Řetěz elektrické pily Makita se nemastí

Makita UC3530A

Hledáte pozitivní a negativní recenze Makita UC3530A?

Zpracovali jsme 15 negativních, záporných a kladných recenzí z 11 zdrojů.

Ukážeme vám všechny výhody a nevýhody Makita UC3530A, jak je zjistili uživatelé. Nic neskrýváme a zveřejňujeme všechny kladné i záporné upřímné recenze zákazníků na Makita UC3530A a nabízíme i alternativní produkty, které jsou podobné. Stojí to ale za to? rozhodnutí je na vás!

Jak funguje olejové čerpadlo řetězové pily

Jaký olej byste měli dávat do motorové pily?

Pro většinu majitelů řetězových pil není velkým tajemstvím, že olej používaný k mazání řetězu elektrické řetězové pily je jedním z hlavních spotřebních materiálů. Ne každý však věnuje kvalitě maziva dostatečnou pozornost. A to z dobrého důvodu, protože přesně tak, jak bude tento produkt vynikající mazání pracovní plochy řetězu, bude záviset na jeho budoucí provoz. Proto před naplněním oleje do elektrické pily musíte věnovat pozornost jeho technickým vlastnostem.

Proč mazat řetěz elektrické řetězové pily?

Olej pro elektrické řetězové pily se používá jako mazivo řetězu, které snižuje třecí síly a zahřívání. Výsledkem je rychlý a bezproblémový provoz pilového kotouče. Někdy se stává, že některé kroky řezu vyžadují dodatečné úsilí k dosažení požadovaného řezu. což je přímý důkaz nedostatečného mazání nebo jeho špatné kvality. V takovém případě je vhodné okamžitě zkontrolovat hladinu oleje v nádrži nebo jednoduše namazat řetěz a dokončit tak aktuální práci.

Většina novějších elektrických řetězových pil má automatický systém mazání řezné plochy, pouze starší stroje je třeba mazat ručně.

Hlavní součásti mazacího systému

Olej se do systému mazání řetězu řetězové pily obvykle dodává ze zásobníku, který lze čas od času doplnit. Odtud je vytlačován výkonným olejovým čerpadlem v dostatečně dlouhých intervalech, aby se předchozí vstřik spotřeboval. Hlavním účelem maznice je zabránit nedostatečnému promazání řetězu, které by mělo za následek silné přehřátí žací lišty v důsledku výrazně zvýšených třecích sil. Řetěz se může časem otupit a selhat. Olej je proto třeba průběžně monitorovat. Mazací systém elektrické řetězové pily se obvykle skládá z následujících součástí:

 • nádrž na olej pro mazání řetězu;
 • speciální olejový filtr;
 • Olejová trubka je malá gumová hadice, která slouží k odvádění oleje z nádrže;
 • Olejové čerpadlo, které umožňuje čerpání maziva z olejové nádrže do frézy;
 • Speciální pastorek, který přenáší sílu z elektromotoru pily na čerpadlo.

ČTENÍ Interskol Prz 16 2000t elektrická řetězová pila struktura

Na tento seznam by se dala přidat i pneumatika, protože má speciální otvory pro přívod oleje.

Princip systému mazání řetězu

Již bylo řečeno, že hlavním článkem mazacího systému je čerpadlo. Slabým místem řetězové pily je olejové čerpadlo; její německý protějšek pracuje na olej. Jak funguje olejové čerpadlo řetězové pily, jak funguje olejové čerpadlo elektrické řetězové pily. Funguje takto. Jakmile se otáčky motoru zvýší, pastorek na hlavním hřídeli spustí proces čerpání pomocí převodu. V tomto okamžiku se v systému přívodu oleje vytvoří tlak a olej začne proudit směrem k vodicí liště. Jak odstranit olejové čerpadlo motorové pily Husqvarna, kak-snyat-maslyanyiy-nasos-benzopilyi-huskvarna. Tento pohyb končí v místě, kde se kliková skříň pily dotýká vodicí lišty, ve stejném místě, kde se nachází podélná drážka, do které je veden samotný olejový kanál při montáži vodicí lišty. Tato drážka je nutná pro přívod maziva k pneumatice při jakékoliv úrovni napnutí řetězového mechanismu, tj.е. bez ohledu na polohu lišty, když je elektrická řetězová pila v provozu, průchod zajišťuje přívod maziva k liště. Samotný řetěz slouží jako následný podavač. V jeho článcích je samostatná drážka nebo otvor, kterým je materiál rozváděn podél řetězu.

