Řezání laminátu pro úhlové brusky

Jak snížit laminát: Vybereme vhodný nástroj pro řezání

Chcete.li správně položit laminát na podlahu, musíte být schopni nejen připojit laminátové panely, ale také je správně řezat. Jinak, „zapadnout“ do oblasti místnosti a také pozorovat tradiční šachový vzor nebude nemožné. Protože nemůžete brát laminované desky holými rukama, jejich řezání může být svěřeno jednomu z manuálních nebo elektrických nástrojů.

Hlavní vlastnosti, které by měly mít nástroj pro řezání laminátu doma, jsou:

Posledním bodem, jehož významem není zkazit typ laminátové desky po řezání, je pro většinu domovských mistrů rozhodující. Jeho význam je však stále přehnaný. V každém případě nebudou čipy až 5 mm na hotovém povlaku patrné. defekty na okraji panelů budou skryty za sukními deskami.

Které nástroje jsou tedy nejvhodnější pro řezání laminátu?

Elektřina nástroje

Nejlepší výsledek při řezání laminátu lze dosáhnout použitím elektrikáře za tímto účelem. Jedná se o snadný a velmi pohodlný nástroj k použití, ke kterému jakýkoli pán-novice rychle najde přístup. Dokonce i žena nebo teenager. Střih s elektrikářem se provádí při zvýšených rychlostech, což zabrání poškození struktury destičky dřeva.vlákna. Pokud jednáte rychle, sebevědomě, pak se řez ukáže být téměř dokonalý.

Hlavní věcí při používání elektrolobie je výběr souborů. Moderní nástroj je obvykle původně dodáván se speciálními soubory pro řezání laminátu. Rozlišují se zvláštním tvarem, krokem a metodou zapojení zubů. Obyčejné kovové soubory pro kov se však s tímto obchodem vyrovná. úzké, s malými zuby.

Aby nedošlo k poškození dekorativního povrchu, aplikuje se rybářská linie pro řezání (tužka nebo křída) na nesprávné straně laminátové desky. Je položen na stůl (židle) nesprávnou stranou nahoru tak, aby část, která má být řezána, je v limbu. Jednou rukou opravují laminát ležící na stole a druhý rychle odřízl nadbytečnou část.

Nástroj kruhové pily

Úhledné řezání podél okraje laminátu lze získat pomocí kruhové pily s kovovým disku. Práce s kruhovou pilou je obtížnější než u elektrikáře, takže vyžaduje určité dovednosti. Pokud je máte, můžete laminát rychle řezat, přesně bez čipů.

Laminátová deska je položena na tvrdý povrch se vzorem nahoru. Musíte pečlivě snížit, s trochou tlaku, pohybovat disk podél nakreslené čáry a snažit se nezpomalit na jednom místě.

Případ stroje Angle.Grinding (Angular Grinder)

Rohový mlýnek. pohodlný nástroj nepostradatelný v krabici domácího mistra. Můžete snížit téměř všechno, včetně laminátu. Pro krásnou hranu, bez trhlin a žetonů, musíte při řezání otočit laminátovou desku s přední povrch. Současně se používají kovové disky, beton nebo keramické dlaždice.

Nevýhoda použití rohového broušení (a také kruhové pily!) lze nazvat velké množství prachu, které bude uvolněno během řezání laminátu. Tato akce může být také doprovázena vůní hořícího stromu. Proto musíte udělat drsný na otevřeném balkoně nebo na ulici.

Nástroj khspotka

Ale to bude muset utratit sílu, protože jeho zuby jsou poměrně velké a kousne se do laminátu a ne řezat

Pochva je velmi často používána pro řezání s malými objemy práce. Ve stavebních týmech není tato metoda použita kvůli zvýšeným časovým nákladům a složitosti.

Nástroj pro řezačky laminátu

Naopak řezačka laminátu vám umožní provést řezání na profesionální úrovni. Tento nástroj nejčastěji funguje podle typu gilotiny. nůž, který je s pomocí rukojeti spuštěn na povrch laminátu a nařízne ho. Řezačka působí snadno, bez čipů a hluku. Pro jeho použití nemusíte používat sílu a mít dovednosti. Možná je to nejjednodušší nástroj v provozu, který umožňuje za jakýchkoli podmínek dosáhnout vynikajícího výsledku.

