Nástroj na zkosení plastových trubek

Ocel

odstranění nátěrů před lakováním, aby se maximalizovala přilnavost barvy k podkladu. Nátěr přes rez (zejména plastovou) zajistí, že se dekorativní antikorozní nátěr co nejrychleji odstraní. Alternativou k odstraňování otřepů je použití fosfátových konvertorů rzi, které přeměňují oxid železa na tvrdý a chemicky odolný film, který lze aplikovat přímo na lak.

Jistě budete souhlasit, že není dobrý nápad natírat trubku v takovém stavu, aniž byste ji obrousili.

Vstup pro závitování umožňuje matrici nebo klipu řezat první závity s minimální upínací silou. Čím větší je úhel zkosení, tím silněji musíte přitlačit pásek k trubce. Pokud není zkosení, nástroj ani při maximálním tlaku nevstoupí do trubky nebo znovu a znovu přeruší první závit.

Polypropylen

Proč potřebujete odstraňovač izolace pro vyztužené polypropylenové trubky??

Polypropylen má dva problémy, pokud jde o jeho výkon v teplovodních a topných systémech.

 • Pevnost trubky v tahu při zahřátí klesá. Zatímco trubky PN 20 snesou hydraulický tlak 20 kgf/cm2, při zahřátí na maximální teplotu 95 °C se přípustný tlak sníží na 7 9 atmosfér. Není divu: polypropylen je typický termoplastický materiál se všemi důsledky, které z toho vyplývají;
 • Polymer má při zahřátí velmi vysoký (i ve srovnání s jinými plasty) koeficient lineární roztažnosti. Pokud zvýšíme teplotu potrubí o 50 stupňů, každý metr potrubí se prodlouží o 6,5 milimetru.

Oba problémy lze úspěšně řešit pomocí posilování.

Vyztužený polypropylen se používá v topných systémech.

Lze ji vyrobit dvěma způsoby:

 • Přidáním nasekaných skleněných nebo čedičových vláken do polymerní taveniny. Střední výztužná vrstva trubky se již během vytlačování spojí s nevyztuženými vrstvami čistého polymeru v jeden celek;
 • Mezi dvě vrstvy polypropylenu je nalepena vrstva hliníkové fólie o tloušťce přibližně 0,5 mm. Kvalita trubek vyztužených hliníkem je do značné míry závislá na výrobním procesu a použitém lepidle.

Typ výztuže lze snadno určit podle smykové síly.

Typický pracovní tlak vyztužených trubek je 25 atmosfér (označuje se PN 25). Při zahřívání se sníží na 10 12 kgf/cm2. Prodloužení se při zahřívání výrazně snižuje:

Materiál Prodloužení jednoho metru trubky při zahřátí na 50 °C
PPR bez vláknité výztuže 6,5 mm
PPR vyztužený vlákny 3,1 mm
PPR s výztuží z hliníkové fólie 1,5 mm

Ocelová trubka s podobnými podmínkami rozšíření 0,5 0,55 mm.

Ze zřejmých důvodů jsou trubky vyztužené fólií nejžádanější pro teplou vodu a vytápění. Šťastného zákazníka však čeká nepříjemné překvapení: hliník tvoří galvanické páry s mědí a ocelí, které se často vyskytují v topných a teplovodních okruzích.

Malá tloušťka fólie způsobuje, že se v důsledku elektrochemické koroze ve styku s vodou rozpadá již za 2 až 3 sezóny. V důsledku jeho destrukce se trubka na konci, uvnitř nátrubku, začne odlupovat a pevnost stěn se katastrofálně sníží. Relativně malý vodní ráz nebo znatelné zahřátí předčasně ukončí kariéru takového potrubí.

Mechanismus lomu trubky bez odizolování.