Automatický systém mazání řetězu

Pokud se zvýší otáčky motoru, zvýší se i rychlost mazání. S motorovou pilou můžete pracovat doma, olejové čerpadlo elektrické pily Sadko. Z tohoto důvodu doporučujeme doplňovat olej do elektrické řetězové pily pouze při vypnutém motoru.

Mnoho moderních elektrických řetězových pil, jako je Makita, má integrované čerpadlo s pomocnou regulací průtoku maziva. Starší pily tuto možnost obvykle nemají. Tam je přívod oleje konstantní a neměnný nebo, jako u prvních modelů, musí uživatel mazat řetěz ručně. Majitelé zastaralých modelů by měli vědět, jak správně mazat blok řetězu ručně. To není žádný problém:

Tyto úkony by se měly provádět v pravidelných intervalech, protože mazivo v řetězu dochází.

ČTĚTE, jak správně řezat měkký čtverec

Důsledky nedostatečného nebo nadměrného mazání řetězu

U každého stroje, jehož provozní režim zahrnuje mazání strojním olejem, je třeba dodržovat určité vlastnosti. To se týká především množství oleje potřebného pro jeho běžný provoz. Tyto úkoly mohou nastat, když není dostatek ropy:

 • přehřátí řetězu;
 • časné otupení řezných zubů;
 • zaseknutý nebo přetržený řetěz;
 • dodatečná doba řezání;
 • Zvýšené opotřebení řetězového kola;
 • porucha pneumatiky.

U elektrických řetězových pil doporučujeme plnit nádrž na olej v následujícím poměru: jedna plná nádrž oleje na jednu plnou nádrž benzínu, t.е. 1:1. U některých modelů, např. Bosh, je mazací systém plně automatický a v případě, že je oleje v řetězu příliš mnoho nebo příliš málo, pila sama reguluje průtok oleje. Pokud však dojde k poruše a olej začne z řetězového kolečka doslova vytékat, může nadměrné množství oleje vést k následujícím nežádoucím následkům:

Jak vidíte, nadměrné mazání nemá žádné kritické následky, ale nadměrná spotřeba je jistě nákladná. Kvalitní olej je drahý, proto je lepší používat ho střídmě.

Obecný průvodce mazáním řetězů řetězových pil

Při výběru oleje pro mazání řetězové pily si každý uživatel klade otázku, co je výhodnější a přijatelnější. zda speciální olej na řetězy, nebo běžný strojní olej? Pokud nasloucháte odborníkům, pak je samozřejmě lepší první možnost, protože olej na řetězy byl vyvinut speciálně pro technické vlastnosti elektrické řetězové pily.

Technické specifikace předpokládají určité teploty a určité tření částí mazacího mechanismu.

Přestože je běžný motorový olej levnější než speciální olej, je důležité si uvědomit, že slouží zcela jinému účelu a nemůže zaručit mírné opotřebení pracovních částí. Je tedy možné, že nyní trochu získáte na ceně, ale pak budete muset zaplatit více za opravu předčasně opotřebovaných mechanismů.

Mnoho odborníků doporučuje pro mazání řetězové pily speciální značku oleje s písmenem N. Je o něco dražší, ale zaručuje dlouhé a bezproblémové mazání řetězu. Jeho hlavní výhody jsou následující:

 • vynikající biologická rozložitelnost;
 • zvýšené adhezní vlastnosti;
 • specifická aditiva v oleji, která zabraňují předčasnému opotřebení.

