Nástroje pro práci s tmelem na vlastní ruce

Stacks. Sochařský nástroj z tmelu

Velmi šikovné nástroje na tvarování tmelu jsou k dispozici v širokém sortimentu. Je obvyklé kupovat celou řadu voskových tyčinek pro výrobu různých plastických materiálů. Zásobníky pro práci s tmelem jsou obvykle vyrobeny z plastu a skládají se z praktické rukojeti a oboustranných hrotů různých druhů.

Tyto nástroje pro práci s tmelem jsou potřebné v závěrečné fázi, kdy je třeba provést drobné operace. Mastichové hromádky jsou k dispozici v různých tvarech (kužely, kostky, koule, nože, hvězdy, hřebínky atd.).д.) a všestrannost, lze je použít pro širokou škálu operací. Tyto mastičkářské nástroje, které jsou nezbytné pro každého cukráře, se často vyrábějí na zakázku.

Nejpoužívanější fondán na zdobení dortů a cupcaků. Lze s ním provádět mnoho operací: válcování, tvarování, řezání, sušení, připevňování atd.д. Pomocí těchto nástrojů můžete vytvářet skutečná umělecká díla. Musíte použít speciální nástroje, které zjednodušují modelování a dávají mu určitý tvar a texturu.

Sortiment nástrojů na fondán v CakeShopu

Katalog našeho internetového obchodu nabízí následující nástroje pro tmel domácí i zahraniční výroby

  • Mastichové plechovky (k tvarování trojrozměrných předmětů);
  • špachtle (k vyhlazení povrchu);
  • nože, štafle a řezačky (na vystřihování figurek a vytlačování ornamentů a vzorů)
  • cukrářské štětce (na malování a nanášení kandurínu);
  • válečky (pro řezání proužků);
  • Razítka (pro vytvoření textury);
  • kleště (pro opracování rohů a stran, vytváření vzorů); (pro houpání);
  • silikonové podložky (jako pracovní plocha) atd.

Všechny tyto nástroje vám umožní dělat zázraky s tmelem na jakékoli oslavě a na jakékoli téma. Zvláště se neobejde bez válečku a špachtle, protože jeho ruce nemají vyválcovat tmel a nemají hladké. A až přijde čas na registraci, budou se vám hodit štafle, řezačky a míčky. Použití tmelu s různorodou strukturou činí cukrovinky jasnějšími a originálnějšími.

K měření teploty těsta můžete potřebovat také teploměr na pečivo.

Proč je výhodné zakoupit nástroje pro práci s tmelem zde?

Vše pro tmel za nejlepší ceny, které u nás můžete koupit. Prezentované produkty jsou vyrobeny z bezpečných materiálů a vysoké kvality. Objednávky doručujeme po celé Ukrajině (Nova Post a Ukrposhta) a do zahraničí (pouze Ukrposhta). Pokud si objednáte zboží za více než 1000 UAH a zaplatíte v plné výši, doručení je ZDARMA. Kromě toho neustále nabízíme speciální nabídky a slevy a pro stálé zákazníky nabízíme propagační ceny.

Pokud je pro vás výběr obtížný, obraťte se na naše manažery, kteří vám poradí a navrhnou nejlepší možnost.

Silikonové formy

Silikonové formy, tzv. formičky, se používají k vytváření trojrozměrných předmětů. Snadno se používají.

Do formy pevně vtlačte malé množství tmelu a nechte ji několik minut zaschnout, abyste získali požadovaný tvar. Po chvíli vyjměte zploštělý předmět ze silikonové formy. Lze je použít ihned nebo natřít štětcem. Formy mají různé tvary a velikosti. Lze je použít k výrobě figurek zvířat, kojenců a mnoha dalších různých předmětů.

Nástroje pro práci s tmelem

Cukrářský průmysl zažívá v současné době nárůst popularity. Je velmi příjemné, že je zde mnoho cukráren, kde si můžete dát šálek kávy s vynikajícím pečivem. Originálním dárkem pro oslavence by mohl být vlastní dort s dekorací, která ho zaujme.

Dort jako umělecké dílo

Cukrářský tmel se hojně používá k dekorování takových uměleckých děl. Začátečníci i odborníci vědí, co to je. speciální směs cukru a zahušťovadel. Zahušťovadla se používají z přírodních i umělých složek.

nástroje, práci, tmelem, vlastní, ruce

Kromě zahušťovadel se používají také barviva, většinou gelová.

Lze jej vyrobit doma nebo v malé pekárně, případně zakoupit jako hotový fondán profesionálně vyrobený průmyslovým postupem.

Barvy tmelu pro dekorace

Domácí fondán může být například vyroben ze želatiny, odpařeného mléka a škrobu, tj. fondán na bázi mléka. Existují medové dorty, marcipánové mandlové dorty a marshmallow dorty. Ten je velmi snadný na výrobu a univerzální; lze jej použít i k výrobě ozdob a potažení dortu.

