zahradní techniku.

V malé dílně nebo garáži je však často obtížné uspořádat vše tak, abyste mohli pohodlně pracovat a mít často používané nářadí na dosah ruky. Tento přehled vám ukáže, jak lépe využít prostor v garáži.

Pro mnoho motoristů není garáž jen místem pro uložení vozu, ale také skutečnou domácí dílnou, kde se skladuje nářadí a spotřební materiál. Organizace prostoru v místnosti je tedy velmi důležitá. Není to těžké, pokud víte několik věcí.

Nyní, když máte připravené police a pracovní stůl, je čas uspořádat vše do jednoho prostoru. Při umisťování polic na stěnu si představte, co chcete uložit. Nejlepší je, když je prostor pro jednotlivé položky v garáži přesně vymezen.

Šikovné tvary pro spojovací prvky

Originální police na elektrické nářadí

pokud nechcete, aby dveře bouchaly o zeď a strhávaly malbu, tapety nebo tmel, připevněte na zeď měkkou lištu, např. z pěnové gumy.

Garáž často slouží jako dílna, proto je důležité uspořádat skladovací prostory tak, aby v nich byl pořádek.

umístit, nářadí, garáži

Nejdříve je třeba zvážit, jak uspořádat nářadí v místnosti, a k tomu je třeba dodržovat nepsaná pravidla pro rozdělení garáže.

 • prostor u uličky. část místnosti, která by měla zůstat vždy volná;
 • snadno přístupný prostor. pro drobné předměty, které se používají nejčastěji;
 • prostor pro tenké nebo vysoké nástroje. uspořádání tohoto prostoru by mělo být odděleno od ostatních. Zde je například uloženo zahradnické nářadí (vidle, košťata, lopaty);
 • prostor pro uložení větších předmětů. slouží k uložení věcí, které se používají jen zřídka nebo jsou mnohem větší než ostatní;
 • vytvořit prostor pro to nejnutnější. pro předměty, které jsou v každodenním životě nejčastěji potřeba (tyto předměty mohou být zavěšeny na stěně);
 • Pracovní prostor. prostor pro vše, co potřebujete udělat.

úložný prostor. součást místnosti

Úsporný a praktický systém pro ukládání nářadí si můžete vyrobit sami. Čas a úsilí k tomu nebude trvat mnoho, a nevyžadují velké výdaje.

Stojan na nářadí

Můžete si zakoupit hotovou desku na ukládání nářadí, jejíž základna je vyrobena z kovového panelu s pórézním povrchem. Pokud si však postavíte vlastní stojan ze zbytků stavebního materiálu, nejenže ušetříte peníze, ale navíc budete moci vytvořit konstrukci, která bude vyhovovat velikosti vaší garáže.

K jeho výrobě potřebujeme kus překližky, zbytky svařovaného pletiva a štípací kleště.

 • Upevnění roštu k povrchu překližky pomocí samořezných šroubů s přítlačnými podložkami. Vyvrtáním drátu na správném místě získáte velké množství háčků. Lze je ohýbat libovolným směrem podle toho, co je třeba zavěsit.
 • Poté rozdělte prostor pro kompaktní umístění nástrojů a tužkou označte místo pro jejich upevnění.
 • Když na tuto konstrukci zavěsíte polypropylenové klipy, získáte skvělé držáky na šroubováky a kleště.
 • Jako držák pro elektrický šroubovák se může hodit plastový nástavec na trubky 50×70.
 • Pokud máte kus polystyrenu nebo pěnového plastu, můžete ho připevnit k tomuto stojanu a nalepit do něj nejrůznější drobnosti.

Pokud máte na stánku volné místo, můžete si nainstalovat zajímavý organizér na drobné předměty. Budete k tomu potřebovat kanalizační zátky 110-e, další svorky a kus plastové trubky o průměru 25 mm. Je lepší umístit držák blízko okraje zástrčky, aby se neotáčel. Připravený organizér lze ke stojanu připevnit pomocí stejných klipů, ale se zacvakávacími sponami.

Organizér na drobné nářadí

Chcete-li mít drobné díly, nářadí a náčiní na přehledném místě, můžete si vyrobit kompaktní organizér.

Proveďte řez trubek pod úhlem 45 stupňů. Tato metoda je velmi jednoduchá. jedním řezem získáte dva polotovary.

Poté je třeba je přilepit odříznutou částí k desce spolehlivým lepidlem, pro zvýšení pevnosti je můžete upevnit šrouby na základně trubek.

Kromě systému pro skladování nářadí v garáži můžete z plastových trubek vyrobit mnoho užitečných řemeslných výrobků pro dům, zahradu a zeleninovou zahrádku.

