Při nabíjení elektrického šroubováku Makita bliká červená kontrolka

Akumulátorová příklepová vrtačka/šroubovák Makita DHP486Z (bez akumulátoru)

nabíjení, elektrického, šroubováku, makita, bliká

Pro radu nebo objednávku volejte na bezplatné číslo: 0800-504-407 z mobilních telefonů nebo pevných linek (066)677-81-95 | (068)324-43-10

Akumulátorová příklepová vrtačka/šroubovák Makita DHP486Z (bez akumulátoru): výhody

  • Stroj je navržen pro trvalé používání v nejnáročnějších podmínkách
  • Maximální výkon ve své třídě 130 Nm
  • Bezúdržbový bezkartáčový stejnosměrný motor (BLDC)
  • Kompaktní a lehká konstrukce pro dokonalou manipulaci a ovladatelnost
  • Rychloupínací bezklíčové sklíčidlo pro snadnou výměnu bitů jednou rukou
  • Robustní převodovka s kovovými ozubenými koly
  • Ergonomická rukojeť
  • Regulátor rychlosti
  • Integrovaná funkce LED před a po osvětlení
  • Extrémně robustní a efektivní pro dlouhodobé používání
  • Nástroj odolný proti prachu a vodě pro efektivní práci
  • Boční rukojeť pro pohodlnou manipulaci
  • Indikátor slabé baterie
  • Příklepové vrtání do cihel a zdiva
  • Dodává se bez baterie, nabíječky

Akumulátorová příklepová vrtačka/šroubovák Makita DHP486Z (bez akumulátoru): technické specifikace

Napětí baterie 18 В
Typ baterie Li-ion
Hladina hluku: Hlučnost: Snížení hluku 0 550 / 0 2.100 min-1
Počet rázů bez zatížení 0 8250 / 0 31.500 min-1
Průměr sklíčidla 1,5. 13 mm
Průměr vrtání ocel / dřevo 13 / 76 mm
Nastavení točivého momentu 21 D
Točivý moment tvrdý / měkký 130 / 65 Nm
Řízení točivého momentu 1. 12 Nm
Mechanická rychlost 2
Hladina hluku: Hladina akustického tlaku 73 dB(A)
Úroveň hluku: přesnost (k) 3 dB(A)
Úroveň vibrací: Vrtání kovu 2,5 m/s²
Úroveň vibrací: Přesnost (k) 1,5 m/s²
Rozměry (D x Š x V) 178 x 81 x 265 mm
Hmotnost akumulátoru BL1850B 2,7 kg

Akumulátorová příklepová vrtačka Makita (bez baterie) DHP486Z: rozsah dodávky

Dodává se bez baterie, nabíječky

Po zadání objednávky vás bude kontaktovat náš manažer, aby zjistil, jakému dopravci máte objednávku zaslat a jak ji zaplatit.

Zboží dodáme zdarma.

How I Fixed My Faulty Makita Battery

(Pokud je objednávka vyšší než 2000 UAH.)

Objednávku si můžete vyzvednout u následujících kurýrních služeb:

Po předchozí domluvě si můžete vybrat i jiného dopravce.

Nabíjení elektrického šroubováku Makita bliká červeně

Posted: Březen 04, 19:35 by: Alexandra

Makita elektrický pásový šroubovák koupit, koupit Makita 9 6 voltů elektrický šroubovák, Makita akumulátorové vrtací šroubováky koupit, Makita 333 elektrický šroubovák, Makita 6281d elektrický šroubovák cena 14 4 specifikace

Princip činnosti

Klíčová sklíčidla mají nejbezpečnější upevnění z příslušenství, i když jejich výměna trvá poměrně dlouho a je zapotřebí speciální nástavec. Rychlovýměnná sklíčidla se vyznačují rychlou výměnou vrtáků nebo bitů, ale nejsou vždy odolná a mají tendenci k mírné časové vůli. U šestihranných sklíčidel je nástroj upevněn v sedle přímo ve vřetenu elektrického šroubováku. Elektrický šroubovák se základními šroubovacími funkcemi. Model má dvourychlostní převodovku, elektronickou regulaci otáček a ergonomický pogumovaný kryt. Vysoký točivý moment (až 30 Nm) a rychlost otáčení. Lithium-iontové baterie s vysokou spotřebou energie (dvě jsou součástí balení), snadné přepínání tlačítek a výměna nástrojů jsou důvodem, proč je tento model jedním z nejkupovanějších v roce 2019.

Složení

12voltová baterie. nabíjení bliká červeně? Moderátoři: Igor Jatsenko, Alexej Sitnikov. Baterie z elektrického šroubováku se přestala nabíjet, když ji připojíte k nabíječce, bliká červeně, baterii vyhoďte? Pokud kontrolka nabíjení bliká střídavě zeleně a červeně, nelze nabíjet. Píše se, že 18 V Makita je vybavena počítadlem cyklů, po určitém počtu cyklů není možné nabíjet. Pokud indikátor nabíjení střídavě bliká zeleně a červeně, nabíjení není možné. Svorky nabíječky nebo. Akumulátor je zanesen prachem nebo je již na konci své životnosti, případně je poškozen. Chladicí systém. Tato nabíječka je vybavena. Dnes jsem si koupil elektrický šroubovák Makita 6270D stisknutím obojživelníka. Náboj byl červený, pak zhasl. Myslím, že červená kontrolka se má při nabíjení změnit na zelenou, nikoliv zhasnout. Makita. Baterie. a akumulátorové šroubováky, příklepové vrtačky, rázové utahováky. Elektrický šroubovák Makita DC1408T se nenabíjí. svítí červená kontrolkaPři nabíjení vždy svítí červená kontrolka, jako bych se jí nedotýkal.Běžná nabíječka svítí červeně. nabijte baterii na přibližně 22 V a rozsvítí se zelená kontrolka, pak lze nářadí vyjmout. Měl jsem problém s opravou elektrického šroubováku Makita DC18RA: krátce poté, co nabíjecí jednotka bliká zelenou a červenou LED diodou. Moje Makita DC18RA má stejné příznaky, když vložím baterii, diody blikají jedna po druhé. Nejprve to byla jen jedna baterie a druhá fungovala. Nabíječka, o kterou žádá, není diodový můstek a pár kondenzátorů (jako ta, kterou jsi poslal), ale něco mnohem závažnějšího. Myslím, že to nepomůže. Víte, co se říká.-Jestli si říkáš kokot, nastup do auta. Osobně mi nabíječka vždy při nabíjení bliká červeně, a když je telefon plně nabitý, rozsvítí se zelená kontrolka, pokud má vaše nabíječka jednu kontrolku, je to výstražná kontrolka. VÝMĚNA 12voltových baterií pro šroubováky MAKITA Makita Makita za baterie Li-ion-18650 vlastníma rukama. Jaká je nejlepší baterie pro můj šroubovák? JEDNODUCHÁ OPRAVA standardní nabíječky Interskol Li-ion-18650. Nabíječky a baterie. Makita Dc1414 T Zu Sekundární napájení nestabilní. Vybíjel jsem ji (dvěma vodiči na elektrickém šroubováku Bosch) a nabíjel stejnými dvěma vodiči na jiné nabíječce. Nemá nabíječku, takže musíte vyměnit i nabíječku. Т.Musím to udělat sám. Se stabilizovaným proudem a napětím. Co tedy bliká a proč nikdo nemůže říct bez rozebrání obvodu? Měření všech režimů, jak to funguje. To oni mají na starosti baterii. Není to tak dávno, co nabíječka Bosch nabíjela baterii UAZ. Hlavice v zásuvce byla zasunuta nativně. Strýček Jura. Nejdříve chci říct, že odkaz nefunguje. Druhá věc je, že to, jak se Makita chová, nic neznamená. Já, v nejtriviálnějším způsobem šel tam na cestě, zeptal, zajímavé.