Zkušený cukrář by měl být schopen připravit kvalitní tmel sám, protože jde o proces, který vyžaduje určitou zručnost a zkušenosti. Obecně platí, že začátečníci i profesionálové používají tmely připravené k použití, které prodávají speciální obchody, které prodávají jak tmely, tak nástroje pro jejich použití.

Tmel je směs cukru jako základního prvku a přísad ve formě zahušťovadel a konzervačních látek.

Snadno se tvaruje a zvládnou ji i cukráři s malými zkušenostmi se zdobením dortů.

Může se jednat o modelovací hmotu pro výrobu figurek a různých dekorací, univerzální hmotu a hmotu pro povrchovou úpravu. Ten by měl obsahovat o něco více zahušťovadel.

Také hmota se rozdělí podle barvy, přijde bílá, která se pak obarví buď shora, nebo přidáním do složení, a je připravena k použití barevné.

Jaké nástroje jsou potřeba pro práci s tmelem

Chcete-li pracovat s tmelem, musíte si nejprve koupit nástroje pro práci s tmelem, pouhé použití lžíce a nože nebude fungovat.

Nejprve se k vyrovnání okraje zdobení dortu použije speciální žehlička. U profesionálů je zvykem mít dvě žehličky.

Kleště na fondán

Každá sada nářadí pro práci s tmelem by také měla mít speciální silikonovou podložku. Není to jen pocta módě. tmel je produkt, který přilne k jakémukoli povrchu. Kromě toho má podložka speciální praktické značky pro různé průměry dortů a praktickou škrabku na odstraňování zbytků.

Silikonová podložka se škrabkou v sadě

Stejně jako žehlička, tak i hladký váleček na válcování tmelu je žádoucí mít dvě podložky.

Všechny tyto nástroje, abyste ušetřili nějaké peníze, si můžete koupit nástroje pro práci s tmelem prostřednictvím internetového obchodu.

Dále potřebujete špachtli, která pomáhá vyhladit krém pod tmelem a kterou nelze nahradit jinými nástroji.

Stěrka k uhlazení krému pod tmelem

Válečkové nože lze použít také jako cukrářské nástroje pro práci s tmelem. Je žádoucí mít sadu takových nožů nebo alespoň dva: jeden velký, druhý malý. Měly by mít rovné a vlnité čepele. Fréza s kolečkem je výhodou.

Demontovaná válečková fréza

Mohou být plastové nebo kovové.

Koberce s různými vzory a reliéfním válečkem lze vyrobit podle přání.

Podložky s texturou a typ fondánu pro práci s nimi

Pro vykrajování standardních dekorací, např. malých dortů, je vhodné používat speciální děrovací a pístové nože. Mohou být také plastové a kovové.

Nůžky na výrobu dekorací

Nástroje pro začátečníky

Sada 8 nástrojů. stohů. může být nazývána jako nástroj pro práci s tmelem pro začátečníky.

Jedná se o minimální sadu, kterou můžete postupně pojmenovat a rozdělit, který nástroj se používá pro jaký druh práce.

Sada nástrojů pro začátečníky

První nástroj se nazývá „Drážďany“. Lžičkovitý konec lze použít k tvarování listů a okvětních lístků, např. k výrobě okvětních lístků sedmikrásek nebo pomněnek. Druhý konec, naostřený, se používá ke kreslení speciálních čar, žil a podobně.

Druhé číslo je „Stack. cone“. Horní konec se používá k vytvoření vnitřních středů velkých a středně velkých květů a spodní konec vytváří jemnější okraje okvětních lístků, aby byly podobné přírodním.

Třetí nástroj se nazývá „kužel zásobníku“. Spodní částí můžete vytvořit různé dekorace v podobě reliéfů na okraji dortu, také mušle, tlapky různých zvířat a podobně.

Horní část se používá k odřezávání přebytečného materiálu nebo k vytváření různých plochých nebo lomených odřezků.

Čtvrtý nástroj se nazývá „Stack-Cone Flat“, jehož horní část slouží k modelování středních částí květů s mnoha okvětními lístky a k modelování hvězdicovitých květů a spodní část k modelování středních částí květů s jednou řadou okvětních lístků. Lze zdobit stehy, například při výrobě polštářů a postelí.

Pátým nástrojem je „Stack-the-bone“, který se používá k ražbě vlnovek, např. v podobě vlnitého okraje. Lze jej použít k oživení listů, ztenčení jejich okrajů.

Šestý nástroj se nazývá „Stack the Ball“, jehož horní část se často používá k výrobě květin. Pro tento účel je takříkajíc nejvhodnější. Zdokonalte okraje okvětních lístků, vytvořte tvar okvětního lístku do misky nebo kapky. tento nástroj je určen pro. K vytváření zářezů do očí a dalším drobným pracím použijte malou kuličku.

Při pohledu na sedmý nástroj, nazvaný „Stack. Star“, vypadá trochu jako vrchol čtvrtého nástroje, ale pro vytváření středů malých květin z jedné řady okvětních lístků je to nejvhodnější nástroj. Velmi krásného tvaru se dosáhne rozptýlením malých hvězdiček.