Dřevěná odkládací deska na drobné předměty

Nejjednodušší a nejlevnější způsob uložení všech klíčů, šroubováků a kleští je dřevěný panel. Maximalizují úsporu místa v garáži a lze je snadno postavit. Lze je vyrobit ze zbytků dřeva po renovaci.

 • Vyznačte si desku a vyvrtejte otvory pro požadované upevňovací prvky. Pro pohodlné a efektivní uspořádání je vhodné předem rozmístit veškeré nářadí a spotřebiče na prefabrikované desce a zvážit, v jakém pořadí a v jaké vzdálenosti je namontovat.
 • zašroubujte všechny samořezné šrouby na předem vyznačených místech. Aby byl samovrtný šroub při šroubování pevně zajištěn, doporučujeme předem vyvrtat malé otvory o menším průměru, aby se šrouby snadněji a rovnoměrněji zašroubovaly.
 • Připevnění hotového panelu na stěnu. Vyrovnání systému skladování. Při upevňování je důležité dodržovat všechna bezpečnostní opatření. Při práci s elektrickým nářadím nezapomeňte používat osobní ochranné pomůcky (brýle a dielektrické rukavice).

Při upevňování dávejte pozor, abyste nezasáhli nebo nezasáhli vedení uvnitř zdi. Je vhodné vědět, jak se pokládá. Jako referenční bod můžete vzít rozvodnou skříň, která je vždy pod stropem, odkud vycházejí všechny kabely.

Mějte na paměti základní pravidlo: nikdy nevrtejte podél svislé a vodorovné linie od zásuvky nebo zástrčky.

Pokud budete při stavbě systému pro ukládání nářadí Flexi používat úhlovou brusku nebo akumulátorový šroubovák, dbejte prosím na bezpečnostní opatření při práci s elektrickým nářadím.

Stojan na nářadí

Základní konstrukce sestávající ze čtyř svislých desek a několika vodorovných desek, které jsou vzájemně propojeny.

Je důležité si uvědomit, že horní hrana každé vodorovné desky by měla být zkosená pod úhlem 45 stupňů pro zavěšení polic a závěsných nádob. Takový řez lze provést kotoučovou pilou.

Hlavní výhodou tohoto regálového systému je, že všechny závěsné díly lze snadno připevnit a odstranit. Police a úložné jednotky si můžete vyrobit sami nebo můžete použít prefabrikované krabice a připevnit k nim závěsy.

Během používání lze přidávat nové konstrukce nebo měnit uspořádání stávajících polic.

Nejlepší nápady na skladování nářadí

Stejně jako se vyrábějí dlouhé a krátké, velké a malé nástroje různých tvarů, mění se i způsoby jejich uložení. Existuje několik způsobů, jak uspořádat nástroje. Zde jsou ty nejpraktičtější a nejoblíbenější, které si můžete vyrobit sami přímo na zeď.

Vertikální skladovací systémy, jako jsou regály

Jeden z druhů vertikálního skladování nářadí. systém v podobě regálů. Na těchto policích by měly být uloženy nejdůležitější nástroje, které jsou snadno dosažitelné. Předměty, které jsou potřeba méně často, se ukládají na horní nebo spodní police na nejvzdálenějším konci regálové jednotky. Kovové regálové systémy systému IF jsou pro tento účel ideální.

Ale ani při velkém výběru možností nemusí nabídka vždy vyhovovat potřebám majitele garáže. Proto je vhodné kombinovat police s držáky a policemi, které jste si sami vyrobili, nebo si sami zkonstruovat kompletní nástěnný úložný systém.

Velmi praktické svislé police ze dřeva s drážkami pro uložení klíčů, šroubováků a dalších předmětů. Snadno se do nich vejdou adaptéry pro upevnění nástrojů s kuželovou stopkou různých velikostí nebo kleští.

Vertikální stojan jako pojízdný stojan je dobrou volbou pro uložení nářadí po ruce. Doporučuje se vyrobit ji ze dřeva nebo překližky. Uspořádání jednotlivých skupin nářadí na háčcích, magnetkách nebo policích. Pro vertikální skladovací systém se často používají speciální panely.

Magnetický pás

Magnetický proužek se jednoduše a snadno používá. Vezměte magnetické pásky pro upevnění nářadí a připevněte je k nástěnnému úložnému systému. Na opasek lze připevnit mnoho druhů nářadí: od malých kovových klíčů a šroubováků až po velké předměty.

Plastové kontejnery

i ty nejmenší předměty lze snadno uložit pomocí systému malých kontejnerů. Ty jsou vhodné pro skladování:

Nejdostupnějším způsobem jsou plastové láhve různých velikostí nebo plastové nádoby a malé skleněné nádoby. Kontejnery lze umístit do vertikálního systému nebo je namontovat přímo na stěnu, aby se ušetřilo místo.