Vliv používání

Makita DF333DZ má tedy velkou šanci nahradit staré a slušně opotřebované modely, které jsou stále v dobrém stavu. A majitelům takového rozhodnutí se to také líbilo. proč kupovat baterii a nabíječku, když staré baterie ještě nemají vyčerpanou životnost? Kromě toho je cenově dostupný profesionální elektrický šroubovák nejlepším způsobem, jak vylepšit svůj pracovní nástroj. Přehled představuje nejlepší modely této značky, a to jak na profesionální, tak na amatérské úrovni. Hodnocení je založeno na technických vlastnostech šroubováků, názorech vysoce kompetentních odborníků i běžných majitelů, kteří toto zařízení používají ve svých domácnostech jen příležitostně.

Vezměte si příklad z odborníka

Akumulátorové šroubováky Makita jsou k dispozici s akumulátory 9,6 až 18 V s kapacitou 1,3 až 3 Ah. Maximální točivý moment se pohybuje v rozmezí 24 až 40 Nm. Jsou rozhodujícími faktory, které určují výkonnost nástroje.

Chci si koupit elektrický šroubovák. Rozhodoval jsem se mezi DeWALT a Makita. Málo peněz, chce jich hodně. Uvažujte pouze o levných nástrojích. 1) Pokud si vezmete totožný produkt. který z nich bude levnější? Elektrické nářadí: návody, opravy, použití. Která je lepší než Makita nebo DeWALT? Šel jsem si koupit DeWALT, ale vrátil jsem se s Makitou. Musíte je obě zapnout, podržet je v ruce při volnoběžných otáčkách a vybrat si tu, která se vám líbí. Značka DeWALT je na trhu již více než 90 let. Mezitím společnost neustále zdokonalovala své technologie a dovedla kvalitu svých výrobků k naprosté dokonalosti. To vysvětluje vysokou cenu elektrického nářadí v porovnání s konkurencí. Nákup šroubováku DeWALT. Makita jednoznačně, t.к. Měl jsem DeWALT, koupil jsem ho, pracoval hezčí než Makita, drážkování se cítilo méně. Ale po roce se rozbil mechanismus kladiva, oprava je drahá a elektrické nářadí není skladem. Opětovné použití Makita. Který z nich si vybrat, Makita, DeWALT, Metabo? V tomto článku se pokusíme najít odpovědi na tyto otázky. Makita je ideální pro ty, kteří často potřebují nářadí doma nebo v garáži. Není to nástroj pro domácnost. Společnosti DeWALT i Makita nabízejí solidní sortiment výrobků, které splňují základní požadavky stavitelů: vrtačky. Společnost DeWALT nabízí nejširší výběr odolného a kvalitního spotřebního materiálu určeného pro intenzivní práci. Pro skladování a přepravu nářadí navíc společnost získala. Článek představuje hodnocení nejlepších šroubováků DeWALT v roce 2019. Jejich výhody a nevýhody jsou uvedeny. V tomto článku najdete přehled nejlepších šroubováků DeWALT pro rok 2019, které zaujmou jak profesionální stavitele, kteří se v oboru pohybují již desítky let, tak i příležitostné kutily. Který akumulátorový elektrický šroubovák je nejlepší: výběr podle typu baterie, seznam nejspolehlivějších výrobců. Který akumulátorový elektrický šroubovák je nejlepší. Porovnejte a vyberte si. V dnešní době by sotva někoho napadlo pracovat s ruční vrtačkou nebo utahovat spoustu šroubů ručním šroubovákem. Mám stroj DeWALT, je to dobrý šikovný nástroj, můžete ho dát na rukojeť, vzal jsem ho jako doplněk ke třem modelům DeWALT. Mám Makita, nevím název modelu, v kufříku elektrický šroubovák a baterku a dvě baterie., a to je ta zasraná věc.šicí stroj je na trhu již tři roky.stížnosti. Bosch, Makita, DeWALT: 3 oblíbené značky rotačního nářadí. Synchronizace od honeybunny. [Zobrazit skrytí]. Ale i pak se objevují otázky, která z nich je lepší, zda Bosch, nebo Makita? Proč si nevzít DeWALT? Ať už je to jakkoli, je třeba jednoduše zvážit, zda. Výrobky DeWALT a Makita jsou na trhu již téměř 100 let. To znamená, že se výrobky postupem času zdokonalují a jsou stále lepší a lepší. Začněme naše srovnání analýzou nářadí na trhu: DeWALT. Společnost se specializuje na širokou škálu. Akumulátorový šroubovák DeWALT je ideální pro vysoce přesné aplikace. Vrtačky Stanley, DeWALT a Makita mají velmi podobný výkon a patří do stejné cenové kategorie.

Způsob použití

Tento elektrický šroubovák s automatickým podáváním šroubů mnohonásobně zvyšuje produktivitu obsluhy. Makita DFR550RFE používá lištu SPIT se šrouby a zvládá nepřetržité zatížení po delší dobu prakticky bez přehřátí a bez nutnosti přestávek. Hladký a dobře koordinovaný provoz díky kvalitě mechanické montáže nástroje.

Jak objednat?

Vyplňte formulář pro konzultaci a objednání elektrického šroubováku Makita, který bliká červeně. Operátor s vámi zkontroluje všechny podrobnosti a my vaši objednávku odešleme. Za 1-10 dní obdržíte svůj balíček a zaplatíte za něj při převzetí.

Nabíjení elektrického šroubováku Makita bliká červeně. Elektrický šroubovák Makita. Recenze, návod k použití, složení a vlastnosti.

Jak nabíjet baterii elektrického šroubováku Bosch

Použití elektrického nářadí bez nabitého akumulátoru není možné. První kontakt s procesem dobíjení baterie také vyvolává řadu otázek. V tomto článku se dozvíte nejen to, jak poprvé nabít baterii elektrického šroubováku Bosch, ale také několik praktických tipů, jak prodloužit životnost akumulátoru.

Pokyny pro nabíjení baterie elektrického nářadí

Bez ohledu na typ akumulátoru (NiMH, lithium-iontový, NiCd) musí být akumulátor elektrického šroubováku Bosch nabíjen podle následujícího postupu:

  • Vyjměte akumulátor z elektrického nářadí (stiskněte červené/modré tlačítko na spodní straně rukojeti, podržte je stisknuté a trhnutím akumulátor vytáhněte);
  • Vyjmutý zdroj vložte do nabíjecího boxu;
  • Připojte napájecí zdroj ke zdroji napájení (zásuvce).

K nabíjení používejte plně kompatibilní nabíječku. V případě poruchy nabíječky dodávané se zařízením je třeba zakoupit nový prvek. Zvolte nabíječku podle údajů uvedených v technickém listu elektrického zařízení.

Přehled kompaktního a levného elektrického šroubováku DEKO GCD12DU3 s dobrou energetickou účinností

Zajímavost: Výrobce tvrdí, že tento nástroj je elektrický šroubovák pro. ženy. Ale promiňte, tohle je sexismus! V tomto postoji je však zrnko logiky: elektrický šroubovák spolu s baterií neváží více než jeden kilogram, což znamená, že jej mohou pohodlně ovládat i ženy.

Charakteristika

Parametry, které lze diagnostikovat, budou během testu určitě měřeny. Kapacitu baterie se snažíme odhadnout podle množství práce, kterou můžete vykonat. Podívejme se také na točivý moment elektrického šroubováku: Jak velký je ve skutečnosti, odpovídá uvedené hodnotě?? Nezapomeňme na srovnání s jinými šroubováky. To je ostatně asi to nejzajímavější.

Kompletní sada

Elektrický šroubovák je dodáván v malé ploché krabičce s úplnými technickými údaji vytištěnými na vnější straně. Tedy téměř kompletní: chybí jen kapacita baterie.

Balení šperků je splněným snem minimalistů: elektrický šroubovák s baterií, síťový adaptér pro nabíjení baterie a uživatelská příručka.