Poslední, osmý nástroj, zvaný „Stack Arc“, se používá k vytváření úsměvů na lidských postavách jeho horním koncem nebo k jejich zdobení girlandami. Na spodním konci jsou různé stehy, různé linie sečení, hroty.

Jak koupit nástroje pro tmel

Sadu nástrojů na fondán z předchozí části lze zakoupit také online. K dispozici jsou také sady po 3 až 6 kusech. Ty jsou neúplné a vhodné pro ty, kteří dělají první krůčky, ale pak si budete muset dokoupit další položky. Pokud si sadu koupíte, je vhodné ji zakoupit v kufříku, abyste měli všechny položky po ruce a mohli je snadno uložit.

Bez kufříku stojí taková sada 300. Pokud si objednáte všechny potřebné nástroje, může být dodání zdarma nebo s minimálními náklady.

Nezapomeňte si koupit stříkačku na krém s různými druhy trysek, čím více trysek, tím lépe. Taková injekční stříkačka stojí od 150. Cena závisí na kapacitě a počtu trysek.

Stříkačka na máslový krém se sadou trysek

Samozřejmě, že to může být provedeno sami s dovedností, ale s tryskami bude složitější. Proto je lepší koupit si sadu.

Nástroje pro práci s tmelem

Velmi důležitý a potřebný článek pro nás napsala Irina, cukrářka s dlouholetou praxí, majitelka zlatých rukou a nevyčerpatelné fantazie. Jaké nástroje pro práci s tmelem budeme určitě potřebovat, a bez toho, co můžete udělat? Mnoho začínajících cukrářů si s touto otázkou dělá starosti. Na trhu je tolik různých nástrojů: formy, vykrajovátka, plunžry, řezačky, silikonové podložky, válečky. Jak se v této hojnosti nezmýlit a nepřehlédnout ten pravý?

„Jednou jsem se rozhodla upéct dort pro své nejmladší děti na narozeninovou oslavu. A následně šel na stránky, aby zjistil, co to stojí. A poprvé jsem viděla mastichové koláče. Taková krása se zdála být neskutečná! Ale já jsem se jako každá švadlenka rozhodla zeptat. A jak se tato krása vyrábí? Pak je všechno jako mnozí. pár měsíců přespávání na fórech a stránkách a pak první ochutnávka.

Téměř okamžitě vyvstává otázka: jaké nástroje budou potřeba?? Při prohlížení internetových obchodů těkáte očima. Co budu potřebovat? Chci popadnout všechno za sebou. Mnoho lidí na začátku výroby dortů shromažďuje hromady nepotřebných věcí, které si ve spěchu koupili. Pokusím se vybrat něco, co se opravdu hodí, ale ne úplně.

Nejdříve se musíte ujistit, že dorty skutečně uděláte. A že se nejednalo o jednorázovou propagaci. Mám doma váleček? Najdeš nůž? Najdeme nějaká kulatá víčka? Stačí ozdobit dort, vyrobit květiny, jako jsou růže, mašle, korálky.

Udělali jste několik dortů s praktickými nástroji a uvědomili jste si, že v tom budete pokračovat? Pak pojďme nakupovat!

Tmel a plastiku lépe rozválíte na silikonových kobercích a pomocí speciálního hladkého válečku (obvykle plastového). První tři roky jsem to dělal bezpečně na stole a s dřevěným válečkem. Když jsem však tyto pozůstatky vyměnil za správné nástroje, okamžitě jsem pocítil rozdíl. Při výběru rohože věnujte pozornost dostupnosti značení! Potřebujeme hladké rohože. I když mám malou podložku Tescoma s malým značením. Tenhle je dobrý. A tady je velká podložka, kterou jsem si objednala v internetovém obchodě. Nebylo vidět, jaké jsou značky. Ukázalo se, že je vysoká asi milimetr. Musel jsem vyměnit rohož. Válečky a rohože potřebují dva. velké na válení fondánu a malé na tvarování figurek.

Řezání tmelu na okraji dortu a vyřezávání detailů z rozvinutého tmelu by se mělo provádět pomocí válečkových nožů (koleček). Potřebujete velký nůž (nemusíte kupovat speciální, postačí vám nůž na pizzu), malé rovné a vlnité nože a vroubkované kolečko na imitaci švů na tmelu (můžete si koupit šicí).

Stohy jsou pro modelování naprosto nezbytné. Můžete si pořídit sadu najednou. Hlavní položka. drážďanská hůl. Budete ji potřebovat neustále.

Existují dobré nástroje (většinou v Anglii) a levné (samozřejmě v Číně). Ropucha je určitě ždímačka. Pro začátek byste si mohli „zkusit“ koupit levnou sadu. Je však téměř 100% pravděpodobné, že jej brzy nahradíte slušným nástrojem. Mám takovou sadu

Je velmi dobrý ve všech ohledech. Je tu dokonce i malé rovné a ozubené kolečko. Nakonec jsem si ale drážďanskou paličku koupil zvlášť. Tady to není moc dobré.