Dodržováním těchto rad můžete výrazně prodloužit životnost řetězového mechanismu elektrické řetězové pily. Jak funguje olejové čerpadlo motorové pily, kak-rabotaet-maslyanyiy-nasos-benzopilyi. Jak demontovat olejové čerpadlo u řetězové pily Husqvarna. Konečná volba maziva je však vždy na uživateli.

ČTĚTE STIHL 180 chain saw jaký olej používat

Přehled značek různých výrobců

Dnešní trh nabízí mnoho lákavých možností od široké škály výrobců speciálních olejů, které zvládnou vysoké teploty a přitom mají vynikající mazací vlastnosti pro převodovky. Nejoblíbenější z nich jsou uvedeny v následujícím seznamu.

 • Forest Plus má dobré adhezní vlastnosti a lze jej používat při teplotách okolí až do.15 °C. Skladovatelnost oleje je 3 roky, pokud je dodržena řada podmínek. K dispozici v nádobách o objemu 1 a 5 litrů 5 л 1140.
 • Produkty Bio Plus jsou vyráběny na rostlinné bázi. Po uložení do země se rychle rozkládá. Olej lze používat při teplotách až do.15 °C. Balení. 1 a 5litrové nádoby.
 • Synth Plus se vyrábí na syntetickém základě. Odolává vysokému zatížení a lze jej používat při obzvláště nízkých teplotách až do.25 °C. Balení. 1 a 4 litrové nádoby 4л 2970.
 • Lepicí olej Champion je navržen tak, aby zvládal široký rozsah teplot. K dispozici v nádobách o objemu 3 a 10 litrů, velmi vhodné pro použití v lesnictví 10 л 2200.
 • Husqvarna Vegoil je jedním z nejekonomičtějších řešení pro mazání řetězových pil. Podle výrobce má o 40 % nižší spotřebu než jiné typy olejů.

Žádný olej pro řetěz? Oprava řetězové pily Titan PECP 2200

Žádný olej v řetězu. Olejové čerpadlo se dusí.Elektrická řetězová pila

Olejové čerpadlo Makita 4320. Oprava.

Žádný přívod oleje pro řetězovou elektrickou pilu Makita. Olejové čerpadlo řetězové pily. Jak funguje olejové čerpadlo řetězové pily? Snadná oprava vlastníma rukama

Opravy elektrických řetězových pil SPARKY. Oprava olejového čerpadla

Používání oleje na mazání řetězu řetězové pily zajišťuje bezproblémové mazání řetězu po delší dobu. To zajišťuje rychlé, kvalitní a bezpečné pracovní podmínky, což v konečném důsledku vede ke značným úsporám nákladů na opravy a údržbu celého stroje.

Doporučení ohledně oleje pro elektrickou řetězovou pilu

Nevhodný olej pro elektrické řetězové pily může zvýšit míru opotřebení až o 10 %. To nejsou jediné negativní účinky. Samotné používání nástroje se stává méně efektivním. Nedostatečný výkon vede k nedostatečnému mazání v místech tření, což následně vede ke špatné hladkosti a snadnému pohybu při řezání.

Z tohoto důvodu by se mazání řetězu mělo volit pouze v souladu s doporučeními výrobce nářadí.

Neměli byste důvěřovat radám některých zkušených „řetězářů“, kteří doporučují používat běžné motorové nebo převodové oleje namísto specializovaných produktů. Nejsou přizpůsobeny pracovním podmínkám řetězu a nemohou mu poskytnout celý komplex ochranných vlastností.

Použití odpadního oleje k mazání řetězu je ještě větší chybou. Obsahují nečistoty a abrazivní částice, které urychlují opotřebení.

Běžné rostlinné oleje pro domácnost jsou pro mazání řetězu rovněž nevhodné. ačkoli mají krátkodobý mazací účinek, mají tendenci „vysychat“. To následně vede k pomalému pohybu řetězu a snížení plynulosti chodu.

Nejlepší volbou jsou však specializované oleje, které obsahují adhezní přísady. Zabraňují stírání maziva z řetězu při otáčení.

Ve většině případů výrobce nářadí doporučuje značkové oleje. materiály stejné značky jako pila. U těchto výrobků jsou v maximální možné míře zohledněny všechny konstrukční vlastnosti a podmínky použití vaší řetězové pily.