Přehledně

Robustní plastové pouzdro dobře ladí s tvrdými pryžovými překryvy. Guma je tak tvrdá, že ji od plastu téměř nerozeznáte. Díky této povrchové úpravě však nástroj pevně sedí v ruce, ať už bez ochrany, nebo s jakýmkoli typem rukavice: látkovou, s hroty, polstrovanou nebo protiskluzovou s gumovými hroty. Tato guma je navíc lepkavá: pokud necháte elektrický šroubovák chvíli ležet na hadříku nebo papíru, budete jej moci zvednout pouze tímto hadříkem nebo papírem. Závěr: Materiály pouzdra jsou perfektní. Přesně to, co potřebujete.

Design a la Transformátory je v oblasti domácí elektrotechniky a elektroniky dávno a pevně zakotvený: nasekané agresivní formy a spousta falešných prvků, které napodobují přídavné panely, výkonové prvky a dokonce i ovládací prvky. Tyto ozdoby nejenže poskytují zábavu, ale také zabraňují vyklouznutí nástroje z rukou. Dobře však také zachycují prach a nečistoty.

Při bližším pohledu na pouzdro elektrického šroubováku lze na některých místech odhalit nedokonalosti odlitku, ale tyto vady jsou tak nepatrné, že jim nestojí za to věnovat pozornost. Není to Lamborghini, ze kterého bychom si mohli vybírat. Hlavní je kvalita zpracování, a ta je špičková. Žádné vrzání ani vůle, nástroj působí jako pevný a těžký kus.

Zvláštní srdečné poděkování patří nápadné barvě nástroje. Žahavě oranžové vložky vytvářejí vzor, který se v přírodě nevyskytuje. Díky tomu tento elektrický šroubovák snadno najdete ve stínu i na světle, v pilinách a hranách, v hromadě spadaného listí nebo dokonce v hromadě jiného nářadí (hoblíky, fény, žehličky, loupačky, depilátory).

Návod k použití

Přiložená uživatelská příručka je stručná, ale velmi užitečná, což je v dnešní době velmi vzácné. Nejenže uvádí povinné certifikáty a další nudné věci, ale popisuje i konstrukci nářadí a dokonce uvádí praktické tipy, postupy a základní techniky práce s elektrickým šroubovákem, což je u dnešních skoupých příruček poměrně neobvyklé.

Operace

Nastavení krouticího momentu elektrického šroubováku při aktivaci ráčnové spojky se standardně provádí pomocí 18polohového ovládacího kolečka. Na kroužku jsou vytištěna pouze sudá čísla v řadě. Nedostatečný prostor pro liché pozice (ne pro barvu).

Posuvný spínač je umístěn na horní straně a s velkou námahou se posouvá dolů, přičemž se ozve jasné cvaknutí. Čísla 1 a 2 jsou v oranžovém plastu prakticky neviditelná, ale to lze napravit pouhým zakrytím lakem na nehty, který pravděpodobně najdete pomocí elektrického šroubováku.

Přepínač zpětného chodu má tři polohy: pravotočivý, neutrální a levotočivý chod vřetena. Střední (neutrální) poloha spínače blokuje spoušť (hlavní spínač) a brání jejímu stisknutí. Spínač má těsný 8mm zdvih s plynulou regulací otáček vřetena.

LED světlo integrované v pouzdře dostatečně osvětluje spodní část pracovní plochy a díky rozptýlenému světlu je dobře osvětlena i oblast vrtání. Vedle svítilny jsou tři LED diody: červená, žlutá a zelená. Informují, jak není těžké uhodnout, o zbývajícím nabití baterie. Nebo by spíše měly. Ve skutečnosti se ukázalo, že to bylo mnohem zajímavější, ale o tom až později.

Automatická aretace vřetena není k dispozici, proto se používá dvouklíčové sklíčidlo. To znamená, že při vkládání vrtáku nebo bitu jsou zapotřebí dvě ruce: první ruka drží zadní pouzdro a druhá ruka utahuje přední pouzdro. Samozřejmě není tak pohodlný jako blok a rychloupínací sklíčidlo, ale za takovou cenu se to dá tolerovat.

Sklíčidlo je k vřetenu připevněno levotočivým závitem (což znamená, že se musí vyšroubovat ve směru hodinových ručiček, nikoli proti směru). Křížová hlava šroubu uvnitř sklíčidla je vidět na předchozí fotografii. Kříž není tak dobrý, protože se dá snadno zlomit a je téměř nemožné vyměnit kazetu.

Nakonec dezert. Baterie. Díky miniaturní baterii, která se vejde do rukojeti, může toto nářadí držet i malé dítě. Baterie váží pouhých 178 g, což je podobná hmotnost jako typická nikl-kadmiová baterie pro běžný elektrický šroubovák, 500-700 g.

Kapacita baterie je 1500 mA·ч. Velký nebo malý? Uvidíme (čeká nás překvapení). Akumulátor lze nabíjet vyjmutím akumulátoru z rukojeti a připojením adaptérové zástrčky do zásuvky na horní straně akumulátoru. Na horním konci baterie jsou dvě diody LED: červená svítí během nabíjení a zeleně svítí, když je baterie plně nabitá.

Operace

Použitelností se rozumí každodenní používání spotřebiče. A použitelnost je kombinací faktorů, jako je ergonomie, spolehlivost a efektivita. Ergonomie již byla vysvětlena: Standardní pistolový design elektrického šroubováku spolu s kvalitními materiály uspokojí každého. Nízká hmotnost nářadí vyhovuje ženám a dokonce i dětem. Co dál??

Spolehlivost? Bohužel spolehlivost zařízení můžete posoudit pouze tehdy, pokud máte stroj času, a ten my nemáme. Místo vznešených řečí vám přinášíme několik praktických tipů.

Například provozní režim elektrického šroubováku by měl být vždy přizpůsoben danému použití. Při vrtání vždy přepněte na rychlost 2 a otočte ráčnový kroužek do režimu vrtání.

Pokud se mají použít samořezné šrouby, je třeba zvolit rychlost 1 a kroužek krouticího momentu nastavit na 1 až 18 v závislosti na délce/tloušťce šroubu a konzistenci materiálu.

Elektrický šroubovák je nejjednodušší nástroj, ale také vyžaduje pozornost. Udržujte sklíčidlo čisté a zbavené písku nebo vlhkosti. Elektrický šroubovák neskladujte na vlhkém a/nebo nevytápěném místě a během skladování vždy přepněte reverzační spínač do neutrální (střední) polohy. Důležité je také dobíjet baterii.

Naše měření

Jaké faktory jsou důležité pro elektrický šroubovák a jaká měření mohou poskytnout představu o tomto typu nářadí?? Za prvé, výkon. Za druhé, spotřeba energie během používání. Dalším důležitým parametrem je doba nabíjení baterie. Pokusme se na tyto otázky získat odpovědi.

Točivý moment

U elektrického šroubováku je krouticí moment jedinou odvozenou veličinou jeho výkonu. Síla, kterou se otáčí vřeteno a sklíčidlo. To je bezpochyby klíčový parametr pro tento typ zařízení. Čím vyšší je krouticí moment, tím lépe a tím větší je pravděpodobnost, že se vám podaří dlouhý šroub zarazit do dřeva až po hlavu.

Výrobce udává maximální jmenovitý krouticí moment daného elektrického šroubováku: 32 N·m (newtonmetry). Ale upřímně?

Čtenář bude překvapen a možná i rozhořčen, ale je to tak: v dnešním systému certifikace výrobků, zejména u zařízení, jako jsou vrtačky/šroubováky, není místo pro měření točivého momentu. Berte to jako samozřejmost. Podle platných GOST se zboží certifikuje především podle bezpečnostních ukazatelů. Myslím, že to je důvod, proč není v dnešní době těžké koupit například invertorovou svářečku s 1,5 (jedním a půl) kabelem, aby se vyhovělo registračním orgánům, které dbají na bezpečnost!). No co, je to bezpečné? Ano. Ale nepříjemné! Také ano. To však není náš problém, ale váš, tj. kupujícího.