Budou potřeba vykrajovátka (nebo plunžry). Je jich hodně. Pro začátek bych doporučoval pořídit si růži (pětilistou), gerberu, růžový list a břečťanový list (nebo někdy nazývaný popínavý). Tyto řízky budete potřebovat v každém případě. Motýli se mi také hned zalíbili. Zbytek dokoupíte později, podle potřeby.

Velmi užitečné jsou také zářezy pro volánky a lemy. Obejde se však bez něj. Alespoň já je chci, ale ještě jsem si je nekoupil.

Je to dobrá věc. sada kulatých nožů. Stále musíte řezat kruhy různých průměrů. A podívejte se na víčka atd.д. únavné.

Pro lepení dílů a malování figurek suchou i tekutou barvou potřebujete štětce. Existují specializované, ale jako obvykle jsou drahé. Najdete je v každém místním papírnictví. Upozornění: potřebujeme syntetické, přírodní kartáče (dvojtečka, pony atd.).д.) neodpovídají.

Při modelování květin je třeba je vysušit. Dlouhou dobu se používaly krabičky na cukroví a domácí fóliové formy. Pak jsem si koupil sadu. Není to nutné, ale obecně je to užitečné.

Také pro válcování okrajů listů. okvětní lístky potřebují měkké matování. Jako vždy existují specializované, ale vystačíte si i s mnohem levnějšími kosmetickými houbičkami. Pouze velikost jsou malé.

Existuje taková úžasná věc, jako jsou silikonové formy. Usnadňují život. Ušetří spoustu času (např. při výrobě korálků nebo knoflíků). Trik spočívá v použití správného množství fondánu. Na trhu jsou nyní k dispozici formy pro téměř jakýkoli tvar. Ale máme autorské dorty, opravdu ručně vyráběné? A formy váš výtvor odosobňují. Přesto budete některé z nich potřebovat. Písmena, rámečky, knoflíky.

Nepoužívejte příliš mnoho. Používám hlavně písmenka, dětské formičky s knoflíky a korálky. Později bude možné zakoupit potravinářský silikon a vyrobit si formy sami. Je to mnohem levnější.

Nástroje pro práci s tmelem

Zdobení tmelem. Moderní způsob zdobení dortů, který se těší stále větší oblibě. Stále častěji ji používají profesionálové při své kulinářské práci. Móda tohoto typu šperků se stále více šíří do běžných kuchyní.

K jejich výrobě potřebujete fondánové nástroje. Jsou k dispozici v široké škále provedení a umožňují pracovat s tímto chutným a krásným materiálem. Pastou lze vytvářet trojrozměrné dekorace, dokonale rovné povrchy a vyřezávat ploché tvary.

Čím více tmelových nástrojů na zdobení dortů je k dispozici, tím větší svobodu volby máte při navrhování dortů a cupcaků.

Samozřejmě se můžete pokusit použít improvizované materiály, ale tím se úkol značně ztíží. Co není žádoucí při výrobě dortů. A sebemenší nepřesnost vám může zkazit celkový dojem z dortů. Plnohodnotná sada tmelů je tedy skvělým pomocníkem i pro domácí kutily.

Práce s cukrovým fondánem: nuance, jemnosti a chyby

Cukrový fondán je jedinečný cukrářský materiál, který se hojně používá k vytváření dekorací: barev, figurek, vlnovek, reliéfů, nápisů. Poleva je podobná plastelíně, takže povzbuďte své malé pomocníky, aby si vyrobili vlastní dekorace. Modelování umožní rozvíjet jemnou motoriku rukou a na rozdíl od plastelíny v sobě tmel neobsahuje škodlivé látky, proto není hrozné, když dítě kousek sní.

Speciální nástroje, silikonové formy a plastové formy rozšiřují možnosti použití tmelu. Seznamte se a kupte si všechny nejpotřebnější nástroje na našich webových stránkách v sekci „Nástroje pro práci s tmelem“.

Přestože práce s cukrovým tmelem není obtížná, existuje řada jemností a nuancí, jejichž znalost bude užitečná jak pro začátečníky, tak pro profesionály.

Prvním problémem, se kterým se při práci s tmelem setkáváme, je nadměrná lepivost. Objevuje se při zvýšené teplotě v místnosti, při teplých rukou a dokonce i při nadměrné vlhkosti (např. potí-li se dlaně), a pokud byl fondán připravován svépomocí, při špatném poměru ingrediencí.

Zde přijde na pomoc moučkový cukr a běžný kukuřičný škrob (nebo rýže).

Pokud je fondán velmi lepkavý, stačí ho stále hníst s moučkovým cukrem. Fondán je v podstatě cukrové těsto s moučkovým cukrem jako moukou.

Pokud se tmel zakoupený v obchodě lepí, stačí poprášit pracovní plochu a ruce kukuřičným škrobem a pokračovat v práci.