Zřejmým řešením tohoto problému je odstranění hliníkové výztužné vrstvy ze svařované oblasti. Odizolování polypropylenových trubek je příprava konce trubky pro přivaření k tvarovce, která spočívá ve vyříznutí fólie z povrchu trubky (v případě vnější výztuže) nebo mezi dvěma vrstvami polypropylenu (v případě vnitřní výztuže).

Montáž

Hlavním nástrojem pro montáž polypropylenových trubek při montáži samotného vodovodního potrubí je speciální páječka.

Pájka na polypropylenové trubky je konstrukčně tvořena topným tělesem a vyměnitelnými tryskami určenými k současnému ohřevu trubky a tvarovky.

Pro různé průměry potrubí je zapotřebí mnoho trysek.

Vlastní spojení trubky s tvarovkou vypadá následovně:

 • Vyberte páječku vhodnou pro průměr trubky;
 • Trubka se zasune do širší části trysky;
 • Kování se nasadí na nejužší část;
 • Po roztavení vnějšího povrchu trubky a vnitřní tvarovky se trubka a tvarovka opatrně spojí;
 • Spojená vodovodní potrubí držte bez pohybu asi půl minuty.

To je vše, můžeme přejít k dalšímu připojení.

Tento jednoduchý nástroj stojí mnohem méně než kvalifikovaný instalatér

Tip: Nikdy trubku v šroubení neotáčejte. Při každé otáčce se povrch trubky vlní, čímž se opět snižuje propustnost trubky a kvalita spojení.

REMS CAT 110 P. Současně řeže a sráží hrany!

Robustní, vysoce kvalitní nástroj pro pravoúhlé řezání a zkosení (15°) v jednom řezu pro plastové trubky z ABS, PB, PE, PE-HD, PE-X, PP, PVC, PVDF, D 40. 110 mm. použitelné všude kolem, ve svěráku nebo na pracovním stole.

Vlastnosti řezačky na plastové trubky:

 • Robustní kovová konstrukce navržená pro pevný provoz.
 • Řeže a zkosuje současně. Po změně polohy nástroje je možné pouze řezání trubek.
 • Pohodlné a snadné ovládání, ergonomická rukojeť.
 • Pružinové upínací podložky z plastu pro upnutí a vystředění různých velikostí trubek najednou.
 • Plynule nastavitelný upínací tlak pro řezání trubek nestandardních rozměrů.
 • Karbidový nástroj pro řezání a srážení hran s optimální geometrií čepele pro přesný řez a srážení hran v jednom kroku.
 • Dlouhá životnost.
 • Sada nástrojů a upínacích čelistí Cu-INOX pro řezání svařovaných měděných, zinko-titanových, nerezových a svařovaných nerezových odtokových trubek jako volitelné příslušenství. příslušenství.

Rozsah dodávky:

REMS CAT 110 P sada Nástroj pro řezání a úkosování plastových trubek z ABS, PB, PE, PE-HD, PE-X, PP, PVC, PVDF, D 40. 110 mm. D 110 mm rychloupínací zařízení s upínacími čelistmi 50 a 75 mm. Sada nástrojů P pro řezání a zkosení. V kufříku.

Funkce

Pokud v textu nebo v popisu produktu najdete chybu nebo nepřesnost, zvýrazněte ji a stiskněte ShiftEnter.

Nástroj na řezání a zkosení trubek Rokat 160 Set

Sada na řezání trubek Rothenberger Rokat 160 se používá k rychlému a přesnému řezání plastových trubek do Ø 110 mm. Vhodné také pro srážení a zkosení. Má zkosený sekáček a integrovaný odtah roštu v rukojeti. Čepel z kvalitní oceli. Univerzální upevnění řezacích jednotek.

Plynule nastavitelné upínání trubek. Kovové pouzdro potažené ochrannou barvou. Představený model se vyznačuje všestranností a účinností. Vhodné pro časté používání. Plastové pouzdro pro snadné skladování.