Současně se často opomíjejí klíčové parametry, které určují výkon zařízení. Přesněji řečeno, na svědomí výrobce. které, jak se ukazuje, mohou podle logiky certifikačních orgánů tisknout naprosto libovolné charakteristiky, když převzaly údaje, jak se říká, z hlasovacího lístku. Nakonec je to tak: napájecí zdroje dodávají 0,5 A místo 1 A a skutečný výkon mixéru dosahuje sotva 400 W místo udávaných 800 W. No, proč nelhat, kdo to bude kontrolovat?? Z toho plyne nezaujatá zvědavost: Jak velký krouticí moment poskytuje náš elektrický šroubovák v souladu s jeho jmenovitým výkonem??

Ale jak ji měřit? Hledání slov „měření krouticího momentu“ vás zavede přímo ke stolním přístrojům známým jako tenzometry. Nákup tak drahého zařízení na testování jednoho elektrického šroubováku jsme však považovali za nepraktický: tady testujeme stovku nebo dvě.

Možná by se dal použít momentový klíč? Ne, ani to není dobré: má pevné, nevhodné intervaly točivého momentu a příliš velkou diskrétnost a přesnost pravděpodobně také není dokonalá. Je zapotřebí přesnější nástroj. Budete si muset sestavit vlastní zkušební stanici.

Dnes už to nemusíte vymýšlet: vše, co nezahrnuje studenou fúzi nebo mezihvězdné cestování, je dávno vynalezeno a veřejně dostupné. Protože všechno geniální je jednoduché, každý, kdo si alespoň trochu pamatuje inženýrské vzdělání, k takové konstrukci dospěje. Robustní rám, elektronické vyvážení a. a to je vše.

Rozluštěme tuto triviální konstrukci. Hlavním prvkem je zde páka (zelená), jejíž osa přijímá otáčení spojky elektrického šroubováku. Druhý konec páky vyvíjí tlak na háček oscilátoru, který nám poskytne potřebný údaj. V dalším okně si můžete model stojanu prohlédnout podrobněji a dokonce s ním otáčet ve všech směrech.

Krouticí moment 1 N·m je moment, který vznikne působením síly 1 newtonu na rameno dlouhé 1 metr. Zjednodušeně řečeno, pokud na jeden konec páky dlouhé 1 m připevníme závaží o hmotnosti 1 kg, získáme na druhém konci páky moment 9,81 N·м. Proč ne 10? Velmi jednoduché: zde zasahuje gravitační síla m·g. V našem případě se m rovná jednomu kilogramu a g je gravitační konstanta a rovná se 9,81. Nám ale nestačí metr dlouhá páka, chceme něco méně velkolepého. Řešení je jednoduché: páka se musí zmenšit na koeficient 9,81. V takovém případě bude mít závaží o hmotnosti 1 kg na druhém konci ramene za následek moment téměř 1 N·м. Proto je na výše uvedeném obrázku rameno (zelené rameno) správně dlouhé 10,2 cm. Samozřejmě ne od okraje k okraji, ale od středu nápravy ke středu otvoru, do kterého je zasunut hák měniče.

Svařovaná konstrukce v reálu nevypadá tak elegantně jako na renderingu, ale měla by plnit svou úlohu.

Absolutní přesnosti samozřejmě nelze dosáhnout, některé chyby se nevyhnutelně vyskytnou (ale my se o nich nedozvíme). Vezměme si například třecí sílu, která vzniká otáčením osy páky v drážkách dvou vzpěr. Tyto chyby jsou však zanedbatelně malé, měřeno mizernými procenty, ne-li zlomky procenta. Záleží na přesnosti elektronické váhy, ale ani o ní není důvod pochybovat.

V neposlední řadě je důležitý provozní režim zkoušeného elektrického šroubováku: je zřejmé, že měření musí být prováděno v režimu vrtání, aby se zabránilo působení ráčnové spojky nebo, vědecky řečeno, regulátoru točivého momentu, jehož konstrukce se podobá konstrukci momentového klíče. Co se týče rychlostí, použijeme nejnižší, nejprve. Skutečnost je taková, že druhá rychlost, určená k vrtání, poskytuje nejvyšší maximální točivý moment, který se správněji označuje jako příklepový moment. Trvá méně než půl sekundy a v našich podmínkách ji nelze změřit.

Po několika neúspěšných pokusech a dvou rozbitých bezdrátových držácích (na váhy nelze použít nárazový moment!) Konečně jsme našli nejlepší způsob měření točivého momentu na naší zkušební stolici. Zde jsou jednoduché techniky: zapněte režim vrtání na 1. rychlost a s rukojetí pevně přitisknutou k příčce stojanu (je k tomu speciálně navržena) plynule stiskněte spínač a držte jej stisknutý několik sekund, dokud se elektrický šroubovák neresetuje. Nemá smysl sledovat neustále se měnící hodnoty elektronických vah; pomoci může pouze videokamera s vysokou snímkovou frekvencí. Následně není při zkoumání videozáznamu obtížné najít snímek, na kterém je zobrazena maximální hodnota. Tady je.

Výsledek je 6,87 N·м. Porovnejme je s hodnotami na výrobním štítku: 32 Н·м. Podvod? Vůbec ne. Již jsme uvedli, že výrobce pravděpodobně uvede maximální nárazový moment, který následuje po prudkém stisku spínače při plných otáčkách. V domácích podmínkách to nelze změřit. A musí to tak být?? Šrouby do dřeva nebo kovu nezatloukáme s hybností 0,2 až 0,5 sekundy. Šrouby šroubujeme výhradně kvůli dlouhému a měkkému krouticímu momentu. Síla, kterou se spojka při zatížení otáčí.

Vysoká nebo nízká 6.87N·м? Neexistuje odpověď, dokud ho neporovnáme s jinými šroubováky. Jako druhé testovací nářadí bylo použito autorovo téměř nové, rozpoznatelné černozelené nářadí (je to Makita). A aby byl obrázek kompletní, soused si na půl hodiny půjčil svůj ošuntělý elektrický šroubovák značky Sojuz s plně nabitou baterií. A nyní je čas na několik úžasných příběhů.

Vypadá to, že každý výrobce uvádí točivý moment nejen od koule, ale i od koule a od stropu. Dotyčný elektrický šroubovák DEKO je tedy dimenzován na 32 N·m a naměřená hodnota je 6,8 N·м. Makita má v technickém listu uvedeno 30N·m, ale v praxi 8,6 N·м. A konečně, skromný Sojuz říká 24 N·m, což se měřením změnilo na 13,8 N·м. Jak to?? Ukázalo se, že DEKO je ze všech tří elektrických klíčů nejchlubivější.

Jak se ale tyto naměřené newtonmetry projeví v praxi?? A tady je návod, jak na to: pomocí aku nářadí Makita s naměřenou hodnotou 8,6N·m při šroubování střešních šroubů do kovu existuje vysoké riziko utržení hlavy šroubu, protože operace se provádí v režimu vrtání, protože střešní šroub je v podstatě vrták se závitem.

Majitel extrémně výkonného elektrického šroubováku Sojuz, kterého autor zná, si několikrát stěžoval na zlomení ploché části v režimu vrtání. S naším elektrickým šroubovákem DEKO si naopak můžete být jisti, že hlavy šroubů do střešní krytiny zůstanou vcelku. Pokud ovšem na hlavu šroubováku, který je již druhou rychlostí zaražen do kovu, nepoužijete velký rázový moment.

nejnevědečtější test

Další test je ten nejnevědeckyji provedený, jaký vás napadne. Přesto je paradoxně nejprezentativnější a nejpraktičtější. Je to však časově náročné. Účelem tohoto testu je odpovědět na otázku: Jaký je maximální objem práce, který lze vykonat elektrickým šroubovákem?? Jak ji měříte a jak dosahujete opakovatelnosti??

Je zřejmé, že šroubováky se nejčastěji používají k šroubování nebo odšroubování věcí, nikoli k šlehání omelety. I když míchaná vajíčka jsou také jednou z možností. Nás ale zajímají samořezné šrouby, které budeme šroubovat do dřeva borovice (říká se mu borovice) s vlhkostí asi 20 %. Vlhkost dřeva jsme si změřili sami, není to těžké, když známe hmotnost kusu dřeva a jeho objem. Hmotnost vydělíme objemem a poté odkážeme na tabulku měrných hmotností různých druhů dřeva s různou vlhkostí.