Tmel rozválejte na rovné ploše posypané škrobem a moučkovým cukrem nebo na speciálních reliéfních podložkách, které tmelu dodají originální vzor.

Vyválíte fondán a chystáte se ho přenést na dort, ale roztrhne se? Určitě jste to přehnali: Cukrové těsto rozválejte na tloušťku 2 až 4 mm. Příliš tence rozválené těsto se nejen trhá, ale prosvítají z něj všechny nerovnosti dortu.

Nyní možná nejdůležitější otázka: jak správně pokrýt dort fondánem. Nejdříve je třeba připravit jeho povrch.

Cukráři používají pod tmel tenkou vrstvu marcipánu, ganache nebo máslového krému. Žádný jiný krém, včetně máslového tvarohového, nebude fungovat, protože cukrové těsto může odkapávat.

Nejvhodnější je vyhladit povrch dortu ve třech krocích:

16 USEFUL LIFE HACKS FOR YOUR TOOLS

Na povrch dortu rozetřete tenkou vrstvu máslového krému, odstraňte případné nerovnosti a přebytečné drobky. Vložte ji na 15 minut do chladničky.

Vyjměte dort z lednice a potřete ho silnou vrstvou krému. Vložte ji na 10 minut do chladničky.

Dort znovu vyjměte a horkým nožem nebo stěrkou odstraňte přebytečný máslový krém a uhlaďte jej do dokonale hladkého povrchu. Dejte ji na 15-20 minut do lednice.

Jakmile krém ztuhne, můžete dort obalit v tmelu.

Na bok dortu položte vrstvu těsta na cukrové sušenky a pak na povrch dortu vířivým pohybem směrem od sebe rozválejte tmel z válečku.

Přitlačte tmel dlaněmi dolů a dbejte na to, abyste se nedotýkali prsty, aby se na povrchu neudělaly rýhy.

Záhyby na bocích dortu nebudou problémem, pokud fondán rozválíte „do zásoby“. Nejdříve je třeba „pažbu“ uhladit, aby ležela bez vrásek a záhybů.

Pokud je rovná, můžete přebytečné části odstřihnout. Je vhodné to provést speciálním tmelícím nožem, který lze zakoupit v našem obchodě.

Květiny nebo figurky z tmelu je třeba předem vymodelovat a nechat alespoň den zaschnout.

Může se stát, že se při zakrývání tmelu objeví bublinky: stačí je propíchnout jehlou a místo zarovnat. Stejně je třeba postupovat i v případě, že je tmel roztržený. Nejlepším způsobem, jak vyrovnat tmel na dortu, je použít speciální žehličku, kterou také najdete v našem obchodě.

Dort potřený tmelem by se měl uchovávat v lednici, přikrytý krabicí, aby se na něj náhodou nedostala vlhkost.

Dort může být po vyjmutí z chladničky pokrytý kapkami vody. Tomu se říká kondenzace. Na dortu se objevuje v důsledku náhlých změn teploty.

Je velmi důležité nechat koláč přirozeně vyschnout, což znamená, že tmel nemusíte potírat suchými ubrousky. Takové jednání může poškodit vzhled. Pokud byl dort natřen barvami, nemusíte se bát: kvůli kondenzaci vody nestékají.

Aby byla cukrová pasta lesklá, smíchejte med a vodku v poměru 1:1. Pomocí měkkého štětce naneste směs na dort a nechte ji zaschnout. Vodka zvětrá a objeví se lesk.

Dort zdobený chandurinem vypadá velmi působivě.

Suchá metoda. Štětcem naberte trochu barvy z plechovky a naneste ji na dort. Suchá metoda je vhodnější pro použití na velkých plochách.

Řešení. Do 1-2 gramů kandurinu se přidá kapka vodky. Konzistence by neměla být příliš hustá, ale ani příliš řídká. Tato metoda je vhodná pro obkreslování detailů a vzorů a pro zdobení květin z fondánu.

Cukráři nedoporučují vmíchávat kandurin do fondánu, aby se nenarušila struktura těsta na cukroví.

Fondán by měl být obarven gelovými barvami. Můžete samozřejmě použít prášek, ale spotřeba těchto barev je mnohem vyšší, takže může být obtížné a drahé získat sytou barvu.

Gelové barvy jsou bez zápachu a chuti a, což je důležité, nemění strukturu ani kupovaného, ani domácího fondánu.

K lepení dílků a spojování figurek na dortu můžete použít neutrální cukrářský gel, obyčejnou vodu nebo dokonce čerstvý vaječný bílek. Princip je jednoduchý: na základnu dílu naneste dostatečné množství gelu, vody nebo proteinu a připevněte jej k dortu.

Jak skladovat tmel? Nezapomeňte těsto pevně zabalit do potravinářské fólie, aby se zabránilo vlhkosti a vysychání cukrového těsta.

Skladujte na chladném a suchém místě.

Pokud fondán vyschne, lze ho oživit cukrářským glycerinem.

