Generátor plynu je střídač nebo obyčejný, co je lepší

Rozdíl mezi střídači a obyčejnými generátory.

Pokud si myslíte, jakýkoli generátor lze rozdělit do dvou nezávislých komponent: motor s vnitřním spalováním a generátor střídavého proudu. Určují velikost stanice miniep, šum, který publikuje, a samozřejmě cena zařízení určuje jejich specifičnost, design a technické parametry.

Většina lidí věří. Že motor hraje motor, který hraje motor, který nastavuje rotaci nezbytnou k získání elektrické energie. Ve skutečnosti je provádění alternátoru (zařízení, které převádí mechanickou energii na elektrickou) mnohem důležitějším faktorem.

Hlavní kritéria výběru

Začneme hlavními kritérii výběru, která jsou určující. Všimněte si, že se nejedná o jediná kritéria, ale jsou klíčová, zbytek je další, což může být potřebné v určitých situacích, a mohou být také zbytečné.

Napájení

Síla, která se měří v KW. Zde by neměly nastat žádné potíže: Musíte vědět, jakou celkovou spotřebu energie elektrických spotřebičů v domě a na základě toho vybrat generátor. Cena často závisí na moci. Spočítejte všechny elektrické spotřebiče, které mohou fungovat současně. Doporučuje se koupit generátor s malou marží (od 10 do 15%, už ne). Samostatná konverzace, pokud se používají výkonné elektrické nářadí bez hladké funkce startu. zde by mělo být zdroj napájení mnohem významnější.

Generátory benzínu napájení mohou být podmíněně rozděleny do následujících skupin:

Až 1 kW včetně. používá se jako náhradní verze v případě odpojení elektřiny. Nedovolí se silně otočit, ale to bude stačit k rozsvícení televize nebo počítače.

 • 1. 2 KW vám umožní připojit další domácnosti, jako je vysavač nebo pračka (slabá energie, pro většinu modelů trvá asi 2 kW). Stejně jako předchozí možnost, protože hlavní zdroj elektřiny není vhodný.
 • 3-4 kW-tento výkon již umožňuje použití generátoru benzínu jako hlavního zdroje elektřiny, ale to nemusí stačit, pokud je osvětlení zahrnuto, počítač, televize, pračka atd.D. To znamená, že taková síla stále ukládá určitá omezení.
 • Nad 4 kW-kompletně vhodné jako autonomní zdroje energie bez jakýchkoli omezení. Uděláme rezervaci: zvažujeme typické domy, pokud mluvíme o domu, ploše 300 metrů čtverečních a ve kterém žije deset lidí, v tomto případě bude vyžadován výkonnější generátor.

Výstupní napětí

Možnosti 380 a 220 V jsou k dispozici, 220 V pro dům v Rusku. Některé generátory benzínu také poskytují výstupní napětí 12 V, které se používá například při nabíjení automobilových baterií, například. Také si všimneme, že je možné připojit generátor při 220 V k zapojení 380 V, to však bude vyžadovat instalaci řezačky řezačky. Nejlepším řešením však bude jen nákup zařízení s požadovaným výstupním napětím.

Motory

Toto je parametr, který označuje stupeň zdroje generátoru benzínu až do potřeby údržby. Tento parametr je důležitý, pokud je generátor plánován, aby byl používán pravidelně a po dlouhou dobu (nejméně 9-10 hodin denně). Pokud je zakoupena jako náhradní verze pro extrémní případ, nemůžete věnovat zvláštní pozornost matkám.

Kompaktnost a hmotnost

Hmotnost a rozměry generátoru benzínu jsou přímo závislé na energii, jakož i na motocyklech. Malá napájecí zařízení a s malým zdrojem jsou malá a lehká, snadno se přenáší z místa na místo. Ale generátory s kapacitou více než 5 kW mohou vážit více než 100 kilogramů, a pokud nejsou vybaveny koly, bude problematické je převést (existuje levné řešení. dopravní zařízení). To platí také pro rozměry: Je zřejmé, že malý generátor je mnohem snazší umístit nebo odstranit někde, pokud to není potřeba.

Z tohoto hlediska může nákup nadměrného generátoru energie způsobit další problémy, které jste neočekávali. Pokud potřebujete 3 kW, nekupujte 5 nebo dokonce 7 kW. Jsou více určeny pro lůžkové použití, to znamená.