Tyto informace jsou uvedeny pouze jako alibi pro testujícího. Je totiž téměř nemožné získat přesně stejné počáteční podmínky pro opakování testu. Další kus dřeva bude mít jinou hustotu, jinou vlhkost a jiný směr vláken. V neposlední řadě bude samotný test prováděn při jiné teplotě, což jistě ovlivní výsledek přinejmenším kvůli změně kapacity baterie (lithium-iontové baterie mají velmi rády nízké teploty).

A je to tady. Tento krátký videoklip obsahuje půlhodinový postup práce s elektrickým šroubovákem, zkrácený na půl minuty. Součástí záběru je počítadlo zašroubovaných šroubů (kříž 50)×3,5 mm) a vpravo dole se zobrazuje pracovní doba v minutách. Samozřejmě, že baterie byla plně nabitá, než jsme začali pracovat. Teplota, při které se práce prováděla, byla přibližně 22 °C C.

To je skvělý výsledek. Subjektivní úsudek autora: Jeho osobní elektrický šroubovák Makita s baterií stejné kapacity je přibližně o třetinu méně účinný než dotyčný DEKO. V čem je problém?? Možná v rozdílném napětí baterií nebo v rozdílné spotřebě energie v důsledku rozdílné konstrukce motorů a převodovek. Makita se dodává s náhradní baterií, zatímco sada DEKO nikoli.

Mimochodem, překvapivé zjištění: indikátor nabití baterie na našem elektrickém šroubováku je prakticky nepoužitelný. I když má baterie už jen málo energie, svítí celá červeno-žluto-zelená řada. Ještě zajímavější je chování zařízení, když je baterie vybitá. Běžně se stává, že elektrické nářadí pracuje neochotně, když je baterie vybitá, jako by usínalo za chodu. Náš se chová jinak: prostě přestane fungovat, náhle a nečekaně. Právě jsme úspěšně zarazili do dřeva další samořezný šroub (210. v pořadí), bez váhání vezmeme 211., zmáčkneme spínač. a nic se nestane! Motor nereaguje, LED diody nesvítí. To se nedá říct, je to originál.

Baterie

Jak jsme již viděli, energie uložená v baterii stačí na půl hodiny poměrně intenzivní práce. A to všechno je dobré, ale má to jednu vážnou nevýhodu: nabíjení trvá dlouho. Ne, není: velmi dlouhý. Výrobce v tomto případě uvedl velmi konkrétní dobu trvání: 3 hodiny. Proč?? Proč: Dodávaný napájecí adaptér dodává napětí 13,5 V se směšným proudem 400 mA.

A to ani nejsou výsledky měření, ale hodnoty uvedené na samotném adaptéru. Které by se podle nešťastné, ale zavedené tradice měly dělit nejméně na dvě části. Například již zmíněný elektrický šroubovák Makita je vybaven nabíječkou, která dodává pětinásobný proud 2A. Výsledkem je, že baterie s podobnou kapacitou se nabíjí až pětkrát rychleji.

Pokud se tedy rozhodnete použít elektrický šroubovák při tak hříšné činnosti, jako je například montáž nábytku z Ikea, je nutné si předem pořídit jednu nebo dvě náhradní baterie. V opačném případě může montážní firma očekávat zábavné tří- až čtyřhodinové přestávky. I když, když se nad tím zamyslíte, není to tak špatné.

Ve skutečnosti trvalo úplné nabití baterie ještě déle než deklarované tři hodiny a 3 hodiny a 13 minut.

Kompaktní elektrický šroubovák DEKO GCD12DU3 si zapamatujete díky jeho drsnému, ale chytlavému designu, dlouhé provozní době a neobvyklému chování při vybíjení baterie. Snad jedinou nepříjemnou věcí je extrémně dlouhý proces nabíjení. Výsledky našich měření ukazují, že tento nástroj nelze doporučit pro dlouhodobé profesionální uživatele.

Toto nářadí je ideální pro lehké a neodkladné práce: můžete s ním přišroubovat záclony, odšroubovat umyvadla, rozebrat nebo sestavit polici či skříň, zastřešit pergolu atd. д. Ale majitel, který ho občas používá, nemůže na nástroj zapomenout: koneckonců to není šroubovák. Pravidelné dobíjení baterie také pomáhá vyhnout se situaci, kdy náhle potřebujete elektrické nářadí a práce se zastaví dříve, než začala.

Recenze: Akumulátorový elektrický šroubovák AEG BS 18G2 Li-152C. Vynikající pracovní stroj.

Opakovaně jsem se s vámi podělil o své zkušenosti se šroubováky, které používám. Dnes vám povím o akumulátorovém elektrickém šroubováku AEG BS18G2, který jsem si koupil v loňském roce.

Když jsem elektrický šroubovák kupoval, společnost AEG jsem neznal a upřímně řečeno jsem ani nevěděl, že taková společnost existuje. V té době jsem hledal 18 V Makitu za méně než 8000, ale prodejce mi to rozmluvil ve prospěch AEG. Argumenty byly, že Makita má v této cenové kategorii plastová ozubená kolečka a šroubováky od AEG mají kovová, což znamená, že ozubené kolečko vydrží déle, záruka na AEG je poskytována až 3 roky, výroba, jak mi řekl prodejce, je v Německu, a ve srovnání s modelem Makita se stejnou funkčností.V důsledku toho jsem si koupil 2 elektrické šroubováky, jeden jsem dal na nejrušnější část výroby. na kroucení šroubů, a druhý jsem si nechal.

Elektrický šroubovák je vyroben v Číně, což je uvedeno na výrobním štítku. Německo. jediný domov značky.

Tělo je vyrobeno z plastu s pogumovanými vložkami, které slouží jako ochrana nástroje v případě pádu.

Sklíčidlo je rychloupínací a je vyrobeno výhradně z kovu, což je výhoda. Plastové sklíčidlo se časem opotřebuje, ale kovové ne.

Příslušenství můžete snadno upnout a odepnout jednou rukou.Průměr upínacího nástroje 1.5. 13 mm.

Momentový reduktor je vyroben z kovu, jak tvrdí výrobce; nemohu to ověřit. jen se přesvědčit. Elektrický šroubovák je nutné rozebrat, ale hrozí, že dojde ke ztrátě záruky. Můžete mi věřit na slovo.

Utahovací síla je nastavitelná ve 22 polohách: 1 je minimální síla, 23 je maximální síla.

Malý trojúhelník označuje zvolený točivý moment. Při utahování šroubu se po dosažení nastaveného krouticího momentu ozve charakteristické cvaknutí, které signalizuje dosažení stanoveného krouticího momentu.

Ikona vrtáku znamená, že šroubovák bude poháněn maximálním krouticím momentem 50 Nm a že v tomto režimu nebude pracovat ráčna. Tento režim je určen pro vrtání otvorů.

Na horní straně elektrického šroubováku je volič převodových stupňů. Tento elektrický šroubovák má 2 plynulé rychlosti otáčení. čím více stisknete spoušť, tím vyšší je rychlost otáčení. Jeho maximální otáčky jsou 400 ot/min při první rychlosti a 1500 ot/min při druhé rychlosti.

Na boku je umístěn přepínač zpětného chodu. Tlačítko je oboustranné. při zatlačení z jedné strany se vysune z druhé. Pro zašroubování stiskněte tlačítko vpravo, pro vyšroubování vlevo.

Nad spouští je osvětlený pracovní prostor v podobě LED diody. Světlo se rozsvítí po stisknutí spouště, zhasne po uvolnění spouště. Osvětlení je přinejmenším málo užitečné. Pokud by došlo ke zpoždění vypnutí, t. е. Kdyby po uvolnění spouště chvíli svítil, bylo by to mnohem lepší, ale takhle je to k ničemu.