Příslušenství: Nástroj, kufřík, frézovací nástroj, břitové destičky

Výhody a nevýhody ručních řezaček trubek

Specializovaná ruční řezačka trubek pro malé průměry

Ruční řezačka trubek. nástroj určený k řezání částí dutých kovových výrobků s kruhovým a jiným průřezem. Poskytuje lepší řez než pilka na železo nebo úhlová bruska.

Teleskopické ruční řezačky trubek pro práci s plastovými trubkami

Ruční nářadí má jednoduchou konstrukci a nevyžaduje drahé nástroje, jako je hydraulický pohon nebo elektromotor. Snížení nákladů. Běžnější v menších dílnách.

K řezání trubek tímto nástrojem nejsou nutné zvláštní dovednosti ani kvalifikace. S řezačkou trubek se snadno manipuluje.

Ruční řezačku trubek lze použít na odlehlých místech, kde není k dispozici napájení. Funkce nářadí jsou také nezávislé na úrovni nabití vestavěného akumulátoru.

Ruční řezačky trubek nejsou vhodné pro řezání dutých profilů velkého průměru.

Ruční řezací zařízení vyžadují fyzickou námahu. Pro úspěšné provedení práce je také zapotřebí určitý čas.

Fazetovací stroje

Řezačka trubek je speciální zařízení, jehož hlavním funkčním úkolem je. Zkosení trubek nebo plechů.

Různé konstrukční vlastnosti modelů v katalogu umožňují širší výběr. Každý frézovací stroj je vyroben důvěryhodným výrobcem, takže si můžete směle vybrat verzi podle svých cílů a přiděleného rozpočtu, aniž byste se museli obávat o kvalitu prezentovaných výrobků.

Řezání trubek

Řezání polypropylenových trubek lze provádět dvěma způsoby. Za prvé: Předběžné měření všech příslušných úseků a řezání podle těchto rozměrů. Druhý způsob: řezání ve spáře přímo při montáži.

Druhá metoda je zpravidla praktičtější, pohodlnější a poskytuje lepší výsledky. Samotné stříhání trubek se provádí pomocí speciálních nůžek (více informací: „Jaké nůžky na polypropylenové trubky je lepší zvolit. typy a výhody“). S těmito nástroji pro polypropylenové trubky lze řezat dokonale rovně, což je nezbytné pro kvalitní instalaci.

Samozřejmě je dobré, když jsou takové nůžky doma nebo v domácnosti. Pokud však není k dispozici, sotva se vyplatí kupovat tento nástroj na jedno použití. Místo toho lze použít turbínovou pilku nebo pilku na kov a pečlivě odstranit všechny otřepy a nerovnosti. Před řezáním těmito nástroji by však trubka měla být pevně zafixována. „Jaké nůžky pro řezání polypropylenových trubek si vybrat. typy a vlastnosti nástroje“.

Valtec Kalibrátor kovových a plastových trubek se zkosenými noži 16-20-26 mm VTm.396.0.162026

Kalibrátor potrubí Valtec VTm s noži na zkosení.396 je nezbytným příslušenstvím pro spojování polypropylenových trubek. Nástroj používají profesionální montéři k přípravě polypropylenových, polyethylenových a kovových plastových trubek před jejich zasazením do speciálních tvarovek.

Tělo nástroje má tři druhy kalibračních prvků, které jsou vzájemně nastaveny pod úhlem 120 stupňů. Materiál výrobku. polypropylen. Fazetovací nože jsou vyrobeny z vysoce pevné, laserem broušené oceli.

Důležitý rozdíl v designu. odnímatelné tělo. kalibrátor lze demontovat pro broušení fazetovacích nožů.

Abyste si byli jisti, že používáte jeden ze tří různých zkosovacích nožů, je vnější průměr trubky odpovídajícím způsobem označen na krytu.

Výhody a vlastnosti

Rychlost dokončení kalibrace. Funkce, která je důležitá při přípravě velkého počtu potrubí, čímž se zkracuje celkový čas strávený na stavbě.