Taková maziva však nejsou vždy snadno dostupná, a proto můžete použít materiály od jiných výrobců (nejlépe od známých značek). Měli byste si pouze pečlivě přečíst informace na štítku a zkontrolovat, zda olej ve všech ohledech odpovídá používanému nářadí.

Jaký olej na řetěz pro vaši řetězovou pilu?

Olej je jedním z hlavních spotřebních materiálů elektrické řetězové pily. Na mazací olej jsou kladeny zvláštní požadavky, protože jeho kvalita má zásadní význam pro správnou funkci mazacího systému a životnost systému řetězové pily vašeho zahradního nářadí.

V první řadě se k mazání řezacího nástavce elektrické pily nedoporučuje používat odpadní kapaliny, které začínající zahrádkáři vypouštějí z převodovek nebo motorů mopedů a motocyklů a plní je do olejové nádrže nářadí. Tyto přípravky obsahují velké množství prachu a částic rzi, které mají tendenci ucpávat olejové čerpadlo elektrické pily. V důsledku toho se čerpadlo zablokuje, přehřeje a zcela selže.

ЭЛЕКТРОПИЛА makita UC4020A горит на щетках ВАНДАЛОСТОЙКИЙ ВАРИАНТ

Abyste tomu zabránili, používejte pouze specializované mazivo.

Je důležité mít na paměti, že olej pro elektrické řetězové pily musí splňovat následující kritéria

 • Vhodný základ. mazivo by mělo být na syntetické bázi a nemělo by poškozovat olejové čerpadlo;
 • Hustota. olej pro řetězovou pilu nesmí být příliš hustý, aby pokryl části mazacího systému a orgány pily pevným olejovým filmem;
 • Vysoká přilnavost. vlastnost oleje přilnout a ulpět na povrchu vodicí lišty a řetězu umožňuje jeho rovnoměrné rozprostření po celé délce řezného nástroje;
 • plně rozložitelná. kvalitní směs nezanechává žádné zbytky uhlíku ani jiné produkty rozkladu. Tím se chrání olejové čerpadlo a další části mazacího systému před ucpáním;
 • antikorozní vlastnosti. olej musí chránit součásti mazacího systému před korozí, která může vzniknout v důsledku vniknutí vlhkosti do systému.

Při výběru oleje pro řetězovou pilu je důležitá značka a výrobce. Výrobci nářadí doporučují používat jejich vlastní maziva. jsou vyvinuta speciálně pro konstrukci a výkon elektrických řetězových pil. Zkušení zahradníci používají kromě značkových olejů také oleje Ravenol, Motul, Divinol a Liqui Moly.

Obecný návod pro výběr oleje do řetězové pily

Při výběru oleje pro mazání řetězové pily si každý uživatel klade otázku, která z variant je výhodnější a přijatelnější. speciální olej na řetězy nebo běžný strojní olej? Pokud dáte na odborníky, pak je samozřejmě lepší první možnost, protože olej na řetězy byl speciálně navržen tak, aby odpovídal technickým vlastnostem elektrické řetězové pily.

Technické specifikace předpokládají určité teploty a určité tření částí mazacího mechanismu.

I když je běžný motorový olej levnější než speciální olej, je třeba vzít v úvahu, že slouží zcela jinému účelu a nemůže zaručit mírné opotřebení pracovních částí. Nyní tedy možná ušetříte, ale později můžete přeplatit za předčasně opotřebované převody.

Mnoho odborníků doporučuje pro mazání řetězových pil speciální značku oleje s písmenem N. Je o něco dražší, ale zajišťuje dlouhý a bezporuchový provoz řetězu. Jeho hlavní výhody jsou

 • vynikající biologická rozložitelnost;
 • zvýšené lepicí schopnosti;
 • přítomnost speciálních přísad ve složení, které chrání před předčasným opotřebením.

Pokud budete dodržovat tyto pokyny, výrazně prodloužíte životnost řetězového kroužku elektrické řetězové pily. Konečná volba maziva však vždy záleží na uživateli.