Na zadní straně nad baterií je držák na náhradní bit. Přiložený drážkovací bit. Kříž Phillips RH2, ale už jsme ho dávno odstranili a nahradili bitem od jiného výrobce.

Rukojeť je pogumovaná a elektrický šroubovák se pohodlně drží v ruce.

Na spodní straně elektrického šroubováku je připevněna lithium-iontová baterie s kapacitou 1,5 Ah.Chcete-li ji vyjmout, stiskněte současně 2 žlutá tlačítka na baterii a vysuňte ji z ližiny na elektrickém šroubováku.

Pro vložení baterie zpět do elektrického šroubováku ji stačí zasunout, dokud neuslyšíte cvaknutí, žlutá tlačítka již není třeba mačkat.

Pouzdro baterie je stejně jako elektrický šroubovák vyrobeno z plastu s pogumovanými vložkami pro ochranu proti pádu. Baterie má na obou stranách větrací otvory, které zabraňují přehřátí baterie během provozu a při nabíjení.

Na zadní straně je indikátor nabití baterie. Stisknutím žlutého tlačítka zobrazíte zbývající nabití. Pokud je baterie plně nabitá, rozsvítí se všechny 4 kontrolky LED, pokud ne, rozsvítí se pouze 1 kontrolka LED.

Velmi praktická funkce, díky které můžete před použitím elektrického šroubováku vyhodnotit, zda je třeba baterie nabít, nebo ne, když potřebujete pracovat mimo dosah elektřiny.Součástí dodávky byly 2 tyto baterie, jedna pro elektrický šroubovák a jedna jako náhradní.

Součástí dodávky byla také nabíječka baterií.Nabíječka je univerzální a je schopna nabíjet 12V, 14V a 18V baterie, což považuji za výhodu. Pokud máte nářadí od této společnosti s různými napětími, nemusíte s sebou brát několik nabíječek.

Pro vložení baterie do nabíječky je nutné ji posunout po sklíčkách, dokud nezapadne na své místo, jako při použití elektrického šroubováku. Vyjmutí. stiskněte současně 2 žlutá tlačítka a vyjměte. stejně jako při vyjmutí z elektrického šroubováku.

Na přední straně nabíječky jsou 2 LED diody. indikátory, červený a zelený, které ukazují proces nabíjení, konec nabíjení a případnou poruchu baterie. Pracovní popis LED diod je uveden na samotné nabíječce.

Obrázek ukazuje rozsvícenou červenou kontrolku, zelená bliká. Znamená to, že se baterie nabíjí.

Během nabíjení se rozsvítí také indikátory baterie na samotné baterii.Velmi užitečná funkce. Kdykoli můžete zjistit, v jaké fázi je nabíjení, a odhadnout, kolik zbývá do konce. Úplně vybitá baterie se nabíjí přibližně 50 minut.

Napájecí kabel nabíječky je krátký, pouze 1 metr, a nemyslím si, že je dostatečně dlouhý. Pokud vezmete v úvahu, že ve většině ruských bytů, zejména v panelových domech, je zásuvka umístěna 90 cm nad podlahou, ukáže se, že nabíječka bude „viset“ na kabelu, musí hledat stojan. Síťový kabel by měl být dlouhý alespoň 1,5 metru.

Součástí balení byl také praktický plastový kufřík o rozměrech 34x34x13 cm.

Za výhodu považuji jeho kompaktní rozměry: nezabírá mnoho místa při skladování ani při přepravě.Nevýhodou je, že zde nejsou žádné další přihrádky na spotřební materiál. Všechny základní věci pro práci: náhradní bity, vrtáky a samořezné šrouby, musíte je ukládat tam, kam patří, což je nepohodlné.

Vpředu je skládací pogumovaná rukojeť a pružné spony.

Spony jsou nespolehlivé, plast časem ztvrdne a roztrhne se. Hodilo by se mi něco odolnějšího, jako jsou nezničitelné kufry Makita. Nemyslím si, že se náklady příliš změní. Drobnosti, jako jsou poškozené spojovací prvky, ztěžují používání kufru k určenému účelu.

Uvnitř se nachází elektrický šroubovák, náhradní baterie a nabíječka, každá ve své vlastní přihrádce.

V kapse s otvory na víku byl umístěn záruční list a návod k obsluze.Zkoušel jsem tuto kapsu použít jako další přihrádku na spotřební materiál, ale ukázalo se, že abyste z ní něco dostali, musíte provést celou speciální operaci. Obecně nedoporučuji tam cokoli vkládat. později by se vám to nemuselo podařit vyndat.

ZÁVĚR: S elektrickým šroubovákem jsem spokojen, a co víc, je to pracovní kůň. Za necelý rok se ani jednou nezadařilo.Má dostatečný výkon na všechno, ať už jde o šroubování šroubů nebo vrtání otvorů. Baterie vydrží dlouho, i když její kapacita je pouze 1,5 Ah. Nabíjí se rychle od nuly, ale Makita je o něco rychlejší při nabíjení baterie.Potěšil mě přídavný indikátor nabíjení na baterii. u Makity ani DeWALTu jsem ho neviděl.K hmotnosti elektrického šroubováku nemám co říct. Váží stejně jako jiné podobné 18voltové šroubováky.Ergonomie je pohodlná, ale zpočátku jsem si na ni musel zvyknout po Makitě. baterie AEG je o něco delší, jen 1 cm, ale je to cítit.Nemám žádné stížnosti na kvalitu konstrukce a myslím, že 3letá záruka má svůj důvod. Proto si i přes drobné nedostatky zaslouží 5 hvězdiček!

Převod šroubovákové baterie na Li-Ion

V tomto článku neřeknu nic nového, ale chci se jen podělit o své zkušenosti s upgradem baterií mého starého šroubováku Makita. Tento nástroj byl původně navržen pro nikl-kadmiové baterie (které se již dávno vybily, stejně jako náhradní baterie, které jsem zakoupil). Nevýhody Ni-Cd jsou dobře známé: nízká kapacita, krátká životnost, vysoká cena. Proto výrobci akumulátorového nářadí již dávno přešli na lithium-iontové baterie.

Co dělat pro ty, kteří mají starý nástroj?? Je to velmi jednoduché: vyhoďte Ni-Cd baterii a nahraďte ji Li-Ion baterií v oblíbeném formátu 18650 (s označením průměru 18 mm a délky 65 mm).

Jaký druh desky a prvků je potřeba k přeměně šroubováku na lithium-iontový?

Zde je moje 9,6V baterie s kapacitou 1,3 Ah. při maximálním nabití má napětí 10,8 V. Lithium-iontové články mají jmenovité napětí 3,6 V a maximální napětí 4,2 V. Abych nahradil staré niklkadmiové články lithium-iontovými, potřebuji 3 články a jejich provozní napětí je 10,8 V a maximální napětí je 12,6 V. Překročení jmenovitého napětí motor nijak nepoškodí, neshoří, a pokud je rozdíl větší, není třeba jej rušit.

Lithium-iontové články, jak je již dlouho známo, kategoricky nesnášejí přebíjení (nad 4,2 V) nebo přebíjení (pod 2,5 V). Pokud je tento rozsah překročen, buňka velmi rychle degraduje. Proto lithium-iontové články vždy pracují s elektronickou kartou (BMS. Battery Management System), která kontroluje článek a hlídá horní i dolní mez napětí. Jedná se o jednoduchou ochrannou desku, která odpojí baterii od elektrického obvodu, pokud je napětí mimo normální provozní rozsah. Kromě samotných článků by proto byla zapotřebí i deska BMS.

Nyní dva důležité body, se kterými jsem několikrát neúspěšně experimentoval, než jsem dospěl ke správné volbě. Jedná se o maximální povolený pracovní proud samotných Li-Ion článků a maximální povolený pracovní proud desky BMS.