Protože se tato řezačka používá výhradně pro laminát, má smysl jej koupit pouze s profesionálním stylem. Pro ozdobu několika místností bytu je tato možnost považována za nepraktickou.

Pro řezání laminátu lze také použít obyčejný stav budovy. Například, pokud jste téměř dokončili podlahové zařízení, zbývá nakrájet jednu desku, ale najednou se rozbila rohová mlýnek. Neexistují žádné další nástroje po ruce a řez by měl být proveden naléhavě. Poté přijde stavební nůž na záchranu. Položte pravítko na přední stranu laminátové desky, nakreslete na něj hluboký řez nožem. Držte desku na jedné straně řezu, stiskněte na druhé straně. Laminát by měl být zlomen, stejně jako keramické dlaždice pod vlivem řezačky dlaždic.

Schopnosti nástroje

Hlavní vlastnosti předložené nástroji pro řezání laminované desky:

S pomocí tohoto nástroje můžete díky jeho lehkosti a pohodlí dosáhnout lepšího výsledku při vystřihnutí materiálu. Hlavní věc je, že si musíte vybrat ten správný soubor se speciální formou zapojení a v malém kroku.

Profesionální nástroj je v podstatě dodáván se sadou různých pila, ale pokud je nemáte, můžete použít pravidelný kovový soubor.

Řezání skládačkou

Aby bylo možné správně snížit laminát a zároveň udržovat integritu dekorativního povlaku, je třeba dodržovat některá pravidla řezání.

 • Nejprve na místě řezu na vnitřní straně musíte nakreslit tužku pro zastřihovač s tužkou.
 • Poté položte panel na čistý stůl, aby z něj viselo řez.
 • Aby se řezací průchod správně prošel, stiskněte materiál ke stolu a vypijte laminát na zamýšleném místě.

Díky použití tohoto nástroje můžete rychle a efektivně řezat laminát. Pouze pro toto je disk pro řezání kovu nutně používán disk pro řezání kovu. Práce s takovým nástrojem je obtížnější než u elektrikáře.

Před řezáním musíme položit materiál na rovnou plochu (podle vzoru) a opravit. Při řezání musíte prokázat maximální přesnost. Pila se pohybuje s mírným tlakem, pomalu pohybuje disk podél označené čáry a bez zastavení na jednom místě.

Toto je také velmi pohodlný nástroj, který má domácí mistr. Používá se ke snížení jakéhokoli materiálu a laminátu, včetně. Stejně jako v případě jiných nástrojů pro řezání vysoké kvality, musíte dodržovat některá pravidla.

 • Aby na místě řezu nezbyly žádné čipy, měl by být řez prováděn na přední straně.
 • Protože neexistují žádné zvláštní disky pro řezání laminátu, můžete použít ty, které se používají pro řezání betonu, kovu nebo keramické dlaždice.

Tento nástroj je také dobrý pro takovou práci. Je lepší použít k kovu hackerskou kloubu, protože má malé zuby. Dřevěná pila není pro řezání vhodná, protože její zuby vytáhnou kousky dekorativního povrchu.

Toto je profesionální nástroj, který vám umožní provádět rychlé řezání materiálu. Funguje na principu gilotinu a řezání laminátu se provádí rychle, bez zbytečného hluku, čipů. Návrh řezaček vám umožňuje snížit materiál příčným směrem, aniž by k tomu vynaložil další úsilí.

Toto je náhradní možnost, kterou lze použít k řezání laminátu. Může se hodit, pokud jste zlomili rohovou brusku nebo skládačku a musíte dát jen několik desek.

 • Laminátová deska musí být označena předem a položit na čistý povrch, dekorativní strana nahoru.
 • Na místo řezu musíte připevnit pravítko a nožem, abyste nakreslili hluboký řez (v případě potřeby 2-3krát).
 • Pak pevně držíte jednu stranu, musíte zatlačit druhou polovinu. Laminát, na místě řezu by měl být zlomen.