řetěz, elektrické, pily, makita

Olejové čerpadlo pro motorové pily za nejlepší ceny na Ukrajině

Pokud máte problém s průtokem oleje, musíte si pro svou motorovou pilu koupit olejové čerpadlo. Nejde jen o jeho špatný pohyb na hnacím řetězovém kole a řetězu, ale také o nepravidelné podávání, špatné mazání spojené s celým systémem přívodu maziva obecně. Pro elektrické řetězové pily je specializovaný obchod na Ukrajině připraven nabídnout různá olejová čerpadla v závislosti na konfiguraci vaší staré pily a jejích dalších parametrech. Stačí si vybrat ten správný vzorek a v katalogu Benzo Zip vás zaujme atraktivní cena. Pro všechny majitele nářadí poháněného řetězovou pilou nabízíme olejové čerpadlo za nízkou cenu, ať už se rozhodnete pro nákup ve velkém nebo v maloobchodním formátu. Náhradní díly pro řetězovou pilu, včetně olejového čerpadla, vždy nakupujte na specializovaném místě, abyste získali cenově výhodné a bezpečné řešení.

Je velmi důležité vybrat si olejové čerpadlo podle předchozí konfigurace, s ohledem na název a jasné znění navrhované na webových stránkách. Kromě toho ve většině našich katalogů najdete popis položky pro konkrétní značku elektrické řetězové pily nebo skupinu pil, například pro čínské modely. Objednejte si a obdržíte svůj nákup rychle a výhodně!

Olejová čerpadla pro elektrické pily

Každý typ olejového čerpadla je určen k čerpání oleje přes specifický systém stroje a je třeba zakoupit čerpadlo řetězové pily pro minimální poruchy. Hraje klíčovou roli při mazání řetězu a lišty, bez něhož by řetězová pila vůbec nefungovala. Naši zákazníci často hledají jednotlivé části ruční elektrické pily, jako je pohonná jednotka (tzv. píst), vývodka, víčko a samotné olejové čerpadlo v různých provedeních a konfiguracích. Na Ukrajině, v Charkově, nejlepší obchod benzínové nářadí, KosiKosa, rádi poskytnou olejové čerpadlo ve městě Oděsa, Kyjev, Nikolaev a dalších regionech země. Před objednáním zjistěte rozsah poruchy, možnou variantu opravy, která je ve většině případů spojena se zalomením a prasklinami v dílu. Máme správné náhradní díly pro každý typ řetězové pily. a správné nářadí. Všimněte si srovnatelnosti s vaším modelem, nízké ceny a stálé kvality. Řetězové kolo pro elektrickou pilu je k dispozici také v katalogu obchodu, stačí změnit hledané slovo nebo jej najít v katalogu.

Odstraňování problémů vlastními silami

Plnohodnotná oprava mazání řetězu řetězové pily svépomocí vyžaduje za stejných podmínek znalost interakce všech prvků systému, nářadí a zámečnické dovednosti.

Mnoho řetězových pil lze opravit částečnou nebo úplnou demontáží příslušenství. Pro složité opravy je lepší využít schopností a technického potenciálu servisních dílen.

Díly se strženými závity, poškozenými drážkami nebo uvolněnými závity v mazacím systému oblíbené řetězové pily STIHL STIHL 180 a dalších modelů stejného typu je nutné vyměnit.

Pokud při plné nádrži nedochází k přívodu oleje, je příčina v samotném čerpadle. Demontáží a rozebráním mechanismu můžete najít vadné díly a opravit problém jejich výměnou.

Jak mazat řetězovou pilu

V tomto článku se dozvíte, jak namazat řetěz elektrické řetězové pily. Podíváme se, jaké oleje pro řetězové pily jsou v současné době k dispozici pro různé materiály, na systém mazání řetězu a na hlavní součásti, které se podílejí na procesu mazání řetězu. Podívejme se tedy na různé typy olejů pro motorové pily. Zde získáte drobné tipy a upozornění pro údržbu a provoz tohoto nástroje.