Mastek. univerzální pomocník pro cukráře. Je snadné proměnit fantazii ve skutečnost. Nedostatek času na výrobu a sušení figurek nebo květin? Jsme rádi, že vám můžeme nabídnout již hotové dekorace. Podívejte se do sekce „Fondánové dekorace“: jsme si jisti, že zde najdete spoustu vtipných cukrových a marcipánových figurek podle vašich představ.

Zdobení dortů. Nástroje pro práci s cukrovou pastou (tmelem), miniaturní tvorba forem vlastníma rukama.

Dobrý den! Dnes se dotknu lahodného a krásného tématu zdobení dortů.Pro ty, kteří v dětství nevyráběli plastelínu a milují sladkosti, je to zábavné téma k prozkoumání.(Pozor, pod oblázkem jsou koláče))

Tuto recenzi píši nejen pro naše vážené čtenáře, ale svým způsobem i pro sebe.Abych měl vše na jednom místě a nemusel hledat informace na internetu. Začnu snad definicí mastichy a samozřejmě receptem.

Pro práci s tmelem potřebujeme následující nástroje. Objednal jsem si je od různých dodavatelů v různých obdobích.Dobře, řeknu vám všechno popořadě.

Malý vyřezávaný váleček s monogramem za 4,29 €.Materiál: ABS plast Barva: fialová Velikost: Délka: 27,5 cm Průměr: 5,3 cm Cesta 1.Rozválejte tmel 2.Váleček naškrobte, aby se nelepil. 3.Přejeďte válečkem po tmelu a pevně ho přitlačte 4 Vytvořte pěkný vzor.)

Tento váleček se mi líbí.Vzory jsou jasné a hluboké.Jediné, co jsem očekával, bylo, že bude na bázi silikonu a těžký.Je vyroben z plastu.Výsledek však není horší.

Malý tvarovaný váleček se srdíčky, pro 2 osoby.95 у.Materiál: plast Hmotnost: 35 g Barva: průhledná Způsob použití: 1.Rozválejte tmel 2.Posypte váleček škrobem, aby se nelepil. 3.Přejeďte válečkem po tmelu a silně přitlačte 4 Vytvořte pěkný vzor.)

Také dobrá koupě.Nejlepší ze všeho je, že je velmi kompaktní.Vzory listů nejsou tak hluboké jako u prvního válečku.Ale dělá to, co má.Dodává se zabalené v hedvábném papíru.Přestože je vyroben z plastu, může se při nárazu o podlahu roztříštit.Musíme s ním tedy zacházet opatrně.

Baleno s tak Silikonová forma „Pearl“, pro 3,87 cu.Hmotnost: 60 g Velikost: 15.7 cm 4,5 cm 1 cm Barva: růžová Přípustná teplota použití: od.40 až 210 stupňů Celsia Způsob použití: 1 Vtlačte tmel do otvorů 2.Vložte formu na 5-10 minut do mrazáku 3 Odřízněte přebytečný tmel 4 Opatrně vyjměte „řetěz“ Položky 3-4 lze zaměnit Video-mc s trochu jinou formou (z internetu)

Dětská prázdninová forma, pro 2,24 roku.Materiál: potravinářský silikon Hmotnost: 70 g Velikost: průměr 8 cm, tloušťka 1 cm Barva: růžová Přípustná teplota při použití: 40 až 210 °C Způsob použití: 1 Vtlačte tmel do otvorů. 2 Vložte tmel do otvorů. 3 Vložte tmel do otvorů.Formu vložte na 10-20 minut do mrazničky 3 Odřízněte přebytečný tmel 4 Opatrně vyjměte figurky Položky 3-4 lze zaměnit

Plísně „Baby“. pro 2,85 u.е. Materiál: potravinářský silikon Hmotnost: 80 g Barva: růžová Přípustná teplota použití: od.40 až 210 stupňů Celsia Rozměry: Délka 8 cm Šířka 5 cm Výška 3 cm Použití: 1 Vtlačte tmel do otvoru. 2 Vložte tmel do otvoru. 3 Vložte tmel do otvoru.Vložte formu na 20-30 minut do mrazáku 3 Odřízněte nepotřebný tmel 4 Opatrně vyjměte obrázek Položky 3-4 lze zaměnit Video-MC

Celkově se všechny formy líbily.Měkké, pružné, bez zubatých okrajů.Jediná věc je, jako vždy, že velikosti jsou příliš malé. Už dlouho jsem si chtěl vyrobit formu.Někdy potřebuješ tvar a on tam není.Tak jsem si zkusila vyrobit domácí formy. Doma se našlo pár „hezkých věcí“.A tohle z toho vzešlo.