Stabilita výstupního napětí

V zásadě tento parametr nezáleží na tom, zda je generátor zakoupen pro domov nebo chalupu, ale nemohli jsme to zmínit. Parametr bude důležitý, pokud se použije výkonná elektrická zařízení nebo některá neobvyklá domácnost jsou také vysoce výkonná. V tomto případě však musíte koupit generátor s vysokým výkonem a hledat další řešení, o kterém nebudeme mluvit v rámci tohoto článku.

Úrověn hluku

Na první pohled se může zdát, že tento parametr není příliš důležitý, ale zdá se pouze. Ano, pokud je generátor používán jako náhradní verze a je zapnutý po dobu 1-2 hodin jednou měsíčně, nemůžete tomuto parametru věnovat pozornost, ale pokud se používá mnohem déle, může se stát vysokou hladinou hluku problémem. Mimochodem, generátory benzínu v průměru (při porovnávání zařízení stejné síly) vyzařují menší hluk než nafta.

Hluk se měří v decibelech a většina závisí na síle, která je logická. Avšak kvalita montáže, konstrukční funkce je také důležitá. Instalační místo je také důležité, pokud generátor stojí ve vzdálené části webu, pak na úrovni hluku nezáleží (s výjimkou sousedů), ale pokud stojí v domě, pak je situace již úplně jiná.

Hladina šumu se obvykle měří ze vzdálenosti sedmi metrů, ale pokud se podíváte na decibely a rozebíráte je konkrétními příklady, dostaneme následující obrázek:

 • 15 dB. slabý šustění listů, prakticky ne slyšitelné;
 • 20-25 db-whisper osoby;
 • 30 DB. Zvuk nástěnných hodin, šeptající se blízko člověka (mimochodem, tato úroveň je v noci považována za přípustnou pro obytné prostory);
 • 35 DB. konverzace, kterou slyšíte z dálky;
 • 40-50 DB-Ordiasing Speech, aniž by křičela a zvyšovala hlas;
 • 65-70 DB-Bloud Conversations v těsné blízkosti;
 • 80-90 dB výkřiky, motocykl (vybavený tlumičem), hluk silného vysavače;
 • 110. DB. hluk z vrtulníku;
 • 135. DB. Letadlo pro Take.Off, je tato úroveň považována za dostatečnou k získání skořápky.

Přípustný práh lze tedy rozpoznat na úrovni 40-45 dB, vše výše bude naštvané. A pokud je hluk na úrovni 70 dB a vyšší, bude generátor slyšet, i když stojí desítky metrů od domu. Nemůžeme jednoznačně informovat o optimální úrovni šumu, protože záleží nejen na úrovni decibelu, ale také na místě instalace generátoru. Na dlouhou vzdálenost, budovy a další překážky mohou vážně snížit hladinu hluku. Ale pokud ji plánujete nainstalovat v bezprostřední blízkosti domu, pak nákup benzínového generátoru s hodnotou nad 45-50 dB stále ne.

Generátor střídače: Výhody a nevýhody

Princip provozu generátoru střídače se liší od obvyklého v této elektrické energii přímo do sítě do sítě. Zpočátku při spalování paliva se vytvoří vysokofrekvenční střídavý proud, pak díky usměrňovači se převede na konstantu a hromadí se v kapacitním filtru (ve formě baterie).

Je nemožné vyměnit baterii poté, co vypracuje určitý zdroj. Bude trvat, než nahradí samotný blok střídače. To je nevýhoda generátoru. Významné omezení energetických modelů je považováno za mínus. Výrobci nevyrábějí zařízení s kapacitou více než 7 kW. Dalším negativním okamžikem je vysoká cena. Generátor střídače je vybrán pro určité zatížení. Jeho zvýšení (zahrnutí dalších domácích spotřebičů) rychle vypouští baterii. To zase dává včasné selhání generátoru.

Napětí napětí neovlivňují provoz zařízení. Pokud napětí prudce poklesne, bude ochrana fungovat a střídač se vypne, vstupní proud nebude přetížen. Toto je bezpodmínečná výhoda. Takový generátor bude prakticky fungovat bez hluku.

generátor, plynu, střídač, nebo, obyčejný

Na poznámku!