Existuje dostatek nástrojů pro řezání laminátu. Mít dobrý zážitek, můžete jej efektivně vyříznout a rychle. Rozdíl spočívá pouze v době stráveném.

Jak a co snížit laminát. Výběr nástrojů a nuancí řezání laminovaných povlaků

Laminát se líbil mnoho. tento levný podlahový materiál je velmi praktický a krásný. Ale ne každý může od něj pečlivě odříznout i kousky. A budete muset alespoň na konci každé řady řezat a opakovaně. Jak a jak a jak snížit laminát, aby rybářská linie pro zastřihovač řezu potěšila oko. Zvažte metody a nástroje, které lze použít k laminátu.

A můžete také odříznout laminát kruhovou pilou a vybavit jej diskem pro kovové práce. V tomto případě jsme dali letadlo připravené na pilu a označené na nějaké rovnoměrné rovině. Laminovaný film by neměl být zdola, jako při práci s skládačkou, ale shora. Pomalu a hladce pohybující se „kruhovým“ diskem podél sečení rybářské linie, dostáváme plochý a vysoce kvalitní povrch pily. Během provozu se disk v laminátu nezasekává.

Ale ti, kteří nikdy nevyzvedli podobný nástroj, z návyku budou těžké. Je nutné vyvinout velké úsilí a úsilí k dosažení požadovaného výsledku. Po získání obratnosti v průběhu času bude možné laminát velmi rychle a efektivně snížit. Tento proces však vyžaduje trpělivost.

Pokud jste s tímto nástrojem ještě dříve neřekli jiné materiály, je lepší přednost ve prospěch elektrikáře.

Kromě toho je taková řezačka velmi drahá, takže nákup může být prospěšný pouze pro odborníky, kteří se neustále zabývají laminátem. Pokud chcete jen změnit podlahu ve dvojici pokojů ve vašem bytě, pak byste měli takový nákup jen stěží provést.

Důležité: S jakoukoli metodou je lepší měřit několikrát a poté řezat. pak. Laminát se zpravidla koupí o něco více, než se ukázalo podle výpočtů. Bere v úvahu, že budete muset snížit některé desky a poté to udělat správně.

Pokud to narazíte, vezměte si hodně bizona jako častý zub a vložky, dost na nějakou dobu, pak pokud to vrátíte, nebo spíše a s největší pravděpodobností jen narovnejte zuby, dobré ostření je velmi pracná lekce a existuje tam peníze

Z mé zkušenosti řeknu. Koupit firemní disk, Makita, Metabo, Bosch, nebudete litovat. Ano, stojí to 2-3 TR, ale stojí to.Tady je takový. Makita.Org.RU/OSNASTKA/DISKI/DISKI-PILNYE/2429/

Udělejte si disk za tento druh peněz, abyste položili laminát 20-30 kV? Normální osoba si koupí disk za 500. A ve výrobě, ano, je lepší vzít dobrý disk.

Už jsem také viděl útok a další Čínu. A poté, co jsem zkusil Makitu, jsem si uvědomil, že jsem poražený, a byl marně tlačit kruh dvěma rukama, když jsi mohl jedním prstem 🙂

Čím více zubů, je to čistší než řez!(s povrchy!).ure

Ne určitě tímto způsobem.S velkým počtem zubů, mezi nimi velmi malá vzdálenost. Pokud velké zatáčky, pak malé čipy nemají čas odletět v jedné revoluci a začne spalovat materiál a disk. Vítězství rychle hloupé a ženy se objevují.To znamená buď menší zuby, nebo nižší rychlosti.

řezání, laminátu, úhlové

Toto je zobecněné prohlášení)) není doslovné.Takže po 1 mm jsou zuby!) takové pravděpodobně neexistuje A obrat s úpravou na oběžném kruhu ?) Já ne.)

Podívejte se na značení disků. Průměr 85 mm. Zjevně ne na stroji)))

Osoba se o takové zjevně nezajímá, má zájem o disky z oběžníku.)

To je přesně to. Revoluce 6 tisíc. Toto je minipil

Přesně) moje chyba.Neviděl jsem nápisy na discích.)