Vhodné jsou také plastové neprůhledné kanystry s odříznutým víčkem. V případě potřeby je lze podepsat nebo očíslovat.

Organizátoři

Můžete si snadno sestavit vlastní organizér pro ukládání drobných dílů a předmětů:

 • Vezměte jakoukoli starou zásuvku ze starého stolu a vytvořte v ní mnoho malých přepážek z lepenky nebo překližky. Díky odděleným přihrádkám budou všechny drobné potřebné součástky vždy na svém místě, roztříděné podle sad.
 • Pokud si organizér vyrobíte sami, musíte si vzít kus polystyrenu. bude to dno organizéru a pro stěny a přepážky. PVC (přilepte ho ke dnu), pro víko můžete použít průhledný plast nebo sklo.
 • Krabičky na šroubováky lze snadno a rychle vyrobit. Lze ji vyrobit podle pokynů v brožuře „Jak objednat“. 1 nebo 2. Nebo do kusu dřeva či polystyrenu vyvrtejte otvory o správném průměru, připevněte jej ke zdi a do otvorů vložte šroubováky. Všechny položky budou viditelné a neztratí se.
 • Další verze organizéru je sestavena z plechovek různých velikostí. Plechovky se rychle a pevně připevní na svislou stěnu v libovolné vhodné poloze a naplní se buď drobnými součástkami, nebo nářadím.

Stojan na zahradní nářadí

Zahradní nářadí vždy zabírá hodně místa a překáží na cestách. Tomu lze předejít výběrem jedné ze stěn garáže nebo dílny a její přeměnou na úložný prostor pro zahradní techniku. Doporučujeme vyrobit úložné systémy z obyčejných PVC trubek a vytvořit držáky na zahradní nářadí a další předměty:

V garáži existují velmi jednoduché varianty držáků na nářadí:

 • Stojany na zahradní nářadí. Jsou vyrobeny z obyčejných dřevěných palet. Opřete ji dnem o stěnu a upevněte ji šrouby, po stranách přibijte libovolnou velikost latí.
 • Další jednoduchou metodou je instalace pravidelných pevných a robustních dřevěných nebo kovových háčků kolem stěny, na které můžete zavěsit nářadí, nástavce a různé velikosti. Silnější držáky a police lze použít pro uložení kol, pneumatik, nafukovacího člunu.

Skladování zahradního a pracovního vybavení a dalších předmětů pomocí nástěnného systému a regálů je pohodlné a oblíbené.

Kam uložit nářadí? Nejlepší možností je garáž nebo dílna. Takové budovy se používají pro různé opravy a výrobu, takže jsou ideálním místem pro nejrůznější zařízení. Menší problém je také s úložným prostorem. V těchto oblastech můžete vytvořit praktické a prostorné úložné systémy pro vaši garáž.

Skladování nářadí v soukromém domě je poměrně jednoduché, protože je zde obvykle dostatek místa. Nedoporučuje se však umisťovat je venku. Ke skladování lze použít skříňky, regály na nářadí a skříně. Lze je doplnit velkými úložnými boxy, komodami a zásuvkami.

Pokud bydlíte v bytě, je nejlepším místem pro uložení nářadí balkon. Zde můžete umístit skříň. Pokud není v garáži mnoho místa, můžete ji omezit na police nebo regály.

V některých bytech jsou skladovací prostory. Do takové místnosti lze snadno umístit i nářadí. Nepřekážejí, nenarušují interiér bytu. Je také velmi snadné odkládat a vracet, co potřebujete. Postačí také perforovaný panel, který lze připevnit na stěnu.

Pokud není k dispozici sklad, balkon nebo to není možné, lze nářadí uložit na chodbě. Boxy a organizéry na nářadí, uzavřené police a boxy na nářadí jsou nejlepším způsobem, jak uspořádat garáž.

Organizace skladování v garáži: výběr nápadů

V garáži nemusíte jen parkovat, ale vytvořit si malou dílnu s nářadím a spotřebiči pro údržbu vozu. Kromě toho lze technickou místnost využít k uskladnění domácích potřeb, velkých předmětů a materiálů.

Sezónní změny kol jsou důležitou funkcí hnacího motoru. Pronajímatel musí zajistit, aby další sada pneumatik nepřekážela na příjezdové cestě vašeho vozidla.

Pneumatiky můžete v garáži zavěsit na stěny, aby nepřekážely.

skladovací regály a provizorní police jsou vhodné pro skladování.

Konstrukce vysokých skladů pro velké množství kol a ráfků.

