Poměr oleje a benzínu pro motorovou pilu Husqvarna

Proporce pro motorovou pilu Družba

Původ motorové pily Družba sahá do roku 1953, kdy byla vyvinuta v konstrukční kanceláři Progress Metallurgical Design Bureau. Výrobou výrobku byly pověřeny dvě společnosti, Sibiřský závod na výrobu nástrojů a Permský strojírenský závod. Sériová výroba mechanizovaného výrobku začala a je trendem dodnes, protože stroje byly systematicky modernizovány.

Pro motory se používá palivo s nízkým oktanovým číslem. Vaše řetězová pila bude mít nejlepší výkon, pokud do motoru natankujete benzín AI-76 a AI-80.

poměr, oleje, benzínu, motorovou, pilu, husqvarna

Benzín a olej je vhodné ředit podle následujícího algoritmu:

Vezměte 2 čisté, vlhkem vysušené nádoby s označením objemu. Poté palivo zřeďte dvoutaktním olejem v poměru 1:50. To znamená, že palivo je zředěno 20 miligramy oleje.

Jak ředit benzín pro motorovou pilu

Zde je návod na přípravu směsi pro vaši řetězovou pilu. Výpočet správného poměru benzínu a oleje pro vaši řetězovou pilu. Pro motorovou pilu používejte vysokooktanové palivo: AI-92 nebo AI-95.

Pro přípravu palivové směsi přidejte 30 g oleje na litr benzínu, který odpovídá rozměrům vaší řetězové pily. Nalijte palivo do palivové nádrže. Před naředěním benzínu si nechte poradit od servisní firmy, která se specializuje na opravy řetězových pil.

Pro dlouhou životnost pily je třeba správně smíchat benzín a olej. Používat by se měly pouze oleje třídy Ai-92 a Ai-95. Nepoužívejte olovnaté palivo, jinak by mohlo dojít k poruše motoru. Nepoužívejte výrobky s prošlým datem spotřeby, protože oktanové číslo paliva se může časem změnit. Přizpůsobte poměr maziva a paliva.

Při výběru oleje pro řetězové pily Husqvarna a jiné řetězové pily nešetřete na kvalitě. Je třeba dodržovat poměry, protože nadbytek oleje může způsobit znečištění součástí řetězové pily. Přidání příliš velkého množství benzínu může způsobit poškození pístu a motoru. Například 1 litr paliva je třeba smíchat s 20-50 ml oleje. Společnost Husqvarna doporučuje přidat 100 ml oleje na 4 litry benzinu. Tento poměr platí pro řetězové pily s maximálním výkonem 1,5 kW.

U konstrukcí s výkonem nad 1,5 kW použijte poměr oleje 1:50. Jinými slovy, na 100 ml oleje přidejte 5 litrů benzínu. Společnost Partner doporučuje následující vzorec pro doplňování paliva do řetězové pily: přidejte 100 ml maziva na 3,3 litru paliva.

Při použití supersyntetických olejů jsou hodnoty 1:100. Palivo je tedy třeba míchat podle následujícího vzorce: do 1 litru paliva přidejte 100 ml mazacího oleje. Při výběru ingrediencí se řiďte informacemi uvedenými v návodu k použití konkrétní pily.

Zvažte, v jaké nádobě můžete palivo míchat. V obchodech jsou kanystry se dvěma měřicími místy, jedním pro palivo a druhým pro mazivo. Pomocí takové nádoby nasypte obě složky, zašroubujte uzávěry a promíchejte látky nakláněním nádoby různými směry.

K míchání přísad se často používají plastové lahve a jiné nádoby. U plastů a skla je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Při míchání složek může dojít ke vzniku statické elektřiny. Dbejte na to, aby se do palivové směsi nedostaly kamínky, písek nebo kapky vody. Palivová směs musí být dobře promíchána. Palivovou směs nesmíte uchovávat déle než jeden měsíc, protože může dojít k oxidaci a změně složení směsi.

V případě poruchy motoru způsobené prošlým palivem poskytovatel servisu zruší platnost záruky. Náklady na opravu mohou dosáhnout až 80 % ceny novostavby.

Po dokončení všech prací s řetězovou pilou spotřebujte zbývající palivo, vypněte motor a zlikvidujte zbytky palivové směsi.

Pro co nejlepší provoz zařízení je nutné připravit směs, která zaručí bezproblémový chod motoru, úplné spálení směsi benzínu a oleje bez vzniku sazí, kouře nebo poškození.