Důležitou výhodou generátoru střídače je kompaktnost a malá hmotnost, což je možné jej v pohodě. Spotřeba paliva je mnohem menší než spotřeba obvyklých.

Při nákupu je hlavní věcí rozhodnout o tom, jaké účely se zařízení odebírá. Důležitý bod práce. To znamená, že stojí za zvážení, generátor bude zahrnut v případě zálohování/nouzového elektrického zásobování nebo použit jako konstantní zdroj elektřiny.

Jak vybrat správné

Výběr generátoru střídače se neliší od výběru jiných typů, již jsme psali o benzínu, takže nebudeme všechno malovat podrobně, jen vám řekneme krátce o hlavních bodech. Koneckonců, hlavním významem tohoto článku je pochopit, zda stojí za to zakoupit typ střídače namísto obvyklých. A zbytek kritérií pro všechny generátory jsou stejné.

Napájení. Všechno je zde docela tradiční, potřebná síla závisí na počtu elektrických spotřebičů, které by měly pracovat na generátoru. Potřebné výpočty můžete provést sami, ale nezapomeňte, že vždy potřebujete jistou dodávku energie. Pouze proto, že výrobci doporučují používat generátor pouze o 80, maximálně 85%. A má smysl to poslouchat, protože většina modelů nemůže pracovat po dlouhou dobu při plném zatížení a jejich zdroj bude vyráběn mnohem rychleji. Pro letní dům, kde bude lednička a osvětlovací zařízení s televizí dost 1-1,2 kW. Pokud existují vytápění zařízení, musíte použít počítač, můžete se okamžitě podívat na modely od 3 nebo dokonce 5 kW.

Opakujeme, výpočet musí být proveden sám. Kromě toho se musíte rozhodnout, jaký účel potřebujete generátor. Je to jedna věc, kterou je zdroj energie rezervního, který je zřídka vyžadován a je nutné, aby z toho fungovaly skutečně nutné elektrické spotřebiče. A další věc, pokud je elektřina často vypnuta a generátor střídače bude působit jako plně naplněná elektrárna, která by měla zajistit provoz všech elektrických spotřebičů. Jednoduše řečeno, v prvním případě můžete počkat a nezahrnout vše současně, takže sílu lze vybrat níže (a to je také vážné úspory při nákupu). Ve druhém případě se však budete muset podívat na mocné a velmi drahé modely.

generátor, plynu, střídač, nebo, obyčejný

Také generátory střídače přicházejí s otevřeným tělem a zavřené. Druhá možnost je běžnější a je výhodnější, protože to mnohem méně dělá hluk. Plus případ chrání před vlhkostí a prachem, což je obzvláště důležité, pokud jej používáte v přírodě. Chlazení může být voda i vzduch. Druhá možnost je efektivnější, umožňuje generátoru střídače pracovat ve skutečnosti bez přerušení, ale jsou dražší a jejich design je obtížnější. Plus je nutná konstantní kontrola.

Generátor střídače může být jednofázový nebo třífáz, zde nemusíte přicházet s ničím, drtivá většina potřebuje jednofázové modely (220 V). Třifázy pravděpodobně nejsou o poskytnutí domu elektřinou, ale o provozu elektrických nástrojů, které vyžadují 380 V, existují však výjimky. Zbývající parametry, jako je metoda řízení (zahrnutí) podle vašeho uvážení. Všichni jsme to všechno vyřešili v jiných článcích, nebudeme se opakovat, a to je spíše otázka pohodlí a osobních preferencí než skutečná funkčnost. To znamená, že je to všechno sekundární význam.

Obecně jsou generátory střídače moderním a efektivním řešením, které poskytuje dům s elektřinou nebo pro použití pro jiné účely (například na staveništích). Ano, jsou dražší než obvykle, ale rozdíl v ceně není tak hmatatelný, takže doporučujeme, abyste zvážili nákup tohoto konkrétního typu. A níže budeme hovořit o některých modelech, které jsou docela úspěšné, pokud jde o poměr designu, ceny a kvality, a také obdrželi pozitivní recenze od kupujících.

Ve snaze získat autonomní zdroje elektřiny odborníci našli způsob, jak opakovat svými vlastními rukama, třífázový asynchronní elektrický motor střídavého proudu do generátoru. Tato metoda má.