Tři různé fazetovací nože v jednom pouzdře. Není tedy nutné, aby měl dodavatel s sebou celou sadu vhodného nářadí.

Oddělitelnost nástrojů. Montér může revidovat nebo přebrousit zkosené ocelové čepele. Tato funkce šetří náklady na nákup nového svítidla.

Snadné použití. S kalibrátorem se mohou seznámit nejen začátečníci, ale i domácí řemeslníci.

Vyrábí italská společnost Valtec. V katalogu jsou k dispozici dvě verze tohoto nástroje podle průměru trubky:

Pro vnitřní připojení postačí dvě výše uvedené úpravy.

Kalibrátor trubek Rems Cut 110 P pro plastové trubky

Rems Cut 110 P úkosovačka na plastové trubky Rems Cut 110 P je spolehlivý vysoce kvalitní nástroj pro řezání plastových trubek z ABS, PB, PE, LDPE, PE-X, PP, PVC, PVDF o průměru 40. 110 mm, tloušťce stěny až 11 mm (s přídavným nástrojem až 15,5 mm), pod pravým úhlem a úkosem 15° na jeden zátah. Pro použití kdekoli, na stěně, ve svěráku nebo na pracovním stole. Výrobce: Německo.

Výhody řezačky na plastové trubky Rems Cut 110 P

 • Řeže a zkosuje současně! Po změně polohy nástroje je možné pouze řezání trubek
 • Robustní kovová konstrukce určená pro náročné aplikace
 • Pohodlná a snadná manipulace, ergonomická upínací rukojeť
 • Pružinové upínací podložky z plastu pro upínání a současné centrování různých velikostí trubek
 • Plynule nastavitelný upínací tlak pro řezání trubek nepravidelných rozměrů
 • Karbidová fréza na řezání a zkosení trubek s optimální geometrií ostří pro přesné řezání a zkosení v jednom kroku
 • Dlouhá životnost
 • Sada nástrojů Cu-INOX a upínacích podložek pro řezání svařovaných měděných, zinko-titanových, nerezových a svařovaných nerezových odtokových trubek jako příslušenství

Vybavení:

 • REMS CAT 110 P sada 50-75-110. Nástroj pro řezání a úkosování pod pravým úhlem pro plastové trubky z ABS, PB, PE, PE-HD, PE-X, PP, PVC, PVDF, Ø 40. 110 mm. Rychloupínací zařízení o průměru 110 mm se 2 upínacími destičkami 50 a 75 mm. Sada nástrojů P pro řezání a srážení hran. V případě.

Technické údaje

Výběr vybavení a materiálu podle úkolu

Vyzkoušejte si jízdu před nákupem. Zařízení si můžete vyzkoušet v našem obchodě

Rusko, g.Moskva m. Skhodnenskaya str. Loď d.6 к.217

Astrachaň Balabanovo Barnaul Belgorod Bijsk Blagověščensk Brjansk Klincy Velký Novgorod Vladivostok Vladimir Alexandrov Gus-Krustalny Kovrov Murom Astrachaň Balabanovo Barnaul Belgorod Bijsk Blagověščensk Brjansk Klincy Velký Novgorod Vladivostok Vladimir Alexandrov Gus-Krustalny Kovrov Murom Chrustalnyj Kovrov Murom Astrachaň Balabanovo Barnaul Belgorod Bijsk Blagověščensk Brjansk Klincy Velikij Novgorod Vladivostok Vladimir Aleksandrov Gus-Chrustalnyj Kovrov Murom Astrachaň Balabanovo Barnaul Belgorod Bijsk Blagověščensk Brjansk Klincy Velikij Novgorod Vladivostok Vladimir Aleksandrov Gus-Chrustalnyj Kovrov Murom

Design a funkce

Kvalita svařování potrubí v systému je velmi důležitá, protože ovlivňuje spolehlivost a životnost celého zařízení. Jakmile je práce provedena správně, lze snížit riziko prasknutí plynového nebo vodovodního potrubí, jehož oprava by byla velmi nákladná. U kovových trubek o průměru větším než 3 mm však může být obtížné vytvořit čistý spoj, zatímco pro provozní účely se často používá průměr 530 mm nebo 20 mm.