Hned řeknu, že použité ingredience nejsou zrovna potravinářské.Tyto formy jsou vhodné spíše pro práci s tekutým plastem, pryskyřičnou hlínou apod.д. Proto nikoho nenabádám, aby ji používal pro tmel.Budu je používat zřídka, ve výjimečných případech. Budeme tedy potřebovat: 1.Silikonový tmel (měl jsem bílý) 2.Bramborový škrob 3.Jakýkoli druh krému (na namazání, aby se nelepil) 4 Předměty, které se mají „kopírovat“ Vymačkejte silikon a začněte míchat škrob, dokud se nelepí.Nakonec by měla vzniknout plastická hmota.Tohle je zhruba stejně velké jako tohle. Poté vytvarujeme formu, vtlačíme do ní předměty a potřeme je krémem. Poté je necháme 24 hodin schnout.Vyjměte předměty, opláchněte je a získejte výsledek.Mám to) Je to trochu křivé, ale dělá to, co tvrdí, že dělá docela dobře.

Malý válcovací nůž. po dobu 1,82 roku.е

Materiál: Plast Hmotnost: 30 g Barva: Přijďte bílá Délka: 13 cm Používá se při vyřezávání drobných detailů složitých tvarů pomocí šablon nebo ručně. Má tři čepele.Jeden na řezání tmelu a další dva na výrobu vzorů. Upřímně řečeno, trochu zbytečné kupovat, protože nůž není příliš dobrý při řezání.Lepší náhradou by byl obyčejný kráječ na pizzu.Tyto vzory si můžete vyrobit i sami.

Známky s písmeny anglické abecedy a číslicemi, za 3,80 u.е. Jak vidíte, na obrázku je více figurek.V reálném životě neexistují.Ale všiml jsem si toho, když jsem si sedl, abych napsal recenzi.V zásadě ho nepotřebuji. Materiál: ASB plast, odolává teplotám do 70 stupňů. Barva: fialovo-žlutá Výbava: Velikost držáku: 127 cm, velikost tyčinky 13 cm Písmena jsou asi 0,50,5 cm Cesta: 1.Potřebná písmena umístíme do tvaru zásobníku 2.Vytiskněte slovo nebo frázi na tmel, těsto atd.д 3.Máme pěkné nápisy) Stejný problém. všechno je velmi malé.Také není snadné písmena vyřezat.Abyste je mohli vložit do držáku, musí být písmena dokonale hladká.Trvalo mi půl hodiny, než jsem všechno vystříhala Kdyby tak existovala ruská abeceda Jinak ani nevím, jestli bych ji použila)

Sada děrovacích nástrojů a pístů, za 11,64 u.е.

Zářez- nástroj, který umožňuje vyříznout z tmelu určitý tvar Příklad zářezu Jak používat zářez: 1 Přitiskněte zářez na tmel 2 Získejte požadovaný tvar (ručně jej vyjměte ze zářezu) Píst- zářez s vyhazovačem (pro snazší manipulaci s tmelem) Příklad pístu Píst

Jak používat píst: 1.Stiskněte píst na tmel 2 Stiskněte tlačítko v horní části 3.Získáme požadovaný tvar (sám vyskočí z pístu)

Materiál: ABS plast Sada: 33 ks Testoval jsem je vlastním způsobem, abych vám ukázal.Ještě mě čeká dlouhá cesta, než se dostanu k původním barvám) Sada obsahuje 3 děrovačky „Flower cup“ (30 mm, 40 mm, 50 mm)

3 zářezy „Karafiát“ (32 mm, 42 mm, 47 mm)

4 „okvětní lístky růží“ (37 mm, 43 mm, 50 mm, 57 mm)

3 hvězdicové písty (průměr 6 mm, 9 mm a 12 mm)

3 srdíčka (průměr 6 mm, 8 mm a 11 mm)

3 motýlí berany (40 mm, 48 mm, 58 mm)

4 „Markétky“ (20 mm, 25 mm, 34 mm, 40 mm)

4 pružiny „Plum Blossom“ nebo „Forget-me-not“ (18 mm, 20 mm, 22 mm, 30 mm)

3 plunžry s listy růží (35 mm, 40 mm, 50 mm)

3 stěrky „Heřmánek“ nebo „Slunečnice“ (46 mm, 55 mm, 68 mm) Lze je použít i k vytvoření textury na fondánu místo tvarovaných válečků a podložek. Například tak Obecně jsem velmi spokojen s touto šarží, protože máme jeden by stál 50 liber, nebo dokonce více. Samotné nástroje nejsou ve špatné kvalitě.I když někdy neproříznou tmel a pružiny občas vyskočí z pístů.O jednu jsem už přišel.

Modelovací nástroje, pro 3.93 q.Materiál: Plast Hmotnost: 80 g Barva: žlutá Množství: 8 ks Délka nástroje: 15-17 cm Aby to každý lépe pochopil, vytvořil jsem tuto tabulku s funkcí každého nástroje.Takříkajíc tahák pro začátečníky (včetně mě). A toto je pro ilustraci Video-MC (z internetu)

A samozřejmě pro úplnost přehledu je nutné ukázat výsledky práce s nástroji. V tomhle nejsem zdaleka profesionál.Zatímco pečení takových dortů je velmi vzácné, protože je velmi časově náročné a drahé.Ale kvůli mým oblíbeným dětem, co se nedá dělat.Tohle jsou dorty, kterými jsme nedávno oslavili jejich narozeniny)

Recept je přímo zde, ale já jsem přidala méně cukru a udělala dvojnásobnou porci krému.Také jsem pekla všechny koláče najednou, aby bílky neopadávaly a nemuseli jste je několikrát šlehat. Pokud dort potáhnete tmelem, nemusíte na horní vrstvu dortu nanášet hlavní krém.