Generátor střídavého proudu nebo generátor přímého proudu jsou zařízením výroby elektřiny přeměnou mechanické energie.

Generátor je hlavním zdrojem energie pro palubní síť vozidla. Generátor automobilů je povinen vydávat přísně normalizovanou hodnotu napětí, bez ohledu na zatížení zátěže.

Pokud zvážíme zařízení generátoru plynu, můžete vidět, že obsahuje pouze dva hlavní prvky: motor a generátor. Celá složitost výroby zařízení je upravit.

V podmínkách neustále rostoucích cen na trhu s energií se spotřebitelé snaží najít levný a vysoce kvalitní vytápěcí systém. Generátory vodíku se staly alternativou k klasickým možnostem

Funkce a výhody generátoru střídače

Generátor střídače je také alternativní generátor proudu (nafta nebo benzín), ale princip výroby elektřiny se výrazně liší od klasického schématu. Generátor střídače nedává elektřinu přímo, ale hromadí ji v baterii, která je zabudována do návrhu zařízení.

Princip provozu generátoru střídače je následující: nejprve alternátor vytváří střídavý proud vysoké frekvence a převádí jej na konstantu pomocí napájecí elektroniky a nabíjí ji baterií. V další fázi je elektřina z baterie převedena pomocí střídače na elektřinu střídavého proudu požadovaného napětí a frekvence (220V / 50Hz).

Díky takovému schématu elektřiny jsou generátory střídače nesmírně efektivní v otázce spotřeby paliva. Celým bodem je, že tento generátor nemusí udržovat přesně určenou rychlost motoru. Proto se s malými zatíženími a palivem spotřebovává mnohem méně. To vám také umožňuje vytvořit design zařízení lehčí a kompaktnější, protože můžete použít menší motor a napájecí motor. Další důležitou výhodou je téměř tichá práce zařízení ve srovnání s konvenčními generátory.

Nevýhody generátorů střídače zahrnují cenu, která výrazně přesahuje vyšší než náklady na běžné „klasické“ generátory, jakož i rys designu, která používá baterii stanovenou bez možnosti výměny a omezení kapacity.

Přítomnost baterie znamená, že krátkodobé spojení výkonných spotřebitelů (například mikrovlnné trouby) nebo dlouhodobé připojení zařízení s nízkým výkonem (například osvětlení nebo televizní lampy) lze pouze provést generátor s baterií nezbytné kapacity: jinak nebude baterie mít čas nabitý. Pohodlné použití „nevhodného“ generátoru není možné, protože bude třeba vypnout zátěž a očekávání, zatímco je baterie znovu nabitá.

Který generátor si vybrat?

Pokud existuje potřeba konstantního zdroje napájení zařízení s vysokým výkonem, bude nejlepším řešením nákup nebo pronájem konvenčního generátoru nafty.

Je třeba také poznamenat, že v řadě modelů střídače neexistují žádná zařízení s kapacitou nad 6 kW. Proto, pokud se přiblíží celkový výkon připojeného zatížení nebo je výrazně více než tato hodnota (například pro průměrnou chatu, je vyžadován generátor nafty 30 kW), pak je lepší vybrat pravidelný generátor s energií. V tomto případě bude zaručeno nepřerušené zdroje energie.

Pokud existuje akutní potřeba napájení zařízení s nízkým výkonem a je nutná mobilita generátoru, stejně jako charakteristiky nízkého šumu během provozu zařízení, pak je generátor střídače ideální možností.

Funkce výběru generátoru plynu

Mnoho kupujících přemýšlí, kterou instalaci si vybrat. obyčejný nebo střídač? Stojí za zmínku, že rozdíly mezi generátory plynu by měly být kombinovány s stanovenými cíli. Invertorové modely se liší od klasiky v tom smyslu, že v tomto procesu je vytvořeno jiné napětí. Rozdíl také spočívá v dalších funkcích dostupných pro uživatele. Uvádíme některé z funkcí:

generátor, plynu, střídač, nebo, obyčejný
 • V benzogenerátoru střídače splňuje proud specifikované technické ukazatele;
 • Při práci s domácími spotřebiteli vytváří zařízení střídače optimální provozní podmínky, s výjimkou rizika náhlé změny napětí;
 • Střídací stanice je zodpovědná za hladkost spuštění a dodává spotřebitelům bezprostředně po odpojení centrální energie;
 • Důvodem poptávky po zařízení pro střídače zůstává kvalita zařízení. Podobný generátor plynu je vybaven mikrocisty od evropských výrobců, což vede ke zvýšení pracovního zdroje;
 • Doba provozu zařízení, s výhradou stanovených požadavků, výrazně přesahují stejné vlastnosti klasických zařízení;
 • Další zvýšení výkonu je možné s pravidelnou výměnou oleje a také se sezónní údržbou jednotek zařízení.