Výrobci často neuvádějí všechny výkonnostní nebo technické specifikace výrobku, takže musíte sami dlouho hledat nebo se obrátit na techniky společnosti, abyste zjistili potřebné údaje. Pro tuto recenzi byly všechny potřebné informace nalezeny na oficiálních stránkách společnosti. Když výrobce nic neskrývá, je to obvykle známka kvalitního výrobku a v našem případě je to tak. Jediné, co stojí za zmínku, je, že navigace na webových stránkách není zrovna uživatelsky přívětivá. Je snazší najít správný dokument pomocí vyhledávače než sledovat odkazy uvnitř.

How to mix fuel for chainsaw

NĚKOLIK DOBRÝCH RAD PRO PILOVÉ ŘETĚZY:

Řetězová pila je určena k řezání pouze jednoho předmětu: dřeva. Nepoužívejte řetěz k řezání jiných materiálů a nikdy nedovolte, aby se řetěz při řezání dotýkal kamene nebo země. Nezapomeňte, že pila se pohybuje rychlostí více než 50 mil za hodinu. Během jediné vteřiny kontaktu s kamenem nebo zemí udeří každé ostří více než desetkrát.

Nikdy se nepokoušejte řezat tupým řetězem. Když je řetěz pily ostrý, je k řezání dřeva potřeba menší tlak a práce je efektivnější. Tupý řetěz produkuje velké množství dřevěného prachu, což znamená, že je třeba jej vyměnit.

Abyste z pneumatiky a řetězu vytěžili maximum, udržujte řetěz správně napnutý a používejte kvalitní mazivo.

Používejte pouze pilové řetězy s nízkou tendencí k zpětnému rázu, dokud si je neosvojíte.

Jaký druh benzinu použít?

Benzín pro moderní řetězové pily by měl být nejlépe AI-92. Nepoužívejte 95. Za prvé je to proto, že řetězové pily jsou uzpůsobeny pro práci s benzinem 92. Za druhé, benzín 95. třídy se vyrábí přidáním speciálních aditiv do benzínu s nižším oktanovým číslem. A jak říkají odborníci, to není dobré.

Stačí ji tedy naplnit palivem 92 a můžete vyrazit. Neskladujte ho: jeho oktanové číslo klesá, pokud je skladován po mnoho měsíců.

Ve skutečnosti říkají (říkají)!), mohou naše rafinerie vyrábět pouze čistý benzin o koncentraci 80 ppm. Poté se aditivy zvýší na 92 a 95. V 95 je samozřejmě více přídatných látek. Při dlouhodobém skladování se tedy tato aditiva odpařují a z benzinu se opět stává 80. Nevím, jestli je to pravda, ale tuto informaci jsem se dozvěděl v roce 2009 na jednom ze seminářů o servisu benzinových zařízení od vedoucího servisního oddělení v Rusku jednoho z výrobců benzinových zařízení. Pokud to byla pravda, je možné, že se situace dnes (2018) zlepšila.

V každém případě byste si měli koupit benzín na čerpací stanici, kde jste již tankovali a vše bylo v pořádku.

poměry oleje a benzínu pro řetězové pily

Není žádným tajemstvím, že mnoho pil vyžaduje právě použití palivových směsí, a nikoli odděleně plněných benzinových a systémových olejů. Výrobci nabízejí pouze některé modely, které umožňují uživateli sledovat palivový systém bez nutnosti míchat benzín a olej ve správném poměru.

Dvojitý kanystr pro skladování maziva a paliva

Komponenty musí být kvalitní

Praktické zkušenosti dokazují vliv kvality správně namíchaného paliva ve vztahu k životnosti nářadí, jeho výkonu a účinnosti:

  • Komponenty s prošlou dobou trvanlivosti se nedoporučují.
  • Zvláště důležité je to v případě benzinových a olejových komponentů. nepoužívejte komponenty pocházející z plynových kondenzátů, protože jejich molekulární struktura obsahuje vodu a suspendovaná rozpouštědla, která jsou pro spalovací motor škodlivá.
  • AI-92 není plně v souladu s mezinárodními normami. Třída AI-95 je bohatá na přísady tlumící detonaci.

Výše uvedené nevýhody omezují životnost řetězových pil, které používají složité palivové směsi.

Poměr oleje a benzínu pro motorové pily: jak ředit

Všechny moderní řetězové pily jsou vybaveny dvoutaktním motorem. Dlouhá a bezproblémová funkce řetězové pily závisí na správném poměru oleje a benzínu pro vaši pilu. Různé značky nářadí a jejich speciální vlastnosti ztěžují tento postup většině začínajících uživatelů řetězových pil.

Palivová směs pro motorové pily: kolik oleje na litr benzinu

Každý benzínový motor může správně fungovat pouze tehdy, pokud jsou zohledněny zásady fungování a je namíchána správná palivová směs. To platí i pro řetězové pily. Přečtěte si více o tom, kolik oleje se spotřebuje na litr paliva a jak palivo správně připravit.