Druhý disk, používáme ho ve výrobě, ale v podstatě používáme laminovanou desku dřeva a odtoku a finskou překližku

První disk. pro rozpuštění desek. Má skenování zubů, aby nebyl uzavřen.Pro čistý řez laminátu a překližky potřebujete disk s vítězstvím a se střídavě sekáním ostření.

Opravdu nedoporučuji vzít levnou Čínu. Získejte vítězný útok na čele)

Podporuji předchozí reproduktor. Laminátová pila (nejlépe dražší) a vpřed. Soubory s obyčejným zubem na laminátu.Vždycky jsem normálně prořízl délku.

Nižší pro překližku. ATO Cut bude jako typ horního laminátu s halou s malým zubem

Pro přímé řezy to není příliš pohodlně zvláště podélné

Od roku 2001 na dekoraci a vždy používal skládačku a žádný problém.No, ano, souhlasím s tím, že délka je lepší než kruhový, ale s malým zubem, takže laminát moc neroztrhne

Závisí to na samotné skládačce. spotřebním zboží pro „500“ Vrhá soubor. Zde máte křivku „Shaggy“ střih.

Já sám pracuji s takovým strojem s takovými disky Ten, který druhý viděl vůbec.Jak překližky, tak laminátové, břidlicové a asbo-cementové desky A ten, který je první (byl také v setu), kterému vůbec nerozumím proč (fólie fólie)

Z nich. rozhodně druhý. A pokud se rozhodnete, pak nejen s útoky, ale s negativním úhlem a lichoběžným zubem, stejně jako s maximálním počtem zubů. Jedná se o specializované laminátové disky. Viděli pomalu (kvůli negativnímu úhlu zubů), ale co nejčistší (co nejvíce pro disky).

Mýlíš se. Pro řezání hliníkového profilu je zapotřebí záporný úhel.

Jak píšou „Trapezoidní ostření zubů v kombinaci s negativním úhlem sklonu je ideální pro profily z tenkých zbarvených kovů a plastů, pro vysoce kvalitní řezání desek, panelů a laminátu“. Takže máme pravdu.

Top-5 nejlepší diamantové disky pro rohový mlýnek

Výběr nejlepších diamantových disků podle recenzí a odhadů zákazníka.

Makita D-50980, 125 mm 1 ks.

Pro malé objemy práce je disk D-50980 dobře vhodný. Vyrovnat se s betonem, břidlicí, cihel a dalšími podobnými materiály.

Nainstalováno na standardním úhlovém brusném stroji.

Model byl vyroben na vysokoškolském vybavení a splňuje všechny moderní standardy kvality.

Cut: Můžete pracovat jak s chladicí kapalitou, a bez ní, pokud je to nutné (ale první možnost je výhodnější. zařízení bude mnohem delší).

Typové segmentované s úzkými drážky ve tvaru písmene U.

University dává nejen složení, ale také sloty ve formě klíčových jamek: dobře procházejí vzduchem.

Specifikace:

 • Chová se dokonale se vyztuženým betonem;
 • Vhodné pro Barborer;
 • Levný;
 • Dlouhá životnost;
 • Nevyžaduje povinnou vodu.

Standard Bosch pro keramiku 2608602202, 125 mm 1 ks.

Jedním z výrazných příkladů německé kvality je standard pro diamantový disk Ceramic 2608602202 od Bosch Giant.

Navrženo pro suché řezání s cihlovou, mramorovou, porcelánovou dlaždicí a jakýmkoli druhem keramické dlaždice, t.E. Kde existuje vysoké riziko čipů.

Je kontinuální kruh, jehož diamantový řez.

Z tohoto důvodu, dokonce ani na vrtošivém materiálu, neexistují žádné žetony.

Je nutné nepřetržité chlazení vody. Protože na diamantovém disku není žádný křemíkový karbid, je bezpečné s ním pracovat: riziko silikózy nebo rakoviny plic je sníženo na nulu.

Specifikace:

 • Dokonce i vidět;
 • Glazura na dlaždici se nevaří;
 • Poměr perfektní ceny/kvality;
 • Zvýšený odpor opotřebení;
 • Dobrá hloubka řezu.