Rozdíl mezi generátorem střídače a obvyklým

Princip provozu generátoru střídače se mírně liší od obvyklých. Generátor střídače je generátor s transformací dvojitého napětí, jako je stabilizátor střídače. Motor také podporuje rotor elektrického generátoru v magnetickém poli.

Generátor dává střídavé napětí prvnímu převodníku, následovanou transformací na konstantní napětí, pro nabíjecí baterie. Z baterií je odstraněno konstantní napětí převodníku konstantního napětí, kde je přeměněn na střídavý.

Parametry generátoru střídače jsou vysoké, sinusoid střídavého napětí bez zkreslení a vynikající stabilizace výstupního napětí. Pro nabíjení baterií baterií jsou poměrně malé rychlosti motoru. Malé zatáčky zvyšují životnost motoru, spotřeba paliva je snížena. to vede ke zvýšení účinnosti generátoru střídače.

Generátor střídače

Při takovém zatáčkách ztichl generátor s hlukem.absorbujícím se. Vysoce kvalitní výstupní napětí umožňuje používat generátor k napájení jakýchkoli domácích spotřebičů a elektrických spotřebičů. Generátor střídače může pracovat s jakýmkoli zatížením. Elektronika automaticky vybere rychlost motoru pro jakékoli zatížení.

Princip provozu generátoru střídače

Elektro.generátoři se vyrábějí až do 6 kW, což je dost na napájení vysoce kvalitního napětí plynového kotle a veškerým elektrotechnikem v domě v domě. Malé invertorové elektrické generátory až do 2 kW jsou lehké, je vhodné je přepravit v kufru do chaty nebo si s sebou vzít na cestu. Hlavní nevýhodou takových generátorů jsou vysoké náklady, ale vyplatí výše uvedené výhody.

Generátory střídače mohou být synchronní nebo asynchronní. Synchronní elektroegenerátory snadno vydrží krátkodobé přetížení s počátečními proudy. Jsou velmi dobré pro práci s domácími spotřebiči. Asynchronní generátory vydrží zkrat, používají se k napájení elektrických spotřebičů topnými prvky. jedná se o elektrické pece, ohřívače vody.

Závěr: Konvenční generátor se doporučuje vybrat pro možnost nouzového zdroje sítě, osvětlení, staveniště. Pro soukromý dům soukromého domu, s mnoha elektrotechnickými a elektrickými spotřebiči, je generátor střídače s přesně vybraným výkonem lepší.

Jak správně koupit generátor benzínu

Při výběru generátoru je důležité správně určit sílu potřebné jednotky. Podmíněně je lze rozdělit mocí do tří skupin:

 • Až 5 kilowattů. Strukturálně vyrobené ve formě malého kufru vhodného pro přenášení. Takový generátor poskytne jídlo pro zařízení pro domácnost a osvětlení na krátkou dobu v zemi, během oprav a stavebních prací může být rybolov a dokonce i při kampani;
 • Až 10 kilowattů. Takové jednotky jsou mnohem větší než předchozí skupina a jsou nainstalovány na kolech. Používají se při objektech s průměrnou spotřebou elektřiny;
 • Až 20 kilowattů. Taková jednotka je schopna poskytnout velký objekt.

Typ zatížení hraje velmi důležitý, pro které je určen vybraný elektrogenator. Pokud se jedná o osvětlení, spotřebiče domácnosti a elektrické nářadí, můžete použít generátor synchronního typu, pokud je to vysokoškolské zařízení (počítače, výpočetní nebo video komplexy atd.Str.). pak generátor střídače.

Nejoblíbenější jsou generátory plynu: GMGEN, FUBAG, PRORAB, HUTER, HONDA.