Mastichový krém na vrch dortu (aby se dort vyrovnal a oddělil od hlavního krému, aby mastich „neplaval“) 100 g másla 100 g čokolády Rozpusťte v hrnci, nechte ztuhnout v lednici.Špachtlí nebo nožem promačkejte horní část a boky dortu, dokud nebude dokonale rovný.Nechte ztuhnout v chladničce i s dortem.A pak už je možné pouze zakrýt tmelem.

Co potřebujete k práci s tmelem

Dnes si tedy povíme něco o MATICE, přesněji o těch nástrojích, které jsou pro začátečníka v této oblasti nezbytné. V porovnání s „krémovými“ nástroji je jich mnohem více, protože tvarování otevírá více možností. Začněme ale od základů! 🙂

1) Samotný fondán. Dodává se v bílé, černé a barevné barvě. Dávejte pozor na černou barvu, protože s černým barvivem doma je poměrně obtížné vytvořit tmel tak jednobarevný jako dřevěné uhlí. S jedním balíčkem černého tmelu si můžete usnadnit výrobu očí a vlasů pro člověka nebo například kol pro auto.

2) barviva. U fondánu musíme být při jejich výběru obzvlášť opatrní. Nejlepší barviva pro tmel jsou barviva GOAL. Jsou však velmi rozdílné konzistence. Čím je barva hustší, tím lépe pro tmel, protože přebytečná tekutina velmi rychle a snadno změní strukturu k horšímu.

3) Základem je žehlička, která se používá k vyrovnání koláče již pokrytého tmelem. Každý cukrář by měl mít žehličku, nejlépe DVĚ.

4) Plastové nebo kovové nástroje pro práci s tmelem, nazývané také STECKS. Obvykle se jedná o sady 4 až 15 nástrojů pro různé účely. Například nože, míče, špachtle a podobně! Při modelování je budete potřebovat všechny. Něco na ořezávání, modelování a tvarování jakýchkoli prvků. Více informací o modelování stohů si můžete přečíst v jednom z našich předchozích článků http://tortomaster.ru/articles/nabor-8-instrumentov-chto-i-zachem/

Při výběru sady nářadí si uvědomte, že se dodávají v různých velikostech. Miniaturní nástroje se používají k modelování malých nástrojů, například zvířecích čumáků.

5) Modelovací podložky. Díky své měkkosti umožňují modelovat reliéfní fondánové prvky: květy a listy, krajky atd.д.

6) zářezy. Pomocí tohoto nástroje můžete snadno vystřihovat konkrétní tvary: listy a květiny, zvířata a předměty, geometrické tvary atd.д.

7) Škrabka. Zde asi není třeba nic vysvětlovat. Pokud je váleček malý, můžete z něj vyválet malé kousky tmelu. To je velmi praktické. Nezapomeňte také, že specializované žvýkací válečky jsou vždy vyrobeny z akrylu. dokonale hladkého a bezešvého materiálu.

8) Otočný stůl. Je užitečný pro ty, kteří pracují s tmelem, protože usnadňuje balení a vyrovnávání.

Toto je naše základna. Co nám usnadňuje práci.

Nyní si povíme o různých doplňcích.

9) Zářezy lze doplnit dýhami. Jedná se o silikonová zařízení, která umožňují vytvořit přirozený otisk na tmelu. Т.е. Tvar můžete vystřihnout a dodat mu přirozený vzhled (to platí hlavně pro květiny a listy).

10) Podložka na válcování fondánu. Šetří čas a není třeba používat pravítka a metry, protože je již vyznačeno.

11) Formy. Ruční modelování? Co to je? Objemový tvar za pár minut! Takto by se dala popsat funkce formy. Mohou být plastové nebo silikonové. Většina tmelových forem je vyrobena ze silikonu, protože jejich pružnost umožňuje vytlačit figurky z forem. Formy mohou vyrábět nejen figurky, ale také trojrozměrné ozdobné prvky a různé květiny, takže pokud někdy dáte na proud dorty s dětmi, nezapomeňte, že nemusíte formovat každé z nich zvlášť 😉

12) Texturační podložky a válečky na těsto. Tmel můžete rozválet buď válečkem, nebo přitlačit na potrubní podložku a vytvořit ručně malovaný vzor.

nástroje, práci, tmelem, vlastní, ruce

Doufáme, že vám tato poznámka pomohla nebo pomůže při výběru a pochopení cukrářského vybavení.