Propagace Metabo 624307000, 125 mm 1 ks.

Diamantový disk by měl být vybrán na základě toho, s jakými materiály budete muset pracovat. Propagace 624307000 z Metabo. univerzální volba pro úhlové brusné stroje standardní konfigurace.

Používá se k práci s následujícími materiály: vápna, nerušená cihla, tvrdý pískovec, mokrý a obyčejný beton.

Typ disku. segment, t.E. Má segmentovanou hranu diamantu rozděleného na identické sloty (během operace vychladnou nástroj.

Díky tomuto designu lze disk obnovit pro reoperaci. Používá se pro suché a mokré řezání.

Ziskové při používání, což znamená vysoký odpor opotřebení a dlouhý provoz. Největší rychlost je 12200 za minutu.

Specifikace:

 • Maximální provozní rychlost. 80 m/s.;;
 • Průměr: 125 mm;
 • Počet segmentů: 9 ks.;;
 • Průměr přistání: 22.2 mm;
 • Tloušťka: 2,15 mm.
 • Výška diamantové vrstvy: 7 mm.

Di-Star 1A1R ESTHETE 11115421010, 125 mm 1 PC.

Na první pohled se zdá, že nalezení disku, který by byl ideální pro suchou sestavu, je velmi obtížné. Di-Star 1A1R ESTHETE 11115421010 DISC-Výhodná možnost, kterou potřebujete pro dokončení a opravy práce.

Takže zda použít chladicí kapalinu nebo ne, je rozhodovat. Navrženo pro úhlové brusné stroje.

Během zpracování a keramických dlaždic můžete snadno získat čistý a přesný řez s dekorativním povlakem a kamenem.

Výška diamantové vrstvy je 8 mm., Tloušťka disku. 1.1 mm, případ je posílen přírubami.

Specifikace:

Makita B-28058, 125 mm 1 ks.

Tento disk lze úspěšně použít pro cihlovou, asfalt, betonový a mramorový.

V soupravě je přechodný prsten: jeho použití je povoleno pomocí nástroje s průměrem přistávací díry nejméně 20 mm.

Typ řezání. suché: Použití tekutiny není vyžadováno, a také přilákat druhého mistra k procesu (ale měli byste si pamatovat vysoký rozsah, který vyžaduje použití vysavače a nižší kvality práce).

Typ diamantového disku: Turbo. Skvělé řešení pro mrtvici a břidlici. Výrobce je Čína.

řezání, laminátu, úhlové

Specifikace:

řezání, laminátu, úhlové
 • Cena \ Kvalita na správné úrovni;
 • Dobře řezy;
 • Je vymazán po dlouhou dobu;
 • Nízká hmotnost;
 • Snadno se nahradit podobným.

Carzac na laminátu

Takový nástroj se používá výhradně pro řezání laminátu, takže je získán pouze ti lidé, kteří se profesionálně zapojují do laminátu. Toto je jeho hlavní nevýhoda (nedostatek univerzálnosti). Obecně je řezačka ideálním nástrojem pro takovou práci. S tím můžete získat perfektní řezy při maximální rychlosti. Nástroj nevyžaduje připojení ke zdroji energie. Pracuje na principu gilotinu, řezáním desek stisknutím páky.

S pomocí skládačky můžete rychle a s dokonalou přesností odříznout laminát. Můžete dokonce provádět kudrnaté řezy, i když to není pro laminátu vyžadováno. Hlavní stav. Vyzvedněte vhodný soubor. Používají se soubory dřeva a řez se provádí při zvýšených rychlostech. Laminátový lišta je položena na stůl, takže řezací čára pro řezání je na váze. Jednou rukou svírala tyč, skládačka odřízla laminát podél nakreslené čáry.

Další výhodou elektrikáře při řezání laminátu je to, že neexistuje prakticky žádný prach, jako při řezání kruhové pily nebo rohu broušení.

Při výběru nástroje pro práci s laminátem vezměte v úvahu kvalitu výsledku, složitost práce, spotřebu vašeho času a environmentální přívětivost procesu.