K řešení tohoto druhu problému používají odborníci speciální metodu ošetření systémových prvků, ať už se jedná o kovové, plastové nebo jiné výrobky. Podstatou práce s trubkami je použití odizolovacího nástroje, aby bylo možné zkosit prvek pro svařování. Pro tuto aplikaci se používá zkosovací stroj.

Účelem tohoto nástroje je zkosení konců trubek na vnitřní i vnější straně, čímž se výrobek připraví na další práci tím, že se odstraní otřepy, které mohly vzniknout po řezání nebo jiném obrábění.

Nástroje pro zkosení jsou hlavním nástrojem pro přípravné práce s plastovými, měděnými, ocelovými, polypropylenovými, kovovými a plastovými trubkami, které se široce používají pro úpravu potrubí pro různé účely, jako je zásobování vodou, kanalizace, topné systémy a všechny druhy stavebních a montážních prací při zajišťování povinných komunikací v obytných a veřejných budovách

Téměř všechny druhy lemovačů provádějí zpracování výrobku velmi rychle, v jednom běhu po šířce je možné odstranit plánovanou vrstvu lemování a kompletně připravit pracovní podklad pro budoucí svařovací šev. po manipulaci s trubkou je její dno hladké, bez jakýchkoli vad.

Kromě toho je při výběru způsobu spojování trubek s tvarovkami obtížné najít lepší nástroj pro zpracování než nástroj pro zkosení. zkosení umožňuje hermetické a snadné spojení výrobků při zachování všech vnitřních těsnicích prvků, které zaručují dobré spojení výrobků.

Vzhledem ke konstrukčním vlastnostem nástroje stojí za zmínku, že se skládá z těla, které může být v závislosti na modelu vyrobeno z různých materiálů, a z válečkového řezacího mechanismu, díky němuž se úkosování provádí pod úhlem.

Spotřebiče jsou také vybaveny řadou příslušenství:

 • Specializované samostředicí svorky;
 • středicí díl s vyměnitelnými vačkami;
 • mikrometrické šrouby a ocelové frézy;
 • v závislosti na typu. pneumatický nebo elektrický pohon.

Frézy jsou hlavními součástmi frézky pro úkosovací operace.

Perfektní použití plastových lahví a PVC trubek! Nikdy jste nic takového neviděli!

Odborníci rozlišují dva hlavní typy fréz používaných v těchto strojích:

 • Speciálně tvarované frézy pro vnitřní, vnější a čelní profily se složitou geometrií;
 • Koncové díly. jejich oblast použití je servis jednoduchých tvarových dílů.

Vyměnitelné řezné prvky v úkosovačích trubek umožňují zkosení pod různými úhly:

 • ploché typy fréz pracují pod úhlem 0 °C;
 • kuželové prvky mohou pracovat při teplotách 15 °C, 30 °C, 35 °C, 37,5 °C a 60 °C;
 • vnitřní kužel. 15°C.

Stroje na obrábění kovových výrobků, frézka na trubky z HDPE i jiných surovin mají možnost opracovávat kusy o různých průměrech a tloušťkách. Zařízení používaná ve výrobním průmyslu jsou často barevně odlišena, což eliminuje riziko chyby obsluhy při ovládání zařízení.

Existují varianty fréz na trubky, které mají ochranné pouzdro, mohou současně provádět operace lícování, kalibrace, srážení hran a odstraňování otřepů. V některých případech, kdy není vyžadováno maximální dodržení určitých rozměrů, se záhlubníky používají jako nástroj pro zkosení.