U šroubováku dosahují provozní proudy při vysokém zatížení 10-20 A. Proto byste si měli koupit články, které jsou schopné dodávat vysoké proudy. Osobně úspěšně používám 30ampérové články 18650 od společnosti Sony VTC4 (2100 mAh) a 20ampérové články Sanyo UR18650NSX (2600 mAh). S mými elektrickými šroubováky fungují dobře. Ale například čínské TrustFire 2500 mAh a japonské světle zelené Panasonic NCR18650B 3400 mAh nebudou fungovat, nejsou určeny pro takové proudy. Proto není nutné usilovat o kapacitu článku. i 2100 mAh je více než dost; nejdůležitější je nepřepočítat maximální přípustný vybíjecí proud.

Stejně tak musí být deska BMS navržena pro vysoké provozní proudy. Na YouTube jsem viděl, jak lidé staví baterie na deskách s 5 nebo 10 ampéry. nevím, ale viděl jsem, jak se při zapnutí šroubováku odříznou. Myslím, že je to plýtvání penězi. Řeknu, že Makita sama dává do svých baterií 30ampérové desky. Proto používám BMS 25 A zakoupený na Aliexpressu. Stojí asi 6-7 dolarů a hledá se „BMS 25A“. Protože potřebujete desku pro tříčlánkovou sestavu, měli byste hledat desku s označením „3S“ v názvu.

Ještě jedna důležitá poznámka: některé desky mohou mít různé vývody pro nabíječku (označené „C“) a zátěž (označené „P“). Deska může mít například tři vývody: „P-„, „P“ a „C-“ jako na původní lithium-iontové desce Makita. Tato deska pro nás nebude fungovat. Nabíjení/vybíjení musí probíhat na stejném kontaktu! To znamená, že deska by měla mít 2 pracovní kontakty: pouze „plus“ a pouze „minus“. Protože naše stará nabíječka má také pouze dva piny.

Celkově vzato, jak už asi tušíte, jsem svými experimenty vyhodil spoustu peněz, a to jak za špatné prvky, tak za špatné desky, přičemž jsem se dopustil všech možných chyb. Ale je to neocenitelná zkušenost.

Jak rozebrat baterii šroubováku

Jak rozebrat starou baterii? U některých baterií jsou poloviny krytu připevněny šrouby, ale existují i baterie s lepidlem. Moje baterie jsou nejnovější a dlouho jsem si myslel, že je nelze vůbec rozebrat. Ukázalo se, že je to možné, pokud máte kladivo.

Obecně platí, že pomocí intenzivních úderů na obvod okraje spodní části pouzdra (kladivo s nylonovou hlavou, baterie musí být držena v ruce v hmotnosti) je místo lepení úspěšně demontováno. Skříň není nijak poškozena, takto jsem demontoval již čtyři z nich.

Ze starého obvodu jsou potřeba pouze kontaktní desky. K horním dvěma prvkům jsou pevně přivařeny bodovým svařováním. Svár můžete uvolnit šroubovákem nebo kleštěmi, ale musíte být velmi opatrní, abyste neporušili plast.

Vše je téměř připraveno k další práci. Mimochodem, ponechal jsem si původní teplotní čidlo a jistič, i když už nejsou důležité.

Je však velmi pravděpodobné, že tyto prvky jsou pro běžný provoz běžné nabíječky nezbytné. Proto vám důrazně doporučuji, abyste si je nechali.

Montáž lithium-iontové baterie

Zde jsou nové články Sanyo UR18650NSX (najdete je na Aliexpressu pod tímto číslem dílu) s kapacitou 2600 mAh. Jen pro srovnání, stará baterie měla kapacitu pouze 1300 mAh, což je o polovinu méně.

Připájení vodičů k článkům. Průřez vodičů by neměl být menší než 0,75 kV.mm, protože budeme mít hodně proudu. Vodič s takovým průřezem je vhodný pro práci s proudy většími než 20 A při 12 V. Sklenice lithium-iontových baterií můžete pájet, ale krátkodobé přehřátí jim vůbec neublíží. Potřebujete však dobrý rychlý tok. Používám glycerinové tavidlo TAGS. Stačí půl vteřiny a je hotovo.

Druhé konce vodičů připájejte k desce podle schématu.

Ke svorkám baterie vždy vedu ještě silnější 1,5kW vodič.mm. protože to prostor dovoluje. Před připájením k pájecím kolíkům jsem na desku položil kus smršťovací bužírky. Je potřeba dále izolovat desku od bateriových článků. V opačném případě mohou ostré hrany pájky snadno odřít nebo propíchnout tenkou vrstvu lithium-iontového článku a způsobit zkrat. Nemusíte použít smršťovací fólii, ale je naprosto nezbytné umístit mezi desku a články něco izolačního.

Kontaktní část lze v pouzdře baterie zpevnit několika kapkami superlepidla.

Je to dobré, když má skříň šrouby, ale to není můj případ, takže jsem prostě půlky opět slepil mozem.

Baterie se nabíjí standardní nabíječkou. Algoritmus se však mění.

Mám dvě nabíječky baterií: DC9710 a DC1414 T. A nyní fungují jinak, takže vám řeknu, jak přesně.

Nabíječka a lithium-iontová baterie Makita DC9710

Dříve baterii monitorovalo samotné zařízení. Když dosáhne plné úrovně, zastaví proces a signalizuje konec nabíjení zeleným světlem. Nyní se však o řízení úrovně a vypínání stará obvod BMS, který jsme nainstalovali. Po dokončení nabíjení se červená kontrolka LED na nabíječce jednoduše vypne.

Pokud je to vaše staré zařízení, máte štěstí. Protože je to tak snadné. LED dioda svítí, nabíjení. Vypnuto. nabíjení je dokončeno, baterie je plně nabitá.

Nabíječka a lithium-iontová baterie Makita DC1414 T

Je třeba si uvědomit jednu drobnou nuanci. Tato nabíječka je novější a je určena pro nabíjení širšího rozsahu baterií mezi 7,2 V a 14,4 V. Nabíjí se jako obvykle se zapnutou červenou LED diodou:

Když ale baterie (která by v případě NiMH článků měla mít maximální napětí 10,8 V) dosáhne 12 V (máme stejné Li-Ion články, které mohou mít maximální celkové napětí 12,6 V), nabíječka odfoukne střechu. To proto, že neví, zda nabíjí 9,6voltovou nebo 14,4voltovou baterii. V tomto okamžiku přejde Makita DC1414 do chybového režimu a střídavě bliká červená a zelená LED dioda.

To je v pořádku! Nová baterie se bude stále nabíjet, ale ne úplně. Napětí bude přibližně 12 V.

S touto nabíječkou vám bude chybět určitá kapacita, ale myslím, že se to dá přežít.

Celkově stojí dovybavení baterie přibližně 1000 EUR. Nová Makita PA09 stojí dvakrát tolik. A nakonec jsme získali dvojnásobnou kapacitu a další oprava (v případě brzkého selhání) bude spočívat pouze ve výměně lithium-iontových článků.

Upozornění: Tento článek a obrázky v něm obsažené podléhají autorským právům. Částečná nebo úplná reprodukce na jiných stránkách je bez povolení zakázána.

Způsoby nabíjení elektrického šroubováku bez nabíječky

Elektrické akumulátorové nářadí je z výroby vybaveno nabíječkou pro doplnění kapacity akumulátoru. Když se jednotka ztratí a rozbije, majitel stojí před otázkou, jak nabíjet elektrický šroubovák bez nabíječky. Kromě zakoupení originální jednotky existuje několik technik dobíjení zdroje energie z domácnosti nebo automobilu.