#2. řezačka laminátu

Manuální řez pro laminát je specializovaný nástroj vyrobený ve formě podpůrné struktury s pevnou řezací čepelí. Princip provozu lze porovnat s gilotinem. Tloušťka řezaného materiálu a délka samotného řezu se liší v závislosti na modelu.

Průměrná tloušťka laminátu zřídka přesahuje 0.8-1 cm. Proto nemá smysl kupovat profesionální řezačky. Dostatek vybavení kategorie střední ceny

Řez pro laminovanou desku vám umožní získat rychlý výsledek s minimálními náklady

Lze řezat po i přes plátno. Jediná věc, že ​​kvalita řezání podél plátna je velmi závislá na délce řezného prvku. Ale pro položení poslední řady, kvalita okraje nehraje roli moc, protože řezaná část bude pokryta suknící deskou.

Proces práce s řezačkou vypadá následovně:

 • Naneste značení na přední straně laminátu;
 • Odstraňte rukojeť s čepelí zpět a položte panel na podpůrnou strukturu;
 • Nastavili jsme panel tak, aby rybářská linie pro vystřihovače odříznula část, kterou potřebujeme, trochu napravo od nože (vlevo po levé straně);
 • Hladce snižujte rukojeť, dokud není kontakt s panelem, stiskněte a pilujte před odříznutím zbytečného kusu.

Po řezu zůstává přední strana rovnoměrná a neporušená a kousky papírů a roztržených okrajů mohou zůstat na zádech, které by měly být broušeny brusným papírem.

Dražší a profesionální řezačky na obou stranách jsou rovnoměrnější, protože rukojeť má velkou váhu a ostření samotné čepele je lepší.

Posypal laminát s elektrikářem

Nejlepší nástroj pro řezání laminátu lze nazvat elektrikářem. Toto je poměrně pohodlný a pohodlný nástroj k použití.

Hlavní výhody skládačky oproti jiným nástrojům jsou:

 • Kompaktnost, malá hmota;
 • Schopnost provést řez jakékoli konfigurace (vlnové tvarované, zaoblené s jiným poloměrem);
 • Jednoduchost, snadné použití;
 • Vysoká kvalita řezu bez čipů a prasklin.

Laminátová deska byla vyříznuta elektrikářem při vysokých rychlostech, takže sekce jsou vysoce kvalitní. a přicházejí a přes desky a podél celého plátna. Hlavní nuance je výběr souboru pro skládačku.

Pro řez laminátu jsou určeny speciální soubory se zvláštním tvarem zubů, frekvence a rozvodové metody. Standardní soubor pro řezání laminátu se zpětným průběhem zubů má značení T101 BR.

Jak rozřezat laminát rovnoměrně a bez čipů

Rybářská linie pro vyříznutí řezu je vytažena ze zadní části laminátu (obvykle výrobce naznačuje, kterou stranu je lepší vyrobit řez). Poté je deska položena na stůl nebo na zvláštní stojan, aby byla řezaná část mimo rovinu plochy.

Laminátová deska pevně stisknula rukou na povrch a rychle odříznula nadbytečnou část. Nejdůležitější věcí je dobře opravit desku, aby se ji nepoškodila a vyhnout se náhodným zraněním. Při tomto procesu byste neměli spěchat, intenzivně stisknout na skládačce.

Jak vybrat ten správný nástroj

Například, co by mělo být doma laminát? Nemá smysl koupit si drahé výkonné elektrické vybavení, takže laminovaná deska pomůže dokonale řezat stroj s názvem: Guillotine. Při dokončení komerčním laminátem podlahy velké oblasti v kanceláři má smysl vybrat kruhovou pilu.

Někdy je třeba omylem zvýšit technologickou mezeru ve zdi, která zůstala nedostatečnou velikostí. Než pak ořízněte laminát na zeď, aby se zvětšil velikost mezery? Příklad použití elektrikáře k vyřešení tohoto problému je uveden ve videu:

Ať už si vyberete jakýkoli nástroj, ne všechno závisí pouze na něm. Je nutné jednat pečlivě, pomalu, s pozorností provádět měření a aplikovat mezní linie pro ořezávání. Během řezání byste se neměli příliš snažit radě, abyste nezlomili hranu. Přejeme vám hodně štěstí!