Pod strop můžete umístit příruční sklad rekvizit.

Pro drobné opravy nebo výměnu pneumatik je nezbytná sada klíčů a otevřených klíčů. Pokud jsou správně umístěny, lze je snadno vybrat.

Nakupujte nebo si vyrobte vlastní stojany na nářadí.

Zavěšení nebo uložení klíčů do oddělených přihrádek.

Šroubováky a kladiva mají také své místo.

Vyrobte si mobilní organizéry pro efektivní využití prostoru.

Při zařizování malé dílny instalujte stůl pro zámečnické nebo truhlářské práce.

Výsuvný prvek zvětší pracovní plochu.

Stůl může být vybaven policemi nebo zásuvkami.

Kutilové si mohou postavit pracovní stůl.

Zajistěte hoblíky, dláta, šroubováky a pilky na železo do přihrádek.

Zavěste nad pracovní stůl praktickou skříňku na nářadí.

Genius Tools For Garage Workshop That You Need

Vedle psacího stolu lze umístit skříň.

Skříňka na nářadí, která se vejde kamkoli na pracovní stůl.

Umístěte vrtačky, přímočaré pily a elektrické pily na praktické držáky.

Elektrické zásuvky by měly být umístěny v blízkosti pracovního stolu.

Hřebíky, šrouby a samořezné šrouby uložte do nádob, krabic nebo sklenic.

Dřevěné krabice s nápisy, které nejsou viditelné, by měly být označeny, aby se usnadnilo hledání hardwaru.

Efektivní osvětlení povrchu pracovního stolu pro snadné nalezení správného nářadí.

Řezivo lze snadno namontovat na provizorní policovou jednotku.

Malá sekce na kolečkách je vhodná pro ukládání dřevěného odpadu.

Na stěny garáže můžete také umístit zařízení na odklízení sněhu.

Pro zahradní nářadí postavte stojany nebo držáky.

Kompaktní příslušenství pro domácí potřeby lze zakoupit v obchodě.

Připevněte velký žebřík ke stropu na provizorní dřevěnou konstrukci.

Naplňte plastové nádoby na kolečkách hnojivem.

Chcete-li uvolnit místo v bytě, najděte v garáži místo pro sportovní vybavení.

Skříňka s dvířky, která pomáhá rozdělit předměty podle použití.

Sklep pod garáží je ideální pro skladování zeleniny a domácích produktů.

Můžete si vyrobit vlastní bednu na brambory.

Správná organizace práce domácího kutila zpříjemní a zefektivní jeho práci. Dobře vybavená garáž prodlužuje životnost vašeho vozu a zvyšuje pohodlí všech členů rodiny.

Připevněte šňůru od nosiče ke stropu

Zručnost se skládá z maličkostí a pomáhá v tomto velmi jednoduchém kutilství pro garáž. Například kabel od ruční lampy, který se vždy zamotává pod nohama, lze odložit. Nosič je obvykle vyroben z levného kabelu. Není nejpružnější, špatně se skládá, jeho cívky na podlaze se vám pletou pod nohama. Obecně nepohodlné používání. Sebe i nosič můžete chránit zavěšením kabelu ke stropu. Řešení je jednoduché, ale velmi účinné.

Tento typ stropního závěsu pro přenášení můžete vyrobit za hodinu

 • Dvě kotvy s kroužkem na konci.
 • Stahovací páska na kabely.
 • Upínací svorka.
 • Kovový kabel. Délka závisí na velikosti garáže.
 • Ocelové/plastové kroužky nebo ocelový drát a kus trubky na výrobu těchto kroužků.
 • Nosič kabelů s dlouhým kabelem, jehož délka je přibližně dvojnásobná než délka garáže.

Drát je natažen podél dlouhé strany garáže. Velmi praktické vedle pracovní stěny, kde je umístěn pracovní stůl nebo jiné vybavení. Není to moc práce:

 • Na jedné straně vyvrtejte do stropu otvor a na druhé straně stropu ve vzdálenosti 30-50 cm od úhlu přišroubujte kotvu.
 • Připevněte lano k táhlu na jedné straně.

V podstatě všechno. Lze použít. S tímto nástavcem dosáhnete až do garáže, aniž by se kabel zamotal nebo zachytil. Šikovné, časově náročné.

Zařízení pro ukládání nářadí v garáži: stojan na klíče, police, panelová deska, jak umístit na zeď: fotografie

O pořádku v garáži se dá mluvit tehdy, když se majiteli podaří uspořádat skladování nářadí tak, aby bylo pohodlné a bezpečné.

V místnosti lze také skladovat zahradní nebo stavební techniku. A všechno se musí někam vejít.