Schéma nabíječky elektrického šroubováku Makita

Nebo se přihlaste pomocí těchto služeb. Přidal dersp. srpen 28, Prosím, pomozte vyřešit problémy s nabíječkou nabíječky z elektrického šroubováku Makita s označením modelu na pouzdře. DCF. Nabíječka baterií je založena na obvodu UPS s řídicí jednotkou TH Porucha se projevuje následovně: Nevím, zda se baterie nabíjí nebo ne, protože když připojím ampérmetr do série s baterií v režimu měření proudu, napětí na svorkách baterie se ztratí. Neodvažuji se experimentovat s nabíjením baterie ve známé vadné nabíječce. Baterie jsou nyní příliš drahé. Myslím, že je něco špatně s mikrokontrolérem, možná se firmware pokazil kvůli nesprávnému použití úložiště. Při provozu UPS je přítomno sekundární napětí. a regulátor výstupního napětí funguje správně. Nikdy předtím jsem se nezabýval nabíječkami s mikrokontrolérem, pouze jsem musel opravovat nabíječky baterií s časovači a odpojit proces nabíjení od teplotního čidla v baterii. Kopírovat schéma zařízení mi neumožňuje vidět, takže nejlepší pomoc v mých potížích by byl odkaz na schéma zařízení, a poradit obnovit program mikrokontroléru, to může být možné udělat hardware. Vzhledem k tomu, že s indikátorem je něco v nepořádku a samotná jednotka je v pořádku, po vložení baterie do nabíječky se indikátor zobrazí. Měla by se rozsvítit červená kontrolka nebo zelená kontrolka, ale měla by blikat. indikace nabité nebo vadné baterie. Bohužel, ale ve vašem případě nevím, co vám poradit. Nabíječky se opravují velmi zřídka. Nejprve. Výrobci jednak skrývají nebo jednoduše nezobrazují elektronické obvody nabíječky, jednak je to neekonomické, problematické a budoucí výsledky jsou neznámé. V takových případech se kontrola nabíječek omezuje na kontrolu síťového kabelu, pojistky a některých elektronických součástek, které by mohly být vystaveny vibracím a pájecí hrot by se odlepil, v důsledku čehož by signál zmizel. V jiném případě. Nabízí se vám zakoupení nové nabíječky. Mimochodem ve vašem případě je stále štěstí, protože vaše nová nabíječka stojí v průměru pouze Ne, v Krasnodaru za takovou nabíječku jsou požádáni, ale věc není o ceně, protože hlavní část nabíječky, většinou vždy selže. SoPUT funguje a správně vyvede správných 25V z výstupu usměrňovače. Problémem je procesor, na jehož výstupy je připojen nejen stabilizátor nabíjení, ale také indikační diody. Proto je škoda tuto nabíječku vyhodit a rád bych ji získal zpět. V zařízeních řízených mikrokontroléry se často něco pokazí, pokud se mikrokontrolér vyřadí z provozu. jeho pracovní program, který je do něj vložen při výrobě nebo manipulací s řídicím obvodem zařízení, se přeruší. V mém případě je možné, že program je také ztracen a existují způsoby, jak jej obnovit. Příručku k nabíječce nemám, možná je v ní popsáno, jak ji v případě poruchy opravit. Pokud je v pořádku, je pravděpodobnější, že se jedná o poruchu D, použijte osciloskop, abyste zjistili, co se děje. Pokud to nefunguje. Dejte mi vědět, kde mám hledat. Velmi podobný problém se stejnou nabíječkou. Došlo k výpadku elektrické sítě a poté se vybil nabíječ. Při zapnutí blikne na půl sekundy zelená kontrolka a to je vše, tj. nic nebliká s baterií ani bez ní. Na prvním pinu čipu je 5 V, na druhém 6 V. 0, T uzavřeno, R. živě. Když jsem viděl vaši diskusi, napadlo mě, že by vám mohlo pomoci schéma sekundární nabíječky. Poprvé na fóru, ale pokusím se připojit schéma. Zajímám se také o. Máme nabíječku DCT Při nabíjení jedné baterie. Při připojení druhé baterie k DCT. Životnost i kvalitních značkových baterií je v průměru 2 až více než několik let. Životnost baterie mohou ovlivnit například různé podmínky: Vstupní část obvodu nemá? To je ten, který vyhořel. Nemohu nic najít na okruhu. Možná za ni existuje náhrada? Měl jsem asi stejný problém, že když ho připojíte, nabíječka neodpovídá. Všiml jsem si, že když zapojím baterii do zásuvky s již vloženou baterií, začne se nabíjet jako obvykle s rozsvícenou červenou LED diodou. Po dokončení se rozsvítí zelená kontrolka, jak má. Ale po vyjmutí baterie z nabíječky se opět zasekne. A abyste mohli nabít druhou baterii, musíte ji vypnout a znovu zapnout pomocí baterie. Je to nepříjemné, ale alespoň to funguje. A nechcete se obtěžovat s elektronikou. Okamžitě převádím takové nabíječky na transformátor a vybírám sekundární na základě napětí baterie. Umístil jsem elektronický časovač a relé pro vypnutí. Do kufříku se vejde vše a zákazník je spokojený. A vytřepat vnitřnosti z chytré nabíječky a strčit tam Číňana nebo něco jiného, to je odvádění pozornosti. za které se stydíte brát peníze. Můj DC T nabíječka zemřela dnes po hledání v obchodech se rozhodl resuscitovat, že mám po ne komplikovaném testu nastavit následující diagnózu: A nyní otázka parametry termistoru, který zná vodítko. Aha, a co s tím má společného síťový kabel?? na pojistce DO, ne za pojistkou DO Zkuste nejprve nakreslit schéma baterie. U a R mezi 18voltovými vodiči a poté 12 nebo 14,4voltovými vodiči. Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni. Registrace účtu. Komunitní software od společnosti Invision Power Services, Inc. Nebo se přihlaste pomocí těchto služeb Přihlášení přes Všude Toto téma Toto fórum Rozšířené vyhledávání. Moje publikace Pravidla fóra Domů Opravy nářadí Elektrické nářadí Makita Akk. Nabíječka baterií šroubováků Makita DCF Posted by dersp. srpen 28, 60 příspěvků v tomto tématu Zpět 1 2 3 Vpřed Stránka 1 z 3. Sdílet tento příspěvek Odkaz na příspěvek Sdílet na jiné stránky. Jaký byl důvod nesprávného použití nabíječky? Nejsem moc dobrý fotograf, vyfotil jsem, co se dalo. Ne, v Krasnodaru pro takovou nabíječku požádat Pokud je to možné. zkontrolujte nabíječku s novou baterií a vše bude jasné. Yhanson Vstupní část obvodu nemá nikdo? Jo, zapomněl jsem zmínit důvod. V terénu při pokusu o nabíjení benzinového stroje. Jedná se o druhého nabíječe, který zemřel na následky těchto experimentů. Prosím, řekněte mi, co může být špatně s nabíječkou k šroubováku Makita dcf Když ji zapnu, okamžitě se rozsvítí pojistka napájecí kabel je v pořádku vizuálně na desce nemá žádné spálené části. Vezměte si tester a otestujte můstkové diody, kondenzátor atd. Stručně řečeno, vše je uvedeno výše. Když ho zapnu, pojistka se rozsvítí hned, síťový kabel je v pořádku. Ukázalo se, že elektrický šroubovák Makita DWAE 18v a nabíječka DCF se smíchaly. Našel jsem starou 18V nabíječku a rozhodl jsem se ji zapojit do nabíječky Makita. Pokud zapojím stejné dráty červený-červený, bílý-bílý, černý-černý, bude to fungovat? A co je ten šedý drát?? Zpět 1 2 3 Vpřed Strana 1 z 3. Vytvořit účet nebo se přihlásit pro komentáře Pro vložení komentáře musíte být registrovaným uživatelem Vytvořit účet Zaregistrovat se pro účet. Přejít na seznam témat Akk.

bliká a červená kontrolka na baterii je nabitá na více než 80 %. a lze je vyjmout z nabíječky a použít podle potřeby. Kdykoli. případně nechte baterii nabíjet, dokud nesvítí zelená kontrolka.

Všechny nové 18V Li-Ion baterie Makita jsou navrženy s ochranou Star Protection a jsou plně kompatibilní s 18V LXT a kompaktním Li-Ion nářadím Makita označeným hvězdičkou. 18V Li-Ion baterie Makita poskytují stabilní výkon a dobu chodu při extrémních teplotách, a to i v zimě (-4°F/.20 ° C).